Jedz tylko mięso!

Go down

Jedz tylko mięso!

Pisanie by thewordwatcher on 14th Wrzesień 2018, 10:41

Znalazłem ciekawą dietę, zakrzyczaną prze lekarzy ale wielu ludzi bardzo ją chwali i ja nabrałem do niej przekonania ponieważ także zacząłem jeść dużo mięsa,

Link do artykułu z polskim tłumaczeniem.

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.theatlantic.com%2Fhealth%2Farchive%2F2018%2F08%2Fthe-peterson-family-meat-cleanse%2F567613%2F&edit-text=

Gość opowiada i znanym profesorze, Jordanie Peterson, z którym wczoraj widziałem video na temat tej diety zdałem sobie sprawę z tego, że facet musi mówić prawdę.

Najpierw jadł mięso i trochę jarzyn, jak fasolka czy brokoli i kalafior.

Potem jadł już tylko mięso. Widziałem z nim kilka filmów i kiedy wczoraj widziałem film z wywiadem z nim, to nieco zaniemówiłem. Z informacji oraz z powodu jak gość wygląda.

Poszukałem na Internecie nieco informacji i lekarze są bardzo przeciwko, ale nie znalazłem informacji aby ktoś z tego powodu umarł.

Biblijne jedzenie to tłuste mleko, sery, MNÓSTWO mięsa (Izraelici byli pasterzami głównie) oraz picie sporych ilości wina. Nawet prorocy je pili poza postem jak... Daniel.

Popatrzmy na filmy jak Krzyżacy. Co jedzono? Wielkie kawały mięsa i pito dużo wina z winogron. Dokładnie jak Biblia mówi. Oczywiście nie jeść wieprzowiny.

Od lat znam jedną prawdę. Jeżeli masz problemy z wątrobą, jedz wątrobę, jedz nerki a nawet oczy zwierząt jeżeli masz problemy z oczami. Córka Petersona miała artretyzm i pozbyła się tego z powodu tej diety, Przeszła jej także depresja, jak i przeszła jej ojcu, który na nią cierpiał od wielu lat 20!

Jest oczywiste, że dieta ta nie była w przeszłości obca i to ona spowodowała, że nadal ludzkość istnieje. To współczesne 'pożywienie' powoduje niemal wszystkie choroby, jakich nie znano w przeszłości. Do tej diety dodaje się tłuste ryby oraz jajka, śmietanę czy naturalne masło.

Zwróćmy uwagę, że władze zatruwają nam lub nas zniechęcają właśnie od tego typu jedzenia.

Jest wiele cytatów biblijnych na poparcie tego typu diety, wiele dzieł pisarskich. Zwierzęta mięsożerne także istnieją i mają wystarczającą ilość witamin oraz energii.

Od dzisiaj jestem na tej diecie, zwłaszcza, że może pozbawić mnie cukrzycy.

Według Petersona owa dieta leczy z niemal wszystkiego! Gubi się bardzo wagę i wiele innych rzeczy.

Radzę spróbować przez dwa tygodnie i sprawdzić samopoczucie.

Na polskim Internecie jakoś nie znalazłem żadnych informacji o tej diecie.

Werset na poparcie.

Isa 25:6 bw "Pan Zastępów wyprawi wszystkim ludom na tej górze ucztę z tłustych potraw, ucztę z wystałych win, z tłustych potraw ze szpikiem, ze starych dobrze wystałych win."
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Obserwator on 15th Wrzesień 2018, 12:06

Coś w tym jest Henryku.

Zmieniłem w tym roku pracę i mam takiego brygadzistę mieszkającego i wychowanego na wsi. Dojeżdża 70 km do pracy, ale kupił mieszkanie 20 km od firmy.

To typowy poczciwy gość, co prawda katolik, ale porządny człowiek, dobry i bardzo, bardzo pracowity...nie ma żadnych nałogów, poza pracoholizmem.

Facet ma 48 lat i prócz wykonywanej pracy, spędzając poniedziałek do piątku poza rodzinnym domem, ma małe gospodarstwo, w którym hoduje kury oraz uprawia nieco ziemi na warzywa.

Bardzo dobrze się z nim dogaduje i świetnie mi się z nim wspólpracuje, ale wraz z innym pracownikiem nie możemy nadziwić się, że ten gość ma tyle siły do ciągłej wręcz pracy.

A pracujemy od trzech miesięcy po 13 godzin dziennie i ja np. po całym tygodniu roboczym mam po porostu dość, a on nie dość że potrafi siedzieć i non stop pracować, nie widząc po nim zmęczenia, to jeszcze na weekend wraca do swej rodziny 70 km i nadrabia w gospodarstwie i domu.

I właśnie on się że mnie podśmiewa czasem, że powinienem jeść mięcho tak jak on, bo ten to tylko mięso i to takie własnej roboty z normalnego howu, a nie jakiegoś pędzonego sztucznie świństwa. Warzywka też ma swoje i wcina aż mu się uszy trzęsą.

Co prawda on je wieprzowinę, na co mu powiedziałem, że ja tego nie jem i jakby miał cielęcinę to chętnie bym spróbował, ale widać, że gość ma krzepę.

Oczywiście choroby też się go nie imają i mimo, że już posiwiał i widać, po nim, że dużo w życiu pracuje, to nawet na bóle nie narzeka, nie to co ja z moimi plecami, a fizycznie robię dopiero 12 lat.

Kiedyś już od mamy słyszałem o mięsnej diecie. Myślę, że sporo w tym prawdy, skoro sam Bóg mówi o tego typu pokarmach.

Jest tylko jeden problem, bardzo duży moim zdaniem.

Dostęp, do dobrej jakości mięsa i to różnego gatunku, nie tylko świnka, krówka i kury, ale inne jak chociażby baranina. A wtedy już mowa o zdzierskich cenach za takie produkty.

Obserwator

Liczba postów : 1298
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by thewordwatcher on 15th Wrzesień 2018, 14:07

Córka Petersona miała ciężki artretyzm, operację biodra i kilka innych problemów.

W pewnym momencie zorientowała się, że ma uczulenia jak do pomarańczy czy inne rodzaje jedzenia. Zaczęła od pomarańczy i chleba.

Ojciec widział co się dzieje i także zaczął próbować tej diety.

Dzisiaj wygląda tak.Ale kilka miesięcy temu wyglądał tak.Opisał wiele rzeczy, które się naprawiły, przestał chrapać w nocy, przeszła mu depresja, wstawał z łóżka niemal śpiący i budził się w pełni dopiero po dwóch godzinach. Powrócił do swojej wagi z wieku 32 lata.

Przed cukrzycowy stan zniknął. Poprawiło mu się samopoczucie i stan umysłu.

Według niego śpi nie więcej niż 6 godzin w nocy i ma OLBRZYMIĄ ilość energii.

Miał cały czas problem dziąsłami w wieku 22 lata. Przeszło a powinno to być do końca życia.

Intelektualnie jest w najlepszej formie, w jakiej jeszcze nigdy nie był.

No i przypomnę jeszcze raz uczty średniowieczne w filmach, jak Krzyżacy, Troja czy wiele innych. Olbrzymie kawały mięsa na każdym stole.

To nie jest dieta ketonowa, nazywa się po angielsku carnivore diet.

Ale powiedział jedną ostrzegawczą rzecz. Nie wracać do tego, co się przedtem jadło, ponieważ będąc odzwyczajonym o jakiejś trucizny, on był uczulony na jakiś związek chemiczny czasami dodawany do apple cider - fermentowany sok jabłkowy.

Kiedy spróbował go ponownie, cierpiał na bezsenność prawie miesiąc.

Ale był przedtem uczulony na to!

Nie ma żadnych informacji na temat szkodliwości tej diety.

Jedno jest ciężkie.

Trzeba cały czas jeść to samo, można jeść także jajka we wszelkiej formie.

Czyli nie jest to dieta łatwa. On jadł początkowo mięso z warzywami i ja na razie jem dwa dni mięso z jarzynami. Nie mam szczególnych uczuleń więc mogę to próbować w łatwy sposób.avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Cyryl on 15th Wrzesień 2018, 14:24

Henryku co do diety. Oto podstawowy składnik każdej diety, którą dał człowiekowi Bóg:


Rodz. 3 napisał:(17) A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego!
(18) Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym.
(19) W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.Głównym problemem jest brak ruchu czy wysiłku fizycznego. Po Edenie Bóg jasno powiedział, że niezwykle ważnym składnikiem pożywienia jest ruch.

Obecnie proces mechanizacji sprawia, że za nas pracę wykonują maszyny, czyli nasze ciało nie ma odpowiedniej dawki ruchu i każde pożywienie jest dla nas trucizną.

Tak na chłopski rozum. Nasze ciało przypomina plac budowy. Np, wysiłek siłowy sprawia, że nasze mięśnie ulegają częściowemu zniszczeniu i organizm produkuje hormony aby te zbudowały większe mięśnie, kości czy ścięgna i nawet tętnice żył czyli trening siłowy przypomina wojnę czy huragan po którym są zburzone domy i jest potrzeba odbudowania tych domów. Dlatego nasz organizm absorbuje każde (nawet te nafaszerowana chemią) mięso czy ogólnie tłuste wysoko cholesterolowe pożywienie). 

Natomiast bez wysiłku siłowego - który jest wysiłkiem stymulującym anabolizm, każde pożywienie nawet zdrowe może zamienić się w truciznę. Gdyż nasze ciało nie ma potrzeby budowania mięśni a nawet wiecej mięśnie pochłaniają najwięcej energii więc ulegają one zmniejszeniu czyli brak ruchu powoduje procesy kataboliczne.  

Dieta mięsna lub tłusta w której ograniczamy radykalnie węglowodany jest dobra dla wysiłku siłowego. 

Natomiast wysiłek wytrzymałościowy bardziej preferuje dietę węglowodanową czy też wegańską. Biegacze jedzą makarony, czy piją nawet piwo.  Białka jedzą niewiele. Zdaje się, że Ireanesu jako biegacz preferuje taką dietę. 

Tak naprawdę te poglądy o jednej właściwej diecie bez uwzględnienia tego jaki rodzaj wysiłku mamy jest bezcelowy. Biblia też mówi o tym aby jeść warzywa, Isus jadł chleb (czyli węglowodany w formie pieczonego zboża) a prawda jest banalna.

Obecnie ludzie się nie ruszają a dla wielu facetów podniesienie w martwym ciągu 70 kg kończy się kontuzją kręgosłupa, ponieważ tak naprawdę ich ciała nie tylko nie mają odpowiedniej budowy z uwagi na brak regularnego wysiłku ale także odpowiedniego wzorca ruchowego. 

A tutaj film tłumaczący dla kogo jest tłuste jedzenie:


Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by thewordwatcher on 16th Wrzesień 2018, 14:23

Cyryl napisał:Henryku co do diety. Oto podstawowy składnik każdej diety, którą dał człowiekowi Bóg:


To była 'dieta' dla ludzi praktycznie doskonałych, w prawie rajskich warunkach, żyjących po prawie tysiąc lat.


Za Abrahama już było inaczej.

Rdz 18:7 Potem pobiegł Abraham do bydła, wziął młode, delikatne i dobre cielę i dał je słudze, który śpiesznie je przyrządził.
Rdz 18:8 Wziął także masło, mleko i cielę, które przyrządził, i postawił przed nimi. Sam stanął przy nich pod drzewem, a oni jedli.

A 400 lat później Izraelici na pustyni jedli przepiórki i mannę. Izraelici byli głównie pasterzami, czyli wszelki nabiał i mnóstwo mięsa.

bounce bounce bounce

Nasze węglowodany to największe trucizny, aplikowane nam przez nasienie węża.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Cyryl on 16th Wrzesień 2018, 22:29

thewordwatcher napisał:A 400 lat później Izraelici na pustyni jedli przepiórki i mannę. Izraelici byli głównie pasterzami, czyli wszelki nabiał i mnóstwo mięsa.

   

Nasze węglowodany to największe trucizny, aplikowane nam przez nasienie węża.

Henryku jeśli chodzi o Jordanie Peterson to tutaj jest po polsku artykuł o nim i jego diecie:
http://edoergosumblog.blogspot.com/2018/06/dieta-jordana-peterson-i-mikhaila.html

Facet stosuje dietę ketogeniczną, rozpowszechnioną już przez dr Roberta Atkinsa. Ta dieta jest bardzo popularna jednak ludzie znowu na niej też chorują gdyż zapominają o jednym.

W diecie Ketogenicznej kategorycznie nie wolno spożywać za dużo białka a obecnie sprzedawane mięso to głównie białko a mała ilość tłuszczy, zwierzęta hoduje się pod produkcje mięsa wysokobiałkowego z małą ilością tłuszczów. Kiedyś zwierzęta w mięsie miały większą ilość tłuszczów. A o tym ludzie nie trenujący siłowo a przechodzący na tą dietę zapominają. Zbyt duża ilość białek u osoby nietrenującej powoduje problemy z nerkami które są przeciążane. 

Nie pamiętam już, ale widziałem film w którym np robienie 10 serii po kilka powtórzeń na ciężarze zbliżonym do swojego maksimum powoduje, że organizm potrzebuje większą podaż białek niż przyjęta norma nawet dwukrotnie. 

Na tej diecie je się małą ilość węglowodanów i ciało jest wprowadzane w stan ketozy spowodowany tym, że jemy małą ilość węglowodanów i ciało czerpie energie z tłuszczy. 

Dieta ketogeniczna jest bardzo rozpowszechniona i modna, a amerykanie ją łykają jednak zapominają o proporcjach i o tym, że obecnie mięso to głównie białko a mała ilość tłuszczy.

Zobaczmy słynną dietę Jordana:


edoergosumblog napisał:Dieta która pomogła w obu przypadkach to była dieta bardzo nisko węglowodanowa a nawet w początkowych fazach zero węglowodanowa. Z wywiadu który udzielił Jordan Peterson dla Joe Rogana można się dowiedzieć że Mikhaila przez pierwsze 3 miesiące nie jadła nic innego niż brokuły i mięso z kurczaka.

Poniżej przedstawię bezpieczną listę produktów która pomogła w obu przypadkach odzyskać zdrowie;

Mięsa: • Indyk

 • Wołowina

 • Kurczak

 • Baranina 

 • Kaczka

 • Dziczyzna

 • Łosoś

 • Tuńczyk(sprawdz jakość)http://edoergosumblog.blogspot.com/2018/06/dieta-jordana-peterson-i-mikhaila.htmlWszystko ładnie tylko po kilku latach takiej diety nerki mogą dostać w kość chyba, że dr Jordan chodzi na siłownie lub dba o proporcje czyli kontroluje ilość białka. 


Natomiast prawda jest taka, że do utraty wagi i posiadania większej ilości energii nie trzeba od razu iść na dietę keto - do której potrzeba wiedzy i dyscypliny. Np. na śniadanie nasz organizm potrzebuje małe ilości węglowodanów dlatego można jeść same jajka mięsa z warzywami bez chleba czy innych dodatków. Ponadto nie wolno łączyć węglowodanów (kasz, ziemniaków, ryżu, chleba) z mięsami czy nabiałem. Lub nie dodawać do węglowodanów tłuszczy. Np wystarczy jeść kombinacje węglowodany warzywa lub mięsa, jaja warzywa. Dlaczego???


Ponieważ organizm do trawienia mięsa potrzebuje wyprodukować do żołądka innego rodzaju kwas niż do węglowodanów. I tak jak połączymy mięsa i węglowodany to organizm potrzebuje więcej czasu na strawienie takiego posiłku, taki posiłek dostarcza nam mniej energii i bardziej w organizmie fermentuje. Przez co biorą się różne schorzenia.


Faktem jest, że ja kontuzje kręgosłupa wyleczyłem jedząc tłusto i ograniczając węglowodany. 


Jednak znowu Hunzowie mają dietę wysoko węglowodanową i sporadycznie jadają mięso i żyją długo i zdrowo (kiedyś żyli).


Co do Biblii i węglowodanów to znowu czy Izraelici byli tylko pasterzami i zajadali się tylko winem i mięsem???? Zobaczmy:Ps 4 napisał:(Cool Wlałeś w serce me większą radość, Niż kiedy się ma obfitość zboża i wina.


Iz 62 napisał:(Cool Pan przysiągł na swoją chwałę i na moc swego ramienia; Już nigdy nie dam twojego zboża i zaopatrzenia twoim nieprzyjaciołom, a obcy nie będą więcej pili twojego wina, przy którym mozolnie pracowałaś,

a tu jest więcej o zbożach:
https://www.google.com/search?q=zborza&sitesearch=www.bibliamesjanska.com

O chlebie i jego właściwościach zdrowotnych:


Ps 104 napisał:(14) Sprawiasz, że rośnie trawa dla bydła I rośliny na użytek człowieka, By dobywał chleb z ziemi
(15) I wino, które rozwesela serce człowieka, Oliwę, od której lśni się oblicze, I chleb, co wzmacnia serce człowieka.Iz 58 napisał:(7) Podziel swój chleb z głodnym, i wprowadź biednych bezdomnych do swego domu; gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, nie lekceważ rodziny własnego nasienia.

i tutaj jest tego więcej:
https://www.google.com/search?q=chleb&sitesearch=www.bibliamesjanska.com

Zatem teoria o tym, że Izraelici jedli tylko mięso i wino nijak ma się do Biblii.

Chleb i zboża to przecież węglowodany. 

Proponowałbym nie wpadać w skrajności. Ludzie na diecie wegetariańskiej czy wegańskiej też wracają do zdrowia czy żyją zdrowo.

Dlaczego dieta ketogeniczna daje pozytywne efekty???

Ponieważ jest dietą wysoko-cholesterolową. Cholesterol to podstawowy budulec naszych komórek i z niego produkowany jest testosteron. Dietę keto stosują ludzie uprawiający sporty siłowe aby podnieść w naturalny sposób poziom testosteronu. 

Obecnie normy testosteronu (jak i cholesterolu) są zaniżone:Dodatkowo wielu ludzi bierze leki obniżające cholesterol przez co wszyscy czują się zmęczeni. 

A jak normy testosteronu są zaniżone to nie dziwota, że mężczyźni czują się bez energii i popadają w depresje. 

Dlatego dieta ketogeniczna początkowo daje pozytywne rezultaty dla zdrowia i psychiki. Jednak potem wychodzi niedobór witamin spowodowany niską ilością zjadanych owoców i warzyw i nadmiar białka (ponieważ ludzie nie sprawdzają jaka jest ich podaż białka). A bez błonnika i na dodatek nadmiar białka powoduje problemy jelitowe, zaparcia i inne problemy.

Dlatego po diecie ketogenicznej zaczęto promować dietę paleo:


http://www.poradnikzdrowie.pl napisał:Dieta paleo dr Lorena Cordaina, najpopularniejsza w tej chwili dieta odchudzająca, swymi korzeniami tkwi w prehistorii. Nie jest to propozycja dla jaroszów - podstawą diety paleo jest bowiem mięso i ryby. Sprawdź, jak wygląda jadłospis w diecie paleo.

[size=18]Dieta paleo pozwala jeść wszystkie chude mięsa, ryby i owoce morza, wszystkie owoce i niezawierające skrobi warzywa. Natomiast wskazane jest unikanie zbóż, roślin strączkowych, nabiału, produktów przetworzonych, cukru.
Jadłospis w diecie paleo układaj tak, by zawierał:
[/size]

 • stosunkowo dużą ilość białka zwierzęcego w porównaniu z typową dietą odchudzającą

 • dobre węglowodany z owoców i warzyw, nie ze zbóż, bogatych w skrobię bulw

 • dużo błonnika z ubogich w skrobię owoców i warzyw

 • umiarkowaną ilość tłuszczu, z przewagą dobrych (jedno- i wielonienasyconych) i niemal w równych ilościach tłuszcze omega-3 i omega-6

 • wyroby o wysokiej zawartości potasu i niskiej sodu

 • produkty o niskim ładunku zasadowym

 • produkty bogate w witaminy i minerały


http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-paleo-przykladowy-jadlospis_38377.html

I tak ludzie przechodzą od diety do diety. Tymczasem jak zauważył ten człowiek:Przechodził on niemal wszystkie diety od mięsnych po owocowe i zauważył, że samemu trzeba zauważyć jaka dieta pasuje do naszego ciała.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by thewordwatcher on 17th Wrzesień 2018, 02:02

Cyrylu... to o czym piszesz nie ma sensu. Ja jeszcze chleba w życiu nie widziałem. Chleba, jaki jedli nasi dziadkowie i pradziadkowie. W sklepach sprzedaje się jakiś świństwo przesączone najrozmaitszymi paskudztwami.

Cokolwiek nie kupisz w sklepie to trucizny, nawet w paście do zębów, w sosach, w warzywach w puszkach, wszelkie dodatki to trucizny, z warzywami włącznie z powodów oprysków a nawet GMO. Trucizny są nawet w wodzie do picia i w opakowaniach plastikowych.

Żaden z 'ekspertów' nie mówi o owej szkodliwości, która owocuje we wszelkich możliwych chorobach.

I ja mam słuchać tych 'ekspertów'?

Oni tyle wiedzą, ile wiedzą astronomowie o kształcie ziemi!

Wszyscy jemy pokarmy zaaprobowane właśnie przez... 'ekspertów'. I co? Jesteśmy zdrowi? Owi eksperci twierdzą, że są nam potrzebne szczepienia - 30 szczepień do lat 2 a mleko matki nie jest dobrą opcją dla niemowląt a mleko krowy to trucizna. Władze zabraniają picia mleka nie pasteryzowanego.

Ja mam cukrzycę od chyba 12 lat. Ostatnio tabletki na nią powodują poważny wzrost ciśnienia.

Jakie więc mam opcje? Jeść... 'chleb' od którego dostałem cukrzycy?

Od kilku dni jem dużo mięsa ale i jem warzywa i owoce i już zaczynam widzieć różnicę w ilości energii. Unikam wszelkich węglowodanów oraz jakichkolwiek sosów czy przypraw kupowanych w sklepach.

Jeżeli poprawi się moje zdrowie, to mam sporą wygraną a jedząc 'zdrowo' według 'ekspertów' staczam się wprost do grobu.

Przechodził on niemal wszystkie diety od mięsnych po owocowe i zauważył, że samemu trzeba zauważyć jaka dieta pasuje do naszego ciała.

Dokładnie. Nie wszyscy jesteśmy czystymi genetycznie ludźmi i wielu tych 'ekspertów' to nasienie węża.

Warto pewnych rzeczy spróbować nie idąc na absolutną całość.

Skrajność to przesada.

Mięso w zasadzie nie posiada zbyt wielu trucizn, ponieważ organizmy za życia pozbywają się trucizn. Dlatego mięso może być najzdrowsze dla nas.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Cyryl on 17th Wrzesień 2018, 10:23

Henryku przecież pisałem, że dieta ketogeniczna pomaga w leczeniu cukrzycy. Zresztą dieta optymalna jest stosowana w leczeniu cukrzycy:


Ciechocinek 1989.07.10
 Motto: - Z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie – Herodot.
 Przyczynowe leczenie cukrzycy.
(Akademia Zdrowia Arkadia. Dyrektor:  lek. med. Jan Kwaśniewski)
 Słowa kluczowe: cukrzyca jest uleczalna.
   W warunkach naturalnych u zwierząt cukrzyca nie występuje. Tylko u człowieka, psów i trzody chlewnej spotyka się cukrzycę.
   Przyczyną naczelną cukrzycy,


 jak i prawie wszystkich innych chorób niszczących gatunek ludzki, jest tak zwany grzech pierworodny, a ściślej wprowadzenie do szerokiego spożycia produktów, bez użycia ognia, dla człowieka niejadalnych. Przy doborze pokarmów człowiek smakiem kierować się nie może, bowiem obróbka kulinarna, zmieniając smak potraw, pozbawiła człowieka naturalnego instynktu, chroniącego prawie bezbłędnie wszystkie inne gatunki przed spożywaniem szkodliwych pokarmów. Jeśli człowiek chce być zdrowym, mieć zdrową czynność umysłu, umieć odróżniać dobro od zła, przyczynowo usunąć wszystkie choroby i wszystkie inne nieszczęścia trapiące od tysięcy lat zdegenerowany gatunek ludzki, nieszczęścia mające swą przyczynę wyższą w powszechnie patologicznej czynności umysłów ludzkich, przy doborze pokarmów musi kierować się wiedzą.
   Badacze, powszechnie przeceniający znaczenie czynników genetycznych, wydają się nie dostrzegać wpływów środowiska na czynność genów. Nie pamiętają o tym, że uaktywnienie genu i wytwarzanie określonych enzymów, w określonym czasie jest zależne od substratów.  Brak substratów uniemożliwia działanie genów. Nadmiar określonych substratów wymusza nadmierną produkcję enzymów.
   Brak węglowodanów w diecie blokuje wytwarzanie insuliny i wielu innych enzymów.
   Nadmiar węglowodanów w diecie, w stosunku do spożytego równolegle białka, przy niskiej na ogół wartości biologicznej białek pochodzenia roślinnego jest przyczyną nadmiernego wytwarzania insuliny. Organizm jest wówczas zmuszony do wytwarzania przeciwciał niszczących komórki wytwarzające insulinę, co prowadzi do powstania cukrzycy typu I, insulinozależnej.
   Cukrzyca typu II spowodowana jest określonym, ale innym składem diety. U tych ludzi głównym źródłem energii stają się tłuszcze dostarczane w pokarmie, lub (i) wytwarzane z węglowodanów. Gdy organizm nie potrafi w określonym przypadku przetworzyć dostarczonych węglowodanów na tłuszcze i cholesterol, nie przetworzone węglowodany stają się niepotrzebnym, szkodliwym balastem, wzrasta ich poziom we krwi, są wydalane z moczem. Organizm otrzymujący w pożywieniu tłuszcze i węglowodany w określonych proporcjach, zawsze spali tłuszcze, a węglowodany musi przetworzyć, bądź wydalić z moczem. Żaden kierowca dysponując benzyną i węglem z dodatkiem wody nie wyleje benzyny, nie będzie stosował jako paliwa węgla z wodą. Żaden organizm otrzymujący w pożywieniu tłuszcze i węglowodany, nie będzie wydalał tłuszczów, zawsze będzie usuwał paliwo gorsze. Żadne zwierzę, żaden człowiek nie choruje na tłuszczycę; wielu ludzi choruje na cukrzycę.
   Podawana u chorych na cukrzycę insulina, czy doustne leki wymuszające wytwarzanie insuliny przez organizm, zmniejszają objawy choroby, ale jej nie leczą. Ponieważ insulina, zwłaszcza u chorych na cukrzycę typu II, znacznie bardziej pobudza cykl pentozowy przemiany glukozy, zmusza organizm w ten sposób do nadmiernej syntezy cholesterolu w różnych tkankach, w tym w komórkach ścian tętnic. „Leczenie” cukrzycy insuliną i doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi zawsze znacznie przyspiesza postępy miażdżycy.
 
Przyczynowe leczenie cukrzycy polega na wprowadzeniu żywienia optymalnego, czyli zabezpieczeniu rzeczywistych potrzeb organizmu ludzkiego. Cukrzyca typu I, insulinozależna, ze względu na trudny dla organizmu okres przejściowy, nie nadaje się do przyczynowego leczenia w warunkach ambulatoryjnych. Do czasu opracowania zasad postępowania w okresie przejściowym, co należałoby możliwie szybko uczynić w warunkach klinicznych, leczenie przyczynowe cukrzycy typu I nie powinno być stosowane ambulatoryjnie.
   Żywienie optymalne polega na utrzymaniu proporcji między białkiem, tłuszczem i węglowodanami jak 1: 3-4 : do 0,6 wyrażonych w stosunkach wagowych w diecie dobowej. Stosuje się białko najwyższej wartości biologicznej, tłuszcze głównie pochodzenia zwierzęcego, maksymalnie uwodornione, podawane najlepiej w produktach naturalnych, węglowodany w postaci skrobi. Nie stosuje się ograniczeń kalorycznych, surowce spożywcze maksymalnie się przetwarza w obróbce kulinarnej w myśl zasady znanej już Pliniuszowi – „Korzystniej jest, w jakikolwiek bądź sposób, zmniejszać to, co by żołądek obciążało.” Każda obróbka kulinarna produktów na surowo dla człowieka jadalnych, poprawia wartość tych produktów, jest wstępnym trawieniem poza organizmem, pozwala na oszczędność białka, energii i innych składników w organizmie.
Powyższe dotyczy tylko produktów spożywanych przez drapieżniki, w tym produktów możliwych do spożycia przez człowieka s tanie surowym, czyli tylko tych, które służą za pokarm dla zwierząt drapieżnych.
   Z produktów roślinnych człowiek w stanie surowym może spożywać praktycznie tylko orzechy, słonecznik, migdały, czy pestki dyni, czyli produkty o składzie zbliżonym do produktów pochodzenia zwierzęcego, zawierające białko i tłuszcz z przewagą tłuszczu.
   Produkty dla człowieka na surowo niejadalne, są dla niego zawsze niejadalne, niezależnie od ich przetworzenia. Człowiek spożywający te produkty zdrowym być nie może , a czynność jego umysłu musi być zawsze patologiczną.
   Przyczynowe leczenie cukrzycy żywieniem optymalnym trwa od tygodnia do 8 tygodni, w zależności od wieku chorego, stosowanych dawek leków i dotychczasowego składu diety.
   Po wprowadzeniu żywienia optymalnego organizm spala niepotrzebne już enzymy cyklu heksozowego i pentozowego, enzymy służące do syntezy tłuszczów, czy cholesterolu. U człowieka dorosłego ogólna waga tych enzymów (białka) może wynosić kilka kilogramów. Około połowy tych enzymów w procesie ich spalania może być przetworzona na glukozę.
Z tej przyczyny, praktyczne wyłączenie węglowodanów z diety przy żywieniu optymalnym nie powoduje natychmiastowego wyleczenia cukrzycy, a wyleczenie następuje wówczas, gdy organizm przestaje wytwarzać glukozę z własnych białek.
W Akademii Zdrowia Arkadia przebywało w okresie 2 tygodni 74 chorych na cukrzycę typu II (28-K i 46-M) w wieku od 27 do 81 lat, chorujących na cukrzycę od 1 do 18 lat, średnio 6,2 roku. Średni wiek zachorowania na cukrzycę wynosił 53,5 lat u kobiet i 47,4 lat u mężczyzn.
Wszyscy chorzy na cukrzycę przyjmowali leki: 11 chorych przyjmowało insulinę w dawce od 36 do 60 j. Średnio 48 jednostek.
Pozostali przyjmowali doustne leki przeciwcukrzycowe u dawce od 1 do 7 tabletek, średnio 3,1 tabletki (euclamin, diabetol, phenphormin, inne preparaty).
Wszyscy chorzy otrzymywali standardowe żywienie optymalne.
Od pierwszego dnia pobytu u 8 chorych prowadzonych na insulinie wprowadzono doustne leki p-cukrzycowe w dawce 50% niższej, niżby to wynikało z dotychczasowych potrzeb, u 3 pozostałych zmniejszono dawkę insuliny o połowę, pod koniec pobytu 2/3 wstępnej dawki.
U 40 chorych, przyjmujących od 1 do 3 tabletek leki odstawiono w pierwszym dniu pobytu, u pozostałych 21 chorych ilość przyjmowanych leków zmniejszono o połowę. W okresie dwóch tygodni pobytu nie zaobserwowano u żadnego chorego objawów świadczących o wzroście poziomu glukozy we krwi. U jednego chorego, po 3 zawałach, w 7 dniu wystąpiły objawy hypoglicemii, które ustąpiły po odstawieniu leków przeciwcukrzycowych.
   W początkowym okresie badano cukier we krwi w 12 dniu pobytu. U 14 chorych poziom cukru we krwi po 12 dniach wynosił średnio 135mg% ( od 70 do 204). U żadnego z chorych nie stwierdzono wydalania cukru z moczem.
   U następnych chorych poziomu cukru we krwi nie badano wychodząc z założenia, że czasokres pobytu jest zbyt krótki, by można było uzyskiwać w tym czasie wyleczenie cukrzycy w każdym przypadku. Z chorymi utrzymywano kontakt. Badali oni poziom cukru we krwi w miejscach zamieszkania, średnio co 10 dni. Po 2 miesiącach od wprowadzenia żywienia optymalnego byli chorzy mieli poziom cukru w normie i nie używali leków przeciwcukrzycowych. Dalsze stosowanie żywienia optymalnego jest równoznaczne z wyleczeniem cukrzycy w każdym przypadku. Bardzo niska podaż węglowodanów w diecie, przy żywieniu optymalnym, praktycznie uniemożliwia zachorowanie na cukrzycę.
   Żywienie optymalne jest przyczynowym leczeniem nie tylko w cukrzycy. Po jego wprowadzeniu występuje szybka i radykalna przebudowa organizmu, szybka poprawa sprawności ogólnej , szybka i znaczna poprawa wydolności serca i wieńcowej, szybkie ustępowanie chorób. Występuje szybka, radykalna i korzystna zmiana w czynności umysłu.
   Przykładem kompleksowego, korzystnego wpływu żywienia optymalnego na organizm ciężko chorego (miażdżyca naczyń wieńcowych i tętnic kończyn dolnych, cukrzyca) jest wypowiedź chorego:
- Od 15 lat chorowałem na cukrzycę. Od 4 lat byłem na insulinie. W międzyczasie miałem dwa zawały serca, byłem operowany na serce, otrzymałem 4 baypassy.
Po operacji czułem się dobrze, ale musiałem zażywać dużo tabletek. Bez bólu mogłem przejść 100-200 m. A teraz mogę chodzić dwa do pięciu kilometrów i więcej i nie czuję zmęczenia. Po 1 tygodniu stosowania diety optymalnej miałem cukier w normie 70 mg% we krwi, w moczu nic. Odstawiłem insulinę. Po przyjeździe do Akademii Zdrowia odstawiłem wszystkie leki, których do przyjazdu do Ciechocinka używałem 26 tabletek dziennie. Używając tyle tabletek, miałem bóle żołądka. Jak przestałem brać tabletki bóle żołądka ustąpiły. Cukrzycy nie mam, bóle w okolicy serca ustąpiły, bóle palców kończyn dolnych ustąpiły...
J.R.
 
   Przed kilkoma laty społeczny koszt cukrzycy w Polsce oceniano na 400 miliardów złotych rocznie. Obecnie jest o wiele wyższy. Przyczynowe wyleczenie chorych na cukrzycę w Polsce dodatkowo przyniesie znaczne korzyści materialne.
Za najpilniejsze należy uważać opracowanie zasad postępowania z chorymi na cukrzycę typu I i przyczynowe wyleczenie tych chorych z cukrzycy.
 
Wnioski:


 1. Przyczyną naczelną cukrzycy typu I jest zbyt duża zawartość węglowodanów w diecie w stosunku do podawanego białka, przy niskiej jego wartości biologicznej.
 2. Przyczyną naczelną cukrzycy typu II  jest inny skład diety, w której głównym źródłem energii stają się tłuszcze, a dostarczane równocześnie węglowodany przekraczają możliwości organizmu pełnego ich spalenia, czy przetworzenia.
 3. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w cukrzycy typu II.
 4. Przyczynowe leczenie cukrzycy typu I będzie możliwe po opracowaniu zasad postępowania z tymi chorymi w warunkach przejściowych.
 5. Średni wiek zachorowania na cukrzycę u chorych mężczyzn był o ponad 5 lat niższy niż u kobiet.

[size]

                                                                            lek. med. Jan Kwaśniewski[/size]


http://www.dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=64

Natomiast jest takie powiedzenie :" Im głębiej w las tym więcej drzew".

Natomiast problemem jest Fruktoza czyli cukry proste a nie węglowodany która występuje także w chlebie:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/fruktoza-czy-jest-zdrowa-wlasciwosci-i-wystepowanie-fruktozy_34403.html

jest ona spożywana w nadmiarze i nie jest tutaj winny chleb (ponieważ miód to także fruktoza a przecież prorok Jan żywił się miodem i szarańczą). Problemem jest nasza cywilizacja czyli brak ruchu i spożywanie słodyczy które są tanie i wypełniają większą cześć marketów.

To powoduje, że latami spożywana fruktoza rozwala nasz system hormonalny i powstaje cukrzyca czyli choroba układu hormonalnego. Ponadto nie zapominajmy, że pijemy na potęgę kawę czy kolę która zawiera kofeinę czyli pro hormon który pobudza nasze ciało do produkcji hormonów stresu, także pijemy to latami.

Znowu ja podważam tylko twoją tezę o tym, że Izraelici jedli tylko mięso, nabiał i wino, podczas gdy w Biblii jest mowa o chlebie i innych produktach. Zresztą na tak liczny Izrael ile by musiało być pastwisk aby wyżywić tylu Izraelitów???? Raczej podejrzewam, że izraelici jedli mało mięsa, więcej nabiału a sporo węglowodanów w postaci zbóż oraz miodu. Tylko, że dziś mamy GMO i inne metody zatruwania zbóż i innych roślin.


Znowu dla mniej nie jest dziwne, że dieta optymalna leczy cukrzycę, gdyż w cukrzycy problemem jest spalanie węglowodanów.

Jednak bracie nazywanie węglowodanów trucizną i dawanie jednej diety jako cudowne panaceum na wszystko. Wady diety ketogenicznej to fakt, że obciąża ona nerki i wątrobę dlatego jeśli ma się problemy z tymi organami to powinno się je podleczyć (np zrobić sobie sobie oczyszczanie wątroby z kamieni). Znowu doradzanie wszystkim jednej właściwej diety ponieważ u jednego ona działa to moim zdaniem duże ryzyko i odpowiedzialność przed Bogiem. Owszem medycyna nasz oszukuje ale także znam przypadki jak samozwańczy znachorzy oszukują ludzi, organizm ludzi to skomplikowana maszyna której działanie na 100% zna tylko Bóg. Różne diety czy posty leczą różne choroby to też fakt i moim zdaniem nie ma cudownej diety na wszystkie schorzenia.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Andrzej on 17th Wrzesień 2018, 11:17

Przychylam sie do zdania Cyryla że za wszystko "zło" odpowiada brak ruchu.

Moim zdaniem nawet 90% chorób to z takiego powodu.

Człowiek został stworzony aby sie ruszać i pracować a nie jeździć autem i siedzieć w biurowcach objadając sie fast foodem i popijając coca-colą.

Cyrylu, piszesz że normalny facet przy 70kg w martwym ciągu nabawiłby sie kontuzji podnosząc to.
Obstawim że nawet nie podniosłby tego. Nie mówiąc już 8-miu powtórzeniach w serii.

Też przechodziłem wiele diet i potwierdzam że w ketozie waga spada (nawet do 4kg na tydzień) ale nie miałem tzw. "euforii" jak wielu twierdzi że po kilku tygodniach jedzenia tłuszczy i mięsa wpada sie w tzw. "euforie"

Jednak po tej diecie ja osobiscie czułem sie słabiej. Widziałem to po wynikach na siłowni. Szybciej sie też męczyłem.
Dieta bardzo monotonna i niesmaczna.

Doszedłem do takich samych wniosków jak i Ty juz dawno.
Nie dieta ale ruch. To pozwala utrzymać wage i "czuć" się zdrowym

Andrzej

Liczba postów : 112
Join date : 18/03/2015
Age : 48
Skąd : Będzin

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by thewordwatcher on 17th Wrzesień 2018, 13:02

Znowu ja podważam tylko twoją tezę o tym, że Izraelici jedli tylko mięso, nabiał i wino, podczas gdy w Biblii jest mowa o chlebie i innych produktach. Zresztą na tak liczny Izrael ile by musiało być pastwisk aby wyżywić tylu Izraelitów???? Raczej podejrzewam, że izraelici jedli mało mięsa, więcej nabiału a sporo węglowodanów w postaci zbóż oraz miodu. Tylko, że dziś mamy GMO i inne metody zatruwania zbóż i innych roślin.

Jednak bracie nazywanie węglowodanów trucizną i dawanie jednej diety jako cudowne panaceum na wszystko. Wady diety ketogenicznej to fakt, że obciąża ona nerki i wątrobę dlatego jeśli ma się problemy z tymi organami to powinno się je podleczyć (np zrobić sobie sobie oczyszczanie wątroby z kamieni).

Cyrylu... nieuważnie czytasz...

Przez większość czasu Izraelici byli hodowcami bydła. Dlatego pogardzano nimi. Do dzisiaj świat śmieje się z Żydów, że Bóg jest wymysłem hebrajskich pastuchów.

A jeżeli w większości byli pastuchami (paśli owce koło Betlejem) to już wiadomo, czym się głównie żywili. Nawet w Egipcie każdy musiał zabić baranka nieskażonego i pomazać krwią drzwi domu aby przechodzący anioł zabijajacy pierworodnych ich nie zabił.

Dlatego barankiem paschalnym był baranek zjadany w Paschę i Isus stał się barankiem symbolicznym.

Gdyby dzisiaj ktoś z nas dostał od Boga polecenie zabicia rocznego baranka i pomazanie drzwi mieszkania jego krwią, niewielu Słowian wyszłoby na pustynię!

bounce bounce bounce

Nie nazywam węglowodanów trucizną, ale napisałem, że my nie jadami chleba, jaki jadali Izraelici. Chyba nikt w Polsce takiego chleba nie jada. A 'chleb' który jemy jest tak pozatruwany, że nie powinno sie go jadać. Podobnie bułki czy inne pieczywa. Mąka jest zatruwana także.

To miałem na myśli.

Przez ostanie moje 8 lat pracy miałem pracę fizyczną, całe 8 godzin na nogach i nic z objawów cukrzycy się nie poprawiło.

Dlatego dietetykom nie wierzę i kiedyś także wierzyłem w dietę Kwaśniewskiego, spróbowałem i było gorzej.

Oficjalni eksperci od żywienia powodują takie masowe zachorowania na niemal wszystko. To oni doradzili rządom na fluorek przeciwko próchnicy zębów, dali do past do zębów, do wody pitnej a teraz zachęcają do masowych szczepień.

Co jest ciekawe, w jednych państwach jest w wodzie fluorek a w innych nie ma i ci mają zdrowsze zęby.

Mówić wprost, bardziej wierzę tym, których chcą pozbawiać prawa do leczenia, niż tym, którzy są przez rządy nagradzani i są przez nie chwaleni.

W sumie najlepsze dla nas jest to, co nam rządy zabraniają. Taki mam pogląd od ładnych kilku lat.

bounce affraid bounce affraid bounce affraid
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Cyryl on 17th Wrzesień 2018, 16:21

Henryku napisze tak. Cukrzyca jest chorobą układu hormonalnego i tutaj nie ma mądrych na jej leczenie. Głównie leczy się jej objawy. Tak samo jak ludzie biorący sztuczny testosteron mogą na zawsze zablokować sobie produkcje własnego testosteronu czyli mogą nabawić się innego rodzaju choroby układu hormonalnego.

Co do jedzenia to nawet obecnie mięso jest zatrute. Drób i inne zwierzęta faszerowane są hormonami aby szybciej rosły i kiedy ja pracowałem w fabryce przetwórstwa drobiu to słyszałem, że kobiety które jadły ten drób przez dłuższy czas to także dostawały zmian hormonalnych.

Co pracy przez osiem godzin na nogach to wbrew pozorom nie jest to żaden wysiłek fizyczny, który by zmuszał nasze ciało do procesów anabolicznych. Stanie to nie jest dla naszego ciała żaden wysiłek, natomiast zrobienie 100 przysiadów w 5 minut to już jest większy wysiłek zmuszający nasz organizm do wytwarzania odpowiednich hormonów. Proszę mi napisać jaka praca zmusza nas do robienia przysiadów???? Obecnie żadna!!!! A przecież przysiad ćwiczy połowę naszego ciała (przy przysiadzie ze sztangą ćwiczymy całe ciało). Czy władze te ćwiczenie zabraniają??? Nie tylko tak nasze zajęcia zorganizowały i tak nam wpoiły, że nikt nie padnie do głowy, że zamiast się schylać po jakiś pakunek (gdzie robi się garba) lepiej zrobić przysiad i ten ładunek podnieść. Zobaczmy na małe dzieci czy np. Indian w dżungli Amazońskiej oni nie siedzą na krzesłach tylko przykucają i tak siedzą nawet dobre kilkanaście minut. Małe dzieci robią tak notorycznie chcą coś podnieś zobaczyć to przykucają. Zachowanie dzieci jest najbliższe temu w jaki sposób zaprogramował nas Bóg.Zobaczmy co mówi Bóg:

Ps 1 napisał:(2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

Czym jest zakon Boga jak nie prawami które rządzą całym światem w tym naszymi ciałami. I tutaj my rozważamy zakon a zatem zauważmy jedno. Dzieci ich zachowanie jest czystą informacją od Boga na temat prawidłowego wzorca ruchowego. Tylko z czasem jesteśmy wychowani przez świat szatana do łamania tych praw i nabywania złych nawyków ruchowych i żywieniowych.

Sam próbowałem kilka diet i stwierdzam jedno, każdy musi sam na swojej skórze próbować wszystkiego i oceniać co dla niego jest lepsze. Każdy ma inny organizm inne choroby i inne DNA które to powoduje, że jedne produkty lepiej absorbujemy a inne mniej. Znowu eksperymentując z dietami trzeba uważnie obserwować swój organizm. Jedni ludzie lepiej trawią węglowodany a inni mięsa.

Zobaczmy taki Sanjaya każdemu wciska dietę wegańską wyzywając innych od mięsożerców ponieważ fakt trzeba mu przyznać w wieku ponad 60 lat biega ultra maratony. Jednak znowu przy dłuższym wysiłku siłowym zwyczajnie energia by z niego zeszła po chwili oraz by nabawił się kontuzji. Bije z niego pycha i arogancja. I nawet nie przyjdzie mu do głowy, że biegacze szczególnie maratończycy lepiej preferują dietę wegańską czy węglowodanową niż mięsną, ponieważ u nich masa mięśniowa to zbędny balast i nawet serce u nich się z czasem zmniejsza.

Ja im dłużej badam zakon w kwestii zdrowia człowieka to stwierdzam, że w zasadzie tylko Bóg może naprawić to co stworzył szatan. Natomiast każdemu radzę aby sam szukał w kwestii diety i rodzaju wysiłku we własnym zakresie, i w ten sposób zgłębiał zakon Boga.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Jedz tylko mięso!

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach