Jak chronić się przed promieniowaniem komórek.

Go down

Jak chronić się przed promieniowaniem komórek.

Pisanie by thewordwatcher on 3rd Maj 2015, 11:39

Bardzo ciekawy film.Problem jest oczywisty, ale czy wskazywana protekcja także?

Warto to nieco sprawdzić.

Pobieżne poszukiwania na Internecie tego potwierdzają to w pełni.

https://www.google.com/search?q=protect+against+cell+phone+radiation&ie=utf-8&oe=utf-8#q=EMF+radiation+silver&spell=1

Po angielsku...
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3271
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jak chronić się przed promieniowaniem komórek.

Pisanie by Kasia on 3rd Maj 2015, 12:57

Nie od dziś mówi się o tym, że komórki nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Różni naukowcy z całego świata dowodzą, że duże natężenie promieniowania powoduje raka czy nawet impotencję. Jak sobie z tym radzić? Zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.


Sposoby na groźby ze strony komórek

Przede wszystkim powinniśmy ograniczyć czas kiedy trzymamy komórkę przy głowie. Najpopularniejszym dzisiaj sposobem są słuchawki bluetooth. Są one teraz tak powszechne, że nikogo nie dziwi osoba idąca przez miasto gadająca "do siebie". Są tak małe, lekkie i niezauważalne, że czasami trudną ją zauważyć. Można je kupić już za kilkadziesiąt złotych na allegro czy w sklepach typu Media Markt. Ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie model dla siebie. Jest to inwestycja nie tylko w nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo np. podczas prowadzenia samochodu czy po prostu w wygodę. Warto również wspomnieć o muzycznych wersjach tych urządzeń. Dodatkową korzyścią w przypadku tego typu słuchawek jest to, że słuchając muzyki nie musimy się obawiać, że przegapimy jakieś połączenie. Najczęściej muzyka zostaje automatycznie przerwana.Innym sposobem mogą być tradycyjne zestawy słuchawkowe. Są one mniej poręczne od słuchawek bezprzewodowych, ponieważ telefon cały czas jest połączony z słuchawką kablem. Nie jest to dużą przeszkodą dla osób które większość czasu pracy spędzają w jednym miejscu, np. w samochodzie czy przy biurku. Mają również inne zalety. Po pierwsze są tańsze, po drugie nie wymagają ładowania a po trzecie często są dawane przez producentów w zestawie z samym telefonem.

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z zestawów słuchawkowych ani z słuchawek Bluetooth, możemy zastosować urządzenie które redukują promieniowanie naszego telefonu. Jednym z takich urządzeń jest E-Waves. Ogranicza ono fale które tak niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Redukuje ono skutki długich rozmów takie jak bóle głowy czy brak koncentracji.

Oprócz korzystania z urządzeń zewnętrznych, jest kilka zasad które pomagają zachować nasze szare komórki przy życiu podczas użytkowania telefonu komórkowego. O czym więc należy pamiętać?

1. Ograniczyć rozmowy. Nie wszystkie sprawy musimy załatwiać przez telefon. Czasami można wysłać SMSa, czasami e-maila. Niektórzy ludzie (szczególnie płeć piękniejsza) mają zwyczaj rozmawiania przez telefon nawet przez ponad godzinę. Czy nie lepiej i przyjemniej po prostu się spotkać?

2. Prowadzić rozmowy w miejscach gdzie jest dobry zasięg. W miejscach gdzie jest on słabszy, telefon automatycznie zwiększa moc nadawania, co powoduje również, że promieniowanie staje się większe. Warto więc czasem wyjść z telefonem z budynku aby sygnał się poprawił. Świerze powietrze również nie zaszkodzi.

3. Nie trzymać komórki przy głowie podczas nawiązywania połączenia. W tym czasie komórka nadaje z prawie maksymalną mocą. Wystarczy chwilę odczekać, np. do usłyszenia pierwszego sygnału. I tak nikt nie odbiera telefonu od razu, zazwyczaj trzeba go znaleźć, wyciągnąć z kieszeni/torebki, zobaczyć kto dzwoni i dopiero ewentualnie odebrać.

4. Trzymać telefon ekranem do ciała. Anteny umiejscowione są zazwyczaj z tyłu telefonu, co oznacza, że w tę właśnie stronę emitują największą dawkę promieniowania. Ważne jest również, aby nigdy nie nosić komórki w okolicach serca. Odpadają więc wszelkiego rodzaju smycze (jak to w ogóle wygląda?!) oraz butonierki.

5. Nie nosić komórki cały czas przy sobie. W samochodzie,w domu czy przy biurku nie musimy mieć telefonu w kieszeni. Może on leżeć np. pół metra od nas. Cały czas doskonale będziemy słyszeć nadchodzące połączenia, a przy okazji nie narażamy swojego zdrowia.

6. Nie spać z telefonem! Komórki zastąpiły nam już wiele urządzeń, również budziki, ale to nie znaczy, że musi leżeć pod poduszką. Jak go położymy na szafce nocnej, czy krześle obok biurka, nie dość, że równie dobrze usłyszymy budzik, to sięgnięcie po niego jeszcze bardziej nas rozbudzi.

7. Nie rozmawiać w czasie przemieszczania się. Niestety to oznacza również jazdę samochodem. Podczas szybkiej zmiany położenia komórka zaczyna wzmacniać sygnał podobnie jak w przypadku kiedy zasięg jest słaby.

8. Nie dotykać anteny podczas rozmowy. Budowa dzisiejszych telefonów wyeliminowała potrzebę instalacji wystających antenek, więc nie każdy wie gdzie ona jest. Może więc jednak zajrzeć do tej instrukcji?
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1238
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Jak chronić się przed promieniowaniem komórek.

Pisanie by Kasia on 3rd Maj 2015, 13:11

Zginął człowiek porażony ładującą się  komórką

W Ghanie miał miejsce niecodzienny wypadek.

Nastolatek został porażony prądem przechodzącym przez ładującą się komórkę. Rodzice, którzy pospieszyli synowi na pomoc, stwierdzili, że jest nieprzytomny. W szpitalu okazało się, że jest za późno na jakąkolwiek akcję. Nastolatek zmarł.

Jak do tego doszło? Właściciel telefonu chciał odebrać nadchodzącą rozmowę, podczas gdy komórka była podłączona do zasilania. Nastolatek został potraktowany ogromną dawką prądu.

Serwis modernghana.com nie podaje, czy z telefonem były wcześniej jakiekolwiek problemy, a także jakiej firmy komórkę posiadał nastolatek. To pierwszy tak poważny wypadek od czasu wiadomości o wybuchających bateriach. Miejmy tylko nadzieję, że to jednorazowe nieszczęście.
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1238
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Jak chronić się przed promieniowaniem komórek.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach