Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

+42
Obserwator
Mutu
Aleksander
Henry Kubik
Będzimysł
levrone55
efraimita
Lotion
Iraeneus
przebudzonyzesnu
thecombo
Kowalski
Jacek86
Tabitha
Liksar
Andrzej
Gregor
Poznanie Prawdy
polskapaw
marko7
Kropla
Zwykły
anileve
anowi
Milosc
zipek
Bushi
Arkadia
Hugo
Skiper
Rafal81
lusia
Cyryl
walirlan
Edwedere
ikiro
piotrek123
Olo
Kasia
wiosna
Marysia87
Takeshi
46 posters
Go down
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

2nd Marzec 2017, 20:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Jeśli wszechświat jest tak ogromny, to czemu anioły zeszły na ziemie... a nie poleciały miliardy lat dalej ?

Czemu nie chciały założyć swojej własnej cywilizacji, gdzieś hen hen daleko od Boga i ludzi ?

Mogli tak samo porwać swoje żony, dzieci i polecieć daaaaaaaaaaaaaaaleko od Nas !

Mogli przecież tak uniknąć POTOPU ! Przecież ziemie zalewała jakiś czas woda, co ich powstrzymało aby wsiąść w statki i odlecieć na inne planety?

Przecież to istoty duchowe, mogą przeżyć bez tlenu, a żony etc.. posiadają ogromną technologię etc, wiec to też nie byłby problem.

A jednak zeszli prosto na ziemie, i na niej gineli........... może dlatego, że nie ma innych planet i nie mieli gdzie się udać, bo jest tylko Ziemia i Niebo z którego zostali wygnani ?! bounce affraid

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

2nd Marzec 2017, 20:22
Niby szczegół ale ,

Księga Kronik 16
30. Zadrżyj przed obliczem jego, cała ziemio! Zaiste, gdy On utwierdzi okrąg ziemski, ten nie poruszy się.

wielu jest ludzi którzy mówi że Biblia przeczy PZ. Tutaj mamy np mowe o tym że ziemia się nie poruszy.....

a jak wiemy ziemia to kulka poruszajaca się, i to jeszcze jak !

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

3rd Marzec 2017, 06:59
Message reputation : 100% (1 vote)
Filmy w których pokazują kopułe i płaską ziemie


kadry z filmu ' Bogowie Egiptu "

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Pz710

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Pz_510


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

3rd Marzec 2017, 11:51
Message reputation : 100% (2 votes)
Nieco się zdziwiłem, że mój ostatni post o płaskiej ziemi został przyjęty raczej zimno i z niedowierzaniem.

Mam na myśli twierdzenie, że jeżeli nie wierzymy w płaską ziemię, to podważamy akt stwarzania.

Znalazłem oczywiście nie przypadkowo film z 2 marca 2017 w którym znany Rob Skiba wyjaśnia olbrzymią presję wywieraną na Chrześcijan i jest jeden cytat jednego religianta 'chrześcijańskiego', który twierdzi, że płaska ziemia to szatański wymysł aby podważać Biblię i ją w ten sposób ośmieszać czyli ośmieszać Boga.



Film dla znających angielski.

Oskarża on tych, którzy mówią o płaskiej ziemi o bluźnierstwo oraz ośmieszanie Słowa Bożego.

W tym świetle spójrzmy na chrześcijaństwo, które opiera się wyłącznie na naukach apostoła Pawła.




To 90% Chrześcijan!

To, o czym my pisujemy na forum, witrynach i blogach uznawane jest za herezje i bluźnierstwa.

Plan Boga wyzwolenia Narodu Wybranego jest ośmieszany i radykalizowany, Prawo Boże negowane i minimalizowane i wierzy się nawet w Trójcę i świętą Królową Niebios.

Chrześcijaństwo jest zbałwanizowane, totalnie ogłupione przez niemal wszystkie religie Chrześcijaństwa.

Część Chrześcijaństwa jest opętana przez demony i jest na to wiele filmów pokazujących dzikie fantazje 'chrześcijan' powalanych 'duchem bożym' czyli mocą ducha kundaliniego.

Zdecydowana większość Chrześcijaństwa wierzy w Izrael współczesny jako rzeczywisty Izrael Boży, czyli tzw. syjonistyczne Chrześcijaństwo, którego jest większość.

W tym świetle to, co odnajdujemy i publikujemy tworzy z nasz małe unikalne forum osób oddanych Bogu i Prawdzie, którzy ujawniają światu autentyczne i rzeczywiste prawdy Boże, o których jeszcze się nikomu nawet nie śniło.

Tymczasem nie ma ludzi, którzy potrafią cokolwiek podważyć z tego, o czym my piszemy.

Praktycznie poza Kudrańskim nie ma nikogo, kto jest w stanie cokolwiek zakwestionować, a jego interpretacje biblijne budzą wyjątkowo nieprzyjemne odczucia. Znowu zrobił film rzekomo udowadniający, że tylko Bóg jest dawcą życia i skoro Chrystus jest dawcą życia, to automatycznie Chrystus jest Bogiem. Ponownie takie 'odkrycia' można wyjaśnić jednym zdaniem.

Bóg jest Dawcą życia jako Stwórca, a Chrystus daje nam życie wieczne, które z powodu grzechu utraciliśmy.

I godzinny film wyjaśniony jednym zdaniem!

I najważniejsza sprawa. Zwróćmy szczególną uwagę na to, że im dalej idziemy w tym szczególnym kierunku, tym więcej znajdujemy poparcia w postaci mnożących się dowodów na wcześniejsze nasze odkrycia.

Gdybyśmy się mylili, byłoby odwrotnie!

Wszyscy kłamcy boją się drobiazgowego i dokładnego śledztwa. W każdym temacie, czy to w temacie Pawła czy płaskiej ziemi czy zbawieniu z wiary czy wielu innych tematów.

Gdyby były to jedynie moje nauki, NIECO oparte na Biblii ale błędne, kilka tygodni czy najwyżej miesięcy i wszystko zostałoby ujawnione.

Śledztwa wszelkiej maści ukazują czystą prawdę. Dlatego władze i kościoły posługują się cenzurą, perswazją, naciskiem, rozkazami i nawet ośmieszaniem, aby pewnych tematów nigdy nie dotykać.

Dlaczego?

Ponieważ każde bliższe śledztwo ukaże Prawdę, którą oni przed nami ukrywają.


Z płaską ziemią jest identycznie. Zawsze wszystko sprawdzajmy, pogłębiajmy naszą wiedzę i owo pogłębianie zawsze przynosi wspaniałe rezultaty - poznajemy czystą Prawdę.

Dlatego tylu kłamców nas tak bardzo nienawidzi i nie jest w stanie ową nienawiść ukryć.

Sami doskonale wiecie, że nie widzę problemu, kiedy ktoś podaje posta Kudrańskiego czy innych z zapytaniem, co o tym ja czy inni myślą.

Po prostu nie boję się o to, że ktoś mnie ośmieszy. A może ukaże jeszcze lepszą stronę Prawdy.

Wtedy pokornie schylę czoła i zaproszę brata czy siostrę na forum, aby wzajemnie się budować i odkrywać nowe prawdy Boże.



Zdajmy sobie sprawę z tego, że rozumiejąc owe prawdy posiadamy Bożego Ducha Prawdy. Duch objawia się tym, że prezentujemy światu Prawdę Bożą. Nam jest dane owo zrozumienie!

Jest to niezwykły przywilej współpracy z Duchem Prawdy a o nim sporo mówił sam Chrystus.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Aleksander
Liczba postów : 60
Join date : 07/10/2016

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

3rd Marzec 2017, 16:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Henryku, masz rację co do forum i tematów poruszanych na nim w tym i płaskiej ziemi małymi kroczkami mylimy się prostujemy i dochodzimy prawdy jest to wręcz unikatowa grupa, ale o ile pastor biskup starszy i każdy rządzący to jawny kłamca to ludzie uczestniczący w tym bałaganie? Z jednej strony błądzą i pod wpływem nauczania od małego reagują gniewem na prawdę, z drugiej wygodnictwo wielu zwykłych ludzi musiałoby poważnie zmienić swoje życia, o ile decyzje Boga w sprawie jawnych kłamców są nam znane to wobec zwykłych ludzi Bóg będzie sprawiedliwy i miłosierny.


Jeżdżę do pracy z 3 kolegami i w samochodzie opowiadam o płaskiej ziemi również jeden z nich się naśmiewa 2 z nich słucha i sam szuka 3 z nich po za piwem nie widzi świata i ma to gdzieś na jakiej ziemi żyjemy, taki być może jest przekrój społeczeństwa .

Co do płaskiej ziemi jedno jest pewne mi wystarczy słowo Boga i to że miałem okazje lecieć samolotem dla przypomnienia wkleję fragmenty słowa Bożego o kształcie ziemi

Oto one:
Izajssza 44
(24) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię – kto był ze mną?

KRANCE ZIEMI
Księga Izajasza 11
12. I wywiesi narodom sztandar, i zbierze wygnańców z Izraela, a rozproszonych z Judy zgromadzi z czterech krańców świata.
Apokalipsa 7
1. Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo.
Apokalipsa 20
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
Ewangelia Mateusza 24
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
Księga Hioba 26
10. Na krańcu wód zakreślił granice, oddzielił światłość od ciemności.
Księga Hioba 28
24. Bo tylko On patrzy na krańce ziemi i widzi wszystko, co jest pod niebem.
Księga Hioba 37
2. Słuchajcie pilnie grzmotu jego głosu i pomruku, który wychodzi z jego ust!
3. Wypuszcza go pod całym niebem, a jego światło sięga do krańców ziemi.
Księga Hioba 38
12 Czy kiedykolwiek, odkąd żyjesz, powołałeś świt, a zorzy wskazałeś jej miejsce,
13. Aby ogarnęła krańce ziemi, z której bezbożni zostaną strząśnięci?
Księga Izajasza 43
6. Do Północy powiem: Wydaj! A do Południa: Nie zatrzymuj! Przyprowadź moich synów z daleka i moje córki z krańców ziemi!

OKRĄG ZIEMSKI
Księga Kronik 16
30. Zadrżyj przed obliczem jego, cała ziemio! Zaiste, gdy On utwierdzi okrąg ziemski, ten nie poruszy się.
Księga Izajasza 40
22. Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.
Psalm 93
1. Pan jest królem. Oblekł się w dostojność; Pan oblekł się i przepasał mocą, Utwierdził okrąg świata, tak że się nie zachwieje.
Księga przysłów 8
(27) Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni.
(28) Gdy w górze utwierdzał obłoki i wyprowadzał z toni potężne źródła,
(29) Gdy morzu wyznaczał granice, aby wody nie przekraczały jego rozkazu; gdy kładł podwaliny ziemi
(30) Ja byłam u jego boku mistrzynią, byłam jego rozkoszą dzień w dzień, igrając przed nim przez cały czas,
(31) Igrając na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi.


NIERUCHOMA ZIEMIA
Psalm 96
10. Głoście wśród narodów: Bóg rządzi z drzewa! On utwierdził świat tak, że się nie chwieje; Sprawiedliwie sądzić będzie ludy!
Księga Zachariasza 12
1. Wyrocznia. Słowo Pana o Izraelu. Mówi Pan, który rozpiął niebiosa, ugruntował ziemię i stworzył ducha człowieka w jego wnętrzu:
Księga Izajasza 44
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię – kto był ze mną?
Psalm 104
5. Ugruntowałeś ziemię na stałych podstawach, By się nie zachwiała na wieki wieczne.
Księga Samuela 2
8. Wywodzi z prochu biedaka, Podnosi ze śmietniska ubogiego, Aby go posadzić z dostojnikami, Przyznać mu krzesło zaszczytne, albowiem do Pana należą słupy ziemi, On na nich położył ląd stały.


NIEBO
Psalm 104
2. Przyodziewasz się światłością jak szatą, Niebiosa rozciągasz jak kobierzec.
3. Budujesz na wodach swoje górne komnaty; Czynisz obłoki rydwanem swoim, suniesz na skrzydłach wiatru.
Księga Izajasza 45
12. Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.
Księga Izajasza 48
13. Przecież to moja ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa; gdy Ja na nie wołam, wszystkie razem stają.
Księga Hioba 9
8. On sam rozpościera niebiosa i kroczy po falach morskich.
Księga Hioba 37
18. Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?
Księga Izajasza 40
22. Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.
Księga Ezechiela 1
26. A nad sklepieniem, nad ich głowami, było coś z wyglądu jakby kamień szafirowy w kształcie tronu; a nad tym, co wyglądało na tron, u góry nad nim było coś z wyglądu podobnego do człowieka.

Księga Amosa 9
6. Buduje w niebie swoją komnatę, a strop swój zakłada na ziemi; skrzykuje wody do morza i rozlewa je po powierzchni ziemi – Pan imię jego.
Psalm 19
5. A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa… Tam na nich słońcu postawił namiot,
6. A ono jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, Raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą.
7. Z jednego krańca niebios wychodzi I biegnie do drugiego krańca, I nic się nie ukryje przed jego żarem.
Księga Rozdzaju 7
11. W roku sześćsetnym życia Noego, w miesiącu drugim, siedemnastego dnia tego miesiąca, w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba.
Psalm 148
3. Chwalcie go, słońce i księżycu, Chwalcie go, gwiazdy świecące!
4. Chwalcie go, najwyższe niebiosa I wody nad niebiosami!
Księga Jozuego 10
12. Wtedy – a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich – powiedział Jozue do Pana wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!
13. I słońce, i księżyc stały powtrzymane, dopóki Bóg nie odpłacił swoim nieprzyjaciołom; i słońce stało pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu aż do końca tego dnia.
14. A takiego dnia, jak ten nie było ani przedtem, ani potem, aby Pan wysłuchał głosu człowieka, gdyż Pan walczył za Izraela.
Księga Jozuego 10
12. Wtedy – a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich – powiedział Jozue do Pana wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!
13. I słońce, i księżyc stały powstrzymane, dopóki Bóg nie odpłacił swoim nieprzyjaciołom; i słońce stało pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu aż do końca tego dnia.

TRON BOŻY
Księga Izajasza 66
1. Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć?
Ewangelia Mateusza 5
34. A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,
35. Ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla


Oczywiście tych fragmentów jest znacznie więcej wkleiłem te które miałem pod ręką dzięki Arturowi Liksarowi. Można więc rzec jeżeli chrześcijanie wierzą mocno w "cuda uzdrawiania" niezależnie od odłamu chrześcijańskiego (sam kiedys kilka dobrych lat temu miałem okazje być świadkiem "rzucania ludźmi" i to w kościele katolickim na charyzmatycznej grupie przymierza rodzin mamre proszę sprawdzić ich strone) a nie wierzą w opis stwarzania z księgi rodzaju oraz słowa które powyżej przytoczyłem to ich wiara jest albo wygodna albo niepoznana albo letnia . Chrystus ostrzegał nas wyraźnie w listach do zborów nie wolno być letnim. Pozdrawiam was z Bogiem .
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

3rd Marzec 2017, 19:45
znalazłem taką stronę o płaskiej ziemi,

może okaże się przydatna  


http://ifers.123.st

strona po ang.

jeżeli nie odpowiednia to proszę usunąć post

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 03:15
W sumie dobre forum o płaskiej ziemi. Ale prowadzi je Eric Dubay, znany z anty chrześcijańskiego i anty biblijnego podejścia do płaskiej ziemi.

Bez Biblii ziemia kula - jej promowanie nie ma żadnego sensu - płaska ziemia wygląda z Biblii
i ziemia kula stara się ją zagłuszyć.

Jest tam wiele materiałów na temat płaskiej ziemi oraz wiele szukania, np. kto kontroluje Watykan. I ponownie, bez Biblii i biblijnych proroctw żadna z konspiracji a było ich i jest nadal nie ma żadnego sensu.

Eric Dubay najprawdopodobniej pracuje dla upadłych aniołów i atakuje Chrześcijaństwo i Biblię przy każdej okazji, ale... nawołuje do New Age i medytacji.

Wcześniej on miał znacznie większe forum z którego po jednym poście m,nie wyrzucił ze dwa lata temu. A poinformowałem zgodnie z prawdą, że w Australii w Perth w okresie 3 miesięcy w roku nie widać Krzyża Południa.

Hmmm.. mając na uwadze Antarktydę i wydarzenia dotyczące Antarktydy a jestem blisko... to w jakiś sposób się chyba łączy ze sobą.

Zapytałem grzecznie bez konotacji religijnych, czy istnieje jakieś wyjaśnienie tego zjawiska.

Na drugi dzień byłem poza forum. Bez słowa wyjaśnienia.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 09:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Tego się nie spodziewałem. Niedaleko mnie mieszkają tacy " komicy" że tak powiem.

Mają jakiś tam odgłos w Polsce i część ludzi kojarzy " Szwagrów"

Wczoraj stawili prześmiewczy film... o PZ... co jak co , ale nie spodziewałem się, że nawet tak małych zmobilizują do ośmieszania tematu PZ. To tylko pokazuje Jak bardzo Oni się tego tematu Boja, i jak bardzo jest dla nich niewygodny!



Widać , że angażują praktycznie wszystkie siły by go zwalczać i ośmieszać...... i czemu im tak na tym zależy kulowiercy, co ? Rolling Eyes

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 10:32
Liskar ja nie jestem pewien czy ten film ośmiesza temat płaskiej ziemi, to raczej luźna satyra nic więcej. Cały film daje raczej do zrozumienia jak łatwo manipulować człowiekiem ,który dla wygody jest łatwowierny. Scena ze studnią jest tutaj kluczowa, właśnie pokazuje problem tego świata. Końcówka filmu gdzie jeden ze szwagrów ( płaskoziemca) wychodzi narąbany na pole i zaczyna się zataczać zaliczając glebę to i nagle upewnia się że ziemia jest kulą i grawitacja istnieje oraz zaczyna widzieć kosmos, to jest analogia do stanu człowieka upojonego kłamstwami. Dodatkowo pierwszy szwagier sceptyk okazuje się być iluminatą.

Moim zdaniem jeśli chcieli ośmieszyć płaską ziemię naprawdę to im się nie bardzo udało, a może im o to nie chodziło?
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 13:17
Mi właśnie ta końcówka najbardziej śmierdzi. O ile całość jest fajna. To końcówka strasznie mi śmierdzi... i pozostawia raczej na koncu wyśmiewczy wydźwięk niż mobilizację do przemyśleń. No ale może tylko ja tak to odebrałem .

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 14:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja to widzę w pozytywnym świetle. Informacje o płaskości ziemi są prawidłowe i wyglądający na bardziej kumatego obrońca płaskiej ziemi tłumaczy szwagrowi w najbardziej prosty sposób.

Pozytywem jest to, że szwagier nie potrafi niczego zanegować, a wszyscy spodziewają się, ze zaraz szwagier zniszczy szwagra jakimś niezwykłym argumentem i będzie spokój z płaską ziemią.

Końcówka jest wesoła. jeden szwagier zauważą, że kulistość ziemi i grawitację widzi się i odczuwa tylko po pijanemu.

A szwagier oponent okazuje się tajnym agentem iluminatów, który celowo odgrywał przed szwagrem idiotę.

Ten film robi więcej dobrego niż najlepszy artykuł ponieważ trafia do mas najbardziej prymitywnych ludzi.

Najpierw ludzie to wyśmieją ale informacje zostały już wszczepione do umysłu i zasiały pierwsze wątpliwości w umyśle.

Następnym krokiem dla wielu prostych ludzi będzie obejrzeć jakiś film o płaskiej ziemi, aby samemu więcej sprawdzić. I o to właśnie chodzi.

To jest wyjątkowo sprytny zabieg, aby dotrzeć do olbrzymiej ilości ludzi z użyciem typowych elementów kontroli umysłów w pozytywnym celu.

Zwróćcie uwagę na ilość polubień i na ilość obejrzeń.

Film ma 2 dni i ponad 118 tyś obejrzeń, 14266 go lubi, a 512 nie.

To już jest duży sukces.

Owszem, wielu widzów myśli, ze dokopano płaskoziemcom ale znając mentalność ludzką, to co im zasiano w głowie nie da wielu z nich spokoju. Trzeba zauważyć także, że informacje o płaskiej ziemi nie mają na celu ośmieszenia ale podania w najprostszy sposób faktów. Zrobiono to w niemal mistrzowski sposób i rezultaty są widoczne.

To nie jest film negatywny atakujący płaską ziemię. On jedynie sprawia wrażenie negatywnego a bardzo daleki od negatywności.

Niemal każdy będzie słuchał tego w całości myśląc, że jeden szwagier zaraz drugiemu dokopie. Końcówka jest bardzo zaskakująca i nadal nie ma niczego przeciwko płaskiej ziemi.

Dla mnie jest to mistrzowski film, który pobudzi wielu prostych ludzi do myślenia.

Przynajmniej ja to tak widzę. bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 15:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Ciekawy film:


Auguste Piccard powiedział (od 1 imin. 42 sekundy), jak wyglądała ziemia z 15 km (do tej wysokości dotarł):

"Wygląda jak płaski dysk z odwróconą krawędzią".

Inne film:


A w nim widać, że na Antarktydzie jest kopuła.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

4th Marzec 2017, 15:16
Musimy zdać sobie sprawę z jednego.

Bóg w mgnieniu oka udowodniłyby całej ludzkości, że ziemia jest płaska i nie ma kosmosu.

Upadli i sam szatan doskonale o tym wiedzą.

Dlatego powoli zmieniają oni strategię.

"Jeśli nie możesz kogoś pokonać to przyłącz się do niego".

I tak widać jak heliocentryzmu szatański świat nie broni ze wszystkich sił.

Zobaczmy w filmach pokazujące płaską ziemię pojawiają się cytaty z Pawła z Tarsu i zwolennicy Pawła z Tarsu są też zwolennikami płaskiej ziemi.

Owszem Watykan stoi murem za heliocentryzmem ale nie zapominajmy, że Watykan jest kontrolowany przez upadłych a nie na odwrót. A to oznacza, że szatan ma jeszcze inne zbrodnicze organizacje które działają niezależnie od Watykanu.


Zobaczmy to info:

detektyw prawdy napisał:

Świat jest w 98% gotowy na Mesjasza”, mówi rabin.

admin
3 marca 2017
AntychrystCzasy Ostateczne
21 komentarzy

Rabbi Mendel Kessin w jednym z ostatnich kazań do synagogi w Jerozolimie, powiedział, że Mesjasz już się  urodził, a „świat jest w  98% gotowy” do jego przyjęcia.
 
Rabbi Mendel Kessin, który mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale często naucza w Izraelu, poświęcił wiele lat na badanie czasach ostatecznych (eschatologia). On mówił o znakach  przyjścia Mesjasza, ponieważ wyznaję  linię judaizmu, który nie wierzy, że Jezus spełnił wymagania prorcze..
Kessin wyjaśnia, że ​​”Boski Plan”, ponieważ Adam zgrzeszył, Bóg zamierza poprawić świat, coś, co może się stać tylko z nadejściem wiecznego króla.
„W pierwotnym planie stworzenia, Bóg chciał ludzkość, aby wykonać pracę sprostowania. Nie Żydzi, lecz ludzkość, „powiedział. Prace Tikkun – dosłownie czyszczenia – po raz pierwszy podano do Adama w ogrodzie Eden, było zjednoczenie fizyczne i duchowe
 
Chociaż, zgodnie z rabinem, że jest już na Ziemi, to Mesjasz nie został jeszcze  ujawniony, ponieważ ludzie nie są przygotowani do jego nauk. Jednak, jak najszybciej rozpocznie erę mesjańską „” będzie zagłębić się w zbiorowej świadomości świata duchowego.
„Bóg stworzył wszechświat, aby pokazać nieskończoną ilość życzliwości dla ludzi”
Ostatnio rabin rozprzestrzenia ostrzeżenia, że o walce z Gog, prorokowano przez Ezechiela. Dla niego ten konflikt rozpocznie się  przez Iran od próby  zniszczenia Izraela. „Oni przysięgają zabijać Żydów z bronią jądrową. To jest koniec wojny Gog „.
Choć twierdzi, że ten szturm się nie uda, to też jest określony znak, że niewiele brakuje do rozpoczęcia nowej ery mesjańskiej tym. Wykład rabina w języku angielskim, można zobaczyć Breaking News Izrael.

http://detektywprawdy.pl/2017/03/03/swiat-jest-98-gotowy-na-mesjasza-mowi-rabin/

Zauważmy coś ciekawego. Co głosi Paweł???


2 Tes 2 napisał:(1) Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Isusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
(2) Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
(4) Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
(5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
(Cool A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Isus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
(10) I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
(11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
(12) Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.


Czyli żydzi czekają na swojego Mesjasza, który może być antychrystem wg Pawła. 

W ten sposób upadli szykować mogą kolejne zwiedzenie, poprzez wypełnienie słów Pawła. Dlatego upadli zapewne już podczepili się pod ruch płaskiej ziemi.

"Nie możesz kogoś pokonać to się do nie przyłącz".
avatar
Zwykły
Liczba postów : 161
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

5th Marzec 2017, 14:13
A wg. mnie film szwagrów ma bardzo negatywny wydźwięk.

Ich kanał nazywa się "ŚmiechawaTV" i w tym przypadku po prostu szyderczo wyśmiewają się z teorii spiskowych i pokazują, że ludzie którzy w to wierzą to idioci.

Tym bardziej, że rozmawiają o PZ przy libacji alkoholowej i mówią, że jest Ministerstwo Prawdy.

Jeden z popularnych komentarzy tam:

Beka z płaskoziemców XD

Ale to tylko moja prywatna opinia
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

5th Marzec 2017, 14:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie przejmujcie się tak każdym gamoniem.
Gadają o tym, więc temat jest bolesny dla elit.
Poza tym gadają nawet i negatywnie, lecz to też powoduje, że temat dochodzi co coraz większej grupy ludzi.
Kompletni imbecyle nie sa w stanie nic sami wydedukaować więc nie ma sie co nimi przejmować, a ludzie myślący, choć nawet z początku sceptyczni, kiedy da im się dowody, zaczynają zgłebiać temat i sie przyłaczac do grona wątpiących w oficjalną wersję.

Pamiętacie, no może nie wszyscy, jakie były początki? Kilka zaledwie osób w necie. Temat praktycznie w ogóle nie istniał. Kiedy gdzieś wspominałem o tym zostawałem od razu wyśmiany, zakrzyczany i sprowadzony do miana idioty. To było z 7 lat temu.
Teraz...w ogóle dyskusji znajduje się czasem do 20% ludzi którzy mnie wspierają i sami znają temat PZ.
Lawina ruszyła. Niedługo ci upierający się przy ziemi kulce zostaną sami z tą bzdurą.
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

5th Marzec 2017, 16:36
Message reputation : 100% (1 vote)
W KOŃCU odrobiłem lekcje z tematu płaskiej ziemi.

Byłem tym wcześniej nieco zdziwiony i chodziłem koło tego tematu dookoła ... aż w końcu postanowiłem zainwestować czas i rozpoznać Wink

Po kilku godzinach analiz musiałem pomóc mojej szczęce wrócić do pierwotnej formy Smile
No i tak sam zostałem płaskoziemcą.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

6th Marzec 2017, 11:28
Jeden z czytelników przysłał bardzo ciekawy wywiad pokazujący dokładnie jak wyglądają Kulowiercy, po prostu wierzą w to co ich nauczono, nie sprawdzając tego bounce




_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

6th Marzec 2017, 11:33

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

7th Marzec 2017, 11:05
Mamy jakieś sensowne materiały, które wyjaśniają problem satelitów ... bo z tym mi coś nie pasuje.
Wyjaśnienie, że nie istnieją jest nieco .... naciągane ...
Odnoszę wrażenie, że istnieją i technicy znaleźli sposób na ich implementację na firmamencie ... mogę się mylić ale ... może ktoś już to dobrze opracował z naukowców, którzy się zajmują płaską ziemią?

Z góry dziękuję.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

7th Marzec 2017, 18:17
damian
damian
Liczba postów : 111
Join date : 29/06/2015
http://PrawdaNasWyzwoli.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

7th Marzec 2017, 18:36
o właśnie ... dzięki za linka ... przeanalizuję to sobie
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

11th Marzec 2017, 06:05


Strzelił sobie samobójczego! Od 24r minuty.

Wszyscy globusowcy twierdzą, że siły Coriolisa istnieją i trzeba strzelać z karabinu i robić odchyłkę, aby wziąć pod uwagę owe siły.

Także twierdzi się, że na półkuli południowej woda ze zlewu wypływa w lewo a na północnej, w prawo i że to są fundamentalne dowody na ziemię kulę.

Dlatego na podstawie twierdzeń o siłach Coriolisa padają twierdzenia, że samoloty powinny się także zachowywać w sposób sugerujący ruch Ziemi.

Zresztą, czy siły Coriolisa istnieją czy nie, jakim cudem najwyższe części atmosfery, nawet na wysokości 30 km są nadal nieruchome a powierzchnia Ziemi pędzi z szybkością 1666 km/godz. czyli znacznie szybciej niż szybkość dźwięku.

Ale jest jeszcze gorzej!

Według prawidłowych obliczeń szybkość atmosfery na wysokości 30 km jest jeszcze wyższa i wcale atmosfera nie zwalnia ale przyspiesza im dalej od powierzchni ziemi.

Mamy więc ciągłe oszustwa i manipulacje ludzi elit, którzy są najwyraźniej przerażeni tym, ze społeczeństwo odkryło największą ściemę w dziejach świata.


Ostatnio zmieniony przez thewordwatcher dnia 11th Marzec 2017, 11:04, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Mutu
Mutu
Liczba postów : 519
Join date : 18/03/2015

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

11th Marzec 2017, 10:19
Tego typka nie ma co analizować nawet. On nie myśli samodzielnie a tylko powtarza to co mu wbili do łba w szkole, a w interesujący dla dzieci sposób potrafi to przekazać dalej.
To tylko autorytet dla gimnazjalistów którzy nagle dostają olśnienia bo wyjaśni im w ciekawszy niż w szkole na lekcji sposób dlaczego na przykład gwizdek czajnika gwiżdże.

To zdanie ze światłem Henryku...może to ironia której nie rozumiem. Ale jeśli na poważnie, to skasuj to bo to pomyłka, i to sroga Wink

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

11th Marzec 2017, 11:05
Chodziło o dźwięk. Już zmieniłem! Embarassed Embarassed Embarassed

Dzięki za uwagę... bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Trawa
Trawa
Liczba postów : 24
Join date : 19/05/2016

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

11th Marzec 2017, 21:08
Linki do kilku książek i obrazków o płaskiej Ziemi:
http://chomikuj.pl/Markowski/!+P*c5*81ASKA+ZIEMIA+-+FLAT+EARTH

Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi
Eric Dubay
Tytuł oryginału: „The Flat Earth Conspiracy” by Eric Dubay
Część 1 – przetłumaczono z oryginału 172 strony z 251 stron całe j książki:
https://www.dropbox.com/s/992mvw2okoc114n/Ukrywana%20prawda%20o%20p%C5%82askiej%20Ziemi%20cz%201.pdf?dl=0%EF%BB%BF

Warto także najbardziej wartościowe filmy z youtube zgrywać na dysk gdyż bardzo dużo tych filmów jest usuwanych.
Sponsored content

Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć? - Page 35 Empty Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach