Watykan - Wielka Nierządnica

Strona 20 z 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Bushi on 25th Maj 2017, 21:31

Muszę się z wami podzielić pewnymi moimi spostrzeżeniami odnośnie katolików. Nadmieniam że jestem  delikatnie mówiąc rozwalony od kilku dni i zarazem przerażony,  wiadomo że "samuraja" nie łatwo jest przerazić ale jednak stało się!

Robiłem nie raz dyskusję z katolikami miałem tego przez 5 lat bardzo wiele, ale nigdy nie widziałem tak szybko odradzającego się i rosnącego w siłę katolickiego ekstremizmu.

Od kilku tygodni jestem na pewnej grupie "facezbokowej" pod nazwą : "KATOLICY/CHRZEŚCIJANIE>Cała Polska". Oczywiście  większość to katolicy, obecnie praktycznie tylko katolicy ponieważ doszło tam do masakry i "pospolitego ruszenia" wojujących katolików, którzy stanęli w obronie "kultu maryjnego"  i regularnie wyławiali jechowców, ewangelików i nowonarodzonych, sprawdzając kolejno wpisy i komenty by wyławiać "heretyków".

Jak się zaczęła masakra  na grupie?
Do pewnego czasu duch ekumeny funkcjonował na grupie, protestanci połączeni  ekumenicznie z pouczonymi katolikami nawzajem  wciskali jakieś żenujące wykłady swoich mentorów dosłownie o niczym. Jednak rzeźnia zaczęła się po tej chorej "majówce maryjnej" , katolicy dostali kociego tańca z ich "maryją", dawali wpisy ,adoracje,  powiem tak :

Tak ogromnego wysypu bałwochwalstwa nie  widziałem nigdy licząc dosłownie na minutę, same memy z królowa nieba, dziwnymi modlitwami, dziwnymi tajemniczkami  i komenty typu :

"amen , amen , amen"
"Przenajświędsza Maryjo obroń Ojca świętego "


To było tak obrzydliwe że duch ekumeny nagle prysł i ewangelicy  zaczęli delikatnie podsuwać filmiki objaśniające niebiblijność tego kultu.

Muszę nadmienić ważną sprawę i zarazem ciekawą. Kiedy  to obrzydlistwo zaczęło być masowo wystawiane na grupie regularnie  robiłem odpowiednie komenty i zauważyłem że praktycznie nikt nie reagował. Wydawali się być w jakimś amoku czy transie, nawet jeśli ktoś coś odpowiedział dziwiąc się przeważnie to nie ciągną tematu. Ale kiedy te chore majowe adoracje i świętowania przeminęły nagle katolicy się jakby ocknęli i zaczęła się im dosłownie wścieklizna!.

Zauważyłem jak katolicy przez pewną dziewczynę moderator i jeszcze  inną zaczęły nagle robić dziwne wpisy przydługawe, nawołujące katolików do działania przeciwko heretykom i zaczęło się masowe wywalanie z forum niekatolików. Oczywiście  doczepili się i do mnie ale udało mi się wybronić pisząc że nie jestem katolikiem ale że jest w nazwie też "chrześcijanie" i zarzuciłem im niesprawiedliwość, ich moderatorka zainteresowała się mną i zaprosiła na priva.

Tam dostałem wykład jak to nie jest w duchu ekumeny i dialogu ale niewolno nam atakować katolików. Powiedziała mi że ktoś jej zlecił adminowanie tej grupy choć nie bardzo się o to prosiła.
Teraz zaczynam ciągnąć ją za język i staram się by mi powiedziała coś to jej mentorze : ks. Piotr Pawlukiewicz, którego wykłady ciągle wrzuca na tej grupie.

Zobaczcie kawałek jego wykładu a zaręczam że będziecie w głębokim szoku  czego on naucza, zobaczcie też jego wzrok zobaczycie coś dziwnego.

https://www.youtube.com/watch?v=Hej9KhkALTY


Otóż moje podejrzenia są następujące:

- niestety okoliczności 100 rocznicy  wydarzeń w Fatimie, oraz ogromne bałwochwalstwo jakie temu towarzyszyło spowodowało jeszcze większe utrwalenie niebezpiecznego bytu na terenie Polski
- uważam , że w Polsce działa jakaś tajemna grupa mistyków pochodzenia gnostycznego która chodzi w katolickich habitach, mają nieograniczone fundusze i stanowiska w  hierarchii KRK. Oni działają potajemnie przemycając nowe nauki które będą prawdopodobnie podstawą rodzącej się nowej religii w Watykanie.
- kieruje tym zwierzchność która podszywa się pod "maryję", lub tylko wspomaga.
- ruch ten zrzeszony  w KRK, to ekipa wyszukująca młodych gniewnych wojujących katolików
  z wszelkich grup społecznościowych, werbująca ich  by zakładali grupy na FB i tym podobne.
- były ksiądz Międlar to moim zdaniem jeden z nich
- Franciszek to planowany "zły Papa" który ma posłużyć jako kozioł ofiarny w przyszłym pokazowym jego usunięciu. Moim zdaniem typowy antypapierz po którym przyjdzie super Papierz usuwający rzekomy pokłady masonerii z Watykanu.
- młodzi zwerbowani aktywiści katoliccy mają spotkania na których są wręcz szkoleni i poddawani praniu mózgów, dostają modlitwy oraz materiały do rozprzestrzeniania, filmy z wykładami które zamieszczją. Mają wtłaczane że w Watykanie jest gniazdo masonerii, które trzeba koniecznie wyplenić!
- oni promują odrodzenie Polski pod etykietą fałszywego Jezusa, skłaniając ruchy patriotyczne do ukłonu w kierunku Kościoła Katolickiego.  

Wygląda to jak awaryjny plan Watykanu, ciekawe jest też to nachalne upraszanie biskupów do przyjmowania uchodźców, jest to cięcie gałęzi na której się siedzi?... Chyba że jest to właśnie plan Watykanu by powstrzymać uciekanie wiernych z KRK, coś w rodzaju "RESETU". Wszelkie złe rzeczy zrzucamy na kozły ofiarne w postaci jakiejś wyimaginowanej grupy masonów w KRK, odpowiedzialnych za wszelką nieczystość. Wpraszanie uchodźców, pedofilię i inne obecnie promowane przez Franka fantazję. Do tego oczywiście bez kierującym tym wszystkim żydem by się nie obeszło, bo to też dobry kozioł ofiarny jest!.

To coś  jak opisywany przez Cyryla : teza - antyteza  dokonywana tym razem bezpośrednio na "ciele" KRK, syntezą może być odrodzenie i fundamentowanie władzy Watykanu przed zagrożeniem wynikającym z nadejścia Chrystusa.

Rozmowa z Kabalistą na temat Watykanu:


Kabalista powiedział mi coś ciekawego na temat Watykanu:

kabalista napisał:kalendarz gregorianski ma pochodzenie egipskie
katolicyzm=poganstwo
nic sie nie zmienilo
tylko imiona bogow


Zapytałem go co sądzi  czy masoneria przejęła  Watykan czy raczej Watykan stworzył masonerię

kabalista napisał:watykan jest OD ZAWSZE gnostyczny
tylko jak dziwka zmieniają swoje poglądy tymczasowo zeby sie przypodobac ludziom

Kabalista zdradził mi że w szkole kabały lekcje z gnostycyzmu to podstawa, powiedział mi bym nie mieszał masonerii z gnostycyzmem, ponieważ nie każdy gnostyk jest masonem.

To oznacza, że na gnostycyzmie różnej maści zbudowane są obecne czołowe religie , ale nie w taki sposób otwarty i oficjalny ale ukryty. O ile w przypadku Judaizmu możemy się domyślać ponieważ kabaliści specjalnie się nie ukrywają z tym, to co do Watykanu j jest inaczej .  

Watykan skrywa gnostycyzm pod płaszczykiem religii Katolickiej, zasłaniając się Ewangelią i Starym Testamentem jedynie w zakresie podstawowym, wystarczającym by zwieść ludzi, jednocześnie stopniowo wplatając egipską religię tworząc obecną postać Katolika wraz z całymi obrzędami.

Dlaczego egipska religia?

Ponieważ nurt gnostycyzmu bardzo silnie funkcjonował właśnie w Egipcie w I i III w. Ruchy gnostyczne które zaczęły pierwsze mieszać się z naśladowcami prawdziwego Chrystusa właśnie miały swoje początki w terenie Egiptu. One rozprzestrzeniły się po terytorium Romanum.

Tak prawdopodobnie powstało obecne chrześcijaństwo, w IV w raczkujący KRK rozprawił się z szalejącym gnostycyzmem nie dlatego że głosił herezje. Lecz z powodu tego że zapragnęli zrobić jedną skonsolidowaną religię i zniszczyć resztę konkurujących nurtów takich jak : manacheizm, hermetyzm. Po prostu zrobili sobie monopol likwidując niewygodne odłamy i zrobili "super" religię.

By tego dokonać musieli stworzyć kanon biblijny na I soborze w Nicei 325 roku. To tam odsiali mnożące się "ewangelie " Judaszów , Magdalen, przy okazji pozbyli się niewygodnych ksiąg  autentycznej Biblii. Mało się mówi o tym że właśnie na tym soborze wszelkie ewangelie gnostyczne zostały zakazane. Jeśli chcesz mieć monopol na swoją wersję religii gnostycznej musisz zakazać i zdelegalizować księgi dostępne na rynku!. Watykan zrobił dobre posunięcie, mianowicie ogłosił
herezją dualizm, który jest podstawą ideologii gnostycznej. Ułatwiła mu w tym sama Ewangelia Isusa, oraz skorzystał z zborów prawdziwych naśladowców. Jednocześnie ukrycie dualizm wyznawał co widać w późniejszych doktrynach i naukach.

Jednak jak wspomniał Kabalista Watykan to specyficzna wersja gnozy, dlatego że WŁAŚNIE PRZYBRAŁA WZORZEC RELIGII EGIPSKIEJ. Tak nienawidzonej przez Żydów i kabalistów.

Teraz ważne :

Dlaczego masoreci  ( żydowscy pisarze ) przepisując biblię na hebrajski dodali tam zwroty : "AMEN"

I dlaczego tak bardzo spodobało się to gnostykom watykańskim?

Teraz wiadomo ponieważ Watykan to kopia Egipskiej religii i każda modlitwa idzie do Amen RA!

Podobnie z : "alleluyach" , gdzie  można to swobodnie przetłumaczyć : "Chwalmy Yah"  


CDN.
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by thewordwatcher on 27th Maj 2017, 07:00

Bushi... jest chyba tego więcej i mam email od kogoś, kto podobnie pisze.


Witam,
mam dwie kwestie do Pana, ponieważ nie byłem w stanie odszukać ich na prowadzonych przez Pana stronach:
- kwestia dokumentu ONZ "Agenda 21" - jakie są Pana zapatrywania i czy podziela Pan poglądy Davida Icke'a w tym temacie?
- kwestia artykułów : http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=1659 , http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/ostrzegamy/170-pawel-apostol-jezusa-chrystusa
czyżby kontrofensywa zwolenników dyktatu watykańskiego? Wink

Agenda 21 to już stary program, zmieniony w wielu detalach i coraz rzadziej cytowany.

Przeczytałem bardzo pobieżnie obydwa linki.


W sumie taka krytyka tego, o czym pisuję bardzo mnie buduje. Świadczy ona o tym, że to, co ja pisuję

oraz kilku forumowiczów trafia do coraz większej ilości ludzi, którzy zdają wielce niewygodne pytania
klerowi i swoim przywódcom religijnym. Najlepsze jest to, że na owe pytania przywódcy religijni nie są
w stanie odpowiedzieć i te linki o tym wymownie świadczą.

Cytat z 2 strony forum. http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=1659&start=15
Poznałem tylko jednego jedynego człowieka, który powoływał się poważnie na stronę Kubika - aż mu w minutę wykazałem, że ta witryna swoimi treściami sama wystawia się na pośmiewisko. Był to człowiek tkwiący w tak licznych, jak i idiotycznych teoriach spiskowych. Sam tkwił głęboko w zwiedzeniu i grzechu. A może rzeczywiście takie osoby H. Kubika czytują?To jest sedno wszystkiego oraz tożsamości osób krytykujących ale nie nauczających jakiekolwiek Prawdy.

Ludzie wierzący w skrzynkę dla idiotów i w rządowe obietnice są właśnie przez oba ciała poważnie zwiedzeni.

Cała historia świata i mediów to jedno wielkie kłamstwo, a sam Chrystus był ofiarą spisku i poniósł śmierć.

To nie była 'teoria' spiskowa. To jest faktem, ale nie dla pawłowych Chrześcijan.


To zdanie świadczy o tożsamości ludzi wspierających system szatana w mediach i w rządach. Nasienie węża - nie ma spisków.


Uważam, że nie można poznać Prawdy bez poznania prawdy biblijnej, która mówi w oczywisty i jasny sposób o spisku szatana na ziemi.Co jest najważniejsze, jest to autentyczny spisek a nie teoria, jak inni chcieliby to widzieć.


Chrześcijanie nie widzący żadnych spisków na świecie i wierzący szatańskim rządom i mediom, słuchających satanistów i satanistek, jak Kate Perry czy innych sług szatana są straszliwie zwiedzeni i powód jest oczywisty.


Chrystus polecił nam nauczać i przestrzegać tylko i wyłącznie Jego nauk oraz Jego Ojca.


Trump ujawnił wiarygodność mas mediów czym potwierdził jeden olbrzymi spisek przeciwko Ludowi Bożemu, New World Order, który ostro zwalcza Trumpa.

Oznacza to, że Trump ujawnił olbrzymi spisek Ukrytego Rządu i próby usunięcia Trumpa przez ten Ukryty Rząd (także spisek!!!) są już jawne.

Ludźmi najbardziej zwiedzionymi są ci, którzy w owe spiski nie wierzą.


Czyli Isus Chrystus nie był ofiarą spisku i śmierci nigdy nie poniósł!?
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Kasia on 30th Maj 2017, 23:21

Żywcem już zmuszają nieświadomych wiernych do uczestniczenia w "czarnych mszach"

Przynajmniej tak to wygląda.
Jakiś "lewitujący Chrystus" obok krzyża ,czarny ołtarz ,czarne świece i do tego jakaś kosmiczno nowoczesna monstrancja.Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Image_zpsfydiumep


Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Image_zpsyrfjs6jc


Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Image_zps1sdrh25r


Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Image_zpsw6utrex7
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Kasia on 27th Czerwiec 2017, 22:05

"I to jest historia porażki Boga"

Ten człowiek sprzedał się już z butami.
Nawet pozorów już nie trzyma.
Póki co robi kolejny cyrk diabłu przed tą dziwną diaboliczną figurą .

Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by lusia on 28th Czerwiec 2017, 09:45

lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by lusia on 29th Czerwiec 2017, 10:04

lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Kasia on 4th Lipiec 2017, 23:52

Katedra we Włoszech a w środku zielone drzewko a w kółko tancerki i jawny kult słońca czy natury jak kto woli.

Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by anileve on 6th Lipiec 2017, 08:40


anileve

Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 50
Skąd : Gniezno

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Hugo on 18th Lipiec 2017, 18:11

Następny brudny sekret wyciekł. W tle afery... brat Benedykta XVI.
https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-547-dzieci-z-choru-ofiarami-przemocy-i-molestowania-6145558965094017a

Hugo

Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 33
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by lusia on 18th Lipiec 2017, 18:39

lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by lusia on 23rd Lipiec 2017, 10:59

lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Obserwator on 30th Lipiec 2017, 12:47

Na witrynie wolna-polska.pl opublikowano mój artykuł o Watykanie, wężowej stolicy.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/watykan-wezowa-stolica-2017-07

Nie przypuszczałbym, że owa strona ukaże materiały z naszych blogów, które mogą przekierować dalej ku poznaniu biblijnych prawd, zazwyczaj zwalczanych przez różne grupy działające w sieci, ale jednak artykuł obnażający Watykan, jako światową stolicę szatana został tam udostępniony.

Co ciekawe, taka witryna, typowo o poglądach prawicowych, na której nie raz się zdarzyło pokazywać dezinformacje jest nastawiona przeciwko kościołowi i włącza się w proces obnażania Nierządnicy.

W moim artykule jest wyłożone prawidłowe znaczenie proroctw na jej temat, tak więc wszystko wskazuje na to, że atak na nią przybiera na mocy i otwartości, skoro witryna, na moje kontrolowana przez wrogie Bogu frakcje, nie obawia się ukazywania rzeczywistej Prawdy.

Zapewne wkrótce będziemy obserwować co raz bardziej jawne ataki na Nierządnicę - Watykan.

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Hugo on 9th Sierpień 2017, 13:09

Franciszek znowu pokazuje swój nierząd. Nie dość, że para żyła w jednopłciowym związku, to jeszcze wychowują 3 dzieci. Mało, to jeszcze ochrzcili je w kościele katolickim. Gdy Franciszek się o tym dowiedział, wysłał im list z gratulacjami.
https://wiadomosci.wp.pl/papiez-wyslal-list-do-homoseksualnej-pary-mezczyzni-zupelnie-sie-tego-nie-spodziewali-6153094821193345a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

Hugo

Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 33
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by ikiro on 27th Sierpień 2017, 12:19

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/08/czy-mozna-byc-dobrym-katolikiem-i-zarazem-dobrym-polakiem/
Katolicyzm zapragnął zmienić Polskę w ślepe narzędzie swojego bezwarunkowego samowładztwa, ociemnił jezuityzmem, przywiódł nad przepaść zguby

Katolicyzm, urządziwszy się raz w samowładztwo nad ludzkością, koniecznym następstwem tego czynu utworzył sobie interes oddzielny, interes Kościoła, tak różny od interesu ludzkości, jak wolność od niewoli, jak interes przywłaszczyciela od interesu uciemiężonych, położył go za cel swojego bytu, wszystkie swoje prace zwrócił ku jego urzeczywistnieniu, a za najgłówniejsze narzędzie użył samejże religii w najwznioślejszych jej pomysłach, w jej stronie najmoralniejszej, najpiękniejszej.

ikiro

Liczba postów : 32
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by lusia on 30th Sierpień 2017, 16:40

Czy celibat sponiewierał mu mózg? Mysliciel z Wielkiej Nierządnicy

http://zycierodzina.pl/2017/08/30/o-guzynski-pozwolmy-zabijac-niepelnosprawne-dzieci/
lusia
lusia

Liczba postów : 803
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Cyryl on 13th Wrzesień 2017, 12:31

W tym filmie :


Pokazane jest jak Wielka Nierządnica pomimo utraty władzy w Polsce na rzecz Chabadu nadal sprowadzają islamistów do Polski przez ludzi w swoich samorządach oraz przez ich fundacje Caritas. 

Warto pokazywać Polakom kto stoi za islamizacją państw Europy Zachodniej oraz sprowadza islamistów do Polski. A jest to kościół katolicki, największa zbrodnicza organizacja w dziejach świata.

Cyryl

Liczba postów : 1367
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Hugo on 13th Wrzesień 2017, 19:24

Stara informacja, ale ciekawa:
Marcial Maciel, wspópracownik i przyjaciel nieomylnego w sprawach wiary Jana Pawa II, uznany przez niego za wzór dla modzierzy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcial_Maciel

Hugo

Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 33
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Kasia on 15th Wrzesień 2017, 10:16

Kolejne znieważenie Isusa.

Ołtarz w Kolumbi,jakiś dziwoląg bez nóg i rąk.

Czy to przypomina waginę....?
Nie wiem i nswet nie chcę się wypowiadać.


http://wolna-polska.pl/wiadomosci/papiez-franciszek-odprawia-juz-msze-waginalna-2017-09
Kasia
Kasia

Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Zwykły on 15th Wrzesień 2017, 15:23

Do Watykanu wezwany został ksiądz należący do korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Waszyngtonie - ogłosiła w piątek Stolica Apostolska. W Watykanie wszczęto śledztwo w jego sprawie po tym, jak Departament Stanu USA poinformował, że mógł on złamać prawo dotyczące dziecięcej pornografii.

W nocie watykańskiego biura prasowego podkreślono, że "21 sierpnia Departament Stanu Stanów Zjednoczonych poinformował kanałami dyplomatycznymi o możliwym naruszeniu norm dotyczących materiałów pornografii dziecięcej przez członka korpusu dyplomatycznego Stolicy Apostolskiej akredytowanego w Waszyngtonie". "Stolica Apostolska, zgodnie z procedurą przyjętą przez suwerenne państwa, wezwała kapłana, który przebywa aktualnie w Państwie Watykańskim.

Sekretariat Stanu przekazał informacje od amerykańskiego rządu promotorowi sprawiedliwości Trybunału Watykańskiego" - wyjaśniono w komunikacie. Promotor sprawiedliwości to odpowiednik prokuratora. Podano też, że promotor sprawiedliwości wszczął śledztwo także na poziomie współpracy międzynarodowej w celu zgromadzenia informacji dotyczących tego przypadku. Komunikat kończy się przypomnieniem, że przepisy w sprawie wstępnego postępowania nakazują otoczenie go tajemnicą.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/watykan-wezwal-dyplomate-sledztwo-w-sprawie-dzieciecej-pornografii,773137.html

Zwykły

Liczba postów : 161
Join date : 18/03/2015

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Hugo on 26th Wrzesień 2017, 14:20

Film "mea maxima culpa" o molestowaniu w krk. Ja jestem w trakcie oglądania (a raczej słuchania bo jestem zajęta a film jest z lektorem). Po 14 minutach kilka razy mnie zemdliło. Cieszę się tylko, że ciągle wychodzą te brudy i jestem zszokowana ciągłymi ujawnianymi skandalami, których końca nie widać, ich ilością i tym, że te historie są tak podobne do siebie bo to nie rzadne "przypadki" tylko system.
https://www.cda.pl/video/870425e

Hugo

Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 33
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by thewordwatcher on 15th Październik 2017, 01:08

Historia Kościoła Katolickiego. Źródło - https://www.facebook.com/jajanaboczku/posts/733431503530553

Czy o tym wie przeciętny katolik w Polsce ?

- 120r. Wynalezienie wody święconej, pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych
- 157r. Wprowadzenie kar kościelnych i klątw, czyli zamordyzmu. Skuteczna broń Kościoła w walce z własnymi wiernymi Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty,
II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".
Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: "przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów".(Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione). Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelia Mateusza informuje, iż Józef "nie zbliżał się do Maryi, aż porodziła Syna". (Zbliżenie się oznacza w Biblii małżeńskie współżycie.
- 200 r. Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.
- 220r. Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.
- 250r. Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.
- 312r. Według legendy, cesarz Konstantyn przed bitwą przy Moście Mulwijskim ujrzał na niebie krzyż z napisem 'Tym zwyciężysz'. Miało to tłumaczyć późniejszy życzliwy stosunek Konstantyna do chrześcijan Bitwa pod mostem Mulwijskim (według innej wersji przegrana bitwa kandydata na cesarza Konstantyna z Maksencjuszem -pobożnym poganinem. Wizje krzyża miał po wiadomości że skarbiec jest pusty, nie było to nic innego jak zwykła gierka polityczna na zatkanie gęby żołdakom i wmówienie że widział krzyż, żeby uniknąć wypłaty żołdu). Chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie Instytucji Kościoła Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.
- 313r. Edykt w Mediolanie wydany przez Konstantyna i Licyniusza, przyznający chrześcijanom wolność wyznania. Konstanty ponoć na łożu śmierci przyjął chrzest.
- 321r. Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedzielę zamiast dotychczasowej soboty. (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry którego kult dotarł do Rzymu. Dekret Konstantyna brzmi następująco: 'Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę'(Codex Justinianus, III, 12).
- 325r. W Nicei odbył się pierwszy powszechny sobór biskupów chrześcijańskich z całego cesarstwa. Sobór przyjął zwięzłe sformułowania dogmatów chrześcijańskich (tzw. nicejski symbol wiary). Potępiono naukę Ariusza, który był kapłanem chrześcijańskim w Aleksandrii, a na początku IV wieku wystąpił z nauką podważającą dogmat Trójcy Świętej i zaprzeczał boskiej naturze Chrystusa. Zyskał rzesze zwolenników. Na soborze skazano Ariusza na wygnanie, a jego księgi spalono. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma 'świętego' i 'dwójce świętą' awansując Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastąpić dotychczas czczonego Mitrę. W I wieku kult Mitry (mitraizm) zaczął szerzyć się w Rzymie (mitreum) w podziemiach obecnej bazyliki św. Klemensa (San Clemente). W III i IV wieku mitraizm został włączony do państwowego kanonu religijnego w Rzymie. Mitrę przedstawiano jako młodzieńca w tunice, w czapce frygijskiej na głowie, zabijającego byka. Dzień narodzin Mitry, czyli 25 grudnia został w IV wieku przyjęty jako dzień narodzin Chrystusa - obecnie, jak wiadomo, pokrywa się z chrześcijańskim świętem "Bożego Narodzenia". W tradycji chrześcijańskiej pierwszym który pisał o narodzinach Jezusa 25 grudnia był już w II wieku Hipolit Rzymski, natomiast święto narodzin Mitry nie było świętem państwowym, a przyjęcie tej daty za datę narodzin Jezusa wiąże się z chęcią wyrugowania pogańskiego kultu. Dogmat boskości Jezusa na Soborze Nicejskim przyjęto przez głosowanie stosunkiem 270 do 3 głosów sprzeciwu. Tam też ustalono kryteria w/g których przyszłe księgi Nowego Testamentu miały być wybrane (odrzucono ewangelie tzw. gnostyczne (27 ewangelii). Ostateczna wersja Nowego Testamentu została przyjęta na Soborze w Kartaginie. Pierwszą ofiarą herezji przeciw doktrynie kościelnej, skazaną i zamordowaną był biskup Avilii(dzisiejsza Hiszpania) Prescillian w 386r.
- 330r. Wprowadzenie czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii.
- Ok. 339 - 397 r. - św. Ambroży, biskup mediolański, jeden z ojców Kościoła zachodniego. Zreformował liturgię i śpiew kościelny. Spowodował usunięcie z gmachu senatu rzymskiego posągu bogini Victorii, ostatniego świadectwa dawnej religii w Rzymie.
- 347r. Ojciec Kościoła Firmicus Maternus zachęca władców: "Niechaj ogień mennicy albo płomień pieca hutniczego roztopi posągi owych bożków, obróćcie wszystkie dary wotywne na swój pożytek i przejmijcie je na własność. Po zniszczeniu świątyń zostaniecie przez Boga wywyższeni".
- 348r. Uznanie życia klasztornego za święte. 360r. Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów.
- 364r. Na soborze w Laodycei Kościół zabronił świętowania soboty. W Kanonie XXIX tegoż Soboru widnieje następujący zapis: "Chrześcijanie nie powinni judaizować i próżnować w sobotę, ale powinni pracować w tym dniu; powinni szczególnie uczcić Dzień Pański będąc chrześcijanami, i jeśli to możliwe, nie pracować w tym dniu. Jeśli jednak będą judaizować w tym dniu zostaną odłączeni od Chrystusa"
- 375-383r. Cesarz Flawiusz Gracjan zaczął stosować represje przeciw poganom i nieortodoksyjnym chrześcijanom. Zrzekając się tytułu rzymskiego najwyższego kapłana (pontifex maximus), pozbawił pogańską religię poparcia państwowego. Cesarz Teodozjusz zrzekł się tytułu cesarskiego `pontifex maximus' na rzecz biskupa Rzymu. Tytuł ten wcześniej nosili wszyscy rzymscy imperatorzy jako najwyżsi kapłani pogańskich kultów bóstw solarnych. Jest to jeden z najbardziej znanych papieskich tytułów.
- 381r. Do obowiązującej dotychczas konstantyńskiej "Dwójcy Świętej" cesarz Teodozjusz dołączył trzecią osobę tzw. "Ducha Świętego". Działo się to na soborze w Konstantynopolu.
- 382r. Synod w Rzymie zwołany przez Damazego ustanawia zwierzchnictwo Kościoła rzymskiego nad pozostałymi. Uchwała głosi: "Choć kościoły katolickie rozsiane na ziemi są jedną komnatą ślubną Chrystusa, święty kościół rzymski jednak został wywyższony ponad wszystkie kościoły nie uchwałami żadnych synodów, lecz otrzymał prymat słowami Pana i Zbawiciela naszego". Dotąd nie istniał jeden, wielki Kościół katolicki, tylko wiele pomniejszych i nieraz konkurujących ze sobą.
- 385r. Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Miało to miejsce w Trewirze.
- 391r. 78 lat po uznaniu chrześcijaństwa za religię tolerowaną, a nawet uprzywilejowaną przez cesarza Konstantyna Wielkiego, Chrześcijanie podburzeni przez biskupa Aleksandrii, Teofila, spalili miejscową największą na świecie bibliotekę, gromadzącą 600 - 700 tysięcy zwojów - bezcennych skarbów starożytnej literatury grecko - rzymskiej. Przypisywanie tego barbarzyństwa kalifowi Omarowi I jest nieusprawiedliwione, bowiem kiedy ten zdobył Aleksandrię, nie było już czego niszczyć. Zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów.
- 394 r Wprowadzono codzienną celebrację mszy.
- 431r. Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.
- 449r. Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.
- 526 r. Wprowadzono ostatnie namaszczenie
- 539 r. Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej VI wiek. Chrześcijański filozof Boethius, pisał 'Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie'. W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety maja duszę, a w X wieku Odo z Cluny głosił, że 'Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju'
593 r Doktryna czyśćca wprowadzona przez Grzegorza I. Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.
- 600r. Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacinę do liturgii.
- 638r. Szósty sobór w Toledo nakazuje przymusowe ochrzczenie wszystkich Żydów
zamieszkałych w Hiszpanii.
- 694r. Siedemnasty sobór toledański uznaje wszystkich Żydów za niewolników. Ich
kapitały ulegają konfiskacie, zostają im też odebrane dzieci od siódmego roku
życia wzwyż.
- 715r. Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.
- 726r. W Rzymie zaczęto czcić obrazy.- Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi: "Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, Jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego pokolenia i czwartego pokolenia tych,
którzy mnie nienawidzą". Otwarło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp. Zmieniono też czwarte przykazanie.
Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc kościół ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie części i odtąd katolicy mają też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi. Według innych źródeł zmiana przykazań, usunięcie II przykazania, rozdzielenie X przykazania i
zmiana przykazania IV (przeniesienie świętości soboty na niedzielę) nastąpiło w okresie od 321 do 380 roku. Oddawanie czci aniołom, zmarłym świętym i obrazom wprowadzono w 375.
- 783r. Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.
- 786 r. praktykuje się Kult krzyża, obrazów i relikwii
- 800r. Papież rzymski stał się świeckim księciem.
- 813r. Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.
- 835r. Papież Jan XI ustanawia osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając na dzień im poświęcony 1 listopada.
- 850r. Zniszczenie autonomii biskupów (podporządkowanie ich Rzymowi) przez fałszywe dekretalia rzekomego Izydora.
- 965r Chrzest niemowląt został wprowadzony przez papieża Jana XII.
- 993r. Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych, mianuje się pierwszych świętych i rozpowszechnia kult matki Jezusa jako Matki Boga. Szczególny to zaszczyt dla paulinów, bowiem napędza im wypłacalną klientelę. Kult świętych, to dla Kościoła prawdziwa żyła złota. X wiek .Cała Europa znalazła się pod panowaniem papieży. 95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za szkodliwą dla zdrowia; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.
- 995r. Wprowadzono Post w piątki oraz Wielki Post.
- 1000r. Ustanowiono odrębne Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chrześcijanie całej Europy oczekiwali w wielkim przerażeniu końca świata, który to kataklizm miał nastąpić, gdy pradawny potwór "Lewiatan" śpiący w rzymskich katakumbach przebudzi się z woli Pana i w ramach kary za grzechy pożre cały świat chrześcijański Powyższe zajście nie miało miejsca, więc szczęśliwy Papież wraz z owieczkami zarządził wielką fetę i czas zabaw i dziękczynienia Panu za dobroć i ratunek dla świata Tak powstał KARNAWAŁ.
- 1015r. Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. (Przedtem duchowni mieli żony i dzieci, niektóre źródła podają też datę wprowadzenia celibatu w 1079).
- 1054r. Schizma. Kościelne imperium rozpadło się na Kościół zachodni (uznający zwierzchność papieża) i na Kościół wschodni, odrzucający jego władzę. Katolicyzm, odchodząc od rdzenia chrześcijaństwa, staje się najliczniejsza sektą w jego łonie.
1073 - 1085r. Pontyfikat papieża Grzegorza VII. Wprowadził zasadę kanonicznego wyboru papieży przez kardynałów (conclave). Grzegorz VII wydał dekret o zniesieniu świeckiej inwestytury (prawo nadawania godności kościelnych). Odtąd nadawanie godności osobom duchownym miało być dokonywane wyłącznie przez papieża. Grzegorz VII wprowadził też celibat, tj. obowiązek bezżeństwa księży i
uprawiania przez nich seksu 1079r., Przedtem duchowni mieli żony i dzieci.
- 1077 r. Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę".
- 1079 roku zdrajca i renegat biskup Stanisław Szczepanowski staje po stronie zbuntowanych mieszczan przeciwko królowi Bolesławowi Śmiałemu (ok. 1043 - ok. 1082). Biskup poniósł zasłużoną śmierć za zdradę majestatu z wyroku sądu KARDYNALSKIEGO, a po latach Kościół ogłosił go "świętym" i patronem Polski. Leży w sarkofagu na Wawelu.
- 1090r. Różaniec przyjęty (z pogaństwa) przez Piotra Pustelnika.
- 1095r. Sobór w Clermont: Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimę i oswobodzenie grobu Chrystusa w Jerozolimie. Zainicjował w ten sposób pierwszą wyprawę krzyżową. Wezwanie, połączone z zapowiedzią odpuszczenia grzechów uczestnikom wyprawy i nadzieją zdobycia bogactwa Wschodu, znalazło żywy oddźwięk wśród feudalnego rycerstwa.
- 1096 - 1099 r. - Pierwsza wyprawa krzyżowa rycerstwa przede wszystkim francuskiego, włoskiego i niemieckiego z Gotfrydem de Bouillon, księciem Lotaryngii na czele. Utworzyli feudalne państwo - Królestwo
Jerozolimskie, którego pierwszym władcą został Gotfryd de Bouillon z tytułem obrońcy Grobu Świętego.
- 1099r. Krzyżowcy po długim oblężeniu zdobyli Jerozolimę, splądrowali miasto i wymordowali mieszkańców Muzułmanów i Żydów. Kronikarz Rajmund pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych". Utworzono feudalne państwo - Królestwo Jerozolimskie, którego pierwszym władcą został Gotfryd de Bouillon z tytułem obrońcy Grobu Świętego.
- XII wiek. Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie maja życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas".
- 1116r. Sobór Laterański ustanowił spowiedź "na ucho" niektóre źródła podają, że spowiedź na ucho wprowadzona została przez Innocentego III 1215 r.) Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych. Do tego
czasu udzielano sakramentów w sposób nieuporządkowany (np. słowiańscy księża za jeden z sakramentów uznawali postrzyżyny).
- 1143r. Za Celestyna II (1143 - 1144) w Rzymie wybuchł bunt przeciwko władzy papieża. Jego następca, Lucjusz II (1144 - 1145), ginie podczas ataku na Kapitol.
- 1147 - 1149r. Druga całkowicie nieudana wyprawa krzyżowa z królem francuskim Ludwikiem VII i cesarzem niemieckim Konradem III na czele. W wyniki niepowodzeń tej wyprawy (Turcy skutecznie zatrzymali i rozgromili krzyżowców) ruch krucjatowy przygasł w Europie na długi czas.
- 1180r Synod w Łęczycy czyni ustępstwa dla kleru. Dobra zmarłych biskupów pozostają własnością duchowieństwa pod karą śmierci dla rodziny lub panów, którzy odważyliby się je zająć, bowiem "Bóg z siebie drwić nie pozwala".
1184 r Inkwizycja ustanowiona przez Synod Weroński.
1189 - 1192r. Trzecia wyprawa krzyżowa z udziałem cesarza niemieckiego Fryderyka
I Barbarossy, króla francuskiego Filipa II Augusta i króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce. Kiedy cesarz utonął w jednej z rzek syryjskich, wojska niemieckie wróciły do Europy. Francuzi również zarządzili odwrót i na placu pozostał tylko Ryszard III z Anglikami. Najistotniejszym osiągnięciem trzeciej wyprawy krzyżowej było zdobycie przez Anglików Cypru, który pozostał w ręku krzyżowców
- 1202r. Panowanie Władysława Laskonogiego (ok. 1164 - 1231) to okres walki z nieposłusznym klerem rzymskim, który chwyta się rozpaczliwie papieskich roszczeń do panowania nad światem.
- 1204r. Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie były budowane w XX wieku przez nazistowskich
Niemców, po raz pierwszy stosowane były przez chrześcijańska inkwizycję "Encyklopedia katolicka" twierdzi, że inkwizycja "dużo zdziałała dla cywilizacji". Papież Innocenty III wysłał armię krzyżowców do Konstantynopola, czwarta wyprawa krzyżowa: Żołnierze Chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując mieszkańców. Następnie plądrują i palą miasto. Według relacji kronikarza Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia świata, nie wywieziono z miasta tylu bogactw. Krzyżowcy założyli w południowej części Półwyspu Bałkańskiego tzw. Cesarstwo Łacińskie, które przetrwało do roku 1261, kiedy to cesarz Michał VIII Paleolog usunął rycerstwo zachodnie i odbudował państwo bizantyńskie.
- 1208r. Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków i ich sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata Albigeńska, której celem było wymordowanie Katarów. Szacuje się, że Krucjata Albigezjańska pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknęła większą cześć populacji południowej Francji. Przeor, dowodzący wojskami krucjaty, gdy mu się skarżono, że trudno jest odróżnić wiernych od heretyków, odpowiedział:
"Zabijać wszystkich. Bóg ich odróżni". (Według innych źródeł był to kardynał-legat papieski, opat klasztoru w Citeaux o nazwisku Arnaud-Amaury, a jego słowa brzmiały "Zabijajcie ich wszystkich, Pan swoich rozpozna").
- 1212r. Jedna z większych zbrodni papieskich: wyprawa krzyżowa dzieci z Francji i Niemiec. Dzieci, przewiezione do Aleksandrii przez nieuczciwych właścicieli okrętów, zostały sprzedane w niewolę, głównie do domów publicznych i Imperium Mongolskiego.
- 1217 - 1270r. Kolejne wyprawy krzyżowe, które ogniem i mieczem próbowały przenieść chrześcijaństwo do niewiernych, kończą się fiaskiem. Kiedy podczas siódmej wyprawy wybucha wśród krzyżowców epidemia dżumy (Ludwik IX, dowódca wyprawy, również pada jej ofiarą), resztki armii wracają do Europy. Od tego
czasu posiadłości krzyżowców przechodzą stopniowo w ręce muzułmańskie.
- 1220r. Adoracja hostii została wprowadzona przez Honoriusza III
- 1229r. Czytanie Biblii zabronione ludziom świeckim (umieszczenie Biblii na Indeksie Ksiąg Zakazanych) przez Synod w Walencji. Z powodu potajemnych zebrań wiernych dla czytania Biblii i interpretowania jej w sposób godzący w nauczanie i praktykę kościelną, papież Grzegorz IX zakazał czytania Biblii pod sankcją kar
inkwizycyjnych. By ludzie nie widzieli jawnych sprzeczności między teorią a praktyką.
- 1231r. Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi.
- 1234r. Papież Grzegorz IX nakłania do krucjaty przeciw chłopom ze Steding, którzy odmawiają arcybiskupowi Bremy nadmiernej daniny. Pięć tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci ginie z rąk krzyżowców, a zagrody owych chłopów zajmują osadnicy obdarzeni nimi przez Kościół.
1235r. Inkwizytor Robert Bougre rozpoczął na nowo masowe palenie na stosie (m.in. 29 maja 1239 doprowadził do spalenia 180 heretyków, w tym jednego biskupa). Konrad z Marburga, który w samym tylko Strasburgu spalił ponad 80 osób. Konrad Dorso, który deklarował: "Spaliłbym i stu niewinnych, gdyby między
nimi znalazł się choć jeden winny" w XIII w podporządkowana już władzy świeckiej Inkwizycja często była wykorzystywana do procesów politycznych czego najbardziej znanymi przykładem jest sfingowany proces templariuszy toczący się w latach 1305-1314.
- 1244r. Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie oszczędzano mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek . Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie".
1251r. Angielski mnich Szymon Stock wprowadza szkaplerz
1252r. W bulli Ad extripanda papież Innocenty IV przyrównał wszystkich chrześcijan-niekatolików do zbójców i zobowiązał władców do tego, by winnych heretyków zabijano w ciągu pięciu dni.Tortury zostają prawnie dozwolone przez Kościół (zostały usankcjonowane przez papieża Innocentego IV) - Tortury obejmowały: łamanie na kole, wieszanie za ręce z ciężarami u nóg, ściskanie czułych części ciała, sadzanie na rozżarzonych węglach lub żelazie, wyłamywanie stawów, gotowanie żywcem itp. Była to "ludzka" jak zapewniał kościół - metoda badań.
- 1263r. Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedną postacią. Bez wina, bo ludzie się upijali.
- 1264r. Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała
- 1275r. Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto, Florencję. XIV wiek, wybucha epidemia czarnej śmierci, Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy
ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich.
- 1311r. Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójną koroną władcy.
- 1313r. Sobór w Zamorze ponownie zarządza zniewolenie Żydów i pod groźbą ekskomuniki żąda wykonania postanowienia przez władze świeckie. Antysemickie dekrety kościelne będą pojawiać się aż do XIX w.
- 1326. Niezgodność przesadnie bogatej organizacji Kościoła z głoszonymi przez nią ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadziła do ogłoszenia bulli papieskiej Cum inter nonnullos, w której uważano za herezje
twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostołowie nie posiadali żadnej własności w postaci dóbr materialnych.
- 1349r. W ponad 350 niemieckich miastach i wsiach giną niemalże wszyscy Żydzi, na ogół paleni żywcem. W ciągu jednego roku chrześcijanie wymordowali więcej Żydów niż niegdyś, w ciągu dwustu lat prześladowań, poganie wymordowali chrześcijan. To tylko jeden z wielu epizodów pogromów Żydów, gdyż podobne zdarzenia miały miejsce przez cały okres panowania chrześcijaństwa.
- 1377r. Robert z Genewy wynajął bandę najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessne. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamkniętych bramach miasta, żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378 roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął imię Klemensa VII.
- 1378 - 1417r. Wielka schizma zachodnia. Po powrocie do Rzymu (1337 r.) siódmego z kolei papieża awiniońskiego - Grzegorza XI - i jego rychłej śmierci w
1378 r. kardynałowie włoscy wybrali papieżem Włocha Bartolomeo Prignano -Urbana VI, natomiast kardynałowie francuscy Francuza - Klemensa VII (rezydował w Awinionie). Kościół miał dwóch, a nawet trzech, zwalczających się papieży. Ten stan rzeczy dowodzący głębokiego kryzysu w Kościele katolickim, utrzymał się do roku 1417, kiedy to sobór w Konstancji (1414 - 41 zlikwidował rozłam w Kościele. Na papieża został wybrany Marcin V (1417 - 1431) i od tej pory siedzibą papieży ponownie stał się Rzym.
Klemensa VII uznano później za antypapieża.
- 1414r. Sobór w Konstancji odbiera Kielich ludowi przy komunii.
- 1439 r. Czyściec ogłoszony dogmatem przez Sobór Florencki.
- 1444r. W obronie interesów papieża i jego religii ginie pod Warną królewicz Władysław III Warneńczyk Klęska oręża polskiego. W Niemczech wydano "Młot na czarownice" autorstwa dwóch dominikańskich inkwizytorów: Henryka Institorisa i Jakuba Sprengera. Rozejm z Turkami złamanona życzenie legata papieskiego, który pod warną również zginął.
- 1450-1750r. Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary. - Dzieci można było również oskarżać o czary: dziewczynki po ukończeniu 9,5 lat, chłopców po ukończeniu 10 lat. Młodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznań obciążających rodziców. W procesach o czary brane były pod uwagę zeznania dwulatków.
- 1484r. Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice. Wiara, że zwierzęta są pośrednikami diabła, doprowadziła do załamania się naturalnej kontroli liczebności populacji gryzoni.
Celem ataku gorliwych chrześcijan najczęściej były koty, wilki,węże, lisy, i białe koguty. Ponieważ wiele z tych zwierząt polowało na roznoszące choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogła wybuchy epidemii.
- 1492r. Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską, palono na stosach. Hiszpanie natychmiast rozpoczęli kolonizację Ameryki oraz jej chrystianizację. W wyniku nawracania orężem na katolicyzm całkowicie wyginęły
wielkie narody i cywilizacje: Majów oraz Inków. Większość świątyń i wspaniałych budowli została zburzona. Na ich ruinach wzniesiono kościoły chrześcijańskie. Katoliccy rycerze pod przewodem kapelanów czynili z pogan niewolników lub mordowali całe wioski. Nieszczęśnicy ginęli w okrutnych torturach, jeśli nie chcieli uznać "panów krzyża". Hiszpanie opatentowali np. wymyślny sposób użyźniania gleby pod zasiewy - Indianom, a zwłaszcza mniej przydatnym w pracy kobietom i dzieciom, otwierano trzewia, a ich wnętrzności były nawozem... Warto dodać, że wspaniała kultura Inków czy Azteków swym dobrobytem i wspaniałością
dorównywała krajom ówczesnej Europy. Krzyż jednak zwyciężył.
- 1493r. Bulla papieska uprawomocniła deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. - Kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. - Jezuita José de Anchieta twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Tego oto barbarzyńcę, Jan Paweł II beatyfikował w 1980 r., nazywając go "apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy". - Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Słowo Boże zawiezione w tamte rejony `pięknie zaowocowało. - "Papież tysiąclecia J.P.II" podczas pobytu na tamtych ziemiach mówił o "zwycięstwie fundamentalnych praw człowieka" i "dziele ewangelizacji i pokoju".
- 1513-1521 - Lata panowania `nieomylnego' papieża Leona X który oświadczył "Świat dobrze wie, jak wspaniale bajka o Chrystusie przysłużyła się nam".
- 1517 r. - Marcin Luter pali publicznie bullę papieską w Wittenberdze. Luter odrzuca instytucję kościelną oraz całą hierarchię i większość katolickich obrzędów. W swoich pismach atakuje papiestwo i wzywa do uwolnienia się spod zależności Rzymu.
1542 r. - Papież Paweł III zreorganizował inkwizycję. Powołał Kongregację Kardynalską Świętej Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji, tzw. Święte Oficjum (Sacrum Officium). Z inkwizytorów rzymskich szczególną bezwzględnością i okrucieństwem wyróżniał się Gian Pietro Carafa (późniejszy papież Paweł IV), który deklarował: "Gdyby mój własny ojciec popadł w najmniejszą choćby herezję, własnoręcznie zebrałbym drewno na stos dla niego" to są słowa następcy na tronie Piotrowym.
- 1545-1563 r. Na Soborze Trydenckim ogłoszono, że prawdę religijną wyraża w równym stopniu Biblia, co tradycja, a jedyne i wyłączne prawo interpretacji Pisma Świętego spoczywa w rękach Kościoła. Ustalono, że tradycja Kościoła jest ważniejszym źródłem objawienia od Słowa Bożego.
- 1559 r. Papież Paweł VI (1555 - 1559) wydał pierwszy indeks ksiąg zakazanych, na którym znalazły się najdonioślejsze dzieła myśli ludzkiej.
- 1562 - 1598 r. - Krwawe wojny religijne we Francji między katolickim obozem królewskim a hugenotami.
- 1568 r. Hiszpański trybunał inkwizycji wydaje nakaz śmierci na trzy miliony Niderlandczyków, którzy - jak brzmi hasło wypisane na kapeluszach `gezów' - wolą być "raczej Turkami niż papistami".
- 1572 r. - Noc z 23 na 24 sierpnia, znana jako `noc św. Bartłomieja', w Paryżu i nie tylko. Za podpuszczeniem papieża i jego nuncjusza Salvatiego, katolicka królowa Katarzyna Medici, matka Karola IX, króla Francji, namawia do pogromu hugenotów. Trzy dni i noce trwała rzeź, katolicy podżegani przez księży zamordowali ok. 70 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".
- 1584 r. Papież Grzegorz XIII w bulli In coena Domini zrównuje protestantów z piratami i zbrodniarzami.
- 1585-1590 r. Krótka kadencja Sykstusa V zaowocowała zakazem wstępu do watykańskich archiwów dla świeckich uczonych. Na rozkaz papieża wyryto przed wejściem napis: "Kto tutaj wejdzie, będzie natychmiast ekskomunikowany".
- 1600 r. 17 lutego spalono na stosie Giordano Bruno, który głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny (z czego wynikał pogląd, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami w kosmosie). Religię uznawał za uproszczoną wersję filozofii, a liturgię za wynik zabobonu. Kościół skazał go za herezję doketyzmu.
- 1609 r. - Utworzenie Ligi Katolickiej z księciem bawarskim Maksymilianem na czele. Liga zawiązana została, aby dać odpór protestantom. W krótkim czasie doprowadziło to do wyniszczającej wojny trzydziestoletniej (161, systematycznego niszczenia protestanckiej literatury, morderstw i pogłębienia ucisku religijnego.
- 1615 r. Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej. Ziemia jest płaska i unoszą ja na grzbiecie słonie - to poglądy Kościoła!!! "Naukowe" podejście Kościoła do świata odzwierciedlały poglądy świętego Augustyna: "Jest to niemożliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali się ludzie, gdyż w Piśmie
Świętym nie ma wzmianki o takim rodzie wśród potomków Adama".
- 1633 r. Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na stos. Galileusz do końca życia
znajdował się pod nadzorem Inkwizycji.
- 1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne. - Galileusz próbuje rozpowszechniać teorię heliocentryczną. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycję. - Poglądy świętego Augustyna odzwierciedlały "naukowe" podejście Kościoła do świata: "Jest to niemożliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali się ludzie, gdyż w Piśmie Świętym nie ma wzmianki o takim rodzie wśród potomków Adama."
- 1766 r. - Na wolnym sejmie ordynaryjnym w Warszawie biskupi Sołtyk i Załuski, wspierani przez intryganta - papieskiego nuncjusza Antoniego Eugeniusza Viscontiego - w iście katolickim duchu apelowali do zebranych, aby nie czynić żadnych ustępstw na rzecz innowierców. "Prowadzi was - przekonywał Visconti - jedna wiara, jedna siła, jedna idea. Winniście we wrogów waszych uderzyć jedną gromadą, zuchwalstwo ich odeprzeć wspólnym naporem". Wpływ watykańskiego dygnitarza na przebieg obrad był absolutny.
- 1789 r. Papież Grzegorz XVI gani wolność sumienia jako "szaleństwo", "zaraźliwy błąd" i wypowiada się przeciwko wolności handlu książkami.
- 1793 r. - 7 listopada biskup Paryża, Gobel, staje przed konwentem, zdejmuje krzyż z piersi oraz pierścień z palca i oświadcza, że wraz z 11 kanonikami i kilkunastoma księżmi wyrzekają się "przestarzałego zabobonu".
- 1823 - 1830 r. - W państwie Kościelnym za rządów Leona XII i Piusa VIII odbywały się liczne protesty przeciwko uczestnikom tajnych stowarzyszeń rewolucyjnych. I tak na przykład tylko w 1825 roku wydano 508 wyroków skazujących.
- 1832 r. - Encyklika papieża Grzegorza XVI "Cum Primus" do wyższego duchowieństwa polskiego, potępiająca powstanie w 1830 roku.
-1836 r. Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody Inkwizycji. Zakaz obowiązywał do 1897 r.
1846 r. 1 czerwca wydano zakaz wstępu do watykańskiego archiwum nawet kardynałom, bez specjalnego zezwolenia papieża.
- 1850 r. - Papież Pius IX (1846 - 187 wrócił do Rzymu i objął ponownie rządy nad Państwem Kościelnym (jego głównym współpracownikiem był znany udziałowiec różnych afer, kard. Antonelli). W "Państwie Kościelnym" w latach 1850 - 1855 wykonano ponad 90 wyroków śmierci na politycznych skazańcach. Natomiast w Bolonii w latach 1849 - 1855 aż 276.
- 1852 r. - Wprowadzono nabożeństwo majowe do N. M. P.
- 1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczęciu N.M.P. zostało proklamowane przez papieża Piusa IX
- 1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił iż "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod
kotłami palić.
- 1864 r. "Sylabus Błędów" - "dzieło" proklamowane przez Piusa IX, ratyfikowany przez Sobór Watykański, potępiające wolność religijną, wolność sumienia, wolność słowa, wolność prasy, wolność odkryć naukowych, które nie są aprobowane przez kościół rzymski, ogłaszający naukę o doczesnej władzy papieża nad wszelką władzą cywilną i państwową.
- 1866 r. - Alokucja `Luctnosum et monquam' wygłoszona na tajnym konsystorzu jeszcze raz potępiła polski ruch powstańczy w 1863 roku.
- 1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża w sprawach wiary w lipcu papież Pius IX (1846 - 187 na zwołanym przez siebie soborze w Watykanie uroił sobie (o tym szczególnym "przywileju" papieży mówiono już w XVI wieku na soborze trydenckim), że papieże są "nieomylni" i "fakt" ten został ogłoszony światu katolickiemu w formie dogmatu.
Początek XIX wieku.
- Papież Leon XIII nadal udowadnia, że najwyższa kara daje się uzasadnić następująco: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i narusza jedność duchową" 1870 r. w sierpniu wybuchło powstanie w Rzymie przeciwko władzy papieskiej.
Niebawem przeprowadzone w Wiecznym Mieście referendum o przyłączenie go do państwa włoskiego wykazało, jakim szacunkiem i autorytetem wśród rzymian cieszył się "Namiestnik Chrystusa". Za odebraniem Rzymu "Nieomylnemu" głosowało 40 785 mieszkańców stolicy, natomiast za papieżem opowiedziało się "aż" 46 osób. Natomiast w całej prowincji rzymskiej przeciwko opowiedziało się 133 681 osób, a za papieżem - tylko 1057.
- 1891 r. - W sierpniu wystawiono w Trewirze "święte odzienie" (szatę), rzekomo należące do Chrystusa. Przez dwa miesiące przybyło ponad milion pielgrzymów, by oglądać `najdroższą pamiątkę' po Zbawicielu i napełnić setki skarbon.
- 1910 r. - 1 września Pius X nakazał katolickim duchownym składać "Przysięgę modernistyczną", która każe wierzyć, że "Kościół został bezpośrednio i wprost założony przez Chrystusa", oraz nakazuje potępiać "tych, którzy twierdzą, że Wiara, przez Kościół podana, może stać w sprzeczności z historią" oraz "sposób
rozumienia i wykładania Pisma św., który, pomijając tradycję Kościoła, analogię Wiary i wskazówki Stolicy Apostolskiej, polega na pomysłach racjonalistycznych". Przysięga miała zapobiec "zamętowi w umysłach
wiernych co do istoty dogmatów' wynikającego z postępującej edukacji społeczeństwa. Przysięgę zniesiono w 1967 r.
1917 r. - Tortury były prawnie dozwolone przez Kościół od roku 1252, w którym zostały usankcjonowane przez papieża Innocentego IV, aż do roku 1917, w którym to zaczął obowiązywać nowy Codex Juris Canonici.
- 1925 r. - W lipcu Watykan bezczelnie skierował do rządu Czechosłowacji ostry protest przeciwko narodowym obchodom pamięci Jana Husa, którego Kościół spalił na soborze w Konstancji 6 lipca 1415 roku.
- 1929 r. - Papież Pius XI (1922 - 1939) po podpisaniu przez Stolicę Apostolską układów laterańskich z faszystowskimi Włochami oświadczył, że dla dobra Kościoła "gotów jest sprzymierzyć się nawet z diabłem".
- 1930 r. - według oficjalnych statystyk, na 565 stałych obywateli państwa Watykan aż 220 było pod bronią w służbie papieża. Stanowi to prawie 50 proc. stanu osobowego miasta. Statystyki przerażające, zważywszy, że zmilitaryzowane Niemcy w czasie I wojny światowej miały pod bronią tylko 12 proc. ogółu ludności!, co by było gdyby Watykan miał 50 milionów ludzi?
- 1933 - 1939 r. - Kardynał tysiąclecia, Wyszyński, jeszcze jako zwykły ksiądz i teolog był orędownikiem nazizmu i samego Hitlera, co znajdowało wyraz w redagowanych przez niego publikacjach.
- 1939 r.- Zmaltretowana przez Stalina Cerkiew rosyjska ufundowała (na swój koszt) dywizję czołgów do walki z Niemcami po ich napaści na ZSRR (21 VI 1941), a polski Kościół ustami swoich biskupów: Kaczmarka, Sokołowskiego i Adamskiego wezwał ludność polską (jesień 1939) do podporządkowania się władzy niemieckiej.. bo "wszelka władza jaka jest, od Boga pochodzi i winniśmy jej bezwzględne
posłuszeństwo"
- 1939 - 1945 r. - Papież Pius XII (1939 - 195 zachował "taktyczne" milczenie w sprawie zbrodni hitlerowskich w czasie II wojny światowej. Wydał m.in. specjalne orędzie do mieszkańców stolicy Anglii, aby nie mścili się na Niemcach za naloty Luftwaffe oraz bombardowania pociskami V - 1 i V - 2. Jego obłuda przekraczała wszelkie granice, bowiem niektóre części do rakiet V - 2 były produkowane we Włoszech przez należące do salezjanów wytwórnie broni `Rasetti'. Poza tym Watykan był właścicielem m. in. zakładów materiałów wybuchowych Montecatini, a książę Giulio Pacelli, bratanek papieża Piusa XII, zarządzał zakładami Sogene di
Roma, produkującymi gazy trujące i bomby napalmowe. O ukrywania zbrodniarzy hitlerowskich po zakończeniu wojny, zaopatrywaniu ich w fałszywe dokumenty, a następnie - przerzucaniu kościelnymi kanałami do krajów Ameryki Południowej, Watykan także nie pamięta.
- 1939 r. Papież Pius XII w liście do hierarchii kościelnej USA dopatruje się przyczyny "dzisiejszych nieszczęść" nie w faszyzmie, lecz m.in. w krótkich spódnicach pań. Poparcie Piusa XII dla hitlerowskiej napaści na Polskę znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 r. Papież uznał ją za "walkę
interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość".
- 1941 r. Tuż po agresji III Rzeszy na ZSRR z watykańskich drukarni wysłano do sztabu wojsk niemieckich duże transporty ukraińskich i rosyjskich modlitewników. Watykan podbite obszary ZSRR podporządkował nuncjaturze berlińskiej oficjalnie akceptując zagarnięcie tych ziem przez Hitlera. Watykan akceptuje antysemickie poczynania rządu Vichy i wyraża zgodę na uchwalenie tzw. Statutu Żydów. Wyrażono nadzieję, że nie ograniczy on prerogatyw Kościoła.
- 1945 r. Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców
przed odpowiedzialnością.
1945 r. - Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną.
1946 r. - Studenci wydziału prawa Uniwersytetu w Cardiff, rozważają, czy Pius XII powinien zasiąść na ławie oskarżonych przed Międzynarodowym Trybunałem w Norymberdze za całokształt prohitlerowskiej polityki Watykanu w okresie 2. wojny światowej.
1950 r. - W petycji do Watykanu, Katolicy proszą o dogmatyzację fizycznego wniebowzięcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu N.M.P., choć w Ewangeliach nie ma o tym słowa.
1954 r. - Pius XII poucza: "To, co nie jest zgodnie z prawdą czy z normą obyczajową nie ma prawa istnieć". Chodzi oczywiście o prawdę i moralność zgodną z nauczaniem Kościoła.
1962 r. Papież Jan XXIII wydaje dokument "Instructio De Modo Procendendi In Causis Sollicitationis" zakazujący ujawniania przypadków pedofilii wśród księży pod groźbą klątwy. Dokument nakazuje skłanianie ofiar do milczenia, także pod groźbą klątwy. Innymi słowy, jeżeli rodzice zgwałconego dziecka chcą ujawnić przestępstwo, wówczas grozi im (oraz dziecku) klątwa i wydalenie z kościoła.
1966 r. - Watykan znosi indeks ksiąg zakazanych, bo nie spełnia już zadania i tylko naraża Kościół na śmieszność.
1968 r. Papież Paweł VI ogłasza encyklikę "Humanae vitae", z której skutkami rodziny katolickie borykają się do dzisiaj. Jedynymi środkami regulacji urodzin dopuszczonymi przez kościół pozostaje wstrzemięźliwość płciowa i metoda kalendarzyka, a każdy stosunek płciowy ma mięć na celu poczęcie życia. Encyklika papieska nie przeszkadza jednak Watykanowi na posiadanie udziałów i czerpanie zysków z produktów firmy "Instituto Farmacologico Serono", która wypuszcza na rynek niezwykle dochodowy środek antykoncepcyjny o nazwie "luteolas".
1971 r. FBI wpada na trop sfałszowanych przez nowojorskich gangsterów papierów wartościowych na sumę 14 milionów dolarów. Odbiorca okazuje się Bank Watykański. FBI ustala ze był to zabieg próbny przed docelowa operacja na kwotę 1 miliarda dolarów.
1975 r. - Papież Paweł VI wyjaśnia w liście do arcybiskupa Coggana, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, ponieważ "wykluczenie kobiet z kapłaństwa jest zgodne z zamysłem Boga wobec swego Kościoła", choć specjalnie powołana Papieska Komisja Biblijna (składająca się z wybitnych biblistów) orzekła wcześniej, że nie ma przeciwskazań. Zdanie papieża nadal jest ważniejsze od wniosków wypływających z lektury Biblii. Pawła VI poparł Jan Paweł II.
- 1977 r.- Papież Paweł VI (ostatni gej na porfirze) wyjaśnia, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, "Ponieważ nasz Pan był mężczyzną"
- 1978 r. - po 33 dniach pontyfikatu został zamordowany papież Jan Paweł I - Albino Luciani. Człowiek niezwykle skromny i postępowy. Zgadzał się na stosowanie środków antykoncepcyjnych, kapłaństwo
kobiet, sprzeciwiał się celibatowi. Postanowił zniszczyć mafijne struktury watykańskich finansów, a następnie oczyścić Watykan i kościół z aferzystów i oszustów. Sporządził liste 121 purpuratów watykańskich do natychmiastowego zdymisjonowania. Tuż przed rozpoczęciem czystek umiera 28
września "po zjedzeniu niestrawnego posiłku". Za sprawców tej zbrodni, otrucia, uważa się katolicką mafię, czyli Opus Dei. Nie przeprowadzono sekcji zwłok, jego testament ginie w tajemniczych okolicznościach.
- 1980 r. Beatyfikacja jezuity José de Anchieta, który twierdził: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Podczas beatyfikacji masowego mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołem
Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego. Nie jedyny to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze.
1998 r. - chorwacki zbrodniarz wojenny, ludobójca, miłośnik faszyzmu i bestialskich ustaszów, arcybiskup Stepnic, zostaje beatyfikowany przez Jana Pawła II.
- 1992 r. Papież Jan Paweł II ogłasza, że potępianie Galileusza za głoszenie heliocentrycznego poglądu, iż Ziemia krąży wokół Słońca (a nie na odwrót), było błędem. Rehabilitacja Galileusza trwała 359 lat.
- 2002 - 2004 r. - Światem wstrząsa afera pedofilska w USA. Przez 30 lat za wiedzą biskupa Lawa (przyjaciela papieża) i innych hierarchów gwałcone były dzieci. Law zagrożony aresztowaniem w USA zostaje przeniesiony przez papieża do Watykanu, gdzie pełni ważną funkcję. Hipokryzja Watykanu przekroczyła wszelakie granice, ogromna część dochodów Watykanu płynęła (i wciąż płynie) z zysków uzyskanych ze sprzedaży środków antykoncepcyjnych, produkowanych prze pewien instytut farmakologiczny, który
jest własnością Watykanu. A jednocześnie papież JP 2 oraz Benedykt XVI krytykują antykoncepcję. Żeby było ciekawiej, pigułkę antykoncepcyjna wynalazł Amerykanin, Stanley Rock (nomen omen skala, opoka!), praktykujący... katolik.
Kamil Robert Czapelski
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Cyryl on 10th Grudzień 2017, 11:09

Papież chce zmienić słowa modlitwy Ojcze Nasz:


telewizjarepublika.pl napisał:Zdaniem Franciszka słowa w modlitwie "i nie wódź nas na pokuszenie" zostały źle przetłumaczone. Papież chce zmiany.Zdaniem papieża obecne tłumaczenie sugeruje, że to Bóg wodzi ludzi na pokuszenie, tymczasem - jak twierdzi Franciszek - to szatan kusi ludzi. Słowa modlitwy zastąpione miałyby być określeniem "nie pozwól, abyśmy ulegli pokusie" - tłumaczył papież we włoskiej telewizji TV2000.

http://m.telewizjarepublika.pl/papiez-franciszek-zmieni-modlitwe-ojcze-nasz,57788.htmlZaciekawiło mnie dlaczego teraz papież chce zmienić słowa tej modlitwy. Jak wiadomo papież to zagorzały satanista, który ma wyrok za składanie dzieci szatanowi. 


Otóż sprawa jest prosta.


Czy Bóg wodzi nas na pokuszenie??? A czym jest pokusa???pwn napisał:pokusa
1. «bardzo trudne do opanowania pragnienie zrobienia czegoś»
2. «coś, co bardzo kusi, zwykle zakazanego»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/pokusa.html


Otóż pokusa to inaczej poddanie nas próbie. Otóż z Biblii jasno wynika, że próby dla nas wymyśla szatan ale to sam Bóg decyduje czy mamy takowe próby przejść.


Przykładem jest Hiob, a sama Apokalipsa mówi jasno, że szatan to oskarżyciel ludzi. Czyli to szatan wymyśla dla nas różne próby i pokusy ale to Bóg decyduje czy tym próbom, pokusom zostaniemy poddani.


A zatem prawdą jest, że to Bóg poddaje nas próbom. Tak samo jak w Edenie takowym próbom, pokusom w postaci drzewa poznania dobra i zła Bóg poddał pierwszych ludzi oraz samego szatana. 


Zmiana słów modlitwy może mieć fatalne skutki, dlaczego????


Słowa "i nie wódź nas na pokuszenie" oznaczają, że prosimy Boga o to aby ten nie zgadzał się na różne próby jakie wymyśla dla nas diabeł.


Słowa "i spraw abyśmy nie ulegli pokusie" dają diabłu w zasadzie nieograniczone możliwości do tego aby ten mógł nas poddawać rozmaitym próbom i pokusom. 


Franciszek doskonale zna Biblie i wie jakie konsekwencje powoduje zmiana tych słów.


Owszem Hiob podołał tym próbom czyli pokusom, ale taki Dawid (najwierniejszy Bogu król Izraela) sam uległ pokusie.


Czyli już widać jakie intencje ma satanista Franciszek. 

Cyryl

Liczba postów : 1367
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Odrodzony on 11th Grudzień 2017, 13:09

Cyryl napisał:

Otóż pokusa to inaczej poddanie nas próbie.

Ja jestem innego zdania.

Myślę, że wynika to z faktu, że często uważa się pokusę za próbę, co jak dla mnie nie jest ze sobą tożsame.

Spójrzmy, jak ten fragment, o którym mówi franek wygląda w znanych na przekładach Biblii:

„i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie” – BT
„i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie” – BM
„I nie dozwól nam ulec pokusie” – BP

„i nie wódź nas na pokuszenie” – BW
„I nie wódź nas na pokuszenie” – BG
„I nie wodź nas na pokuszenie” – BB
“And lead us not into temptation” – KJV (w tłumaczeniu google: I nie wódź nas na pokuszenie”

„I nie wystawiaj nas na pokusę” – PNS

„I nie poddawaj nas pokusie” – BWP


A franek chce, aby było:

"nie pozwól, abyśmy ulegli pokusie" czy też "nie pozwól, abyśmy popadli w pokusę" – wg. tego źródła:

http://m.telewizjarepublika.pl/papiez-franciszek-zmieni-modlitwe-ojcze-nasz,57788.html

albo

„nie pozwól nam popaść w pokuszenie", czy też „nie pozwól mi popaść na pokuszenie” – wg. tego źródła:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/papiez-franciszek-zaproponowal-poprawienie-slow-modlitwy-ojcze-nasz

co w zasadzie jest zgodne z tym, co mamy w tej chwili w BT, BM i BP.

Czyli franek, abstrahując od domniemanych powodów, dla których to robi,  de facto nie proponuje tutaj niczego nowego, czego by nie było do tej pory w jakimkolwiek znanym nam przekładzie Biblii.


Zaś kwestię tych słów ja rozumiem w ten sposób.

Bóg nas nigdy nie kusi, czyli nie namawia nas do złego, go grzechu, tylko poddaje nas próbom (co jest Jego prawem), co jest czymś innym, niż kuszenie.

Pokusa płynie albo od szatana, albo równie często, jak nie częściej płynie z naszych serc, o czym powiedział Pan Isus oraz apostoł Jakub w poniższych słowach:

Mt 15:
(17) Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. (18) Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. (19) Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa.

Jak 1:
(13) Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. (14) To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. (15) Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć.

Zatem gdyby pokusa (kuszenie nas) oznaczała to samo, co poddawanie nas próbie, to wtedy oznaczałoby to, że Bóg nakłania nas do grzechu na równi z szatanem!!!

A wiemy przecież, że tak nie jest.


Czym jest w takim razie pokusa, czyli kuszenie?

Myślę, że kuszenie to nic innego, jak tylko nakłanianie nas do grzechu.

Kusi nas (tj. nakłania nas do grzechu, czyli do nieposłuszeństwa względem prawa Bożego) przede wszystkim nasze serce, które od początku jest skore do nieposłuszeństwa wobec Boga, jego złe myśli, które namawiają nas do tego, abyśmy postąpili niewłaściwie (tj. niezgodnie z prawem Bożym), a więc które nakłaniają nas do grzechu.

Kusi nas też szatan swoimi kłamstwami i obietnicami.

Często też pokusy, które podsuwa nam szatan współgrają z pokusami naszego serca.

I tak na przykład pokusa skłania nas do tego, abyśmy narzekali na Boga za to, że poddał nas jakiejś próbie (np. w ramach próby zabrał nam za pośrednictwem szatana nasze zdrowie, jak było u Hioba, choć oczywiście nie każda nasza choroba będzie od razu wynikiem próby).

Narzekanie przed Bogiem na próbę, którą na nas dopuścił jest grzechem, bo jest niedopuszczalną z naszej strony krytyką Boga, krytyką Jego decyzji, co jest równoznaczne z Jego odrzuceniem:

Lb 11
(18) Ludowi zaś powiedz: Oczyśćcie się na jutro, a będziecie jeść mięso. Narzekaliście przed Panem i wołaliście: Kto nam da mięso, abyśmy jedli? O, jak nam dobrze było w Egipcie! Teraz da wam Pan mięso do jedzenia. (19) Będziecie je spożywać nie tylko przez jeden dzień albo dwa, albo pięć czy dziesięć lub dwadzieścia, (20) lecz przez cały miesiąc, aż wam przez nozdrza wyjdzie i przejmie was wstrętem; odrzuciliście bowiem Pana, który jest pośrodku was, i narzekaliście przed Nim mówiąc: Dlaczego wyszliśmy z Egiptu?

Dla zaś mnie krytyka Boga, czyli Jego odrzucenie, jest równoznaczna z bluźnieniem Bogu, co stanowi złamanie najważniejszego i pierwszego przykazania Pana Isusa z Mt 22:37, które brzmi:

Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.


Tak samo proszenie Boga o zakończenie próby jest wyrazem narzekania przed Bogiem na Jego decyzję, a więc tym samym jest formą bluźnierstwa przeciwko Bogu.

Pan Isus przecież będąc na pustyni przez 40 dni ani razu nie poprosił Boga o zakończenie próby, której został przez Ojca poddany.

A kiedy w końcu w odpowiedzi na tę próbę Pan Isus został poddany kuszeniu przez diabła, nie uległ pokusie, ale zrobił wszystko, aby nie sprzeciwić się woli Boga.

Natomiast proszenie Boga o pomoc w przetrwaniu tej próby jest moim zdaniem wyrazem zaufania Bogu, naszą wiarą w Jego słowa, że On zawsze wybawia z kłopotów tych, którzy mu ufają, i nie jest w żadnym wypadku narzekaniem przed Bogiem na próbę, którą zesłał.

Bo wówczas nie prosimy Boga o zmianę tego stanu rzeczy, ale o pomoc w wytrwaniu w nim do zaplanowanego przez Boga końca.


Pytanie więc, czym w takim razie jest próba, której poddaje nas Bóg pod wypływem oskarżenia nas przez szatana i jaki jest jej cel?


Myślę sobie, że celem każdej Bożej próby jest wyłącznie wychowanie ludzi, którzy wierzą w Pana Isusa i przestrzegają Jego przykazań.

Celem próby jest więc pokazanie nam samym, a także i szatanowi, czy potrafimy przeciwstawić się pokusie, czyli czy potrafimy udowodnić, że oskarżenia szatana wobec nas są błędne.

Próba zaś to jest jakiegoś rodzaju nieszczęście dla nas, dopuszczone na nas przez Boga, czyli ogólnie mówiąc - sytuacja dla nas niekorzystna.

W odpowiedzi na tę niekorzystną dla nas sytuację pojawia się płynąca z naszego serca – a często w tym samym czasie i ze strony szatana - pokusa, aby postąpić źle w odpowiedzi na tę sytuację, czyli zgrzeszyć.


Czyli w odpowiedzi na tę próbę, której poddaje nas Bóg, możemy postąpić w dwojaki sposób:

1) dobrze, czyli nie poddać się pokusie popełnienia grzechu, czyli pokusie niewłaściwego z punktu widzenia prawa Bożego zachowania się w tej sytuacji,

2) źle, czyli poddać się pokusie popełnienia grzechu, czyli postąpić w tej sytuacji niewłaściwie z punktu widzenia prawa Bożego.


Czyli pokusa nie jest próbą, tylko pokusa może być odpowiedzią na próbę.

Zatem pokusa może być związana z próbą (będąc odpowiedzią na próbę), ale pokusa może i często też pojawia się zupełnie niezależnie od próby.

Dlatego pokusa to nie jest próba.

Ponadto gdyby kuszenie było tym samym, co próba, to szatan, który nas przecież niewątpliwie kusi, też poddawałby nas próbom, tak samo jak Bóg!!

A nic takiego nie ma miejsca.

Zatem próba, której może nas poddać tylko sam Bóg, ma na celu sprawdzenie nas, czy ulegniemy pojawiającej się w odpowiedzi na tę próbę pokusie do popełnienia grzechu, a więc czy ulegniemy złym myślom płynącym przede wszystkim z naszych serc, co w przypadku prób nierzadko też idzie w parze z kuszeniem nas ze strony samego szatana, czy też nie.

Pokusa jednak często też występuje bez jakiekolwiek próby ze strony Boga.

Wynika to jak myślę z tego, że ludzkie serce pamięta złe rzeczy, często łącząc je z uczuciem przyjemności i podsuwa nam złe myśli, czyli kusi nas do grzechu, a my – i to już nawet nie w ramach jakiejś Bożej próby, tylko na co dzień – stale z nim walczymy za pomocą naszych sumień, aby do tego nie dopuścić i mu nie ulec.


Dlatego ja osobiście poniższe słowa:

„i nie wódź nas na pokuszenie” – BW
„I nie wódź nas na pokuszenie” – BG
„I nie wodź nas na pokuszenie” – BB

„I nie wystawiaj nas na pokusę” – PNS

“And lead us not into temptation” – KJV (w tłumaczeniu google: I nie wódź nas na pokuszenie”

uważam za nieprawidłowe, bowiem one sugerują, że to Bóg prowadzi nas do pokusy, czyli że to On nas kusi, co jest oczywistą nieprawdą.

Tym bardziej słowa „I nie poddawaj nas pokusie” z BWP uważam za nieprawidłowe, bo z nich już wprost wynika, że to Bóg nas kusi, a my jedynie prosimy Go, aby tego nie robił, czyli aby nie nakłaniał nas do grzechu.


Z kolei zaś słowa:

„i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie” – BT
„i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie” – BM
„I nie dozwól nam ulec pokusie” – BP

uważam za prawidłowe, bo rozumiem, że w ten sposób prosimy Boga o to, aby pomógł nam nie ulec pokusie do grzechu, płynącej przede wszystkim z naszych serc, a także i pokusie częstokroć płynącej od szatana.

Odrodzony

Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by thewordwatcher on 11th Grudzień 2017, 13:42

Trudny temat, ale wyjaśnienie Cyryla bardziej mnie pasuje.

Zwróćmy uwagę na... Hioba. 

Czy Bóg zezwolił na pokuszenie Hioba przez szatana?


bounce bounce bounce bounce bounceKuszenie nie było potrzebne Bogu, ponieważ znał Hioba serce.


Bóg zezwolił i potem Hiobowi wszystkie straty sowicie wynagrodził.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3298
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Watykan - Wielka Nierządnica - Page 20 Empty Re: Watykan - Wielka Nierządnica

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 20 z 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach