Znak Kaina

Go down

Znak Kaina

Pisanie by thewordwatcher on 3rd Wrzesień 2018, 03:26

Znalazłem ciekawy temat, bardzo ciekawy. Otóż Bóg uczynił znak dla Kaina, aby go nikt nie zabił.

Istnieje wiele spekulacji, czyn jest ów znak. Ale trafiłem na ślad, NAJPRAWDOPODOBNIEJ prawidłowy, pochodzący wprost od satanistów.

Znakiem Kaina jest najprawdopodobniej krzyż.


Demon także powiedział cesarzowi Konstantynowi - pod tym znakiem będziesz zwyciężał.

Krzyżacy, różo krzyżowcy, znak najbardziej morderczej religii, Watykanu - krzyż.

Czyżby chodziło o uświęcanie ofiary Isusa na krzyżu!

Ależ skąd!

To była największa obelga dla Niego, ponieważ musiał zginąć na ofiarę na... znaku Kaina.Obejrzyjmy ten krótki film, na którym widać wiele przykładów masońskich znakach Kaina, templariuszy itp.

Oni na pewno nie wielbią Isusa!

Istnieje wiele przykładów tego znaku, jako znaku Kaina.Ale jest chyba oczywiste, że znak Kaina MUSIAŁBY być znany kazdemu niemal człowiekowi na ziemi, który niekoniecznie ma świadomość że to znak Kaina.

I największa zagadka i przypuszczenie.

Czyżby znak Kaina był... znakiem Bestii 666!?

Bardzo wielkie prawdopodobieństwo.

Papież z krzyżemKsięża w WatykanieTemat w badaniu!!!!
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Liksar on 3rd Wrzesień 2018, 22:24

żydopedia napisał:Co ciekawe znamy temat stygmatów i ich pochodzenia... wywołane są demonicznymi siłami i na czym są robione ?

na rękach i na czole.. tutaj ciekawy przypadek, jak wiemy Chrystus na czole miał koronę cierniową a nie jakiś krzyż..


Ap 13

(16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,

w woli ciekawostki :

Stygmatykami byli między innymi św. Franciszek z Asyżu oraz św. Pio z Pietrelciny. Rany takie mogą cały czas krwawić, nie goją się, ale także nie ropieją mimo braku sterylności, a po śmierci stygmatyka często znikają. Stygmaty były przyczyną wielu kontrowersji, głównie dotyczących ich autentyczności oraz możliwości kontrolowania przez naznaczonego.

rany które po śmierci znikają? to tylko wskazuje na ich demoniczny charakter, skoro same z siebie nie regenerują się podczas życia.

czym w zasadzie jest znamie ?

zydopedia napisał:Znamię (łac. naevus) – zmiana na skórze,

Kto wie, może pokłon przed posągiem , będzie polegał na tym, że wraz z przyjęciem znamienia/ stygmatu przyjmujemy do siebie demona i oznaka tego będzie ten znak na czole lub ręce... jako jego znak bycia w człowieku.

Wtedy człowiek traci kompletnie kontrole nad wlasnym ciałem, jednak na taki fizyczny znak to demon musi miec bardzo duzy wplyw i kontrole nad czlowiekiem aby az tak pokazywac swoja obecność.

avatar
Liksar

Liczba postów : 1262
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Lotion on 3rd Wrzesień 2018, 22:40

jakiś czas temu, też to sugerowałem pisząc tu:

http://zbawienie.forumotion.com/t293p50-liczba-zwierzecia-666#13609
avatar
Lotion

Liczba postów : 200
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Liksar on 3rd Wrzesień 2018, 22:52

wstawie pare ciekawostek, może da to jakieś wskazówki

"Kwestia znaku umieszczonego na Kainie była tematem wielu dyskusji i spekulacji. Hebrajskie słowo przetłumaczone tutaj jako „znak” to owth i odnosi się do „znaku, znamienia lub symbolu.” W innych fragmentach Pism Hebrajskich słowo owth użyte jest 79 razy i najczęściej tłumaczone jest jako „znak.” Zatem hebrajskie słowo nie podkreśla jakiego rodzaju jest to znamię, jakie Bóg nałożył na Kaina. Cokolwiek by to nie było, był to znak, symbol, który miał wskazywać, że Kain nie może być zabity. Niektórzy wskazują, że tym znakiem mogła być blizna, albo pewien rodzaj tatuażu. W każdym razie, fragment ten nie skupia się tak bardzo na naturze samego znaku. Główny nacisk płożony jest na znaczeniu, że Bóg nie pozwoliłby ludziom na wrogość względem Kaina. I bez względu na to, jaki był to znak, wypełniał on swoje zadanie."
https://www.gotquestions.org/Polski/Znak-Kaina.html

"Według bardziej fantastycznych opowieści znamię często powiązane jest z wampiryzmem, wiązało się z nieśmiertelnością i pierwszym przelaniem krwi. Również coś na kształt, że ten kto przelał krew nie może bez niej żyć… W literaturze, sztuce najczęściej jest ukazywane jako krwawy, niezwykle czerwony ślad (plama, rysa, kropla (krwi)) na czole zabójcy."


avatar
Liksar

Liczba postów : 1262
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Jacek86 on 4th Wrzesień 2018, 02:18
Ci biskupi mają trzy krzyże na szatach czy jak to się nazywa...


Co ciekawe, w angielskim tylko jedna liczba ma w nazwie X lub.. krzyż jak kto woli.. a jest nią SIX Very Happy Very Happy


SIX SIX SIX ???


avatar
Jacek86

Liczba postów : 262
Join date : 31/08/2015
Age : 31
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by thewordwatcher on 4th Wrzesień 2018, 02:29

Lotion

Jakiś czas temu, też to sugerowałem pisząc tu:

Jakoś nie czytałem tego. A chyba miałeś rację i to jest bardzo ważne odkrycie.

Ja tego nie odkryłem, poza odkryciem na Internecie. Czytałem coś na Internecie na temat Kaina, ponieważ temat a właściwie jedno zdanie mnie nieco zamurowało.

Niemal wszystko, co wiemy o Kainie to zagadka. Sugestia autora - Biblia jest w tych miejscach ocenzurowana i kluczowe fragmenty są usunięte.

Autor twierdził, że znakiem Kaina był właśnie krzyż i poda kilka hipotez. Potem znalazłem film, który podałem i mój węch mówił mi, że to jest poważny ślad!

W tym filmie, który wkleiłem jest kilka przypadków krzyża z trzema poprzeczkami.

Pomyślmy głębiej z modlitwą a znajdziemy więcej.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Cyryl on 4th Wrzesień 2018, 08:17

Zobaczcie ten film od 12 min:


Otóż w okresie wczesnego średniowiecza zaczęto używać mieczy w kształcie krzyża u zywane były aż do czasów baroku a nawet później. Najdłużej funkcjonującym mieczem był miecz długi zawany też bękarcim:Czyli krzyż to także symbol zabijania czyli symbol Kaina. Zauważmy tak długich wąsów oprócz średniowiecza nie miały w innych kulturach i okresach inne miecze. Później w barku używano obok szabel innego rodzaju mieczy czyli rapiery i pałasze, które nie miały formy krzyża ale obudowaną ochronę dłoni. Czyli kościół katolicki w średniowieczu ropowszechnił model miecza który był zapewne symbolem Kaina.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by thewordwatcher on 4th Wrzesień 2018, 14:21

Mam tutaj bardzo ciekawy cytat z Józefa Flawiusza, historyka starożytnego.

Krzyż - Znak Kaina

Krzyż jest Znakiem Kaina. Bóg umieścił ten znak, aby zidentyfikować go na zawsze za morderstwo Abla i okłamywanie go. Okultyści uważają, że ojciec Kaina nie był "złym" Jehową-Bogiem, ale "dobrym" wężem Lucyferem-Samaelem. Znak Kaina, czyli krzyż, symbolizuje młotek, ponieważ Kain był robotnikiem w metale, tak nazywa się praktykujący czarnoksięstwo. Jego potomstwo było nomadami, którzy najpierw podróżowali ze wschodu na zachód, a potem wieki później z zachodu na wschód znani byli jako Kainici, Kananejczycy, Kenici, Qenici, Midianici, Sleb, Salubini, Rekhabici, Nasorejczycy, Mandeanie, Johanity lub Nazorytów. Mogą również odnosić się do esseńczyków , Druzów, obecnej sekrecyjnej rządzącej sekty Syrii i Turcji zwanej Alawitami, a być może nawet Cyganami. Znak plemienia Qenites był tatuażem na czołach, ku czci ich protoplasty, ponieważ byli oni i są zapaleni złotnikami, kowalami, cieślami, garncarzami, handlarzami, medykami, artystami, rzemieślnikami i magami. Nie ocierali się także włosami, często splatali je w stylu nazistańskim. Bezpośredni potomek Kaina, niezależnie od tego, czy sam Tubal-Kain, czy ktoś inny, kogo nie znamy, ma ten Znak Kaina, krzyż, jako czerwony znamię na piersi lub plecach.

Nie, nawet gdy Adam żył, stało się tak, że potomstwo Kaina stało się niezmiernie nikczemne, każde umierające jedno po drugim, bardziej niegodziwe niż poprzednie. Byli nie do zniesienia podczas wojny i gwałtu w napadach; a jeśli ktoś wolno mordował ludzi, to jednak był odważny w swoim rozrzutnym zachowaniu, niesprawiedliwym działaniu i robieniu szkody dla zysku.

Józef Flawiusz - Starożytni Żydzi, AD 93

Co jest najciekawsze, oryginał tego dzieła Flawiusza jest... zgadnijcie!!!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Narodowa_(Warszawa)

O dziele Flawiusza jest tylko w angielskiej wersji Wikipedii.

https://en.wikipedia.org/wiki/Antiquities_of_the_Jews

Czyli owa hipoteza posiada olbrzymią dozę prawdopodobieństwa.

A czegoż innego można by się spodziewać po szatańskim Watykanie?

Cytat znalazłem z tego linku i przetłumaczyłem w Google Tłumacz.

http://www.justgivemethetruth.com/the_mark_of_cain.htm

Jeżeli się temu bliżej przyjrzymy to widzimy wyjątkową perfidię nasienia węża. Mesjasza zamordowano na znaku Kaina i miliony Chrześcijan nosi z dumą krzyże Kaina na pamiątkę śmierci Isusa.

Już samo podejrzenie szatańskiego Watykanu budzi poważne zaniepokojenie, ponieważ nie tylko zwiedli lud Boży Królową Niebios i bałwochwalstwem, to co roku szydzą za pomocą drogi krzyżowej z tryumfu szatana na Synem Bożym.

Trudno o większą perfidię. Dodajmy do tego ewentualność 666 jako znaku Bestii i wielu Chrześcijan stanie otwarcie przeciwko Bogu biorąc znak Kaina, czyli 666 na swoją rękę lub czoło.

A może posąg Bestii będzie obrazował... Kaina!? A jeśli sam Kain wyjdzie z Otchłani? Może to zbyt wysoko mierzone ale warto rozważyć wszystko.

Znaki na domach podczas świąt, K M B i o ile dobrze pamiętam także krzyż.

Krzyżacy chcieli nas wyciąć w pień i na krzyżu oparty jest cały Watykan. A katolicy myślą, że znakiem Kaina wielbią Boga i Syna.


avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by thewordwatcher on 8th Wrzesień 2018, 13:33

Znalazłem ciekawe dowody na znak Kaina.

Deu 21:22  A jeśli ktoś popełni grzech, pociągający za sobą wyrok śmierci, i poniesie śmierć, i ty powiesisz go na drzewie,
Deu 21:23  To nie mogą jego zwłoki pozostać na drzewie przez noc, ale mają być pochowane tego samego dnia, gdyż ten który wisi, jest przeklęty przez Boga. Nie kalaj więc ziemi, którą Pan, Bóg twój, daje ci w dziedziczne posiadanie.

Właśnie w taki sposób Isus był zabity i zdjęto go z drzewa przed nocą! Zgadza się?

Według pewnych danych ( o tym w innym poście ) krzyż zaczął być stosowany w Chrześcijaństwie jako symbol śmierci Isusa dopiero od 6 wieku n.e.

I najciekawsze na samym końcu.

Prawidłowe znaczenie greckiego słowa stauros, błędnie tłumaczone na krzyż.

https://biblehub.com/greek/4716.htm

Strong słownik grecki ujawnia znaczenie słowa stauros, tłumaczonego błędnie na krzyż.

Tekst po angielsku z powyższego linku.

stauros: an upright stake, hence a cross (the Rom. instrument of crucifixion)

stauros: pionowy słup, a więc krzyż (instrument ukrzyżowania Rzymu)

Powyższe zdanie jest zupełnym absurdem.

To Watykan zmusił świat do akceptacji takiego idiotycznego tłumaczenia słowa stauros czyli słup na krzyż!

Słup nie ma niczego wspólnego z krzyżem i w Biblii nie ma ani jednej sugestii, że były to dwa kawałki drewna.

Jest także inne greckie słowo, które także odnosi się do drzewa. Brzmi ono - ξυλον co znaczy drzewo.

Czy to słowo było użyte w Ewangeliach? Tego nie jestem pewien, ale według jednego źródła uczniowie Isusa skonfrontowali Sanhedryn ponad 10 lat po śmierci Isusa oskarżając, że został On powieszony na drzewie.

Podane jest źródło. (Resource Publications, Eugene, OR 2013, p.199)

Muszę je znaleźć.

O stauros wiedziałem od Świadków Jehowy ale tego nigdy nie sprawdziłem, co zrobiłem dzisiaj.

Dwie rzeczy są do tej pory pewne.

Isis został powieszony na drzewie według wymogi Prawa Bożego, z wyroku Sanhedrynu, który właśnie zastosował to Prawo. Rzymianie wykonali wyrok Sanhedrynu, wyrok śmierci na drzewie, ponieważ prawo rzymskie zabraniało Żydom wykonywania wyroków śmierci. Stąd decyzja Piłata.

Żaden werset nie sugeruje dwu częściowego narzędzia śmierci.

Stauros jest niewłaściwie przetłumaczony na krzyż. To słowo nie oznacza krzyża ale słup drewniany.

Jest tego więcej, ale muszę to jeszcze dokładniej zbadać.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Cyryl on 11th Wrzesień 2018, 22:11

Wklejam tutaj mojego posta z innego tematu na temat znaku Kaina:


Cyryl napisał:Filtom postawiłem tylko hipotezę. 

Co do posagu Bestii który ma  "przemówić", to co za problem aby na tym Krzyżu wisiał Pawłowy Chrystus który by z tego krzyża zszedł, lub wyszedł z tego krzyża????

Napisze tak to co pisze to tylko hipoteza. Jednak znowu skoro wiemy, że Paweł to fałszywy apostoł, prorok a z drugiej strony Apokalipsa głosi, że druga Bestia to fałszywy prorok, to znowu Bóg nie bez powodu pozwolił aby nauki Pawła obok słów jego Pomazańca Isusa były w Biblii. W ten sposób jest możliwość, aby w miarę możliwości zrozumieć proroctwa i to co się dzieje wokół nas. A teraz zobaczmy co mówi Paweł o krzyżu:


Rzym 6 napisał:(6) Wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi;
(7) Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
( Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,
(9) Wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje.
(10) Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga.
(11) Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Isusie, Panu naszym.
(12) Niechże więc nie panuje grzech w śmiertelnym ciele waszym, abyście nie byli posłuszni pożądliwościom jego,
(13) I nie oddawajcie członków swoich grzechowi na oręż nieprawości, ale oddawajcie siebie Bogu jako ożywionych z martwych, a członki swoje Bogu na oręż sprawiedliwości.
(14) Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.


Zobaczmy Paweł mówi, że aby nie być pod zakonem(czyli prawem Boga), ale pod łaską (czyli wiarą czy raczej deklaracją w Pawłowego Chrystusa ) należy się ukrzyżować. Jeśli krzyż to symbol Kaina to czy Paweł nie pokazuje nam znaku Bestii, czy krzyża????


Ap 13 napisał:(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

Jest to liczba człowieka, a wg Pawła aby nie żyć pod prawem Boga ale pod łaską jego Chrystusa człowiek musi zostać ukrzyżowany!!!!


1 Kor 1 napisał:(23) My zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,

Znowu Chrystus ukrzyżowany, czyli wiszący na symbolu Kaina!!!!


Gal 2 napisał:(15) My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan,
(16) Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Isusa, i myśmy w Chrystusa Isusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
(17) A jeśli szukając usprawiedliwienia w Chrystusie i my sami okazaliśmy się grzesznikami, to czy Chrystus jest sługą grzechu? Z pewnością nie.
(18) Bo jeśli znowu odbudowuję to, co zburzyłem, samego siebie czynię przestępcą.
(19) Albowiem ja przez zakon umarłem zakonowi, abym żył Bogu.
(20) Z Chrystusem jestem ukrzyżowanyżyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(21) Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł.


Znowu ukrzyżowany Paweł został aby jego Chrystus był w nim i miał nad nim kontrolę (tak jak Bestia będzie mieć kontrolę nad tymi którzy przymną jej znamię) ....

Dlaczego Paweł został ukrzyżowany i dlaczego jego Chrystus został ukrzyżowany ponieważ po to aby nie być pod zakon Boga!!!!!

Czyli znamię Bestii nie jest największą manifestacją człowieka, że nie chce życ pod zakonem Boga!!!!

Paweł mówi jasno, że jeśli przez zakon Boga jest sprawiedliwość to jego nauki są kłamstwem (gdyż taki ma sens 21 wersu listu do Galacjan rozdz. 2)


2 do Kor 13 napisał:(3) Skoro szukacie dowodu na to, że przeze mnie przemawia Chrystus, który nie jest wobec was bezsilny, ale jest mocny wśród was.
(4) Choć bowiem ukrzyżowany został w słabości, lecz żyje z mocy Bożej. Bo i my jesteśmy słabi w nim, lecz będziemy żyć z nim z mocy Bożej wśród was.


Znowu Paweł został ukrzyżowany czyli przyjął znamię Bestii i dlatego Bestia czyli jego Chrystus głosi swoje nauki o tym, że nie z zakonu Bogu ale z łaski  kogo????

Zauważmy skoro Bóg twierdzi, że zbawienie jest tylko z wypełniania zakonu i posłuszeństwa to w czyim imieniu przemawia Paweł????

Zobaczmy co mówi Apokalipsa o znamieniu Bestii:


Ap 13 napisał:(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

Zobaczmy liczbę Bestii można obliczyć, czyli to oznacza, że większość informacji o tej liczbie mamy w Biblii i dlatego Bóg zezwolił w Biblii na tyle listów Pawła i jego uczniów. Wystarczy tylko w obliczu nowych odkryć ponownie przeanalizować pewne zapisy w Biblii.

Co moim zdaniem jest ciekawe????

Zauważmy te słowa Pawła jeszcze raz:


Rzym 6 napisał:(1) Cóż więc powiemy? Czy mamy pozostać w grzechu, aby łaska obfitsza była?
(2) Przenigdy! Jakże my, którzy grzechowi umarliśmy, jeszcze w nim żyć mamy?
(3) Czyż nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Isusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni?
(4) Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.
(5) Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania,
(6) Wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi;
(7) Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
(Cool Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,
(9) Wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje.
(10) Umarłszy bowiem, dla grzechu raz na zawsze umarł, a żyjąc, żyje dla Boga.
(11) Podobnie i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Isusie, Panu naszym.
(12) Niechże więc nie panuje grzech w śmiertelnym ciele waszym, abyście nie byli posłuszni pożądliwościom jego,
(13) I nie oddawajcie członków swoich grzechowi na oręż nieprawości, ale oddawajcie siebie Bogu jako ożywionych z martwych, a członki swoje Bogu na oręż sprawiedliwości.
(14) Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.
(15) Cóż tedy? Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod zakonem lecz pod łaską? Przenigdy!


Zobaczmy jak Paweł kluczy w swoich wywodach a wnioski z jego słów są przerażające.

Chrystus Pawła umarł abyśmy nie żyli już pod zakonem Boga który to zakon  jest powodem do grzechu.

Warunkiem zbawienia według Pawła to bycie jak jego Chrystus czyli zabicie swojego ciała poprzez akt ukrzyżowania. 

A przecież co mówi Apokalipsa o skutkach przyjęcia znamienia Bestii???


Ap 14 napisał:(9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
(11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
(12) Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Isusa.


Czyli karą za przyjęcie znamienia Bestii będzie śmierć druga ostateczna. 

Jesli zatem krzyż to znak Kaina czyli znak Bestii to co obiecuje Paweł swoim wyznawcom????

Paweł obiecuje to co obiecuje Bóg ludziom którzy przymną owo znamię, czyli śmierć!!!!

Paweł stwierdza, że jego wyznawca musi się ukrzyżować (czyli przyjąć znak krzyża na rękę lub czoło) co spowoduje śmierć ale z ręki Boga. Potem Paweł kłamie, że po tej śmierci i unicestwieniu ciała łaskawie Bóg pozwoli jego wyznawcom żyć (ciekawe gdzie gdyż ludzie po to mają ciała ponieważ nasze życie zostało przez Boga od początku zaprojektowane do życia na ziemi a nie w niebie)!!!!

Co do informacji na temat tego, że Isus umarł na palu to oto co znalazłem:


wikipedia napisał:Stauros (gr. σταυρός) – grecki termin, którego znaczenie zmieniało się na przestrzeni wieków, zazwyczaj tłumaczony jako pal albo krzyż. Termin ten w Nowym Testamenciezastosowany został w odniesieniu do narzędzia, na którym został stracony Jezus.

[ltr]

Spis treści

[/ltr]Etymologia[edytuj | edytuj kod]

Termin stauròs pochodzi od czasownika ἵστημι (histēmi), które znaczy „stawiać”, „ustawiać”, „postawić”, „wznosić”[1] i pochodzi od praindoeuropejskiego rdzenia *stā-[2]*stha[3]staostem. Z tego samego rdzenia słowotwórczego pochodzi łacińskie stare, niemieckie Stern, albo Stamm, angielskie stand, hiszpańskie estaca[4][5], polskie stawiaći odpowiedniki w innych językach.

Homer oraz greka klasyczna[edytuj | edytuj kod]

Homera i w klasycznej grece aż do IV wieku p.n.e. stauròs oznacza wzniesiony pal, słup[6][7], lub część pala[8]. Takie znaczenie uzyskuje u Tukidydesa (Wojna peloponeskaiv. 90, V/IV w. p.n.e.), Ksenofonta (Anabasis v. 2. 21., V/IV w. p.n.e.), Plutarcha (Moralia, I/II w. n.e.) i innych autorów[9].
W klasycznej literaturze termin ten nigdy nie był odnoszony do dwóch skrzyżowanych pod dowolnym kątem belek, zawsze odnoszony był do jednej pionowo ustawionej belki[9][7].

Greka koine[edytuj | edytuj kod]

W grece koine, tj. grece używanej od czasów Aleksandra Wielkiego do roku około 300, termin σταυρός oznaczał pal, pal z poprzeczką umieszczoną nad nim (crux commissa), dwubelkowiec złożony z dwóch identycznej długości belek (crux immissa). To ostatnie znaczenie było rzadko stosowane. Znali je Filon i Flaccus. Grecki przekład Starego TestamentuSeptuaginta, w ogóle nie stosuje terminu stauròs[a][9].

Nowożytne interpretacje[edytuj | edytuj kod]Crux immissa według Justusa Lipsiusa (1629)Crux simplex według Justusa Lipsiusa (1629)

Do roku 1877 nowotestamentowy stauròs był powszechnie rozumiany jako crux immissa. W tym roku prof. Ethelbert W. Bullinger, anglikański duchowny i biblista, wyraził pogląd, że stauròs, na którym zginął Chrystus, był pojedynczym palem. Jego zdaniem również łacińskie słowo crux oznacza zwykły pal. E.W. Bullinger był zdania, że wyobrażenie stauròs w formie dwóch skrzyżowanych belek powstało dopiero pod koniec IV wieku i był to efekt zapożyczenia pierwszej litery imienia babilońskiego boga Tammuza, litery T(czyli tau)[10].
Prof. Hermann Fulda (1800–1883) stał na stanowisku, iż Jezus umarł na zwykłym palu egzekucyjnym. Według niego przemawiają za tym trzy powody: zwyczaje egzekucyjne na Wschodzie, pośrednio ewangeliczny opis egzekucji Jezusa i wypowiedzi Ojców Kościoła[11]. Podobny pogląd popularyzował John D. Parsons[12].
W 1858 roku James Johnstone w swym Dodatku poświęconym semantyce nowotestamentowego słowa stauròs i ksýlon argumentował na rzecz rozumienia tych słów jako pal/słup[13].
W roku 1903 australijski pastor Joseph Palmer zakwestionował przekonanie, że w Nowym Testamencie stauròs znaczy „krzyż”. Doszedł do wniosku, że słowo to znaczy „pionowa belka” lub „kłoda drewna”[14].
Leksykograf William E. Vine (1873–1949) był zdania, że w połowie III wieku Kościół zmienił niektóre swoje doktryny pod wpływem pogan coraz liczniej przyłączających się do kościoła. Formę krzyża, na którym zmarł Chrystus, zmieniono na T. W IV wieku w związku z wizjąKonstantyna, który utrzymywał, że widział kształt X, dokonano kolejnej zmiany i odtąd krzyż był dwubelkowcem[15].
Niemiecki leksykograf i tłumacz Biblii dr Adolf E. Knoch (The Sacred Scriptures: The Concordant Version) wyraził pogląd, że stauròs znaczy pionowy pal lub słup, bez jakiejkolwiek poprzeczki[16].
Alexander Souter (1873–1949) biorąc pod uwagę List Barnaby (9:Cool, którego grecki tekst stał się dostępny po odkryciu Kodeksu Synajskiego (w roku 1844), był zdania, że stauròs odnosił się do poprzecznej belki umieszczanej na horyzontalnym palu. Całość przybierała kształt litery T[17][18]. Leksykon Soutera jest dołączany do wydań The New Testament in the Original Greek[19].
Andreas J. Köstenberger w swoim komentarzu do Ewangelii Jana (2004) zaznaczył, że według tradycyjnej akademickiej rekonstrukcji ukrzyżowania Chrystusa, Jezus oraz Szymon z Cyreny nieśli „stauròs”, tj. horyzontalną poprzeczkę, określaną łacińskim terminem patibulum[20][21].
W słownikach do greki nowotestamentowej opracowanych przez Zjednoczone Towarzystwa Biblijne σταυρός tłumaczone jest na cross[22]croix[23]Kreuz[24]. Według leksykonu autorstwa Louwa oraz Nidy stauròs Chrystusa miał albo kształt litery T, albo [25].
bioslawekblog napisał:
Na palu czy na krzyżu – w jaki sposób umarł Mesjasz?

Opublikowane 23 stycznia 2016 przez skolopodium

 


Ciekawy film, którego autorzy rozważają w jaki sposób umarł Jezus. Ostatecznie stawiają tezę, że na krzyżu w kształcie litery T (ale nie wykluczają innych możliwości). Różni naukowcy przeprowadzili ciekawe eksperymenty dotyczące wielu aspektów związanych ze śmiercią Jezusa. Zaproponowali ciekawe i warte rozważenia teorie. Na przykład udowodniono, że torturowany przez całą noc i pobity przed egzekucją Jezus nie był w stanie nieść pod górę 140 kilowego krzyża, ale uważają, że rodzaje zadanych ran wyjaśniają dlaczego umarł już po 6 godzinach udręki. Uważają, że jeśli już, to Jezus na miejsce egzekucji niósł poprzeczną belkę.
Dla opisania narzędzia śmirci Jezusa w Biblii występują greckie słowa: „stauròs” i „ksýlon”. (Dzieje 5:30; 1 Piotra 2:24). Słowo to znaczy „drewno”, „belka”, „słup” lub „drzewo”, a więc jeżeli Jezus rzeczywiście by niósł poprzeczną belkę, to jej kształt byłby zgodny z tymi określeniami. Następnie, twierdzą badacze, ręce Jezusa zostały przybite do tej belki, a ona sama (wraz z Jezusem) została zawieszona na słupie z odpowiednim piórem, które wchodziło do otworu na środku belki. I w tymprzypadku można powiedzieć, że Jezus został zawieszony na palu. Ponadto na podstawie analizy szkieletu pięty z wbitym gwoździem ukrzyżowanego za czasów okupacji rzymskiej Izraelity uznano, że stopy Jezusa zostały przybite nie z przodu poprzecznej belki, tylko z jej boków.
Osobiście skłaniam się do poglądu, że Jezus umarł na słupie (palu) bez poprzecznej belki. Moim zdaniem argumentacja za tą opcją jest bardziej przekonująca. Uważam, że pal, to pal, a nie jakaś poprzeczna belka – nie wychodząc poza to, co napisano w Biblii. Skoro Jezus rzeczywiście niósł jedynie poprzeczną belkę i przybity do niej został wraz z nią powieszony na pionowym palu, to dlaczego Biblia nie mówi, że w efekcie został ukrzyżowany? W Piśmie Świętym czytamy natomiast:
Gal 5:11
„Jeżeli zaś ja, bracia, dalej głoszę obrzezanie, to dlaczego dalej jestem prześladowany? Przecież wtedy zostałaby zniesiona przyczyna zgorszenia — pal męki (stauròs)”
Gal 6:12, 14
„Wszyscy, którzy chcą się przypodobać w ciele — właśnie ci próbują was przymusić do obrzezania, byle tylko nie znosić prześladowania z powodu pala męki (stauròs) Chrystusa, Jezusa. Co do mnie, obym się nigdy nie chlubił, chyba że palem męki (stauròs) naszego Pana, Jezusa Chrystusa, przez którego świat dla mnie zawisł na palu (stauròs), a ja dla świata”
[size]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stauros#Etymologia
[/size]
Stauros (grec. σταυρός) – grecki termin, zazwyczaj tłumaczony jako krzyż. Termin zastosowany został w Nowym Testamencie w odniesieniu do narzędzia, na którym Jezus został ukarany śmiercią. Znaczenie terminu zmieniało się na przestrzeni wieków. […..] Homer oraz greka klasyczna
U Homera i w klasycznej grece aż do IV wieku p.n.e. stauros oznacza wzniesiony pal, słup, lub część pala. Takie znaczenie uzyskuje u Tukidydesa (V/IV w. p.n.e.), Ksenofonta (V/IV w. p.n.e.), Plutarcha (I/II w. n.e.) i innych autorów.
W klasycznej literaturze termin ten nigdy nie był odnoszony do dwóch skrzyżowanych pod dowolnym kątem belek, zawsze odnoszony był do jednej pionowo ustawionej belki. [……] W grece koine, tj. grece używanej od czasów Aleksandra Wielkiego do roku około 300, termin σταυρός oznaczał pal, pal z poprzeczką umieszczoną nad nim […….] W roku 1877 Bullinger, anglikański duchowny i biblista, wystąpił z hipotezą, że stauros, na którym zginął Chrystus, był pojedynczym palem. Łaciński termin crux oznaczał jego zdaniem tylko udział. Bullinger był zdania, że wyobrażenie stauros w formie dwóch skrzyżowanych belek powstało dopiero w końcu IV wieku i był to efekt zapożyczenia pierwszej litery imienia Tammuz, litery T (czyli tau)
 
[size]
Wynikaloby z tej argumentacji, że nawet w grece Koine na początku słowo Stauros ( σταυρός) oznaczało pal i dopiero później znaczenie tego określenia poszerzono o słowo krzyż. Zapewne pod wpływem tradycji.
Polecam jednak ten film, bo chociaż nie do końca zgadzam się z jego treścią, to jest on warty obejrzenia pod wieloma innymi aspektami. Wyjaśnia wiele innych zagadek, obala wiele mitów, zwłaszcza tych wyprodukowanych przez katolickich artystów – ikonografów. Postanowiłem też zamieścić ten film, żeby pokazać różne punkty widzenia, co pozwoli wyciągnąć obiektywne wnioski, jakie moim zdaniem wyciągnęli autorzy – Świadkowie Jehowy – tego artykułu, chociaż przyjmują taką opcję, że Jezus umarł przybity do pala męki, a nie krzyża. W podsumowaniu napisali:
 
http://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czy-jezus-umar%C5%82-na-krzy%C5%BCu/
[/size]
„[…..] **Niezależnie od tego, jaki kształt miało narzędzie**, na którym uśmiercono Jezusa, nie powinniśmy otaczać krzyża czcią. Dowodzą tego poniższe fakty oraz wersety biblijne.”
[size]
Mam jednaj pewne istotne zastrzeżenie. Autorzy rozważając w jaki sposób umarł Jezus, czy był przywiązany do narzędzia śmierci czy przybity gwoździami, powołali się tylko na wersety mówiące, że miał rany po gwoździach w dłoniach, które pokazywał [niewiernemu] Tomaszowi po swoim zmartwychwstaniu. Jednak istnieje werset w Biblii, który mówi też o stopach, a konkretnie o nogach, ale widać autorzy filmu postanowili opierać się jedynie na przekazach z Nowego Testamentu (Chrześcijańskich Pism Greckich):
[/size]
Psalm 22:17
„Bo [sfora] psów mnie opada, osacza mnie zgraja złoczyńców.
Przebodli ręce i nogi moje.”
[size]
Zamieszczam też tóż po moim komentarzu ciekawy artykuł na ten temat znaleziony w sieci. Nie jest on napisany przez Świadków Jehowy, co dowodzi, że nie tylko oni uważają, że Jezus umarł na palu nie na krzyżu.
——
Krzyż czy pal męki? Jak naprawdę zginął Jezus?
http://ciekawe.onet.pl/prawdaczyfalsz/krzyz-czy-pal-meki-jak-naprawde-zginal-jezus,1,5622601,artykul.html
[/size]
Kto z nas nie zna opisu drogi krzyżowej, czyli ostatnich chwil życia Jezusa, zanim poniósł męczeńską śmierć na szczycie góry Golgota? Narzędzie kaźni, dwie skrzyżowane drewniane belki, pojawiają się na tysiącach obrazów, mówią o nim pieśni religijne, każdy chrześcijanin wreszcie tym właśnie znakiem zaczyna i kończy modlitwę. Jednak nie dla wszystkich wierzących w zmartwychwstanie Chrystusa jest to oczywiste. Grupą, która najgłośniej kwestionuje sposób, w jaki zginął Jezus, są Świadkowie Jehowy.
Od początku powstania w 1870 roku tego pochodzącego z USA związku religijnego, jego wyznawcy, podobnie jak katolicy, protestanci i inne odłamy chrześcijaństwa, głosili, że Zbawiciel został ukrzyżowany. Przez ponad pół wieku używali więc krzyża łacińskiego jako jednego z symboli swojego wyznania. Dopiero w 1936 roku przyjęli oficjalną doktrynę, że narzędziem śmierci Jezusa był nie krzyż, ale pal męki. Skąd ten pomysł? Otóż nie pierwszy raz w historii chrześcijaństwa poszło o kwestię rzekomego przekłamania w przekładzie Nowego Testamentu. Świadkowie Jehowy przywołują użyte w greckim tekście słowa „stauros” i „xylon”. To pierwsze oznacza „pal” lub „słup”, a drugie „belkę”, „kawałek drewna”.
Stąd Świadkowie Jehowy wywnioskowali, że tak powszechne w ikonografii chrześcijańskiej użycie znaku krzyża jest nie tylko błędne, ale też zakrawa na bałwochwalstwo. Jednak tłumaczenie to nie jedyny argument przywoływany przez członków tego kościoła. Opierają się oni także na pismach wczesnochrześcijańskich oraz na fakcie, że do połowy IV wieku krzyż nie występował jak znak używany przez pierwszych wyznawców Jezusa. Dużo od niego popularniejszym symbolem była ryba, Polakom znana choćby ze słynnej sceny w „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Co na takie dictum odpowiadają „zwolennicy” krzyża?
Rzeczywiście, w ikonografii wczesnochrześcijańskiej krzyż pojawia się dość późno, bo dopiero w drugiej połowie IV w. To bardzo istotna informacja: dopiero bowiem od czasów panowania cesarza Konstantyna Wielkiego nowa sekta wyznająca wiarę w zmartwychwstanie Mesjasza, czyli chrześcijanie właśnie, cieszyła się swobodą religijną. Wcześniej wyznawców Chrystusa prześladowano, a nawet karano śmiercią. Konstantyn krzyż właśnie obrał za swój symbol, który według legendy miał mu pomóc w zwycięskiej bitwie ze swoim śmiertelnym wrogiem Maksencjuszem. Myli się jednak ten, kto myśli, że cesarz do walki szedł z symbolem Jezusa na sztandarach. W tym czasie Konstantyn był wyznawcą bliskowschodniego boga Mitry, którego symbolem był… krzyż! Dopiero na łożu śmierci władca Rzymu przyjął chrzest i tym samym stał się pierwszym chrześcijańskim cesarzem. Od tego czasu krzyż przestał być kojarzony z haniebną śmiercią i stał się znakiem oficjalnego wyznania Imperium.
[size]
Źródło:
[/size]

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Cyryl on 11th Wrzesień 2018, 22:34

Oto co napisał wróg Kozłów a w zasadzie zacytował Thelemę:


Wróg Kozłów napisał: napisał:„21.Mój wizerunek umieść na Wschodzie; nabędziesz ten, który ci wskażę, szczególny, nie taki, co znasz. Nagle uczynisz to z niezwykłą łatwością.
22.Inne wizerunki zgromadź wokół mnie, by mnie wspierały; niech wszystkie będą czczone, albowiem wzrosną w swej sile, aby mnie wywyższyć. Jestem widzialnym przedmiotem czci; inni stanowią tajemnicę; są oni dla Bestii & jego Małżonki, i dla tych, którzy zwycięsko przeszli Próbę x. Cóż to jest? Dowiesz się.”

Otóż co jest i było przez  widzialnym przedmiotem czci jak nie Krzyż!!!!!

Nawet broń białą czyli miecze płatnerze czynili na kształt krzyża!!!! Nie tylko miecze ale i szable!!!!

Każdy chrześcijanin nosi krzyż.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by thewordwatcher on 12th Wrzesień 2018, 10:21

Cyryl z Wikipedii

W grece koine, tj. grece używanej od czasów Aleksandra Wielkiego do roku około 300, termin σταυρός oznaczał pal, pal z poprzeczką umieszczoną nad nim (crux commissa), dwubelkowiec złożony z dwóch identycznej długości belek (crux immissa). To ostatnie znaczenie było rzadko stosowane. Znali je Filon i Flaccus. Grecki przekład Starego Testamentu, Septuaginta, w ogóle nie stosuje terminu stauròs[a][9].

Ciekawe wersety....Act 5:30 wuj "Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, któregoście wy zabili, zawiesiwszy na drzewie."

Act 10:39 wuj "A my jesteśmy świadkami wszystkiego co czynił w krainie Żydowskiej, i w Jeruzalem: którego zabili zawiesiwszy na drzewie."

Gal 3:13 wuj "Chrystus nas wykupił od przeklęctwa zakonu stawszy się za nas przeklęctwem, (abowiem napisano jest: Przeklęty każdy, który wisi na drzewie)."

1Pe 2:24 wuj "Który sam na ciele swem grzechy nasze nosił na drzewie: abyśmy umarwszy grzechom, żyli sprawiedli­wości: którego sinością jesteście uleczeni."

Gal 3:13 cytuje nam Prawo ze Starego Testamentu.

Deu 21:22  A jeśli ktoś popełni grzech, pociągający za sobą wyrok śmierci, i poniesie śmierć, i ty powiesisz go na drzewie,
Deu 21:23  To nie mogą jego zwłoki pozostać na drzewie przez noc, ale mają być pochowane tego samego dnia, gdyż ten który wisi, jest przeklęty przez Boga. Nie kalaj więc ziemi, którą Pan, Bóg twój, daje ci w dziedziczne posiadanie.

To także wyraźnie wskazuje na pionowy słup lub pal. Nie ma żadnych dowodów biblijnych, że narzędzie śmierci było krzyżem czy w kształcie litery T.

Kiedy mamy do czynienia z Biblią - zwłaszcza w takiej ważnej kwestii, nie możemy mieć żadnych wątpliwości odnośnie narzędzia śmierci Syna Bożego.

To, że napisano leksykony w których podaje się, że stauros to także krzyż nie jest absolutnie żadnym dowodem.

Najwyraźniej słowo stauros, nigdy nie użyte w Septuagincie - także nie mamy na to dowodów z powodu pozycji Żydów do Septuaginty, czyli to co posiadamy z Septuaginty może być także w pewnym stopniu skażone.

Ale słownictwo Septuaginty podało nam prawo zabijania na drzewie, a żydowski Sanhedryn (religijna organizacja faryzejska) wydał wyrok śmierci na Isusa według prawa Mojżeszowego, które nie przewidywało krzyża jako narzędzia śmierci ale mowa jest o drewnianym słupie czy nawet drzewie.

W tamtych czasach nie można było łatwo znaleźć wyciosanej belki i najprawdopodobniej dużą część wyroków wykonywano na drzewie.

Za rzekome bluźnierstwo przeciwko Bogu skazano Chrystusa na karę śmierci, którą wykonywano właśnie na drzewie i to był najbardziej ekonomiczny i prosty sposób szybkiego wykonywania wyroku śmierci.

Wyobraźmy sobie różnicę z krzyżem.

Musi stać gdzieś wielki słup, druga część musi być bardzo mocno umocowana. Czyżby ją wiązano na szczycie jako T?

Nie ma to także sensu ponieważ na pewno byli skazańcy o wyjątkowo wielkiej sile żywotniej, dużej wadze, którzy nie byli spokojni nawet na narzędziu śmierci. Na pewno spora część szamotała się z bólu i ta poprzeczka czy nawet krzyż to zupełny bezsens i niepotrzebny kłopot, skoro można kogoś przybić szybko i łatwo 2 gwoździami do nawet rosnącego drzewa.

Nie byłoby łatwo ją mocno przymocować do słupa!!! Po jednej czy dwóch egzekucjach trzeba by ponownie przymocować poprzeczkę do słupa, a po pewnym czasie przymocowanie nie byłoby już możliwe. Przecież to drewno i po 10 egzekucjach musiano robić nowy krzyż.

Kiedyś czytałem opis egzekucji rzymskiej gladiatorów i było ich o ile się nie mylę 300. Czy ma to sens, aby specjalnie na taką egzekucję przygotować 300 krzyży, zamia po prostu poprzybijać ich do drzew?

No i największa zagadka. Kto i kiedy wpadł na pomysł krzyża oraz zamiany znaczenia słowa stauros z drzewa na krzyż.

To wszystko nie ma najmniejszego sensu i wszelkie dowody prowadzą nas do drzewa lub słupa.

Nigdy nie do krzyża.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2943
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by efraimita on 14th Wrzesień 2018, 00:19

W świetle tych informacji jaśniejsza staje się inna sprawa, która jest przedmiotem dyskusji podważającej prawdziwość Boga starotestamentowego, który wg krzewicieli ateistycznych doktryn new age wprowadza swojego rodzaju schizofrenię dla człowieka.
Natknąłem się nie tak dawno na teorię, że skoro Bóg kazał wywyższyć węża Mojżeszowi w trakcie wędrówki na pustyni, to nie może to być Bóg zgodny z nowym testamentem który jasno jest w konflikcie z wężem i smokiem.

Otóż skoro z tego co widzimy z powyższych postów wywyższenie na słupie (drzewie, palu) jakkolwiek by to nazwał jest widzialnym znakiem zagłady i przekleństwa to wywyższenie węża na słupie nie było znakiem czci dla węża, ale widzialnym znakiem jego zagłady.

spójrzmy na te fragmenty:

Pwt 21
(22) A jeśli ktoś popełni grzech, pociągający za sobą wyrok śmierci, i poniesie śmierć, i ty powiesisz go na drzewie,

(23) To nie mogą jego zwłoki pozostać na drzewie przez noc, ale mają być pochowane tego samego dnia, gdyż ten który wisi, jest przeklęty przez Boga. Nie kalaj więc ziemi, którą Pan, Bóg twój, daje ci w dziedziczne posiadanie.

Lb 21
(8 ) I wtedy Bóg powiedział do Mojżesza: Każ zrobić węża jadowitego i zawieś go na słupie. Każdy, kto po ukąszeniu spojrzy na tego węża, będzie ocalony.

(9) Kazał więc Mojżesz wykonać węża miedzianego i powiesić go na słupie. Każdy, kto po ukąszeniu przez węża spojrzał na węża miedzianego, pozostawał przy życiu.

Widać więc jasno z tego fragmentu, że nie chodzi o wywyższenie węża dla obdarzenia go czcią, ale jest to widzialny znak od Boga, że wąż jest skazany na zagładę i wisi na drzewie jako przeklęty. Jednocześnie ten znak był dla Izraelitów formą ocalenia, gdyż Bóg w symboliczny sposób być może zrozumiały dopiero dziś pokazuje że nawet śmiertelnie jadowity wąż (szatan) nie ma nad nami władzy aby nas zniszczyć jeśli zaufamy Bogu. Cała ta historia jest tego dowodem. W sposób symboliczny Bóg ukazuje szatana jako skazanego na śmierć, który nie ma władzy nad tymi którzy się oddają Bogu, choćby szatan próbował zatruć człowieka swoim jadem, to człowiek jest zobligowany pamiętać, że szatan jest przegranym i nie ma to na nas wpływu jeśli spełniamy nakazy Boga.

Nasuwa się taka refleksja, że pomimo bólu zadawanego nam przez świat szatana który wydaje się nas zabijać, zdajmy sobie sprawę, że to wszystko jest przez Boga skazane na zagładę. Spójrzmy na węża którego wywyższył Mojżesz. ten wąż jest powieszony na słupie, przybity do niego, umiera i jest przeklęty przez Boga bo wisi tam już długo, dlatego nie ma się co bać jego jadu, ale spełniać nakazy Boga, tak jak w tym przypadku, gdy Bóg kazał Izraelitom spojrzeć na węża przybitego do słupa w momencie gdy zostali przez niego ukąszeni.
avatar
efraimita

Liczba postów : 286
Join date : 27/01/2016

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Bushi on 14th Wrzesień 2018, 08:58

Efraemita ma rację z tym wężem na słupie. Prawdopodobnie węże kąsały Izraelitów z powodu samych demonów lub upadłych, którzy starali się z nienawiści przed Ludem Boga zrobić cokolwiek co w ich mocy było. W tym świetle Bóg właściwie upokorzył szatana bardzo boleśnie. Robiąc bałwana w formie pośmiewiska, w dodatku które leczyło całkowicie Izraelitów.
Nadmieniam że babilońskim symbolem odrodzenia Nemroda był pień albo ogołocone drzewo z gałęzi, z którego wyrastała nowa gałązka, albo oplatający go wąż.

Inny znany symbol medycyny Wąż Esculapa"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Laska_Eskulapa
Według starożytnych Greków laska ta należała do jednego z herosów ( nefilinów) który zajmował się , lub był pierwszym lekarzem.

Tak czy inaczej jest to bardzo ciekawe, dlaczego Bóg kazał sporządzić taki artefakt, są dwa wyjścia:
- Bóg ośmieszył w ten sposób węża jak pisze Efraemita. Tworzył laskę która nie wyglądała jak laska Asklepiosa, ale raczej wąż był do tej laski przybity co ewidentnie wskazywało by na zapowiedź pohańbienia szatana.
- artefakt był niemal potrzebny, z powodu ogromnej liczby ukąszonych dziennie, co paraliżowało pracę starszych i pośredników Mojżesza, Arona, byli za bardzo zajęci leczeniem ( wypraszaniem u Boga ). Dlatego Bóg postanowił zrobić artefakt, który ułatwił i przyśpieszył przeciwdziałanie ukąszeniom. Wystarczyło spojrzeć i było z głowy. Przy okazji Izrael mógł sobie porównać Siłę Boga i jego artefaktu, z bałwanami które czcili w Egipcie, które nic nie umiały.
avatar
Bushi

Liczba postów : 500
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Cyryl on 14th Wrzesień 2018, 11:56

Henryku masz racje co do znaku krzyża. Krzyż jako powszechne narzędzie kary śmierci nie miało by sensu. W tamtym czasie produkcja belki na krzyż i służba byłaby bardzo kosztowna i wymagałaby by niepotrzebnej pracy wielu cieśli czy żołnierzy Rzymskich. Armia Rzymu używała belek do inżynierii wojskowej (różnorakich budowli, umocnień czy katapult i innych machin) więc dawanie belek na krzyż to niepotrzebna strata cennego materiału. Pamiętajmy taki krzyż by śmierdziałby ludzkim trupem i tego nie dało by się powtórnie wykorzystać jak tylko trzeba by było to spalić. Belki szczególnie w Judei gdzie drzewo na belki było cenne by tak nie marnotrawiono. Obecnie też drzewo na belki czy meble ma bardzo wysoką cen a kiedyś było jeszcze cenniejsze i jego obróbka wymagała większego nakładu pracy i sił.

Przypominam dlaczego Bóg ukarał Kaina tym znaniem???

Ponieważ Kain zabił swego brata. 

A zatem znamię Kaina było oznaką najlepszego narzędzia ręcznego do zabijania człowieka. 

A najlepsze narzędzie do zabijania człowieka ma kształt krzyża. 

Zobaczmy do zabijania opancerzonego przeciwnika lub gruchotania mu czaszki używano młota. Który to opancerzonego przeciwnika ogłuszał lub wgniatał mu Chełm tak, że kości były gruchotane. A jak ktoś kogoś uderzył młotem w czaszkę to jeszcze szybciej kości się łamały. Młot wbrew pozorom nie ma kształtu litery T ale kształt krzyża gdyż zawsze aby nasadzić młot na trzonek to trzonek mniej lub bardziej wystaje. Czyli młot nie służył tylko do produkcji broni ale sam był używany jako broń.

Oto młot bojowy:Ma kształt Krzyża.

A oto nadziak który był bronią przeciwko opancerzonemu przeciwnikowi i można było go użyc jako młota lub tez do przekłuwania zbroi:
Ten ma kształt litery T ale były też w kształcie krzyża szczególnie wschodnie.

Mamy wiec średniowieczny miecz szczególnie długi zwany bękarcim. Otóż ten miecz miał większe możliwości stosowania technik niż słynna katana gdyż kształt krzyża sprawiał, że można było nim stosować dźwignie lub chytac go za ostrze (jelec w kształcie krzyża to umożliwiał i używać jako młota aby ogłuszyć przeciwnika w zbroi lub przebić jelcami jego zbroje. Tak naprawdę kendo wygląda ubogo przy średniowiecznych czy renesansowych technikach gdyż katana nie ma kształtu krzyża. 

Jednym słowem krzyż to najlepsze kształt dla broni do walki wręcz czy szermierki. 

Zobaczmy zatem świat diabła wmawia nam, że krzyż to był narzędzie egzekucji tyczmasem krzyż to symbol narzędzia mordu a kto jako pierwszy użył narzędzia mordu do zabicia człowieka jak nie Kain. oto co mówi Isus:


Ew Jana 8 napisał:(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Symbol Kaina to symbol narzędzia do zabijania człowieka.

Cyryl

Liczba postów : 1219
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Znak Kaina

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach