Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Moje doświadczenia na temat zdrowia. Empty Moje doświadczenia na temat zdrowia.

31st Lipiec 2015, 09:33
Zakładam ten temat aby podzielić się z innymi moimi radami na temat zachowania zdrowia.

Aby zachować zdrowie, jak najdłużej, świecie w którym jesteśmy zatruwani na różne sposoby i nie sposób tego uniknąć trzeba zacząć od podstaw.

Podstawowa formą zachowania zdrowia jest odpowiedni wysiłek fizyczny!!!

Jest to logiczne, nasze ciało zostało stworzone przez Boga jako wspaniała maszyna którą powinniśmy używać.

Z moich doświadczeń oraz z wiedzy innych ludzi najlepszym rodzajem ruchu są sporty siłowe. Tutaj jest powiedziane dlaczego:

Czy ćwiczenia fizyczne (trening) pomagają schudnąć - badania
https://www.youtube.com/watch?v=VtzZodcucnQ

Autor tego kanału, pokazuje badania w których, jest mowa, że wysiłek fizyczny - bieganie, sporty wytrzymałościowe - nie pozwalają schudnąć. Schudnąć pomaga dieta.

Dlaczego tak jest??? Ponieważ, węglowodany - to paliwo które nasz organizm zużywa podczas wysiłku najpóźniej, najszybciej zużywane są tłuszcze. Dlatego to dieta niskowęglowodanowa pozwala nam schudnąć.

Jednak samo bieganie jak zauważa autor - Michał Undra - nie jest takie korzystne, dlaczego???

Ponieważ, podczas biegania zużywane są nasze stawy, zaś mięśnie ścięgna nie rozwiną się na tyle mocno aby wytrzymać bieg. Biega się po powierzchni twardej przez długi czas i to niszczy nam kolana.

Natomiast sporty siłowe, to wysiłek krótkotrwały (więc nasz stawy i kości są narażone na krótkotrwały wysiłek). Sporty siłowe wzmacniają serce oraz mięśnie - które stają się większe i wytrzymalsze, wzmacniają stawy i kości. Nasz organizm co trzy miesiące zmienia niemal wszystko łącznie z kościami. Dzięki wysiłkowi fizycznemu nasze kości stają się też grubsze, oto dowód:

Utwardzanie piszczeli w karate, kick-boxingu, muay thai
https://www.youtube.com/watch?v=Ko_NUZ9xVzs

Co ciekawe sporty siłowe zwiększają też wytrzymałość. Trening obwodowy, interwałowy, czyli ćwiczenia krótkie wykonywane bardzo szybko z krótkimi odpoczynkami:
https://www.youtube.com/watch?v=Je1-15RuU10

Ten trening także - moim zdaniem - powoduje (jak zresztą każdy trening siłowy), szybsze krążenie krwi - które to równomiernie rozkłada nasz cholesterol. Otóż sportowcy mają czterokrotnie wyższy poziom cholesterolu a są zdrowi dlaczego?? Ponieważ cholesterol, jest osłoną na żyły i ich budulcem 9tak samo jest budulcem mózgu) podczas wysiłku:

Wysoki cholesterol - sprzymierzeniec czy powód do strachu
https://www.youtube.com/watch?v=BdEHJjbjF1I

Trening siłowy możemy wykonywać z ciężarami. Od sztangi, hantli, poprzez piłkę lekarską a na kuli kettlebell kończąc.

Ja sam trenuje piłką lekarską, sztangą, hantlami oraz moimi ulubionymi kulami kettlebell.

Hardkorowe ćwiczenia wycisk.tv
https://www.youtube.com/playlist?list=PL6B39618DE3DACD42

Trening kulami kettlebell, co sam zauważyłem, ćwicząc wpierw jedną ręką a potem drugą rozwija inteligencje. Dlaczego??? Ponieważ w tym wypadku:

Podczas ćwiczeń pracują obydwie półkule mózgu. Człowiek praworęczny jeśli wykonuje ćwiczenia lewą ręką rozwija także inteligencje. Trening ciężarami trenując prawą i lewą rękę powoduje, ze nasz mózg dostaje ogromne bodźca do tworzenia nowych połączeń mózgowych i rozwoju mózgu (dlatego sportowcy pobierają cztery razy więcej cholesterolu gdyż tego potrzebują ich żyły oraz mózg)

Natomiast kulami kettlebell ciężej jest wykonać wyciskanie żołnierskie, niż sztangą czy hantlami, ponieważ kula jest niestabilna dlatego mózg aby podczas ćwiczenia zachować równowagę musi bardziej się angażować (czyli ma większą stymulacje do rozwoju).


Można też trenować siłowo z własnych ciężarem ciała - kalistenika:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLipWuo3tbKzMD7OQyWRXU7UpAXR44SwZY

Ćwiczenia siłowe, z ciężarami lub bez możemy wykonywać:
1. Szybko, dynamicznie
2. Powoli,

Taki ruch powoduje także, że zmienia się zapotrzebowanie dla naszego organizmu. Zaczynami jeść zdrowiej, czyli odpowiednią ilość węglowodanów (nie za dużo), nasz organizm lepiej absorbuje białka i tłuszcze (które lepiej są trawione. Ja sam na śniadanie zjem jajecznicę z 6 jaj na boczku i do tego dwie kromki chleba razowego posmarowane grubo masłem. Czuje ogromny przypływ energii, brak głodu.

W treningu siłowym wpierw byłem na przybieraniu masy - t.z.w. masówka. Przytyłem do 100 kg, obecnie redukuje wagę - już ważę o okolicach 90kg. Siła mi nie spadła podczas redukcji. Za to przeszła mi ochota na słodycze i nadmiar węglowodanów.

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Moje doświadczenia na temat zdrowia. Empty Re: Moje doświadczenia na temat zdrowia.

31st Lipiec 2015, 11:04
Jest jeszcze inna korzyść z treningu siłowego, otóż przyspiesza on metabolizm. Organizm produkuje więcej hormonów a także wydalane są z organizmu więcej i częściej toksyny.

Nasz organizm zyskuje coraz większe możliwości absorbcji pożywienia oraz większe możliwości wydalania toksyn.

avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Moje doświadczenia na temat zdrowia. Empty Re: Moje doświadczenia na temat zdrowia.

1st Sierpień 2015, 19:36
Pożywnie dzielimy na trzy rodzaje pożywienia:

1. Białka, źródło budulca mięśni.
2. Tłuszcze, pierwsze źródło energii którą pobiera organizm.
3. Węglowodany, źródło energii które organizm pobiera w późniejszym terminie. Zazwyczaj po 30 minutach biegu.

Otóż ludzie trenujący sporty siłowe mają dwa okresy:

1. Masówka, czyli budowanie masy mięśniowej. W tym okresie waga wzrasta. Co ciekawe w tym okresie ludzie jedzą większe ilości węglowodanów. Gdyż węglowodany powodują wzrost masy. Np. Sportowcy dzięki węglowodanom - które gromadzą zapas tkanki tłuszczowej - wykonują więcej serii z większym obciążeniem i więcej powtórzeń.

2. Redukcja, okres redukcji masy. W tym okresie sportowcy chcą zgubić masę, tkankę tłuszczową i zachować maksymalną masę mięśniowa, kostną. Co wtedy robią???

Zmniejszają drastycznie ilość węglowodanów, ponadto mogą zwiększyć ilość spożywanych tłuszczy, poziom spożywanego białka nie spada.

Ich poziom tłuszczu spada. Dlaczego???

Ponieważ węglowodany powodują zwiększenie odkłania się tkanki tłuszczowej, gdyż organizm korzysta z węglowodanów w późniejszym terminie.

Tak naprawdę człowiek nie potrzebuje tak wiele węglowodanów jak nam się zdaje.

Co ciekawe, nowotwory, cysty, torbiele, żywią się węglowodanami - szczególnie cukrami -. Oto dowód:
http://ulubione.blutu.pl/rak-grzyb-uleczalny-lek/

W tej metodzie, podaje się wodę z sodą oczyszczoną i miodem. Dlaczego???

Ponieważ soda niszczy nowotwory, ale aby się owa soda dostała do wnętrze nowotworu (który jest chroniony powłoką), to potrzebuje cukru (węglowodanu), którymi nowotwory się żywią. W ten sposób miód pełni rolę "konia trojańskiego" dla nowotworu.

Co ciekawe nasze zapotrzebowanie na węglowodany zwłaszcza cukry wytwarzają nowotwory.

Zauważmy jedno dlaczego narody żyjące blisko przyrody, żyjące z łowiectwa nie chorują na raka?? Ponieważ ich pożywnie składa się głównie z białek i tłuszczu (upolowana zwierzyna), zaś w minimalnym stopniu z węglowodanów (zebrane owoce, i inne rośliny).

To dlatego produkcja mięsa jest obecnie tak zorganizowana aby owo mięso zatruć.

Zobaczmy każde zwierzę, wydala przez układ wydalniczy ogromne ilości toksyn.

Zwierzęta poruszające się na wolnym wybiegu mają większą zdolność wydalania toksyn gdyż mają ruch.

Zwierzęta w klatkach mają zmniejszoną zdolność wydalania toksyn przez brak ruchu.

Ale i tak zwierzęta w klatce wydalają toksyny.

A przecież warzywa i owoce naładowane pestycydami tylko pochłaniają toksyny i je nie wydalają.

Natomiast cukier, no cóż jego nie potrzeba wcale skazić sam w sobie jest toksyną.

To dlatego świat szatan dąży do kontroli produkcji mięsa, poprzez niszczenie indywidualnych rolników i wspieranie wielkich ferm zwierząt w których zwierzęta pozbawione są ruchu.

Tak naprawdę człowiek potrzebuje mięsa, jako źródła białek i tłuszczy. Jest nawet dieta:
https://portal.abczdrowie.pl/dieta-ketogeniczna

A teraz zobaczmy co mówi Biblia na temat mięsa:

Rodz. 9 napisał:(1) I pobłogosławił Bóg Noego i synów jego, i powiedział do nich: Rozradzajcie się i rozmnażajcie, i napełniajcie ziemię czyniąc ją sobie poddaną.

(2) A bojaźń i lęk przed wami niech padnie na wszystkie zwierzęta ziemi i na wszelkie ptactwo niebios, na wszystko, co się rusza na ziemi i na wszystkie ryby morskie; wszystko to oddane jest w ręce wasze.

(3) Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko.

(4) Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.

Bóg po potopie dał prawo ludzkości to spożywania wszelkiego rodzaju zwierząt jako źródła białka i tłuszczu. Wyjątek jest krew zwierząt.

Pokazuje to, że zwierzęta są niezbędnym źródłem naszego pokarmu, obok roślin!!!

Ale zobaczmy na wymowę tego wersu.

Bóg dała pozwolenie na zjadanie wszystkich zwierząt!!!

Co oznacza, że przed potopem ludzkość nie mogła jeść wszystkich zwierząt ale tylko określone rodzaje zwierząt!!!

Jaki to zwierzęta ludzie mogli jeść przed potopem???

Zwierzęta czyste!!!

Rodz. 7 napisał:(1) Rzekł Pan do Noego: Wejdź do arki ty i cały dom twój, bo widziałem, że jesteś sprawiedliwy przede mną w tym pokoleniu.

(2) Ze wszystkich zwierząt czystych weź z sobą po siedem, samca i samicę, a ze zwierząt nieczystych po parze, samca i samicę.

(3) Także z ptactwa latającego po niebie po siedem, samca i samicę, aby zachować przy życiu ich potomstwo na całej ziemi.

Zobaczmy przed potopem istniał podział na zwierzęta czyste i nieczyste.

Są jeszcze inne dowody. Zobaczmy:

Rodz. 4 napisał:(2) Potem urodziła jeszcze brata jego Abla. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę.

(3) Po niejakim czasie Kain złożył Panu ofiarę z plonów rolnych;

(4) Abel także złożył ofiarę z pierworodnych trzody swojej i z tłuszczu ich. A Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę.

Abel był pasterzem trzód - zwierząt czystych. Po co człowiek hoduje zwierzęta??? Aby się nimi pożywiać.

Teoria jakoby ludzie przed potopem nie jedli mięsa nie jest zatem oparta na Biblii!!!

Pomyślmy nasz organizm potrzebuje tłuszczów i białka. Najlepiej przyswajalne są białka zwierzęce.

Owszem sportowcy zawodowi rezygnują z mięsa. Tylko, że oni biorą taki doping (sterydy i hormony), że ich organizm przyswaja każdego rodzaju białka i tłuszcze.

Mariusz Pudzianowski - który przyznaje, ze bierze doping- podczas zawodów strongmenów pochłaniał ogromne ilości słodyczy - całą walizkę - ponieważ dzięki dopingowi jego organizm absorbował każde ilości węglowodanów.

Zobaczmy dalej kim był Abraham???

Pasterzem trzód. To samo jego syn Izaak czy Jakub. Izraelici także byli pasterzami trzód.

Zobaczmy gdyby mięso było złe to Bóg zakazałby je spożywać Abrahamowi, Izaakowi czy Jakubowi.

Zobaczmy na dzisiejszy świat. Sklepy są wyładowane węglowodanami. A świat szatana promuje wegetarianizm.

Zobaczmy szatański hinduizm, buddyzm czy jogę tam jest promowany wegetarianizm!!!

Wegetarianizm przyszedł z szatański hinduizmem, buddyzmem i joga do państw chrześcijańskich.

Tłuszcze i białka z mięsa są złe, ale węglowodany a zwłaszcza cukry są cacy.

Tymczasem postawa Boga w Biblii wobec mięsa jest jednoznaczna. Stworzyciel zabronił jedynie spożywania swojemu ludowi pewnych rodzajów zwierząt - wieprzowiny.

A tak reszta ludzkości może jeść każde ze zwierząt oprócz krwi.

Owszem warzywa, owoce i inne węglowodany - chleb, inne zboża - są potrzebne człowiekowi. Ale nie w takiej ilości jak nam się wmawia.

A bez batoników można żyć - najlepszy ze słodyczy to gorzka czekolada!!!
Sponsored content

Moje doświadczenia na temat zdrowia. Empty Re: Moje doświadczenia na temat zdrowia.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach