Biblia Mesjańska

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Biblia Mesjańska

Pisanie by Odrodzony on 15th Maj 2017, 18:59

Kasia napisała:

Jeżeli nie znam Prawa a działam zgodnie ze swoim sumieniem
to ono nigdy mnie nie zawiedzie w przeciwności do serca.

Kasiu ja może powiem na swoim przykładzie.

Zgadzam się z Tobą, że sumienie wystarcza do zbawienia.

Dlatego np. nieprzejednani zwolennicy Pawła, Marka i Łukasza mogą sobie ich bronić do upadłego, ale dopóki oni wierzą w Pana Isusa to mogą liczyć na zbawienie tak samo jak ci, którzy odrzucają Pawła i strzegą przykazań Pana Isusa. Bo zwolennicy Pawła też mają swoje sumienia i też – mimo, że nie rozumieją, że popierając Pawła popierają bezprawie – to sami siłą rzeczy tych niektórych przynajmniej przykazań Pana Isusa jednak przestrzegają. I na tym polega paradoks, którego oni nie mogą jeszcze zrozumieć.

Tylko pytanie: czy chodzi o to, aby robić w sprawie swojego zbawienia jedynie to, co jest wystarczające?

Moim zdaniem nie. I dlatego Pan, Bóg dał ludziom swoje Prawo. Kazał im je poznawać, czyli uczyć się go, aby je potem móc świadomie przestrzegać. Przecież Izraelici także mieli swoje sumienia, a mimo to dostali Torę.
Pytanie w takim razie po co, skoro mieli sumienia i one powinny im wystarczyć? Przecież sumienie pozwala wiedzieć, co jest złe, a co dobre.

Moim zdaniem Prawo zostało dane po to, aby ludzie nie opierali się tylko i wyłącznie na swoich sumieniach, tylko - skoro już dostali to doskonałe Prawo - żeby się doskonalili w czynieniu dobra i robili to świadomie - właśnie poprzez poznawanie Prawa.

W moim przypadku – zanim poznałem Prawo Boże - moje sumienie pozwalało mi jedynie na przestrzeganie tylko tych oczywistych przykazań Pana, Boga, a i to też nie zawsze.

A co z tymi nieoczywistymi dla mnie przykazaniami?  

Czy moje sumienie podpowiadało mi, że krucyfiks albo „święty obrazek” to coś złego?
Nie. Ono nie chroniło mnie przed bałwochwalstwem. Dopiero poznanie Prawa uświadomiło mi, że to jest grzech.

A czy moje sumienie protestowało, kiedy zionąłem nienawiścią do moich nieprzyjaciół?
Nie.
Mało tego. Tak nawet było do czasu przyjścia Pana Isusa na ziemię. Do tego czasu też niczym złym nie było nienawidzić swoich nieprzyjaciół, a wystarczyło miłować swoich bliźnich. Więc dopiero Pan Isus wprowadził to nieoczywiste - przynajmniej dla mnie - przykazanie.

Albo czy moje sumienie nie pozwalało mi przysięgać?
Też nie.

I takich przykładów nieoczywistych dla mnie przykazań mogę mnożyć.

A więc nie znając Prawa nieświadomie dopuszczałem się grzechów, bo nie wiedziałem, że takie rzeczy są złe w oczach Pana, Boga.

Zatem moje sumienie nie zastępowało mi znajomości Prawa i jego świadomego przestrzegania. Ono pozwalało mi na unikanie tylko podstawowych grzechów, czyli na przestrzeganie oczywistych dla mnie przykazań Pana Boga, których zostałem nauczony jako dziecko.

Dlatego też napisałem o nieświadomym grzechu.

On dla mnie przede wszystkim wynika z nieznajomości Prawa Bożego, którego znajomości nic, w tym moje sumienie jak na razie mi nie zastąpi. Moje sumienie kształtuje się i rozwija się wraz z poznawaniem Prawa. I pomaga mi tego Prawa przestrzegać.

Dla mnie ktoś, kto nie zna Prawa moim zdaniem także grzeszy, ale nie robi tego świadomie, specjalnie, z premedytacją.

Oczywiście nieświadomy grzech (czyli popełniony niechcący) też może też wynikać z tego, że ktoś jednak zna jakiś przepis, ale nie wie, czy ma go dzisiaj przestrzegać, czy nie. Mnie to nie dotyczy, ponieważ ja mam swoje - jak każdy z nas zresztą – pewne zrozumienie Prawa. Na tej podstawie wiem, co moim zdaniem jest dzisiaj obowiązkowe do przestrzeganie, co dobrowolne, a czego nie można przestrzegać, bo nie ma do tego dzisiaj na ziemi warunków. I tego mojego zrozumienia kwestii Prawa Bożego się trzymam (czy moje zrozumienie jest słuszne, czy nie, to się dopiero okaże), i dlatego ja o tej sytuacji nie wspomniałem. Ale oczywiście jest też taka możliwość, o której Ty Kasiu wspomniałaś a propos obrzezania, co do którego ja osobiście uważam, że ten przepis z Tory o obrzezaniu chłopców w 8 dniu po urodzeniu jest dzisiaj dobrowolny do przestrzegania, bo ten przepis ani nie jest jednym z przykazań Pana Isusa, ani nie jest to jeden z przepisów, których przestrzeganie jest jednoczesnym przestrzeganiem jednego lub większej liczby Jego przykazań, obowiązkowych dzisiaj do przestrzegania.

Natomiast o grzechu świadomym w ogóle nie wspominam, bo moim zdaniem jeżeli ktoś nie zna prawa, a polega tylko i wyłącznie na swoim sumieniu często mimo wszystko grzeszy nieświadomie, bo zupełnie niechcący łamie te przykazania Pana Isusa, które nie są oczywiste. Jednak w przypadku takiego człowieka, który w ogóle nie zna Prawa, nie może być mowy o grzechu świadomym. Bo on nie jest świadomy nawet istnienia takiego Prawa. Co jednak nie oznacza, że on nie łamie Prawa, które jednak istnieje i jest wieczne. Zaś dla człowieka znającego Prawo i rozumiejącego sens jego przestrzegania, a tym samym rozumie, czym jest grzech, świadome złamanie jakiegoś przepisu jest w zasadzie niewyobrażalne, zatem grzech świadomy u takiego człowieka też raczej nie ma miejsca.

Tak to przynajmniej u mnie wygląda z tym moim sumieniem i tak działa.

Odrodzony

Liczba postów : 128

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 15th Maj 2017, 20:14

Odrodzony zapytałeś po co nam Prawo skoro mamy sumienia.

Myślę że są ludzie typu Księżnej Diany ...

Kobieta która po urodzeniu dzieci zaczęła czuć i rozumieć,która zaczęła dostrzegać fakty z którymi nie mogła się pogodzić która wybrała dobro a nie zło i zapłaciła za to życiem.

Jeżeli należała do nasienia węża i chciała się sprzeciwiać złu ,Bóg jej pomógł w miarę jej dobrych uczynków wykształcające w niej sumienie.

Straciła życie ale tylko tu na ziemi.

Są ludzie którzy nie chcą wierzyć w Boga i o Nim słyszeć.

Ich uczynki w tym przypadku zrównoważą to na końcu.

W wielkim ucisku takie osoby będą miały okazję,ostatnią aby zyskać życie wieczne.

Wielu ma skarżone geny i nie chcą znać Prawa albo nie mają takiej możliwości by je poznać .

Sumienie jest też dla nich by mogli w tej ostatniej chwili powiedzieć "Wybieram Boga i Jego Prawo".

Bóg nie ma upodobania w uśmiercaniu ludzi dlatego wielu uratuje właśnie sumienie.

Co do całej reszty oczywiście masz rację -dobrze by było dawać od siebie to maximum zamiast minimum jednak po swoim przykładzie wiem że jest to bardzo ciężkie w dzisiejszych czasach.

Czasami po pracy jestem tak zmęczona że ciężko jest mi się uśmiechnąć do gościa który mi pomaga otworzyć drzwi od klatki schodowej a gdzie jeszcze cała reszta?

Owszem staram się ale nie zawsze mi wychodzi .
Kasia

Liczba postów : 1057

Powrót do góry Go down

Pisanie by Łukasz.s on 16th Maj 2017, 00:57

Wg mnie bracia i siostry prawo Boże można porównać do mapy, sumienie do kompasu a celem jest królestwo Boże. Do królestwa Bożego możemy dojść z mapą i kompasem co jest najłatwiejsze i szybsze albo tylko z mapą lub tylko z kompasem tylko że taka droga jest dłuższa i trudniejsza. Nie mając/znając mapy i kompasu w ogóle nie dojdziemy do celu.

Odrodzony

Nie zgadzam się z Tobą w jednej kwestii. Napisałeś, że:

"Oczywiście nieświadomy grzech (czyli popełniony niechcący) też może też wynikać z tego, że ktoś jednak zna jakiś przepis, ale nie wie, czy ma go dzisiaj przestrzegać, czy nie. Mnie to nie dotyczy, ponieważ ja mam swoje - jak każdy z nas zresztą – pewne zrozumienie Prawa. Na tej podstawie wiem, co moim zdaniem jest dzisiaj obowiązkowe do przestrzeganie, co dobrowolne, a czego nie można przestrzegać, bo nie ma do tego dzisiaj na ziemi warunków."

Nikt z nas nie wie jaki przepis prawa Bożego obowiązuje a jaki nie obowiązuje. Isus mówi wyraźnie, że:

Mat 7:

(17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.

Czy Isus powiedział, że któryś przepis prawa Bożego nie obowiązuje? Czy Bóg ustami proroków powiedział, że jakiś przepis prawa Bożego nie obowiązuje? Nie! Isus czy Bóg jedynie mówi, że są ważniejsze i mniej ważne przepisy i żeby wypełnić jedne najpierw trzeba wypełnić drugie np.

Mat 5

(21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.

(22) A ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.

(23) Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,

(24) Zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój.

Zobaczmy, że Isus nie mówi nie składaj ofiary w ogóle, tylko najpierw mówi abyśmy się pojednali z bratem, a potem złożyli swój dar. To jest pełnia prawa Bożego. Fakt, my dzisiaj mamy utrudnioną możliwość wypełniania prawa Bożego, ale to nas nie zwalnia w żaden sposób z jego wykonywania. I tłumaczenie, że warunki na ziemi przeszkadzają nam w wypełnianiu jakiegoś przepisu prawa Bożego jest wymówką lub formą lenistwa. Niestety sam się na tym łapie i czasami myślę, że niektórych przepisów prawa nie da się przestrzegać np. związanych z obrzezaniem lub składanie ofiar z pokarmów lub innych rzeczy, ale tak naprawdę to przecież nikt mi tego nie zabrania. Jedynie strach lub nie wiedza jak to dobrze zrobić mnie blokuje. Naszym celem powinno być poznawanie prawa Bożego i próba jego wprowadzania w czyn. Dopiero przestrzegania prawa w 100% daje nam gwarancje życia wiecznego i życia w dostatku, szczęściu i radości

Łukasz.s

Liczba postów : 64

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 16th Maj 2017, 11:21

Łukasz.s napisał:

Nikt z nas nie wie jaki przepis prawa Bożego obowiązuje a jaki nie obowiązuje.
Jestem innego zdania.

Uważam, o czym napisałem już w tym miejscu forum:

http://zbawienie.forumotion.com/t171p100-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie

że całe Prawo Boże dzisiaj obowiązuje.

I ja osobiście nie mam co do tego absolutnie żadnych wątpliwości, bo Prawo to wynika z przymierzy, z których każde jest przymierzem wiecznym. Poza tym Prawo Boże jest elementem Słowa Bożego, które także jest wieczne.

I można dyskutować co do interpretacji przepisów albo co do tego, który przepis jest obowiązkowy dzisiaj do przestrzegania, a który nie, ale to, że to Prawo w całości dzisiaj obowiązuje jest - jak dla mnie przynajmniej - faktem.

Tak samo nie mam żadnych wątpliwości, że nikt nie ma prawa znosić jakiegokolwiek przepisu Prawa Bożego jak tylko sam Pan, Bóg i Pan Isus.

A do tej pory ani Pan, Bóg ani Pan Isus nie zniósł żadnego przepisu Prawa ani żadnych mów prorockich, ale w moim przekonaniu Pan, Bóg za pośrednictwem Pana Isusa tak nieco zmodyfikował Torę (tworząc w ten sposób wszystkie przykazania Pana Isusa) i nadał najważniejszą jej cześć wszystkim ludziom na ziemi do obowiązkowego przestrzegania, aby można było te przepisy w postaci przykazań Pana Isusa wykonywać żyjąc w niewoli.

Inaczej wymaganie przez Pana, Boga od całej ludzkości przestrzegania całej Tory w warunkach niewoli i uzależnienie od przestrzegania całej Tory naszego zbawienia nie miałoby żadnego sensu. A Pan, Bóg niczego nie robi bez sensu.

Jednak kwestia obowiązywania Prawa to jedno, a kwestia jego przestrzegania – czy to obowiązkowego, czy dobrowolnego – jest zupełnie czymś innym.

Łukasz.s napisał:

Zobaczmy, że Isus nie mówi nie składaj ofiary w ogóle, tylko najpierw mówi abyśmy się pojednali z bratem, a potem złożyli swój dar. To jest pełnia prawa Bożego. Fakt, my dzisiaj mamy utrudnioną możliwość wypełniania prawa Bożego, ale to nas nie zwalnia w żaden sposób z jego wykonywania. I tłumaczenie, że warunki na ziemi przeszkadzają nam w wypełnianiu jakiegoś przepisu prawa Bożego jest wymówką lub formą lenistwa. Niestety sam się na tym łapie i czasami myślę, że niektórych przepisów prawa nie da się przestrzegać np. związanych z obrzezaniem lub składanie ofiar z pokarmów lub innych rzeczy, ale tak naprawdę to przecież nikt mi tego nie zabrania. Jedynie strach lub nie wiedza jak to dobrze zrobić mnie blokuje.

Z tym także Łukaszu nie mogę się zgodzić.

Kwestię ofiary składanej dzisiaj dobrze naświetlił już Cyryl w swoim artykule:

https://cyryl27.wordpress.com/2017/05/03/2-ksiega-ezdrasza-czyli-bardzo-wazna-ksiega/

Nie uważam też, że mamy już dzisiaj na ziemi warunki umożliwiające wykonywanie absolutnie wszystkich przepisów Tory. Bo jeżeli by tak było, to Pan Isus nie musiałby dawać całej ludzkości swoich przykazań, które w wielu miejscach są inne od przepisów Tory, modyfikują je lub są przepisami całkowicie nowymi w stosunku do przepisów z Tory, a tylko powiedziałby całej ludzkości, aby od teraz wszystkie narody na ziemi zaczęły obowiązkowo przestrzegać całej Tory, którą wcześniej mieli obowiązkowo przestrzegać wyłącznie Izraelici.

Ale tak się jednak nie stało.

Za to jest cała masa przepisów w Torze, których nikt – nawet żaden Izraelita i to nawet gdyby był świadomy w 100 procentach, że jest Izraelitą – nie jest w stanie dzisiaj przestrzegać, choć nie wiem, jak bardzo by tego chciał, bo nie ma teraz do tego odpowiednich warunków (np. przepisy dotyczące kapłanów – lewitów, przepisy o świętach, przepisy karne, w których jest nakaz wykonania wyroku śmierci na grzeszniku, przepisy o pladze trądu, o wykupie ziemi, o szabatach dla ziemi, przepisy wojenne i wiele innych).

Dlatego powstały przykazania Pana Isusa.

A te warunki moim zdaniem zostaną utworzone dopiero po sądzie na pustyni. Poniżej podaję tylko niektóre z takich przepisów, które są dzisiaj - choć tylko przejściowo - niemożliwe obiektywnie do wykonywania:

Wj 13
(19) Wszystko pierworodne do Mnie należy, a także pierworodny samiec z bydła, wołów i owiec. (20) Pierworodnego zaś osła wykupisz głową owcy, a jeślibyś nie wykupił, złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna swego, i nie wolno się ukazać przede Mną z pustymi rękami.

Wj 23
(17) Trzy razy w roku zjawić się winien każdy twój mężczyzna przed Panem, Bogiem swoim.

Kpł 19
(20) Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą wylewając nasienie, a ona jest niewolnicą przeznaczoną dla innego męża, ale jeszcze nie wykupioną ani obdarzoną wolnością, to będzie im wymierzona kara, jednak nie kara śmierci, bo ona nie była obdarzona wolnością. (21) Przyprowadzi mężczyzna przed wejście do Namiotu Spotkania swoją ofiarę zadośćuczynienia dla Pana, to jest barana na zadośćuczynienie. (22) Kapłan dokona za niego przebłagania przed Panem, ofiarując barana na zadośćuczynienie za grzech, który on popełnił, i będzie mu odpuszczony grzech, który popełnił.

Kpł 20
(13) Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Wj 22
(17) Nie pozwolisz żyć czarownicy.

Pwt 13:
(7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - (Cool jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - (9) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. (10) Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. (11) Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Zatem moim zdaniem stwierdzenie o braku w tej chwili warunków na ziemi do wykonywania absolutnie wszystkich przepisów z Tory nie jest żadną wymówką ani formą lenistwa, tylko faktem.

Zgadzam się natomiast z tym, że celem człowieka powinno być poznawanie i jak najlepsze przestrzeganie Prawa Bożego, bo ono jest dla naszego dobra i to ono ma nas udoskonalać.

Jednak moim zdaniem tym prawem, które obecnie jest obowiązkowe do przestrzegania dla każdego człowieka na ziemi są wyłącznie wszystkie przykazania Pana Isusa i cała Jego nauka wraz z niektórymi tylko przepisami z Tory, które nie są wprawdzie zaliczone przez Pana Isusa do Jego przykazań, ale których przestrzeganie siłą rzeczy następuje wraz z jednoczesnym przestrzeganiem Jego przykazań i które doskonale moim zdaniem te przykazania doprecyzowują. Co do reszty przepisów, to myślę, że jak ktoś ma tylko obiektywną możliwość ich przestrzegania, to jak najbardziej może ich przestrzegać.
Ale to jest już kwestia osobistego zrozumienia tych zagadnień i każdy aż do dnia sądu na pustyni może to jeszcze rozumieć inaczej.

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 16th Maj 2017, 11:32

Ja to widzę jeszcze inaczej, aczkolwiek w większości się zgadzam z ogólnymi twierdzeniami.

Prawo Boże było, jest i będzie ważne na wieczność.

Ale... kogo ono dzisiaj obowiązuje i w jakim zakresie?

Otóż mamy forum, poznaliśmy proroctwa odnośnie Bożego planu wyzwolenia Izraelitów i ich połączenia.

Ale nikt z nas na 100% nie wie,czy jest Słowianinem czyli Izraelitą. Przymierze zostało zawarte z Noem, Abrahamem i Izraelem ale nie z całym światem.

Reszta świata także ma szanse na zbawienie i kryteria są bardzo proste.

Ale najpierw powiedzmy sobie wprost, czym jest Prawo i Przykazania.

To Konstytucja Królestwa Bożego.

Nie zapominajmy, że nasza cywilizacja nazywa się judeo/chrześcijańską cywilizacją, której podstawą zawsze było Prawo Boże i Przykazania.

Obrzezanie miało być znakiem dla Izraelitów i sposobem odróżnienia ich id reszty świata.

Teraz w przypadku niepewnej naszej tożsamości obrzezanie nie ma większego sensu. Istnieje wiele innych praw ST, które nie są dzisiaj wymagane jak ofiary czy... zabijanie czarownic.

Niemniej z tych względów Isus zawęził zbawienie do dwóch przykazań - miłuj Boga i miłuj bliźniego swego.

Droga do zbawienia to Przykazania i reszta Prawa należy do naszych własnych interpretacji i naszego zrozumienia.

Bóg nie spodziewa się od nas doskonałości a nasze grzechy zostały zmazane krwią Chrystusa.

Czyli Bóg wymaga posłuszeństwa wobec Przykazań, porzucenia bałwochwalstwa, nie zabijanie, nie cudzołożenie, wsparcie dla naszych rodziców i posługiwanie się prawdą zawsze i wszędzie.

Bóg kilkakrotnie powiedział w ST że nie chce on tyle świąt i sabatów ale chce posłuszeństwa.

Wiemy także, że wielu z nas jest w mocy nasienia węża i ten doktrynalny uścisk fałszywych religii jest tak mocny, że większość Jego Ludu to bałwochwalcy.

Według wielu proroctw niewiele się zmieni do czasu wyprowadzenia nas na pustynię.

Dlatego Bóg pozostawia nas samych sobie, jedni, jak my, szukamy Jego dróg, poznajemy Jego oraz Jego Prawo. Inni mnie w to wkładają wysiłku ale ich zbawienie także nie ominie.

Są także tacy, którzy nas ostro zwalczają i ich będzie sądził Bóg.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że w Królestwie Bożym jedni będą grzebać zwłoki, inny będą sprzątać, inni będą królami, namiestnikami, a jeszcze inni być może będą w niebie na wieczność.

W ten sposób my się sami segregujemy na określone funkcje, wybieramy się na pustynię, inni nawet o tym nie myślą i nie są w stanie tego docenić.

Wniosek z tego? Informujmy i niczego nikomu nigdy nie narzucajmy. Każdy ma swoje sumienie i z tego sumienia będzie każdy osądzany i nagradzany, lub karany.

Każdy ma swoje zrozumienie i dąży do życia wiecznego w sposób, w jaki jemu JEGO czy JEJ sumienie nakazuje.

A my nie mamy prawa wchodzić z butami do czyjegoś sumienia.

Możemy więc sobie porozmawiać, podyskutować, omówić wiele rzeczy, ale indywidualna droga należy do każdego z nas.

Miarą naszego sumienia jest Prawo czyli Przykazania i według Przykazań każda osoba jest sądzona w prosty sposób.

Czy owa osoba będzie stanowiła jakiekolwiek zagrożenie dla innych w Królestwie.

Wiadomo, że osoba posłuszna Przykazaniom i Bogu ma 100% zbawienie.

Zacząłem pisać na podobny temat nowy, ale bardzo interesujący artykuł, który wyjaśni wielu wiele wątpliwości.

Niektóre rzeczy nieco tutaj poruszyłem i wydaje mnie się, ze to właściwie rozumiem i wielu z nas odetchnie z wielką ulgą, ponieważ wiele osób zbytnio siebie poniżają przytłoczeni dawnymi grzechami.

A w Ezdrasza mamy właśnie napomnienie, aby o przeszłości już nie myśleć.

Myślmy o przyszłości, że zostaniemy wyposażenie w nowe serca które nie pozwolą nam więcej grzeszyć.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2067

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Lotion on 17th Maj 2017, 20:53

Mam prośbę

temat jest niezmiernie ważny i ciekawy!

jeżeli to możliwe to proponuję Henryku, aby przenieść ostatnie wpisy o Prawie Bożym do już istniejącego wątku

"Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?"

aby nie zaśmiecać wątku o biblii, poza tym wpisu są na tyle ciekawe, że po jakimś czasie kojarząc tematykę łatwiej je będzie odnaleźć we właściwym wątku.

druga sprawa to
Stworzyłem stosunkowo niedawno specjalną grupę na FB "Słowo Boże" do której swoją drogą serdecznie zapraszam  bounce

https://www.facebook.com/groups/312356029200816/

miałbym prośbę-pytanie do osób, które zamieściły tu swoje posty o prawie. Czy mógłbym zamieścić wasze wypowiedzi w tej ww grupie, bardzo dużo by wniosły do refleksji i zastanowienia się nad Prawem Bożym.

Posty były by zamieszczone pod hasłem "wypowiedzi niektórych naszych braci i sióstr na tema Prawa"

Oczywiście dotyczy to tych osób które nie są fb i na tej grupie Smile
Lotion

Liczba postów : 159

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 18th Maj 2017, 12:01

Ja mam jeszcze lepszy pomysł.

Kopiować co się da na własne blogi. Mnie nie zależy,, czy moje imię będzie użyte, czy też nie.

Zachęcałbym do kopiowania wszystkiego, co posiada wartość, a jest sporo materiału bardzo wartościowego, i na forum, jak na każdym forum znalezienie czegokolwiek jest często bardzo trudne.

Powiedzmy, ktoś znalazł kilka ciekawych postów i chciałby do nich coś dodać oraz chciałby je opublikować z małymi poprawkami, aby inni mogli się czegoś więcej dowiedzieć.

Nie widzę żadnych przeszkód i żadnych ograniczeń.

Najważniejsze jest informowanie jak największej ilości ludzi dobrej woli.

Wielu ma dobre pomysły i nowe drogi zrozumienia naszego Boga i Jego Prawa.

Nawet, jeżeli jest to mój artykuł z proroctwa.com czy zbawienie.com, uważam, ze można skopiować cokolwiek chcecie, byłoby w TAKIM przypadku właściwe podać skąd mamy ten materiał i dodać do niego osobiste przemyślenia

Można robić filmy, artykuły, cokolwiek co może pomóc otwarcie oczu innym.

Forum to jest niezły początek dla wielu informacji. Jedne są nieodpolerowane, z moimi postami włącznie i potem to poprawiam i tak powstanie część moich artykułów.

Odnośnie FB... o problemach już pisałem i link, który podałeś jest dla mnie bezużyteczny, ponieważ nie mam konta na Fejsie i nie mogę tam wejść.

FB jest wysoce niebezpieczny i zaśmieca emailami każde konto.

Znacznie lepsze są blogi, na których także można dyskutować, ale nie są one monitorowane jak FB. I nie trzeba mieć konta, aby je czytać a nawet wstawiać własne posty na cudzym blogu. Oczywiście blogi są bezpłatne.

Na forum czy na tej liście - http://www.zbawienie.com/linki.htm można umieszczać linki, aby inni do waszych artykułów swobodnie trafiali.

Ci, którzy mają blogi cieszą się wielką poczytnością!

Na forum zbyt wiele znika, jest zapomnianych i po chwili często nie można zaleźć tego, co się napisało tydzień wcześniej.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2067

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 19th Maj 2017, 22:26

Lotion mój ostatni post w tym temacie:
http://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie#11887

Odpowiada na pytanie co nas w prawie Bożym obowiązuje, jak coś to możesz go opublikować na profilu FB bracie :-)

Pozdrawiam :-)

Cyryl

Liczba postów : 834

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Lotion on 20th Maj 2017, 00:31

dziękuję, nie omieszkam, ale z dopiskiem że to nie moje by było uczciwie Smile

oczywiście zapraszam, abyś sam zamieszczał swoje artykuły i przemyślenia jak i wszystkich innych chętnych barci i siostry Very Happy
Lotion

Liczba postów : 159

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 22nd Maj 2017, 11:01

Lotion, kopiuj z moich postów, co tylko chcesz, bo im więcej ludzi zacznie dowiadywać się i dyskutować o Prawie Bożym, tym lepiej Very Happy

Moje posty są tutaj:

http://zbawienie.forumotion.com/t171p75-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
http://zbawienie.forumotion.com/t171p100-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
http://zbawienie.forumotion.com/t171p125-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie
http://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie

Przedstawiłem tam moje rozważania na temat Prawa Bożego, wskazując na wynikające ze Słowa Bożego konkretne dowody na to, że całe to Prawo dzisiaj obowiązuje.

W oparciu o moje zrozumienie Słowa Bożego dokonałem też subiektywnego podziału całego Prawa Bożego na:
- przepisy obowiązkowe dzisiaj do przestrzegania,
- przepisy przejściowo dobrowolne dzisiaj do przestrzegania
- przepisy przejściowo niemożliwe obiektywnie dzisiaj do przestrzegania.

Przepisy, które moim zdaniem są obowiązkowe dzisiaj do przestrzegania oraz przepisy przejściowo dobrowolne dzisiaj do przestrzegania wymieniłem w dwóch wykazach, które następnie zamieściłem na tym forum.

-------------------------------------------

Ta nasza dyskusja o prawie i sumieniu doprowadziła mnie do pewnych wniosków. Ale żeby już tutaj nie zaśmiecać głównego tematu, napisałem o tym w tym miejscu forum:

http://zbawienie.forumotion.com/t171p150-prawo-boze-co-nas-obowiazuje-a-co-nie

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics