Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

+11
Zwykły
Skiper
Marysia87
Kasia
Andrzej
Hugo
Obserwator
Rafal81
Henry Kubik
Bushi
Cyryl
15 posters
Go down
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

14th Sierpień 2015, 11:39
Message reputation : 100% (2 votes)
Zabijać a mordować to zupełnie dwie odmienne rzeczy. Przykazanie nam mówi: nie będziesz mordował a nie: nie będziesz zabijał.

Nie można tych dwóch pojęć mieszać, ponieważ zabrniemy w ślepą uliczkę.
Kain według dzisiejszego języka zamordował z zawiści, z pełną premedytacją swego brata.

Najważniejsza sprawa. Jak doi tej pory nikt z nas nie pochwalił jakiejkolwiek formy zabijania. Ja pisałem że czasami może zajść konieczność obrony najbliższych, ale o ile dobrze pamiętam, nie napisałem że zabójstwo w takim przypadku jest w oczach Boga dopuszczalne.

Odnośnie bitew z których wychodziliśmy zwycięsko... nie można zaprzeczyć, ze gdyby nie te bitwy, nie byłoby Narodu Wybranego.

Jak na niemal zerową znajomość Słowa Bożego, ci dzielni rycerze nie pozwolili nas i siebie zniszczyć. Taki rezultat nie może być zanegowany a sąd pozostawmy Bogu.

Odnośnie samoobrony, moje zrozumienie jest takie.

Bóg stworzył nas z określonymi instynktami i podstawowym instynktem jest zachowanie rodziny, nawet za groźbę utraty własnego życia, ojca czy nawet matki.

Bitwa o koźlę bawołów pomiędzy bawołami, lwami i... krokodylami. Coś niesamowitego, ukazującego niezwykłe instynkty zwierząt.



Ludzkie instynkty są niemal identyczne i z powodu tych instynktów rodzaj ludzki istnieje. Wiadomo jaki jest główny instynkt powodujący rozmnażanie się.

Oczywiście podany prze ze mnie przykład był przykładem teoretycznym i najprawdopodobniej nikomu z nas się coś takiego nie przytrafi.

Nie napisałem, że uważam, iż mężczyzna powinien zabić kogokolwiek w obronie swej rodziny. Ale taka możliwość pod wpływem niezwykłego instynktu
w gorączce samoobrony istnieje.

Mówiąc prosto, Bóg stworzył nas w taki sposób i wyposażył w takie właśnie instynkty. Nie mordowania bez przyczyn czy z przyczyn niegodziwych, ale ochronie swej rodziny.

Czy gdziekolwiek Bóg zapowiedział karę za obronę rodziny? Mam na myśli dosłowny werset zabraniający obrony własnej rodziny?

Zemsta to zupełnie inna sprawa, jest kategorycznie zabroniona, ale obrona najbliższych nie jest zabroniona.

Nie wydałem żadnego sądu nad kimkolwiek, kto zrobiłby to czy tamto, ale poddałem to pod dyskusję. Niestety z Rafałem dyskusja okazała się niemożliwą

a jego motywy bardzo podejrzane.

Nadal nie uważam, ze Cyryl popełnił błąd wstawiając swój artykuł. Można było raczej dodać do niego część wyjaśniającą nasze podejście do tych kwestii.

Owszem, inni mogą to widzieć inaczej ale i tak nikt z nas nie wie, jakby się zachował w takiej sytuacji. Mamy wiele dobrych chęci ale... modlitwa mówi nam, nie pozwalaj na nadmierne pokusy, czy też... i nie wódź nas na pokuszenie... .

Mówiąc inaczej, sami nie znamy siebie i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowamy się w takiej sytuacji.

Ale Rafał rozpoczął wydawanie sądu nad nami i zachował się w sposób nie biblijny, nie poważny i wypełniony co najmniej podejrzanymi intencjami.

Ciekawe, jak Rafał wytłumaczy nam te wersety w świetle swych postów:

A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

14th Sierpień 2015, 15:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Postanowiłem nieco zrozumieć Rafała i zajrzałem na jego blog.

http://panjezusjedynadroga.pl/krzyz-symbol-szatana/

W sytuacji, gdy widzisz ostrze noża – tak natychmiast podejmujesz decyzje o wyrwaniu się napastnikowi i zaczynasz krzyczeć „POMOCY!” .Niestety napastnik zdążył zranić Cię nożem w dłoń gdy odwróciłaś/łeś się do ucieczki. Napastnik zaskoczony udaje się za Tobą w pościg natomiast ja przechodzący obok uliczki usłyszałem Twoje wołanie o pomoc i zacząłem biec w kierunku dobiegającego krzyku. Dobiegając na miejsce dostrzegam Was szamoczących się a Ciebie krzyczącą/cego „POMOCY!” . Napastnik spostrzegając mnie wypuścił Cię i natarł w moim kierunku z nożem w dłoni. Zostaję zraniony i dźgnięty nożem kilka razy. Pomimo obrażeń udało mi się wyrwać nóż napastnikowi, który ucieka.
Upadam i tracę przytomność z obrażeń. Ty chwytasz za komórkę i wzywasz pogotowie. Widzisz mnie leżącego w kałuży krwii, a koło dłoni połyskujące ostrze noża. Pogotowie przyjeżdża natychmiast ale niestety jest za późno… Stwierdzają zgon.

Drogi Czytelniku, myślę, że możemy się wspólnie zgodzić, że moja postawa/czyn był niewątpliwie szlachetny. Bez dwóch zdań możemy się zgodzić, że być może dzięki poświęceniu mojego życia – Ty je zyskałeś/łaś.

Czyli pomoc obcej osobie jest 'niewątpliwie szlachetna, ale swojej najbliższej rodzinie to.... NEGATYWNY SZOK!

Artykuł o krzyżu niezły, ale ten fragment mnie nieco zbulwersował.

Także poczytałem nieco pewne dialogi pomiędzy użytkownikami i zauważyłem, że Rafał na pytanie, czy Prawo obowiązuje, odpowiada, że Przymierze zostało zerwane przez Izraelitów.

Czyli według tego rozumowania Izraelici unieważnili Boże Prawo złamaniem Przymierza.

Nowe Przymierze nadał Chrystus i 'nadał; nowe Prawo?

Prawo moim zdaniem zostało zmienione w pewnych aspektach z powodu zmienionych warunków życia i realiów historycznych, jak życie pod dwoma rodzajami niewoli.

Niewola rzymska oraz szatańska synagogi szatana.

Ktoś na blogu zapytał, dlaczego nadal umieramy, skoro Chrystus umarł za nasze grzechy. Nie było odpowiedzi.

Moja odpowiedź.

Na mocy ofiary Bóg wybaczy Narodowi Wybranemu wiele win, a Wielka Rzesza obmyje szaty w krwi Baranka. Naród Wybrany otrzyma nowe serca, mięsiste i wrażliwe a Bóg zbawi Naród Wybrany nie ze względu na dobre uczynki ale ze względu na swoje Imię.

A Chrystus dostarczył krwi na to Nowe Przymierze, które będzie w pełni funkcjonalne po 1000 Królestwie Bożym. czyli ludzkość otrzyma życie wieczne.

Chrystusa zapłacił okup za nasze grzechy, okup będący miłosierdziem.

W tym świetle jest ewidentne, że musimy starać się postępować jak najlepiej ale zaledwie mała garstka stara się stosować do Prawa, a reszta grzeszy bałwochwalstwem i wieloma innymi ohydnymi rzeczami.

Od momentu rozpoznania owego miłosierdzia podaję linki na swoich witrynach nawet do blogów mi wrogich, ponieważ i na nich jest sporo prawdy. A czy oni rozumieją wszystko dokładnie, czy ja się mylę, pozostawmy to Bogu.

Co jest najistotniejsze, możemy się w wielu kwestiach nie zgadzać, ale nie wydawajmy sobie nawzajem rozkazów i skazujmy jedni drugich na śmierć z ręki Boga, ponieważ w takim przypadku uzurpujemy sobie prawo sądu Bożego.


Gdyby Rafał napisał - twoja argumentacja mnie nie przekonuje i pozwolę sobie pozostanie przy mojej - nie miałbym z tym żadnego problemu. Ale sami wiecie jak to się potoczyło.

A sądzeni będziemy z uczynków a nie z wiedzy i zrozumienia.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

14th Sierpień 2015, 21:53
Od kiedy Rafał zaczął pisać że zbawieni będziemy z wiary bo wiara pociąga za sobą uczynki to cos mnie odpychało od niego. Ktos nawet okreslił że zaleciało mu to pawłową siarką ale przeszlismy nad tym do porządku dziennego.
Ten jego podpis pod awatarem także budził bardziej sprzeciw niż niechęć bo niestety każdy z nas pochodzi z tego upadłego swiata i nic nie zmieni pisanie że jest inaczej.

Także zauważyłem tą "ironie" w staraniu sie o plusy (punkty?) ale to były tylko takie moje odczucia i po co mam nimi zasmiecać forum. Tak myslałem.
W ostatnim swoim poscie Rafał napisał że musi przyznać z bólem minusa Henrykowi. Tu juz ogarnąl mnie smiech. Cóż ten minus na forum ma za moc rażącą że z "z bólem" mu go przyznał? To nic nie znaczące kliknanie myszką

Przekonałem się do Rafała po temacie w którym zanegował ewangelie Marka i były to bardzo ciekawe spostrzeżenia.
Jednak ostatnie jego w tym temacie wpisy mi samemu opusciły "kopare" do podłogi ze zdziwienia (tak jak i jemu na posty Henryka i Cyryla).
Odebrałem to negatywnie. Atak zamiast polemiki. Gdzie Rafał w tym jest miłosc do chrzescijan? Złapałes sie w swoja pułapke miłowania wszystkich a nas osądzasz?

Nie zgadzałes sie z innymi forumowiczami to masz takie prawo ...ale styl w jaki to zrobiles mówi wiele
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 00:00
Bardzo mi szkoda ,że Rafał nie bedzie pisał Sad

Myślę .że doszło tu do wielkiego jednego nieporozumienia.

Inaczej się rozmawia a inaczej pisze odpisując .
Wiele można przeoczyć i się nie dogadać pisząc .

Szkoda...
Jednak jest to człowiek też o dużym poznaniu i sercu.

Na szczęście bedą nas różniły tylko fora na których piszemy -mam nadzieję...a nie poglądy .

Drodzy bracia i siostry strzeżmy się,ponieważ czytając nasze posty trochę dostrzegam "osądzania "a tego nam robić nie wolno!!!

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 02:10
Miałem dać sobie spokój i resztę przemilczeć, ale sumienie mi nie pozwoliło.

Wskażę więc dwa wielce niepokojące detale.

1.
Dosłownie już na drugi dzień lub następny moich poszukiwań, pragnień Boga w modlitwach, w ten pamiętny dla mnie dzień sam nasz Zbawiciel postanowił mnie odwiedzić – wysłuchać moich modlitw. Tak fizycznie lecz w nadnaturalny sposób. NIE SPOSÓB ODDAĆ SŁOWAMI CZEGO DOŚWIADCZYŁEM PODCZAS NASZEGO SPOTKANIA! Dlatego nie będę pisał o tym. Lecz powiem Wam, że gdy Zbawiciel już „odszedł ” WIEDZIAŁEM i BYLEM JUŻ 100% pewny tego, że MOJE KOLANA UGNĄ SIĘ  TYLKO i WYŁĄCZNIE PRZED MOIM ZBAWCA ORAZ JEGO OJCEM!  Wiecie co zrobiłem OD RAZU po tym niesamowitym spotkaniu?

Źródło - http://panjezusjedynadroga.pl/krzyz-symbol-szatana/

Oraz 2 rezultat tej wizyty.

http://panjezusjedynadroga.pl/joanna-krupa-top-nasladowczyni-chrystusa/

Przez jego wątki przebija się przeświadczenie Pawła, że ISUS zniósł prawo i dał nam nowe oraz nie zauważyłem wzmianki o Ewangelii czyli Królestwie Bożym.

Już więcej w tym temacie nie będę pisał!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 02:27

Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że- zabójstwo to zabójstwo - czy w afekcie (emocjach), pod groźbą, czy z własnej chęci (morderstwo).

Nie wiem, dlaczego wszyscy sprawę rozważają w ten sposób, że jak już coś złego się zdarzy to jedynym rozwiązaniem jest czyjaś śmierć (albo on mnie zabije, albo ja jego).
A co z uszkodzeniem ciała????

Przecież broniąc się, nie trzeba zabijać, można po prostu spowodować komuś uszczerbek. Np mając pistolet w ręce możemy celować w nogę napastnika, tak żeby móc się uwolnić, ale nie odbierając mu życia.

To tak jak z tym odciętym uchem przez Piotra - Isus nie skarcił go za spowodowanie komuś tego uszczerbku (bo rozumiał, że stanął w jego obronie), ale za to, że gdyby go 'uratował' nie poniósłby śmierci za nas - ta jak było to planowane.

Więc suma sumarum - uważam, że zabijać nie wolno. Wolno się bronić i w obronie komuś spowodować ból (w ostateczności), ale nadal nie wolno zabijać.
Jeżeli będzie to przypadek, to już inna kwestia.


Takie jest moje zrozumienie, ale szanuję również każde odmienne Smile
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 12:09
Message reputation : 100% (2 votes)
Dajcie sobie już spokój z tą sprawą, nie dolewajcie oliwy do ognia. Trzeba mieć wiarę w Chrystusa największą, bo taka jest Ewangelia o Zbawicielu że przyszedł i dał taki pokaz niewzruszonej wiary że przetrącił kark szatańskiemu światu.

Wszystko o czym nauczał na górze ( kazanie na górze), sam wykonał bez mrugnięcia. Miał moc nie tyko obronić się ale i spopielić całą Jerozolimę gdy by tylko zawahał się w swojej wierze.

- bili go nie oddał
- mordowali powoli, nie ulżył sobie

Wielu powie że miał wykonać zadanie. Ale przy okazji połamał kark wszelkim "świętoszkom", którzy czcili księgi i zapisy. Pokazał że wszystko o czym nauczał na górze w kazaniu jest możliwe dla każdego człowieka. Tylko trzeba chcieć i starać się dążyć do doskonałości jaką zaprezentował nam Zbawiciel. Pokazał nam wysoką poprzeczkę, kiedy się narodzi człowiek na nowo w Chrystusie ta poprzeczka jest w zasięgu ręki.

Nie wolno nam mówić : "nikt nie jest zdolny nastawić policzka, czy zachować bierność podczas gwałtu". Ponieważ takie osoby gdzieś są i to one zapewne należą do 14400 najwierniejszych.

Ja wiem bardzo dobrze jak trudno jest człowiekowi nie pomścić się za krzywdę. Wiem że dla wielu jest abstrakcją nie zabić jeśli mógł w walce. Bardzo nieliczni ludzie stanęli w takiej sytuacji.
Powiem wam coś czego nigdy ie planowałem, ja stanąłem w oko w oko w takiej sytuacji. Bez wchodzenia w szczegóły, mogłem zadać bardzo niebezpieczny cios przeciwinkowi na ulicy, który mógł go zabić, ale w ułamku sekundy wybrałem inne miejsce. Przez co zostałem zdruzgotany przez niego. Upadłem, a on mnie okładał dębowym kijem. Cudem udało mi się uwolnić i uciec. Gdy bym zdecydował się powalić napastnika, mógł zostać zabity. Pewnie miał bym kłopoty ale został bym "bohaterem" dla wielu. Ponieważ stanąłem w obronie obcej dziewczyny która była brutalnie bita przez dwumetrowego nabitego alkoholem 20latka. Jego krzywda była by dla wielu sprawiedliwym wyrokiem.

A tak stałem się nawet obiektem pośmiewiska, ponieważ wielu znajomych drwiło że taki ze mnie "samuraj" a nie poradziłem sobie. Nie byłem w tedy nawet nowo narodzony, moje sumienie było daleko od Boga a mimo to w tym ułamku sekundy, pojawiła się jakaś litość dla szturmującego mnie człowieka. To o ile większa będzie litość kiedy człowiek nabierze wiary ?.

Chrystus powiedział do uczni : gdy by ich wiara była choć jak ziarenko gorczycy, to kazali by górze wskoczyć do morza i spełniło by się.

Pomogłem tej dziewczynie, nic jej nie było, napastnik wytrzeźwiał rano miał wyrzuty sumienia, przepraszał mnie i tą nieszczęsną. Ja byłem mocno wyrozbijany, cudem ani jednego złamania, mimo że robiłem bloki gołą ręką przed dębowym kijem!. Powiem wam że bohaterem stałem się dla jednych a głupcem dla drugich. Można by z tego napisać konkretne świadectwo, które by budowało innych. Ale nie zrobię tego , ponieważ mogło by stać się również dopingiem dla tych nierozumnych.

Morał jest tego taki że:

Bóg chciał, i stało się !.
Człowiek myślał że nie potrafi, a potrafił!
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 12:19
Dodam jeszcze cos co mnie zastanawia czy Rafał sie troche nie zaplątał w miłowanie bandytów (nie nieprzyjaciół bo to trzeba rozróżnić)
Otóż wkleje co sam napisał w tym temacie powyżej:

"więc jeśli przekroczy mój prób to UFAM, że nie WEZMĘ BRONI/NOŻA by go skrzywdzić lecz MÓJ WSZECHMOCNY Bóg ze względu na moją WIARĘ i wypełnianie miłości bliźniego – UKARZE tego złoczyńcę ATAKIEM SERCA i padnie na podłogę gdy już miałby się dobierać do mojej żony."

Gdzie tu miłosć do bandyty który chce gwałcić,mordować? Rafał chce go unicestwić nie sam ale rękami Boga. Czy to nie to samo?
Drugie moje pytanie (do mnie samego własciwie). Czy powinnismy wystawiac Boga na taką próbe? A co jeżeli Bóg uzna że bandyty nie zgładzi? Co wtedy? Wiara nasza upadnie?

Uważam podobnie jak Marysia. Dlaczego mamy zakładać że od razu mamy tego złego zabijać? Mamy się bronić!
Może być tak że to my zginiemy sami ale nie wiem czy mógłbym żyć z tym że absolutnie nic nie zrobiłem aby uratować i siebie i żone bo nie jest pewne że bandyta/bandyci zostawią nas w spokoju jak ograbią i zgwałcą, może wtedy uznają że swiadków im nie trzeba?

Takie moje przemyslenia odnosnie tego tematu.

Mam nadzieje że Rafał wróci bo sporo wniósł w to forum. Człowiek uczy sie całe życie i zawsze będzie robił błędy, każdy! To pokazuje że jeszcze brak mu troche aby był "z nieba"

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

15th Sierpień 2015, 16:01
Moi drodzy, nie czytacie uważnie i skupiacie się na nie ważnych rzeczach.

Sprawdźcie mojego poprzedniego posta. Zacytowałem Rafała i po głębszym przemyśleniu muszę napisać poważny artykuł.

Rafał miał spotkanie z Chrystusem!

I z tym jest OLBRZYMI problem.

Paweł także miał!

Czy teraz to jest zrozumiałe?


Czy mówił prawdę, czy nie, nie jest zbyt istotne ponieważ i jedno i drugie wzbudza natychmiastowy brak zaufania.

Jeżeli miał spotkanie z Isusem, to jest prorokiem, i nie ulega to żadnej wątpliwości a nas obowiązuje posłuszeństwo wobec tego co ogłasza.

Ale jeżeli to nie był Chrystus ale jakiś demon, jak to określimy?

Chrystus wyraźnie ostrzegał przed fałszywymi Chrystusami!

Czytywałem kiedyś wielu pastorów, szukają Prawdy i niemal zawsze były takie zdania.

Pan wskazał mi odpowiednie wersety w Biblii. Pan ukazał mi się we śnie dając proroctwa i zrozumienie.

Wielu z nich już nie żyje i owe 'proroctwa' nie są warte papieru, na którym zostały napisane.

Szatan wie, że jak ktoś powie, że Bóg z nim rozmawiał, to większość ludzi na wszelki wypadek nie neguje tego, zwłaszcza publicznie i wierzy mu na słowo.

A MY MAMY WIERZYĆ SŁOWU BOŻEMU a nie człowiekowi na słowo honoru!

Z tych przyczyn jestem pewien, że takie intencje były PLANOWANE a artykuły napisane po to, aby uzyskać kredyt zaufania.

To nie są żarty i jeżeli ktokolwiek twierdzi, że ma pogawędki z Chrystusem, u mnie zapala się czerwone światło, i to natychmiast.

Mnóstwo Chrześcijan twierdzi, że Isus wielu z nich oprowadzał po piekle.

Otrzymaliśmy jakieś poważne wyjaśnienia zawiłych proroctw?

Mamy słuchać Boga a nie człowieka. Motto tego forum - Jana 17:17 Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

A słowa Boga są tylko i wyłącznie w Biblii a na niebie jeszcze nie widać znaku Chrystusa.

Sprawa zamknięta. Ktokolwiek dodaje sobie wiarygodności twierdzeniem, że miał spotkanie z Bogiem, powinien być unikany, albo trzeba mu wskazać, że według Biblii jest to niemożliwe.

Temat w sumie jest nie istotny ponieważ sytuacja obrony własnej rodziny przed gwałtem i morderstwem nigdy się nikomu nie wydarzy. Mam na myśli sytuację, w której ojciec będzie mógł cokolwiek zrobić.

Podczas ewentualnej walki kto wie, który i jaki cios zabije czy jedynie ogłuszy przeciwnika?

Tylko eksperci wiedzą ale nie w 100%. Pamiętajmy, że Bóg wymaga od nas sprawiedliwości.

W każdym sądzie do lat 70-tych dla zabójców były okoliczności łagodzące, jeżeli działał pod wpływem silnych emocji, strachu lub wręcz z wściekłości dostał szału i dopływu adrenaliny, że jednym ciosem bez treningu zabił napastnika.

Ludzie, którym grozi śmierć potrafią uciekać dwa razy szybciej i przywalić kilka razy mocniej niż w normalnych warunkach.

A Rafał żądał pod karą Bożą 100% opanowania. Jakim prawem?

Jesteśmy sprawiedliwi na obraz Boga i mamy sumienia, ale to w większości zawodzi w wielu sytuacjach, które potem żałujemy.

I Bóg to doskonale rozumie, ponieważ nas stworzył właśnie z takimi cechami samozachowawczego instynktu.

Każdy z nas może być na forum w ciepłym fotelu bohaterem, ale w sytuacji poważnie zagrażającej życiu nikt z nas nie jest pewien, jak się zachowa!

Owszem, morderstwo stworzenia Bożego jest wielkim grzechem, ale samoobrona i przypadkowe zabójstwo... miejmy nadzieję, że unikniemy takiej sytuacji.

Ale nikt, ze mną włącznie nie może nikomu włazić z butami do sumienia i wydawać komukolwiek rozkazy!

Rafał sam odszedł a ja mu zablokowałem konto i już tutaj nie będzie pisywał, nawet, jeżeli jego blog znacznie się poprawi.

Nie mam do niego zaufania co nie oznacza uczucia nienawiści!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

16th Sierpień 2015, 03:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Rafał nie daje nam spokoju - http://panjezusjedynadroga.pl/oswiadczenie-do-henryka-kubika/

Okazuje się, że Detektyw Prawdy także Rafała nie zdzierżył.

Na jeden zarzut odpowiem. Nie skomentowałem postu Bushiego, ponieważ napisał czystą prawdę i na nikogo nie grzmiał. To wszystko.

Musiałem sprawdzić głębiej przyczyny tego konfliktu i już je znalazłem.

Konflikt musiał nastąpić i był niejako przygotowany ze strony Rafała.

On wiedział co głosi i wiedział, że ja tego nigdy nie zaakceptuję i wielu z nas także się z tym kategorycznie nie zgodzi.


http://panjezusjedynadroga.pl/nowe-przymierze-doskonala-droga-zbawienia/

Rafał 'rozpoznał w Biblii', że Isus zniósł wszystkie przykazania i zastąpił je dwoma.

Mało tego - odrzucił on praktycznie Stary Testament a w szczególności księgę Rodzaju.

Jeśli „bajeczka” z Księgi Rodzaju o ogrodzie Eden nie przekonuje Cię to spójrz co mówi nam w proroctwie wielki Prorok Izajasz (11, 5-9):.

Drodzy NIKT NIE MA PRAWA już więcej powoływać się na DOGMATY Starego Przymierza. Ono już NIE ISTNIEJE! Jeśliby ludzie dostrzegliby Prosta Ewangelię naszego Zbawiciela nie miała by prawa istnieć praktycznie ŻADNA z oficjalnych kościołów „chrześcijańskich”. Ludzie od razu zauważaliby DOGMATY, które mają swoje korzenie w Starotestamentalnym Prawie, które DAWNO NIE OBOWIĄZUJE, gdyż o tym sam Bóg mówi, że zostało złamane przez tych, z którymi Bóg zawarł Przymierze.

ZAPOMNIJCIE O TZW. DZIESIĘCIU PRZYKAZANIACH!

ZAPOMNIJCIE O STARYM PRZYMIERZU JAKO DOGMATACH WPŁYWAJĄCYCH NA NOWE PRZYMIERZE!

Widzimy dosadnie, że brat Rafał wydaje nam rozkazy i polecenia, podkreślając je oraz pisząc z dużej litery! Mówi jak władca! Przynajmniej ja to tak odbieram.

Jego rewelacje polegają na zupełnie mylnej interpretacji słów Isua.



.Jeśli uwierzysz w naszego Zbawiciela to pozostało tylko…

…wypełniać Jego przykazania, które jak wiemy NIE są ciężkie.
Ile mamy w takim razie przykazań Pana?

„aż” DWA !

   „Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».” Ew. Mateusza 22, 34-40

Czyli:

1. Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.

2. Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

Drodzy Czytelnicy więc macie tutaj DOKŁADNĄ LICZBĘ przykazań Nowego Przymierza o których poucza nas sam BÓG!
Powtórzę jeszcze raz co już dokładnie przedstawiłem wcześniej – ZAPOMNIJCIE o tzw. Dziesięciu Przykazaniach. One NIE mają żadnej mocy prawnej u Boga OD DAWNA!

Przeanalizujmy nieco cytowane wersety.

Faryzeusze zapytali jego mając na myśli wiele innych przykazań Prawa - innych przecież nie znali - które z nich jest najważniejsze. Chrystus odpowiedział im wyraźnie, które On uważa za najważniejsze. Dwa przykazania miłości. Oba nie występują w tzw. Dekalogu, czyli jest ewidentne, że przykazań jest znacznie więcej w Starym Testamencie. Np; Nie pozostawisz czarownicy przy życiu.

W Starym Testamencie jest wiele przykazań i właśnie w owe przykazania Rafał uderzył i to bardzo ostro.

Tymczasem w cytowanym przez niego fragmencie nie ma ani jednego słowa, z którego można by wyciągnąć wniosek, że przykazania ST są przestarzałe i należy o nich zapomnieć. Nigdzie nie widziałem wersetów, które potwierdzałyby takie konkluzje.

Jeżeli mąż zechce mieć z żoną stosunek podczas okresu - jest to grzechem czy nie!? Według Rafała - nie - ponieważ przykazania nie obowiązują.

Przykazań jest znacznie więcej w ST.

Potem mamy cytat...

A ja Wam powiem szczerze, powołując się na naszego Zbawcę, który osobiście mnie Zbawił i dał poznać jak bardzo PRAGNĘ/pragnie człowiek tej Jego NIESKOŃCZONEJ miłości – że Jego oczekiwania/przykazania są… NAPRAWDĘ PROSTE!
O tym świadczy również Apostoł Jan w 1-wszym liście (5, 2-3)

   „Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże,
   gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania,
    albowiem miłość względem Boga
   polega na spełnianiu Jego przykazań,
   a przykazania Jego nie są ciężkie.„

Podobnie mylnie cytowany fragment.

Wyraźnie jest mowa o przykazaniach Bożych.

Cytat z listu Jana, a znacznie późniejsze Objawienie nadal potwierdza ważność przykazań Bożych.

Rev 12:17  I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.

Nie mamy więc żadnych podstaw do anulowania Prawa Bożego, Przykazań a w szczególności Księgi Rodzaju, nazywanej przez Rafała - 'bajeczką'.

Walczymy o Prawdę, walczymy z bezbożną ewolucją, z ziemią kulą aby wywyższyć naszego Stwórcę a jeden z braci nazywa opisane akty stwarzania - bajeczką.


Mat 5:17  Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
Mat 5:18  Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Mat 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."


Zwróćmy szczególną uwagę na tekst niebieski. Isus podał czas trwania zakonu. Do końca istnienia Ziemi i Nieba! Dopiero Nowa Ziemia i Nowe Niebo nie będą potrzebowały detalicznego Prawa ponieważ wszyscy będą doskonale posłuszni, jak posłuszni są aniołowie w niebie.

Dlatego nie mam zamiaru pozwolić Rafałowi, aby mógł nadal tuta pisać. Chyba, że zrozumie swoje olbrzymie błędy.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

17th Sierpień 2015, 16:25
Message reputation : 100% (4 votes)
Rafał nie daje za wygraną! Dopisał 'wyjaśnienie' na temat powyższego mojego posta.

http://panjezusjedynadroga.pl/oswiadczenie-do-henryka-kubika/

Czy spróbował cokolwiek wyjaśnić z pogrubionymi, powiększonymi tekstami na czerwono?

Nie odpowiedział na żadną argumentację, czyli... przyznał się publicznie do błędnej interpretacji.

Proste.

Mat 5:17  Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
Mat 5:18  Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Mat 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."

Rev 12:17  I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.


Tych wersetów nie można obejść.

Nie można także przejść do porządku dziennego, jeżeli ktoś w taki niesmaczny sposób odrzuca biblijne sprawozdanie o stworzeniu.

Jeśli „bajeczka” z Księgi Rodzaju o ogrodzie Eden nie przekonuje Cię to spójrz co mówi nam w proroctwie wielki Prorok Izajasz (11, 5-9):.

Praktycznie powyższe zdanie odbiera Bogu chwałę stwarzania! Jeżeli odrzucimy Księgę Rodzaju, to odbierzemy Bogu tytuł Stwórcy! To nie są błahe nieprzemyślane teksty. W ten sposób świat szatana atakuje Boga, dodając nam ewolucję, wielki wybuch oraz ziemię kulę czyli świat szatana określa Księgę Rodzaju także jako bajki!

Powyższy tekst w bardzo poważny sposób rzuca olbrzymi cień na intencje Rafała, zwłaszcza, że widział Chrystusa i się z nim porozumiewał. Czyżby ów "Chrystus" go o tym poinformował?

Nie mogę znaleźć krótkiej wersji Rogera Morneau który opowiada widziane przez niego świetliste postacie - demony, upadłe anioły oraz sam szatan. Tutaj jest z napisami polskimi - 3 godzinna wersja.



Z takich właśnie przyczyn Isus nie zapowiadał nigdzie swej obecności na świecie, poza obecnością duchową, mówiąc - tam gdzie się zbierze dwóch w moje imię, tak i ja będę.

Jako świetlista postać?

Oczywiście że nie i nikt z chrześcijan nie oświadcza, że kiedy rozmawiają w imieniu Jezusa czy Isusa, to natychmiast pojawia się On w świetlistej postaci.

Skąd Rafał wie, że to Chrystus?

Oba przykazania Isusa rzeczywiście nie występują w Dekalogu ponieważ są wymienione w innym miejscu. Ale Rafał tak miłuje Boga i bliźniego, że ufam, że je dla czystej sprawiedliwości... odnajdzie. Very Happy

Dalej... Rafał nie rozumie, że tzw. Prawo ceremonialne zostało wraz ze złamanym Przymierzem anulowane - zwłaszcza, ze przepadła Arka Przymierza oraz świątynia, której nie ma do dziś.

Jedna z czytelniczek napisała w komentarzach coś takiego;

Krystyna52

16 sierpnia 2015 07:23

Andrzej – to dobrze ze zachwyciles sie Rafalem. po co masz ufac Bogu jak masz Rafala. NIe jestem biegla od dziesiecioleci w Bibli, ale jedno wiem, – ze CHRYSTUS byl pokorny, mimo ze GO bito, opluwano, wysmiwano, ponizano. Gdzie jest twoja i Rafala pokora. Czytajac wpis Rafala u Henryka az bilo po oczach – haaalo teraz mowie ja Rafal, sluchajcie mnie osly. mowi ten ktory wie wszystko. A o czytelnikow Henryka sie nie martw – On potrafi sie przyznac do pomylki, – TY Rafale walczysz o dominacje – masz szczescie Rafale ze Chrysus dal Ci takie poznanie. Tylko slowa C

Wiele wskazuje na to, że owa krótka analiza Krystyny jest niezwykle obiektywna i wyjątkowo dosadna.

Ciekawie pisze Szogun, aczkolwiek nieprawidłowo tłumaczy śmierć naszych braci wraz z rodzinami na arenie Rzymu. Neron wydał rozkaz i złapani bracia i siostry nie mieli luksusu wyboru. MUSIELI umrzeć, podobnie jak nasi bracia w Katyniu, czy w Inkwizycji. Podobnie w całej II WŚ i I WŚ także. Po prostu mordowano Chrześcijaństwo i ginęli ci, którzy nie zdołali uciec czy się dobrze schować.

Przypomnę, ze ani ja ani Cyryl ani Bushi - nikt z nas nie pochwalał nigdzie zabójstwa czy morderstwa. Warto to sprawdzić.

Poniższa wypowiedź skierowana jako upomnienie do Fujiwary spowodowała usunięcie szoguna.

S H O G U N
16 sierpnia 2015 13:41

Fujiwara, jesteś chory z nienawiści koleś, gdzie tam masz końce gwiazdy do środka planet? Dlaczego lżysz swoich braci?
Dlaczego się bawisz w oskarżyciela braci naszych? To tak szukasz prawdy o Bogu? Lżąc ludzi wyznających Chrystusa?

Rafał Kudrański
16 sierpnia 2015 13:51

SHOGUN jesteś ZABLOKOWANY.
Głoś sobie piękny wspaniały – JEDNOŚCIOWY świat „chrystusowy” już na innych blogach.
ŻEGNAM

A tyle nam Rafał pisał o SPRAWIEDLIWOŚCI. Wystarczy przeczytać wypowiedzi Fujiwary, jego ponowne próby oskarżenia mnie o satanistyczne okładki płyt, których to już nikt nie rozumie jako masońskie znaki.

Jakikolwiek rysunek czy obraz będzie zawierał, albo słońce, księżyc, gwiazdy czy inne, ale te wszystkie rzeczy już zarezerwował sobie szatan jako swoją własność.

Nie chciałbym oceniać twórczości Rafała pod tym kątem na wzór oceny Fujiwary!

..........................................

Rafale... teraz w prost ku tobie.

Nie mam wątpliwości o twojej gorliwości dla Pana. Mam wątpliwości co do twojej postawy wobec braci i sióstr.

Wiele wskazuje, że masz miłość do Boga, ale z miłością do bliźnich... powinieneś nieco popracować nad sobą, mówiąc delikatnie i zrewidować swoje zachowanie się oraz swoją... buńczuczność i zadziorność.

Pamiętaj, to ty zaatakowałeś Cyryla i mnie.

A przecież wystarczyło napisać:

"Drodzy bracia - uważam, że nieco błądzicie i po waszych postach widać, że mamy różne opinie w tej kwestii, ale mam nadzieję, że z czasem przemyślimy sobie nasze postawy i pomimo różnych opinii nie będziemy w ten sposób poróżnieni ze sobą ponieważ wierzymy i oczekujemy powrotu naszego Zbawiciela i małe nieporozumienie nie zostanie wykorzystane przeciwko nam przez siły szatana. Bez względu na różnice w opiniach nadal jesteśmy braćmi."

Niestety u ciebie Rafale można przeczytać wszystko, oprócz jednego zdania, które mogłoby nas pojednać i zjednoczyć w Panu.

Jakiż duch powstrzymuje cię od miłości do braci?

Dlaczego zwalczasz prawdę usuwając Szoguna, który nie napisał ani jednego słowa przeciwko tobie i nie skłamał?

Zastanów się, co zrobiłby Chrystus, gdyby miał osądzić Szoguna!

Postąpiłby tak, jak ty!?

Czy uważasz, że by go potępił?

To jest rezultat twojego spotkania z Chrystusem?

Zastanów się trochę nad tym - masz tylko dwa przykazania według twego zrozumienia i stać cię jedynie na 50% - na szeroko obwieszczaną miłość ku Bogu, ale miłości do bliźnich to jeszcze nie zauważono na twoim blogu ani w postach na naszym forum!

A po miłości do braci powinniśmy być rozpoznawani.

Nieustanne oskarżanie braci jest domeną... szatana, oskarżyciela braci naszych.

Przemyśl to sobie drogi bracie w Panu i zdaj sobie sprawę z tego, że możesz gorszyć innych swoim postępowaniem i swoimi naukami, zwłaszcza negowaniem Księgi Rodzaju.

Coś takiego może cię kosztować bardzo, bardzo drogo. Przemyśl to sobie z modlitwą!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

18th Sierpień 2015, 12:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Dotarło do mnie w pełni, co w rzeczywistości się stało.

Nastąpił ostry atak Rafała i jego grupki na Stary Testament oraz Prawo Boże.

Czyli proroctwa także są nieważne?

W zamian Rafał ostro przejaskrawił miłość do nieprzyjaciół i podparł się wizją ducha, co do którego nie posiada żadnego dowodu na to, że ów duch to Isus Chrystus.

Co ciekawe, sam podał, że jeżeli dwóch się zbierze w imię Isusa, On będzie pośród nich.

Jakoś byłeś sam na sam Rafale czyli werset podałeś nieprawidłowy.

Odnośnie cudów i cudownych pojawień istot 'nadprzyrodzonych' napisałem dwa artykuły.

www.zbawienie.com/cuda.htm

www.zbawienie.com/oszusci.htm

Ponownie powtarzam, że uczniowie Isusa mieli być rozpoznawani po miłości a nie po cudach czy na podpieraniu się postacią Isusa Chrystusa, który 'ukazał' się danej osobie, co oznacza że taka osoba powinna mieć natychmiastowe zaufanie!

Takie przeświadczenie jest wielkim błędem i nie ma dowodu w nowoczesnym świecie, że ktokolwiek miał osobisty kontakt z Chrystusem i Ten poinformował go bezbłędnie o czymkolwiek czy podał rzeczywiste zrozumienie dogmatów i proroctw czy też jakiekolwiek proroctwa.

Coś takiego nie miało miejsca do tej pory, poza apostołami i prorokami ze ST i skoro nie posiadamy takich przykładów, ten wyjątek także posiada zerową wiarygodność, zwłaszcza w obliczu natarcia Rafała na księgę Rodzaju i na Prawo Boże.

Taki atak nie wynikł z polecenia Chrystusa oraz forma, w jakiej to zostało przedstawione całkowicie wyklucza jakąkolwiek ingerencję naszego zbawiciela.

Nastąpił ostry atak na Prawdę i za kilka dni w pełni to udowodnię a wersetów biblijnych mam wiele.

Mam także doskonałe wyjaśnienie odnośnie usuniętego artykułu Cyryla.

Cyryl nie popełnił ani jednego błędu i zachował się w sposób bardzo łagodny, nie zdając sobie sprawy z tego, w jakim niewłaściwym świetle postawiono jego oraz jego artykuł. Wyjasnię to detalicznie!

Niestety nastąpił ponownie ostry atak na nas, na Boga i jego Prawo, niemal kopia ataku Mariusza i jego wielbicieli i... nie można tego pozostawić bez wyjaśnienia wielu detali oraz dowodów manipulacji.

Z czasem zobaczymy owoce działalności Rafała, tak jak widzieliśmy wiele owoców warzywniaka i obozu Mariusza.

Sprawa ta wymaga wielu sprostowań i dowodów tego, co napisałem powyżej, co w najbliższym czasie opublikuję na forum oraz na jednym z moich portali.

Pamiętajmy o jednym.

Nie ma przykładów udowodnionych spotkań z Chrystusem. Nie zapowiadał On czegoś takiego ale poinstruował nas, aby trzymać się Jego pouczeń oraz pouczeń i Prawa swego Ojca.

Ojciec i Syn to jedyne nasze autorytety.

Niestety Ich słowa są zmieniane i przypisywane im jest inne zupełnie znaczenie.

Troszeczkę cierpliwości... wszystko się jednoznacznie wyjaśni, bez niedomówień i z masą wersetów ukazujących fałsz najnowszych 'nauk' Rafała.

Przykro mi Rafale, ale muszę to uczynić, aby oczyścić naszego Stworzyciela, któremu publicznie starasz się odebrać tytuł Stwórcy negując Księgę Rodzaju oraz Jego wieczne Prawo.

Jeszcze na temat Prawa nie pisałem więc... mam dobrą okazję!  Very Happy


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

21st Sierpień 2015, 11:54
Message reputation : 100% (4 votes)
Historia Izraela jest historią wypełnioną przelewem krwi.

Podbicie Kanaanu i niemal całkowita eksterminacja ludów kananejskich. Potem mamy ciągłe walki, nawet pomiędzy sobą, czyli poszczególne plemiona Izraela walczyły w bratobójczych walkach.

Owe walki nie wpłynęły dobrze na Izraelitów, którzy sprzeniewierzyli się Bogu i zostali rozproszeni - 10 pokoleń zostało wziętych w niewolę i znalazło się na Kaukazie, skąd orężem zrobiono sobie nowe miejsce na mapie świata.

Musiał więc nastąpić podbój ludów zamieszkujących dzisiejsze tereny Słowian. Część ludów zginęła z rąk Izraelitów, inni pouciekali, jeszcze inni się połączyli z nimi.

Cyryl napisał artykuł o wielu nobliwych cechach polskich rycerzy, jak bardzo ceniony honor, nie pozwalający na kłamstwa, manipulacje, nierówne szanse w pojedynkach, niezwykłe przykłady heroizmu, poświęcenia się dla Boga i Ojczyzny.
Zdaję sobie sprawę z tego, że mój artykuł zainspirował Cyryla.

http://www.proroctwa.com/ataki-na-chrzescijanstwo.htm

Wskazałem w nim, jak niewielka znajomość Biblii wyróżniła Chrześcijaństwo od innych ludzi. Cyryl poszedł dalej i opisał heroizm i bohaterstwo Chrześcijan, dzięki którym nadal istniejemy.

Cóż w tym złego, że to opisał w pozytywnym świetle? Ponieważ dzięki Grunwaldowi, bitwie pod Wiedniem i wielu innych bitwach... istniejemy nad i Bóg ma wobec nas wielkie plany.

Dlatego, że nasi poprzednicy w bohaterski sposób przelewali swoją krew i naszych wrogów.

Czy Bóg im pomagał?

A czy Bóg im pomagał w wojnach Izraela z Asyryjczykami, Filistynami, i innymi ciemiężcami narodu wybranego?

Potem przyszedł Isus i... niewiele się zmieniło. Ponieważ

Jego rzeczywiste nauki i posłanie, Ewangelia i wiele nauk, zwłaszcza z Objawienia nie były one w ogóle znane większości ludzi. Nawet, jeżeli pewne teksty były znane, nie było zrozumienia.

Otóż Biblia nam mówi, że w czasach końca zrozumiemy o wiele więcej i wzrośnie nasze poznanie.

Wzrost poznania i zrozumienia nastąpił od momentu coraz większej aktywności prasy i mas mediów. Biblia była coraz bardziej  dostępna, coraz bardziej popularna i słowa Boga rozpoczęły tryumfalny i nieograniczony marsz do zwycięstwa Boga nas szatańskim światem.

Nastąpiło swego rodzaju oświecenie, które dramatycznie przybrało na sile w erze Internetu.

Oto różnica pomiędzy tamtymi czasami a dzisiejszymi.

Nastąpił wzrost poznania słowa Bożego i usunięcie z niego sporo kąkolu. Zaczęliśmy wreszcie rozumieć słowa samego Boga, ponieważ nie były one zagłuszane chwastami w stylu Pawła.

Poprzednio ludzkość i Chrześcijaństwo miało zaledwie cząstkowe poznanie tego, co już dzisiaj znamy.

Jedno wiemy, że Bóg musiał zachować swój naród i najprawdopodobniej wesprzeć w wielu trudnych momentach, aby siły szatańskie go nie eksterminowały całkowicie.

I Bóg osiągnął swój cel. Istniejemy nadal!

Cyryl napisał artykuł nie gloryfikujący wojny, ale opisał ludzi, którzy czasami opatrznie rozumieli słowa Boga, ale ich naturalny instynkt, uczciwość i prawość spowodowały… pomoc Boga przeciwko szatańskim najeźdźcom.

W artykule Cyryl nie napisał ani słowa o tym, że ci bohaterowie z przeszłości powinni być wzorem dla nas dzisiaj, ponieważ Ojczyzna jest w niebezpieczeństwie.

Ponieważ Cyryl wiedział, że tym razem Bóg będzie walczył za Izraela, a my powinniśmy na Nim polegać a nie dać się wciągnąć przez siły szatana w kolejne bratobójcze walki, jak za II WŚ, kiedy brat zabijał brata Słowianina na polu walki.

Za ten artykuł Cyryl został niesłusznie wyszydzony przez Rafała powodu jego, nie Cyryla, braku zrozumienia Biblii i planów Bożych.

Rafał powtarza i słusznie, że trzeba miłować naszych bliźnich.

Któż jest naszym bliźnim?

Kapłańska 19: (18) Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan!

Synowie twego ludu są twoimi bliźnimi. Warto przeczytać cały rozdział Kapłańskiej. Jak widzimy, to przykazanie nie jest nowym a Chrystus je jedynie przypomniał.

http://biblia.wiara.pl/slownik/67ea4.Slownik-biblijny/slowo/Blizni

Według tego słownika bliźnim jest także nie Izraelita, ale człowiek tej samej wiary, wspólnie mieszkający w Izraelu.
W dzisiejszych czasach naszymi bliźnimi są więc nasi ziomkowie, Polacy, Rosjanie, Czesi, Słowacy itd. oraz wszyscy Chrześcijanie bez względu na kolor skóry i rasę. Mieszkając w innych państwach pamiętajmy, że naszymi bliźnimi są Chrześcijanie.

Nie Chrześcijanie mogą oni stać się naszymi bliźnimi, jeżeli poznają prawdę o Królestwie.

Nasienie węża to nie nasi bliźni, ale nasi najwięksi wrogowie!!!

W ten sposób dotarliśmy do naszych śmiertelnych wrogów.

Isus Chrystus powiedział, aby miłować naszych nieprzyjaciół.

W jaki sposób? Traktować ich jak bliźnich i modlić się za złoczyńców, aby zrozumieli swoje błędy i przestali grzeszyć. Zawsze im przebaczać i robić wszystko, aby współżyć z nimi w pokoju i bez większych konfliktów. Być uległymi nawet w skrajnych przypadkach.

Isus według zwyczajów mowy w Jego czasach użył przejaskrawienia, aby Jego nauka bardziej utkwiła ludziom w głowach. Inaczej mówiąc zastosował terapię szoku. Nie jest to przykazanie, zwłaszcza nowe, ale jest to interpretacja Prawa.

Co? Mam miłować swoich wrogów?

http://sciaga.pl/tekst/71749-72-cechy_stylu_biblijnego

Jest to tzw. Patos biblijny, którego celem jest szczególne uwypuklenie ważności określonego tekstu.

Rozdziały 5 i 6 Mateusza posiadają sporo patosu – Isus celowo przejaskrawił pewne elementy, aby uwypuklić ważne elementy swego kazania.

Szczególnie widoczne jest to:

Mat 5:28  A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.
Mat 5:29  Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła.
Mat 5:30  A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle.


Innym wyraźnym przykładem patosu użytego przez Chrystusa jest propozycja spożywania Jego ciała i picia Jego krwi.

Są to elementy, których nie należy brać dosłownie i do nich najwyraźniej należy – miłuj nieprzyjaciół swoich.

Jak ich mamy miłować?
Modlić się, aby się opamiętali i poznali słowo Boże. Nie robić różnicy w stosunkach między ludzkich na wzór Boga, którego słonce wschodzi nad złymi i nad dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Nie ma więc mowy o samosądzie i zabijaniu, ponieważ Bóg zarezerwował sobie prawo do sądu i wykonaniu wyroku.

Mat 5:47  A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Na tym polega więc owa miłość, że powstrzymujemy się od sądu i wykonania wyroku nad niegodziwcami.
Wyraźnie chodzi o stosunki miedzy ludzkie.

Przyczyna!?

Mat 5:48  Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.

Zastanówmy się nieco w tym momencie.

Czy ostatnie zdanie jest przykazaniem i utracimy życie wieczne, jeżeli nie będziemy doskonałymi?

Mat 5:22  A ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.


Jeżeli to są przykazania, to nikt z nas nie ma najmniejszej szansy na zbawienie!

Albo… tutaj chodzi o coś zupełnie innego!

To zdanie nam wszystko wyjaśnia.

Mat 5:18  Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.


Czyli najwyraźniej Isus nie podaje nowego prawa, ale jest rzecznikiem istniejącego Prawa Bożego i je dla słuchaczy interpretuje we właściwy sposób, w odróżnieniu od uczonych w Piśmie i faryzeuszy.

W ten sposób wyłania się nowy obraz Chrystusa, który jest gorliwym rzecznikiem Prawa Ojca i jako król w oparciu o to Prawo będzie świat sądzony przez Niego.

Bez Prawa nie ma sądu i nie ma grzechu ponieważ grzech jest złamaniem prawa. Chrystus stał się Barankiem ofiarnym według Prawa, złożonym za nasze grzechy.

W tym świetle widać, że największym wrogiem Prawa jest szatan, który otrzymał PRAWNY wyrok śmierci od samego Boga, a Chrystus w doskonały sposób Prawo wypełnił.

Wiele wersetów ST ukazuje przyszłego króla jako rzecznika Prawa Bożego.

Wszechświat nie może istnieć bez Praw Bożych ani społeczeństwa nie są w stanie istniej bez Prawa Bożego.

Dlatego Prawo Boże ma olbrzymią ilość wrogów i wszelkie próby negowania Prawa są wskaźnikiem wpływów szatana.

To także jest przyczyną listów Pawła, który także Prawo anulował.

Prawo Boże oznacza także wyrok śmierci na szatanie i jego armii upadłych aniołów.

Oto przyczyna zwalczania Prawa, które świat szatana nazywa jarzmem, które trzeba z siebie zrzucić. Dlatego są anulowane w jego świecie wszystkie przykazania Boże i nastąpił także atak na małżeństwo.

Z tej przyczyny podstawy Prawa Bóg osobiście wypisał na tablicach i umieścił 10 Przykazań w Arce Przymierza, zrobionej ze szczerego złota, która była najświętszą rzeczą w świątyni Bozej.

Kazanie na Górze to właściwa interpretacja Prawa przez Chrystusa, który owo Prawo zapieczętował własną krwią, którą także odkupił nasze winy.

Nie jest to żadne nowe prawo ale właściwa interpretacja samego Króla Królestwa Bożego.

Kwestia śmierci Chrześcijan na arenach Rzymu czy w innych sytuacjach.

Ludzie ci, nasi bracia, bliźni ginęli nie mając najmniejszego wpływu na swoje losy. Byli aresztowani, skazani bezprawnie i dokonywano na nich egzekucji.

Nie mieli szansy na przeżycie nawet w przypadku wyrzeczenia się wiary w Boga.

Istnieje inna kwestia – złożenie swego życia w ofierze Bogu ja Jego Prawo i za Jego imię.

To jest zupełnie inna sytuacja i Bóg obiecuje każdej osobie, która z własnej woli utraci życie z powodu miłości do Boga i Prawdy, nie tylko otrzyma życie ale otrzyma życie wieczne.

Jest na to mnóstwo dowodów biblijnych.

Joh 14:15  Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
Mat 7:15  Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!
Mat 7:16  Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
Mat 7:17  Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
Mat 7:18  Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.
Mat 7:19  Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień
Mat 7:20  Tak więc po owocach poznacie ich.
Mat 7:21  Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
Mat 7:22  W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
Mat 7:23  A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

Czyli Kazanie na Górze jest Chrystusa interpretacją Prawa, sugestiami, w jaki sposób powinniśmy się do Prawa odnosić, zwłaszcza w sytuacji bycia niewolnikami nasienia węża.

Nie wolno nam ich krzywdzić, wyciągać broni przeciwko nim, ponieważ pomiędzy nimi są także ludzie uczciwi, posiadający wyprane umysły, którzy z czasem zrozumieją swoje błędy i będą z nami wielbić Boga za wyrozumiałość i miłosierdzie.

Cechami niemal wszystkich religii jest – albo nas słuchacie i żyjecie, albo wracacie do świata szatana i giniecie z ręki Boga.
Są to typowe cechy sekt.


Nikt nikomu nie dał prawa do takiego osądzania naszych bliźnich. Mamy, co jest napisane i możemy jedynie sugerować taki rodzaj postępowania czy też inny.

Nie ma 100% pewności, co do zrozumienia wszystkiego w Biblii – mówi nam Bóg że poznanie wzrośnie a nie że będzie 100%.

I dlatego nikt nikomu nie ma żadnego biblijnego prawa dyktowania, co inni muszą robić, a czego nie powinni.

Możemy jedynie sugerować, powiedzmy naszym braciom katolikom, że bałwochwalstwo jest grzechem, ale nie wolno nam na nich wydawać wyroku! To są nasi bliźni, Słowianie i także wierzą w Boga i jego Syna!

Bóg będzie nas wszystkich sądził na pustyni. To Jego sąd a nie nasz!

Według Jego Prawa a nie według naszej prywatnej interpretacji.

Na tym właśnie polega posłuszeństwo wobec Boga, że nie wywyższamy się nad innych, nie sądzimy nikogo sądem Bożym.

Nikt nie dał nam takiego Prawa.

Na temat Prawa napiszę osobny artykuł.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

21st Sierpień 2015, 15:20
Świenie to ująłeś i wyjaśniłeś Henryk!!

Myślę, że to dużo wytłumaczy wielu braciom i siostrom.

Czekam na artykuł w całości Smile
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

22nd Sierpień 2015, 12:02
Message reputation : 100% (2 votes)
Najpierw podam, że niewłaściwie zrozumiałem intencje Rafała odnośnie księgi Rodzaju.

Napisałem wcześniej... cytuję...

Nie można także przejść do porządku dziennego, jeżeli ktoś w taki niesmaczny sposób odrzuca biblijne sprawozdanie o stworzeniu.

Jeśli „bajeczka” z Księgi Rodzaju o ogrodzie Eden nie przekonuje Cię to spójrz co mówi nam w proroctwie wielki Prorok Izajasz (11, 5-9):.

Pozornie tak to wygląda, ale Rafał najprawdopodobniej miał na myśli, to, że świat uważa Księgę Rodzaju za 'bajeczkę' i nieco niefortunnie w taki sposób to napisał.

Co prawda nikt tego nie zauważył, ale uważam, że należą się Rafałowi za to publiczne przeprosiny.

Niestety nie mogę powiedzieć o tego samego o anulowaniu Prawa Bożego.

Nie ma złego, co by na dobre nie wyszło i napisałem nie za długi artykuł, który powinien być już dawno napisany.

Prawo Boże -Prawem wiecznym.

http://www.zbawienie.com/prawo-wieczne.htm

Rafał udzielił mi tego bodźca. Very Happy

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

23rd Sierpień 2015, 16:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Ciekawy artykuł Henryku. A ja napisze coś od siebie.

Zauważmy, Brein Breaker neguje nowe przymierze:
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/category/blef-nowego-przymierza/
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/07/15/blef-nowego-przymierza-cz-2/
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/07/19/blef-nowego-przymierza-cz-3-bardzo-wazny-artykul/

ponieważ, wg niego Nowe Przymierze unieważnia Torę czy Stare Przymierze.

Tak nauczał Paweł.

Natomiast Rafał idzie tym samym tokiem myślenia. Czyli przyjmuje nowe przymierze i unieważnia Stare Przymierze.

http://panjezusjedynadroga.pl/nowe-przymierze-doskonala-droga-zbawienia/

A moim zdaniem obydwaj pokazują, ze są kompletnymi ignorantami w zakresie prawa.

Dlaczego???

Ponieważ czym jest przymierze???

Przymierze jest to obustronna umowa, w której obydwie strony zobowiązują się do przestrzegania określnych zawartych niej praw i obowiązków.

A kto powiedział, że Nowe Przymierze nie może zawierać praw lub większości Praw jakie były w starym przymierzu???

No właśnie kto???

Paweł.

Tymczasem z Biblii wynika, że nowe przymierze zawiera także przepisy prawa starego przymierza.

Zobaczmy przymierze Boga z Noem jest tam zakaz spożywania krwi oraz nakaz karania śmiercią morderców. Te prawa są powtórzone i jeszcze podkreślone w Przymierzu jakie zawarł Bóg z Izraelitami na pustyni poprzez Mojżesza, w Torze!!!

Czyli Isus zawarł Nowe Przymierze w którym jest w zasadzie większość praw jakie są we wcześniejszych przymierzach!!!

Nie zapominajmy W przymierzu Mojżeszowym jest wiele praw które nie jesteśmy w stanie obecnie wykonywać np. prawo wojenne, te przepisy wojenne będą obowiązywać gdy Bóg wyprowadzi swój lud na pustynie.

Czy też prawa świątynne. Ale deklog i wiele innych praw w zasadzie większość jesteśmy wstanie wykonać.

Isus żadnego z prawa swego Ojca nie unieważnił. Wraz z powtórnym przyjściem Isusa i porwaniem Izraela przez Boga wszystkie przepisy Prawa Boga będą obowiązywać!!!

Będąc pod władzą diabła nie jesteśmy wstanie wykonywać wszystkich tych prawa Boga.

Nowe Przymierze jak wspomniał Rafał, polega na staraniu się przy pomocy serca mięsistego wypełniania prawa Bożego - które wraz z ofiarą Isusa w ten sposób zostało przekazane ludzkości.

Wcześniej Bóg przy pomocy proroków, sędziów i królów i poprzez Królestwo Izrael wdrażał swoje prawo z zewnątrz.

Tymczasem przymierze Isusa w której prawo Boga jest realizowane poprzez serca mięsiste czyli jest wdrażane wewnątrz przez ludzi.

W ten sposób ludzkość a zwłaszcza wygnani Izraelici są nauczani prawa Boga w najlepszy sposób - gdyż sami chcą się tego prawa uczyć.

W zasadzie to Paweł w sprytny sposób nauczał, że Nowe Przymierze znosi prawa jakie były w innych Przymierzach Boga.

Tymczasem Nowe Przymierze to doskonalsza forma wpajania ludzkości a zwłaszcza zaginionemu Izraelowi praw jakie Bóg zawarł we wcześniejszych przymierzach!!!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

24th Sierpień 2015, 11:52
Message reputation : 100% (2 votes)
Prawo a przymierze to dwie różne niezależne od siebie rzeczy.

Przymierze to sojusz, spółka, porozumienie, pojednanie, związek, połączenie się biznesie, kilku państw jako UE, w związek małżeński jest formą przymierza.

Jak wyraźnie widać przymierze niewiele wspólnego ma z Prawem. Aczkolwiek jest oparte na pewnych regułach czyli... prawie.

Rożnica polega na tym, że owe reguły nie są Prawem w pełnym tego słowa znaczeniu. Są to zasady na których porozumienie funkcjonuje.

Jeżeli odniesiemy to do Biblii, Bóg zawarł z narodem Izraela Przymierze, które zakładało że Izrael stosuje się do Prawa w każdym szczególe i jest za to obficie przez Boga błogosławiony, lub w wypadku nie stosowania się do Prawa Przymierze wygasa i jest za złamanie Przymierza odpowiednia kara.

A Prawo wygasło? Oczywiście że nie.

Zawieramy spółkę budowlaną na pewnych zasadach, które są dodatkiem do obowiązującego Prawa. Rozwiązanie spółki nie zwalnia od dalszego posłuszeństwa wobec Prawa ale zasady prawne spółki już nie obowiązują ponieważ spółka została rozwiązana.

Czyli Przymierze czy też porozumienie z Bogiem wygasło i zasady owego Przymierza nie obowiązują. Czyli nie jesteśmy karani ani wynagradzani za nieposłuszeństwo lub posłuszeństwo wobec Prawa, ale Przymierze było oparte właśnie na posłuszeństwie wobec Prawa.

Nowe przymierze jeszcze nie funkcjonuje i jego zasady jeszcze nie działają. Nowe Przymierze czyli porozumienie jest oparte na krwawej ofierze Chrystusa za nasze grzechy. To Przymierze posiada pewne wytyczne, które dają nam możliwość wybaczenia naszych przestępstw względem Prawa, czyli naszych aktów grzechu - złamania Prawa.

Ofiara daje nam życie wieczne. Skoro nikt jeszcze nie żyje wiecznie, zatem ofiara jeszcze nie jest zastosowana.

Będzie dopiero podczas sądu na pustyni.

Wyzwolenie Narodu Wybranego jest częścią przymierza - obietnicy danej Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi oraz apostołom.

Były przymierza takie jak w Edenie, przymierze z Noem, Abrahamem i z Izraelitami. Żadne z nich nigdy nie anulowało żadnego Prawa. Gdyby Prawo było anulowane, nikt z na nie miałby grzechu według Prawa danego Izraelitom.

Przykład zastosowania jedynie rzekomego nowego prawa miłości, danego nam przez Isusa Chrystusa.

Będziesz miłował Boga swego.

OK, zrobię sobie rzeźbę słońca i ono będzie reprezentować Boga i będę się do słońca modlił jako wyraz moje miłości do Boga.

Zgrzeszyłem? Absolutnie nie, ponieważ nowe Prawo nie zabrania mi tego.

Miłuję bliźniego i moim zdaniem powinien on postępować inaczej. Kijem mu to wytłumaczę a wszystko to z miłości do mego brata, którego miłuję, ponieważ uważam, ze to dla jego dobra.

Jest grzech? Nie ma ponieważ nie ma na to prawa.

Z tych przyczyn anulowanie Prawa Bożego jest absurdalne i nie biblijne - nie ma biblijnych dowodów na anulowanie tego Prawa.

Mamy jedynie dowody na zaprzestanie składania ofiar za grzechy i świątynia Boża nie funkcjonuje. Ale w proroctwach o wyzwoleniu Ludu Bożego są wzmianki o składaniu przez Lud Boży Bogu darów dla Boga.

Na czym to będzie polegało? Tego nie wiemy i możemy się spodziewać nowszych, uzupełniających Praw.

W tym tkwi główne nieporozumienie.

Przymierze a Prawo to dwa różne elementy, które istnieją niezależnie od siebie. Przymierze może zawierać Prawo ale nie musi.


Szczegółów dowiemy się po wyzwoleniu.

Przy takim zrozumieniu widzimy wyraźnie, że Paweł wyraźnie złamał Prawo Boże poprzez jego anulowanie.

Dan 12:3  Lecz roztropni jaśnieć będą jak jasność na sklepieniu niebieskim, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki wieczne.
Dan 12:4  Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.

Bóg nazywał Abrahama sprawiedliwym na podstawie Jego Prawa, które jest sprawiedliwe.

Człowiek stosujący Prawo jest człowiekiem sprawiedliwym.

Czyli ci, którzy anulują Prawo, wiodą innych na bezdroża niesprawiedliwości - głównie ofiary Pawła. Ci, którzy zachęcają do stosowania się do Prawa, prowadzą ludzi do sprawiedliwości.

Spójrzmy...

Gen 18:19 bw "Wybrałem go bowiem, aby nakazał synom swoim i domowi swemu po sobie strzec drogi Pana, aby zachowywali sprawiedliwość i prawo, tak iżby Pan mógł wypełnić względem Abrahama to, co o nim powiedział."
1Ki 10:9 bw "Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg twój, który cię sobie upodobał, aby cię posadzić na tronie Izraela; dlatego że umiłował Pan Izraela na wieki, ustanowił cię królem, abyś stosował prawo i sprawiedliwość."
2Ch 9:8 bw "… nad nimi królem, abyś stosował prawo i sprawiedliwość."
"Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg twój, który cię sobie upodobał, aby cię posadzić na swoim tronie jako króla z ramienia Pana, Boga twego; dlatego że Bóg twój umiłował Izraela, aby się ostał na wieki, ustanowił cię nad nimi królem, abyś stosował prawo i sprawiedliwość."
Job 8:3 bw "Czy Bóg łamie prawo? Czy Wszechmocny nagina sprawiedliwość?"
Psa 33:5 bw "On miłuje sprawiedliwość i prawo; Pełna jest ziemia łaski Pana."
Psa 36:7 bw "Sprawiedliwość twoja - jak góry Boże, Prawo twoje - jak głębina niezmierna! Panie, pomagasz ludziom i zwierzętom."
Psa 37:6 bw "Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją, A prawo twoje jak słońce w południe."
Psa 89:15 bw "Sprawiedliwość i prawo są podstawą tronu twego, Łaska i wierność idą przed tobą."
Psa 97:2 bw "Obłok i ciemność wokół niego, Sprawiedliwość i prawo są podstawą tronu jego."
Psa 99:4 bw "Potężny jest król, który miłuje prawo; Tyś ustanowił, co prawe, Ty sprawujesz sąd i sprawiedliwość w Jakubie."

Takich wersetów jest na 4 strony!

http://biblia.apologetyka.com/search?utf8=%E2%9C%93&q=prawo+i+sprawiedliwo%C5%9B%C4%87&transl=pl&bible[]=bw&book[]=ot&refonly=0&bold=1&step=10&sort=1

Z tych wersetów wzięła pomysł partia - PiS!

Ale tylko pomysł, ponieważ ani nie ma poszanowania do własnego prawa ani nie ma sprawiedliwości za grosz.

Czasami otrzymuję emaile, które wskazują mi na to, że posuwam się za daleko i powinienem się głównie skupić na miłości Chrystusa.

Ale ten właśnie temat ukazuje mi wyraźnie, że Prawo jest sednem naszego życia i gwarancją istnienia Królestwa Bożego.

Nawet Bóg był posłuszny własnemu Prawu i Syn także - dlatego poniósł za nas śmierć aby Prawo otrzymało zapłatę za grzech czy Jego krew i Jego śmierć.

Aż tak ważne jest Prawo, że Syn Boży posłuszny Ojcu i Prawu pokazał nam wartość Prawa płacąc za nie własnym życiem i przelaną krwią.


Występowanie przeciwko Prawu jest w istocie występowanie przeciwko Bogu i jego Synowi.

Jest to najważniejsza rzecz dla nas i dopiero teraz dogłębnie to zrozumiałem.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

24th Sierpień 2015, 19:43
Artykuł napisany w 2010 roku a zmodyfikowany w maju tego roku.

Zauważcie jak łatwo jest manipulować ludźmi i przekonać ich o słuszności kary śmierci .
Wystarczy jedynie wyrwać cytat biblijny z kontekstu i sprawa załatwiona .

Z perspektywy patrzenia ludzi "pisemko "to brzmi całkiem logicznie jednak zupełnie sprzeczne z prawami Naszego Boga.

Kolejny raz mam nadzieję ,że autor tego artykułu napisał to tylko i wyłącznie z powodu swojej niewiedzy i nieprawidłowego zrozumienia Bibli.


Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
12.03.2010


Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.

W sprytny sposób wciągnęli adwersarzy w dyskusję argumentując, że jest to kara niehumanitarna, że jej wykonywanie nie wpływa na ilość popełnianych morderstw, że należy pochylić się nad mordercą i jego trudnym życiem, że ofiara już nie żyje i nic jej życia nie zwróci. Podnoszą również problem, że nie jest to "kara" - wszystkie chwyty w tej batalii są dozwolone. Przedstawione przez przeciwników kary śmierci argumenty są bardzo ważne, ale nie są kluczowe.

Mnie moje sumienie nie pozwala milczeć kiedy patrzę na tak jawną pogardę i niesprawiedliwość okazywaną ofiarom. Chcę podkreślić, że nie interesuje mnie stanowisko ateistów, Kościoła Katolickiego czy też Jana Pawła II. O prawdzie nie rozstrzyga się przez głosowanie. George Orwell w swojej powieści "Rok 1984" napisał

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

To godność ofiar wymaga, aby kara śmierci była w kodeksie karnym. Bywają morderstwa wielokrotne lub popełniane ze szczególnym okrucieństwem. Jaką karę wymierzyć mordercy, który zabił 100 osób? Jaką karę wymierzyć mordercy, który zabił tylko jedną osobę, ale sprawił, że umierała przez miesiąc w męczarniach? Nie ma zgody na obecność zwierząt wśród ludzi i tej zgody być nie może! Wyrażając taką zgodę zabijamy ofiarę po raz drugi, ale tym razem bierzemy część winy na swoje barki.

Nie wolno dzielić ludzi na lepszych i gorszych, nie wolno relatywizować moralności. W średniowieczu szlachcic mógł zabić chłopa i wiedział, że nikt nie ukarze go śmiercią. Dziś morderca może zabić człowieka i ma pewność, że nie zostanie zabity. Fakt, że pozbawiono sądy możliwości wymierzania kary śmierci jest hańbą, a ludzie którzy to uczynili, odebrali godność ofiarom. Na problem ten zwracał też uwagę Waldemar Łysiak pisząc "Każdy system, w którym jedyną karę za mord stanowi cela więzienna, to system, w którym ofiara ma mniejsze prawo do życia niż mordercy". Nie twierdzę, że za każde morderstwo ma być orzeczona kara śmierci, aczkolwiek Biblia nie pozostawia najmniejszych wątpliwości jak wielką obrzydliwością jest morderstwo w oczach Boga.

Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.
(Wj 21:14)

Bóg dał przykazanie: Nie zabijaj i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

Roger Scruton, współczesny brytyjski filozof i pisarz powiedział "Ilekroć zezwalasz, by przestępstwo nie zostało właściwie ukarane, stajesz po stronie zła", zaś już Epikur żyjący 2300 lat temu zauważył "Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej nie doznawali". Nie jest ważne dlaczego morderca zabija, nie jest ważne czy obecność kary śmierci sprawia, że ilość morderstw jest mniejsza, bowiem prawo zostało ustanowione dla sprawiedliwych. To sąd może pochylić się nad mordercą i uwzględniając okoliczności łagodzące zdecydować o pozostawieniu go przy życiu, ale powinien mieć też prawo tego nie uczynić. Wszystkim tym którym nazwa "kara śmierci" się nie podoba i twierdzą, że to nie jest kara, odpowiadam, że w kodeksie karnym możemy zapisać, iż sąd będzie orzekał "nagrodę śmierci". Zamiast dożywocia - nagroda. Czy tak jest lepiej i jaśniej?

W porównaniu do kary dożywotniego więzienia kara śmierci daje pewność, że morderca nikogo więcej nie zabije ani nie ucieknie z więzienia. Dodatkowo, wbrew twierdzeniom jej przeciwników, ma ona efekt odstraszający, zaś społeczeństwo nie musi utrzymywać mordercy aż do jego naturalnej śmierci. Nie jest prawdą, że nie wymierzając kary śmierci społeczeństwo postępuje humanitarnie. Otóż ilość środków finansowych jaką dysponuje każde państwo jest ograniczona. Nie zabijając mordercy, zabijamy bezdomnego lub zabijamy chorego dla którego zabraknie pieniędzy na leki bądź aparaturę medyczną.

Przeciwnicy kary śmierci świadomie kłamią i oszukują społeczeństwo. Nie zapominajmy, że każdy z nas może być ofiarą mordercy. Nie pozwólmy, aby ofiarom odbierano ich godność. Nie pozwólmy umrzeć zamordowanym..

http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Brak_kary_śmierci_w_kodeksie_karnym_jest_pogardą_dla_ofiar

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

25th Sierpień 2015, 10:54
Ten kij ma dwa końce.

Władza odebrała możliwość kary śmierci ponieważ być może im coś groziło, bunty itp.

Ale teraz powrót kary śmierci może być bardzo niebezpieczny dla społeczeństwa.

Jest oczywiste, że ONI mają ofiary za nic i sami gwałcą dzieci, składają na ofiary tylko my jeszcze o tym nie wiemy oficjalnie.

Jeżeli nastąpi krach na giełdzie i rozpoczną się zamieszki, lub nastąpi niechęć do przymusowej służby wojskowej, w takich przypadkach rząd będzie mógł użyć kary śmierci za zdradę ojczyzny. Oskarżenia mogą być trywialne ale taka jest groźba i to jest przyczyną dla usunięcia kary śmierci.

My jako Chrześcijanie nie posiadamy żadnej władzy i nikt z nas nie posiada możliwości wydawania wyroków śmierci dla pedofilów, morderców czy innych bandytów.

Jedno jest niemal na 100% pewne, nie po to chcą kary śmierci, aby karać nią zbrodniarzy.

Kara śmierci byłaby podstawą prawną dla szatańskich władz przeciwko... NAM!

Oni jak chcą kogoś zabić nie maja z tym żadnych problemów. Jak zamordowano wielu dobrych ludzi a opryszki rządowe są nadal na piedestale i Tusk nawet został sowicie wynagrodzony za wyniszczanie Polski i Polaków.






_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

25th Sierpień 2015, 11:28
Message reputation : 100% (1 vote)
No właśnie Henryku.

Problem z Rafał i Brein Breakerem jest taki, że nie rozumieją tego a pouczają w swoich artykułach na temat prawa i przymierza.

Obydwaj deklarują się jako przeciwnicy Pawła. A przecież obydwaj głoszą naukę Pawła jako przymierza były tym samym co prawo!!!!

I moim zdaniem na tym polega jedna z najperfidniejszych nauk Pawła. Paweł w sprytny sposób przekonał wszystkich, że prawo jest tym samym co przymierze!!!

Moim zdaniem, jest to bardzo ważna sprawa aby odróżnić pojęcia prawo i przymierze.

Paweł w tej sprawie ewidentnie zamieszał, a wcześniej przed nim w tej sprawie mieszali faryzeusze i saduceusze którzy utożsamiali prawo i przymierze jako to samo.

Nowe Przymierze jakie Isus zawarł swoją ofiarą daje wprost niebywałe możliwości abyśmy coraz lepiej wypełniali prawo Boga poprzez nasze serca mięsiste sumienia karmione słowem Isusa!!!

Oto co Isus mówił o Nowym Przymierzu:


Jana 6 napisał:(51) Ja jestem chlebem żywota, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.
(52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?
(53) Na to rzekł im Isus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
(54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem.
(56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.
(57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie.
(58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki.
(59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum.
(60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?
(61) A Isus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy?
(62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?
(63) Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
(64) Lecz są pośród was tacy, którzy nie wierzą. Isus bowiem od początku wiedział, którzy są niewierzący i kto go wyda.
(65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli mu to nie jest dane od Ojca.

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

25th Sierpień 2015, 12:43
Dokładnie Cyrylu.

Prawo to jak narodowa konstytucja a Chrystus ukazał nam w jaki sposób powinniśmy ową 'konstytucję' interpretować.

Bardzo klasyczny przykład jest z sabatem. Chrystus pokazał nam, że istnieją możliwości złamania Prawa w wyższych celach, o ile owe cele przyniosą ludziom trwałe korzyści. Dlatego uzdrawiał w sabat, uczniowie na polu rwali kłosy zboża i podróżowali w celu głoszenia Dobrej Nowiny.

I podróż i łuskanie ziaren było łamaniem sabatu.

Ale w wyższym celu, czy dla ratowania rzeczywistej owcy czy... "owcy" Bożej trzeba było wybrać złamanie Prawa i dlatego Isus powiedział, nie człowiek jest dla sabatu ale sabat dla człowieka. Właśnie sabat był najodpowiedniejszy dla głoszenie Ewangelii ponieważ nikt nie pracował i miał możliwości posłuchania.

Zróbmy teraz małe porównanie. Co robili faryzeusze? Oskarżali - jak Chrystus powiedział - niewinnych.

W tym świetle przeciwnicy Prawdy stają po stronie szatana i nieustannie nas oskarżają, o usuniecie Pawła i Łukasza czy inne rzekome grzechy. To samo robi szatan!

A Bóg i Syn mówią nam o stosowaniu sprawiedliwości, w sumie bez względu na posłuszeństwo wobec Prawa.

Czyli Chrystus pokazał nam w jaki sposób Prawo jest do pewnego stopnia elastyczne i kiedy człowiek musi zrobić coś dobrego, ma w wielu okolicznościach prawo aby Prawo złamać. Co nie oznacza totalnego nieposłuszeństwa wobec Prawa i lekceważenie go.

Faryzeusze robili zupełnie coś odwrotnego, podobne oskarżenia innych, ale skrupulatność w dawaniu dziesięciny z kopru, ale na jałmużnę dla ubogich to już im brakowało Ducha Bożego.

Z tych przyczyn uważam, że sabat nas obowiązuje jeżeli chcemy być posłuszni wobec Boga. Brain Breaker nie jest daleki prawdy, skoro chce się obrzezać.

Być może nie jest to odpowiednia chwila i być może nie ma w TEJ CHWILI takiej potrzeby, ale nie zdziwiłbym się, że na pustyni Bóg wydałby polecenie obrzezania się jako pierwsze polecenie dla wyzwolonego Izraela.

Osobiscie nie spieszyłbym się z taką decyzją!  bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

10th Wrzesień 2015, 11:23
Naprawdę, miałem cichą nadzieję, że się... mylę co do Rafała Kudrańskiego, ale ten brat nasz niestety rozpoczął zianie taką nienawiścią, że strach to czytać.

http://panjezusjedynadroga.pl/chrystus-jest-bogiem/

Nie będę odpowiadał na żadne zarzuty Rafała, ponieważ nie widzę w tym sensu i mam ochoty na dyskusję z człowiekiem, który zieje aż taką nienawiścią, nie tylko do mnie.

Wskażę jedynie pewne fakty, które wykluczają wielbienie Chrystusa jako Boga.

Owszem, traktujemy Go jako Króla Królestwa wszelkie zwyczaje w odniesieniu do króla nas obowiązują. Należy Mu się cześć królewska, zwłaszcza, że Bóg podzielił się z Isusem swym tronem.

Ale wielbienie Go jako Boga na równi z Ojcem, albo w zamian za wielbienie Ojca mamy wielbić Syna - o tym Biblia nie mówi. Nie ma takiego przykazania i skoro nie ma, nie ma także grzechu.

Stary Testament - Prawo jest jednoznaczne i wyraźnie podkreślone jako pierwsze przykazanie.

"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."

Te słowa zostały wypisane palcem samego Boga, aby nie było jakichkolwiek niedomówień co do autorstwa Przykazań, ich niezwykłej wagi i ważności, tablice Bóg wykonał osobiście i dwukrotnie, ponieważ pierwsze tablice Mojżesz w gniewie na naszych ziomków robił na kawałki.

Bóg zadecydował, że istnieje pilna potrzeba ponownego sporządzenia tablic z 10-cioma przykazaniami.

'Opublikowanie' Przykazań niosło ze sobą nadprzyrodzone akty samego Boga, tym samym potwierdzając ich ważność.

Żaden z proroków nie zapowiadał nigdy Chrystusa jako Boga.

Jako Króla Królestwa - tak ale nigdzie w ST nie mamy ani jednego słowa o tym, że Pomazaniec będzie nosił tytuł - Bóg - i Bóg będzie wymagał od nas, abyśmy czcili Isusa jak samego Boga.

Werset z Izajasza jest przekrętem masoreckim, w którym Pomazaniec jest nazwany Bogiem Mocnym.

W Septuagincie tego nie ma.

Także Lukasz a zwłaszcza Paweł promują właśnie Isusa jako Boga i aby się czymś podeprzeć, anulowane jest przez obu Prawo!

Dlatego, abyśmy nie zauważyli pierwszego Przykazania.


"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie."


Nawet Objawienie mówi nam o skrzyni Przymierza, Arce w świątyni Bożej w Niebie. Czyli mamy doskonale poświadczone, że obowiązek posłuszeństwa wobec Prawa wcale nie uległ przedawnieniu.

Tomasz powiedział: Pan Bóg i Bóg mój.


To nie są słowa Boga tylko człowieka. Tomasz to powiedział, a nie Chrystus.


Zresztą... wielokrotnie pisałem, ze będziemy sądzeni z uczynków a nie z wiedzy czy zrozumienia.

Na początku było Słowo.... to jest opinia Jana... być może jest inne znaczenie lub jest to skażenie.

Ale... nie są to słowa Chrystusa.

Biblia nigdzie nie mówi wprost i otwarcie - Chrystus jest Bogiem i MUSICIE się modlić do Niego aby mieć zbawienie.

Ja nie twierdzę, że czytelnicy forum czy witryn muszą cokolwiek akceptować, co ja piszę. Nie nazywam nawet siebie nauczycielem
i podaję wiele rzeczy pod rozwagę ale nie formułuję dogmatów.

Mnie nie razi, jeżeli ktoś wierzy, że Chrystus jest częścią Trójcy i nie będę takich braci szkalował, zwłaszcza za pomocą kłamstw.

A w artykule jest sporo kłamstw oraz mnóstwo oszczerstw.
To Rafał zaatakował nas na forum a nie my jego.
To Rafał wydawał nam rozkazy i nadal je wydaje, jak widać w jego ostatnim artykule.

Nie będę więcej komentował takiego ostrego ataku i sąd pozostawię Bogu.
Rafał przypuszcza atak za atakiem, co jest domeną szatana.
Wolę się skupiać na proroctwach niż na atakowaniu braci. Wszyscy jesteśmy niedoskonali i nie wszyscy się ze wszystkimi zgadzamy.

Wielu czytelników czytających witryny czy forum, czy nasze blogi, to ludzie nadal zajmujący się bałwochwalstwem, adoracją Królowej Niebios.

Czyż powinniśmy ich tak zaciekle atakować, jak Rafał atakuje nas, w szczególności mnie?

Zgadzam się, aby nie z każdą wypowiedzią Rafała czy innych się nie zgadzać. I rozkazów nikomu nie mam prawa wydawać.

Jeżeli miłujemy Isusa,  powinniśmy to wyrażać miłością do braci, a nie nienawiścią.

Nie mogę się powstrzymać i zapytam Rafała:

Czy owa świetlista postać tego wszystkiego cię nauczyła?

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Skiper
Liczba postów : 169
Join date : 17/04/2015

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

10th Wrzesień 2015, 13:19
Henryku, nie mam na celu wszczynania żadnej sprzeczki, ale czytając cały fragment z Jana, którego urywek podałeś, sprawa Jezusa - Boga wygląda trochę inaczej.

Jana 27-29
"Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

Jezus miał doskonałą okazję, by zaprzeczyć, że jest Bogiem, jednak zrobił dokładnie na odwrót, przyznał Tomaszowi rację. Na słowa Tomasza "Pan mój i Bóg mój" Jezus odpowiada "Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

10th Wrzesień 2015, 15:47
Moje zrozumienie tego jest proste.

Isus jako Syn Boży jest istotą boską, ale nie samym Bogiem Ojcem.

Zauważmy, że sam Tomasz uwierzył dopiero w momencie, gdy zobaczył zmartwychwstałego Chrystusa. Praktycznie do samego końca nie dowierzał, co musi oznaczać, że skoro osoba z tak bliskiego otoczenia Isusa wykazywała taką postawę, to jak trudne musiało być to dla innych ludzi, którzy żyli wtedy w Izraelu.

Skoro nie dowierzał pomimo takiego świadectwa jakie dawał Isus, sugeruje, że nie rozumował wszystkiego jak należy..widząc ostatecznie taki cud, nadal nie rozumiał do końca z kim miał do czynienia. Ujrzał boskość Chrystusa i ją uznał, stąd mogą być te słowa "Pan mój, Bóg mój".

Isus bardzo często ganił uczniów za niedowiarstwo.
Widać, że w tym tkwił problem, dlatego też między innymi, Ojciec posłał na ziemie swego pierworodnego Syna jako swoje uosobienie, żeby ludziom łatwiej było uwierzyć, skoro był z tym problem!

Isus zaznaczył wyraźnie, że "błogosławiony ten, który nie widział, a uwierzył".

Ojciec posłał Chrystusa, żeby łatwiej było ludziom zbliżyć się do Boga, zbawienie to cel. Isus jako wręcz kopia Ojca jest istotą boską i dlatego nawet jeśli ktoś uzna go za Boga, jak w przypadku Tomasza, oddaje cześć także Ojcu.

Chodzi tu głównie o ułatwienie zbliżenia osobom, które potrzebowały ujrzeć namacalnie Bożą miłość i moc odwzorowaną w osobie Isusa, będącej w ludzkiej skórze.

Tak więc idzie to wyjaśnić i nie widzę w tym nic trudnego.

Jednak Rafał idzie w zaprte i widać, że koniecznie chce pokazać, że tylko jego tok myślenia jest słuszny. Myślę, że to kompleks mniejszości, oraz przejaw chorej nadgorliwości, która przesłania proste fakty Sad
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

10th Wrzesień 2015, 17:13
Skiper napisał:
Jezus miał doskonałą okazję, by zaprzeczyć, że jest Bogiem, jednak zrobił dokładnie na odwrót, przyznał Tomaszowi rację. Na słowa Tomasza "Pan mój i Bóg mój" Jezus odpowiada "Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

Nie możemy stwierdzić na 100% że tekst ten jest bezbłędny.

Ostatnio stosuję zasadę - jeżeli coś nie jest powtórzone 5 razy, trzeba to zignorować.

Przykazania mamy powtórzone setki razy. Ważność Prawa także.

Jeżeli występuje jeden niezrozumiały wersety - na sądzie Bożym, powiem wprost - Panie, nie starałeś się, abyśmy cie właściwie zrozumieli.

Uważam się za całkowicie niewinnego.

Proszę Panie, o bezsporne udowodnienie mej winy, wsparte co najmniej 5 wersetami z Biblii, jaką znamy!

Powtórzę jeszcze raz - jeden werset o niczym nie świadczy.

Obietnice Boga odnośnie wyzwolenia Izraela mamy w ponad 30 fragmentach proroctw!

Czyli mamy 30 do 1. Zatem werset niepewny.

Na sądzie powiedziałbym: przykro mi Panie, ale nie wyjaśniłeś nam tego i wielu nie zrozumiało cię, ze mną włącznie.

Czy za brak zrozumienia - nie dałeś nam wystarczających instrukcji - chcesz mnie Panie karać? Masz precedens biblijny?

Owszem, mam grzechy na sumieniu i a te mnie Boże karaj według swego uznania, ale za brak zrozumienia... nie powinieneś, ponieważ jesteśmy głupcami - nie z naszej winy!

Abraham z Bogiem dyskutował i Bóg nie miał mu tego za złe!!!


Czyli... nie na jednym wersecie opiera się jakiś dogmat.

Masz 10 wersetów na poparcie swej tezy?

Jeżeli masz tylko jeden - sprawa jest co najmniej podejrzana!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego? - Page 2 Empty Re: Czy prawdziwy naśladowca Chrystusa może zabić bliźniego?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach