Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 24th Sierpień 2015, 19:44
Message reputation : 100% (1 vote)
detektywprawdy.pl napisał:
Nasz Kolego Girion przetłumaczył bardzo ciekawy tekst jak w temacie. Niestety sam pijam kawę, co prawda jedną dziennie, ale fakt faktem da się odczuć jej działanie

Oto tekst:

Ok, wiem, że ten artykuł nie będzie popularny. Większość z nas jest tak uzależniona od kofeiny, że nie chce o tym wiedzieć. Piszę o tym, bo kiedy światło dzienne ujrzała książka pt. Caffeine Blues, po prostu wiedziałem, że muszę ją przeczytać.
Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Coffee-Cup-Bowl-With-Grains-Images
Kilka lat temu uświadomiłem sobie, że kawa jest o wiele gorsza od tego, co nam powiedziano, gdyż zauważyłem, iż mam ból artretyczne w nadgarstku w przeciągu 10-20 minut po wypiciu cappuccino!
Książka nie mówi o tym, jak zła jest kawa, ale mówi, jak dobrze bym się czuł, gdybym nie dostarczał organizmowi kofeiny przez dwa miesiące. Na przykład nie miałbym uczucia zmęczenia, które miałem w poranki.
Napisana przez Stephena Cherniske – dietetyka klinicznego – „Coffeine Blues” – jest bardzo łatwa do przeczytania i przekonująca. Uświadomiłem sobie, że kofeina nie daje energii, w rzeczywistości – jest główną przyczyną braku energii.
Cherniske przebrnął przez tony informacji na temat kofeiny i zaczął dostrzegać, że świadomie lub nieświadomie, prawie każdy badacz wychodzi z założenia, że kofeina jest w porządku. Czemu? Prawdopodobnie dlatego, że oni sami są zależni od kofeiny.
Kofeina jest w kawie, czarnej herbacie, zielonej herbacie, herbacie wu-yi, „zdekofeinizowanych” kawach i herbatach, czekoladzie, coli, wielu napojach gazowanych, niektórych lekach, guaranie, „energy” drinkach i chuppa-chupsach.
3/4 filiżanki:

  • kawy z ekspresu ma ok. 120 mg kofeiny
  • czarnej herbaty ma ok. 70 mg kofeiny
  • zielonej herbaty ma ok. 35 mg kofeiny
  • najpopularniejszej coli ma ok. 45 mg kofeiny
  • Mountain Dew ma ok. 54 mg kofeinyKofeina jest produkowana przez więcej niż 80 gatunków roślin. Powodem może być przeżycie. Jak się okazuje, kofeina jest używana przez rośliny jako pestycyd. Kofeina jest uważana za nieszkodliwą, gdyż jest w szerokim użyciu. Dr William Dement w swojej książce pt. „The Promise of Sleep” powiedział, że jeśli kofeina byłaby przedstawiona dziś, to nie byłaby wprowadzona do użycia.
LOBBY KOFEINOWE
Broszura o nazwie: „Co należy wiedzieć o kofeinie” opublikowana przez International Food Information Council (IFIC) z Waszyngtonu CD, była dostępna w szpitalach i innych terenach związanych z medycyną. Po wielu telefonach, Cherniske ostatecznie dostał listę „kibiców” IFIC. Zaliczali się do nich Pepsi, Coca-Cola, M&M, Nutrasweet, Nestle i Hershey – wszyscy mają kofeinę w swoich napojach i pokarmach.
„Partnerzy” IFIC to także takie grupy, jak National Association of Pediatric Nurses oraz Children’s Advertising Review Unit of the Council of Better Business Bureau Inc. Broszura mówi, że „kofeina jest normalnie wydalana w przeciągu kilku godzin po spożyciu”. W rzeczywistości, tylko 1% jest wydalane. Pozostałe 99% ma ulec detoksykacji przez wątrobę. Detoksykacja jednej filiżanki kawy może trwać 12 godzin.
Wiele badań dotyczących kawy i nadciśnienia było błędne, bo badani zaniechali picia kawy tylko przez jeden lub dwa tygodnie. Powrót do normalnego poziomu hormonów stresu zajmuje o wiele więcej tygodni.
Okres „połowicznego zaniku” narkotyku to czas, który jest potrzebny, by usunąć z organizmu połowę dawki. Kofeina to narkotyk. Okres połowicznego zaniku pojedynczej dawki kofeiny wynosi od 3-12 godzin.
KOFEINA = STRES, NIE ENERGIA
Kofeina powoduje stres. Pojedyncza dawka 250 miligramów kofeiny pokazała wzrost hormonu stresu – adrenaliny – o ponad 200%.
Kofeina powoduje klasyczną reakcję walki lub ucieczki, która jest przeznaczona do wydarzeń, które zdarzają się tylko czasami (np. gdy lew cię goni). Teraz, my stawiamy się w takiej sytuacji codziennie, przy użyciu kofeiny. W rezultacie nieużyty cukier i tłuszcz dostają się do krwio-obiegu. Cukier powoduje więcej stresu. Tłuszcz zatyka tętnice. System trawienny zostaje spowolniony lub się zamyka.
Nie tylko kofeina jest uzależniająca, zachęca ona również do innych substancji uzależniających, jak nikotyna.
Kofeina nie daje ci energii. Stymuluje tylko układ nerwowy i nadnercza. To nie energia, to stres. „Energia”, którą myślisz, że masz od kofeiny, to po prostu pożyczka z nadnerczy i wątroby, a odsetki, które musisz spłacić, są bardzo wysokie.
Stres jest ważnym czynnikiem w takich zaburzeniach, jak lęk, bezsenność, depresja, wrzody, reumatoidalne zapalenie stawów, ból głowy, hipoglikemia, astma, opryszczka, nadciśnienie i choroby serca. A szpitale dają swoim chorym kawę lub herbatę, które dostarczają ciału stresu.
Spożycie kofeiny prowadzi do deficytu DHEA. DHEA to nasz hormon witalności. Zmniejszony poziom DHEA jest przyczyną starzenia. Kofeina to narkotyk prowadzący do starzenia się.
EFEKTY UBOCZNE
Kofeina ma związek z wrzodami i zespołem nadwrażliwości jelita grubego. GABA jest wytwarzane w przewodzie jelitowym, w którym to uspokaja lęk i stres. Kofeina zaburza prawidłowy metabolizm GABA.
Kofeina zaburza sen. Głęboki sen jest kluczem do dobrego zdrowia. Jeśli kofeina znajduje się w twoim krwio-obiegu, jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek doświadczysz głębokiego snu.
Kofeina o każdej porze dnia może powodować problemy ze snem, zwłaszcza jeśli jesteś pod wpływem stresu.
Niedożywienie jest jednym z najbardziej oczywistych skutków spożywania kofeiny.
Jedna filiżanka kawy może zmniejszyć wchłanianie żelaza z posiłku nawet o 75%.
Ludzie nie rozwijają tolerancji na efekty lękowe spowodowane kofeiną. Przeciwnie, ludzie po prostu przyzwyczajają się do uczucia stresu, drażliwość i agresywności.
Kofeina przyczynia się do depresji w ściśle określony sposób. Jest to szczególnie z powodu efektu cofnięcia, który może powodować bóle głowy, przygnębienie i zmęczenia.
Cherniske poinformował, że 90% ludzi, którzy przyszli do niego, gdyż cierpieli na depresję i odstawili kofeinę zupełnie na 2 miesiące, zgłosili potem, że depresja odeszła.
Studenci z całego świata nie tylko stosowali kofeinę do walki z sennością, ale również wierzyli, że to pomoże poprawić ich wyniki na egzaminach. Solidne badania jednak pokazują, że tak mało kofeiny, jak 100 miligramów (jedna filiżanka kawy, dwa kubki cola), może spowodować znaczny spadek zapamiętywania i rozumowania.
Umiarkowani kawiarze z wysokim poziomem cholesterolu miały siedem razy większe ryzyko zawału serca, a ci, którzy piją najwięcej kawy, mieli osiemnaście razy większe ryzyko zawału serca, aniżeli osoby w ogóle nie pijący kawy.
Kofeina wyczerpuje twoje zapasy tiaminy i innych witamin z grupy B, wapnia, magnezu, potasu, żelaza i cynku. Kofeina zwiększa utratę wapnia i ryzyko wystąpienia osteoporozy.
Podejmij wyzwanie! Większość ludzi nie ma pomysłu, jak będzie wyglądać ich życie bez kofeiny i hormonów stresu, które krążą w ich żyłach.
Źródło: http://henrymakow.com/caffeine-is-not-your-friend.html
Opracowanie: Girion

————————————————————

Dodam jeszcze, że przeciwnikiem kawy jest także Alfred Palla, co zaznaczył w swej świetnej książce, którą polecam a nosi ona tytuł „Niewidzialna wojna o Twoje życie”.http://detektywprawdy.pl/2015/07/25/kofeina-nie-daje-energii-powoduje-stres-i-zakloca-sen/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/20/kofeina-nie-daje-energii-powoduje-stres-i-zakloca-sen/
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 27th Sierpień 2015, 15:07
Message reputation : 100% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:14, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 28th Sierpień 2015, 08:38
Message reputation : 100% (1 vote)
Miłość to proste. Kofeina jest zawarta głownie w kawie i herbacie (nie pije ich od kilku dni). Kofeina jest pro hormonem. Pro hormonowy to substancje które stymulują, pobudzają organizm do wytwarzania hormonów.

Kofeina stymuluje organizm do wytwarzania hormonu stresu - ADREANLINY. Stąd nagłe przepływy energii a potem jej gwałtowne spadki, stres daje ci poczucie większej energii ale potem ową energie szybciej tracisz.

Od Adrenaliny ludzie się uzależniają. Dlatego wielu np. rajdowców jest uzależnionych od wysokich dawek adrenaliny. Dlatego moim zdaniem kawa może uzależnić.

Jako ciekawostkę podam, że Tureccy janczarzy pili kawę jako napój bitewny.
To przez świat islamu do nas dotarła kawa:


wikiepdia napisał:Owoce kawowca wykorzystywane były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Spożywano je gotowane z dodatkiem masła i soli , lecz nie uprawiano, tylko zbierano ze stanowisk naturalnych. Przypuszczalnie w XIII lub XIV w. przywiezione zostały przez kupców arabskich do Jemenu , który do dziś dostarcza najdroższą kawę. Prawdopodobnie tam opracowano metodę preparowania nasion przez prażenie i wytwarzanie z nich napoju, który Beduini rozpowszechnili w całej Arabii . Z odkryciem kawy wiążą się dwie legendy. Pierwsza przypisuje związane z tym zasługi sufiemu Shaikh ash-Shadhilemu. Miał on w czasie swojej wędrówki po Afryce przypadkiem natrafić na stado wyjątkowo pobudzonych kóz. Z ciekawości spróbował zjadanych przez nie owoców, poznając ich niezwykły wpływ na organizm człowieka. Druga, bardzo podobna historia jako odkrywcę podaje etiopskiego pasterza o imieniu Kaldi.

Nowa używka na Bliskim Wschodzie[edytuj | edytuj kod ]

Już w końcu XV wieku położony na południowym krańcu Morza Czerwonego arabski port Al-Mucha (bardziej znany jako Mokka ) był dużym ośrodkiem handlu ziarnami rośliny zwanej kohwet. Wraz z ekspansją arabską zwyczaj picia kawy rozpowszechnił się na całym Bliskim Wschodzie. Początkowo budził on wiele nieufności, czy wręcz niechęci. Spożycie kawy zostało zabronione w Mekce w roku 1511, a w Kairze w 1532. Wobec szybkiego wzrostu popularności napoju zakazy wkrótce zniesiono. W 1554 w Stambule otwarto pierwszą kawiarnię . O ile w Arabii kontrowersje wokół nowej używki szybko zanikły, o tyle nad Bosforem jej kariera rozwijała się znacznie wolniej. Pobudzające właściwości palonych ziaren bywały obiektem krytyki religijnych ortodoksów, a pierwsze kawiarnie stawały się nieraz forami burzliwych dyskusji, co niepokoiło sułtanów . Restrykcje ustały u schyłku XVI wieku . Zarazem Imperium Osmańskie jako pośrednik w handlu stało się mocarstwem kawowym.

Kawa w Europie i Ameryce[edytuj | edytuj kod ]

Jako pierwszy Europejczyk kawę opisał niemiecki botanik i podróżnik Leonard Rauwolf . W 1573 rozpoczął on trzyletnią podróż po Bliskim Wschodzie. Celem eskapady było odkrycie nowych ziół i lekarstw dla kompanii kupieckiej jego szwagra, Melchiora Manlicha. Rauwolf powrócił z wieloma cennymi towarami, jak również obfitymi zapiskami dotyczącymi tureckich zwyczajów. Na temat kawy wyraził się w następujący sposób:
Bardzo dobry napój zwany przez nich „Chaube”, który jest niemal tak czarny jak inkaust i bardzo dobry na dolegliwości, szczególnie żołądkowe. Spożywają go oni o poranku, w otwartych miejscach, przed wszystkimi i bez najmniejszej oznaki strachu czy ostrożności. Napój popijają małymi łyczkami, tak ciepły jak to tylko możliwe, z glinianych i porcelanowych kubków.
Duże znaczenie dla rozpowszechnienia wiedzy o używce miały również zapiski włoskiego botanika i lekarza Prospera d’Alpino . Towarzyszył on weneckiemu poselstwu do Egiptu i po powrocie opisał lecznicze działanie kawy. Prawdopodobnie to dzięki niemu nazwa „caffè” przeniknęła do większości języków zachodniej Europy (ang. coffee, fr. café).
Trudno określić dokładnie kiedy kawa po raz pierwszy trafiła do Europy. W oparciu o zapiski Leonarda Rauwulfa z 1583 roku można stwierdzić, że stała się ona dostępna jeszcze w XVI wieku. Jej import był zasługą dwóch kompanii wschodnioindyjskich: brytyjskiej i holenderskiej . Pierwszą kawiarnię w Anglii otwarto w Oksfordzie w roku 1650 . Należała ona do osmańskiego Żyda imieniem Jakub (ang. Jacob lub Jacobs). W Londynie podobny przybytek rozpoczął działalność dwa lata później przy alei świętego Michała.
Na kontynencie kawa rozpowszechniła się ze sporym opóźnieniem. Pierwszy raz sprowadzono ją do Francji prawdopodobnie dopiero w roku 1644 . W 1669 napój poznały elity paryskie na przyjęciu wydanym przez posła osmańskiego Mustafę Paszę. Pierwszy kafehaus w stolicy kraju otwarto w 1671 . W tym czasie w Anglii działało już ponad 3000 kawiarni. Napój zyskiwał także rosnącą popularność za oceanem. W 1670 rozpoczęła działalność pierwsza kawiarnia w Bostonie .
Po zwycięstwie pod Wiedniem w 1683 Jerzy Franciszek Kulczycki założył pierwszy kafehaus w stolicy Austrii . Legenda mówi, że zrobił to korzystając z zapasów kawy porzuconych przez uciekających Turków. Następnie pomógł on spopularyzować zwyczaj dodawania do napoju cukru i mleka. Do niedawna w Wiedniu istniała tradycja wywieszania portretu Kulczyckiego (niem. Kolschitzky) w oknach kawiarni. Ostatnio mówi się, że pierwszym właścicielem kawiarni w Imperium Habsburgów był jednak Ormianin Johannes Diodato [1] .
Pierwszą kawiarnią w Salzburgu była istniejąca do dziś Café Tomaselli . Kawiarnia ta jest najstarszą do dziś istniejącą kawiarnią Europy Zachodniej. Bywali w niej: Wolfgang Amadeus Mozart , Michael Haydn , Hugo von Hofmannsthal i Max Reinhardt .
Nowa używka budziła na starym kontynencie wiele kontrowersji. Była produktem pochodzenia arabskiego, niektórzy widzieli więc w niej dzieło szatana . Na początku XVII w. na temat kawy wypowiedział się sam papież Klemens VIII , za którego przyzwoleniem napój ten wkroczył do świata chrześcijańskiego. W XVII i XVIII w. wielkie potęgi kolonialne rozpoczęły uprawę kawowca w swoich koloniach. Holandia w 1658 założyła pierwsze plantacje na Cejlonie . Następnie rozszerzyła uprawę na Jawę , z której rozprzestrzeniła się ona na cały Archipelag Sundajski . Francja pierwsze plantacje założyła na Martynice . Wkrótce uprawę kawy rozpoczęto również w Gujanie Francuskiej .
W 1719 Portugalczycy wykradli z Gujany sadzonki i założyli pierwsze plantacje w Brazylii . Dzięki nim do roku 1800 kawa zmieniła się z używki dla elit w ogólnodostępny napój dla każdego. Przez cały wiek XIX i pierwsze dekady XX Brazylia pozostawała głównym producentem i niemal monopolistą na rynku kawy. Dopiero w kolejnych latach polityka utrzymywania wysokich cen otworzyła drzwi dla kolejnych państw: Kolumbii , Gwatemali i Indonezji .
Pod koniec XIX wieku Wiedeń posiadał ponad 1200 kawiarni.
Obecnie kawa jest jednym z najpopularniejszych na świecie napojów. Wypija jej się około 400 mld filiżanek rocznie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa

Natomiast Herbata dotarła do nas z Chin:

wikiepdia napisał: 
Po raz pierwszy z herbatą zetknęli się, w pierwszej połowie XVI wieku, Rosjanie, w czasie podboju Syberii i kontaktów dyplomatycznych z Chinami. W Rosji herbatę tradycyjnie nazywa się czajem (ros. чай ) i przygotowuje się w samowarze , bez mleka, za to w postaci bardzo mocnego, intensywnego naparu.
Do Indii trafiła z Chin jako masala czaj (चाय). W Indiach czaj jest dostępny również u ulicznych sprzedawców zwanych ćajwala . Noszą oni czajniki z gorącą herbatą i podają ją w świeżo palonych glinianych kubkach, wyrzucanych zaraz po spożyciu.
Z kupcami hinduskimi herbata trafiła do krajów arabskich. W języku arabskim herbatę określa się jako شاي (šāī, szaj). Pierwsze w Zachodniej Europie informacje o herbacie pochodzą z końca XVI wieku (Marco Polo o niej nie wspomina). Podał je jezuita J.P. Maffei (1589) w dziele Historia Indii. Po nim o herbacie pisali Mikołaj Trigault (1615) i Alvaro Samedo (1643).
Po nich, znacznie większy zakres informacji podał polski misjonarz, podróżnik i przyrodnik Michał Boym , zauważając dwa rodzaje herbaty: zieloną i żółtą (tzw. kwiatową), oraz że liście suszy się również na ogniu, nie tylko na słońcu. W rękopisie Rerum Sinensium Compendiosa Descriptio, napisanym przed rokiem 1656, opisał herbatę w sposób następujący:
Krzew, z którego liści przygotowany jest słynny w całych Chinach napój, nazywany jest Cia. Zbierają liście na wzgórzach, suszą je na małym ogniu na żelaznych siatkach i zalewają wrzącą wodą, przez co jest zielony lub żółty. Zwykle rozkoszują się pijąc go w stanie gorzkim. Dodając do niego słodyczy, często częstują nim gości. Japończycy mieszają proszek z liści z wodą i piją. Jednostka wagi najlepszej herbaty kosztuje często bardzo drogo. Orzeźwia przy upałach, zapobiega tworzeniu się kamieni i senności[9] .
Do Europy herbatę przywieźli Holendrzy na początku XVII wieku . Do Anglii herbata trafiła w 1658 za sprawą kupca Thomasa Garrawaya . W 1618 herbata pojawiła się w Rosji jako dar cesarza Chin dla cara Michała I Romanowa .
W połowie XIX w. Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska zapoczątkowała na szeroką skalę uprawy w Indiach z sadzonek i nasion sprowadzonych z Chin przez Roberta Fortune'a .

https://pl.wikipedia.org/wiki/Herbata#Historia_herbaty


Czyli kofeina dotarła do nas w XVII wieku.

Natomiast co do cukru, jest to rodzaj węglowodanów.

Cukier jest źródłem energii, dodatkowo budowane są z niego - jako z węglowodanów - połączenia nerwowe, jest pożywką dla mózgu.

Cukier masz w owocach, miodzie. Cukier masz też w gorzkiej czekoladzie.

Cukier także uzależnia, dlatego powinieneś spożywać go umiarkowanie.

No cóż ilość cukrów jakie potrzebujesz zależy głownie mierze od tego ile potrzebuje twój organizm. Organizm sportowca potrzebuje więcej składników odżywczych w tym cukrów.

Ja sam bazuje głownie na tłuszczach i białku ale węglowodany w tym cukry (gorzka czekolada, owoc, miód) spożywam. Jednak oprócz fizycznej pracy uprawiam tez sporty siłowe.

Nie pije kawy i herbaty od kilku dni, ale na efekty muszę poczekać kilka tygodni, aż organizm oczyści się.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 28th Sierpień 2015, 22:33
No to teraz podsumujmy Very Happy


23 powody, dla których nigdy więcej nie sięgniesz po filiżankę kawy
1. Metyloparation

Metyloparation to jeden z najbardziej niebezpiecznych pestycydów. To środek insektobójczy używany do zwalczania plag dotykających uprawy roślinne. Metyloparation jest bardzo szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale także dla ptaków, ryb oraz ssaków. Pomimo trujących właściwości nadal znajduje zastosowanie w wielu krajach na świecie.2. Endosulfan
To jeden z pestycydów używanych przeciwko kornikom drzew kawowych, które często niszczą plantację kawy. Związki endosulfanu bardzo długo rozpuszczają się w ziemi, pozostając w niej przez wiele lat, dlatego też trująco oddziałują na większość zwierząt. Endosulfan niszczy układ nerwowy, gonady, nerki, wątrobę – ostatecznie powodując śmierć.

3. Chloropiryfos

Chloropiryfos używany jest przeciwko powszechnie wystepującym szkodnikom kawowców. W Stanach Zjednoczonych stosowanie tej substancji zostało zdelegalizowane, gdyż powoduje ona śmierć i wady wrodzone. Ten niebezpieczny środek jest niczym kara śmierci dla wrażliwych ekosystemów.

4. Triadimefon

Triadimefon jest środkiem grzybobójczym zawierającym miedź. Niestety niewiele wiemy o jego oddziaływaniu na człowieka, tym niemniej naukowcy uważają, że długotrwałe narażenie na tę substancję może powodować problemy z płodnością, szczególnie u ludzi, którzy piją kawę codziennie. Triadimefon czy też inne podobne środki przesiąkają miedzią skumulowaną w glebie. Potwierdzono już duże stężenie tych substancji na plantacjach w Kostaryce oraz Kenii. Toksyczne związki miedzi wykryto również na tych samych gruntach, lecz przy innych uprawach, a więc nie tylko kawosze stykają się z tymi truciznami.

5. Kofeina

Jedna przeciętna filiżanka kawy zawiera około 95 mg kofeiny, a małe espresso 64 mg. Spożycie zbyt dużych ilości kofeiny powoduje uczucie niepokoju, lęku, rozdrażnienia. Kofeina jest kwasem o pH równym 5.5. Organizm traktuje kofeinę tak jak truciznę – stara się ją zneutralizować wydzielając zasadowe substancje buforowe, w wyniku czego czujemy pobudzenie. Nawet trzy filiżanki kawy, lub 300 mg kofeiny potencjalnie mogą spowodować atak serca. Jedna kropla czystej kofeiny albo 2 gramy kofeiny w proszku zabije cię natychmiast.

6. pH

pH kawy to idealne środowisko dla rozwoju komórek nowotworowych. Ostatnie badania uniwersytetu Brigham Young dowiodły, że komórki nowotworu w kawie mogą żyć nieskończenie długo.

7. Potencjał redoks

Kawa nie zawiera antyoksydantów – to utleniacz, który aktywuje mechanizmy buforujące organizmu i jednocześnie pozbawia nas cennych składników mineralnych takich jak wodorowęglan sodu i potasu.

8. Żołądek

Pod wpływem kofeiny żołądek zmuszony jest do produkcji dwuwęglanu sodu, który zwiększa poziom kwasu solnego, co w konsekwencji prowadzi do refluksu żołądkowego, choroby refluksowej przełyku, wrzodów i raka żołądka.

9. Uszkodzenie komórek żołądka

Jak każdy inny gorący napój, kawa niszczy komórki żołądka, które chronią nas przed złymi wpływami kwasów buforując je.

10. Pobudzenie

Kawa nasycona jest protonami/jonami wodoru, które kradną naszą energię i sprawiają, że po okresie stymulacji stajemy się zmęczeni. Sięgamy więc po następną filiżankę, aby znów dodać sobie energii – tak właśnie rozwija się uzależnienie od kofeiny. Długotrwałe picie kawy uruchamia niebezpieczny łańcuch objawów – w kolejności najpierw osłabienie, podrażnienia, stany zapalne, owrzodzenia, a ostatecznie degeneracja lub rak.

11. Cafestol

Kawa podwyższa poziom cholesterolu. Dlaczego? Ponieważ ten popularny czarny napój zawiera kwasową substancję – cafestol, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za wzrost poziomu cholesterolu w organizmie. Cafestol zaburza regulację metaboliczną cholesterolu poprzez blokadę ważnych receptorów jelitowych. Zwiększając ilość kawy w organizmie, podwyższamy jednocześnie poziom cholesterolu.

12. Uszkodzenie jelita cienkiego

Kawa zaburza alkaliczne pH jelita cienkiego. W konsekwencji kosmki jelitowe “opadają” i blokują krypty jelitowe, gdzie odbywa się proces wchłaniania treści pokarmowych do układu krążenia. Krew nie jest odpowiednio odżywiona, co prowadzi do groźnej niedokrwistości złośliwej i hemolitycznej. Ponadto uszkodzenie kosmków jelitowych utrudnia regenerację kości, mięśni i innych organów.

13. Nowotwory

Z ponad 1000 związków występujących w kawie, przebadanych jest tylko 22. Udowodniono, natomiast, że każdy z tych dwudziestu dwóch związków może powodować raka.

14. Cukier i śmietanka

Kawa ze śmietanką i cukrem to nic innego jak kwasowa, toksyczna, wysoce uzależniająca trucizna.

15. Choroby serca

Niektórzy naukowcy twierdzą, że spożycie kawy znacznie podwyższa ryzyko występowania chorób układu krążenia. Jednocześnie substancje zawarte w kawie takie jak: cafestol, kahweol i homocysteiny podwyższając poziom cholesterolu we krwi, wpływają negatywnie na układ krwionośny. Podsumowując – kawa niekorzystnie działa na serce.

16. Naczynia krwionośne

Kawa zaburza pracę naczyń krwionośnych zmniejszając ich elastyczność i wydajność.

17. Układ sercowo-naczyniowy

Kawa ma negatywny wpływ na układ nerwowy oraz bicie serca – konsekwentnie wskazuje się ją jako czynnik powodujący zaburzenia rytmu serca. Problemy z ciśnieniem krwi to też jej sprawka.

18. Osteoporoza

Osoby cierpiące na osteoporozę bezwględnie powinny unikać kawy. Istnieje związek pomiędzy działaniem kawy oraz wzmożonym wydalaniem wapnia w moczu.

19. Zgaga

Kawa nasila uczucie zgagi.

20. Zaburzenia snu

Kawa, w szczególności spożywana wieczorem oraz w nocy, zaburza naturalny rytm snu.

21. Odwodnienie

Pijąc kawę zubożamy zasoby wody w naszym organizmie.

22. Uzależnienie

Agencja Żywności i Leków w Stanach Zjednoczonych opatrzyła kofeinę etykietą “bezpieczna”. Mimo to, wciąż mamy do czynienia z narkotykiem. Kawa to używka, która szybko uzależnia.

23. Niebezpieczne symptomy odstawienia

Musimy również pamiętać, że po “odstawieniu” kawy czekają nas nieprzyjemne objawy odstawienne takie jak bóle głowy, rozdrażnienie i inne. Świeże ziarna kawy są zielone i alkaliczne, ale w procesie, który ma umożliwić ich spożycie, fermentują, psują się i gniją nabierając brązowego kwasowego koloru.

http://cudph.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-23-powody-dla-ktorych-nigdy-wiecej-nie-siegniesz-po-filizanke-kawy/

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 29th Sierpień 2015, 01:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Pijam duże ilości mocnej kawy i czuję się przy tym świetnie. Podejrzewam, że większość tych informacji jest wyssanych z palca przez... 'naócofcuf', podobnie jak straszenie nas piciem mleka, jedzeniem jajek, tłuszczów zwierzęcych itp.

Mamy masową nagonkę na wszystko, co dobre dla człowieka.

Kawa powoduje znaczną poprawę metabolizmu i to jest przyczyną odczuwania pewnej małej euforii po jej wypiciu. Po prostu pomaga absorpcję cukru.

Robi się wzmocnione pigułki na odchudzanie się - czyli odciąga się z zielonej kawy najlepsze rzeczy i sprzedaje w pigułkach na... odchudzanie się.

https://www.google.com/search?q=green+coffee+extract&ie=utf-8&oe=utf-8

Brałem te tabletki i wyraźnie mi pomagają. Mam zamiar ponownie je zamówić.

Wypijam dziennie 6-7 kaw, głównie siekier i pomimo cukrzycy serce pracuje mi normalnie i nie mam zbyt podwyższonego ciśnienia.

A większość cukrzyków ma zwiększone ciśnienie z powodu leków na cukrzycę. Jak tych leków raczej unikam z tego samego powodu.

Podam przykład analiz 'naócovych'.

We Francji i gdzieś jeszcze pozwala sie na sprzedawanie mleka nie pasteryzowanego, wprost od krowy. W większości stanów w USA, w całej Australii za sprzedawanie mleka nie pasteryzowanego grozi więzienie.

Czyli jednym 'naócofcom' badania 'wychodzą' na plus, innym... na minus.

Nie taniej jest rzucić monetę i wybrać; orzeł czy reszka!?

Wyniki będą takie same.

Lekarze twierdzą, że w mleku są bakterie, które trzeba zabić, bo są szkodliwe dla człowieka.

Ale inni twierdzą, że owe bakterie są dla nas bardzo pożyteczne i uzupełniają pożyteczne bakterie w żołądku.

Ogólnie lekarze są przeciwni piciu mleka.

Trudno się im dziwić, skoro w mleku są zdechłe bakterie, jako efekt pasteryzacji.

A Bóg określił Ziemie Obiecaną jako ziemię płynącą miodem i mlekiem.


Pomylił się!? lol!

Naród Wybrany to byli właśnie pasterze i na pewno pijano dużo mleka, jedzono dużo twarogów, pito maślankę i kwaśne mleko.

Odnośnie kawy, na pewno są osoby, którym kawa nie służy a nawet pogarsza pewne dolegliwości.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 29th Sierpień 2015, 08:12
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:13, w całości zmieniany 1 raz
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 29th Sierpień 2015, 12:26
Z pewnością kofeina wielu ludziom szkodzi, ale nie mnie. Wręcz odwrotnie. Jest także prawdopodobne, że zależy to także od grupy krwi.

Grupa - czyli minus jest najbardziej 'czystą' grupą krwi a już 0 -    to najlepsza i czysta genetycznie krew.

Wydaje mnie się, że szatan chce nas odwieść od wszystkiego, co nam wychodzi na dobre.

W chwili obecnej w wielu przypadkach nie wolno podawać przy sprzedaży ziół, na co one mogą pomagać.

A pomagają na mnóstwo rzeczy i problemów lepiej, niż chemiczna medycyna.

Ja z kawą miałem takie doświadczenie. Ktoś powiedział mi, że kawa jest bardzo niezdrowa na cukrzycę. Spróbowałem jej nie pić przez tydzień i nie zauważyłem żadnej pozytywnej zmiany. Zacząłem ją ponownie pić, poczułem sie nieco lepiej.

Zacząłem szukać na temat kawy.

https://www.google.com/search?q=cofee+helps+diabetes&ie=utf-8&oe=utf-8

I jest bardzo pomocna.

Ale są artykuły, które twierdzą odwrotnie. Ja osobiście odczuwam sporą pozytywną różnicę.

Przy cukrzycy bywa to tak.

Zjadłeś obiad - chce ci się spać. Przyczyna? Wyższy poziom cukru we krwi, w szczególności dla cukrzyków ale wszyscy mają wtedy podwyższony cukier - cukrzyki mają znacznie większy.

Wypijesz kawę i do niedawna myślałem, ze kawa otwiera ci oczy i nie zaśniesz.

Ale jest zupełnie inaczej. Kawa pobudza organizm do szybszej absorpcji cukru który dodaje ci energii i chęć spania znika.

Rano jest identycznie. Rano każdy ma zwiększoną ilość cukru we krwi i kawa natychmiast przerabia to na energię, otwierają ci się oczy szerzej, budzisz się z letargu cukrowego i masz sporą dawkę energii z powodu transformacji cukru na energię.

To są wyniki moich doświadczeń i mają głęboki sens.

Lekarze straszą nas cholesterolem i wieloma innymi rzeczami, ale zalecają alkohol w małych ilościach.

Tego jeszcze nie sprawdzałem!

lol!  lol!

Papierosy przed wojną nie powodowały masowego raka. Podobno dodatki do nich to robią. Byłem kiedyś OSTRYM palaczem i normalnie wypalałem do 40 sztuk Sportów dziennie. Ja je niemal jadłem.

Chcąc być Świadkiem Jehowy udało mi się rzucić ten nałóg i teraz wiem, że uratowało mi to życie.

Mój ojciec i jego dwóch braci zmarło w rezultacie palenia papierosów.

Odnośnie jedzenia mięsa - twój mózg potrzebuje tłuszczu zwierzęcego. Bez tego funkcjonuje znacznie gorzej. Czyli jak przestaniesz jeść mięso, powoli zaczynasz gorzej myśleć i oczywiście tego nie zauważasz._________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 29th Sierpień 2015, 17:09
Ja przyznam, że pijąc kawę czuję się jeszcze bardziej ospały. Tzn pierwsze 30 minut jest pobudzenie, ale po tym czasie zaczyna się efekt zwrotny Sad

Ostatnimi czasy zacząłem pić w pracy po 3-4 kawy i chyba kompletnie wypłukało ze mnie magnez bo doszło do tego, że mimo 8h snu byłem pozbawiony energii, siły i motywacji.

Odstawiłem kawe w poniedziałek i biorę magnez oraz piję naturalne kakao na gorącej wodzie. Poprawia mi się i ustępują objawy i zawsze tak jest gdy wracam do kawy.
Mleka nie chce pić bo dzisiejsze mleko typu "łaciate", do niedawna patron akcji "Pij mleko będziesz wielki", to zwykła trucizna, czyli pasteryzowane mleko - zupa martwych bakterii, plus woda, co daje nam "napój mleczny" mający już niewiele wspólnego z mlekiem od krowy.

Popatrzmy na reklamy produktów spożywczych..mleko, słodycze, kawa, piwo, margaryna, czipsy, napoje itd..same najgorsze dla naszego zdrowia. No bo cóż innego może nam wciskać TV w 20 min spotach reklamowych? Same śmieci!!
Już nawet do wód mam dystans i sprawdzam zawartość fluorków..

..eh nie ma co, ale kawa również zakwasza organizm co w dużych ilościach jest bardzo szkodliwe. Jak z każdą używką..w nadmiarze szkodzi Sad

Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 29th Sierpień 2015, 20:10
Czy te informacje są wyssane z palca...?
Cieżko powiedzieć ale ja osobiście myśle ,że nie.
Logicznie myśląc wszystko co Bóg nam dał w naturze jest zdrowe.
Wszystko co jest nam podawane i przerabiane to juz inny temat.
Jezeli ogólnie kawa naturalna jest przerobiona na zasadzie procesów gnilnych to juz na pewno za zdrowa dla nas nie jest.

Kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje -to normalne.
Mi kawa służy komuś nie...i tak jest ze wszystkim.

Musimy pamietać ,ze cokolwiek jest szkodliwe dla zdrowia przeważnie robi szkody w organizmie w ciagu kilkunastu lat...
Jak jest za późno to wtedy sie szuka przyczyny...i wtedy najlepiej wychodzi ,ze rak płuc to papierosy,zawał serca to cholesterol a rak układu rozrodczego suni to z powodu bo nigdy nie była dopuszczona itp.
Osobiście znam przykłady raka pluc u osób nie palących ,jestem zwolenniczką mleka(tego z e sklepu czyli tzw.bialej wody)w rezultacie ,którego mam paznokcie u rąk bardzo twarde (może nie tak jak kopyta ) i jako kobieta mi to pasuje bo mogę je zapuścić do długości mi pasującej ...
Mlekiem mogé przepijać kiełbasę czy mięso a niejedna osoba po takiej mieszance nie wyszła by z toalety przez dłuższy czas.
Chodzi mi o to ze czasami tak naprawdę trudno nam stwierdzić co dla nas jest dobre a co nie.

Nie kazdy organizm zawsze nam pokazuje czy daje odczuć co moze nam zaszkodzić .

Kiedys Cyryl napisał ,żeby odżywiać się racjonalnie bo dzisiaj zdrowa żywność tak naprawdę nie istnieje i w stu procentach sie z nim zgadzam.
Wszystko wiadomo z umiarem bo jednak musimy pic i musimy jeść .
Słyszałam o osobie ,której zalecono " codziennie lampeczke koniaczku "na dobre krążenie -dzisiaj osoba ta jest alkocholiczką i bez koniaczku nie ma mowy...

Co do papierosów  to juz od dawna mnie ten temat bardzo ciekawi .

Od dłuższego czasu nagle ruszyła wielka kampania przeciw papierosowa.
Najpierw żądano osobnych pomieszczeń  w lokalach dla palących .
Właściciele wydali masę pieniędzy na zmiany a potem wymyślili ze jednak nie bedzie mozna palić w lokalach.
W Wiedniu nawet z tego tytułu odbyła sie demonstracja.

Papierosy przynoszą niesamowity dochód a tu nagle gdy z każdej strony jesteśmy truci ,ktoś dba o nasze zdrowie czy o zdrowie tych co nie palą ...czy to nie dziwne???
Albo chcą wykończyć właścicieli małych lokalów ze względu na brak klijentów -wiele z osób palących przy piwie czy przy kawie nie obejdzie sie bez papierosa ...albo nie tak do końca te papierosy sa tak szkodliwe....
Nie wiem ...ale wiem jedno ...wszystko z umiarem Very Happy

Co do witaminy Z tez cos dorzucę.
Mój nieżyjący już tata miał manię chodzenia na bosa zwłaszcza w lecie.
Wiecznie widziałam jego czarne stopy z ziemią za paznokciami.
Gdy umył nogi jego piety były jak u niemowlaka, niejedna kobieta by mu pozazdrościła .
Nie pamietam by był przeziębiony czy żeby chorował .
Odszedł zdrowy-jedynym problem była jego psychika,myśle ,że diabeł maczał w tym palce ale to już Bóg mu kiedys wynagrodzi.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 30th Sierpień 2015, 14:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Henryku niestety z punktu widzenia szatana kawa jest bardziej pożyteczna niż szkodliwa.

Oto inne ciekawe info:

laboratoria.net. napisał:Każdego ranka miliony ludzi zaczynają dzień filiżanką kawy. Zyskała ona swoją ogromną popularność, nie tylko dzięki swojemu wybornemu aromatowi oraz smakowi, ale także dzięki powszechnie znanym właściwością pobudzającym i  wzmagającym aktywność umysłową. Okazuje się, że to nie jedyne pozytywne oddziaływanie tej substancji na nasz organizm. Prócz krótkofalowych skutków jak ożywienie i poprawa nastroju, regularne picie kawy pozwala zapobiegać groźnym chorobom takim jak cukrzyca typu 2, czy choroba Alzheimera. Zawarte w każdym ziarnie kawy składniki, jak kofeina, polifenole, czy trigonelina współdziałają ze sobą, co pozwala im w różnoraki sposób wpływać na procesy zachodzące w ludzkim organizmie.


http://laboratoria.net/artykul/12207.html

Dlatego kawa jest dla cukrzyków lekarstewem???

Ponieważ, jest naturalny pro hormon dzięki któremu wydzielane są hormony stresu:

punkzdrowia. napisał:Kofeina pobudza przede wszystkim wyższe ośrodki nerwowe, takie jak kora mózgowa. W bardzo dużych dawkach może wpływać także na rdzeń kręgowy. Działanie kofeiny na komórki nerwowe polega na zwiększaniu wydzielania neuroprzekaźników, takich jak: dopamina, noradrenalina, adrenalina, acetylocholina i serotonina. 

http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-biologiczne-kofeiny

A na co wpływa adrenalina???

wikipedia napisał:Adrenalina odgrywa decydującą rolę w mechanizmie stresu, czyli błyskawicznej reakcji organizmu człowieka i zwierząt kręgowych na zagrożenie, objawiających się przyspieszonym biciem serca, wzrostem ciśnienia krwi, rozszerzeniem oskrzeli, rozszerzeniem źrenic itd. Oprócz tego adrenalina reguluje poziom glukozy (cukru) we krwi, poprzez nasilenie rozkładu glikogenu do glukozy w wątrobie (glikogenoliza ).


https://pl.wikipedia.org/wiki/Adrenalina

Cukrzyca typu 2 jest chorobą metaboliczną:


wikipedia napisał:Cukrzyca typu 2 nazywana również cukrzycą insulinoniezależną, NIDDM (ang. non-insulin-dependent diabetes mellitus) lub cukrzycą wieku dorosłego jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się wysokim stężeniem glukozy we krwi oraz opornością na insulinę i względnym niedoborem insuliny [2] . Odróżnia się tym od cukrzycy typu 1 , która jest spowodowana rzeczywistym brakiem insuliny na skutek uszkodzenia wysp Langerhansa w trzustce

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adrenalina

Czym jest metabolizm:


wikipedia napisał:Metabolizm – całokształt reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energii zachodzących w żywych komórkach , stanowiący podstawę wszelkich zjawisk biologicznych. Procesy te pozwalają komórce na wzrost i rozmnażanie, zarządzanie swoją strukturą wewnętrzną oraz odpowiadanie na bodźce zewnętrzne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metabolizm

Czyli kawa jako naturalny pro hormon pomaga organizmowi wytworzyć adrenalinę, która to pomaga uregulować poziom cukru we krwi.

Każdy pro hormon to substancja która pobudza organizm do produkcji określonych hormonów. A to hormony są odpowiedzialne za metabolizm.

Hormony też są podawane pacjentom dożylnie w większych dawkach. Są kuracje testosteronowe dla mężczyzn.

Ale też mamy inną ciekawostkę:

punktzdrowia.pl napisał:Preparatów kofeinowych nie powinni przyjmować cukrzycy ponieważ czysta kofeina zwiększa insulinooporność. Efektu takiego nie obserwuje się podczas spożywania kawy, ponieważ zostaje on zniwelowany przez inne związki w niej zawarte.

http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-biologiczne-kofeiny

Czyli czysta kofeina szkodzi ale kawa jest nawet korzystna dla cukrzyków.

Ale przed insuloodpornością co chroni???


tlustapolska.pl napisał:Dieta ketogeniczna w cukrzycy
Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Mozzarella-dieta-cukrzycowa-keto-300x156
Dieta ketogeniczna w cukrzycy pozwala wyrównać glikemię
Dieta ketogeniczna polega na zmianie „paliwa”, jakim normalnie zasila się nasze ciało, z węglowodanów na tłuszcz. Większość komórek organizmu jest w stanie funkcjonować zarówno przy dostarczaniu im glukozy (powstaje po rozpadzie węglowodanów) jak i produktów ubocznych spalania tłuszczu.
Taki stan ma wiele zalet i może być szczególnie przydatny w diecie cukrzyka, gdyż pozwala powrócić do normalnych wyników glikemii w obu typach cukrzycy i odstawić leki cukrzycowe w cukrzycy typu 2, które zawsze mają jakieś skutki uboczne.
Pierwotnie stosowano (i robi się to nadal, również w Polsce) taki sposób żywienia w leczeniu schorzeń neurologicznych, szczególnie epilepsji u dzieci. Przy proporcjach makroskładników 4:1 (np. 400 g tłuszczu do 100 g białek i węglowodanów łącznie) otrzymuje się bardzo dobre wyniki leczenia.
Aby pobrać siedmiodniowy jadłospis w diecie ketogenicznej, zarejestruj się na naszym portalu .

Na czym polega dieta ketogeniczna?Dieta ketogeniczna w praktyce polega na wykluczeniu produktów wysokowęglowodanowych i włączeniu do diety tłuszczu, np. nabiał, oliwę, masło, tłuste mięsa czy ryby. Jest to tłuszcz głównie pochodzenia zwierzęcego, ale można oprzeć się na produktach roślinnych jak awokado, oliwa czy olej kokosowy. Oleje roślinne, oprócz wymienionych, nie są zalecane.
Proporcje makroskładników to mniej więcej 50-85% tłuszczu, 5-15% węglowodanów, reszta to białko. W praktyce nie zaleca się więcej niż 50 g węglowodanów i 50-100 g białka. Średnie jabłko zawiera 25 g węglowodanów, zaś 100g żółtego sera zawiera tylko 1,3 g węglowodanów, i 25 g białka.
Proporcje nie są sztywne, zależą mocno od predyspozycji danej osoby. W praktyce utrzymanie takich proporcji nie jest trudne – wystarczy wiedzieć jakich produktów unikać i pamiętać o podstawie posiłków – tłuszczu.

Co to znaczy dieta „ketogeniczna”Nazwa „ketogeniczna” oznacza „powodująca powstawanie ciał ketonowych”. Ciała ketonowe to cząsteczki, które powstają w wątrobie na skutek rozpadu tłuszczu z naszych posiłków. Mogą być dla nas doskonałym paliwem. Kiedy poziom ciał ketonowych we krwi osiągnie poziom około 0,5 mM/l, mówimy, że dana osoba jest w stanie ketozy, czyli czerpie energię z tłuszczu, a nie z węglowodanów.
Potrzebujemy pewnej ilości węglowodanów, ale nie należy obawiać się niedoboru, ponieważ zawsze pewną ich ilość przyjmujemy z pożywieniem (warzywa, nabiał), oraz nasze ciało jest je w stanie samo wyprodukować z białek, w procesie glukoneogenezy.

Zalety diety ketogenicznejDieta ketogeniczna jest bardzo skuteczna w utracie i utrzymaniu prawidłowej masy ciała, niweluje też ochotę na słodycze. Pierwsze 3-4 dni mogą być trudne, ale później, dzięki unormowaniu poziomu insuliny we krwi, ochota na słodycze mija.
W diecie ketogenicznej nie musimy liczyć kalorii, więc stosując ją, nie głodujemy.

Dieta ketogeniczna a cukrzyca typu IDieta ketogeniczna może również być stosowana przez diabetyków typu 1. Jest skuteczna w utrzymaniu glikemii w ramach zalecanych norm, niweluje skoki poziomu cukru w krwi po posiłkach i pozwala uzyskać bardzo dobre wyniki HbA1c . Dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na insulinę, pomaga utrzymać właściwą masę ciała. Jest jednak jeden istotny warunek – diabetyk typu 1 stosujący dietę keto musi pamiętać o regularnym przyjmowaniu insuliny bazowej jak i bolusowej.
Jeśli więc zdarza ci się zapomnieć insuliny, nie stosuj diety ketogenicznej.
Jeśli zapomnisz insuliny, organizm zaczyna wytwarzać ciała ketonowe, a przez brak insuliny ta produkcja nie ustaje. Z czasem poziom ciał ketonowych osiąga poziom 15-25 mM/l, następuje destabilizacja metabolizmu i sytuacja taka może być bardzo niebezpieczna.
Natomiast osoba znajdująca się w tzw. ketozie, czyli stosująca dietę ketogeniczną, ma poziom ciał ketonowych na poziomie najwyżej 3 mM/l, ale zazwyczaj około 0,5 mM/l, co jest wielokrotnie mniejszą wartością.

Dieta ketogeniczna a cukrzyca typu 2Coraz więcej badań naukowych potwierdza przydatność takiego podejścia dietetycznego w leczeniu cukrzycy typu 2 . Ma to głównie związek z obniżeniem podaży glukozy w diecie, a tym samym zmniejszonego zapotrzebowania na insulinę .
W badaniu z 2005 roku, 28 otyłych mężczyzn z cukrzycą typu II spożywało poniżej 20 g węglowodanów na dobę. Po zastosowaniu takiej diety, większość z nich mogła ograniczyć, a nawet odstawić leki, poprawił się poziom trójglicerydów we krwi, a poziom cholesterolu się nie zmienił.
W innym badaniu, z 2014 roku, porównano pacjentów stosujących dietę wysokotłuszczową i standardową dietę cukrzycową. Cztery razy więcej pacjentów z pierwszej grupy mogło zrezygnować z leków (44%) i stracili ponad dwa razy więcej zbędnych kilogramów (5,5 kg w porównaniu do 2,6 kg).
Jak każda dieta niskowęglowodanowa, dieta keto pomaga zwalczać insulinooporność .

Czas trwania diety ketogenicznejCzas adaptacji organizmu to około 2 tygodnie, jednak jest bardzo indywidualny. Najlepiej zmierzyć poziom ketonów we krwi – wtedy na 100% możemy być pewni, że weszliśmy w stan ketozy. Jeżeli taka dieta nam służy i odpowiada jej stosowanie, może z powodzeniem być stosowana przez długi czas. Nie ma żadnych doniesień naukowych, które ograniczałyby czasowo stosowanie takiego sposobu żywienia.

Stan ketozy a kwasica ketonowa?Ketoza to naturalny stan organizmu na diecie z mocno ograniczoną ilością węglowodanów. Ilość ketonów we krwi wynosi wtedy około 0,5 mM/l, maksymalnie 3 mM/l.
Natomiast kwasica ketonowa to niebezpieczny stan chorobowy, kiedy zaburzona jest produkcja insuliny lub nie powstaje ona wcale i poziom ciał ketonowych rośnie do 15 mM/l i więcej. Takiego stanu nie da się wywołać dietą. Ketoza i kwasica ketonowa nie mają ze sobą niczego wspólnego, oprócz samej obecności ketonów.

Dieta ketogeniczna – co jeść?Podczas diety ketogenicznej nasza lista zakupów może wyglądać następująco:
Produkty dozwolone w diecie ketogenicznejProdukty zabronione
warzywa naziemne (kapustne, papryka, ogórki, sałaty itp.)ziemniaki
mięsochleb
dróbmakaron
rybykasze, ryż
jajadżemy, miód
Sery tłustesłodkie napoje
oliwacukier, słodycze
masłoowoce z wysoką zawartością cukru: Winogrona, gruszki
smalec i inne tłuszcze zwierzęcepizza
śmietana 18% i więcejprodukty wysokoprzetworzone, gotowe
awokado warzywa korzeniowe – pietruszka, marchew, buraki
oliwki wszystkie owoce
orzechy
pestki
majonez, najlepiej domowy z oliwy
zioła i przyprawy
Najlepiej kupować produkty świeże, jak najmniej przetworzone, bez długiej listy składników, np. świeże mięso, a nie gotowe wędliny. Ziemniaki i ryż zastąpić dodatkową porcją warzyw, ale nie korzeniowych, jak marchew, seler i buraki (mają sporo węglowodanów).
Zamiast chleba najlepiej sprawdzają się cienkie omlety, chleby z mąk orzechowych, plastry ogórka lub innych warzyw, ale najlepiej zjeść śniadanie w innej formie, np. ser z warzywami i orzechami, koreczki, czy jaja w dowolnej formie. Świetnie sprawdzają się też pasty różnego rodzaju, z ryb i jajeczne np. makrela z ogórkami kiszonymi i majonezem.
Plan posiłków może wyglądać tak:

  • śniadanie: jajecznica na maśle i ulubione warzywa naziemne
  • obiad: pieczone skrzydełka i sałata z oliwą i serem mozzarella
  • kolacja: zapiekanka z brokuła ze śmietaną lub sałatka


http://cukrzycapolska.pl/rodzaje-diet/dieta-ketogeniczna/

czy:


tlustapolska.pl napisał:Pełnotłusty nabiał chroni przed insulinoopornością
Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen A1bb05aab0ef4d2738e46c9970963e75?s=96&d=blank&r=G
Dodane przez: Monika Ostrowska
Sierpień 6, 2015

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Wysokotluszczowy-nabial-cukrzyca-300x156
Pełnotłusty nabiał i niektóre tłuste ryby chronią przed insulinoopornością
Tłuszcze nasycone, zawarte w pełnotłustym maśle i innych przetworach mlecznych, chronią przed insulinoopornością oraz zespołem metabolicznym , przynajmniej tak się dzieje u delfinów.
Naukowcy podejrzewają, że jeśli ta teoria się potwierdzi u ludzi, to masowe spożycie dietetycznych przetworów mlecznych w miejscu pełnotłustych produktów, może być jedną z przyczyn epidemii cukrzycy typu 2 w krajach rozwiniętych.
Insulinooporność może również dotyczyć osób chorych na cukrzycę typu 1 , o ile stosują niewłaściwą dietę .


http://cukrzycapolska.pl/wiadomosci/pelnotlusty-nabial-chroni-przed-insulinoopornoscia-05082015/

Czyli mamy wyjaśnienie dlaczego szatańskie rządy zwalczają mleko, nabiał i produkty tłuste!!!


Kofeina pomaga także zrzucić kilogramy dzięki pobudzaniu organizmu do wytwarzania innego hormonu stresu czyli:


punktzdrowia.pl napisał:

Wpływ na tkankę tłuszczowąKofeina przyspiesza przemianę materii, działa termogenicznie oraz pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, co wykorzystywane jest w różnych preparatach wspomagających odchudzanie. Kofeina zwiększa uwalnianie hormonu stresu – kortyzolu, który ma właściwości kataboliczne.


http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-biologiczne-kofeiny


Kawa to substancja która pobudza do produkcji kilku pro hormonów stresu.


Jednak co do odchudzania to. Na początku człowiek traci od 6 do 8 kilogramów wody. I bez opowiedz niego treningu do żadna kawa nie zredukuje tkanki tłuszczowej. Tutaj albo ktoś ma dobre DNA, albo dobrze ma ułożony trening i dietę.

Tak naprawdę po utracie kilku kilogramów wody to co miesiąc organizm powinien tracić w bezpiecznie dla zdrowia od 1 do 2 kg.

Niestety kawa też sprawia, że podczas odchudzania tracimy mięśnie.

A mięsień to też serce. Czyli m.in. dlatego taki a nie inny powinien być miesięczny ubytek wagi. Zawały serca u kulturystów zdarzają się ponieważ zbyt szybko redukują wagę lub przybierają na wadze.

Dodam ciekawostkę firmy produkujące leki odchudzające lobbowały aby wskaźnik wagi BMI (który sam w sobie jest kłamstwem), obniżyć. W ten sposób zwiększyła się liczba osób z nadwagą i otyłych. Obecnie świat promuje szybkie odchudzanie, więc ludzie ograniczają tłuszcze (czyli główny składnik naszego pożywnie) - czyli są bardziej głodni, zapychają się węglowodanami co nadał powoduje ich głód (spowodowany tym, że organizm potrzebuje tłuszczy) więc na poprawę nastroju je się cukier. A potem stosuje się preparaty odchudzające które pomagają nam pozbyć się wody z organizmu. Brak wody w organizmie sprawia, ze mięśnie są słabsze i gorzej pracują.

Oczywiście cykle odchudzania i przybierania na wadze sprawiają, ze tak naprawdę nasz metabolizm spowalnia cały czas.  Zrobiono badania podczas których pokazano, że bokserzy mają na starość wyższy poziom tkanki tłuszczowej od osób nie trenujących i nieodchudzających się., dlaczego??? Przez cykle nagłe przyspieszenia metabolizmu i ograniczenia kalorii - które informowały organizm (który naprawdę jest bardzo mądrze zaprojektowany przez Boga),  aby ostatecznie spowolnić metabolizm ponieważ nasze ciało dostaje informacje, ze w przyszłości również może zabraknąć mu pokarmów.

Problem wagi to problem odpowiedniej diety i odpowiedniego wysiłku jaki wykonujemy.

Przy diecie bazowanie tylko na podkręcaniu metabolizmu nic nam nie daje.

Natomiast co daje szatanowi popularyzacja kawy i innych środków zawierających kofeinę???

To, że ludzie są pod nieustannym działaniem hormonów stresu!


Tak naprawdę, ludzie pod działaniem hormonów są podatni na huśtawkę nastrojów. Jakaś populacja pije kawę po południu i po południu lecą info o aktach terroru. Adrenalina sprawia co???


punktzdrowia.pl napisał:Kofeina może być przyczyną wystąpienia zaburzeń neurologicznych takich jak: pobudzenie, niepokój i lęk (działanie anksjogenne), nerwowość, zaburzenia snu, gonitwa myśli. Jednocześnie pomimo zwiększenia koncentracji i uwagi, hamuje neurogenezę w hipokampie co osłabia pamięć długotrwałą i utrudnia tworzenie szlaków pamięciowych. Pobudzenie układu adrenergicznego powoduje drżenie rąk, niepokój ruchowy, kołatanie serca. Pojawić się mnogą zaburzenia przewodu pokarmowego oraz bóle głowy.


http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-biologiczne-kofeiny

 Czyli kofeina daje nam koncentracje i pamięć krótkoterminową ale tracimy pamięć długoterminową. Czyli ludzie podczas oglądania TV zapominają, że przyczyną ich problemów jest rząd który wcześniej przyjmował islamistów - uchodźców.

Dodajmy, że kawa była i jest szerokostosowana w świecie islamu wśród potomków Ismaela i Ezawa. Obydwaj oni byli ludźmi dzikimi. Czyli podatnymi na działania hormonów stresu takich jak adrenalina!!!

Arabowie i Turcy zatem są podatni na działanie hormonów stresów. Szatan podał tym narodom ideologie nienawiści islam, oraz kawę która pobudza ich agresje, strach czy niekontrolowane napady szału.

Oczywiście na Izraelitów rasę białą kawa nie miała tak destrukcyjnych właściwości. Hamował ten proces - chrześcijaństwo a także genetyka. Izraelici są najmniej skażonym genetycznie narodem. Abraham, Izaak i Jakub byli ludźmi najbardziej posłusznymi Bogu. Stąd Bóg jedno ze swoich imion określił jako:

Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.

No ale szatan wymyślił, że kofeinę można podawać w innych preparatach, które zawirają jej więcej:natemat.pl napisał:Dziś możemy ją znaleźć w różnych substancjach i pod różnymi postaciami. Kofeina to nie tylko kawa . Jest również w herbacie, drinkach energetycznych, czekoladkach, gumach do żucia czy tabletkach na odchudzanie.

Herbata v kawa
Dla porównania dwie szklanki herbaty to tylko jedna szklanka kawy. W 100 g zaparzonej herbaty znajduje się zaledwie 20 mg kofeiny. W takiej samej ilości kawy znajduje się średnio dwa razy więcej kofeiny. Warto jednak zaznaczyć, że ilośc kofeiny w napoju zależy również od długości parzenia. Mocna herbata (parzona przez 5 min) może mieć aż 31 mg kofeiny.

Cola i red bull
100 g Coli zawiera tylko 8 mg kofeiny. Dwie szklanki Coli zawierają więc prawie tyle samo kofeiny co jedna herbata. Uwaga! Cola bez cukru zawiera dużo więcej kofeiny. Co ciekawe, Red Bull wcale nie jest numerem jeden w rankingu kofeiny. Ma jej zaledwie 30 mg na 100 g napoju. Więcej mają natomiast specjalne "shoty" np. przedtreningowe.

Leki i tabletki odchudzające
Najwięcej kofeiny zawierają tabletki na odchudzanie i leki . Aspiryna firmy Bayer zawiera 65 mg kofeiny w jednej tabletce, Repan (lek przeciwbólowy) ma jej 40 mg. Bardzo wysokie dawki kofeiny mają także tabletki odchudzające. Niektóre mogą zawierać od 175 do 200 mg kofeiny.


http://natemat.pl/83543,co-zawiera-najwiecej-kofeiny-wcale-nie-kawa

Czyli rasę białą faszeruje się kofeiną w różnych substancjach.

Dodatkowo w narodach rasy białej tak mocno przez TV, internet, komputery, gazety propaguje się przemoc. I także tak agresywnie zwalcza się chrześcijaństwo

Nam szatan musi dostarczyć więcej bodźców do agresji i łamania praw Boga.

Arabom, Turkom wystarczy kawa i islam.

Natomiast mamy inny problem jak kawa czy kofeina działa na kobiety???


detektywprawdy.pl napisał:Cytuje mail:
 
„Przyjęłam Twoje blogowe wyzwanie nt. picia kawy jak tylko przeczytałam artykuł 2 tygodnie temu. Odkąd wypiłam ostatni kubek liczba kłótni z mężem spadła do 0. Słownie ZERO. Autentycznie. Wierzyć mi się nie chce.
Sprawa druga. Nie pisałam Ci tego, ale na początku marca jedna modlitwa wystarczyła, a rzuciłam palenie. Odłożyłam e-fajka na bok i już. Wcześniej przez 10 lat nie mogłam rzucić.”


http://detektywprawdy.pl/2015/08/19/swiadectwo-mojej-czytelniczki/


Powoduje niepochamowaną agresję do męża, ojca, czyli swoich opiekunów. Dodajmy do tego, że ową agresje ukierunkowuje ideologia feministyczna, czy wpajanie braku szacunku do rodziców - t.z.w. prawa dziecka.

O ile mężczyźni mają ogromną ilość hormonu opanowania czyli testosteronu, a zatem działanie hormonów stresu niweluje testosteron, który pozwala nam działać opanowanie w sytuacjach, nowych stres twórczych. Ale i tak testosteron u mężczyzn drastycznie się obniża przez bycie pod ciągłym wpływem stresu - który to stan wywołują hormony stresu.
To kobiety tego hormonu - testosteronu - w takiej ilości nie posiadają - posiadają jedyne śladowe jego ilości. Dlatego kobiety są bardziej narażone na stres!!!

Dlatego w ich przypadku picie kawy powoduje kłótnie w małżeństwie.

Czy świat szatana zakaże picia kawy???

Wątpię. Wśród islamistów kawa się sprawdziła wyśmienicie. Na kobiety kawa działa doskonale.

Natomiast problem cukrzycy to inna kwestia. Nasze nawyki żywieniowe uległy w ciągu tych dziesięcioleci drastycznym zmianom. Kiedyś nasza dieta była oparta na takich proporcjach wpierw tłuszcze, potem białka a na końcu węglowodany, cukrów jadano w śladowych ilościach. Obecnie jemy makabryczną ilość cukrów. Kiedyś cukry jadano sezonowo jak były owoce. Obecnie jemy je na okrągło nic dziwnego, że w końcu organizm uodparnia się na insulinę.

Tak samo jak kulturyści wstrzykujący sobie testosteron powodują, ze ich organizm przestaje sam produkować testosteron. Nasz organizm jest dla jednych leniwy dla drugich ekonomiczny, czyli nie produkuje tego czego nie musi.

Problem w tym, ze za zmianą naszej diety z tłustej, opartej na mięsie, nabiale, ziołach na obecną stał szatan.

W zasadzie to dowody w tej materii są powalające!!!

Bóg dał Izraelitom dietę opartą na doskonałym mięsie ze zwierząt czystych oraz nabiale, i innych tłuszczach i najlepszych węglowodanach i białkach. A szatan czyni na odwrót.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 30th Sierpień 2015, 15:39
Message reputation : 100% (1 vote)
Mnie kawa pomaga i moja praca, całe 8 godzin na nogach pomaga mi także w dosyć ciężkiej cukrzycy, która już mam około 10 lat.

Mając lat 61 nie widzę zbytnich szans na zatrudnienie gdzie indziej czyli muszę robić to co robię. Próbowałem różne diety i różne zioła. Jednym ludziom pomagają jedne zioła, innym zupełnie inne, wiec eksperymentuję i jakoś się trzymam.

Ciekawe informacje podałeś na temat diety ketonowej. Jem w sposób raczej bliski tej diety ale muszę to nieco zaostrzyć.

Ahhh... długa i niemiła historia! Aby do porwania lub uprowadzenia na pustynię.

Shocked Very Happy

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 30th Sierpień 2015, 18:15
thewordwatcher napisał:Mnie kawa pomaga i moja praca, całe 8 godzin na nogach pomaga mi także w dosyć ciężkiej cukrzycy, która już mam około 10 lat.

Oczywiście ponieważ kawa to substancja pobudzająca, która powinno się stosować przed wysiłkiem fizycznym.

To wtedy kawa daje najlepsze efekty. Kawa pobudza do wytwarzania hormonów które są uaktywnianie w przypadku wysiłku fizycznego.

Wysiłek fizyczny sprawia, że nasz organizm koncertuje się na wykonaniu zadania. Na siłowni w zasadzie ludzie piją coś mocniejszego niż kawa, zwłaszcza zawodowi sportowcy ponieważ kawa jest dla nich już za słaba.

Natomiast zauważyłem jedno w kulturach narodów islamskich kawę popija się dla smaku siedząc, przed to ci ludzie także bardzo poddenerwowani. Dosłownie wytwarza się u nich energia - z hormonów stresu - która nie jest odpowiednio wyładowana.

Bowiem po co są hormony stresu??? Aby w chwilach zagrożenia wspomóc nasz organizm w ogromnym wysiłku fizycznym np. podczas biegu - ucieczki czy walki.

Jeśli zatem pijemy kawę lub inną kofeinę to powinniśmy wykonać jakiś wysiłek fizyczny ciężka pracę fizyczną czy jakąś aktywność fizyczną (biegi, siłownia).

Wtedy to kawa jest zapłonem a wysiłek fizyczny najlepiej wyrównuje poziom cholesterolu czy poziom ciśnienia we krwi - dlatego moim zdaniem Henryku nie masz problemów z ciśnieniem.

thewordwatcher napisał:Ciekawe informacje podałeś na temat diety ketonowej. Jem w sposób raczej bliski tej diety ale muszę to nieco zaostrzyć.

Tą dietę dał Bóg po potopie Noemu i całej ludzkości. Ta dieta jest jednym z żelaznych dowodów na prawdziwość słów Boga.

Sam stosuje od niedawna dietę w której dominują tłuszcze, potem białka węglowodany to dodatek.

Efekt ubytek kilku kilogramów, przy jednoczesnym zachowaniu siły i poziomu mięśni. Sam też pracuje fizycznie 8 godzina na nogach a po pracy ćwiczę sporty siłowe.

W ten sposób odciążamy nasz układ insulo twórczy. Gdyż zamiast węglowodanów organizmowi dostarczamy tłuszczy. U mnie zmiana proporcji z węglowodanów - jako głównego składnika posiłków -  na tłuszcze dała pozytywne rezultaty.

Natomiast kawę i herbatę nie pije aby sprawdzić jak zmniejszenie hormonów stresów wpłynie na mój, organizm, zachowanie, uczucia i inne moje wskaźniki.
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 30th Sierpień 2015, 22:06
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:13, w całości zmieniany 1 raz
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 31st Sierpień 2015, 13:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Miłość - nie rozumiemy się.

Kawa nie jest narkotykiem. W sumie nie poprawia ci samopoczucia, ale lepsze samopoczucie wynika z niższego poziomu cukru we krwi.

Wysoki poziom cukru powoduje senność, ospałość, zmęczenie, brak energii, depresję, brak szybkości myślenia a nawet można zemdleć przy bardzo wysokim poziomie cukru.

Kawa obniża poziom cukru i niższy poziom powoduje lepsze samopoczucie.

Brak kawy oznacza wyższy poziom cukru czyli gorsze samopoczucie.

Very Happy

Dodam jeszcze, że ludzie się uzależniają od kawy dlatego, że wielu z nas ma początki cukrzycy i nawet o tym nie wie. Każda osoba otyła ma problem cukrzycy, która wcześniej czy później się ujawni. Cukrzyca to niewłaściwe funkcjonowanie metabolizmu, które powoduje odkładanie się tłuszczu. Z wiekiem to się pogarsza i w końcu ujawnia się cukrzyca.

Czyli osoby z pewnym tłuszczykiem zawsze po zjedzeniu czegokolwiek są senne dłużej ponieważ wyższy poziom cukru powoduje owo kiepskie samopoczucie. Kawa zbija cukier i samopoczucie się poprawia.

Stan taki stopniowo się pogarsza i w końcu mamy pełną cukrzycę.

Największym problemem jest cukier z kukurydzy, zwłaszcza z GM - genetycznie modyfikowanej kukurydzy, która powoduje wzrastanie odporności na absorpcję glukozy.

Nie zdziwiłbym się, gdyby to było właśnie tak zaplanowane.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 31st Sierpień 2015, 14:47
Myślę, że są lepsze sposoby na obniżenie poziomu cukru we krwi niż kawa, takie które działają mniej pobudzająco.

W przypadku Henryka może ona mieć pozytywne działanie, ale pewnie pije niesłodzoną. A trzeba wziąć pod uwagę, że grom osób lubi cukrzyć kawę i robi nam się z niej wtedy bardzo niezdrowy napój.

Kawa oczywiście jest używką i ma działanie uzależniające, które mimo wszystko łatwo zwalczyć. Sam jednak wiem, że jest "wciągająca" i mam wielu znajomych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kawy, choć powinni ją odstawić.

Teraz, jeśli do tej filiżanki kawy dojdą dwie łyżeczki sacharozy i zalejemy 'napojem mlecznym' (laktoza) to praktycznie taka kawa jest zamulaczem i głowy i ciała.

Dlatego temat kawy nie jest taki jednoznaczny, bo zapewne ma swoje zalety tyle, że sposób jej użycia i sporzycia może być źle kreowany przez szatański świat.

Przypomniało mi się jak znajoma opowiadała ostatnio, że przeprowadzała kiedyś badania, w których w różnych produktach spożywczych codziennego użytku sprawdzała zawartość substancji anty rakowych..co się okazało kawa miała ich najwięcej Wink
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin
Liczba postów : 4540
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 31st Sierpień 2015, 15:33
Obserwator napisał:
W przypadku Henryka może ona mieć pozytywne działanie, ale pewnie pije niesłodzoną. A trzeba wziąć pod uwagę, że grom osób lubi cukrzyć kawę i robi nam się z niej wtedy bardzo niezdrowy napój.

Przypomniało mi się jak znajoma opowiadała ostatnio, że przeprowadzała kiedyś badania, w których w różnych produktach spożywczych codziennego użytku sprawdzała zawartość substancji anty rakowych..co się okazało kawa miała ich najwięcej Wink

Oczywiście głównie piję kawę czarną, czubatą łyżeczkę od herbaty na szklankę i piję kawę bez mleka - nie można dostać nie pasteryzowanego w Australii a śmietana także zawiera za dużo cukru i zdechłych bakterii.

_________________
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się stanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
huberkinky@protonmail.com
http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 1st Wrzesień 2015, 03:08
Miłość kawa to po prosty pro hormon. każdy pro hormon podniesie ci dany hormon, do maksymalnego poziomu, który to poziom jest inny dla każdego człowieka, w zależności od DNA.

Jeśli chcesz mieć więcej hormonów niż może wyprodukować twoje ciało to musisz je sobie wstrzyknąć.

Kawa jest pro hormonem hormonów stresu.

Hormon stresu - Adrenalina jest niezbędna dla cukrzyków, gdyż reguluje im poziom cukru we krwi, poprzez prawidłowe ich zagospodarowanie.

Kawa jako pro hormon powinna dla zdrowych osób być używana przed wysiłkiem fizycznym i to sporym.

Ja sam chce sprawdzić jak moje zachowanie, poziom emocji i reakcji na negatywne informacje się zmieni kiedy odstawie kawę i herbatę.

Tutaj jest klucz do zrozumienia problemu!!!

Kawa sprawia, że jesteśmy stale pod wpływem hormonów stresu!!!

Jak to wpływa na nasze uczynki?? Na zdolność naszą do wypełniania prawa Bożego a zwłaszcza zdolność do przebaczania???

U mężczyzny jest wytwarzany testosteron, który niweluje działanie hormonów stresu na nasze zachowanie. Poziom tego hormonu, przez świat szatana także jest obniżany przez różne chemikalia. Mężczyźni coraz częściej od lekarzy są kierowani na kuracje testosteronową!!!

Kobiety nie mają tego hormonu (jedynie śladowe ilości), dlatego kawa w jeszcze większym stopniu wpływa na ich zachowanie.

Pamiętajmy celem szatana jest zniszczenie ludzkości. A w jaki sposób???

Poprzez pokusę łamania prawa Bożego!!!

A jesteśmy bardziej podatni na pokusę kiedy działają na nas hormony stresu!!!!

Kawa nas pobudza do działania. Kiedy nie wykonujemy wysiłku jaki byśmy wykonywali w czasie stresu (podnoszenie ciężarów, szybki bieg), to wtedy coś nas napędza do agresji słownej!!!

Co może potęgować agresje drogową u kierowców??? Moim zdaniem kawa i inne preparaty z kofeiną. Większość kierowców ich używa!!! Może to także popychać kierowców do bardziej ryzykownych manewrów, szybszej jazdy i.t.p. zachowań!!!

Jazda autem nie jest wielkim wysiłkiem fizycznym więc gdzieś ten napływ hormonów musi znaleźć ujście!!!

I tutaj mamy ciekawy problem!!!
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

on 1st Wrzesień 2015, 08:01
Cyryl muszę przyznać, że w tym co mówisz jest duży sens!

Jestem osobą z tych "nadpobudliwych" i od małego bywałem często nieznośny. Wiadomo, z czasem wyrasta się z urwisowatości, ale owa "nadpobudliwość" zamienia się np. w nerwowość, podatność na stres, czy łatwe uleganie emocjom.

Tak samo stało się w moim przypadku nad czym ustawicznie muszę pracować.

I właśnie po tym co napisałeś Cyryl, zrozumiałem jak źle może działać na mnie kawa przy moim DNA i trybie życia, ale także sposobie jej spożycia.

Kiedyś piłem bardzo dużo, mocnej, słodzonej kawy z mlekiem..niedawno też 'wpadłem' w 3 tygodniowy cykl picia kawy w pracy (tyle że teraz jak już to słodzę ksylitolem); do tego ruch miałem raczej spontaniczny jak np. zwykłe czynności w pracy, a po niej bezwysiłkowe zajęcia. Jedyde co to poruszanie się rowerem.

I tak, kiedy spożywałem sporo takiego napoju, a następnie np. jeździłem autem lub wykonywałem lekka pracę, bardzo często szybko się irytowałem, za kółkiem to już w ogóle i tak jak napisałeś o ryzykownych manewrach..traktowałem nie raz ulicę jak prywatny tor wyścigowy, dlatego nie chcę więcej nawet mieć własnego auta :/

Tak czy inaczej kiedyś matka mnie upominała, że jestem bardzo nerwowy i nie powinienem pić tyle kawy, ponieważ działa zbyt pobudzająco przy moim charakterze i do tego (kawa ze sporą ilością mleka) wypłukuje magnez co potęguje negatywne działanie.

Teraz już jest inaczej i stronię od kawy jaką lubiłem. Po prostu wiem, że akurat na mnie nie działa najlepiej, aczkolwiek mam znajomego, zafascynowanego baristę, który twierdzi, że są kawy i spodoby jej przyrządzania, dzięki którym napój z niej zrobiony ma świetne właściwości.

Myślę więc, że problem polega na tym jak kawa jest nam serwowana przez świat, a jak faktycznie wygląda sztuka jej przyrządzania i spożywania, oraz przyswajalności w zależności od organizmu..tak to widzę Smile
Sponsored content

Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen Empty Re: Kofeina nie daje energii, powoduje stres i zakłóca sen

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach