Biblia Mesjańska

Strona 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Biblia Mesjańska

Pisanie by Liksar on 25th Kwiecień 2017, 16:00

Pamiętajmy też o tym , że to Bóg ustanawia czym jest SPRAWIEDLIWOŚĆ i czym jest MIŁOSIERDZIE.

Jeśli Bóg mówi , że tak jest Sprawiedliwie. To tak po prostu jest, koniec kropka.

Z Bogiem się nie dyskutuje.

W tym przypadku własnie raczej niektórzy zaczeli na to patrzeć przez pryzmat swojego rozumienia sprawiedliwości i miłosierdzia, to nic złego.. ale pamiętajmy kto Wyznacza te 2 wartosci. Very Happy
Liksar

Liczba postów : 947

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 25th Kwiecień 2017, 19:48

Chciałem tylko wyjasnienia dlatego zapytałem jak się ma to wszystko do tego przy czym obstawalismy wczesniej.
Nie moim zamiarem była krytyka Boga. Gdzie tam to wszystko widzicie?
Obserwator przyrównał to do Izraelitów i ich szemrania przeciwko Bogu.
No ręce opadają. Ludzie ogarnijcie się!
Jakie szemranie przeciw Bogu? Nigdy nie smiałbym mu nic zarzucić bo jestem pyłem marnym.
Powtórze Chciałem wyjasnienia bo np. co mam teraz powiedzieć żonie?
"Kochanie wczoraj smierć była końcem ale dzisiaj już nie, będziemy "żyć" w jakims zawieszeniu ale będziemy tak trwać do dnia sądu. Mąk nie ma ani kar? Myliłem się są!
Co prawda nas nie dotyczą ale wielu będzie cierpieć na wieki."

Pytacie dlaczego tak się przejmuje tymi skazanymi na wieczne męki?
Ano tak mnie stworzył Stwórca i do niego to pytanie nie do mnie, Widocznie mam więcej empatii od was i nie czuje się dobrze z myslami że podczas gdy częsc ludzi będzie radowac się w raju druga częsć będzie cierpieć wieczne męki.

Wieczne! Wiecie co to jest wieczne? Każda sekunda bólu, minuta, godzina. Mało. To będą wieki bólu za kilkadziesiąt lat życia w nieprawosci.

Czy skazalibysmy np. kota na wieczne cierpienie za to tylko że podrapał nasze dziecko?
Tak odbieram porównywalnie skale tych wyroków.

Powtarzam nie neguje tego ale ciężko mi to akceptować. To tylko moje odczucia a nie żadne dowody.
Wy chcecie dowodów, ja chce wytłumaczenia

Czy rozumiecie że tak wielka dla mnie zmiana doktryny wywołuje chęć dogłębniejszego poznania?
Zamiast tego zostałem nazwany wyznawcą szatana.
Większej obrazy nie mogłem się spodziawać i to po kim?
Henryku ja Ci wybaczam te słowa ale uraz mam już na zawsze za ten osąd bo był wysoce niesprawiedliwy.
Okreslając mnie wyznawcą szatana tak naprawde skazałes mnie juz na te wieczne męki.

Wyznawcą szatana okresla Ciebie Rafał Kudrański a teraz poszłes jego tropem.

Juz tu nie pisze w tym temacie. Miłosci w was nie ma stwierdzam ( w niektórych) i o wyjasnienia nie ma co więcej pisać bo człowieka zdeptają i wrzucą do wora razem z wyznawcami szatana.

Andrzej

Liczba postów : 97

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 25th Kwiecień 2017, 22:51

Andrzej, ale zrozum że nie KAŻDY zły człowiek będzie cierpiał takie katusze, a tak jak pisałem już poprzednio o naprawdę złych ludziach, którymi nawet ludzmi nazwać nie można, czy pomógłbym ich katować ?

Andzej, a kto pisze o czymś takim jak kot.

Ja piszę o mordercy, gwałcicielu , osobie ktora swiadomie zabila male dziecko i jeszcze sie z tego cieszyła !

Jeśli np. taki dziadyga porwał moje dziecko , zgwałcił je, wypił krew i oddał jako ofiara dla demona... to gwarantuje Ci , że 95% ludzi spokojnie by mogło torturować takiego " człowieka" .

Co to za kara, w której kara trwałaby 5 sekund np ? Niech cierpi dziad i skur*wiel. I przepraszam za słownictwo, po prostu nienawidzę zła, brzydzę się tą cała zarazą grzechu na świecie, i doskonale rozumiem czemu Bóg czasami postępował tak " ostro" w stosunku do ludzi grzesznych.

Bo jak czasami nie pokazesz ostro i nie użyjesz ostrych środków, to ludzie dalej będą podchodzić do tego pobłażliwie.

Ja na początku poznania też miałem takie podejście, BA ! Nawet modliłem się do Boga, czy może jednak nie można byłoby przebaczyć dla upadłych i dla wszystkich.

Wtedy Bóg własnie wydawał mi się niemiłosierny i ciut niesprawiedliwy... ale z czasem, gdy poznawałem kolejne bóle świata, które są spowodowane przez złych ludzi i upadłych, nie mam kompletnie żadnej litości dla takich ludzi.

I nie chodzi mi o ludzi nieświadomych którzy grzeszą np. bałwchwalstwem

A o Nasienie Węża które świadomie stoi po stronie Szatana. etc

Każdemu ciary przechodzą jak pomyśli o katuszach, gdzie widzi jak inni idą do wspaniałego królestwa, a oni przegrali swoje życie i jedyną szansę.

i dobrze ! 2 razy się ktoś potem zastanowi czy warto zrobić coś złego.

Co do " życiu po śmierci " , po prostu po śmierci trafiasz za pewne do takiego miejsca, gdzie nie odczuwasz czasu, własnie jak sen, możesz spać 14 h a zleci Ci jak 10 sekund. Masz może jakąś swiadomość, ale nie odczuwasz tego że np umarłeś 1000 lat temu, albo że umarłeś 20 h temu. Po prostu " snisz "
Liksar

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 25th Kwiecień 2017, 23:00

Teraz jeszcze lepiej widzimy na czym będzie polegał sąd. Jest to tylko "odczytanie" wyroku publicznie po to aby nie było takich dyskusji i rozterek.
Każdy zobaczy za co został skazany i będą pokazane dowody których nikt nie podważy, dlatego nikt nie będzie mógł nikogo obronić ani bardziej oskarżyć. Po sądzie lepiej zrozumiemy co kogo spotkało i za co.
Teraz jeszcze raz powtórzę, że jesteśmy razem w drodze i nie widzę sensu kłócić się i oskarżać w takich sprawach.
Bo gdy droga się skończy zobaczymy wszystko takim jakim jest i znając prawdę zostaną nam tylko wzajemne zaszłości z podróży.
efraimita

Liczba postów : 251

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 25th Kwiecień 2017, 23:02

Andrzej

"Powtórze Chciałem wyjasnienia bo np. co mam teraz powiedzieć żonie?
"Kochanie wczoraj smierć była końcem ale dzisiaj już nie, będziemy "żyć" w jakims zawieszeniu ale będziemy tak trwać do dnia sądu. Mąk nie ma ani kar? Myliłem się są!
Co prawda nas nie dotyczą ale wielu będzie cierpieć na wieki."

...ale wielu będzie cierpieć na wieki

Teraz pokaz te cytaty żonie i się uspokoi

Apokalipsa 14

9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,

(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.

(11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.

Apokalipsa 20

10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

Czy szkoda ci będzie tych którzy oddadzą pokłon posągowi?
Czy szkoda ci będzie tych co przyjmą znamię?

Czy jeżeli gdybyś znalazł się w Wielkim Ucisku i sprzeciwisz się przyjęciu znamienia a twoje jedyne dziecko nie czy będzie ci szkoda dziecka?

Ono same zadecyduje co wybiera i to będzie jego czysta nieprzymuszona wola.

W Królestwie Bożym nasze poglądy odczucia czy pojęcie sprawiedliwości napewno ulegną przemianie.

Jeżeli  przyjmiesz do wiadomości że Bóg jest sprawiedliwy to wszystko inne traci znaczenie.
Po prostu poddaj się temu a Bóg cię nigdy nie opuści a z pewnością nigdy nikogo nie osądzi niesprawiedliwie.
Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by zipek on 26th Kwiecień 2017, 01:24

Sporo kwestii było tu poruszonych.. Odniosę się do kilku..
1. W Biblii mam wiele cytatów, że cierpieć będą grzsznicy na wieki wieków, a i sporo takich, że w końcu zginą definitywnie i jak to było np. w księdze Malachiasza „.. więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.”. Zatem nie rozumiemy do końca jak to długo może trwać, tym bardziej, że tylko my jesteśmy ograniczeni czasem i w ogóle nie mamy zrozumienia jak to może się coś dziać poza nim..
2. Bóg bardzo dostadnie i klarownie wyraził się co do kary i że ona bezwarunkowo nastąpi dla wszystkich grzszników, którzy nie przyjęli ofiary Chrystusa i nie odwrócili się od swojego grzesznego życia. Bóg jest w 100% bezzmiennie sprawiedliwy i nie może nawet Jego miłosierdzie tej sprawiedliwości wykasować..
3. Natomiast co do nieprzejmowania się losem grzeszników i olewania ich sytuacji, to nie tak do końca jest w Słowie Bożym. Są oczywiście fragmenty, które mówia, że jak np. się upomina swojego brata a on nadal nie słucha, to po kilku prośbach można sobie odpuścić.. Jednak nie na darmo Chrystus powiedział: „A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych”. Bóg powiedział także: „Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan.”. My mamy naśladować Ojca i Syna, tak więc musimy mieć „mięsiste serce” nie tylko dla tych co nas miłują, ale i do tch właśnie grzeszników. Coś na zasadzie, że przykro nam jest, że oni ogłupieni robią tak obrzydliwe rzeczy i prosić Boga, żeby zeszli z tej złej drogi. No właśnie dlatego też mamy ich nie oceniać, bo nawet gorliwi sataniści się niektórzy nawracają i resztę swojego życia służą Bogu, nierzadko przykładniej niż my.
Jest wiele znanych świadectw, że byli sataniści czy czarownicy mówili, że dostawali szansę i możliwość powrotu do Boga jak odbywały się modlitwy wierzących o pomoc w intencji tego męczonego człowieka. Zauważcie, że jak demony odstępowały, to taki człowiek już nie za bardzo chciał kontynuwać swoje obrzydliwe czyny..
Przede wszystkim chodzi o to, żebyśmy my nasze serce rozmiękczali, a nie bardziej utwardzali olewając los i niechybną zagładę grzeszników. Pragnę przypomnieć, że Słowo Boże musi do nas mówić w całości, bo fragmenty mogą i często są „odpowiednio tłumaczone” przez sługi złego. Dla mnie Bóg mówi o tym, że powinniśmy w sobie rozwijać litość i wpsółczucie, a nie wyniosłość i pogardę dla czekających na wieczną śmierć. A jeszcze prościej – to przykre jest to co grzesznicy czynią i to co ich niechybnie spotka, a nie że zacieramy ręce przed usmażeniem tych wszystkich gnid za ich podłe czyny.

zipek

Liczba postów : 29

Powrót do góry Go down

Pisanie by Będzimysł on 26th Kwiecień 2017, 08:45

Zipek,

Nie zauważyłem żeby ktoś tutaj był wyniosły, gardził grzesznikami, zacierał ręce. Zupełnie nie o to chodzi. Pewne wypowiedzi to, co najwyżej, kwestia temperamentu.

Stwórca urządził świat i dał takie prawa aby wszyscy mieszkańcy czuli się szczęśliwie z Bogiem, ze sobą i mogli w równym stopniu korzystać z owoców jakie ziemia wydaje.
Tylko Pan Bóg wie co to sprawiedliwość, a my się jej uczymy. Mamy się koncentrować na szukaniu sprawiedliwości, w sensie własnej postawy, w drodze do zbawienia, takie jest polecenie.

Nasz stosunek do bliskich z rodziny to dla nas próba. Musimy pokochać najbardziej Ojca Stworzyciela, takie prawo, pierwsze przykazanie. Od tego zależy nasze życie.  To na pewno nie jest łatwe, wiem po sobie , ale w czasach końca Pan Bóg wyjawia nam wiele prawd, które pomagają nam wszystkim zbliżyć się do Stwórcy.

Będzimysł

Liczba postów : 27

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 26th Kwiecień 2017, 09:39

Kiedy człowiek zamyka oczy, a w żyłach przestaje krążyć krew księgę jego życia zostaje zamknięta, w tym momencie dla człowieka jest koniec : współczucia, nienawiści, możliwości, czasu prawdy i czasu kłamstw.

Co mu więc zostaje?
- żal do siebie
- pretensje

Te dwie rzeczy mu zostaną i w zupełności wystarczą by człowiek odczuwał męki będąc świadom że dla niego gra się skończyła.

Tu nasuwa mi się myśl o przypadku egzorcyzmu gdzie w relacji było wspomniane , że demon stwierdził : "jak bardzo bym chciał narodzić sie jeszcze raz całe życie bym do śmierci pościł". Oczywiście demony to nie najlepsze źródło informacji ale pamiętajmy że skazańcy przed śmiercią potrafią być szczerzy do bólu.

Jeśli chodzi do tego konfliktu na zasadzie :"zarzucanie Bogu niesprawiedliwości" to uważam czytając posty że niczego takiego tu nikt nie zasugerował. Uważam że jedna i druga strona niepotrzebnie się o to spiera.

Ponieważ:

Nie powinniśmy dyskutować na tematy co Bóg powinien, lub jak się powinien zachować w przypadku tego czy tamtego. My nie wiemy jaki będzie jego sąd po drugie, nie mamy zielonego pojęcia o sprawiedliwości. Jeśli mamy jakieś wyobrażenia o sądzie Boga to piszmy/mówmy : prawdopodobnie może być tak albo tak. Nie bądźmy jak szarlatani naukowcy starający się zawsze odpowiedzieć na ciężkie pytania, oni zawsze znajdą sposoby by sforsować swoją teorię. My nie jesteśmy z tej ekipy, podobnie nie jesteśmy :

-pastorami
-teologami-
-katechetami

Nie bójmy się odpowiedzieć : "nie wiem jak będzie naprawdę, tego nikt nie wie tajemnica nieba się to nazywa proszę pani/pana"

Więc jeśli wcześniej uważaliśmy że
człowiek po śmierci zasypia i budzi się na sądzie, nie znaczy że mieliśmy rację, może właśnie być tak jak u Ezdrasza w piśmie. Kto z nas umarł i doświadczył tego? to jest to samo co lot w kosmos by sprawdzić czy ziemia jest płaska czy kulą. Jeśli nawet pismo Ezdrasza fałszuje ten temat to czy uważacie że to podkopuje czyjąś wiarę?, dla mnie nie jest to problemem świadomość że Bóg zgotował jakąś mękę duszom grzeszników. Nie pomniejsza mojej wiary ani jej nie podkopuje. Dlatego że ja nie mam pojęcia o Sprawiedliwości bożej, i nikt z nas jej nie posiada, mamy ludzką sprawiedliwość ułamek tej jaką posiada nasz Stwórca!.

W Izajaszu Bóg jasno stwierdził czego sobie nie życzy:

Iz 45.9 napisał:Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk?

(10) Biada temu, kto mówi do ojca: Dlaczego płodzisz? A do kobiety: Dlaczego rodzisz?

Ja się tego mam zamiar trzymać i w sumie nie interesuje mnie czy jak zamknę oczy będę spał świadom czy będę się gdzieś czuwał. Najbardziej mnie interesuje czy będę uznany za sprawiedliwego w oczach Stwórcy, a co do tego to wiem jak to się robi!. Więc liczcie każdy oddech i tchnienie życia bo one są droższe od złota szczególnie teraz w tych cholernych czasach ostatecznych gdzie życie traci się bardzo łatwo!
Bushi

Liczba postów : 413

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 26th Kwiecień 2017, 13:57

Andrzeju, skoro już zapytałeś, skąd niby wynika Twoja krytyka Boga, to jak dla mnie wynika ona stąd:

Andrzej napisał:

W tym rozdziale jednak 7 Ezdrasza okazuje się że jest jednak jakies "życie" po smierci a na dodatek Bóg dopuszcza możliwosć kaźni i męki dla niektórych dusz i nie chodzi mi tu o te rozmyslania ich przez te siedem dni o tym co ich czeka ale fizyczne męki i każnie.

Jak to się ma do miłosiernego Boga?
Przyznaje że kłóci to się z tym wszystkim co poznałem dotychczas.
Czy wystarczającą karą nie byłaby po prostu druga smierć i co się z tym wiąże koniec jakiejkolwiek swiadomosci?

Czy Bóg musi wydywać na męki te wszystkie dusze?

Dla mnie Twoje pytanie „Jak to się ma do miłosiernego Boga?” jest krytyką Bożego miłosierdzia. Inni z kolei pytali w tym samym duchu o Bożą sprawiedliwość, co dla mnie też jest Jego krytyką.

Jeżeli chcesz mieć współczucie dla dusz najcięższych grzeszników w postaci – w pełni świadomych za swojego doczesnego życia - sług szatana, to miej.

Nic nikomu do tego.

Ja osobiście dla takich dusz (a nie dla żywych grzeszników i to podkreślam, bo za żywych grzeszników Pan Isus przykazał się nam tylko modlić i kochać ich, bo oni mogą się jeszcze nawrócić, co nie koliduje z moją nienawiścią do ich grzechów, a nie do nich samych jako ludzi) nie mam najmniejszego współczucia, a nie jestem wyzuty z uczuć, ale skoro Pan, Bóg sprawiedliwy tak wobec nich postanowił, to ja to muszę zaakceptować i czyjekolwiek współczucie tutaj niczego nie zmieni.  

Jednak uważam, że jeśli ktoś np. z powodu swojego niezrozumienia działania Pana, Boga - nawet niechcący - poddaje w wątpliwość Jego sprawiedliwość, miłosierdzie albo inne Jego oczywiste przymioty, to nie może to pozostać bez odpowiedzi.

Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek szkalowanie dobrego imienia naszego Pana, Boga albo Jego Syna z jakiegokolwiek powodu, a zwłaszcza z powodu chwilowej niemożności zrozumienia jakiegoś Jego postępowania.

Jako uczniowie Pana Isusa mamy przecież obowiązek wobec Boga i Jego Syna pracować na szacunek do Imienia Pana, Boga i Pana Isusa, a nie je podważać!

Pan Isus powiedział:

Mt 22:37:

Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.
Obowiązkowo przestrzegając dzisiaj tego przykazania jednocześnie tym samym przestrzegamy również tego poniższego przepisu uzupełniającego do ww. Jego przykazania:

Tob 12: (to jest Słowo Boże przekazane przez jednego z aniołów Pańskich - Rafała)
(6) (…) Uwielbiajcie Boga i wysławiajcie Go przed wszystkimi żyjącymi za dobrodziejstwa, jakie wyświadczył wam - w celu uwielbienia i wysławiania Jego imienia. (17) (…) Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki!
A czy uwielbianiem imienia Boga jest podważanie Jego dobrego imienia poprzez - niechcący nawet - podważanie Jego miłosierdzia albo Jego sprawiedliwości?

Moim zdaniem, nie.

A jeżeli ktoś krytykuje Pana, Boga (a narzekanie na Jego działanie jest niczym innym, jak Jego krytyką), to tym samym Go odrzuca. I Pan, Bóg to wyraźnie Izraelitom powiedział - o czym Henryk już ogólnie wspomniał - np. w tym miejscu:

Lb 11
Narzekaliście przed Panem i wołaliście: Kto nam da mięso, abyśmy jedli? O, jak nam dobrze było w Egipcie! Teraz da wam Pan mięso do jedzenia. (19) Będziecie je spożywać nie tylko przez jeden dzień albo dwa, albo pięć czy dziesięć lub dwadzieścia, (20) lecz przez cały miesiąc, aż wam przez nozdrza wyjdzie i przejmie was wstrętem; odrzuciliście bowiem Pana, który jest pośrodku was, i narzekaliście przed Nim mówiąc: Dlaczego wyszliśmy z Egiptu?
A więc nikt nie powinien krytykować Jego postępowania - czy to przez narzekanie czy poprzez poddawanie w wątpliwość Jego miłosierdzia i sprawiedliwości.

Więc jeżeli Tobie, Andrzeju i innym przy okazji czy to ja, czy ktoś inny, w ten czy inny sposób zwraca braterską uwagę na to, że jakaś wypowiedź przynajmniej część z nas odebrała jako krytykę Bożego miłosierdzia i sprawiedliwości, to nikt nie robi tego po złości, albo żeby kogoś zdeptać, jak to Ty nazwałeś, ale jest to formą upomnienia właśnie w imię miłości do Ciebie i innych jako naszych braci, bo taki jest obowiązek każdego z nas i to zarówno wobec siebie samych, jak i wobec innych, abyśmy się pilnowali i szczególnie nieświadomie nie popełnili żadnego grzechu.

Dlatego może przemyśl sprawę raz jeszcze, czy na pewno masz słuszność.

Poza tym sam Pan Isus na przykład nazwał Piotra szatanem:

Mt 16:
(22) A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. (23) Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

I co? I przyjął to chłop na klatę, ogarnął się i już Wink

A co do zmiany Twojego poglądu na temat Boga.

Każdy znający Biblię wie już, że Pan, Bóg jest surowy w swej sprawiedliwości przede wszystkim dla świadomych i zatwardziałych grzeszników, którzy świadomie nie nawrócili się przez całe swoje życie.

Kasia podała świetny przykład z Objawienia, jak Pan, Bóg potraktuje tych, którzy przyjmą znamię Bestii pierwszej.

Więc nawet w tym wypadku 2 Edrasza tak naprawdę nie stanowi jakiegoś wyłomu w naszej wiedzy o Panu, Bogu, ale jest tylko uzupełnieniem tego, co już wiemy ze znanych nam dzisiaj ksiąg Biblijnych.

To samo jest z kwestią istnienia życia po śmierci. Czy po śmierci nasze dusze schodzą do szeolu, czy też niektóre z dusz idą do nieba (a skoro już one gdzieś trafiają, to znaczy, że one nadal żyją, tylko nie wiadomo, czy są one w pełni świadome, czy też nie, bo są w stanie jakby snu), to jak to się ma do naszej dotychczasowej wiedzy o Bogu? Czy to ma wpływ na zmianę wiedzy o Nim?

Myślę, że nie.

Dlatego przyznam, że nie rozumiem, dlaczego np. informacje o mękach i torturach dla dusz najcięższych grzeszników przed ich sądem tak Cię nagle zdruzgotały i zmieniły Twoją wiedzę o Panu, Bogu.

Jeśli nie możesz zaakceptować tego, że to jest element Bożej sprawiedliwości, to pytanie, czy Twoja wiedza o Bogu była do tej pory rzeczywiście w pełni oparta na Słowie Bożym? Bo może mają na nią wpływ np. jakieś zaszłości z religii, co się przecież często zdarza?

Jeżeli wiedza o Bogu oparta jest wyłącznie na Słowie Bożym, to chociażby z samego Objawienia wynika już wprost, jaka jest Boża sprawiedliwość dla najcięższych grzeszników, albo poznawszy Objawienie już wtedy powinieneś był sobie powiedzieć, że nie rozumiem postępowania Pana, Boga.

A czy wtedy tak sobie powiedziałeś?

Bo jeśli nie, to czy na pewno masz podstawę mówić, że Twoja wiedza o Bogu nagle się totalnie zmieniła z powodu 2 Ezdrasza? A jeżeli tak, to jaki był rzeczywisty tego powód?

Tym powodem raczej nie mogą być informacje płynące z 2 Ezdrasza, która w moim także przekonaniu - przynajmniej jak na razie – nie wykazuje żadnych istotnych rozbieżności ze znanym nam już Słowem Bożym. Więc tym samym – na dzień dzisiejszy – nasza wiedza o Bogu oparta na Słowie Bożym jest jedynie uzupełniana informacjami z 2 Ezdrasza.

A skoro tak, to patrząc logicznie ona nie jest sprzeczna - jak na razie - z naszą dotychczasową wiedzą o Bogu opartą o Słowo Boże, czyli ta księga – jak na razie - nie może być powodem do stwierdzenia, że ona wywraca Twoją dotychczasową wiedzę o Bogu do góry nogami, o ile ta wiedza jest oparta wyłącznie na Słowie Bożym. A jeżeli mimo to stwierdzisz, że ona wywraca jednak Twoją wiedzę o Bogu, to znaczy, że ta wiedza nie jest oparta wyłącznie na Słowie Bożym.

Tylko tak naprawdę co tu jest do rozumienia?

Pan, Bóg jest sprawiedliwy. Więc cokolwiek On postanowił, to jest to na pewno sprawiedliwe, i albo to akceptujesz, albo nie.

A jeżeli nie, to bezpodstawnie krytykujesz, czyli odrzucasz Pana, Boga.

A robisz to bezpodstawnie na pewno, bo jeżeli ktoś nie rozumie działania Boga, i zamiast prosić Go o mądrość i zrozumienie posuwa się do poddawania w wątpliwość Jego sprawiedliwość i miłosierdzie, to na pewno ten człowiek jest w błędzie, a nie Pan, Bóg!!!

Zresztą trzeba mieć też na uwadze, że tylko szczególni wybrańcy jak np. właśnie Ezdrasz mogli bezkarnie wykazać się jakąś niefrasobliwością wobec działań Pana, Boga i Pan, Bóg nie poczytał im tego za grzech.
Tak samo tylko wybrańcy, jak np. Gedeon mogli prosić Pana, Boga o dowód, że to On właśnie z nimi rozmawiał i wówczas tylko w ich przypadku nie było to przez Pana, Boga traktowane jako wystawianie Go na próbę, czyli znowu nie poczytał im tego za grzech. Ale u nas by to nie przeszło.

A więc ta uwaga do Ciebie i innych wynika stąd:

Kpł 19:
(17) Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu.
Dlatego tylko jeszcze powtórzę to, co już napisałem w poprzednim poście:

Można jak najbardziej mieć wątpliwości, sprzeczać się o Słowo Boże, o jego interpretację, można powiedzieć, że nie rozumiem albo nie wiem, dlaczego Pan, Bóg postanowił zadać męki duszom najgorszych grzeszników aż do czasu ich sądu, albo dlaczego Pan, Bóg postanowił przez wieczność męczyć w jeziorze siarki i ognia tych, co przyjęli znamię Bestii pierwszej na swoje czoło lub prawą rękę itd.

Można.

Jeśli czegoś nie wiem albo nie rozumiem, proszę Pana, Boga o mądrość, a jeśli tylko On zechce, to pozwoli mi się dowiedzieć albo zrozumieć.

Ale uważam, że nie można w tym kontekście postawić pytania, czy jakieś postępowanie Boga, którego ja teraz nie rozumiem, jest aby sprawiedliwe albo miłosierne ze strony Pana, Boga.

Po prostu musimy moim zdaniem rozgraniczać te dwie rzeczy, a zaoszczędzony czas i siły spożytkować np. na analizę Ezdrasza bounce

Odrodzony

Liczba postów : 160

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 26th Kwiecień 2017, 14:59

Odrodzony napisał:
Ja osobiście dla takich dusz (a nie dla żywych grzeszników i to podkreślam, bo za żywych grzeszników Pan Isus przykazał się nam tylko modlić i kochać ich, bo oni mogą się jeszcze nawrócić, co nie koliduje z moją nienawiścią do ich grzechów, a nie do nich samych jako ludzi) nie mam najmniejszego współczucia, a nie jestem wyzuty z uczuć, ale skoro Pan, Bóg sprawiedliwy tak wobec nich postanowił, to ja to muszę zaakceptować i czyjekolwiek współczucie tutaj niczego nie zmieni.  

i oto mi chodzi, po prostu dla tych świadomych w pełni oddanych sługusów szatana, którymi nawet ludźmi nazywać się nie powinno, nie mam kompletnie żadnego współczucia, co innego przeciętny człowiek który nie poznał Boga i ma wyprany mózg, tutaj jak najbardziej jestem daleki od gniewu na taką osobę, osądu etc . bounce
Liksar

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 26th Kwiecień 2017, 15:05

Odrodzony

Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek szkalowanie dobrego imienia naszego Pana, Boga albo Jego Syna z jakiegokolwiek powodu, a zwłaszcza z powodu chwilowej niemożności zrozumienia jakiegoś Jego postępowania.

To zdanie jest esencją twego posta i zrozumienia istoty Boga.

Bóg jest Bogiem i wie o nas więcej niż wszystko. On jest w stanie rozpoznać dobrego człowieka już w łonie matki. Tak poznał o ile się nie mylę Jeremiasza.

W podobny sposób rozpoznał On wielu złoczyńców i problem polega na tym, ze On wie, co dany złoczyńca uczynił oraz... że najprawdopodobniej On wie, ze dany człowiek może posunąć się jeszcze dalej w swych zbrodniach.

On może na podstawie DNA rozpoznać zbrodniarza w łonie matki, zanim ten zacznie chodzić i mówić.

Co jest jeszcze ciekawsze, on rozpoznaje nie tylko ludzi ale wszystkie stworzenie które stworzył.

Dlatego szatan otrzymał aż tyle czasu, aby jego zbrodniczy charakter ukazał się w pełni całemu światu.

Jakże więc więc możemy konkurować z takim Umysłem?

Jest to absolutnie niemożliwe i kwestionowanie jakiekolwiek Jego wypowiedzi jest niestety stawaniem po stronie szatana, czego dowodem jest rozmowa szatana z Ewą. Szatan najpierw zakwestionował Boże intencje wprowadzenia Prawa.

I tak krótka rozmowa z Ewą do czego świat doprowadziła? Ale Bóg znając doskonale swoje stworzenia już wiedział co się rozpoczęło, jakim torem szatan będzie działał i jakie to przyniesie następstwa.

Aż taka olbrzymia jest wiedza Boga i Jego zrozumienie nas i wszystkich Jego stworzeń.

Z tych przyczyn mamy Prawo, które nas przed takimi działaniami chroni.

Zacytujmy Ezdrasza, czy też anioła występującego w roli Boga.

(2) i rzekł mi: "Twe zrozumienie kompletnie zawiodło odnośnie tego świata, a ty myślisz, że jesteś w stanie pojąć drogę Najwyższego?

Być może na ten temat nigdy nie dyskutowaliśmy na forum ponieważ dla kilku z nas było to oczywiste, ale najwyraźniej popełniliśmy błąd, zwłaszcza ja, ze zamiast to wyjaśnić w nieco bardziej przystępny sposób powiedziałem jak Max Kolonko - jak jest.

Za formę oczywiście przepraszam najmocniej, można to było zrobić nieco inaczej ale doskonali nie jesteśmy i popełniamy błędy, ale... nie można było tego w żaden sposób przemilczeć, ponieważ Bóg został w rzeczywistości obrażony.

Możemy się nawet pokłócić na forum, nawet w ostry sposób ale istnieje Osoba Boga, którą powinniśmy tylko i wyłącznie wielbić. Możemy Go zapytać o to, czy o cokolwiek innego, jeżeli będziemy jeżeli okazję, ale musimy być czujni, abyśmy sami za ignorancję czegoś takiego nie dostali od Boga klapsa.

Kiedyś jako SJ powtarzał taką rzecz, która była kluczem do stanowisk u Świadków Jehowy. Dopiero dzisiaj zrozumiałem, że było mądre, ale błędnie zastosowane.

Mawiałem, że jeżeli Boża Organizacja (Świadków Jehowy) się myli, ja będę się mylił razem z nią.

Wtedy jeszcze tego nie rozumiałem. A oznaczało to nic innego jak...

Jeżeli Bóg kieruje tą organizacją a ona w MOICH OCZACH się myli, moim obowiązkiem jest to zaakceptować, ponieważ taka jest decyzja NIEOMYLNEGO Boga.

Czyli w moim pojęciu błąd organizacji  czyli kierującego nią Boga jest jedynie błędem w moim umyśle.

Dzisiaj powiedziałbym tak.

Jeżeli Bóg się myli, będę się mylił razem z Nim.

Ponieważ Bóg się nie myli a jeśli w moim zrozumieniu się myli, to może oznaczać tylko jedno.

Moje zrozumienie Jego decyzji jest błędne i... jestem zobowiązany do posłuszeństwa.

I to jest właśnie OLBRZYMIA różnica pomiędzy słowami Pawła a Boga, pomiędzy Prawem a zbawieniem z łaski.

Wierzący w łaskę pozwolą sobie na niemal wszystko, ponieważ Prawo nie jest już ważne!

I jeszcze werset wskazujący, że Edzrasz został wzięty, chyba do nieba.

2 Ez 8:(19) Dlatego wysłuchaj głosu mego i zrozum me słowa, a będę mówił przed tobą.  "Początek słów Ezdrasza, zanim był wzięty"
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2297

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 26th Kwiecień 2017, 17:23

Napisze jeszcze raz nie rozumiem krytyki księgi 2 Ezdrasza. Zobaczmy te słowa z tej księgi:

2 Ezdrasza rozdz. 2 napisał:(20) Strzeż praw wdowy, zapewnij sprawiedliwość sierocie, daj potrzebującemu, broń sierotę, przyodziej nagiego,
(21) Opiekuj się kaleką i słabym, nie naśmiewaj się z chromego, broń kaleki, i pozwól ślepemu mieć wizję mojej chwały.
(22) Chroń starego i młodego pomiędzy twymi murami.
(23) Gdzie znajdziesz umarłego, naznaczywszy pochowaj go w grobie: a dam tobie pierwsze miejsce w zmartwychwstaniu moim.
(24) Wstrzymaj się i bądź cichy, mój ludu, ponieważ twój odpoczynek nadejdzie.

Zobaczmy te słowa Boga. Bóg obiecuje zmartwychwstanie tym ludziom, którzy co robią???

Czynią dobro wobec tych najmniejszych. A co mówi Isus, Mesjasz???

Mat 25 napisał:(31) A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.
(32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
(33) I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.
(34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.
(35) Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie,
(36) Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie.
(37) Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić?
(38) A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię?
(39) I kiedy widzieliśmy cię chorym, albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie?
(40) A król odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.
(41) Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.
(42) Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić.
(43) Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie.
(44) Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci?
(45) Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.
(46) I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Wymienia doksładnie takie same warunki otrzymania życia wiecznego co Bóg mówi Ezdraszowi.

Zobaczmy, po zniszczeniu 2 świątyni w Jerozolimie, prawidłowy kult Boga jest niemożliwy. 

Jednak wypełnianie dobrych uczynków wobec tych najmniejszych jest jak najbardziej możliwy i wręcz nakazany, przez Boga i jego Syna. Gdyż człowiek:

Rodz. 9 napisał:(5) Będę też żądał krwi waszej, to jest dusz waszych. Będę jej żądał od każdego zwierzęcia. A od człowieka będę żądał duszy człowieka, za życie brata jego.
(6) Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka.

Zobaczmy uczynki wobec drugiego człowieka są bardzo ważnym elementem Tory.

Dlatego kim są owi bezbożnicy???

To są ludzie, którzy krzywdzili za swojego życia innych słabszych od siebie ludzi. Dlatego, tak jak ładnie to opisał Bushi, cierpią oni męki i stres.

Widać wyraźnie, że 2 księga Ezdrasza pokazuje, że ewangelia Mateusza i Jana są wiarygodnymi świadectwami.

Ja dopiero wczytuje się w 2 księgę Ezdrasza..... ale widzę już wielką mądrość tej księgi.

Cyryl

Liczba postów : 954

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 27th Kwiecień 2017, 01:19

Ja trzymam się tego co wiedziałem dotychczas że karą za grzech jest smierć. Druga smierć, całkowita
Być może dusze wiedzą że czeka je druga smierć w jeziorze ognia które jest na to przygotowane (to jezioro) i stąd ich męki?
Być może. Jednak nie mogą to być męki wieczne.
Być może ktos kto ma mniej na sumieniu spali się szybciej, zbrodniarz natomiast będzie palił się dłużej stosownie do swojej winy. Nie mogą jednak to być męki wieczne! To nie ma sensu.

Ktos kto nas tak umiłował że oddał życie swego Syna za nas nie może być tak okrutny aby męczyć WIECZNIE tak nierozumnych względem niego stworzeń jak my!.

Bóg jest gniewny to fakt lecz przeważa w nim miłosć i wiemy to z wielu wersetów biblijnych.

1 List Jana (nie pawłowy,ale własciwy)
biblia mesjańska napisał:(7) Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.

(8. Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.

(9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

(11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.

(12) Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.

(13) Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.

(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

(15) Kto tedy wyzna, iż Isus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a On w Bogu.

(16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

(17) W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.

(18) W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.

(19) Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.

Nie karą więc Bóg chce nas zbawić ale swoją MIŁOSCIĄ!

(12) Boga nikt nigdy nie widział jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości. ... Ten werset to esencja miłosci Boga do nas i tego jak pod wpływem miłosci człowiek może zmienić się w prawie doskonałego.
Nie pod groźbą kary, nie mąk "wiecznych" ale miłosć.
Tego na tym forum brakuje. Miłosci. Zrozumienia. Współczucia. Są tylko dogmaty. Nowe odkrycia, kto nie z nami ten przeciwko zamiast podejscia w miłosci, zrozumieniu itp. ...  
Ja pozostane przy starych dogmatach choćbyscie wynaleźli i 100 nowych ksiąg.
Mam nadzieje że za kilka miesięcy czy kilka lat wasz kierunek znowu obróci sie o 180%.
Jeżeli nie to trudno.

Ja wolę kierowac się miłoscią i tak to tłumaczyć moim bliskim zamiast nauczać o wiecznych mękach.[/b]

Andrzej

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 27th Kwiecień 2017, 07:10

Myślę, że należy wziąć pod uwagę to, kogo jaka kara dokładnie może dotyczyć.

Wiele wskazuje na to, że inaczej wygląda to w odniesieniu do ludzi, a inaczej w odniesieniu do upadłych aniołów i ich potomstwa.

Człowiek jest śmiertelny i każdy musi ponieść karę śmierci pierwszej, po której jego życie kończy się, a dusza przechodzi w miejsce opisane w Ezdraszu czy Henochu, gdzie pozostaje w kompletnym stanie niebytu, aczkolwiek może na niej ciążyć męczący ciężar swego rodzaju "świadomości", że nie może już niczego zmienić, aż do czasu Sądu.

Upadli aniołowie oraz dusze Nefilimów są nieśmiertelne, tak więc w ich przypadku śmierć pierwsza nie może mieć miejsca jak przypadku ludzi.

Nie wspomnę już o wadze zła jakie oni wyrządzili wobec Boga w przeciwieństwie do człowieka.

To zupełnie inna skala!

Upadli ze smokiem na czele mieli całą wieczność od stworzenia na czynienie niezmierzonej ilości zbrodni.

Żaden człowiek nie jest w stanie dokonać tyle zła, co szatan i upadli.

Dlatego inna może być kara dla grzeszników ludzkich, a inna dla anielskich bytów, które się jawnie zbuntowały przed widzialnym dla nich Bogiem!

I zdaje się, że w tym tkwi sęk.

Zobaczmy, co nam mówi Apokalipsa Jana...

Apokalipsa 19

(19) I widziałem zwierzę i królów ziemi, i wojska ich, zebrane, by stoczyć bój z tym, który siedział na koniu oraz z jego wojskiem.

(20) I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.

(21) A pozostali byli pobici mieczem wychodzącym z ust jeźdźca na koniu, i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami.

..mówi ona nam, że do jeziora ognia została pojmana bestia pierwsza i fałszywy prorok.

Obie bestie, czyli upadli aniołowie zostają wrzuceni do ognia. Natomiast reszta wojsk, prawdopodobnie ludzkich, zostanie zabita przez Chrystusa i Jego armie 144000 i dla nich wyrok będzie ten sam...

Apokalipsa 14

(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,

(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.

(11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia

Tak więc ci, którzy przyjmą znamie, a zapewne będą to najgorsi grzesznicy i niegodziwcy, będą dręczeni na wieki wieków.

Tak mówi Bóg!!

Apokalipsa 20

(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

(Cool I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.

(9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.

(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Do jeziora ognia trafi ostatecznie sam smok i zauważmy, że znajduję się tam bestia i fałszywy prorok.

To oni będą dręczeni na wieki wieków i sam fakt, że smok trafi w ogień po 1000 lat pokazuje nam, że upadli aniołowie będą dręczeni bez końca!

Według mnie dla nich jest to adekwatna kara za całą wieczność niszczenia dzieła Bożego i walki przeciwko Niemu.

PS.

Co do śmierci drugiej dla ludzi na sądzie ostatecznym, to uważam, że czeka ich po prostu unicestwienie.
Obserwator

Liczba postów : 1169

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 27th Kwiecień 2017, 07:13

Ała... Andrzejek tyle zostało napisane a do Ciebie niewiele z tego doszło.

Piszesz że na tym forum nie ma miłości że brakuje współczucia i zrozumienia.

Nie za miłość będzie nam dane życie wieczne ale za posłuszeństwo wobec Boga.
Dzisiaj u wielu przoduje miłość do samych siebie a dopiero wypełnianie i trzymanie się przykazań składa się na miłość.

I prośmy Boga by On miał dla nas współczucie i zrozumienie bo to są Jego prawa i Jego słuszność i Jego Sprawiedliwość!

Ks.Psalmów 2

(2) Z powodu pychy bezbożnego trapi się ubogi. Niech uwikłają się w knowaniach, które obmyślili!

(3) Bo pyszni się bezbożny zachcianką swoją, A chciwiec bluźni, znieważa Pana.

(4) Bezbożny myśli w pysze swojej: Nie będzie dochodził... Nie ma Boga. Oto całe rozumowanie jego.

(5) Zabiegi jego w każdym czasie udają się, Sądy twoje nie obchodzą go, Wszystkimi przeciwnikami gardzi.

(6) Mówi w sercu swoim: Nie zachwieję się, Nigdy nie spotka mnie nieszczęście.

(7) Przekleństwa pełne są usta jego, także fałszu i obłudy, Pod językiem jego jest krzywda i nieprawość.

(Cool Czatuje za węgłem zagród, Skrycie zabija niewinnego; Oczy jego wypatrują nieszczęśnika.

(9) Czyha w kryjówce jak lew w gęstwinie, Czyha, aby porwać ubogiego. Porywa ubogiego, zarzucając sieć swoją.

(10) Schyla się, przyczaja, I wpadają w szpony jego nieszczęśliwi.

(11) Mówi w sercu swoim: Zapomniał Bóg, zakrył oblicze swoje... Nigdy nie będzie widział...

(12) Powstań, Panie! Boże, podnieś rękę swoją, Nie zapominaj ubogich!

(13) Dlaczego bezbożny ma urągać Bogu, Mówić w sercu swoim: Nie będziesz dochodził.

(14) Ty zaś widzisz, bo patrzysz na trud i utrapienie, Aby to ująć w ręce swoje. Na tobie polega nieszczęśliwy, Tyś pomocą sierocie.

(15) Złam ramię bezbożnego i złoczyńcy! Dochodź niegodziwości jego, aby jej nie było!

(16) Pan jest królem na wieki wieków; Z ziemi jego znikną poganie.

(17) Westchnień biedaków wysłuchujesz, Panie; Utwierdzasz ich serca, nastawiasz uważnie ucha swego,

(18) Aby bronić prawa sieroty i uciśnionego, By człowiek z ziemi wzięty nie wzbudzał już postrachu.
Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 27th Kwiecień 2017, 10:47

Nawiązując do tego co poruszył Andrzej i rozwinął Obserwator :

Jeśli chodzi o pokłady zła które człowiek potrafi uczynić to proponuje sobie pojechać do Gwatemali  gdzie dzienni w stolicy ginie 17 osób.

za co można zginąć wymieniam :

- nie zapłacenie haraczu
- nie zgodzenie się na odebranie telefonu od szefa gangu ( taksówkarze dostają przez okienko telefon i instrukcję że zaraz zadzwoni szef do niego z propozycją)
- można zginąć nawet jak się odda pieniądze gangsterowi, tylko dlatego że takie instrukcję dostał od bosa( by się podszkolił w zabijaniu i udowodnił że jest zabójcą)
- można zginąć  za to że ktoś z twojej rodziny podpadł gangowi
- można zginąć nawet dlatego że się nie przyjęło pieniędzy ( łapówki )
- można zginąć jako ofiara  rytu okultystycznego, ponieważ wiele osób w gangu są wspierani rytuałami i okultyzmem i satanizmem.

Jak myślisz Andrzej w którym miejscu powinna się kończyć miłość a zaczynać sprawiedliwość?

Wiesz że rola sędziego sprawiedliwego to nie łatwe zadanie w szczególności tak ogromnej populacji grzeszników chodzących po tym świecie. Ale prawo to zasady które wszyscy znają i one wyznaczają granice. Jeśli je złamałeś musisz się wytłumaczyć  i udowodnić że zrobiłeś nieświadomie wtedy jest MIŁOSIERDZI
Kiedy robisz to notorycznie nie Bóg cię będzie sadził ale prawo i ty sam się osądziłeś.
W programie dokumentalnym o gangach w Gwatemali dobiło mnie jedno, cała masa gangsterów modli się i tatuuje sobie Maryje czy nawet Chrystusy. Jeden płatny morderca co bierze 2000 EU za głowę nawet przed kamerą machał biblią i twierdził że jak idzie na "robotę" to  uwaga : STARA SIĘ NIE MYSLEĆ
o Słowie Bożym tak się wypowiedział a  jak naciska na spust  mówi : "Boże przebacz mi ja robię to tylko dla pieniędzy"

Myślę że dalszego komentarza nie potrzeba!
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 27th Kwiecień 2017, 10:54

Nie karą więc Bóg chce nas zbawić ale swoją MIŁOSCIĄ!

Bóg miłuje tych, którzy Jego miłują.

Także miłuje grzeszników, którzy zmieniają styl życia i deklarują się tym, że będą przestrzegać Przykazań.

Miłość Boga polega także na tym, że daje On szansę każdemu na powrót do... posłuszeństwa

Bóg nienawidzi pychy, buntu, nie odwzajemniania Jego miłości.

Mówiąc jeszcze inaczej, jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo.

Jeżeli nie odzwierciedlamy Jego, czy sami nie miłujemy - ani Boga ani bliźnich, nie ma dla nas ofiary za grzech.

Chrystus to wyjaśnił mówiąc o dwóch drogach. Do zbawienia i na zatracenie i większość kroczy drogą do zatracenia.

Mamy więc za życia wybór drogi i Bóg nas zachęca abyśmy wybrali życie.

Bóg nawet daje szanse najohydniejszym grzesznikom na zmianę swych zbrodniczych dróg.

Na tym polega Jego miłość ponieważ On jest miłością.

Ale On nigdy nie pozwoli w przyszłości, aby ktokolwiek kiedykolwiek skrzywdził jakiekolwiek Jego stworzenie. Dlatego Prawo zawsze będzie obowiązywać i za złamanie
Prawa w Królestwie Bożym będzie nas czekać śmierć.

To nie jest żadna NOWA nauka czy nowa doktryna.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2297

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 27th Kwiecień 2017, 10:59

Kasia. Nie zgadzając sie z kims nie pisz "Ała Andrzejek", to brak szacunku. Tak możesz powiedzieć do dziecka, nie do mężczyzny który ma porównywalnie lat co Ty.

Podajesz w apokalipsie wersety o "wiecznej męce" dla przyjmujących znamie na ręke/czoło

Biblia posługuje się symbolami i "wieczny" ogień zniszczył sodome i gomore. Czy ten ogień płonie tam nadal w tym samym miejscu?
Pisze też że niewolnik ma służyć "wiecznie" swemu panu.
Skoro Hades i smierć pójdą w jezioro ognia to znaczy że będą tam męczone? Czy raczej znaczy to nieodwołalnie koniec?
Biblia pisze tez o zatraceniu wiecznym (zgubie). Ktos kto idzie na zatracenie i zgube żyje nadal?, Istnieje? Funkcjonuje?
Nie.Dla mnie jest  to symbol tego że "wieczny" znaczy ostateczny, nieodwołalny.

W Malachiasza 3:19.
(19) Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień, - mówi Pan Zastępów - tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki.
Pisze że wszyscy którzy czynili zło spalą się w tym nadchodzącym dniu.
Skoro wszyscy to gdzie reszta tych najgorszych którzy mają być męczeni wiecznie?

Wieczna kara może tez oznaczac to że jest to pewna kara, czekająca niesprawiedliwych a nie to że będzie to wieczna kara dosłownie.
Biblia wymienia też wiele razy (w tym i powyżej ten werset z Malachiasza) że czyniący zło pójda na zatracenie i dosłownie spalą się.
Nie jest napisane że będą niesmiertelni ale według dogmatu "wiecznych" mąk muszą byc niesmiertelni!

Jak to się ma do Zwycięstwa Boga nad złem skoro źli będą istnieć "wiecznie"?
Będą gdzies w nieokreslonym miejscu męczeni na wieki, więc zwycięstwo nad złem nie dokona się bo jednak ci źli będą wieczni!

Może być tak i napisałem to post wczesniej i tak pisze Obserwator, że ci naprawde źli mogą być paleni "męczeni" dłużej stosownie do swojej winy ale ostatecznie i tak sie spalą w ogniu przygotowanym na dzień sądu.

edit:
Bushi, Henryk. Ci wszyscy czyniący zło maja poniesc kare. Rozróżniacie że ja pisze o "wiecznej męce"? Nie pisze aby niegodziwi nie poniesli kary bo Miłosc Boga ich wybawi.
Czytajcie ze zrozumieniem

Andrzej

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 27th Kwiecień 2017, 11:09

Andrzej, a co jeśli się mylisz i jednak męki będą trwały wieki wieków?

Co zrobisz?

Czy zarzucisz Bogu niesprawiedliwość i brak miłosierdzia?

Jak je uzasadnisz?

Myślę też, że właśnie Bóg daje Ezdraszowi do zrozumienia, iż nie jesteśmy w stanie zrozumieć tych Bożych wyroków do końca.

W zbawieniu napewno nam nie jest ta wiedza potrzebna.

Ostatnio zmieniony przez Obserwator dnia 27th Kwiecień 2017, 11:20, w całości zmieniany 1 raz
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 27th Kwiecień 2017, 11:17

Miałem nie pisać ale ciągle zostaje wywoływany:)

Obserwator a co jesli męki wieczne nie istnieją? Jak wytłumaczysz Stwórcy Twoje głoszenie o wiecznej męce?
Ja wole nie brać tego na swoje barki bo nie wiem czy istnieją wieczne męki czy nie i w związku z fałszywym głoszeniem moge poniesć kare (powtarzam chodzi mi o wiecznosć tych tortur, nie o sam wymiar kary)
Nie jestesmy tego pewni bo nikt tego nie jest pewny co będzie ale częsc z was już ogłasza o wiecznych mąkach.
Biblia mówi symbolami. Poczytaj o co mi chodzi w poscie moim powyżej

Andrzej

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 27th Kwiecień 2017, 11:21

Andrzeju, ponownie muszę się odnieść do Twojego posta i znowu odejść niestety od głównego tematu, bo to co dalej piszesz, ponownie wymaga zdecydowanej reakcji.

Bracie przestań bluźnić imieniu Pana, Boga!!!!! Bo Go tym samym od siebie odrzucasz!!

Wcześniej pytałeś jak wieczne męki dla dusz grzeszników mają się do Bożego miłosierdzia …

Muszę to powtórzyć: dla mnie – i nie tylko dla mnie - zadając takie pytanie publicznie poddajesz w wątpliwość Boże miłosierdzie, a więc publicznie krytykujesz samego Boga!!

I dlaczego to robisz?

Dlatego, że Ty nie możesz zrozumieć, dlaczego Pan, Bóg tak postanowił – męczyć wiecznie biedne dusze najcięższych grzeszników?

Andrzeju, spójrz może na to z tej strony:

co z tego, że Ty tego w tej chwili nie rozumiesz? Twój brak zrozumienia nie podważa Bożego miłosierdzia, ale Twoja krytyka już tak.

Czy to, że Ty to zrozumiesz albo i nie zrozumiesz coś zmieni? Czy to wpłynie na postępowanie Pana, Boga?

Nie.

To jest Twój problem. A jeżeli chcesz to zrozumieć, to proś Boga o mądrość, a nie oskarżaj Go o brak miłosierdzia albo – to co jeszcze teraz napisałeś – o okrucieństwo!!!!

Nie mogę pojąć, jak możesz tak twierdzić?!! Ty, który wierzysz w Niego i Jego Syna.

Andrzej, sprawa jest prosta. Albo jesteś po stronie Boga i Go nie oskarżasz, ale jesteś przeciw Niemu. Nie ma trzeciej drogi!

Z tego, co napisałeś do tej pory jak dla mnie wynika, że Twoim zdaniem Bóg, który nas stworzył jest okrutny, niemiłosierny i niesprawiedliwy, bo nie ma litości dla szatana, upadłych, demonów i najgorszych ze wszystkich grzeszników, którzy są – jak napisałeś – nierozumnymi względem Boga stworzeniami (zresztą – w porównaniu do Boga to my wszyscy jesteśmy nierozumni, łącznie z aniołami), tylko że oni są tak wybitnie nierozumni i pełni pychy, że świadomie sprzeciwili się samemu Panu, Bogu. Podważasz Boże miłosierdzie, bo Pan, Bóg śmie ich męczyć za ich grzechy przez całą wieczność?!!

A przecież pomiędzy świadomym a nieświadomym sprzeciwieniem się Bogu poprzez łamanie Jego wiecznego Prawa jest zasadnicza różnica.

Więc nie można wszystkich grzeszników wrzucać do jednego wora i traktować ich na równi z szatanem, upadłymi, i demonami, które są w pełni świadome swojego sprzeciwu wobec Boga i Jego Syna. I to dla nich jest przewidziana właśnie śmierć druga – ostateczna. Wieczne męki w jeziorze siarki i ognia – jak to już ładnie wyłożył wcześniej Obserwator.

I bardzo dobrze!!!!

A Ty wrzucasz wszystkich grzeszników do jednego wora i bezpodstawnie straszysz śmiercią drugą.

Czy to jest Twoim zdaniem logiczne i sprawiedliwe??
Czy taki wniosek można wysunąć na podstawie Słowa Bożego??

Twoim zdaniem najwyraźniej można, a moim zdaniem - nie.

Taki jest właśnie obraz naszego Pana, Boga wynikający ze Słowa Bożego i nie ważne, czy Ty to rozumiesz, czy nie, ale ważne, że jeśli stoisz po stronie Boga i Jego Syna, to musisz to zaakceptować, mimo, że jeszcze tego teraz nie rozumiesz.

A On jest do bólu sprawiedliwy.

Jest też miłosierny, ale nie bez końca, nie dla każdego, bo tylko dla tych, którzy nie są świadomymi sługami szatana.

I dla każdego, kto zna Słowo Boże taki obraz Boga nie jest żadnym zaskoczeniem!

Dlatego wcześniej napisałem, że 2 Edrasza nie jest żadnym wyłomem w dotychczasowym obrazie Bożej sprawiedliwości i nie obala w żadnym wypadku dotychczasowego obrazu Boga, a jedynie go uzupełnia.

A jeżeli Ty, Andrzeju – jak napisałeś - chcesz się niby kierować miłością, a mimo to chcesz innym mówić o Bogu, nie mówiąc im jednak o tym – w ramach oczywistego ostrzeżenia – co Pan, Bóg zrobi tylko z najgorszymi z grzesznikami, czyli z tymi świadomymi sługami szatana, że będzie ich wiecznie męczył w jeziorze siarki i ognia, bo Ty tego nie rozumiesz, bo Ty tego nie możesz zaakceptować, bo według Ciebie nie ma to sensu, to przepraszam Cię, ale dla mnie to jest po prostu nieuczciwe z Twojej strony, bo w ten sposób nie powiesz im o Bogu całej prawdy!!

Prawdy, która wynika ze Słowa Bożego!

I właśnie z tego powodu rodzą się potem tego rodzaju nieporozumienia i zbędne dyskusje.

To nie jest nasz wymysł!

Dlatego nie stosuj cenzury na informacje o Bogu tylko dlatego, że nie wszystkie Boże postępowania w tej chwili rozumiesz!!

Moim zdaniem lepiej jest przyznać, że nie wiem, nie rozumiem jeszcze dlaczego Pan, Bóg tak postanowił, ale tak właśnie postanowił i mimo, że tego nie rozumiem, to na pewno jest to sprawiedliwe. A nawet jeżeli Ty tego nie rozumiesz, to może zrozumie ten, komu powiesz o Bogu całą prawdę i być może Pan, Bóg wyjaśni to Tobie właśnie poprzez tę osobę!

Jeżeli jesteś uczniem Pana Isusa, to musisz być uczciwy we wszystkim, co robisz, także w przekazywaniu rzeczywistej wiedzy o naszym Panu, Bogu i Jego Synu.

A taka jest właśnie Boża sprawiedliwość. Pan, Bóg – i słusznie – karze tych, którzy łamią świadomie Jego prawo. Dla nieświadomych grzeszników jest miłosierny i wyrozumiały. Okazuje miłość i szacunek temu, który sam Jego i Jego Syna miłuje i szanuje.

Wiem, że to jest truizm, ale trzeba to jak widać nadal powtarzać.

A ta miłość względem Pana, Boga i Jego Syna może być przez każdego wyrażona tylko w jeden sposób: poprzez przestrzeganie obecnie wszystkich przykazań Pana Isusa i całej Jego nauki, które są de facto przykazaniami i nauką samego Pana, Boga, które Pan, Bóg za pośrednictwem Swojego Syna przekazał i nadał do obowiązkowego przestrzegania wszystkim narodom na ziemi.

A bez kary za grzech nie byłoby żadnej sprawiedliwości.

A kto się powinien obawiać kary?

Każdy kto łamie Prawo Boga, czyli grzeszy.

Ale najbardziej powinni się jej obawiać Ci, którzy świadomie nie chcą się nawrócić, czyli świadomie nie chcą przestać trwale łamać Prawa Bożego.

I o tym właśnie napisał apostoł Jan:

(16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

(17) W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.

(18) W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.

(19) Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.

Sam na to Andrzeju wskazałeś: Bóg jest miłością.

A zatem Pan, Bóg nie jest niesprawiedliwy, niemiłosierny albo okrutny.

On jest sprawiedliwy dla wszystkich swoich stworzeń. Ale On jest miłością tylko dla tych swoich stworzeń, które kochają Jego i Pana Isusa. I dla nich jest wyrozumiały i miłosierny. A dla tych, którzy świadomie Go nienawidzą, On odpłaca im zniszczeniem i wiecznymi mękami:

Pwt 7:
(9) Uznaj więc, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym, zachowującym przymierze i miłość do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Go miłują i strzegą Jego praw, (10) lecz który odpłaca każdemu z nienawidzących Go, niszcząc go. Nie pozostawia bezkarnie tego, kto Go nienawidzi, odpłacając jemu samemu. (11) Strzeż przeto poleceń, praw i nakazów, które ja tobie polecam dzisiaj pełnić. (12) Za słuchanie tych nakazów i pilne ich wykonywanie będzie ci Pan, Bóg twój, dochowywał przymierza i miłosierdzia, które poprzysiągł przodkom twoim.

I dla mnie jest to jest absolutnie sprawiedliwe!

A więc w miłości rzeczywiście nie ma bojaźni przed karą za grzech, bo jeżeli ktoś szczerze kocha Pana, Boga i Jego Syna i okazuje to – świadomie czy nieświadomie – poprzez przestrzeganie wszystkich przykazań Pana Isusa i całej Jego nauki, a wiec tym samym okazuje miłość swoim bliźnim, jak i swoim nieprzyjaciołom, to nie musi obawiać się kary.

Dlatego można powiedzieć, że miłość do Pana, Boga i Jego Syna, a przez to i do ludzi, polegająca na przestrzeganiu Prawa Bożego jest odwrotnie proporcjonalna do bojaźni przed karą za grzech.

Zatem miłość doskonała nie zna grzechu, więc nie boi się kary, bo gdy nie ma grzechu, to nie ma i kary!

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 27th Kwiecień 2017, 11:21

Bushi, Henryk. Ci wszyscy czyniący zło maja poniesc kare. Rozróżniacie że ja pisze o "wiecznej męce"? Nie pisze aby niegodziwi nie poniesli kary bo Miłosc Boga ich wybawi.
Czytajcie ze zrozumieniem

Ależ oczywiście że rozumiem ciebie, o dlatego podałem ten przykład byś sobie uświadomił o ogromie cierpień wywoływanych przez świadome działania tych ludzi. Nawet nie mozna sobie wyobrazić ile męki przeżywa pojedynczy członek rodziny na wieść, że jego męża, tatę czy brata właśnie ktoś zastrzelił na ulicy ponieważ nie miał utargu w kasie. Pomyśl jakie to ilości cierpień nie fizycznych ale psychicznych zalega na ty, świecie?.

Ty twierdzisz że ewentualne wieczne męki jakie Bóg przygotował dla nich były by niesprawiedliwe?

Albo że za mocna kara by była?

Tu nie chodzi o to co nam sie wydaje ale co wie Bóg Sędzia Sprawiedliwy w końcu skoro On twierdzi że na to mogą zasługiwać nic na do tego!
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 27th Kwiecień 2017, 11:22

Andrzej, ale przecież ja nikt tu sobie niczego nie domawia, tak jest napisane w Słowie Bożym, więc z czym polemizować?
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Andrzej on 27th Kwiecień 2017, 11:33

Obserwator, jest napisane też że niegodziwi spala się jak ciernie w piecu.
Pisałem powyżej że Biblia jest pełna symboli.
Więc albo spalą się albo palić się będą wiecznie?

Nie mam zamiaru już ponownie pisac tego samego.

Odrodzony. Ja nie krytykuje Boga. Zarzucasz mi to po raz drugi.
Krytykuje wasz sposób interpretacji Ezdrasza.

Co ciekawsze częsć z was jeszcze niedawno była takiego samego zdania jak ja.
Nagle jednak posiedliscie objawienie i już moje zdanie które do niedawna było także wasze to KRYTYKA BOGA!

Ładnie dorabiasz ideologie Odrodzony. Ja jej nie kupuje

Andrzej

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 27th Kwiecień 2017, 12:20

Andrzeju, odbieraj sobie to, jak chcesz.

Ja nie uważam, że dorabiam tutaj jakąś ideologię, jak Ty to niestety odebrałeś, ale w oparciu o Słowo Boże i moje zrozumienie tego słowa bronię dobrego imienia Pana, Boga i Jego Syna.

I zawsze będę to robił, kiedy ktoś w moim przekonaniu będzie krytykował Boga albo Jego Syna, nawet wówczas, kiedy ten ktoś nie będzie sobie tego uświadamiał.

Zauważ też, że nie jestem tutaj w tym odosobniony, więc nie ja jeden tak odbieram Twoje wypowiedzi.

Ja ze swojej strony napisałem, co miałem napisać.

I nie wracam już do tego tematu, bo widzę, że Ty obstajesz przy swoim zdaniu, a ja pozostaję przy swoim.

A ponieważ Cię po bratersku w kilka osób upomnieliśmy, to nie zaciągamy winy z Twojego powodu.

Pozdrawiam Cię bracie w Bogu Smile

Ostatnio zmieniony przez Odrodzony dnia 27th Kwiecień 2017, 13:06, w całości zmieniany 1 raz

Odrodzony

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics