Biblia Mesjańska

Strona 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Biblia Mesjańska

Pisanie by Odrodzony on 2nd Maj 2017, 11:14

Ta księga to dla mnie coś niesamowitego!

Nie dość, że wprost potwierdza wiele z tego, co już zostało do tej pory odkryte na podstawie znanego Słowa Bożego np. miejsce wygnania przez Pana, Boga 10 pokoleń Izraela na północ, kwestię istnienia złego serca w każdym człowieku, kwestię skrócenia dni do naszego wyzwolenia, kwestię istnienia życia duszy człowieka po śmierci i wiele innych spraw, to jeszcze do tego dopełnia tylko coraz bardziej obraz Pana, Boga i Pana Isusa!

Mnie ona otworzyła oczy na pewne kwestie, które w pełni uświadomiłem sobie dopiero teraz, jak np. kwestia Bożej próby. Dopiero czytając tę księgę odnośnie złego nasienia w ludzkim sercu zrozumiałem, że nie ma czegoś takiego, jak próba dla całej ludzkości, bo próba – jak wynika z historii Hioba – dotyczy tylko i wyłącznie osób prawych, czyli które przestrzegają Prawa Bożego, a nie świadomych sługusów szatana, a przecież cała ludzkość nie jest prawa, tylko jest mniej lub bardziej zmanipulowana przez szatana, a prawe są tylko bardzo nieliczne jej jednostki; że próba Boża nigdy nie pełniła i nie pełni roli kary za grzechy, ale pełni wyłącznie funkcję wychowawczą dla osoby oddanej Panu, Bogu i Panu Isusowi, że próba polega na walce ze złymi myślami płynącymi wyłącznie z mojego serca, zaś czynnikiem zewnętrznym, który nie ma żadnego dostępu do mojego serca, ale który stara się za zgodą Pana, Boga skłonić mnie do tego, aby moje złe myśli przeszły przez filtr mojego umysłu jest sam szatan. Postaram się jeszcze to potem rozwinąć.

Do tego tak księga umacnia mnie tylko w przestrzeganiu wszystkich przykazań Pana Isusa.

Jak dla mnie ta księga zawiera żywe Słowo Boga, dlatego jej krytycy nie mają absolutnie żadnego argumentu opartego o Słowo Boże.

Kilka krótkich spostrzeżeń:

- Kwestia siedemdziesięciu ukrytych ksiąg:

2 Ezd 14:

(45) I wtedy czterdzieści (dni)* się skończyło, Najwyższy powiedział do mnie mówiąc: "Uczyń dwadzieścia cztery księgi jawne, które napisałeś wcześniej i niech godni lub niegodni je czytają.

(46) lecz trzymaj siedemdziesiąt, które były spisane ostatnie, aby je dać mądrym pomiędzy twoimi ludźmi.

(47) Ponieważ w nich jest źródło zrozumienia, zdrój mądrości, i rzeka wiedzy."
* to słowo trzeba chyba tutaj dopisać

Też mi się wydaje, że te 70 ksiąg poznają tylko ci spośród 144.000 wybrańców. Ja tutaj dostrzegam analogię z księgą Henocha z apokalipsy tygodni:

Hen 93:
(9) Potem w siódmym tygodniu powstanie pokolenie odszczepieńców. Wiele dokonają, ale będą to dzieła przewrotne.
(10) Pod koniec tego (tygodnia) sprawiedliwi z odwiecznej rośliny sprawiedliwości zostaną wybrani i im zostanie dana siedmioraka nauka dotycząca całego stworzenia.
(11) Dzięki nim korzenie niegodziwości zostaną odcięte, jak również dzieło kłamstwa w czasie spełnienia się (Sądu).
Bluźniercy zostaną wycięci na każdym miejscu, a ci, którzy planują złe czyny, i ci, którzy popełniają bluźnierstwo, zginą od miecza.

------

2 Ezd 14:
(20) Oto ja już odejdę jak mnie poleciłeś a obecny lud ganić będę, tych, którzy teraz żyją; ale kto będzie ostrzegał tych, którzy narodzą się później? Ponieważ świat jest w ciemności i jego mieszkańcy są bez światła.

(21) Ponieważ twoje Prawo jest spalone, i nikt nie zna dzieł, które uczyniłeś lub będą dokonane przez ciebie.

(22) Jeżeli nalazłem łaskę przed twym obliczem, poślij Ducha świętego we mnie, a ja napiszę wszytko, co się działo na świecie od początku, rzeczy, które były w zakonie twoim napisane: żeby ludzie mogli znaleźć drogę, aby ci, którzy żyć chcą w czasach ostatecznych, mogli żyć."

Ezdrasz żywotnie martwił się o to, kto w przyszłości, zwłaszcza w czasach ostatecznych będzie ostrzegał ludzi przed bezprawiem, będzie im wskazywał jedyną właściwą drogę nawrócenia się do Pana, Boga i Jego Syna, którą jest powrót do przestrzegania Prawa Bożego – obecnie w postaci wszystkich przykazań Pana Isusa i całej Jego nauki, kto będzie ludzi namawiał do poznawania i stosowania do końca swojego życia tegoż Prawa…

No cóż, z tego co widzę, to jak na razie robią to wyłącznie ludzie tacy, jak my i nam podobni!!!

A jest nas wszstkich ledwie garstka - tych, którzy realizując jedno z przykazań Pana Isusa, płynące z Jego nauki o konieczności rozpowszechniania Jego nauki, a szerzej – prawdy w postaci Słowa Bożego, a tym samym demaskowania tego, co tę prawdę szkaluje (z Mt 10:26-28) chcą z całego serca, aby jak najwięcej ludzi poznawało tylko i wyłącznie w oparciu o słowa Jego prawdziwych apostołów i stosowało w swoim życiu wszystkie tj. bez żadnych wyjątków przykazania Pana Isusa zawarte w całej Jego nauce i aby przez to poznawali oni prawdę o Panu Isusie oraz o Jego i naszym Ojcu, Jego i naszym Bogu – o Panu Zastępów, o Świętym Izraela! (zaś tutaj tylko wspomnę, że moim zdaniem przykazania Pana Isusa nie sprowadzają się wyłącznie do 10 przykazań ze ST, ale z całej Jego nauki wynika ich znacznie więcej, bo sam naliczyłem ich już 62, w tym 43 bezpośrednie i 19 pośrednich, wg mojego subiektywnego sposobu ich liczenia i porządkowania - gdzie cześć z nich jest wg mnie zupełnie nowa, bo nie wynikają one ani z 10 przykazań, ani nawet z całej Tory - o czym napisałem już na forum w dziale: Doktryny).

Tak więc myślę sobie, że nasze zrozumienie ważności Prawa Bożego w ludzkim życiu, któremu my i nam podobni ludzie dają tutaj wyraz, jak i osobiście już poza forum jest właśnie rozwianiem obaw Ezdrasza, wyrażonych w tej księdze.

Od dłuższego też czasu mam nieodparte wrażenie, że takie jest po prostu w tej chwili nasze zadanie bounce

Odrodzony

Liczba postów : 160

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 2nd Maj 2017, 13:58

Cyryl napisał:
Owe proroctwa się różnią. U Mateusza jest mowa, że Isusowi ludzi nadadzą imię Immanuel co znaczy: "Bóg z nami". Co oznacza, że ludzie uznają Isusa za Boga.

Natomiast u Izajasza jest mowa, że dziewica która urodzi syna nada mu imię Immanuel. Co oznacza, że matka uzna swojego syna za Boga.

Moim zdaniem ten fragment Septuaginty, jest skażony wpływami masoretów. Dlaczego???

Ponieważ nie ma on logicznego sensu. Jak matka, która jest Izraelitką, może stwierdzić, że urodziła Boga??? Przecież taka jest logiczna wymowa tego wersu u Izajasza. Przecież imię Immanuel oznacza: Bóg z nami, czy też Bóg jest tutaj.

Natomiast u Mateusza widać wyraźnie, że anioł zacytował dokładny - oryginalny wers z Septuaginty - o  Mesjaszu. Ponieważ, ten wers mówi o tym, że ludzie sami nadadzą tytuł Boga Isusowi - wbrew woli Isusa. Dodatkowo anioł nakazał dać synowi Marii imię Isus, a potem zacytował nieskażony wers z Izajasza.
thewordwatcher napisał:
To wcale nie musi oznaczać, ze Chrystus to Bóg. To najwyraźniej oznacza, że Bóg jest z Izrael, stoi po stronie Izraela i dlatego dał swego syna, o imieniu Isus Christos.

A sataniści i Paweł zrobili z Isusa Boga.

Dokładnie Henryku też tak uważam. Pisałem już z resztą o tym tutaj:
http://zbawienie.forumotion.com/t121p200-czy-jezus-jest-bogiem

Według mojego toku myślenia, należało by zrozumieć, że Izajasz mówi o dwóch wydarzeniach. Po pierwsze o narodzeniu Chrystusa, co jest znakiem dla Judy i Izraela, że Bóg jest z nimi wpisując ziemski rodowód swojego syna w dzieje Judy i Izraela. To dla nas jest znak, że Bóg jest z nami i ten znak jest szeroko rozumiany przez chrześcijan, chociaż źle zrozumiany jako "Bóg zstąpił na ziemię między nas" .
Drugie wydarzenie, to poczęcie i porwanie "chłopczyka" opisane również w apokalipsie. Wiemy już, że chłopczyk (wybrani z Izraela) poczęty przez niewiastę (czyli będący częścią narodu wybranego) będzie porwany przez Boga (i to również będzie znak że Bóg jest z nami, czyli Izraelem) ale to będzie znak który zrozumie NIEWIASTA reszta ludzi nie koniecznie i wydaje mi się Cyrylu, że o tym raczej mówi Izajasz.
Anioł mówi o wszystkich ludziach nie tylko Izraelu a Izajasz o znaku, który zrozumie Izrael (niewiasta). Stąd ta różnica, że w ewangelii anioł mówi o tym, że ludzie go tak nazwą, a Izajasz pisze, że to niewiasta mu da to imię.

Cyryl napisał:
Moim zdaniem te wersy raczej mówiły, że chłopiec będzie mlekiem zsiadłym i miodem (czyli słowami błogosławieństw - miód i nagany - mleko zsiadłe) żywił będzie lud (zaginiony Izrael) do czasu gdy Izraelici nauczą się odrzucać zło i wybierać dobro.

Niestety nie widzę w biblii takich odniesień, więc ciężko uznać te porównania. Raczej chodzi o niezwykłe błogosławieństwo, gdyż jeśli zobaczymy inne cytaty dotyczące "zsiadłego mleka" zamiennie stosowane w tłumaczeniach także jako śmietana lub masło, to zauważymy, że jest to raczej symbol zbytku. Człowiek karmiący się zsiadłym mlekiem, śmietaną, czy masłem, ma na tyle dużo mleka, że nie jest w stanie go spożyć na bieżąco i zostaje mu na zsiadłe, śmietanę lub masło. Zresztą o tym zbytku mówią dalsze rozdziały, które mówią o tym, że pomimo posiadania jednej jałówki i dwóch owiec udój będzie tak obfity, że będziemy się żywić zsiadłym mlekiem (czyli, że będzie zbywać). Spójrz na ten fragment:

Iz 7
(21) I stanie się w owym dniu, że każdy będzie hodował jałówkę i dwie owce,

(22) A z powodu obfitego udoju mleka żywić się będzie śmietaną; zaiste, śmietaną i miodem żywić się będzie każdy, kto pozostanie w kraju.
efraimita

Liczba postów : 247

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 2nd Maj 2017, 14:25

Poprzedniego posta napisałem tuż przed wyjazdem do pracy. Teraz dokończę.

Septuaginta także była masakrowana i angielska wersja Brentona jest najwierniejszy Starym Testamentem, co nie oznacza, że jest on bezbłędny.

Są błędy zwłaszcza w Ezechiela, w niektórych proroctwach.

Dlatego musimy być nieco ostrożni... z proroctwami, ponieważ szatan najczęściej uderza w proroctwa.

Nasza postawa mu na to pozwala.

Chrystus wyraźnie mówił, aby obserwować wydarzenia ale Jemu chodziło o naszą pewność, ze jest blisko ale... co... nie wiemy i wiemy, że będziemy zaskoczeni.

Dawniej rozgryzaliśmy wiele proroctw i zdarzało się, że zabrnęliśmy w ślepą uliczkę.

Odebrałem to jako lekcję dla siebie. Obserwować wydarzenia ale nie być pewnym tego czy tamtego. Widać że blisko, że ziemia sie trzęsie, czyli ze blisko, ale nie wiemy na 100% co jest blisko i w jakiej formie.

Dlatego nie wiemy, ponieważ to nie jest aż tak istotne.

Najważniejsza jest znajomość o posłuszeństwo wobec Prawa, głównie Przykazań.

To pozwoli nam uzyskać zbawienie. Znajomość niektórych proroctw może nam pomóc bycia mądrymi pannami, ale głupie i tak zostaną zbawione.

Tak to wygląda. Bóg zachował co najważniejsze dla nas, czyli Prawo.

I jeszcze jedno. W Ezdrasza mamy ze jak wiek się kończy, to zło narasta. Ma to bardzo logiczne rozwiązanie.

Im więcej zła, tym szybciej się rozprzestrzenia na innych, którzy to łatwiej sobie przyswajają.

thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2287

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Edwedere on 4th Maj 2017, 07:38

Witajcie , teraz po przeczytaniu księgi Ezdrasza , przemyśleniach nie widzę w niej kompletnie fałszu , powiem więcej jestem pod wrażeniem tego jak ostatnio wykopane nowe księgi uzupełniają się z tym co mamy w dzisiejszych zbiorach biblijnych z zapisami Proroków Izraelskich oraz Słowem Samego Pana Zastępów ! Jeżeli są jakieś błędy to podejrzewam że chodzi o tłumaczenie bo w całokształcie słowo Boże nie ma fałszu i jest przepełnione sprawiedliwością , miłością i troską o Ludzi a szczególnie o Lud Boży. Zacząłem czytać również zbiór mądrości Midraszy jestem już na 140 stronie , mimo że napisane troszkę współczesnym językiem (chodzi o moment tłumaczenia na język Polski owych zbiorów) zaczytałem się intensywnie i w każdej wolnej chwili dalej wchłaniam , na początku czytałem z pewnym dystansem ale im dalej tym bardziej Słowo Boże które tam się znajduje przemówiło do mnie , w tych zbiorach jest zapisana z wieloma szczegułami Historia Izraela , królów , Proroków jest mowa o Hiobie , Abrahamie , dużo jest o Mojrzeszu i wyjściu z Egiptu znowu nie zauważyłem w Słowie Bożym które jest uwiecznione żadnego fałszu to po prostu trzeba przeczytać mam przeczucie że to wszystko co teraz odkrywamy miało zostać odkryte..

P.S Jedyne co bardzo razi w zbiorach Midraszy to częste używanie słowa "Żydzi" kiedy piszę o Izraelu ale to ewidentnie wina propagandy i kłamstwa o tym że Lód Boży to współcześni Żydzi

Daje link do Zbiorów Midraszy do ściągnięcia
http://www11.zippyshare.com/v/uEHlulZZ/file.html

Jak skończę to biorę się za lekturę "Apokalipsy Abrachama" wcześniej już zacząłem i byłem wręcz zachwycony czytając , Jeżeli te księgi są fałszem to się dowiemy na sądzie puki co w moim odczuciu jest tam wiele mądrości od naszego Pana w Niebie ! Oraz to wszystko uzupełnia się z tym co mamy w Biblii "Oficjalnej" co chwile czytając zatrzymuje się i składam fakty które są tam opisane które pasują do tego co mamy w Biblii oraz uzupełniają je o bardzo ciekawe informacje !

Edwedere

Liczba postów : 209

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 4th Maj 2017, 13:10

Odnośnie Izajasza 7:14... wspaniała nowina.

Po angielsku...

7:14 Therefore the Lord himself shall give you a sign; behold, a virgin shall conceive in the womb, and shall bring forth a son, and thou shalt call his name Emmanuel.

7:14 Dlatego sam Pan da wam znak; oto dziewica pocznie w łonie i urodzi syna, i będziecie go nazywać Emmanuelem.

Ktoś może się przyczepić, że thou oznaczać - ty - lub - wy czyli i liczba pojedyncza i liczna mnoga.

Zanim ktoś mnie oskarży i błędnie tłumaczenie...

Isa 7:13  Wtedy Izajasz rzekł: Słuchajcie, domu Dawidowy! Czy mało wam tego, że nużycie ludzi, to jeszcze mojego Boga nużycie?

Podobnie jest w Septuagincie, czyli Izajasz mówi do Domu Dawida i mówi w liczbie mnogiej, co wyklucza, że dziewica nada imię ale wy, Domu Dawidowy będziecie go nazywać.

Właśnie thou to archaiczny angielski, dzisiaj nie używany. Zamiast thou używa się... you!

Ten błąd nie był nigdzie wskazany i tego wersetu nigdy nie sprawdzałem nie mając żadnych podejrzeń, że jest on w Biblii Warszawskiej sfałszowany. Dopiero nasz drogi Cyryl zwrócił uwagę na zasadniczą różnicę i dlatego to sprawdziłem. Zaraz to zmienię w Mesjańskiej.

A werset 13 jest także błędnie przetłumaczony. Powinno to być tak.

(13) Wtedy Izajasz rzekł: Słuchajcie, domu Dawidowy! Czy mało wam tego, że walczycie z ludźmi, to jeszcze walczycie przeciwko Panu?

To także przed chwilą poprawiłem.

Jak wyjaśniałem wielokrotnie, także w przedmowie, znalazłem kilka list błędów, było kilkaset wersetów poważnie zmasakrowanych przez masoretów. Większość z nich już jest nam znana ale błędów jest nadal znacznie więcej i aby je wszystkie wyeliminować, trzeba robić dokładnie to, co zrobiłem z 14-stoma rozdziałami 2 Ezdrasza, czyli całość tłumaczyć bez spoglądania na polski przekład. A to jest roboty na... mnie wychodziło to luzem około 1-2 rozdziałów 50-cio wersetowych dziennie.

Problem z tłumaczeniem polega głównie na tym, że Septuaginta Brentona jest w języku raczej archaicznym angielskim i na początku miałem pewne problemy ale pod koniec tygodnia szlo mnie już nie najgorzej, czyli około 2 rozdziałów dziennie bez większego przemęczania się.

Według tego można sobie policzyć wszystkie księgi i gdybym pracował po 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu a dziennie mógłbym zrobić około 4 rozdziałów przeciętnie, czyli zabrałoby mi to kilka lat. Nie chcę liczyć ile jest rozdziałów w ST ale byłaby to praca na około 3-4 lat tak na oko.

Oczywiście mam pracę 8 godzin dziennie i nie jestem w stanie tego dokonać. Jest to dla mnie niemożliwe.

Dlatego poszedłem na łatwiznę i od czasu do czasu wskakuję w Septuagintę kiedy są jakieś wątpliwości. Także obiecałem, że sprawdzę wszystkie cytowane wersety na temat wyprowadzenia Narodu Wybranego. Na pierwszy rzut oka są tam małe i być może większe problemy.

Powiedziałem sobie, że zacznę sprawdzać wszystkie kluczowe wersety i być może uda się poprawić w ten sposób przeważającą większość.

Ale takie 'podziękowania i zachęty', jakie od czterech forumowiczów otrzymałem za Ezdrasza, to musiałem nieco odpocząć kilka dni i w weekend to skończę.

Muszę przyznać, że nie mogę wyjść z podziwu dla tych osób, które bardziej wierzą satanistom i pedofilom watykańskim, niż mnie, który jeszcze nikogo z was nigdy nie okłamał.

Myliłem się czasami w zupełnej nieświadomości i nie rozpocząłem witryny zbawienie.com od planu zjednoczenia Izraela. Gdyby mnie ktoś powiedział w dniu, kiedy założyłem zbawienie.com, o czym będę pisał w roku 2017, to mówiąc szczerze wyśmiałbym go głośno. Co prawda o Pawle nieco wiedziałem ale były to zupełnie skrawki informacji, wcale mnie nie przekonywujące.

Dopiero jednego dnia postanowiłem sprawę zbadać nieco dokładniej i... resztę już wiecie.

Nie jest łatwo trzymać cały czas właściwy kurs ale z pomocą Boga jak dotąd jakoś sobie daję radę, na przekór wielu podobnych działań, zwłaszcza tych, którzy im mniej mają do powiedzenia, tym więcej piszą i jeszcze tupią nogami.

Dlatego nie chcę nikogo wpuszczać na forum, kto nie ma dowodów poważniejszej działalności na tym polu.

Inaczej mówiąc; nie obawiam się znawców Słowa ale tych, którzy Słowa nie znają!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 5th Maj 2017, 09:39

A ja uaktualniłem mój artykuł, dzięki twoim poprawkom Henryku, za które i serdecznie dziękuję:
https://cyryl27.wordpress.com/2017/05/03/2-ksiega-ezdrasza-czyli-bardzo-wazna-ksiega/

Cyryl

Liczba postów : 952

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 5th Maj 2017, 11:17

Henryk napisał:

Muszę przyznać, że nie mogę wyjść z podziwu dla tych osób, które bardziej wierzą satanistom i pedofilom watykańskim, niż mnie, który jeszcze nikogo z was nigdy nie okłamał.

Moim skromnym zdaniem tu nie chodzi o to, żeby ktokolwiek wierzył Tobie, Henryku albo komukolwiek innemu, ale o to, żeby ludzie wierzyli wyłącznie Panu, Bogu i Jego Synowi i to wyłącznie na podstawie Słowa Bożego. A jeżeli już ktoś coś tutaj czy gdzieś indziej przeczyta, to nie chodzi o to, żeby czyjąś tylko osobistą wypowiedź bezkrytycznie przyjmować albo bezzasadnie negować, tylko samodzielnie sprawdzać wszystko to pod kątem zgodności ze Słowem Bożym, prosząc zawsze Boga o mądrość.

Każdy z nas może co najwyżej – i to przecież staramy się robić - zachęcać innych ludzi do tego, aby samodzielnie zaczęli czytać Biblię, aby prosili Pana, Boga o mądrość w zrozumieniu tego, co będą czytali, aby Pan, Bóg nauczył ich rozpoznawać prawdę w postaci Jego Słowa zawartego w Biblii i odróżniać je od szatańskiego kłamstwa, które także w Biblii się znajduje. A przede wszystkim, aby ludzie zaczęli poznawanie Pana, Boga i Jego Syna od poznania i stosowania w swoim życiu Jego cały czas obowiązującego wszystkich Prawa, które również wynika ze Słowa Bożego zawartego w Biblii.

Ja wiem naprawdę niewiele, mimo, że cały czas staram się uczyć i poznawać Słowo Boże, na którego poznaniu bardzo mi zależy.

Ale z tego, co do tej pory dzięki Panu, Bogu zrozumiałem, wiem już, że tylko Słowo Boże jest prawdą i tylko na Jego podstawie mogę Pana, Boga i Pana Isusa poznawać.

Wiem też, że Pan, Bóg pragnie i wymaga tego od każdego człowieka, w tym ode mnie, abym stale poznawał, uczył się i świadomie przestrzegał Jego Prawa przez całe moje życie – obecnie w postaci wszystkich przykazań i całej nauki Pana Isusa, przez co będę unikał nieświadomych grzechów.

Abym cały czas ćwiczył się w czynieniu dobra wobec innych ludzi, aż mi to wejdzie w krew, w moje serce i w mój umysł do tego stopnia, że nawet przez myśl mi nie przejdzie, abym postąpił inaczej, bo wiem, że to jest najważniejsza sprawa w moim życiu i że od tego zaczyna się prawdziwa wiara, miłość, szacunek, wdzięczność i bojaźń przez Bogiem i Jego Synem. Od tego też zaczyna się całe poznawanie prawdy. Od tego również zależy dalsze moje życie doczesne, jak i przyszłe. Od tego zależy dosłownie wszystko.

A przecież prawda w postaci Słowa Bożego jest tylko jedna.

Pan Isus powiedział też, że ta prawda nie jest dostępna dla tego, kto sam siebie uważa za mądrego albo inni go za takiego uważają, kto wierzy tylko w swoją inteligencję, bo taki człowiek sam z siebie tej prawdy nie pozna. Ale ona musi być objawiona i jest objawiana i wyjaśniana przez Pana, Boga i Jego Syna poprzez Ducha Prawdy właśnie prostaczkom, ludziom myślącym, ale w sposób prosty, który chcą ją poznać, interesuje ich ta prawda i którzy mają w sobie jakieś pokłady pokory i walczą ze swoją pychą. Ale każdy z nas, prostaczków, jest na innym etapie jej poznania, jej zrozumienia i stąd różnice zdań.

Dlatego jedni już rozpoznają Ducha Prawdy w słowach 2 Ezdrasza, a inni jeszcze nie.

Jedni już teraz odrzucają Pawła i doskonale wiedzą, dlaczego, a inni jeszcze nie.

Dlatego myślę sobie: cierpliwości i nic na siłę bounce

Ja tak przynajmniej rozumiem Twoją zacytowaną wypowiedź.

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 5th Maj 2017, 11:55

Myślę że w tym przypadku zdanie które zacytowałeś przez Henryka trzeba dokładnie tak przyjąć jak jest napisane.

Ktoś niedawno napisał że dzisiaj coś Henryk napisze a jutro może zmienić zdanie bo okaże się to błędem ,nieprawdą czy źle zrozumiane.

No i co z tego ???

Nikt z nas nie wziął na siebie takiej odpowiedzialności jak on w tym co robi.

Może się zdarzyć że coś zostało przeoczone albo w ostatniej chwili jakiś szczegół postawi wszystko do góry nogami ale to nie oznacza że jest w tym wina Henryka.

W tym co piszesz Odrodzony jest wszystko prefekt tylko nie wzięliśmy pod uwagę że najważniejsze zagadnienia takie jak porwanie Ludu Bożego czy manipulacje Pawła Szawła i inne rozwinął i rozgłosił właśnie Henryk.

Co z tego że ludzie czytają Biblie i ją znają kiedy nie potrafią wyciągać wniosków.

Henryk to robi i potrafi ,to właśnie on przedewszystkim za pomocą Boga otworzył oczy innym.

Co z tego że wcześniej czytałam Biblię i dużo mi się nie zgadzało i mimo że widziałam sprzeczne rzeczy które mi nie pasowały wciąż latałam do kościoła.

Owszem Bóg otworzył mi oczy dużo wcześniej ale brakowało w tym jeszcze czegoś takiego jak motywacji do sprzeciwu ,potwierdzenia -hej dziewczyno zatrzymaj się i zrób coś tym.

Właśnie to dał mi Henryk Kubik.

Ilu jest taki ludzi dzisiaj?

Ile jest takich odważnych którzy nie boją się postawić sprawy jasno?

I gdy nastąpi pomyłka to miejmy zrozumienie nie zapominając że mamy doczynienia z samym szatanem który robi wszystko by tępić takich ludzi jak Henryk czy wszystkich was którzy chcą tylko jednego a mianowicie powrotu Zbawiciela.

W Austrii przynajmniej w Wiedniu ludzie mają hyzia na punkcie piłki nożnej.

Jak wygrywają mecze lobują ich pod same "niebiosa"a jak przegrywają jak to się ostatnio zdarzyło że nie weszli do mistrzostw to zmieszali ich z błotem.

Czy to jest normalne?
Moim zdaniem wręcz chore...

Czasami mam wrażenie że ten przykład można porównać do osoby Henryka Kubika.

Piłkarze są tylko ludźmi a Henryk nie jest prorokiem i nie zasiada do kolacji z Isusem który mu dyktuje co ma napisać na forum ...więc miejmy szacunek i zrozumienie w razie pomyłki gdyby taka miała miejsce w przyszłości.
Kasia

Liczba postów : 1118

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 5th Maj 2017, 13:38

I o to mi dokładnie Kasiu chodzi Very Happy

Co z tego, że Heniek, czy ktoś inny się tutaj pomyli albo zmieni zdanie! Każdy człowiek ma do tego prawo, a Heniek jest tylko człowiekiem, który ma ogromne zrozumienie Słowa Bożego, ale nadal jest tylko człowiekiem, więc może się pomylić, albo zmienić zdanie, jak każdy!!

I ja, czy Ty to rozumiemy, ale nie wszyscy tak to postrzegają i to mnie właśnie dziwi. Prawda w postaci Słowa Bożego jest jedna i to Słowo jest najważniejsze. Zaś jego zrozumienie jest u każdego inne, a nawet u tej samej osoby to zrozumienie zmienia się z czasem, aby w ten sposób było ono coraz lepsze. To jest oznaką dążenia do doskonałości, o której mówił Pan Isus!! I dla mnie, czy dla Ciebie jest to zrozumiałe i w niczym nie ujmuje świetnej robocie Heńka. Ale nie każdy tak to postrzega.

I dlatego wskazałem na tę właśnie wypowiedź Heńka, bo myślę sobie, że może być ona przez niektórych opatrznie rozumiana. Oczywiście, ja nie obieram jej tak, że ktokolwiek ma wierzyć Heńkowi, bo nie o to tutaj chodzi.

Bo Henryk, choć jak widzę nie wszyscy tak to postrzegają, mimo ogromnego poznania nie stawia siebie tutaj w roli jakiegoś guru i jedynego znawcy prawdy, bo nim nie jest i nie udaje, że jest nieomylny, więc nie można tak człowieka traktować i odmawiać mu prawa do zmiany zdania albo nieświadomej pomyłki. I to jest moim zdaniem zdrowe podejście.

A Heniek jest człowiekiem takim jak my, który innym przekazuje swoje zrozumienie Słowa Bożego, dzieli się swoją ogromną wiedzą i który cały czas ją pogłębia w oparciu o Słowo Boże.

I oby tak dalej, bez względu na przeszkody!

Zaś wszystko, co pisze Henryk i co piszą tutaj inni można zawsze zweryfikować w oparciu o Słowo Boże, więc nikt tutaj nie mówi, aby ktokolwiek ślepo przyjmował nasze wypowiedzi i nikt nikomu nie sugeruje, że jesteśmy nieomylni, bo tak nie jest.

Wśród nas, uczniów Pana Isusa nie ma tu żadnych przywódców, starszych itp. ze względu na zasługi, ze względu na obfitość wydawanego plonu swojej wiary, ze względu na zrozumienie Słowa Bożego, tylko – niczego nikomu nie ujmując - są wśród nas ludzie o rożnym stopniu poznania tego samego Słowa Bożego.

A nasz przywódca i Mistrz jest tylko jeden – Pan Isus i to On i Jego Ojciec każdego z nas, w tym i Henryka prowadzi dalszą ścieżką poznania prawdy. Sęk w tym, że nie wszyscy tak to rozumieją i stąd pod adresem Heńka padają pewne niezrozumiałe zarzuty.

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 5th Maj 2017, 23:44

Kasia 100% nic dodać nic ująć!
Iraeneus

Liczba postów : 487

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 6th Maj 2017, 01:51

Tak mnie pochwaliłaś Kasiu, że się zrobiłem czerwony na twarzy! Hahahahahahaha!!!

To tak żartobliwie... pół serio z mojej strony.

Henryk napisał:

To zdanie jest nieco niejasno napisane, ale je wyjaśnię. Chodzi mnie o to, że watykańskich manipulatorów darzy się zaufaniem i Pawła czy księgę Estery traktuje się jak świętość, a propozycję przemyślenia i głębszego poznania księgi II Ezdrasza niektórzy potraktowali jak atak na samego Boga z mojej strony.

Zanim przeczytano cokolwiek i sprawdzono dowody czy argumenty, niektórzy stali się... sędziami moimi... Ezdrasza a nawet Boga.

Sad
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 6th Maj 2017, 09:38

II Ezdrasza rozdział 15.

Równie ciekawy rozdział, mówiący o karze na Babilon, na Egipt (Europa zamieszkiwana przez Naród Wybrany) oraz karze na Azję.

Ponad 2400 lat temu ziemia Europy nie była znana i nawet w Objawieniu mamy wymieniony symbolicznie Egipt i już nie istniejącą Sodomę.

(1) Pan mówi: "Oto przemów do uszu ludu mego słowa proroctwa, które włożę w twoje usta,

(2) a staraj się je spisać na papierze, ponieważ są warte zaufania i prawdziwe.

(3) Nie bój się spisku przeciwko tobie i nie bądź zatrwożony  przez niewierzących, którzy są przeciwko tobie.

(4) Ponieważ każdy niewierny umrze w swym niedowiarstwie.

(5) Mówi Pan, "Oto sprowadzę zło na świat, miecz i głód i śmierć i zniszczenie.

(6) Bo nieprawość rozprzestrzeniła się na wszystkich ziemiach, a ich szkodliwe uczynki osiągnęły swój limit.

(7) "Dlatego" - mówi Pan:

(Cool "już nie będę milczał z powodu ich bezbożnych działań, które niegodnie czynią, ani nie będę więcej tolerował ich złych praktyk. Oto krew niewinna i sprawiedliwa woła do mnie, a dusze sprawiedliwych wołają nieustannie.

(9) Z pewnością pomszczę ich," mówi Pan," i przyjmę na siebie wszelką niewinną krew z pomiędzy nich.

(10) Oto lud mój jest prowadzony jak stado do rzeźnika; ja już nie pozwolę im dłuzej żyć w ziemi Egiptu.

(11) ale ich wywiodę ręką mocną i ramieniem wzniesionym, i uderzę Egipt plagami, jak poprzednio, i zniszczę całą jego ziemię."

(12) Niech rozpacza Egipt i jego fundamenty z powodu plagi wyroku i kary, które Bóg na niego sprowadzi.

(13) Niech rolnicy uprawiający ziemię płaczą, ponieważ ich nasienia upadną i ich drzewa będą zrujnowane przez chorobę, grad i przez okropną burzę.

(14) Niestety biada światu, oraz tym którzy mieszkają na nim.

(15) Bo przybliżył się miecz i nieszczęście: a powstanie naród przeciw narodowi do walki, z mieczem w swych rękach.

(16) Bo będą zamieszki między ludźmi, narastające mocno jedni przeciwko drugim, oni nie będą mieli szacunku dla swego króla lub szefa swych przywódców.

(17) Ponieważ człowiek będzie chciał iść do miasta, ale nie będzie mógł.

(18) Bo w swej pysze miasta będą w zamieszaniu, domy będą wyniszczone, ludzie będą w strachu.

(19) Nie będzie miał litości człowiek nad bliźnimi swoimi, ale będzie atakował  ich domy mieczem i plądrował ich mienie z powodu głodu chleba i wielkiego ucisku.

(20) Mówi Pan - "Oto zwołam wszystkich króli ziemi, aby się mnie bali, którzy są od wschodzącego słońca i od południa,  od wschodu od Libanu; aby przyszli i oddali to, co oni im dali.

(21) Tak, jak oni uczynili moim wybranym aż do tego dnia, tak i ja im odpłacę w ich zanadrze". To mówi Pan Bóg:

(22) "Moja prawica nie oszczędzi grzeszników, a mój miecz nie spocznie nad tymi, którzy przelewają krew niewinną na ziemi."

(23) A ogień wyjdzie z gniewu jego, i pożre ziemskie fundamenty i grzeszników jak słomę, która jest podpalona.

(24) "Biada tym którzy grzeszą, a nie są posłuszni przykazaniom moim." - mówi Pan.

(25) "Nie oszczędzę ich. Odstąpcie niewierzące dzieci. Nie zanieczyszczajcie świątyni mojej."

(26) Gdyż Pan zna wszystkich, którzy grzeszą przeciw niemu: dlatego podał ich na śmierć i rzeź.

(27) Tak teraz przyszły nieszczęścia na całą ziemię, a wy pozostaniecie w niej; bo was nie wybawi Bóg, ponieważ zgrzeszyliście przeciwko niemu.

(28) Oto przerażający widok, pojawiający się od wschodu!

(29) Narody smoków Arabii przybędą z wieloma rydwanami, i od dnia ich powstania ich syczenie rozszerzy się po całej ziemi i wszyscy, którzy usłyszą je będą się bali i drżeli.

(30) Karmończycy szalejący w gniewie będą szarżować jak dzikie niedźwiedzie z lasu, przybędą z wielką mocą, i rozpoczną  z nimi bitwę i spustoszą część ziemi Asyryjczyków swoimi zębami.

(31) A wtedy smoki, pamiętający swe pochodzenie, staną się jeszcze mocniejsi; i jeżeli się połączą w wielką moc i odwrócą się i będą ich ścigać,

(32) wtedy ci będą w rozsypce uciszeni przez ich siłę, odwrócą się i uciekną.

(33) A z ziemi Asyryjczyków wróg w zasadzce będzie ich nękać i zniszczy jednego z nich, i strach i drżenie przyjdzie na ich armię i niezdecydowanie pomiędzy ich królami.

(34) Oto obłoki od wschodu, i od północy aż na południe, a ich wygląd jest bardzo straszny, pełny gniewu i nawałnicy.

(35) I będą walczyć pomiędzy sobą,  i wyleją ciężką nawałnicę na ziemię oraz ich własną nawałnicę;  i będzie krew od miecza wysoka aż do brzucha końskiego,

(36) i ludzkiego uda i pęciny wielbłąda.

(37) I wtedy będzie strach i wielkie drżenie na ziemi; a ci, którzy widzą, że ten gniew jest straszny, będą owładnięci drżeniem.

(38) A po tym ciężkie chmury burzowe będą wzbudzone do góry od południa, i od północy, i inna część od zachodu.

(39) I wiatry od wschodu będą przeważać ponad chmurami, które były wzbudzone w gniewie, i będą rozwiane w przestrachu; i burza, która powodowała zniszczenie przez wiatr wschodni będzie pędzona z przemocą na południe i na zachód.

(40) I wielkie i mocne obłoki, pełne gniewu i burzy, będą powstawać aby zniszczyć całą ziemię oraz jej mieszkańców, i wyleją się na każde  wyniosłe miejsce straszliwej burzy,

(41) ogień i grad oraz miecze latające i powodzie wody, tak, że wszystkie pola i wszystkie strumienie będą wypełnione wielką obfitością owych wód.

(42) I one zniszczą miasta i mury, góry i wzgórza, drzewa lasów, trawy na łąkach i ich zboża.

(43) I będą nieustannie szły ku Babilonowi i go zniszczą.

(44) I przyjdą do niego i go otoczą; wyleją burzę i cały gniew na niego; wtedy kurz i dym pójdzie aż do nieba, a wszyscy powiązani z nim będą płakać.

(45) A którzy przeżyją będą służyć tym, którzy go zburzą.

(46) I ty Azjo, która uczestniczysz w przepychu Babilonu,  i w chwale jego osoby -

(47) biada tobie, ty nędzna nikczemnico. Bo go naśladowałaś i wystroiłaś córki swe w nierządzie, aby się podobały i chwaliły kochanków twoich, którzy zawsze pożądali ciebie.

(48) Naśladowałaś ową nienawistną nierządnicę we wszystkich jej uczynkach i w wynalazkach; dlatego.." mówi Bóg,

(49) "Poślę zło na ciebie, wdowieństwo, ubóstwo, głód, miecz i mór na spustoszenie domów twoich i sprowadzę na ciebie zniszczenie i śmierć.

(50) I chwała twojej mocy uschnie jak kwiat, kiedy żar powstanie posłany na ciebie.

(51) Będziesz osłabiona jak nędzna kobieta, która jest bita i raniona i nie może już przyjmować swych rosłych kochanków.

(52) Będę musiał potraktować ciebie z wielką przemocą." mówi Pan,

(53) "Czy nie zawsze mordowałaś wybranych moich ludzi, rozkoszując się i klaszcząc dłonie i mówiąc o ich śmierci, kiedy byłaś pijana?

(54) Ubierz piękność twarzy swojej.

(55) Nagroda wszetecznicy w zanadrzu twoim, dlatego otrzymasz swoją zapłatę.

(56) Jak uczynisz wybranym moim" mówi Pan, " tak tobie Bóg uczyni, i odda cię w ręce twoich przeciwników.

(57) Twoje dzieci umrą z głodu i ty upadniesz od miecza, i miasta twoje będą zburzone, i wszyscy twoi ludzie na polu od miecza poginą.

(58) A ci, którzy są na górach i pagórkach, zginą z głodu i własne ciała jeść będą z głodu za chlebem i pić własną krew z pragnienia za wodą.

(59) Nieszczęśliwa ponad innymi, przyjdziesz i będziesz cierpieć w świeżych utrapieniach.

(60) Kiedy oni przejdą i zniszczą nienawistne miasto, i oni zniszczą część twojej ziemi i pozbawią cię części chwały twojej,  kiedy powrócą ze zdewastowanego Babilonu.

(61) I będziesz zniszczona przez nich jak ściernisko, i będą dla ciebie jak ogień.

(62) I oni pochłoną ciebie i twoje miasta, twoją ziemię i góry twoje, spalą ogniem twe lasy i twe urodzajne drzewa.

(63) Zabiorą twoje dzieci w niewolę, zagrabią twoje bogactwa i usuną chwałę oblicza twego.

Z wersetu 30 Karmończycy to najprawdopodobniej potomkowie Medo-Persów czyli jakaś obecna mieszanka... Iranu!?

Ciekawa jest także wzmianka o smokach, czy też... reptylianach. Być może chodzi o upadłych aniołów z Otchłani... być może... mamy wiele fragmentarycznych informacji o reptylianach ale nie wiemy kim oni są i jak to wszystko funkcjonuje.

Jest więc możliwe, że zjednoczone siły Islamu wykonają najazdu pod reptylianami Bestii na USA, Azję i na Europę wykonując wyrok, na szczęście wielu z nas w Europie nie będzie po naszym jej opuszczeniu.

Najciekawsze jest to, że najwyraźniej siły światowe doskonale o tym wszystkim wiedzą i starają się zniszczyć Iran i Syrię i stworzyć Większy Izrael, który najwyraźniej zajmą pod berłem Chrystusa członkowie Narodu Wybranego.

Siły szatana i Bestii mają wiele powodów do usunięcia tej księgi, zwłaszcza z polskich Biblii.

bounce bounce bounce bounce

Jutro będzie ostatni rozdział!!!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 6th Maj 2017, 23:45

Henryku jeśli chodzi o smoki to Scytowie mieli na flagach i tarczach  symbol smoka!.

Scytowie :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Scytowie

tu jest ciekawy artykuł wyjaśniający powiązania tego dzikiego i wojowniczego narodu w biblii oraz historii bliskiego wschodu.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2001846

Smirnow - Strona 20 ...(wers10 i dalej) Po sforsowaniu Kaukazu wtargnęli Scytowie do Azji Mniejszej. W ówczesnym świecie cywilizowanym wywołało to wstrząsające wrażenie; przytoczmy słowa Biblii. W księdze proroka Jeremiasza, bardziej niż inni biblijni autorzy skłonnego do historyzmu, Scytowie określani są jako lud przybyły z północy, okrutny i bezlitosny. Wyprawa Scytów wywołała taki strach, że nikt nie próbował się nawet bronić:

Roznieście po Judzie,

w Jeruzalem głoście (i mówcie i)

zadmijcie w surmy po kraju,

wołajcie na cały głos

i mówcie: ''zgromadzić się!

Wejdźmy do miast obronnych!

W stronę Syjonu wznieście chorągwie!

Uciekać! Nie stawiać!''

Bo ja zsyłam klęskę z północy

i wielkie zniszczenie.

Lew podniósł się z swojej gęstwiny,

ruszył łupieżca narodów

opuścił swoją siedzibę,

by kraj twój zmienić w pustynię;

twe miasta będą zniszczone ogołocone z mieszkańców.

Worami się przeto przepaszcie

zawodźcie i wyjcie,

bo nie odwrócił się od nas

palący gniew Jahwe.

Tak oto w folklorystycznej formie, z religijnym patosem, który cechuje wszystkie dzieła starożytne, opisuje Jeremiasz straszne wrażenie, jakie wywarli Scytowie na ówczesnym społeczeństwie. Najazdowi Scytów poświęca Jeremiasz wiele uwagi. Nieco dalej pisze on:

Oto sprowadzam na was, domu Izraela,

naród z oddali – wyrocznia Jahwe.

Naród to niezwyciężony,

naród to odwieczny,

naród którego języka nie znasz,

i nie rozumiesz co mówi.

Kołczan jego jak grób rozwarty

mocarzami są wszyscy.

Pożre twe żniwo i chleb twój,

pożre synów i córki,

pożre ci owce i woły,

szczep winny ci pożre i figę,

rozwali twe miasta obronne,

którym tyś zaufał.

Ten sam charakter mają i inne fragmenty Biblii, poświęcone najazdowi Scytów.

Odtworzenie historii pobytu Scytów w Azji Mniejszej jest trudne, gdyż istniejące źródła dostarczają tylko urywkowych wiadomości. Wiadomo, że w latach 70-tych VII wieku w. p.n.e. Scytowie pod wodzą króla Ispakaiosa połączyli się z Medami i Manejczykami i wystąpili przeciw Asyrii. Władcy Asyrii, Asarhaddonowi, udało się jednak zawrzeć ze Scytami separatystyczny jak byśmy dziś powiedzieli, pokój.

Zgodził się nawet wydać swoją córkę za Bartatuę, króla Scytów. Aby w pełni to ocenić ten fakt, należy pamiętać, że Asyria była w tym czasie jednym z największych i najpotężniejszych państw. Prawdopodobnie wkrótce po opisanych wydarzeniach ruszyli dalej na południe i dotarli palestyńskiej Syrii; jaka była reakcja mieszkańców tych terenów na wieść o wtargnięciu Scytów, mówiliśmy już wyżej. Stąd Scytowie zamierzali ruszyć na Egipt, lecz faraon Psammetych I (663-616 p.n.e.) wyszedł im naprzeciw i ''nakłonił darami i prośbami, żeby się dalej nie posuwali''.

Prawdopodobnie scytowie to owi wojownicy z Izajasza i Jeremiasza wprawieni łucznicy itp. Co ciekawe Ezdrasz opisuje że taka sytuacja ma się powtórzyć w czasach końca jak wiadomo  historia lubi się powtarzać i mamy tu opis kolejnego wydarzenia  gdzie Bóg znowu wyciąga lud z "Egiptu" wielkimi cudami. Jak wiemy za czasów Ezdrasza ani potem Izrael nie wymagał ratunku z okolic litearnego Egiptu, więc chodzi tu o czasy ostateczne, anioł oczywiście nie wyjawiał nazw państw które jeszcze nie nastały dlatego pod nazwą Egipt trzeba szukać dzisiejszego odpowiednika. Ale najważniejsze jest to:

A wtedy smoki, pamiętający swe pochodzenie, staną się jeszcze mocniejsi; i jeżeli się połączą w wielką moc i odwrócą się i będą ich ścigać
To  coś jakby nacja która uświadomiła sobie swoje pochodzenie i zjednoczyła się w sile to oni mają być odpowiednikami owych Scytów w czasach ostatecznych. Jest wiele teraz w inernecie na temat odrodzenia "słowaian" i najwięcej takich stron wypływa z Rosji, oni przypisują sobie korzenie Scytów.
Moim zdaniem to jest mało prawdopodobne. Scytowie to muszą być plemiona Ismaela czyli wywodzą się z linii arabskiej, stawiam na  :

-Arabie Saudyjska
-Pakistan
-Iran

U Ezdrasza napisane jest że Narody Smoków Arabii przybędą z wieloma rydwanami do Asyrii i będą powodować strach i kontrolę. Dzisiaj jest to raczej mało prawdopodobne ale jeśli wystąpią elementy opisane wcześniej czyli kilka wersetów wyżej :

ale ich wywiodę ręką mocną i ramieniem wzniesionym, i uderzę Egipt plagami, jak poprzednio, i zniszczę całą jego ziemię."

(12) Niech rozpacza Egipt i jego fundamenty z powodu plagi wyroku i kary, które Bóg na niego sprowadzi.

Czyli ponowne wyprowadzenie zaginionego Izraela, zapewne plagi jakie temu będą towarzyszyły doprowadzą EU do upadku społecznego i zamieszania , tak to opisuje Ezdrasz:

Bo będą zamieszki między ludźmi, narastające mocno jedni przeciwko drugim, oni nie będą mieli szacunku dla swego króla lub szefa swych przywódców.

(17) Ponieważ człowiek będzie chciał iść do miasta, ale nie będzie mógł.

(18) Bo w swej pysze miasta będą w zamieszaniu, domy będą wyniszczone, ludzie będą w strachu.

(19) Nie będzie miał litości człowiek nad bliźnimi swoimi, ale będzie atakował  ich domy mieczem i plądrował ich mienie z powodu głodu chleba i wielkiego ucisku.

Ludzie stracą wiarę w swoich przywódców .. skąd to znamy?

Dopiero po tym mamy u Ezdrasza  opisane nagłe wydarzenia na bliskim wschodzie. To wygląda mi na Ligę Arabską ruszającą do ofensywy, jak wspomniałem wyżej Arabia, Iran i Pakistan jako sprzymierzeni będą próbować ugrać na osłabionej Europie. Wiadomo że cała akcja rozegra się w Asyrii czyli obecny teren Syrii, Iraku i część Turcji. Tam mają przybyć licznie tajemniczy Karmończycy, którzy będą  starać się przeciwdziałać i  początkowo osiągną sukces ale sytuacja ma się nagle odwrócić i zostaną zmuszeni do odwrotu. Kim są Karmończycy?.. nie mam pojęcia zapwne też jakaś koalicja możliwe że Resztka ONZ, albo Turcja z Rosją. Jedno jest pewne po tym wydarzeniu następuje tajemnicze globalne zjawisko obłoków zw wschodu i północy aż na południe, wątpię by były to siły ludzkie ponieważ będą towarzyszyły temu kataklizmy, możliwe że to uwolnione
upadłe anioły które częściowo wykonają wyroki na królestwach, zaraz po tym Ezdrasz opisuje że nadchodzi kres Babilonu.

Zwróćcie uwagę na ten opis:

(40) I wielkie i mocne obłoki, pełne gniewu i burzy, będą powstawać aby zniszczyć całą ziemię oraz jej mieszkańców, i wyleją się na każde  wyniosłe miejsce straszliwej burzy,

(41) ogień i grad oraz miecze latające i powodzie wody, tak, że wszystkie pola i wszystkie strumienie będą wypełnione wielką obfitością owych wód.

(42) I one zniszczą miasta i mury, góry i wzgórza, drzewa lasów, trawy na łąkach i ich zboża.

(43) I będą nieustannie szły ku Babilonowi i go zniszczą.

(44) I przyjdą do niego i go otoczą; wyleją burzę i cały gniew na niego; wtedy kurz i dym pójdzie aż do nieba, a wszyscy powiązani z nim będą płakać.

(45) A którzy przeżyją będą służyć tym, którzy go zburzą.

Widzimy opis ogromnej siły która zniszczy Babilon i przeleje się przez niemal cały świat, czy będzie to  ludzka armia? z pewnością nie, raczej obca siła za którą może iść wojsko i pacyfikować co zostało zniszczone.
Czy może być to Armia Chrystusa?
Raczej nie ponieważ Ezdrasz nic o tym nie wspomina, więc należy szukać tutaj źródła w technologii upadłych aniołów którzy mogą wspomagać swoimi siłami powstającą bestię znaną z apokalipsy. Kolejność by się zgadzała ponieważ Izrael  wcześniej wydostał się z "egiptu" i pewnie jest w drodze.
Mamy również reakcję Ligi Arabskiej czyli "narodów Smoków" ( dawni scyci ), którzy wykorzystują zamieszanie by zająć cały bliski wschód. Mamy Próbę obrony bliskiego wschodu przez Karmończyków kimkolwiek są przybędą do Syrii i tam stoczą bój z Ligą Arabską i chwilowo będą mieli sukces ale po chwili Liga odzyska kontrolę i ich pogoni a oni sami mają być w potrzasku, co wskazuje że Karmończycy to wojsko z daleka. To wszystko przerwie globalne wydarzenie mające źródła prawdopodobnie w działaniach upadłych aniołów oraz ich technologii. Oni mają wraz z jakąś ziemską armią w postaci suportu  przelać się po bliskim wschodzie i następnie oblegać Babilon nie wiemy czy ten litearny czy chodzi tu o Watykan. Wskazówką jest to, że zaraz po zniszczeniu Babilonu ma się ta siła wrócić do Azji i tam wykonać kolejne wyroki. Czyli mamy tutaj siłę która w Objawieniu opisana jest jako bestia wychodząca z morza , która ma siedem głów itp.

Zobaczcie że opis katastrofy babilonu zgadza się z opisem Objawienia:

Ezdrasz napisał:I przyjdą do niego i go otoczą; wyleją burzę i cały gniew na niego; wtedy kurz i dym pójdzie aż do nieba, a wszyscy powiązani z nim będą płakać.

Objawienie:

Objawienie 18 napisał:Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.

(9) I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.

(10) Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.

Oczywiście w objawieniu Anioł zwiastuje  że upadł Babilon i widzimy jedynie efekt, scenę po upadku czyli dym miasta i boleści oraz płacz tych którzy z nim handlowali, nie mamy opisane co go zniszczy. Ezdrasz wskazuje że będą go oblegać jakieś siły które nie będą walczyć jedynie bronią ale i  klęskami  pogodowymi i żywiołami co wskazuje ponownie na jakąś technologię upadłych.

Ciekawe opisy wskazówki z Ezdrasza co do broni jaką ta siła będzie się posługiwać:

-I wielkie i mocne obłoki, pełne gniewu i burzy, będą powstawać aby zniszczyć całą ziemię oraz jej mieszkańców
- ogień i grad oraz miecze latające i powodzie wody, tak, że wszystkie pola i wszystkie strumienie będą wypełnione wielką obfitością owych wód.

Nie wiadomo co się może kryć pod latającym mieczem ale powodzie , grad obłoki pełne gniewu i burzy to doskonale rozumiemy w dzisiejszym czasie, ogromne anomalie pogodowe i plotki  na temat broni pogodowej, zapewne to była by broń upadłych aniołów. Jak wiadomo Bestia w objawieniu oraz prorok będą robić cuda i nikt nie będzie śmiał z nimi walczyć. Ja się nie dziwię po takim pokazie siły jak jest opisany w Ezdraszu żaden kraj nie będzie chciał się wdawać w walki z nowym "ładem" jaki oni zaprowadzą.

Reasumując pod tym względem Ezdrasz i jego przekaz od Anioła daje więcej światła w temat czasu końca. Koreluje z tym co w Objawieniu mamy,jest zbyt wiele zgodności by było to wymysłem człowieka. Bóg w objawieniu pisze że pobudzi bestie by obróciła się przeciwko Babilonowi, u Ezdrasza dowiadujemy się że:

ezdrasz napisał:Oto sprowadzę zło na świat, miecz i głód i śmierć i zniszczenie.

Oczywiście zło w sensie tragiczne wydarzenia, a zło wyjdzie z otchłani i zrobi to do czego jest jedynie zdolne, czy niszczenia wszystkiego. Teraz rozumiemy dlaczego  "niewiasta z objawienia" będzie potrzebować ochrony, ponieważ zbyt wiele się będzie działo w około, w tym samym czasie pojawi się też smok ze swoją wycofującą się ekipą z nieba ten rzuci się z nienawiścią na zaginiony Izrael, wszystko jest logiczne. Wspomniane zamieszanie na terenie Asyrii z pokoleniami Scytów  czyli Ligi arabskiej z siłami "Karmończyków" dokona pewnie wypełnienia się kolejnych proroctw Izajasza czyli  zniszczenia Damaszku i wyschnięcia Eufratu, Jak na razie ta wojenka jaka się toczy w Syrii to jedynie rozgrzewka przed plagami wojny jakie tam się jeszcze przetoczą. Jak wiemy "Liga Arabska" to również nazwa tajnej organizacji finansowanej głównie przez Ajatollach z Arabii Saudyjskiej oni mają nieograniczony budżet i finansują  dżihad w EU. Oni sponsorują salafitów i utworzyli  odłam wprowadzający w życie ich proroctwa o wielkiej świętej wojnie z Europą i chrześcijaństwem. Węęc Kiedy Bóg  walnie plagami po EU ( Egipcie ) wtedy oni wkroczą do akcji podbijając bliski wschód! Jeśli tak to jesteśmy w czasie przepychanek, każdy chce zając jak najlepszą pozycję zanim pojawi się "Ręka Boga". Moim zdaniem oni wszyscy czekają na pierwszą jego zapowiedzianą reakcję czyli wydostanie 10 pokoleń z "Egiptu", dlatego tak się pieklą i starają się mieć wojska wszędzie tam gdzie ewentualnie Izrael będzie szedł.

Teraz zaczynamy rozumieć co Franek miał na myśli mówiąc że jego kadencja potrwa 4 lat i by śmierć była bezbolesna. Powoli zdejmują maskę chrześcijaństwa bo wiedzą że dalej im się nie przyda, szykują się na przywitanie upadłych i pewnie na zjednoczenie sobie ich by za wszelką cenę nie ziściły się plany Boga co do ich zniszczenia przez bestię, dlatego są gotowi przeciwstawiać się wcześniej  tworzonym dogmatom  chrześcijańskim, nie zależy im ponieważ wiedzą że czas jest ostateczny i na tym już nic nie ugrają, będą się starać obłaskawić siedmiogłową bestię czyli  elitę otchłani.

Oczywiście wszystko to  jest moją interpretacją i nie traktujcie tego jak prawdę objawioną staram się pojąć moim słabym rozumem rzeczy zakodowane w proroctwach!  
Bushi

Liczba postów : 411

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 7th Maj 2017, 02:17

Być może chodzi o takie chmury!?

W tym linku jest film i kilka innych zdjęć.

http://strangesounds.org/2017/05/terrifying-shelf-cloud-engulfs-florida-pictures-video.html
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 7th Maj 2017, 09:18

Wczoraj pokonałem trasę min. od Konina do Terespola. Potężna burza między Łodzią i Warszawą z okresowym gradobiciem, tak że ruch spowolnił do 20 km/h.

Za Warszawą to samo, bez gradu, w okolicach Mińska Mazowieckiego.

Po za tym od miesiąca leje non stop w Polsce.

Jak jechałem w zeszłym tygodniu Terespol do Rzeszów i Warszawa a dwa dni temu Biała do Katowice i Częstochowa to wszędzie podwyższone prawie alarmowe stany na rzekach.

Nie mówię o polach które są totalnie podtopione na terenach nizinnych.

Dawno nie było takiej sytuacji. Nie ma w zasadzie powodzi  ( chodź nie wiele brakuje! ) a wszystko jest totalnie skąpane w wodzie, rowy melioracyjne pełne! u nas na Polesiu zazwyczaj o tej porze wszystko jest suche, rowy melioracyjne też, bo wszędzie piaski i karaski!

Czy to może przedsmak tego wszystkiego co opisujecie??
Iraeneus

Liczba postów : 487

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 7th Maj 2017, 14:12

Bushi mała uwaga.

Zobaczmy te słowa Boga:

2 Ezdrasza 15 napisał:(46) I ty Azjo, która uczestniczysz w przepychu Babilonu,  i w chwale jego osoby -
(47) biada tobie, ty nędzna nikczemnico. Bo go naśladowałaś i wystroiłaś córki swe w nierządzie, aby się podobały i chwaliły kochanków twoich, którzy zawsze pożądali ciebie.
(48) Naśladowałaś ową nienawistną nierządnicę we wszystkich jej uczynkach i w wynalazkach; dlatego.." mówi Bóg,
(49) "Poślę zło na ciebie, wdowieństwo, ubóstwo, głód, miecz i mór na spustoszenie domów twoich i sprowadzę na ciebie zniszczenie i śmierć.
(50) I chwała twojej mocy uschnie jak kwiat, kiedy żar powstanie posłany na ciebie.
(51) Będziesz osłabiona jak nędzna kobieta, która jest bita i raniona i nie może już przyjmować swych rosłych kochanków. 
(52) Będę musiał potraktować ciebie z wielką przemocą." mówi Pan,

Otóż zauważ jedno, islam wywodzi się z Azji, Arabia Saudyjska i spora część Azji znajduje się pod panowaniem islamu. Ponadto Watykan - Wielka Nierządnica - stworzyła islam.

Dzięki siostrze Thabita, zauważyłem, że kolor paszportu Watykanu i państw islamu jest taki sam i jest to kolor zielony:
http://zbawienie.forumotion.com/t19p575-przerazajace-sekrety-rzadzacych-elit

W tym temacie zaś Damian:
http://zbawienie.forumotion.com/t136-czy-habakuk-prorokuje-o-najezdzie-wyznawcow-islamu

zauważył, że naród Babilonu Chaldejczycy, przypominają wyznawców islamu.

Najprawdopodobniej islam to ważna część składowa Babilonu Wielkiego.

Zauważmy jedno, islam oprócz wiary w jednego Boga i zakazie spożywania wieprzowiny zezwala (a nawet nakazuje) łamać wszelkie przepisy prawa Bożego odnośnie postępowania wobec drugiego człowieka.

Islam nakazuje kraść, mordować, kłamać, rabować, gwałcić, porywania ludzi w niewolę.

Islam w zasadzie łamie wszelkie przykazania Boga odnośnie seksualności ludzkiej. Islam zezwala na:

1. Poligamie.
2. Gwałty
3. Pedofilie
4. Zoofilie
5. Homoseksualizm
6. ponadto kultura islamu jest pełna treści erotycznych i pornograficznych.

Czyli islam w kwestii seksualności to tak naprawdę kultura Babilonu Wielkiego.

Obecne mass media poprzez promowanie zboczeń i rozwiązłości seksualnej tak naprawdę islamizują narody rasy białej i chrześcijan. Oczywiście mass media "sprzeciwiają się islamizacji", ale zobaczmy na efekty.

Szatańskie władze sprowadzają miliony zboczonych młodych islamistów, jednocześnie promują w narodach rasy białej zboczenia seksualne jakie są promowane w islamie.

To pokazuje, że Watykan chce odtworzyć Babilon Wielki, i obecne sprowadzanie islamistów to etap ich wielowiekowego planu.

Zobaczmy te słowa Boga:

2 Ezdrasza 15 napisał:(29) Narody smoków Arabii przybędą z wieloma rydwanami, i od dnia ich powstania ich syczenie rozszerzy się po całej ziemi i wszyscy, którzy usłyszą je będą się bali i drżeli.
(30) Karmończycy szalejący w gniewie będą szarżować jak dzikie niedźwiedzie z lasu, przybędą z wielką mocą, i rozpoczną  z nimi bitwę i spustoszą część ziemi Asyryjczyków swoimi zębami.
(31) A wtedy smoki, pamiętający swe pochodzenie, staną się jeszcze mocniejsi; i jeżeli się połączą w wielką moc i odwrócą się i będą ich ścigać,
(32) wtedy ci będą w rozsypce uciszeni przez ich siłę, odwrócą się i uciekną.
(33) A z ziemi Asyryjczyków wróg w zasadzce będzie ich nękać i zniszczy jednego z nich, i strach i drżenie przyjdzie na ich armię i niezdecydowanie pomiędzy ich królami.
(34) Oto obłoki od wschodu, i od północy aż na południe, a ich wygląd jest bardzo straszny, pełny gniewu i nawałnicy.
(35) I będą walczyć pomiędzy sobą,  i wyleją ciężką nawałnicę na ziemię oraz ich własną nawałnicę;  i będzie krew od miecza wysoka aż do brzucha końskiego,
(36) i ludzkiego uda i pęciny wielbłąda.

Mi to przypomina raczej zapowiedź powstania islamu, który od początku swojego istnienia, walczy ze wszystkimi, napełnia ziemię przemocą oraz walczy pomiędzy sobą.

Natomiast Bóg Jeremiaszowi wspomina jasno, że Babilon Wielki zostanie zniszczony przez narody północy.

Co ciekawe Apokalipsa mówi o tym:

Ap 18 napisał:(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
(3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
(5) Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
(6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
(7) Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
(Cool Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.

Otóż widać jasno, że w niszczeniu Babilonu z rozkazu Boga mają uczestniczyć Słowianie (zaginiony Izrael). 

Bóg Ezdraszowi wyjaśnia doskonale tło zniszczenia Babilonu. Islam ma spowodować olbrzymią reakcje, która doprowadzi do nagłego jego zniszczenia w jednym dniu. Wielką Nierządnicę zniszczy Bestia, która jednak nie będzie aż tak widoczna.

Zobaczmy te wersy:

Ap 13 napisał:(11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
(12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
(13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi.
(14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.
(15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.

Otóż Bestia druga czyni wszelką władzę zwierzęcia pierwszego.

Szczególnie czyni cuda poprzez sprowadzanie ognia na oczach ludzi.

A jaki to będzie ogień???

Ap 17 napisał:(16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.

Ap 18 napisał:(Cool Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.

Dokładnie Babilon w jednym dniu spłonie w ogniu. Przez ogień który na oczach ludzi sprowadzi zwierzę drugie które będzie wykonywać wszelką władzę na oczach zwierzęcia pierwszego.

A kim jest owe zwierzę drugie???

Najprawdopodobniej jest to Paweł z Tarsu i jego nauki. Nie wiadomo kim był Paweł z Tarsu, być może jest to upadły anioł.

Ponadto zobaczmy te słowa Boga:

Jer 50 napisał:(24) Zastawiłeś na siebie sidła i sam się złapałeś, Babilonie, a nie wiedziałeś o tym; zostałeś schwytany i pochwycony, gdyż wdałeś się w walkę z Panem.

Czy nauki Pawła z Tarsu nie są sidłami na Babilon i Watykan. Watykan swoją władzę oparł na naukach Pawła z Tarsu. Obecnie Watykan staje się jawnie pro islamski, jednocześnie rośnie przeciwko Watykanowi na wskutek poparcie islamu opozycja chrześcijan (któzy są wyznawcami Pawła z Tarsu).

W Polsce takim przykładem jest Paweł Chojecki. W Polsce mnóstwo katolików, młodych zaczyna sprzeciwiać się biskupom i klerowi ponieważ ci popierają przyjmowanie uchodźców. W USA chrześcijanie bazujący na naukach Pawła z Tarsu są jawnie anty islamscy.

I jest to ruch bardzo potężny. Zbyt potężny aby ten ruch nie był zorganizowany. Zapewne za tym ruchem stoi Bestia pierwsza uwięziona w otchłani.

W jej imieniu działa Bestia Druga czyli Paweł z Tarsu.

Jeśli dodamy, że na Antarktydzie (na skrajnym południu) jest otchłań, to Babilon znajdzie się w potrzasku. Z jednej strony na Babilon uderzą narody Północy a z drugiej strony powracająca Bestia. Narody islamu wraz z Watykanem zajmują środkowy pas ziemi.

Dlatego skala zjawisk opisana w proroctwach jest ogromna, bowiem odnosi się ona do setek lat historii, całych narodów, kultów, i całej ziemi. Bóg kolejnym prorokom daje opis tego samego wydarzenia z różnych perspektyw. Dlatego dane wydarzenie jest opisane u kilku proroków.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 7th Maj 2017, 15:27

Cyrylu, w połowie się z tobą zgodzę ale w drugiej nie bardzo! Laughing

Azja to głównie raza żółta, Chiny, Japonia Pakistan, Indie, Indonezja itp.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Azja

To co nam Ezdrasz podaje nie ma zastosowania u Arabów. Arabskie kobiety nie należą do urodziwych i nie są pożądane przez ludzi białych z USA, Europy itd. itp.

Wyjątkami są Azjaci na Filipinach, Chiny, Japonia, także Iran ma masę pięknych kobiet ale żółta rasa ogólnie nie jest brzydka i panie skośnookie uwielbiają białych mężczyzn.

Wiele z nich to piękne kobiety, bardzo chętne do życia z białymi. Jeżeli mogą, uciekają do USA, Australii czy Europy, czasami trafiają do burdeli, do producentów filmów porno i także w Japonii o Chinach raczej nie wiem, ale chyba także jest spora produkcja filmów pornograficznych z Azjatkami. Biali lubią także filigranowe Azjatki, rzadko otyłe i zawsze wyglądające młodziej niż kobiety białe.

Tailandia to burdel Azji z wieloma transwestytami, o których niedawno pisałem w temacie o transgender.

Azjatki lubią białych w powodu większej męskości mówiąc delikatnie. Kiedyś byłem na małym przyjęciu w komputerowej firmie, w której zaproszono klientów aby ich poczęstować w nagrodę za dobry biznes z nimi. Byli sami żółci i biali, jak ja, którzy kupowali od nich części do komputerów.

Znałem jednego z menagerów, Jima z którym robiłem biznes kilka lat. I jedna żółta wdała się ze mną w rozmowę, nieomal się do mnie... przykleiła ale bez jakichkolwiek podejrzeń, po prostu rozmawialiśmy dłuższą chwilę i w pewnym momencie jeden z białych zatrudnionych w tej firmie podszedł do mnie, przeprosił tę panią i wziął mnie na bok.

Powiedział mnie, że Jim już jest wściekły bo rozmawiam z jego żoną i mój biały kolega właśnie mnie o tych sprawach poinformował. Żółci mężczyźni wiedzą o marzeniach żółtych kobiet i białych mężczyzn nienawidzą, jeżeli ci są blisko ich pań!

Owe panie nie koniecznie chcą rozwodu ale przygody na boku nie są wielu z nim obce.

Mężowie dostają białej gorączki na takie ewentualne sytuacje.

W Australii starsi mężczyźni, którzy utracili żony w rozwodach, wyjeżdżają do Tailandii czy Indonezji czy gdzie indziej (Filipiny) i po prostu przywożą sobie o połowę młodsze żony, mają z nimi dzieci a one są raczej posłuszne i wdzięczne za to, że się je wyrwało z biedy z tych krajów.

One chyba rzeczywiście kochają swych starszych mężów. Widziałem kilka takich małżeństw.

Odnośnie Japonii, ponad 90% populacji nie wierzy w Boga i nie wierzy w małżeństwo.

Młodzi Japończycy wolą komputery z filmami porno i zabawiają się tym zamiast się żenić i płodzić potomstwo. Uważają porno za coś lepszego niż posiadanie chłopaka czy dziewczyny w związku nie mówiąc o małżeństwie.

Muzułmanki musiałyby płacić za seks z białymi mężczyznami. Podobnie jest z mężczyznami, ale niektórzy Muzułmanie podobają się białym kobietom.

Tak widzę to w Australii i Azja w moich oczach jest wyjątkowo zdemoralizowana z tych powodów.

Tłumacząc Ezdrasza od razu wiedziałem, o czym on pisał i dlaczego Bóg obiecuje im karę.

Nie oznacza to, że nie ma zagrożenia Muzułmanami i zagrożenie dla Europy jest ogromne a Azjaci raczej nam nie grożą, aczkolwiek... wszystko jest możliwe.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 7th Maj 2017, 19:37

Od Nathaniela...

Wracając do 4 Księgi Ezdrasza
Tak swoją drogą czy Henryk nie przetłumaczył już dawno temu 12 rozdziału ?
O ile się nie myle to podobne przeżycia do Ezdrasza miał prorok Baruch. Ezdrasz został jednak wzięty do nieba jak krótko, nie na całe życia, chociaż....

Sprawdzałem wiele wersji tej Księgi. Fachowcy na sile przesuwają wiek tej księgi, co jest normalne dla nich.

Badając temat 12 Plemion Izraela nałożyłem ich Historię na dzieje Podbojów Aryjczyków oraz ludów ''Irańskich'' czyli Scytów, Partów, Alanów, Sarmatów, Jazygów, Serbów, Harwatów itd.

Większość witryn narzuca nam Anglosasów jako potomków Józefa (ja widzę w nich potomków Dana zmieszanych z Fenicjanami i innymi). Natrafiłem wtedy na krainę zwaną: http://classic.net.bible.org/dictionary.php?word=ARZARETH

Nie widziałem nigdy greckiej wersji tej Księgi (być może wszystkie przekłady spalono). Mamy za to głównie przekład z łacińskiej Wulgaty i nowoczesnych skażonych wersji. Jezuita Wujek pomieszał te wszystkie wersje co w połączeniu z archaicznym przekładem oraz przynależności do zakonu Jezuitów (którzy kontrolowali wówczas większość uniwerków czego przykładem jest Kopernik) wyszło ''wielkie gie''.

Sprawdzałem także Arsaret. Możliwe że chodziło o tereny obecnej Polski i Ukrainy, a innej opcji nie widzę.

Język angielski który jest najgorszym nie licząc ''Hebrajskiego'' pod względem imion i nazw promuje nam nazwę nielogiczną Arzareth. Łacina jest bliższa greki i proponuje nazwy: Ar Sareth, Arsareth czyli Arsaret po naszemu. Niestety ale to właśnie wrogowie Boga umieścili nazwy Jehoszua, Hozeasz, Haggai, Habbakuk, Jehoszafat (szatańskie Jeh,Jah) i inne. Objawienie np. jasno mówi o Armageddonie, a masoreci o jakiś Megiddo. Owi kopiści znali NT i dlatego pozmieniali nazwy geograficzne i usuwali proroctwa o Isusie oraz narodzie wybranym. 4 Ks Ezdrasza woleli nie tykać tak jak 1 Henocha (widocznie uznali że za dużo tam jest prawdy, a ich korekty na wiele się zdarzą]

Judejczycy nawet jeśli przyswoili sobie język Aramejski, język grecki przyswoili sobie jeszcze szybciej i mocniej. To Idumejczycy używali j. aramejskiego.

Nie znalazłem jednak znaczenia słowa (Arsaret/Ar Sareth), ani żadnych głębszych info). W Tym temacie jest jednak sporo sporo prawdy. Jedno co mnie ciekawi, to kim są Bałtowie oraz Ugrofinowie i jak się tam z nami dostali na ziemie nie podbite przez Rzym ?

Moim zdaniem te ludy są ze sobą spokrewnione, być może z pochodzenia potomkowie Gamera (według LXX) syna Jafeta, chociaż z innej strony anty Izraelicka propaganda przypisywała wszystkie ludy Europejskie do Jafeta. '
Niektórzy twierdzą że Arsaret to Krym.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-trudno-uwierzyc-ze-europejczycy-rasa-kaukaska-moga-byc-zagubionymi-plemionami-izraela-sheldon-emry-2016-10

''Judejski historyk Józef Flawiusz, piszący w środkowych i późnych latach I wieku, napisał: „Dlatego istnieją tylko 2 plemiona w Azji i Europie podlegające Rzymianom, podczas gdy 10 plemion są poza Eufratem do dziś i są to ogromne tłumy, w nie oszacowanej liczbie”.''

Działo się to w czasie króla Ozeasza (żadnego Hozeasza, Hoszea, Jehoszua a inne skażone nazwy). Jest to jednak inna wersja imienia Isus czyli Zbawienie. Po Asyryjski Ozeasza (Auses) to Ausi.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ozeasz_(kr%C3%B3l_Izraela)

Osobiście odrzucam większość rzeczy które są skażone językiem Aramejskim. Jednakż według tej Księgi Scytowie i Izraelici to praktycznie ten sam naród, co powinno nas niezwykle cieszyć. Temat 12 plemion Izraela to najważniejszy temat w całej Historii. Bez tego nie ma co myśleć o nowym niebie i ziemii ani proroctwa. Biblia nie naucza o żadnym ''końcu świata'' ale o końcu epoki w dziejach świata rządzonego przez szatanów.

Sprawdzałem także po angielsku komentarze Hieronima do Biblii Daniela. To właśnie tacy jak Hieronim czy Orygenes są odpowiedzialni za nasze Biblie a także za nazwy i zdania w nich zawarte. W połowie Średniowiecza przerobiono nawet Wulgate według przekładu masonreckiego (masońskie ręce). Niektórych ksiąg zbytnio nie masakrowali; wyrzucili je na śmietnik i tyle.

Brakuje więc w Biblii Mesjańskiej 1/3 Księgi Ezdrasza, jeszcze prościej

W Septuagincie ta Księga była razem z Księgą Nehemiasza jako całośc znana jako 2 Księga Ezdrasza (podejrzewam że była Trzecią Ks. Ezdrasza

http://www.bibliamesjanska.com/Ezd/1.html

Ta Księga była Pierwszą Ks Ezdrasza, chyba że ktoś nam specjalnie namieszał.
https://pl.wikisource.org/wiki/Biblia_Wujka_(wyd._1839-40)/Ksi%C4%99gi_Trzecie_Esdraszowe/Rozdzia%C5%82_I

4 Księga Ezdrasza nazywa siebie numerem 2.

Jedno takie małe zastrzeżenie, czy nie lepiej zamiast słow typu ''bo'' użyć słowa ''Bowiem, albowiem, gdyż'' Chodzi o upiększenie tekstu.

Według 1 Księgi Henocha możemy uznać że ''Lucyperem'' jest Azazel albo inny anioł a to jest bład. Sam jeden anioł niewiele by zdziałał chyba że pojawiło sie kilku takich arcy(DE)monków

1 Hen 9:
(6) Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne tajemnice przechowywane w niebie.

(7) Semiaza nauczył zaklęć, ten, któremu dałeś władzę, aby panował nad tymi, którzy są z nim.

(Cool Pospołu poszli do córek ludzkich i spali z tymi kobietami i stali się nieczyści i objawili im te grzechy.

(9) Kobiety zrodziły gigantów (nefilimów) i przez to cała ziemia napełniła się krwią i niegodziwością.

(10) Teraz zaś dusze zmarłych wołają i skarżą się. Aż do bram niebios skarga ich dotarła, bo nie mogą przemóc niegodziwości popełnionej na ziemi.

1 Hen 10:
(4) Następnie Pan powiedział do Rafaela (Rafała): "Zwiąż Azazela za ręce i nogi i wrzuć go do ciemności. Otwórz pustynię, która jest w Dudael, i wrzuć go tam.
(5) I rzuć na niego chropowate i ostre kamienie i przykryj go ciemnością. Niech tam przebywa na zawsze! Przykryj jego oblicze, żeby nie mógł widzieć światła
(6) I żeby w wielki dzień sądu mógł być wrzucony do ognia.
(7) Ożyw ziemię, którą zniszczyli aniołowie, i zapowiedz uzdrowienie ziemi, albowiem ja ożywię ziemię tak, że nie wszyscy synowie ludzcy wyginą z powodu wszelkiej tajemnicy, którą [aniołowie] dali poznać i nauczyli swych synów.

(Cool Cała ziemia została zrujnowana nauką dzieł Azazela i jemu przypisz cały grzech!".
(9) Pan powiedział do Gabriela: "Wystąp przeciwko bękartom i rozpustnikom i przeciwko synom nierządu i zgładź synów nierządu i synów Czuwających z pośrodku ludzi. Odeślij ich, poślij ich jednego przeciwko drugiemu, niech się wygubią w bitwie, bo długość dni nie będzie im dana.

(10) Będą cię oni wszyscy prosić, bo spodziewają się życia wiecznego i że każdy z nich będzie żył pięćset lat".

(11) A do Michaela (Michała) Pan powiedział: "Idź, powiadom Semiazę i innych, którzy są z nim, którzy połączyli się z kobietami i ulegli z nimi zepsuciu z wszelką ich nieczystością.

(12) Kiedy wszyscy ich synowie wzajemnie się pozabijają i kiedy ujrzą zniszczenie swych umiłowanych, zwiąż ich na siedemdziesiąt pokoleń pod wzgórzami ziemi aż do dni sądu i ich spełnienia, aż dopełni się sąd przeznaczony na całą wieczność.

(13) W owych dniach zaprowadzą ich do otchłani ognia na męki i zostaną zamknięci w więzieniu na całą wieczność.

(14) Wówczas [Szemihaza] zostanie spalony i unicestwiony wraz z nimi. Zostaną razem związani aż do końca wszystkich pokoleń.

To dzieło wyraźnie pokazuje że skoro Bóg jest jeden to nie znaczy głowny Przeciwnik Boga jest tylko jeden (np. Gwiazda Poranna). Kilku z nich siedzi w Tartarze (Niszczyciel i inni), jeszcze inni walczą w Niebie a jeszcze inni ukrywają się pod ludzką tożsamością. Skąd możemy wiedzieć że właśnie w TV nie widzieliśmy upadłego ?.

Wszystko jest możliwe, a wiadomo że anioł nie wyjawi nikomu kim jest. Podejrzewam konflikt interesów pomiędzy grupą aniołów w Otchłani a grupą nadal prężnie działającą.

Wcześniej myślałem że Helios/Apollin i Azazel to sama osoba.
To nie Lucyper namówił innych aniołów do posiadania dzieci.
1 Hen 69: Cały rozdział dla przypomnienia.

(1) Jednakże po tym wyroku nadal będą przerażać i prowokować mieszkańców ziemi za to, że im to pokazali.

(2) Oto imiona tych aniołów: pierwszym z nich jest Szernijaza, drugim Artakifa, trzecim Armen, czwartym Kokabiel, piątym Turiel, szóstym Ramiel, siódmym Daniel, ósmym Nukael, dziewiątym Barakiel, dziesiątym Azazel, jedenastym Armaros, dwunastym Batriel, trzynastym Basasael, czternastym Ananel, piętnastym Turiel, szesnastym Samsiel, siedemnastym Jedtarel, osiemnastym Tumiel, dziewiętnastym Turiel, dwudziestym Rumiel, dwudziestym pierwszym Azazel.

(3) To są wodzowie aniołów oraz imiona setników, pięćdziesiątników i dziesiętników.

(4) Imię pierwszego jest Jekon (JKN). To jest ten, który zwiódł wszystkie byty anielskie. Sprowadził ich na ziemię i uwiódł ich przy pomocy córek ludzkich.

(5) Imię drugiego jest Asbeel. Ten podsunął zły plan świętym bytom anielskim i zwiódł je tak, że zanieczyścili swe ciała z córkami ludzkimi.

(6) Imię trzeciego jest Gadrael. Ten pokazał wszelkie śmiertelne ciosy synom ludzkim. On zwiódł Ewę i pokazał ludziom oręż śmierci: tarcze, pancerze i miecz do zabijania i wszelki śmiertelny oręż ludzi.

(7) To z jego poduszczenia to wszystko przyszło na mieszkańców ziemi od owego czasu aż na wieki wieków.

(Cool Imię czwartego jest Penemue. Ten pokazał ludziom gorycz i słodycz oraz wyjawił im wszystkie tajemnice wiedzy.

(9) Nauczył ludzi sztuki pisania atramentem i [wyrobu] papieru. Przez to wielu poszło na manowce od dawien dawna aż po dziś dzień.

(10) Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem.

(11) Ludzie bowiem zostali stworzeni po to, aby stali się jak aniołowie, czyli sprawiedliwi i czyści, i aby ich nie dotknęła wszystko niszcząca śmierć. Jednakże z powodu owej nauki idą ku zagładzie i z powodu owej mocy niszczy ich śmierć.

(12) Piąty ma na imię Kasdeja. Ten pokazał ludziom wszystkie złe ciosy duchów i demonów oraz ciosy atakujące embrion w łonie [matki] tak, że następuje poronienie. [Pokazał też ciosy atakujące] duszę. [Pokazał im] ukąszenia węża i porażenia w południe, dziecko bestii zwanej "samiec" [...]

(13) To jest zadanie Kesbeela, przyczyny przysięgi, który pokazał [przysięgę] świętym. Kiedy mieszkał na wysokości w chwale nazywał się Beka.

(14) On to powiedział świętemu Michałowi, że ma wyjawić mu tajemne imię, żeby mogli wspomnieć je w przysiędze, tak żeby ci, którzy wyjawili ludziom wszystko, co jest tajemne, zadrżeli przed tym imieniem i przysięgą.

(15) Jest to moc tej przysięgi, bo ona jest potężna i mocna. Bóg przekazał tę przysięgę Akaego w ręce świętego Michała.

(16) Oto tajemnice tej przysięgi: dzięki Jego przymierzu [...] jest trwałe. Niebo zostało zawieszone przed stworzeniem świata i pozostaje tam na wieki.

(17) I Dzięki temu ziemia została założona na wodzie, i od sekretnych tajników gór przychodzą piękne wody, od stworzenia świata aż do wieczności.

(18) Dzięki temu przymierzu zostało stworzone morze. Umieścił w nim piasek jako fundament z uwagi na czas gniewu i od początku stworzenia nie przekracza ono swoich granic.

(19) Dzięki temu przymierzu zostały ustanowione czeluście, które są stałe i nie ruszają się ze swojego miejsca od samego początku aż na wieki wieków.

(20) Dzięki temu przymierzu słońce i księżyc dopełniają swego biegu i nie przekraczają danego im polecenia od [stworzenia] świata na wieki.

(21) Dzięki temu przymierzu gwiazdy dopełniają swego biegu. Woła je po imieniu, a one odpowiadają mu od [stworzenia] świata na wieki.

(22) Podobnie czynią duchy wody, wiatrów i wszystkich powiewów oraz drogi wszystkich grup duchów.

(23) Przechowywane tam są spichlerze dźwięku gromu i światła błyskawicy. Przechowywane tam są spichlerze gradu, szronu, spichlerze mgły oraz spichlerze deszczu i rosy.

(24) Wszyscy oni wyznają i składają dzięki przed Pan Duchów i śpiewają chwałę całą swoją mocą. Ich pokarmem jest dziękczynienie. Składają dzięki, wielbią i wysławiają imię Pan Duchów na wieki wieków.

(25) Przymierze to mocne jest nad nimi i dzięki niemu czują się bezpieczni, ich ścieżki są bezpieczne, a postępowanie ich nie doznaje niepokoju.

(26) Wielce się radowali, błogosławili, chwalili i uwielbiali, bo zostało im objawione imię Syna Człowieczego.

(27) Zasiadł on na tronie swej chwały i cały sąd został dany Synowi Człowieczemu. Sprawi on, że grzesznicy przeminą i zostaną zgładzeni z powierzchni ziemi.

(28) Ci zaś, którzy zwiedli świat, zostaną związani łańcuchami, zamknięci w miejscu ich zagłady, a wszystkie ich dzieła znikną z powierzchni ziemi.

(29) Odtąd nie będzie niczego zniszczalnego, bo na to Syn człowieczy pojawił się i zasiadł na tronie swej chwały, aby przeminęło i odeszło wszelkie zło. Słowo Syna Człowieczego będzie mocne przed Pana Duchów. To jest trzecia przypowieść Henocha

Edit:
IV Ezd 13:41
Jezuita Wujek. 41 A oni tę radę wźięli przed się, aby opuśćili mnóstwo narodów y zaszli w dalszą krainę kędy nigdy rodzay człowieczy nie mieszkał:

KJV najlepsza: But they took this counsel among themselves, that they would leave the multitude of the heathen, and go forth into a further country, where never mankind dwelt

RSV neomasorecka But they formed this plan for themselves, that they would leave the multitude of the nations and go to a more distant region, where mankind had never lived,

Izraelici podbili więc wielką dzicz i stworzyli silne państwo (Wielka Lechia) itp itd. Resztę dowiadujemy się z kronik...

Sami jednak przez cały czas walczyli między sobą (Juda vs Efraim, Polska vs Rosja, Serbia vs hitlerowska Chorwacja)

Jeśli Europa Wschodnia była słabo zaludniona to cała ta teoria o pochodzeniu Indoeuropejczyków od Jafeta szlak trafia. Ludy Jafeta to m.in. Indianie, Azjaci, Turko-Mongoły i reszta żyjących zdecydowanie na Północy. Według Biblijnego opisu stwarzania Australia znajduje się na północy, a oni nazwali to Terra Australis Incognita, czyli z łaciny Nieznany Południowy Ląd.

Znalazłem coś ciekawego (błąd)

IV Ezd 14:
(24) A ty sobie przygotuj wiele tabliczek do pisania, i weź z sobą Sareasza, Dabriasza, Salemiasza, Kohana i Asiela - tych pięciu, którzy byli uczeni szybkiego pisania.

A mianowicie w imieniu szatańskiej ściemy ''Kohana'' Koh to faryzejskie słowo oznczaczające (Chyba) kapłana - Kohen.

KJV: [24] But prepare for yourself many writing tablets, and take with you Sarea, Dabria, Selemia, Ethanus, and Asiel -- these five, because they are trained to write rapidly;

Ethanus, Ecanus, a jeśli usuniemy łacińską końcówkę 'us' to wyjdzie nam Ethan czyli Etan. Dobrze chociaż że tej księgi nie usunięto ze wszystkich wydań Wulgaty i wydań protestanckich jak KJV i innych.
Obserwator

Liczba postów : 1168

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 7th Maj 2017, 21:02

Henryku tu nie chodzi o narodowość i o pociąg jednych narodów do drugich.... tutaj chodzi o kulturę i prawa jakie dana religia promuje.  

Cała ta pornografia jaką serwują nam na szeroką skalę szatańskie mass media wcześniej istniała przez setki lat w islamie. Islam to tak naprawdę jedna z wielu religii Babilonu promująca najwięcej nauk Babilonu.

Zauważ jedno na północy ludy są bardziej praworządne.

Zobaczmy rasa żółta słynie z pracowitości i posłuszeństwa. W Japonii samurajowie słynęli z bezwzględnego posłuszeństwa do pana.  

To pokazuje, że Północ byłą wcześniej bezludna i zasiedlili ją Słowianie - zaginiony Izrael - i określone sąsiadujące narody z nimi przyjęły sporo elementów Tory. W Chinach przecież znajdowane są pochówki władców którzy byli rasy białej. 

Im dalej na południe tym dane narody są bardziej dzikie i mniej praworządne. Zobaczmy mamy Arabów a potem narody rasy czarnej, im dalej na południe.

Ponadto co do islamu to wyznają go wiele innych  narodów, w tym narody rasy żółtej. Indonezja, Malezja. 

Mamy też inną groźną religie Babilonu jaką jest hinduizm i jej odmianę buddyzm.

Dlatego Azja w zasadzie jest podobna do Babilonu, gdyż wyznaje te same religie ale pod innymi nazwami.

Natomiast co do islamu. To w Niemczech żonaci Turcy, Kurdowie, mają taki zwyczaj. Na weekendy zostawiają oni swoje żony i dzieci w domu i idą bawić się na dyskoteki aby tam uprawiać przygodny seks. To wśród wyznawców islamu najbardziej popularnym jest seks analny. To islam rozpropagował tę formę seksu. Dlaczego??? Ponieważ można uprawiać seks z kobietą nie pozbawiając jej dziewictwa. 

Seks analny to bardzo groźne zboczenie, z wielu powodów. Przede wszystkim jest on formą przejściową do homoseksualizmu. Ponadto ten seks roznosi wiele chorób:
http://wylecz.to/pl/seks/zdrowie-a-seks/czy-seks-analny-jest-bezpieczny.html

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 9th Maj 2017, 15:10

Odnośnie posta Nathaniela...

Jednakż według tej Księgi Scytowie i Izraelici to praktycznie ten sam naród,

Podejrzewam poważnie, że to kłamstwo satanistów. Właśnie księga Ezdrasza mówi o pomocy Boga dla Izraelitów przy przejściu przez rzekę Eufrat i mówi o tym, ze Arsareth nie było zamieszkane.

Świat mówi ze było. Zwróćmy uwagę na to, że Ukraina to był teren Chazarów!

Podejrzewam więc, że aby nadać uwierzytelnienia dzisiejszemu Izraelowi, sataniści podszywają ich pod 10 pokoleń, które przyszły przez góry Kaukazu i rasa kaukaska to biali czy też 10 pokoleń - czysty fałsz w porównaniu z Ezdrasza.

Spójrzmy na to z innej strony. Dlaczego spory naród musiał wędrować przez góry!?

To nie ma sensu. Ezdrasz opisuje pomoc Boga przez przejście przez Eufrat. A to oznacza, że poszli z lewej strony Morza Czarnego, wprost do Bułgarii przez Galację. I z tej strony wszystkie plemiona są w jednej grupie.

Kiedy badałem pochodzenie 10 pokoleń, to w kamiennych tabliczkach, które... UKRYWANO przez kilka pokoleń powtarzała się nazwa - Gimira. Czyli Izraelici.

A zamieszkiwali Gamir. Jak strzałki pokazują, tą właśnie drogą doszli do Arsareth, ziemi, która nie była zamieszkana.

O Scytach mówi się w wielu źródłach, jako narodzie dzikim i szczególnie okrutnym, czyli to nie są Słowianie. Waleczni? Tak ale nie okrutni!

Musimy posunąć się o jeden krok do tyłu w czasie i zauważyć, że cała przekazana nam historia to także jedno wielkie kłamstwo. Pisać potrafili jedynie arystokraci - nasienie węża lub wynajęci przez nich pisarze, jak Józef Flawiusz czy inni. Pisali oni w taki sposób, aby poukrywać wszelkie zbrodnie czy elementy wskazujące na prawdziwość Biblii.

O tym, że od potopu panowała pedofilia i masowe ofiary z dzieci, kanibalizm i picie krwi niemowląt to dowiadujemy się dopiero dzisiaj z powodu Internetu.

Proponuję więc, aby uważnie sprawdzać wszelkie 'historyczne' dane i traktować jak tak, się traktuje Wyborczą, źródło kłamstw.

Jeżeli dzisiaj, w erze Internetu, gdzie wiele można natychmiast sprawdzić, nadal kadzi się nam ziemią kulą oraz ewolucją, jakie szanse na prawdę mamy z totalnie kontrolowanych informacji sprzed ery Internetu!?

Jeżeli są poważne podejrzenia o dodaniu co najmniej 300 lat do historii a mówi się także o 1000 lat,
motywy są raczej oczywiste.

"Co wy tam mówicie o Bogu? Przecież Go nie ma i przez 2000 lat nie kiwną palcem w waszej obronie. Bo ziemia jest kulą, wszechświat jest olbrzymi a czasu minęło nie 5 tyś lat ale ponad 4.5 miliarda od wielkiego wybuchu. Od Chrystusa, który nie istniał minęło 2000 lat a wy durnie nadal na niego czekacie?"

Taka jest mniej więcej narracja satanistów. Jeżeli wszystkie państwa miały za głowy swe Nefilimów czy nawet upadłych aniołów, jakie szanse mamy na prawdę w historii świata?

Kalendarz nawet zmieniano i podejrzewam, że była tego POWAŻNA przyczyna.

Dlatego sataniści podniecają się czasami i podają nam jakieś sfałszowane paszkwile, że Isus nie został ukrzyżowany, tylko udał się gdzieś tam z swoją dziewczyną Marią Magdaleną i spłodził potomstwo... Iluminatów.

A artykuły zaczynają się tak.

Ostatnio eksperci w Izraelu od języka hebrajskiego znaleźli papirusy datowane na lata 70-120 o Chrystusie żonatym z Magdaleną. I to pasuje do całunu turyńskiego.

Ale zapomniano już dodać, że wtedy wszystko niemal pisano po grecku, z ewangeliami włącznie!

I jeszcze dodatek....

Moim zdaniem te ludy są ze sobą spokrewnione, być może z pochodzenia potomkowie Gamera (według LXX) syna Jafeta, chociaż z innej strony anty Izraelicka propaganda przypisywała wszystkie ludy Europejskie do Jafeta. '
Niektórzy twierdzą że Arsaret to Krym.

Czyli... Gimira! bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 9th Maj 2017, 15:43

thewordwatcher napisał:Spójrzmy na to z innej strony. Dlaczego spory naród musiał wędrować przez góry!?

To nie ma sensu. Ezdrasz opisuje pomoc Boga przez przejście przez Eufrat. A to oznacza, że poszli z lewej strony Morza Czarnego, wprost do Bułgarii przez Galację. I z tej strony wszystkie plemiona są w jednej grupie.

Kiedy badałem pochodzenie 10 pokoleń, to w kamiennych tabliczkach, które... UKRYWANO przez kilka pokoleń powtarzała się nazwa - Gimira. Czyli Izraelici.
Podejrzewam poważnie, że to kłamstwo satanistów. Właśnie księga Ezdrasza mówi o pomocy Boga dla Izraelitów przy przejściu przez rzekę Eufrat i mówi o tym, ze Arsareth nie było zamieszkane.

Świat mówi ze było. Zwróćmy uwagę na to, że Ukraina to był teren Chazarów!

Wyjaśnienie dlaczego spory naród miałby wędrować przez góry jest proste.

Zauważmy jedno, Rzymianie niszcząc 2 świątynie w Jerozolimie wydali wojnę Edomitą, którzy się wobec nich zbuntowali.   

Tak więc część zbuntowanych Edomitów z rodzinami uciekała przez Rzymianami na tereny które dla Rzymian były niedostępne i tajemnicze czyli na Północ w góry. 

Ich dalszą ekspansje powstrzymali mieszkający na Połnocy Słowianie - Izraelici. 

Owi Edomici zapewne stworzyli Chazarie na Ukrainie czyli tereny pomiędzy Imperium Rzymskim a Słowianami.

Edomici zapomnieli judaizmu i powrócili do swoich satanistycznych praktyk.

Rzymscy kronikarze nie rozróżniali potem kto to był Izraelitą a kto Edomitą na Północy.

Dlatego w kronikarz Rzymskich pojawiają się zapiski o ludzie wojowniczym ale okrutnym.

To byli Edomici.

Inne ludy były wojownicze ale nie okrutne i to byli Słowianie, Izraelici.

Obydwa te ludy mieszkały na Północy. Dlatego w kronikach mamy taki zamęt. 

A teraz zobaczmy Rzymianie po zniszczeniu 2 świątyni około 300 lat zaczęli coraz bardziej wspominać o Chazarach, ludzie wojowniczym i okrutnym. 300 lat to dość czasu aby uchodźcy stworzyli naród.  

Dlatego Chazarowie powracali do obecnego Izraela, ponieważ kiedyś Rzymianie ich z stamtąd wygnali. Watykan zapewne i żydzi na wyższym szczeblu mają tego świadomość.

A historie tak sfałszowali aby poukrywać te fakty.

Zauważyłęm jedno za czasów kiedy Edomici byli w jeszcze w Judei (czyli za czasów 2 świątyni) nie było jeszcze wzmianek o ludach okrutnych, owszem na północy były ludy waleczne ale nie okrutne.

Dopiero w miarę upływu czasu na granicy Północnej Imperium Rzymu coraz częściej o tym wspominano.  Czyli Edomici odzyskiwali siły.

Jak wiadomo z Biblii Ezaw był człowiekiem okrutnym, walecznych i dzikim zaś Jakub był też waleczny ale łagodny, praworządny i sprawiedliwy.

Zapewne na Północy trawa  wojna pomiędzy Edomitami i Izraelitami, którą ostatecznie wygrali Słowianie i wyprzedzili Chazarów na zachód.... czyli na tereny Niemiec. A Chazarami (edomitami) i ich kształceniem zajął się kler katolicki. Dlatego Niemcy prowadzili zawsze politykę anty Słowiańską. Z racji swoich genów (Ezaw był wrogi wobec Jakuba) i nauk Rzymskiego kościoła.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 13th Maj 2017, 14:54

Ostatni rozdział 2 Ezdrasza, czyli 16.

(1) Biada tobie Babilonie i Azjo, biada tobie Egipcie i Syrio.

(2) Przepaszcie się worami i włosiennicami i opłakujcie dzieci wasze, lamentujcie nad nimi, ponieważ wasze zniszczenie jest w zasięgu ręki.

(3) Wypuszczony jest na was miecz, a nie ma nikogo, kto mógłby go odwrócić.

(4) Wypuszczony jest na was ogień,  a czy jest ktoś, kto by go wygasił?

(5) Nieszczęścia są na was wysłane a czy jest ktoś, kto je odwróci?

(6) Czy może ktoś odpędzić lwa głodnego w lesie, albo wygasić ogień w stajni, kiedy już się zacznie palić?

(7) Czy może ktoś odwrócić strzałę wystrzeloną przez mocnego strzelca?

(Cool Pan Bóg zsyła nieszczęścia, a któż im może zapobiec?

(9) Wyszedł ogień z gniewu jego, ale czy jest ktoś, kto go wygasi?

(10) On wypuści błyskawicę, a któż się nie będzie tego bał? On zagrzmi, a któż się nie przerazi?

(11) Pan będzie groził, a któż nie będzie dosłownie wstrząśnięty jego obecnością?

(12) Ziemia i jej fundamenty się trzęsą, a morze jest wzburzone w głębi i jego fale i ryby także będą zaniepokojone w obecności Pana przed majestatem Jego mocy.

(13) Bo mocna jest prawica jego, która łuk zagina a jego strzały, którymi strzela są ostre nie ustaną i nie pominą, gdy będą wypuszczane ku krańcom tego świata.

(14) Oto nieszczęścia wysłane na przód a nie powrócą, zanim nie przejdą całej ziemi.

(15) Ogień już płonie i nie zagaśnie, zanim nie pochłonie fundamentów ziemi.

(16) Jak nie wraca strzała wypuszczona przez mocnego strzelca, tak i nieszczęścia wysłanie na ziemię nie powrócą.

(17) Biada mnie! Biada mnie! Któż mnie uratuje w tych dniach?

(18) Początek boleści oraz wielu narzekań; początek głodu, kiedy wielu zginie;  początek wojen , kiedy moce będą przerażone, początek nieszczęść, kiedy wszyscy będą drżeli. Cóż oni będą czynić w tych warunkach, kiedy nieszczęście przyjdzie?

(19) Oto głód i plaga, ucisk i udręczenie wysłane jako baty dla skorygowania ludzi.

(20) Jednak pomimo tego wszystkiego oni nie odwrócą się od swych nieczystości, ani nie będą zawsze świadomi tych batów.

(21) Oto zaopatrzenie będzie takie tanie na ziemi, że ludzie będą myśleć, że pokój jest dla nich pewny i wtedy nieszczęścia powstaną na ziemi.

(22) Bo wielu z mieszkających na ziemi zginie z głodu; a ci, którzy przeżyją głód poginą od miecza.

(23) I umarli będą porzuceni jak gnój,  i nie będzie nikogo, aby ich pocieszyć, bo ziemia będzie spustoszona i miasta będą zniszczone.

(24) Nikt nie pozostanie aby uprawiać ziemię lub ją obsiać.

(25) Drzewa wydadzą owoce, ale któż je będzie zbierał?

(26) Winogrona dojrzeją  ale kto je będzie je tłoczył?

(27) Jeden człowiek będzie tęsknił, aby zobaczyć drugiego lub nawet słyszeć jego głos.

(28) Odnośnie miasta, dziesięciu pozostanie; odnośnie pola, dwóch ukryje się w gęstym gaju i rozpadlinach skalnych.

(29) Jak na drzewie oliwnym w ogrodzie, trzy lub cztery oliwki być może pozostaną na każdym drzewie.

(30) Gdy zbierane są owoce w winnicy, pewne kiście być może pozostaną przez tych, którzy szukają ostrożnie przez winnicę.

(31) W tych dniach trzej lub czterech pozostanie po tych, którzy przeszukują swoje domy z mieczem.

(32) A ziemia będzie pozostawiona bezludną, a jej pola zarosną i jej drogi będą rodziły ciernie, ponieważ nawet owca nie przejdzie przez nie.

(33) Dziewice będą płakać z braku oblubieńców, kobiety będą płakać z powodu braku mężów, ich córki będą płakać ponieważ nikt im nie pomaga.

(34) Ich oblubieńcy poginą w wojnie, ich mężowie zginą z głodu,

(35) Słuchajcie teraz tych rzeczy i zrozumcie, o słudzy Pana.

(36) Oto słowo Pana, przyjmijcie je, nie wątpcie w to, co mówi Pan.

(37) Oto nieszczęścia się przybliżają i się nie spóźniają.

(38) Jak brzemienna z dzieckiem dziewiątego miesiąca, kiedy nadchodzi czas jej porodu, najpierw ma ona wielkie bóle jej żywota przez dwie lub trzy godziny, a gdy dziecko wychodzi z żywota, nie będzie już opóźnienia.

(39) Tak i nieszczęścia nie będą się opóźniać w przyjściu na ziemię a świat będzie jęczał a bóle go ogarną na każdym miejscu.

(40) "Słuchajcie mych słów, ludu mój, przygotujcie się ku bitwie, i pomiędzy nieszczęściami bądźcie jako obcy na ziemi.

(41) Niech sprzedający będzie jak ten, który ucieka; niech kupujący będzie jak ten, który traci.

(42) niech ten, który handluje będzie jak ten, kto nie ma zysku, a kto buduje dom, jak ten, który nie będzie w nim mieszkał.

(43) niech ten, kto sieje będzie jak ten, który nie będzie zbierał, ten który obcina winnicę jak ten, który nie będzie zbierał jej winogron.

(44) ci, którzy się żenią jak ci, którzy nie będą mieli dzieci, a ci, którzy się nie żenią będą jak wdowcy.

(45) Ponieważ ci, którzy pracują, pracują na próżno;

(46) gdyż obcy będą zbierać ich owoce i ograbią ich dobra, posiądą ich domy, wezmą ich dzieci w niewolę; dla niewoli i głodu będą rodzić swe dzieci.

(47) Ci, którzy prowadzą biznes, robią to po to, aby być ograbionymi, im bardziej zdobią swe miasta, domy i majętności i swe osoby,

(48) tym bardziej będę zagniewany na nich z powodu ich grzechów " mówi Pan.

(49) Tak, jak szanowana i cnotliwa kobieta brzydzi się nierządnicą,

(50) tak sprawiedliwość będzie się brzydzić nieprawością, kiedy się przygotuje i oskarży ją prosto w twarz, kiedy przyjdzie ten, który szuka każdego grzechu na ziemi.

(51) Dlatego nie bądź tak jak ona i jej uczynki.

(52) A oto jeszcze niewielka chwila, a nieprawość będzie usunięta z ziemi i sprawiedliwość będzie rządzić nad nami.

(53) Niechże nie mówi grzesznik, że nie grzeszył: bo Bóg węgle ogniste będzie palił na głowie tego, który mówi: "Nie zgrzeszyłem przed Bogiem i przed majestatem jego.

(54) Oto Pan zna wszystkie uczynki ludzi, ich wyobraźnię, ich myśli oraz ich serca.

(55) On powiedział, "Niech się ziemia stanie" i została uczyniona; "Niech staną się niebiosa." I zostały uczynione.

(56) Jego słowem gwiazdy zostały umieszczone a on zna liczbę gwiazd.

(57) On, który przeszukuje głębię i jej skarby, który mierzy morze i jego zawartość;

(58) który ogrodził morze w środku wód, a słowem swym zawiesił  ziemię ponad wodą.

(59) który rozciągnął niebo jak łuk i umieścił je na wodach,

(60) który umieścił źródła wody na pustyni i jeziora na szczytach gór, aby posłać rzeki z wysokości żeby nawodnić ziemię,

(61) który uformował człowieka i umieścił serce w środku jego ciała, i dał mu oddech, życie i zrozumienie,

(62) i duch Wszechmocnego Boga, który uczynił wszystko i przeszukuje ukryte rzeczy w ukrytych miejscach.

(63) Oczywiście on zna twoją wyobraźnię i wie, co myślisz w sercu swoim. Biada tym, którzy grzeszą i chcą ukrywać swe grzechy.

(64) Ponieważ Pan dokładnie przejrzy ich wszystkie dzieła i uczyni publiczny pokaz was wszystkich,

(65) i kiedy twoje grzechy ukażą się przed ludźmi, będziesz się musiał wstydzić, i twoje nieprawości powstaną jako twoi oskarżyciele w tym dniu.

(66) Cóż więc uczynisz? W jaki sposób ukryjesz swoje grzechy przed Bogiem o jego aniołami?

(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków.

(68) Oto płonący gniew wielkiej rzeszy rozpali się nad tobą, zabiorą część z was i będą was karmić tym, co było poświęcone bałwanom.

(69) A ci, którzy zgodzą się aby jeść, będą trzymani w kpinie i pogardzie i będą zdeptani pod stopą.

(70) Ponieważ w wielu miejscach i najbliższych miastach będzie wielkie powstanie przeciwko tym, którzy boją się Pana.

(71) Będą jak szaleńcy, nie oszczędzający nikogo, ale będą plądrować i niszczyć tych, którzy będą kontynuować bojaźń Pana.

(72) Będą niszczyć i grabić ich dobra, wypędzać ich z domów.

(73) Wtedy sprawdzona jakość moich wybranych będzie ukazana jak złoto sprawdzone przez ogień.

(74) "Słuchajcie moi wybrani," mówi Pan. "Oto dni ucisku z zasięgu ręki, a ja was uwolnię od nich.

(75) Nie bójcie się i nie wątpijcie, ponieważ Bóg jest waszym przewodnikiem.

(76) Wy, którzy strzeżecie moich Przykazań i przepisów" mówi Pan Bóg, " nie pozwólcie, aby wasze grzechy was pogrążały, lub wasze nieprawości przeważały nad wami."

(77) Biada tym, którzy są zadławieni i przytłoczeni swoimi nieprawościami, tak jak pole jest zadławione krzakami i ścieżka przytłoczona cierniami i nikt nie może tam przejść.

(78) Taki jest wyłączony  i oddany na pochłonięcie ogniem.

Jest zła wiadomość. III Wojna Światowa się według tego proroctwa odbędzie, ale niewielu nas zostanie tym skrzywdzonych. To jest moje zrozumienie tych proroctw.

Najwyraźniej lud Boży niewiele od tego ucierpi, ale świat dostanie bardzo poważnie w kość.

Najbardziej pocieszające jest to, że Bóg przestrzega nas, abyśmy nie tyle patrzyli w naszą życiową GRZESZNĄ przeszłość i tymi grzechami sobie życie udręczali, ale abyśmy z nadzieją na zbawienie oczekiwali jego wyzwolenia.

I to koresponduje znakomicie z daniem nowego serca oraz... słów Isusa do kobiety złapanej na cudzołóstwie. "Idź i więcej nie grzesz!"

Mamy więc kolejne potwierdzenie wiarogodności tej księgi oraz Bożego autorstwa.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 15th Maj 2017, 11:10

2 Ezd 16:

(67) Oto Bóg jest sędzią, bój się go. Zaprzestań swych grzechów i zapomnij o swych nieprawościach, nigdy ich ponownie nie popełniaj; a Bóg będzie cię prowadził naprzód i ochroni cię od wszelkich ucisków.

(68) Oto płonący gniew wielkiej rzeszy rozpali się nad tobą, zabiorą część z was i będą was karmić tym, co było poświęcone bałwanom.

(69) A ci, którzy zgodzą się aby jeść, będą trzymani w kpinie i pogardzie i będą zdeptani pod stopą.

(70) Ponieważ w wielu miejscach i najbliższych miastach będzie wielkie powstanie przeciwko tym, którzy boją się Pana.

(71) Będą jak szaleńcy, nie oszczędzający nikogo, ale będą plądrować i niszczyć tych, którzy będą kontynuować bojaźń Pana.

(72) Będą niszczyć i grabić ich dobra, wypędzać ich z domów.

(73) Wtedy sprawdzona jakość moich wybranych będzie ukazana jak złoto sprawdzone przez ogień.

(74) "Słuchajcie moi wybrani," mówi Pan. "Oto dni ucisku z zasięgu ręki, a ja was uwolnię od nich.

(75) Nie bójcie się i nie wątpijcie, ponieważ Bóg jest waszym przewodnikiem.

(76) Wy, którzy strzeżecie moich Przykazań i przepisów" mówi Pan Bóg,
" nie pozwólcie, aby wasze grzechy was pogrążały, lub wasze nieprawości przeważały nad wami."

To koleje dobitne potwierdzenie, że przestrzeganie Prawa Bożego – dzisiaj w postaci wszystkich przykazań Pana Isusa i całej Jego nauki - a zatem najlepiej świadome poznawanie i przestrzeganie tego Prawa, czyli świadome niegrzeszenie i stała walka ze złymi myślami swego serca, a także wytrwanie w przestrzeganiu tego Prawa aż do śmierci jest najważniejszą kwestią w ludzkim życiu!!!

Dokładnie to samo wynika z całej nauki Pana Isusa!

Ponadto tak, jak Pan, Bóg powiedział Ezdraszowi, że my - uczniowie Pana Isusa będziemy poddani ostatecznej próbie (tyle, że u Ezdrasza jest już wskazane dokładniej, na czym ta próba dla wybranych będzie polegała), tak samo Pan Isus także zapowiedział, że Jego uczniowie będą w nienawiści u wszystkich narodów w czasach końca z powodu Jego imienia, czyli Słowa Bożego, które On nam przekazał, a które my mamy obowiązek zachować (czyli w  tym także u narodów chrześcijańskich, które – w ujęciu ogólnym - też nie znają przykazań i nauk Pana Isusa i mają niewiele wspólnego z ich przestrzeganiem, a przestrzegają ich tylko jednostki):

Mt 24:
(6) Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! (7) Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. (Cool Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. (9) Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. (10) Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. (11) Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; (12) a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. (13) Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (14) A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

I to jest kolejny argument za tym, dlaczego należy gorliwie poznawać, uczyć się i przez całe życie przestrzegać przykazań Pana Isusa, a nie – wierząc w Pana Isusa - bazować tylko na swoim sumieniu, bo ono dzisiaj nie zastępuje jeszcze znajomości Prawa i nie chroni nas przed nieświadomym popełnianiem grzechów – a nieświadomym, bo wynikającym z braku wiedzy o Prawie, czyli wiedzy o tym, czego Pan, Bóg od nas oczekuje.

A Pan, Bóg powiedział wprost, czego od człowieka oczekuje.

Pan, Bóg powiedział, że chce miłości, chce być poznawany, bo tego pragnie bardziej od ofiary za grzech:

Oz 6:
(6) Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń.
czyli woli posłuszeństwo Jego głosowi od ofiary:

1 Sm 15:
(22) Samuel odrzekł: Czyż milsze są dla Pana całopalenia i ofiary krwawe od posłuszeństwa głosowi Pana? Właśnie, lepsze jest posłuszeństwo od ofiary, uległość - od tłuszczu baranów. (23) Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa. Ponieważ wzgardziłeś nakazem Pana, odrzucił cię On jako króla.
czyli chce bardziej miłosierdzia niż ofiary:

Mat 9:
(13) Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

Mat 12:
(7) Gdybyście zrozumieli, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary, nie potępialibyście niewinnych.
A przecież miłowanie, czy miłosierdzie jest wyrazem posłuszeństwa Jego głosowi, czyli wyrazem przestrzegania Jego Prawa.

Zatem Pan, Bóg woli, aby ludzie chcieli Go poznawać, chcieli słuchać Jego słów, które On - ostatni raz licząc aż do dnia dzisiejszego - wypowiedział do całej ludzkości za pośrednictwem Swojego Syna. A poznawanie Boga to nic innego, jak wypełnianie Jego woli.

A co jest dzisiaj wypełnianiem Jego woli?

O tym również powiedział nam Pan Isus.

Z jego poniższych słów wynika wprost, że dzisiaj wypełnianie woli Pana, Boga polega na tym, aby:

- każdy człowiek uwierzył, że Pan Isus jest Synem Bożym i że to On jest naszym Mesjaszem:

J 6:
(29) Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło /zamierzone przez/ Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał.

- i aby każdy taki człowiek, który uwierzył w Pana Isusa słuchał Jego głosu, czyli tego, co Pan Isus do nas powiedział.

Mt 17:
(5) Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!

A Pan Isus powiedział kilkukrotnie w ewangelii Jana, abyśmy zachowywali i przestrzegali Jego przykazania i całą Jego naukę.

Na tym moim zdaniem polega dzisiaj nawrócenie się do Pana Boga, przyjęcie bezpośrednio od Pana Isusa chrztu Duchem Świętym i ogniem Słowa Bożego, które On nam zostawił i to jest ponowne narodzenie się.

Z powyższego też wynika, że lepsze jest dla człowieka świadome niegrzeszenie poprzez poznawanie i przestrzeganie Prawa Bożego niż nieświadome grzeszenie poprzez brak wiedzy o Prawie Bożym (Prawie, które dzisiaj przejawia się we wszystkich przykazaniach Pana Isusa, w tym zupełnie wielu nowych, których nigdy wcześniej nie było w Torze) i bazowaniu tylko na swoim sumieniu, które nie chroni człowieka przed popełnianiem nieświadomych grzechów.

Owszem, także i ci omamieni przez religie ludzie, którzy wierzą w Pana Isusa jako Syna Bożego i naszego Mesjasza, ale z różnych powodów i często nie ze swojej winy albo złej woli w ogóle nie znają Jego przykazań albo znają jedynie niektóre z Jego przykazań np. w postaci dekalogu, a przez to nieświadomie albo nie całkiem świadomie przestrzegają tylko niektórych z wielu Jego przykazań, również dostąpią zbawienia, choć raczej nie odbędzie się to dla nich bez uprzedniego sądu.

Bowiem Pan Isus powiedział, kto uniknie sądu na pustyni i bez sądu otrzyma życie wieczne:

J 5:
(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.
Zatem po śmierci pierwszej nie idzie na sąd ten uczeń Pana Isusa, który słucha Jego słowa, czyli słucha tego, co Pan Isus do niego mówi, a mówi, żeby każdy człowiek zachowywał i wypełniał Jego naukę, która obejmuje wszystkie Jego przykazania.

To jest kolejny argument, aby pilnie studiować i przestrzegać wszystkich, a nie tylko niektórych Jego przykazań!!

Dlatego trzeba postawić sobie pytanie, czy w życiu ucznia Pana Isusa chodzi o to, aby nieświadomie robić minimum potrzebne do zbawienia, czy raczej w pełni świadomie robić maksimum, czyli robić wszystko, aby się Jemu i Panu, Bogu podobać i wydawać plon stukrotny, zamiast trzydziestokrotnego?

Czy uczniowi Pana Isusa powinno zależeć na tym, aby robić jedynie minimum?

Moim skromnym zdaniem nie, bo jest wiele powodów, aby człowiekowi zależało na robieniu maksimum i żadnego rozsądnego, aby robić minimum.

A 2 Ezdrasza tylko to dodatkowo potwierdza.

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 15th Maj 2017, 16:23

Odrodzony napisał:
2

I to jest kolejny argument za tym, [b]dlaczego należy gorliwie poznawać, uczyć się i przez całe życie przestrzegać przykazań Pana Isusa, a nie – wierząc w Pana Isusa - bazować tylko na swoim sumieniu, bo ono dzisiaj nie zastępuje jeszcze znajomości Prawa i nie chroni nas przed nieświadomym popełnianiem grzechów – a nieświadomym, bo wynikającym z braku wiedzy o Prawie, czyli wiedzy o tym, czego Pan, Bóg od nas oczekuje.

1 Wierząc w Pana Isusa -"(nie)bazować tylko na swoim sumieniu"

2 Sumienie -"nie chroni nas przed nieświadomym popełnianiem grzechu"

3 Nieświadomy grzech wynika z braku wiedzy o Prawie.

W tych trzech punktach które wymieniłam mam troszkę inne zdanie.

Zostało nam dane Prawo i sumienie .

Sumienie jest jakby wykonawcą Prawa,"miernikiem",które nam podpowiada co jest właściwe a co nie.

Sumienie walczy z naszą wolną wolą daną nam przez Boga która umożliwia nam decydowanie o naszych czynach.

Jeżeli nie znam Prawa a działam zgodnie ze swoim sumieniem
to ono nigdy mnie nie zawiedzie w przeciwności do serca.

Jest takie powiedzenie że serce nie zawsze idzie z parą z rozumem a ja myślę że zawsze ale to zawsze możesz serce podporządkować rozumowi a rozum sercu.

Jednak z sumieniem tego nie da się zrobić dlatego i też sumienie jest sporą zagadką dla ewolucjonistów:)

Skoro nie wiem że nie wolno zabijać to nie zabiję ponieważ sumienie mi to podpowie że zabijając krzywdzę nie tyle samą ofiarę ale tych którzy zostają(bliskich)

Sumienia nie da się oszukać ani nim manipulować a sercem już można jeżeli do tego jeszcze dodamy rozum.

Dlatego myślę że gdyby każdy bazował na swoim sumieniu zbawienie miałby "w kieszeni".

Po to je Pan Bóg nam dał by miedzy innymi ludzie którzy nie słyszeli o Bogu i Prawie wiedzieli co jest dobre a co złe.

Druga sprawa to nie rozumię pojęcia "nieświadomego grzechu".

Dla mnie nieświadomy grzech to np.nie obrzezanie mojego dziecka.

W przykazaniach nakazu takiego nie ma i jeżeli obrzezanie jest wg .Boga wciąż obowiązkowe to można powiedzieć że byłam nieświadoma takiego grzechu ale w innych przypadkach i jeżeli chodzi o przykazania to coś takiego jak "nieświadomy grzech"nie istnieje.

Grzeszymy świadomie -nawet z głodu kradnąc ,grzeszymy a jak już do tego podejdzie Bóg to to będzie Jego osąd.

Sumienie zawsze nam zakręci "w brzuchu"i zawsze ostrzega przed każdym grzechem ,złym postępowaniem.

Z resztą nie musimy nawet nic złego robić,wystarczy że źle pomyślimy a nasze sumienie już daje znać.

"Nieświadomy grzech wynika z braku wiedzy o Prawie".

To zdanie jest bardzo mądre ale i bardzo sprzeczne ze sobą na dzień dzisiejszy.

"Nieświadomy grzech" nie będzie brany pod uwagę na Sądzie Ostatecznym jeżeli mamy na myśli np.nie przestrzeganie sabatu .

To będzie wszystko miało ogromne znaczenie gdy nadane zostanie nam nowe prawo w Królestwie Bożym.

Dzisiejsze warunki i zmiana stylu życia nie pozwalają nam na wykonywanie wszystkich Praw jakie obowiązywały Izraelitów.

Dzisiaj mamy 10 przykazań i Sumienie albo 10 przykazań albo Sumienie.

To jest zupełnie wystarczające by dostać "bilet do nieba".

Ja polegam zawsze na swoim sumieniu bo dane mi zostało od Boga i tego będę się trzymać.

Jeżeli odbiegam od niego i postępuję w brew ,uderzam w Przykazania co robi ze mnie grzesznika.
Kasia

Liczba postów : 1118

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 15th Maj 2017, 18:31

Nie wyobrażam sobie co bym teraz robił i gdzie był gdyby nie moje sumienie, które mi nieustannie przypomina wcześniejsze grzechy i nieczystości. Prawo jest przypomniane na piśmie by ludzie je studiowali, ale zapewniam was że ten temat studiów nie jest nikomu obcy, ponieważ przypomnę to co zawsze mówię innym w dyskusjach a uważam za  ważne:

- nie ma człowieka na świecie , który łapie za nóż morduje z zimną krwią by nie wiedział że robi krzywdę mordowanemu !
-na ma złodzieja, który wyciąga rękę po czyjeś ukradkiem by mu sumienie nie przypomniało by nie robił
- nie ma cudzołożnika/cy, który by uwodząc czyjegoś  partnera mniemał że się uświęca!
- nie ma gwałciciela , który czyhając na swą ofiarę nie pomyslał choć przez sekundę że to jest krzywda dla jego ofiary!

To jest tak proste jak budowa cepa i nie wiem czy cep w tej analogii nie jest bardziej skomplikowany. Prawo i sumienie to nieodłączne elementy nawzajem się uzupełniają. Prawo jest niewiele dla człowieka  warte jeśli żaden człowiek nie miał by sumienia. Co by mobilizowało człowieka by go przestrzegać, jedynie strach przed karą?. Sumienie to oznaka naszej wolności, dzięki temu możemy przestrzegać prawa i być zarazem wolni i to jest Sprawiedliwość Boga, naszego twórcy.

i to jest niesamowite!
Bushi

Liczba postów : 411

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics