Sodoma i Gomora ???

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Sodoma i Gomora ???

Pisanie by Mutu on 5th Sierpień 2017, 17:22

Ok, zwykłe przejęzyczenie. Czepiasz się słówek.

Masło maślane. "żeby zbadać czy umiesz liczyć to musisz umieć liczyć przynajmniej na podstawowym poziomie".

Cóż efremita...no chyba sam sobie odpowiedziałeś, tylko nie zorientowałeś się że to zrobiłeś. Jeśli sprawdzam na przykład poziom wiedzy historycznej kogoś i nie wie on nic o historii to jaki jest jego poziom? Zerowy. Czyli zmierzyłeś jego wiedzę.

Identycznie z testami. Jeśli ktoś nie kuma w ogóle to jest kretynem (to nazwa medyczna ). Czego tutaj nie rozumiesz?

Tym bardziej, że testy nie są jakimiś równaniami matematycznymi, a poziom matematyki wymagany w nich jest rzędu "w tym kółku są 3 trójkąty, a w tamtym dwa..." przy czym wcale nawet nie musisz wiedzieć że kółko się nazywa kółko, a trójkąt trójkąt, i ile jest dwa, a ile 3. Wystarczy że jesteś w stanie zakumać, że w jednym jest więcej niż w drugim.
To tego rzędu problemy.

Mutu

Liczba postów : 534

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 5th Sierpień 2017, 18:26

Mutu napisał:Cóż efremita...no chyba sam sobie odpowiedziałeś, tylko nie zorientowałeś się że to zrobiłeś. Jeśli sprawdzam na przykład poziom wiedzy historycznej kogoś i nie wie on nic o historii to jaki jest jego poziom? Zerowy. Czyli zmierzyłeś jego wiedzę.

No właśnie, nie sprawdzasz de facto inteligencji, tylko jakieś nabyte zdolnosci. Wg tej definicji , inteligencja była by umiejętnością której się uczysz i sprawdzasz. Tylko, ze to przeczy definicji inteligencji.

Inteligencja (od łac. intelligentia - zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w różnych sytuacjach. Cecha umysłu warunkująca sprawność czynności poznawczych, takich jak myślenie, reagowanie, rozwiązywanie problemów.

Testy IQ nie sprawdzają twoich możliwości poznawczych oraz uczenia się, a już napewno nie sprawdzają twoich możliwości adaptacji do zmian otoczenia. Sprawdzają tylko wąski fragment twoich umiejętności osadzony w czysto hipotetycznych realiach.
Tyle z mojej strony w tym temacie, co miałem powiedzieć to powiedzialem Wink kto miał zrozumieć, ten zrozumiał. Ja jestem za mało inteligentny aby pojąć, że testy na IQ to prawda i są przeprowadzane i układane przez bardzo kompetentne osoby.

Swoją drogą ciekawe jak Bóg sprawdza naszą inteligencję.
efraimita

Liczba postów : 260

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 5th Sierpień 2017, 18:49

No właśnie testy te sprawdzają Twoją wiedzę, czyli i umiejętność nabywania jej i rozwijania. przecież nie urodziłeś się z nią.

Ok bo na razie negujesz. daj więc przykład jak powinien wyglądać taki test. Daj przykład pytania, czy kilku pytań.
Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 5th Sierpień 2017, 23:43

Tu dopiero mamy wielkie IQ i przejaw niewyobrażalnej inteligencji w uchwaleniu takiego prawa ... nie dobrze mi...

Niech moje IQ wynosi 0.Bóg nie zapyta mnie na ile byłam inteligentna w swoim życiu ale zapyta co zrobiłam dla innych i w jaki  sposób.

Za to ci którzy krzywdzą dzieci...teraz zwierzęta...ci będą potrzebowali duże IQ by wytłumaczyć się na Sądzie .. i na nic im to się zda.

W październiku w Kopenhadze zostanie otwarty pierwszy w Europie burdel dla zoofilów

Prawodawstwo Danii zezwala na stosunki płciowe „człowieka” ze zwierzęciem i na prostytucję zwierząt „pod warunkiem, że zwierzę nie cierpi”.

Zgodnie z duńskim prawem „jest całkowicie normalnym zaangażowanie się w każdy rodzaj seksu ze wszystkimi gatunkami zwierząt”.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-danii-pierwszy-burdel-dla-zoofilow-2017-08
Kasia

Liczba postów : 1121

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 5th Sierpień 2017, 23:59

Mutu napisał:No właśnie testy te sprawdzają Twoją wiedzę, czyli i umiejętność nabywania jej i rozwijania. przecież nie urodziłeś się z nią.

Tylko że to nie jest inteligencja. A co najwyżej jej wycinek. Przecież sami piszemy o tym, że inteligencja jest uwarunkowana genetycznie.

Nie jestem fachowcem i nie podam Ci konkretnego przykładu. Ale jeśli spojrzysz na definicję inteligencji, to widać, że musiało by to być zadanie do wykonania z którym nigdy nie miałeś do czynienia, które będziesz musiał zrealizowac w rzeczywistości fizycznej lub wirtualnej (coś w rodzaju symulatora) i dodatkowo takiej, która brała by pod uwagę zmienne czynniki w czasie wykonywania zadania. I dopiero na podstawie twoich zdolności do nauczenia się niezbędnych rzeczy do wykonania zadania oraz na podstawie twoich zdolności adaptacyjnych można określić w pełni Twoją inteligencję.
efraimita

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 6th Sierpień 2017, 01:56

I to jest własnie inteligencja. Zmierzenie się z tym z czym nie miałeś do czynienia literalnie. Jeśli to cię przerasta, sorry...twój iq jest mierny. Na tym polega mierzenie IQ.
Tyle.
Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 6th Sierpień 2017, 02:09

Ok :-)
Dzięki za dyskusję w tym temacie, zawsze miło jest podyskutować. Choć czasem z boku to wygląda na przekomarzanie się.
Smile
efraimita

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 6th Sierpień 2017, 12:01

No właśnie o to chodzi żeby "rozbierać" na czynniki, wtedy dochodzi się do wniosków itd.
Dzięki.
Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 6th Sierpień 2017, 14:01

efraimita napisał:Nie wiele można znaleźć w internecie na ten temat, ale te testy to ogromna manipulacja i bardzo duże narzędzie do kontroli ludzi. Pewnie sam bym na to nie wpadł, ale miałem na uczelni pewnego profesora, który zwrócił naszą uwagę (studentów) na pewne fakty związane z tymi testami. Nie jestem teraz w stanie wszystkiego powtórzyć bo było to lata temu, ale ogólny sens jest taki, że w tych testach zawsze słabo wypadają mieszkańcy afryki, czy innych ludów nie związanych etnicznie z naszą zachodnią cywilizacją. Głównym problemem jest niedostosowanie narzędzi diagnostyki do ich specyfiki życia.

Efraimito to ja się wtrącę do dyskusji. 

Ten profesor niestety ma poważne niedobory wiedzy i sobie wymyśla rodzaje inteligencji.

Kiedyś poważni profesorowie w epoce socjalizmu wymyślali rodzaje sprawiedliwości. Np. "sprawiedliwość społeczna", "sprawiedliwość dziejowa". Tymczasem sprawiedliwość jest jedna zaś jej przeciwieństwem jest niesprawiedliwość. Po co owi profesorowie wymyślili nowe rodzaje sprawiedliwości??? Aby zwieść ludzi. Przecież niesprawiedliwe działanie władzy nazywa się nie niesprawiedliwości ale sprawiedliwością społeczną.

Test Mensa jest najbardziej miarodajny. Podobnie jak sprawdzasz swoją siłę w danym ćwiczeniu podnosząc większy ciężar lub sprawdzasz szybkość przebiegając najszybciej dany odcinek drogi. I tak gościu który w wyciskaniu leżąc ma największy ciężar i go wyciśnie jest najsilniejszy. Nikt nie dyskutuje z tym faktem. Tak samo test mensa to są obrazki w których szukasz jakiejś regularności reguły w określonym czasie. Czyli szukasz obrazka który tutaj pasuje. Podobnie jak zabawki dla dzieci mają otwory w kształcie figur i dziecko w ten sposób rozwija swój intelekt i spostrzegawczość. 

Po co się wzięły owe rodzaje inteligencji???

Z prostej przyczyny po to aby znowu zwieść i ogłupić ludzi.

Inteligencja jest jedna, tak samo szybkość, siła, sprawiedliwość. Np. inteligencja emocjonalna to po prostu uczuciowość czy sumienie. Aby w danym środowisku sobie dobrze radzić nie jest potrzebna sama inteligencja. Np. radzenie sobie ze stresem oraz wiele umiejętności składa się na sukces w danym środowisku. Jednak inteligencja jest czynnikiem dominującym w panowaniu nad danym otoczeniem.

Dlatego rasa biała i żółta dominowała na świecie.

Co do różnic ras ludzkich. To nikt nie podważa, ze czarni są najlepszymi biegaczami, są doskonali w wielu sportach. Wie o tym każdy i nikt nie podważa tego ewenementu.

Tak samo jak Mikke powiedział prawdę (przecież takie są dane naukowe):

I zrobiła się wrzawa. A Mikke powiedział, tylko tyle, że średnio kobiety są mniej inteligentne o kilka punktów od mężczyzn. Wszyscy go krytykowali a nikt nie wie co to jest średnia.

Np średnio czarni są lepszymi sprinterami od białych. Nie oznacza to, że każdy czarny jest lepszym sprinterem od białego. Np jakiś biały dojdzie do półfinału sprintu, i pokonał kilku czarnych. Tak samo wiele kobiet jest inteligentniejszych od mężczyzn. Jednak średnia wskazuje na wyższą inteligencje mężczyzn.

Skąd się bierze zatem ten krzyk o równość intelektu kobiet, mężczyzn i różnych ras???

Z prostej przyczyny. Nasienie węża chce skazić i ogłupić genetycznie rasy inteligentniejsze (rasę białą) aby rządzić całą ludzkością.

Biała kobieta jak by wiedziała, że jej potomstwo z czarnym mężem może być mniej inteligentne to by nie była chętna do ożenku z czarnym.

A tak kolejna zapora została usunięta do mieszania ras. 

Zobaczmy na przykład islamistów. Oni tłuką się między sobą. W Syrii islamiści nie walczą sami z Assadem ale także sami ze sobą. Pokazuje to jak władze dają narodom z ras o mniejszej inteligencji broń i manipulują nimi jak chcą.

Czy w USA czarny zatrzymany przez policje, która ma do niego wycelowaną broń zamiast stosować się do nakazu to idzie na policjanta i często wyciąga coś z kieszeni. I z tego powodu ginie. Jest to pokaz niskiego ilorazu inteligencji.

Cyryl

Liczba postów : 1019

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 6th Sierpień 2017, 14:23

Cyryl

Wyjaśniłeś to perfekcyjnie.
Dokładnie tak jest - jak wymyślają jakiś rodzaj czy to sprawiedliwości (sprawiedliwość społeczna), czy inteligencji (inteligencja emocjonalna) to po to aby albo coś zatuszować, albo okłamać, albo ktoś na tym ma biznes. Sprawiedliwość społeczna na przykład...to jest coś takiego, że można ukraść komuś np dom bo społeczeństwo uzna, że jest on potrzebny np "uchodźcom", tak jak to się dzieje obecnie w Niemczech.
Inteligencja emocjonalna została tez wymyślona aby coś zatuszować - niższe IQ u kobiet itd.

To jest taka talmudyczna manipulacja i celowe mieszanie w głowach. Po to aby wszystko było względne.
Idealnie mamy to pokazane w Polskim prawie, gdzie człowiek napadnięty przez bandytów we własnym domu, broniąc się przyłoży któremuś pogrzebaczem, i zostaje uznany winnym za przekroczenie granic obrony koniecznej.

Psucie prawa jest celowe. To żydowskie manipulacje aby wszystko było względne a ludzie musieli wykładać grube pieniądze na adwokatów którzy będą udowadniać ich niewinność.

.......................
MENSA to testy opracowane właśnie w taki sposób aby rozpoznawały zdolności umysłowe człowieka.
......................

Dodam jeszcze na temat mieszania ras na siłę.
Dokładnie po to to robią, aby białą inteligentną rasę maksymalnie otumanić i obniżyć inteligencję przez co będzie łatwa do manipulacji. Bóg stworzył rasy ludzkie po coś. Gdyby tak nei było, nie byłoby ras. Do niedawna rasy zamieszkiwały określone tereny na ziemi i się nie mieszały. Teraz wężowe plemię miesza w tym wszystkim.
Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 6th Sierpień 2017, 15:26

Mnie się wydaje po przejrzeniu kilku testów, że jest to czysta manipulacja, aby pokazać wyższość nasienia węża ponad innymi ludzi.

Nasienie węża ma czas i pieniądze. Wystarczy przestudiować pytania i testy na inteligencję i większość zacznie wykazywać na testach znacznie powyżej 120 IQ.

Jestem przekonany znając życie, że wielu, zwłaszcza ludzi u władzy tak robi. Potem pokazują nam, jacy głupi jesteśmy ponieważ siebie oznaczyli super inteligencją i w rezultacie mamy dziwi ponad dziwy.

Inteligentny polityk, z zawodu dureń i idiota.

Mądrych odstrzeliwują, jak Kennedy'ego czy Lincolna.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2450

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 6th Sierpień 2017, 15:33

A co tutaj ma do tego czas i pieniądze?

Testy MENSA robisz w taki sposób, że nie masz całego materiału do dyspozycji, i po rozwiązaniu testu też nie dostajesz odpowiedzi czy zaznaczyłeś prawidłowa opcję, więc nie możesz ich przestudiować, wyuczyć sie i zapamiętać bo nie nie ma takiej możliwości.

Można oczywiście osiągnąć ciut wyższy wynik poprzez rozwiązywanie takich testów, przez co ćwiczy się umysł. No ale to jest podnoszenie sprawności umysłu czyli i inteligencji.

Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 7th Sierpień 2017, 00:26

Cyryl masz rację. I Mutu też masz rację. Tak powinno być jak mowicie. Ale jakie mamy gwarancje , że mensa, a właściwie jej skromna grupa "prometheus" nas nie oszukuje chociażby z wynikami tych testów. Może i te testy są miarodajne (chociaż naprawdę dziwi mnie wasza łatwowierność w tę instytucję) ale my tego nie możemy zweryfikować dostajesz tylko wynik swojego (?) testu i musisz wierzyć, że mensa cię nie oszukała i twój wynik faktycznie jest na takim poziomie. Henryk zauważył bardzo istotną rzecz i bardzo szybko się połapał, że w całym tym schemacie mierzenia naszej inteligencji jest bardzo duże pole do manipulacji.
Zrozummy się. Człowiek ma inteligencję i zapewne można ją zmierzyć (moim zdaniem nie tak jak to się robi, ale umówmy się, że to nie jest przedmiotem dyskusji) jednak mensa to kolejny zwodniczy twór, który ma do spełnienia swoje zadanie w tym szatańskim systemie. No naprawdę uważacie, że w świecie grzeszników, który idzie na stracenie jak to opisał Henoch jest instytucja która robi coś dla dobra ludzi i jest szczera w tym co robi?
efraimita

Powrót do góry Go down

Pisanie by Mutu on 7th Sierpień 2017, 00:39

Masz rację, jednak jeden czynnik decyduje o tym że im wierzę - oni z tego co się połapałem stworzyli to aby wyłapywać najinteligentniejszych ludzi na świecie i pewnie ich wykorzystywać w swoich celach finalnie, ale przez to robią te testy skrupulatnie. Im na tym zależy.

Poza tym mam znajomą która ma swój gabinet psychologiczny, i w nim używa też testów na iq. Wiem więc które testy są miarodajne, i porównywałem je z tymi z Mensy, i wyniki były podobne.

Mutu

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry