Go down
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

2nd Kwiecień 2018, 04:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Skończyłem jej tłumaczenie.

Link do niej - http://www.bibliamesjanska.com/Hen/2.html

Link do Biblii Mesjańskiej, tym razem wersja 1.5 - http://www.bibliamesjanska.com/

ale pliki do załadowania jeszcze nie zrobione - nie ma także przedmowy do uaktualnienia 2 Henocha.

Proszę zapoznać się z tą księgą, która rzuca bardzo wiele światła na Boży akt stwarzania, moim zdaniem na znacznie
wyższym poziomie niż akt stwarzania w Księdze Rodzaju.

Według mego rozeznania 2 Henocha daje nam wiele wyjaśnień odnośnie naszego świata, Bożej sprawiedliwości oraz Jego
planów w stosunku do rodzaju ludzkiego.

Wiele rzeczy jest zrozumiałych a brak tej księgi w większości Biblii można bardzo łatwo wyjaśnić.

Obie księgi Henocha wyjaśniają nam przyczynę zła na ziemi, czyli bunt Lucyfera, w 2 Henocha jest więcej światła na ten bunt a zwłaszcza
bunt lucyferiańskich aniołów.

Upadli aniołowie są właśnie kluczem do zrozumienia... nasienia węża. Dlatego nasienie węża, kiedy niemal opanowało całą ziemię, w desperacki sposób zwalcza wszelkie wzmianki o ICH pochodzeniu i ich postawie w stosunku do Boga.

To jest główny powód usuwania obu ksiąg Henocha z Biblii przez... nasienie węża, służące Lucyferowi. Obie księgi Henocha, zwłaszcza 2 Henocha wiele ujawnia o Lucyferze i to także wyjaśnia, dlaczego w zdecydowanie większej ilości Biblii nie ma ksiąg Henocha, ale są listy Pawła.

Jest także jedna niezwykła informacja w 2 Henocha, wręcz szokująca i zagadkowa, w pozytywny sposób.

Ale... sami czytelnicy muszą ją znaleźć i podyskutujemy sobie o tym właśnie w tym temacie.

Nie mam żadnych wątpliwości co do pochodzenia tej księgi. Owszem jest jeden błąd - najprawdopodobniej stworzony przez przeciwników ale ten błąd niczego nie zmienia.

Akt stwarzania Boga w 2 Henocha jest znacznie obszerniejszy i nie ma porównania z księgą Rodzaju. Jest znacznie więcej informacji i nie są one sprzeczne z Rodzaju.

Odważę się napisać, że 2 Henocha to jedna z najważniejszych ksiąg Biblii. Wystarczy poznać dokładnie 2 Henocha i to wystarczy do naszego zbawienia.

Jest kilka wersetów znanych nam z ust Syna Bożego.

Życzę więc wszystkim bardzo przyjemnej i pożytecznej duchowej lektury.

................................................

Już można zassać BM.

http://www.bibliamesjanska.com/BibliaMesjanska.7z
http://www.bibliamesjanska.com/BibliaMesjanska.exe

Przedmowa jeszcze nie zrobiona.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

2nd Kwiecień 2018, 19:45
Na moim blogu Nathaniel dał ciekawy komentarz:

Nathaniel napisał:EWANGELIOS NATHANIELSKI MARZEC 31, 2018 O 8:12 PM EDYCJA
Ostatnio z ”Drugiej Fali” przerzuciłem się na ”Apokryfy”
I co mogę stwierdzić ?

1) 3 Księga Henocha – nie trzeba czytać żeby zauważyć kabalistyczne źródło. Za dużo tam Iszmaela, Metatrona i Yhvh

2) 2 Henocha czytałem ze dwa razy i jedyne co kluło w oczy to wzmianka o Lucyferze pozornie sprzeczna z 1 Henocha, mam na myśli zwalanie winy na jedną osobę – rozdział 31. 31 Rozdział wygląda jak dla mnie na interpolacje albo ktoś ten fragment dodał. Lucyfer i to jeszcze demonem, coś tu nie gra…
Po pierwsze w Biblii nie może występować łacińskie imię… Lucifer, jak już to np. Azazel, Beliar. Nawet Fosfora (niosący świątło) nie powinno być no chyba że jest to Septuaginta.
Jakby co to tę księgę można podzielić na 5 częsci (ja tak zrobiłem). 68 przez cztery plus jako piątka Wychwalanie Melchizedeka.

A 18 rozdział który znalazłem mówi coś takiego: ”są Grigori, którzy wraz ze swym księciem Satanail odrzucili Jasnego Pana”
I to ma sens że jednym z głównych był Satanael (przeciwnik Boga) potocznie Fosfor/Lucyfer albo Azazel ? I to współgra z 1 Henocha

Bardziej spodobały mnie się tam inne rzeczy:
– Geocentryzm oraz plane-ty jako gwiazdy. I to przekonuje nawet do Geocentryzmu/PZ że te plane-ty NIE muszą być dowodem na Heliocentryzm. Coś czuję że te dzieła tłumacz nieco zmasakrował nowoczesnym słownictwem a ja robię na odwrót tj. używam nieco archaicznych wyrazów w poetycki i w jednocześnie zrozumiały sposób
– Henoch jako najstarszy pisarz na ziemi, napisał ponad 360 ksiąg
– Feniks, powiązanie z 3 Księgą Barucha
– Stosunek do prawa i ”zbawienia z czynów”
– Najważniejsze, stosunek Boga do zwierząt. Dzięki tej księdze nie mam o co już oskarżać Boga, bo o co ? Jeśli zwierzęta mają dusze to znaczy że to Bóg jest wspaniały a ci co krzywdzą zwierzęta to normalni sataniści są
– Rozróżnienie pojęć – zwierzęta hodowlane albo ofiarne i zwierzęta domowe albo dzikie.

3) 2 Księga Barucha
Zajmowałem się ostatnio 2 i 3 Księgą Henocha oraz 2 i 3 Barucha, i co mogę dodać ?
Czuję że 2 Księga Barucha może być jedną z ważniejszych ksiąg Biblijnych, być może pochodzi od Boga a są na to poważne przesłania
Ta księga mocno przypomina 2/4 Ezdrasza, z tego co widziałem to Baruch popełnia podobny błąd co Salatiel i jest on oznaką dobrych intencji proroka wobec drugiego człowieka i Boga.
https://basileia785.wordpress.com/2016/03/02/2-ksiega-barucha/
Do tej pory przetłumaczyłem luźno dopiero całą pierwszą część .
I jak do tej pory czytałem ze trzech źródeł, ta księga jest jak narazie dziwna (trochę jak 2/4 Ezdrasza)

https://cyryl27.wordpress.com/2018/03/17/biblia-kontra-trzy-religie-judaizm-chrzescijanstwo-i-islam/comment-page-1/#comment-2065


Moje uwagi do 2 księgi Henocha:

2 Hen 20 napisał:A co jest na dziesiątym niebie, skoro Pan jest tam obecny? A na dziesiątym niebie jest Bóg i nazywa się go w języku hebrajskim Aravoth. Wszystkie niebiańskie armie przyszły i stanęły na dziesięciu stopniach odpowiadających ich stopniom i oddały pokłon Panu.


2 Hen 2 napisał:Gabriel uniósł mnie jak liść porwany przez wiatr. Przeniósł mnie i postawił mnie przed obliczem Pana. I ujrzałem ósme niebo, które jest nazwane w języku hebrajskim Muzaloth, zmiennikiem pór roku, suchym i mokrym, i 12 zodiakami, które są nad siódmym niebem. Widziałem dziewiąte niebo, które w języku hebrajskim nazywa się Kukhavim, gdzie znajdują się niebiańskie domy 12 zodiaków.


Zauważmy jedno, dodano tutaj na siłę aramejskie (czyli hebrajskie nazwy) w tym imię Boga. Co ciekawe także w języku aramejskim podaje się nazwę ósmego i dziewiątego nieba. 

Mi to wygląda na sfałszowane fragmenty 2 księgi Henocha przez masoretów. Te nazwy dano do 2 księgi Henocha aby usankcjonować aramejski jako język jakim posługiwali się Izraelici za czasów Mojżesza. Zauważmy jedno w Biblii masoreci jako główny cel swoich fałszerstw zaatakowali imię Boga a zatem nie dziwi mnie, że w 2 księdze Henocha postarali się oni aby sfałszować imię Boga. 

Temat fałszowania imienia Boga poruszył w swoim artykule Brein Breaker tutaj:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2016/08/27/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-42-zapomnielismy-imienia-bozego-na-rzecz-imienia-baala/

Brein Breaker podał mi ciekawy trop. Oto co mówi Bóg:


Iz 52 napisał:(5) Lecz teraz, po co tutaj jesteście? Tak mówi Pan - gdyż mój lud postrzegano jako nicość, dziwicie się i wyjecie. Tak powiedział Pan, z waszego powodu moje imię ustawicznie jest lżone pomiędzy narodami.
(6) Dlatego mój lud pozna moje imię w owym dniu, że to Ja jestem, który mówi: jestem obecny.


Zauważmy jedno, wygląda na to, że imię Boga zostało ukryte przez wrogów Boga i zapomniane przez Izraelitów - Słowian. A stało się to także z woli Boga. Gdyż Bóg sam to powiedział Izajaszowi 

A zatem wniosek jest taki.

Obecnie żadna księga Biblijna czy spoza kanonu Biblii ale natchniona przez Boga nie podaje prawdziwego imienia Boga..... ponieważ te imię ujawni sam Bóg swojemu ludowi kiedy go ponownie zjednoczy i osądzi na pustyni!!!!

Mamy zatem ciekawą wskazówkę na temat tego jakie fragmenty czy wersy są na pewno fałszerstwem a są to te które podają imię Boga.

Obecnie imię Boga jest przed nami zakryte i zostać ono może ujawnione tylko przez samego Boga. 

A zatem proponuje aby ten fragment 2 księgi Henocha zawierający aramejski słowa a szczególnie aramejskie imię Boga traktować z dystansem.
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

3rd Kwiecień 2018, 01:16
Ta księga pochodzi z 2 w. p.n.e.

Pewne nazwy są na pewno skopiowane w aramejskim. Jakoś nikt nie zauważył Melchizedeka.

Jedyne poza biblijne źródło potwierdzające jego istnienie.

Co jest najciekawsze, objawił go anioł, Gabriel, jak Isusa. Druga, jeszcze ważniejsza kwestia to ojcostwo Melchizedeka i Isusa.

Obaj nie mieli ojca ziemskiego ale wiemy, że Ojcem Isusa jest sam Bóg.

Obaj są kapłanami i królami!

Odnośnie pewnych niedoskonałości, w niemal każdej księdze biblijnej są większe czy mniejsze niedoskonałości i nie oznacza to, że można ją pominąć.

A 2 Henocha jest w szczególności atakowana przez nasienie węża.

Do 15 wieku 2 Henocha była w Biblii u części kościołów prawosławia. Kiedy Nasienie węża objęło większą władzę na ziemi, obie Henocha usunięto.

Mnie najbardziej zaszokował opis stwarzania świata materialnego oraz duchowego. Aniołowie zostali stworzeni z ognia i to wyjaśnia koniec Lucyfera w jeziorze ognia.

Wizja piekła jest ciekawa, Henocha praktycznie umieszcza w niej osoby, które doskonale znają Prawo Boże i świadomie zwalczają Boga i Jego stworzenia na ziemi.

Czy ich dusze się autentycznie palą w ogniu, tego raczej nie wiemy, skorą są to rzeczy nie materialne. Kara ognia wydaje się raczej symboliczna aczkolwiek jest karą.

_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

4th Kwiecień 2018, 17:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na jeden istotny fakt.

Otóż 2 księga Henocha w kwestii Tory kładzie nacisk na zakaz bałwochwalstwa oraz miłości do bliźniego a szczególnie do tych bliźnich szczególnie trudnej sytuacji życiowej. W tej kwestii 2 księga Henocha jest w zasadzie taką samą wykładnią prawa jaką dał Isus w ewangelii Mateusza. Zobaczcie:


2 Hen 10 napisał:I powiedziałem: "Biada, biada! Jak bardzo straszne jest to miejsce." Ci mężowie mówili do mnie: "Henochu, to miejsce zostało przygotowane dla tych, którzy nie wielbią Boga, którzy na Ziemi praktykują grzechy przeciwko naturze. Ci, którzy praktykują z dziećmi sodomiczne zepsucie. Ci, którzy uprawiają zaklęcia i czary, wróżby, czynią handel z demonami i którzy chwalą się swymi niegodziwymi czynami - kradzieżą, kłamstwem, oszczerstwami,  pożądaniem, urazą, cudzołóstwem i morderstwem.
Dla tych, którzy potajemnie kradną dusze ludzi, którzy chwytają ubogich za gardło zabierając ich dobytek sami się bogacą na nich kradnąc ich majętności, ci, którzy są w stanie zapewnić pożywienie. Dla tych, którzy powodują śmierć z głodu i kiedy są wstanie zapewnić im odzienie, są oni w stanie odebrać im ostatnią odzież powodując ich nagość.
Dla tych, którzy nie szanują ich Stwórcy lecz kłaniają się bezdusznym bożkom, które nie mają duszy, nie mogą ani widzieć ani słyszeć, próżnych bożkom, tworzących obrazy i oddają pokłony podstępnym dziełom rąk - dla tych wszystkich jest przygotowane to miejsce pośród tych, jako ich wieczna nagroda." 

2 Hen 44 napisał:"Pan swoimi własnymi rękoma stworzył ludzkość, w kopię swojej własnej twarzy, zarówno małych, jak i wielkich, Pan ich stworzył: kto obraża twarz człowieka, obraża oblicze Króla i traktuje oblicze Pana ze wstrętem.
Ten, kto traktuje z pogardą twarz jakiejkolwiek osoby, traktuje oblicze Pana z pogardą. Ten, kto wyraża gniew wobec każdej osoby bez powodu, będzie zbierał gniew w wielkim sądzie. Ten, który pluje w twarz jakiegokolwiek człowieka, obrażając go, zbierze to samo na Wielkim Sądzie Pańskim.
Szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje swym sercem złośliwością ku jakiejkolwiek osobie, ale kto pomaga obrażonym i potępionym i podnosi tych, którzy zostali zmiażdżeni i okazuje współczucie potrzebującym. Ponieważ w Dniu Wielkiego Sądu każda waga, każda miara i każdy zestaw skal będzie taki sam, jak na rynku. Oznacza to, że każdy z nich zostanie zważony w równowadze, a każdy stanie na rynku, a każdy znajdzie swoją własną miarę i zgodnie z tą miarą każdy otrzyma swoją własną nagrodę."45

"Jeśli ktoś jest nieugięty w wypełnianiu dobrej ofiary przed obliczem Pana, wówczas Pan będzie również skłonny przyjąć ją na swoje konto, a On będzie szybki w swych nagrodach. Jeśli ktokolwiek sprawi, że lampy staną przed obliczem Pana, to Pan sprawi, że jego skarbnica będzie niezliczona w najwyższym królestwie.
Czy Pan żąda chleba, lamp, owiec, wołów lub jakiegokolwiek rodzaju ofiary? To jest nicością, ale Bóg żąda czystych serc za pomocą tych wszystkich rzeczy i On w ten sposób bada serca ludzi."
46
"Słuchaj, mój ludu, i zrozum wypowiedź moich warg: Jeśli do ziemskiego króla ktoś przyniesie jakieś dary, ale myśli o zdradzie w swoim sercu, a król to postrzega, czyż król nie będzie zagniewany na niego?  Czyż nie odrzuci jego darów i król nie poda go na sąd?
Jeśli jakaś osoba zwodzi inną osobę w nieprawdę przez uczciwą mowę, ale jej serce jest złe, czy nie będzie świadomy zdrady swego serca i nie osądzi siebie w sobie, niezależnie od tego, czy jego sąd jest prawdziwy, czy jego nieprawdomówność jest oczywista dla wszystkich?
Kiedy Pan posyła wielkie światło, w tym świetle będzie prawdziwy osąd, bez faworyzowania, tak dla prawdziwego jak i nieprawdziwego; i wtedy nikt się nie ukryje.



Zobaczmy w księdze 2 Henocha kładziony jest nacisk na sprawiedliwe i miłosierne traktowanie bliźnich. A o tym samym mówił Isus:


Mat 25 napisał:(34) Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.
(35) Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie,
(36) Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie.
(37) Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić?
(38) A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię?
(39) I kiedy widzieliśmy cię chorym, albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie?
(40) A król odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.

Mat 5 napisał:(2) Otworzył swe usta, nauczał ich, mówiąc:
(3) Błogosławieni ubodzy w duchu, ponieważ ich jest Królestwo Niebios.
(4) Błogosławieni, którzy się smucą, gdyż oni będą pocieszeni.
(5) Błogosławieni cisi, ponieważ oni posiądą ziemię.
(6) Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, ponieważ oni będą nią nasyceni.
(7) Błogosławieni miłosierni, ponieważ oni miłosierdzia dostąpią.
(Cool Błogosławieni czystego serca, ponieważ oni Boga oglądać będą.
(9) Błogosławieni pokój czyniący, ponieważ oni synami Bożymi będą nazwani.
(10) Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, ponieważ ich jest Królestwo Niebios.
(11) Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!
(12) Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.




Napisze tak nie dziwie się, że 2 księgę Henocha wrogowie Boga i Jego Pomazańca wyrzucili z kanonu Biblii. 2 księga Henocha świadczy o prawdziwości nauczania Isusa w ewangelii Mateusza czy Jana.

2 księga Henocha to także bardzo ważna księga mówiąca nam o prawie Boga. 

Zobaczmy Isus mówi nam o miłości do nieprzyjaciół i przebaczeniu, czy zaniechaniu zemsty i o tym samym mówi księga 2 księga Henocha:


2 Hen 50 napisał:"Ustaliłem osiągnięcia każdej osoby w pismach i nikt nie może się ukrywać, kto narodził się na ziemi, ani też jego osiągnięcia nie będą utrzymywane w tajemnicy. Widzę wszystko tak, jak w lustrze.
Teraz więc moje dzieci, w cierpliwości i łagodności trwajcie w liczbie swych dni, abyście mogli odziedziczyć końcowy niekończący się wiek, który nadchodzi.
Każdy atak, każde prześladowanie i każde złe słowo wycierpiane dla dobra Pana. Jeśli doznasz urazu i prześladowania z powodu Pana, to wytrwaj w nich wszystko ze względu na Pana. Jeśli potrafisz zemścić się ze stukrotną zemstą, nie mścij się ani na tym, który jest blisko ciebie, ani na odległym od ciebie. Albowiem Pan jest tym, który się pomści, a on będzie Mścicielem dla was w dniu wielkiego sądu, aby nie było tutaj żadnych aktów odpłaty od ludzi, ale tylko od Pana.
Niech każdy z was pogodzi się ze stratą swego złota i srebra ze względu na brata, aby mógł otrzymać pełny skarbiec w przyszłym wieku."


Zobaczmy co oznacza pogodzenie się z utratą złota czy srebra ze względu na brata???


Mat 5 napisał:(21) Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.
(22) Ale ja wam mówię, że każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, pójdzie pod sąd, a kto powiedziałby bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień Gehenny.
(23) Gdybyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie,
(24) Zostaw dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem wróć, złóż dar swój.
(25) Pojednaj się szybko z przeciwnikiem swoim, dopóki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia.
(26) Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.
(38) Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.
(39) Ale Ja wam mówię: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
(40) A temu, kto chce się z tobą sądzić i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
(41) A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
(42) Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
(43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
(44) Ale Ja wam mówię: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
(45) Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
(46) Bo gdybyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
(47) A gdybyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
(48) Bądźcie więc doskonali, jak Ojciec wasz, który jest w niebie doskonały.


Dokładnie jest to mowa o tym, że nasze przebaczenie ma ogromną wartość u Boga i powoduje ono, że nasze winy u Boga są wymazane. Tak jest to mowa w modlitwie Ojcze Nasz:

Mat 6 napisał:(12) I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;

(14) Bo jeśli wybaczycie ludziom ich winy, wybaczy wam także Ojciec wasz, który jest w niebie.
(15) A jeśli nie wybaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie wybaczy wam przestępstw waszych.

Dokładnie przebaczenie ma ogromną wartość dla Boga dlaczego???


Ponieważ przebaczając naszym winowajcom, możemy sprawić, że oni sami zaczną czynić sprawiedliwość i prawo Boga i staną się naszymi braćmi.... w ten sposób dajemy ogromną radość Bogu, który się cieszy z każdego niesprawiedliwego który odwraca się od grzechu!!!!

Widać ewidentnie, że 2 księga Henocha i ewangelia Mateusza mówią jednym głosem!!!!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

6th Kwiecień 2018, 08:55
Komentarz Wroga Kozłów na temat 2 Księgi Henocha:




Wróg Kozłów napisał:
WRÓG KOZŁÓW


Cyrylu, sam zauważyłeś cytat:
„2 Hen 2 napisał:
Gabriel uniósł mnie jak liść porwany przez wiatr. Przeniósł mnie i postawił mnie przed obliczem Pana. I ujrzałem ósme niebo, które jest nazwane w języku hebrajskim Muzaloth, zmiennikiem pór roku, suchym i mokrym, i 12 zodiakami, które są nad siódmym niebem. Widziałem dziewiąte niebo, które w języku hebrajskim nazywa się Kukhavim, gdzie znajdują się niebiańskie domy 12 zodiaków”.

„niebiańskie domy 12 zodiaków” to CZYSTA astrologia! Czy Henoch mógł coś takiego napisać? Przecież on najlepiej wiedział kto dał ludziom astrologię.
Byłbym bardzo ostrożny z 2 Hen.
https://cyryl27.wordpress.com/2018/03/17/biblia-kontra-trzy-religie-judaizm-chrzescijanstwo-i-islam/comment-page-1/#comment-2070

Moim zdaniem znaki zodiaku w liczbie 12 są odpowiednikami podziału roku na 12 miesięcy.

Czym jest zodiak:


wikipedia napisał:Zodiak[edytuj]


2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 25px-Disambig.svgTen artykuł dotyczy astronomii i zachodniej astrologii. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
[size][ltr]
Zodiak – pas na sferze niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki o szerokości ok. 16°. W jego obszarze znajduje się widoczne z Ziemi Słońce zataczające w ciągu roku pełen obieg. Kąt pełny (360°) podzielony został na 12 równych części, stąd w astronomii wyróżnia się 12 znaków zodiaku. W przeciwieństwie do gwiazdozbiorów przecinających ekliptykę, których jest 13 i mają one różne rozmiary. Dlatego nie można jednoznacznie utożsamiać znaków zodiaku z gwiazdozbiorami.
Punkty przecięcia równika niebieskiego z ekliptyką nazywa się punktami równonocywiosennej i jesiennej. Chwilę przejścia Słońca przez punkt równonocy wiosennej przyjmuje się za kalendarzowy początek astronomicznej wiosny – Słońce wchodzi w znak zodiaku Barana (nie mylić z gwiazdozbiorem Barana). Analogicznie początkiem jesieni jest równonoc jesienna, kiedy Słońce wchodzi w znak Wagi.

[/ltr][/size]
[ltr]

Spis treści

  [ukryj] [/ltr]


[size][ltr]

Zodiak tropikalny (znaki zodiaku)[edytuj | edytuj kod]

Ekliptykę w starożytności podzielono na 12 równych części po 30°.
W czasach, gdy podzielono ekliptykę na znaki Zodiaku, punkt Barana, który rozpoczyna znak Barana, znajdował się w obrębie współczesnego gwiazdozbioru Barana. Położenie znaków zodiaku pokrywało się wówczas w przybliżeniu z położeniem gwiazdozbiorów. Na skutek precesji osi ziemskiej punkt Barana od tego czasu przesunął się o około 30°, czyli na początek gwiazdozbioru Ryb. Również w wyniku ostatecznego ustalenia granic gwiazdozbiorów w 1930, doszedł 13 gwiazdozbiór przecinający ekliptykę: Wężownik.
Słońce przesuwa się o niecały 1° dziennie wzdłuż linii ekliptyki. W związku z różnicą roku zwrotnikowego i kalendarzowego Słońce wchodzi w dany stopień i znak zodiaku o innej porze dnia, a czasem w innym dniu miesiąca niż w roku ubiegłym. Pozycję Słońca w określonym czasie, względem określonego miejsca na Ziemi można sprawdzić w efemerydach.
astrologii znakom zodiaku przypisano arbitralnie różne znaczenia wykorzystywane przy stawianiu horoskopów.
Motyw astrologicznego zodiaku był tematem przewodnim wielu filmów, m.in. serialu kryminalnego Horoskop śmierci. Łacińskie nazwy znaków zodiaku noszą kolonie z serialu Battlestar Galactica.
[/ltr][/size][th]Długośćekliptyczna[/th][th]Nazwaznaku[/th][th]Symbol[/th][th]Chwila wstępowania Słońca w znakdane dla roku 2005 (Katowice)[/th][th]Uwagi[/th]
300°Wodnik2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Aquarius.svg20 stycznia, godz. 00:22 (UTC+1)[1]
330°Ryby2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Pisces.svg18 lutego, godz. 14:30 (UTC+1)[2]
Baran2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Aries.svg20 marca, godz. 13:33 (UTC+1)[3]Słońce wchodzi w znak w chwili
równonocy wiosennej
30°Byk2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Taurus.svg20 kwietnia, godz. 01:38 (UTC+2)[4]
60°Bliźnięta2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Gemini.svg21 maja, godz. 00:49 (UTC+2)[5]
90°Rak2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Cancer.svg21 czerwca, godz. 08:46 (UTC+2)[6]Słońce wchodzi w znak w chwili
przesilenia letniego
120°Lew2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 25px-Leo.svg22 lipca, godz. 19:50 (UTC+2)[7]
150°Panna2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Virgo.svg23 sierpnia, godz. 01:46 (UTC+2)[8]
180°Waga2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Libra.svg23 września, godz. 00:23 (UTC+2)[9]Słońce wchodzi w znak w chwili
równonocy jesiennej
210°Skorpion2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Scorpio.svg23 października, godz. 09:42 (UTC+2)[10]
240°Strzelec2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Sagittarius.svg22 listopada, godz. 06:15 (UTC+1)[11]
270°Koziorożec2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Capricorn.svg21 grudnia, godz. 19:35 (UTC+1)[12]Słońce wchodzi w znak w chwili
przesilenia zimowego
[size][ltr]

Gwiazdozbiory na ekliptyce[edytuj | edytuj kod]

Data „wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru zmienia się w czasie. Jest to spowodowane ruchem precesyjnym Ziemi[13].
Przykładowo, okresy pobytu Słońca na tle kolejnych, nieregularnych odcinków ekliptyki w roku 2011 wyglądały następująco:
[/ltr][/size][th]Nazwagwiazdozbioru[/th][th]Nazwałacińska[/th][th]Symbol[/th][th]Słońce w gwiazdozbiorze –dane dla roku 2011[14][15][/th][th]Uwagi[/th]
WodnikAquarius2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Aquarius.svg16 lutego – 11 marca
RybyPisces2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Pisces.svg11 marca – 18 kwietnia
BaranAries2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Aries.svg18 kwietnia – 13 maja
BykTaurus2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Taurus.svg13 maja – 21 czerwca
BliźniętaGemini2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Gemini.svg21 czerwca – 20 lipca
RakCancer2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Cancer.svg20 lipca – 10 sierpnia
LewLeo2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 25px-Leo.svg10 sierpnia – 16 września
PannaVirgo2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Virgo.svg16 września – 30 październikaSłońce w tym gwiazdozbiorze przebywa
najdłużej (około 44 dni).
WagaLibra2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Libra.svg30 października – 23 listopada
SkorpionScorpio2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Scorpio.svg23 listopada – 29 listopadaSłońce w tym gwiazdozbiorze przebywa
najkrócej (około 6 dni).
WężownikOphiuchus2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Ophiuchus_zodiac.svg29 listopada – 17 grudnia
StrzelecSagittarius2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Sagittarius.svg17 grudnia – 20 stycznia
KoziorożecCapricornus2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha 20px-Capricorn.svg20 stycznia – 16 lutego

[ltr]Moim zdaniem znaki zodiaku są 12 miesięcznym podziałem czasu ziemi. 12 pokoleń Izraela także jest podziałem narodu na miesięczny podział czasowy roku. Nie wiadomo ile w tym fragmencie 2 księgi Henocha zostało sfałszowane. Możliwe, że tutaj chodzi nie o 12 znaków zodiaku ale o miesiące, które są podziałem roku ziemi. [/ltr]
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

6th Kwiecień 2018, 11:46
2 księga Henocha opisuje dziewięć niebios. Otóż Paweł z Tarsu tak pisał o trzecim niebie:


2 list do Kor. 12 napisał:(1) Muszę się chlubić, choć nie ma z tego żadnego pożytku; toteż przejdę do widzeń i objawień Pańskich.
(2) Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.
(3) I wiem, że ten człowiek czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie
(4) Został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać.


Otóż Paweł potwierdza, że w trzecim niebie znajduje się raj czyli Eden czyli zauważmy w czasach Pawła z Tarsu ludzie doskonale znali treść 2 księgi Henocha, która tak opisuje trzecie niebo:


2 Henocha napisał:8
Tamci mężowie zabrali mnie stamtąd i zaprowadzili mnie na górę do trzeciego nieba i posadzili mnie tam. Kiedy patrzyłem na dół widziałem Raj. I to miejsce było niewyobrażalnie przyjemne.
Widziałem drzewa w pełnych kwiatach. Ich owoce były dojrzałe i pięknie pachnące z każdym pokarmem na polu i wydzielające obficie przyjemny zapach.
Pomiędzy nimi było drzewo życia, w miejscu, gdzie Pan odpoczywa, kiedy udaje się do Raju. To drzewo jest niewypowiedzianie przyjemne i pięknego zapachu, bardziej piękne niż jakakolwiek inna stworzona rzecz, która istnieje.
Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.
Raj istnieje pomiędzy zepsuciem i niezniszczalnym. Wychodzą dwa strumienie, jeden wydaje miód i mleko, a drugi jest źródłem wydającym olej i wino i jest podzielony na cztery części. One krążą dookoła w cichym ruchu wychodzą do Raju Edenu, między zepsuciem i  niezniszczalnością.
Stamtąd razem dzielą się na czterdzieści części i postępują w skromnej ziemi. Mają obroty w swym cyklu, podobnie jak inne elementy atmosferyczne.
Nie ma tam bezowocnego drzewa, każde drzewo jest dobrze owocujące i każde miejsce jest błogosławione. Jest 300 aniołów, bardzo jasnych, którzy opiekują się rajem i z nieustającym głosem i przyjemnym śpiewem wielbią Pana codziennie i w każdej godzinie. I powiedziałem: "Jak bardzo przyjemne jest to miejsce!" I ci mężowie powiedzieli do mnie:
9
O Henochu, to miejsce jest przygotowane dla prawych, którzy cierpią wszelkiego rodzaju nieszczęścia w swoim życiu, oraz tych, którzy smucą swe dusze, którzy odwracają swe oczy od niesprawiedliwości i którzy sądzą sprawiedliwie i rozdają chleb głodującym i okrywają odzieżą nagich oraz podnoszą upadłych i pomagają zranionym i sierotom, który chodzą bez wad przed obliczem Pana i służą tylko Jemu. To dla nich jest przygotowane to miejsce jako wieczne dziedzictwo.
10
Ci mężczyźni zaprowadzili mnie w stronę północy i pokazali mi tam bardzo straszne miejsce, a tam były wszelkiego rodzaju tortury i udręki, okrutna ciemność i nie oświetlona ciemność. Nie ma tam jasności, lecz czarny ogień świeci wiecznie wraz z rzeką ognia, której płomienie unoszą się nad całym miejscem. Ogień tutaj, zamarznięty lód tutaj wysycha i się zamraża.
Jest to bardzo okrutne miejsce uwięzienia, ciemni i bezlitośni aniołowie niosący narzędzia okrucieństwa i torturujący bez litości.
I powiedziałem: "Biada, biada! Jak bardzo straszne jest to miejsce." Ci mężowie mówili do mnie: "Henochu, to miejsce zostało przygotowane dla tych, którzy nie wielbią Boga, którzy na Ziemi praktykują grzechy przeciwko naturze. Ci, którzy praktykują z dziećmi sodomiczne zepsucie. Ci, którzy uprawiają zaklęcia i czary, wróżby, czynią handel z demonami i którzy chwalą się swymi niegodziwymi czynami - kradzieżą, kłamstwem, oszczerstwami,  pożądaniem, urazą, cudzołóstwem i morderstwem.
Dla tych, którzy potajemnie kradną dusze ludzi, którzy chwytają ubogich za gardło zabierając ich dobytek sami się bogacą na nich kradnąc ich majętności, ci, którzy są w stanie zapewnić pożywienie. Dla tych, którzy powodują śmierć z głodu i kiedy są wstanie zapewnić im odzienie, są oni w stanie odebrać im ostatnią odzież powodując ich nagość.
Dla tych, którzy nie szanują ich Stwórcy lecz kłaniają się bezdusznym bożkom, które nie mają duszy, nie mogą ani widzieć ani słyszeć, próżnych bożkom, tworzących obrazy i oddają pokłony podstępnym dziełom rąk - dla tych wszystkich jest przygotowane to miejsce pośród tych, jako ich wieczna nagroda."


Otóż w trzecim niebie znajduje się Eden i drzewo życia czyli oraz oraz miejsce kary dla grzeszników. 

Paweł aby zyskać wiarygodność wobec swoich współczesnych słuchaczy zatem powołał się na znajomość z osobą która była w trzecim niebie. A zatem zauważmy 2 księga Henocha musiał być zapewne w kanonie Septuaginty, gdyż w czasach Isusa oraz czasach Pawła z Tarsu obowiązującym językiem ksiąg Starego Testamentu był grecki czyli Septuaginta. 

A tylko 2 księga Henocha opisuje trzecie niebo jako miejsce znajdowania się Edenu i drzewa życia.
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

6th Kwiecień 2018, 12:33
Message reputation : 100% (1 vote)
Jakoś nikt nie wspomina o Melchizedeku!

Pokopmy nieco w Biblii.

Najpierw kolejny dowód, że Paweł to kłamca.


Heb 7:1  Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu, 
Heb 7:2  Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego. Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju. 
Heb 7:3  Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze. 
Heb 7:4  Patrzcie tedy, jak wielki jest ten, któremu nawet patriarcha Abraham dał dziesięcinę z najlepszego łupu. 
Heb 7:5  Wprawdzie i ci, którzy są z synów Lewiego, a otrzymują urząd kapłański, mają nakaz zgodnie z zakonem pobierać dziesięcinę od ludu, to jest od braci swoich, chociaż i oni wywodzą się z rodu Abrahama; 



Zbadałem to nieco.

Tak Melchizedek jak i Isus Mesjasz posiadają tytuł najwyższego Kapłana. Według Prawa mógł istnieć tylko jeden Najwyższy Kapłan.

Melchisedek to król Salemu.

Co to jest Salem!?

JeruSalem

Salem oznacza pokój. Tak nazywało się miasto w oryginalnym Kanaanie, które zdobył król Dawid. Potem nazywano je JeruSalem i tak jest stale w Biblii Warszewskiej oraz Mesjańskiej.

Król Pokoju - Melchizedek oraz Chrystus.

Obaj nie mieli ojca ludzkiego!

Teoria.

Najprawdopodobniej jest to jedna i ta sama osoba - Melchizedek = Isus Mesjasz.

Paweł skłamał, że Melchisedek nie miał matki.

Jest wielce prawdopodobne, że Melchizedek został zrodzony w ciele ludzkim jako... Syn Boży, który błogosławił Abrahamowi.

Gen 14:18  Melchisedek zaś, król Salemu, wyniósł chleb i wino. A był on kapłanem Boga Najwyższego.
Gen 14:19  I błogosławił mu, mówiąc: Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, stworzyciela nieba i ziemi!
Gen 14:20  I niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który wydał nieprzyjaciół twoich w ręce twoje! A Abram dał mu dziesięcinę ze wszystkiego.

Melchizedek mieszkał w raju i przygotowywał się do misji ratowania Narodu Wybranego poprzez oddanie swego życia za ludzkość i jej grzechy.

Czyli 2 Henocha ponownie obnaża Pawła jako kłamcę i rzuca nam więcej światła na osobę Isusa.

Melchizedek = Isus to jak na razie teoria, która posiada wiele szans na prawdę.

Isus także będzie królem Jeru Salem czyli księciem pokoju.

Łukasz miał takie informacje. Od kogo!?

Luk 1:19  A odpowiadając anioł rzekł do niego: Jam jest Gabriel, stojący przed Bogiem, i zostałem wysłany, by do ciebie przemówić i zwiastować ci tę dobrą nowinę.

Ten sam Gabriel przemówił do Nira i do Zachariasza mówiąc o Królu i Kapłanie, który się narodził.

Tak... Paweł jak i Łukasz znali 2 Henocha, która była w kilku Bibliach do XV wieku. Usunięto ją właśnie około XV wieku.

Powody wydają się oczywiste.

_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

10th Kwiecień 2018, 21:19
Message reputation : 100% (2 votes)
Henryku dałeś kolejny materiał do analizy.

Do jakiej kasty należał Paweł???

Do kasty faryzeuszy czyli uczonych w Piśmie i skoro Paweł pisze tak:


List do Hebrajczyków 7 napisał:(1) Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu,
(2) Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego. Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju.
(3) Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze.


To oznacza jedno. W czasach faryzeuszy 2 księga Henocha była także (oraz wiele innych ksiąg) w kanonie Septuaginty.

To oznacza, że faryzeusze oraz saduceusze dokładnie wiedzieli kim jest Melchisedek, wiedzieli, że on żyje i jest on Synem Boga. 

Zauważmy jedno, Paweł udający posłańca i apostoła Isusa, musiał więc podać prawdę o pochodzeniu Isusa kim on jest naprawdę. I zapewne podał w swoim liście do Hebrajczyków czy raczej Judejczyków - którzy uwierzyli Apostołom Baranka -, że Isus jest podobny do Melchisedeka. 

Tymczasem prawda jest taka, że być może Isus to jest sam Melchisedek.

Zobaczmy co mówi tutaj o sobie Isus:


Jana 8 napisał:(52) Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
(53) Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
(54) Odrzekł Isus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
(55) I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym wiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.
(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
(57) Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
(58) Odpowiedział im Isus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
(59) Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Isus ukrył się i wyszedł ze świątyni. 

Zobaczmy kontekst tej rozmowy. Wielu uważa, że w tych słowach Isus podaje się za Boga.... jednak to bzdura. Otóż Isus tutaj nie mówi, że jest Bogiem ale, że jest Synem Boga i zna go doskonale. Isus polemizował z faryzeuszami, saduceuszami i kapłanami,  a oni po prostu go zapytali za jak wpływową osobę u Boga się uważa, czy jest u Boga bardziej wpływowy niż Abraham, który podobnie jak inne wpływowe osoby u Boga jakimi byli prorocy umarli.

Kapłani przycisnęli Isusa i oto ciekawą mamy reakcje ich:


Jana 8 napisał:(56) Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
(57) Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
(58) Odpowiedział im Isus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
(59) Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Isus ukrył się i wyszedł ze świątyni.


Zobaczmy Isus twierdził, że Abraham który już umarł go wcześniej widział i się radował. Kapłani stwierdzili, że jak to możliwe skoro nie on jeszcze 50 lat???

Isus powiedział, że był on wcześniej niż Abraham i po tych słowach kapłani chcieli go ukamienować dlaczego????

Wielu mówi, że Isus podał się tutaj za Boga.... tymczasem nic takiego nie miało miejsca. Isus powiedział tylko, że urodził się wcześniej niż Abraham. 

A teraz pomyślmy skoro Paweł w swoim liście powiedział, że kapłanom było wiadome, że u Boga istnieje taka osoba człowieka jak Melchisedek to dlaczego kapłani chcieli zamordować Isusa???

Ponieważ oni doskonale wiedzieli, że Isus to Melchisedek, czyli najwyższy kapłan Boga a zatem może on pozbawić ich wpływów.

Zobaczmy dlaczego Isus mówił tutaj w ewangelii Jana:


Jana napisał:(13) A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Isus do Jerozolimy.
(14) I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy.
(15) I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał,
(16) A do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska.
(17) Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, że napisano: Żarliwość o dom twój pożera mnie.
(18) Wtedy odezwali się Żydzi, mówiąc do niego: Jaki znak pokażesz nam na dowód, że ci to wolno czynić?
(19) Isus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
(20) na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?
(21) Ale On mówił o świątyni ciała swego.
(22) Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Isus.
Otóż tylko najwyższy kapłan Boga miał prawo mówić aby zniszczyć świątynie a ten postawi ją w 3 dni!!!!


Plamię żmijowe wiedziało kim jest Isus.

Dlatego wywalono wiele ksiąg w tym 2 księgę Henocha z Biblii.... ponieważ ona dokładnie opisuje kim jest Isus.

Otóż zobaczmy co zrobiło chrześcijaństwo. Zrobiło z Isusa Boga i odebrało mu tożsamość czyli fakt, że był on kapłanem Boga Melchisedekiem. 

Pomyślmy Paweł mówi, że Isus jest podobny do Melchisedeka.... tymczasem jest to kłamstwo. Nie może być jednocześnie w niebie dwóch najwyższych kapłanów Boga. A zatem Apostołowie wiedzieli, że Isus i Melchisedek to ta sama osoba. 

Zauważmy jedno Isus i Melchisedek jako jedyni nie mieli ojców ziemskich ale ich matki zaszły w ciąże bez udziału mężczyzny. Co powiedział Bóg wężowi czyli diabłu:


3 Rodz. napisał:(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem;  jeden z potomków kobiety, ten ukręci ci głowę a ty ukąsisz Go w piętę.

Otóż głowę diabłu ma ukręcić potomek kobiety. Jak wiadomo z Biblii pochodzenie człowieka szczególnie mężczyzn liczy się od Ojca... jednak jest jeden wyjątek otóż jeśli człowiek urodzi się bez udziału mężczyzny to to wskazuje wyraźnie, że jest potomkiem kobiety. 

Isus i Melchisedek to potomkowie kobiet. Ich celem na ziemi jest obalenie władzy diabła nad ludzkością. 

A zatem 2 księga Henocha daje nam ciekawe wskazówki na temat tego kim jest naprawdę Isus.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

10th Kwiecień 2018, 21:57
Psalm 110 mowi o Kapłanie Boga

"(1) Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod stopy twoje.
(2) Pan wyśle tobie berło mocy z Syjonu: panuj pomiędzy swymi nieprzyjaciółmi.
(3) Z tobą jest panowanie w dniu twojej mocy, we wspaniałości twych świętych; zrodziłem cię w łonie matki przed porankiem.
(4) Przysiągł Pan i nie pożałuje: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka.
(5) Pan po prawicy twojej zetrze na proch królów w dniu swego gniewu.
(6) Będzie sądził pomiędzy narodami, wypełni zwłokami, roztrzaska głowy wielu na ziemi.
(7) Będzie pił w strumieniu po drodze: dlatego podniesie swoją głowę."

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

10th Kwiecień 2018, 22:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Haha Lusia, już miałem to właśnie wklejone wstawić ! lol!
-
Psalm 110

(1) Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod stopy twoje.

Mt 22

(42) Mówiąc: Co sądzicie o Chrystusie? Czyim jest synem? Mówią mu: Dawidowym.

(43) Rzecze im: Jakże więc Dawid w natchnieniu Ducha nazywa go Panem, gdy mówi:

(44) Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich pod nogi twoje.

(45) Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?

(46) I nikt nie mógł mu odpowiedzieć ani słowa, ani też już nikt od owego dnia nie odważył się go pytać.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

11th Kwiecień 2018, 02:05
według porządku Melchisedeka.

Ten cytat wskazuje na to, że gdzieś jest więcej informacji na temat Melchisedeka.

Wskazuje także, że to zdanie było bardzo znane i że musiało istnieć źródło tego zdania.

Proszę zwrócić uwagę na to, że napisałem o Melchisedeku że to moja teoria, że Isus i Melchisedek to ta sama osoba. Moim zdaniem jest nieco za mało dowodów, ale te które są, są bardzo mocne.

Cyrylu, nie przestajesz mnie w pozytywny sposób zdumiewać.

Isus i Melchisedek to potomkowie kobiet. Ich celem na ziemi jest obalenie władzy diabła nad ludzkością.

To skojarzenie z Rodzaju 3:15 jest niesamowite!

_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

18th Kwiecień 2018, 14:36

Henocha 2 8
Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.


Jak dobrze rozumiem, Raj teraz jest w 3 niebie, i jest z niego droga do Ziemi.

Rodzaju 3
(22) I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki!
(23) Odprawił go więc Pan Bóg z ogrodu Eden, aby uprawiał ziemię, z której został wzięty.
(24) I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.

to pasuje jak dla mnie do słów własnie o drodze do drzewa życia. czyli na ziemi jest gdzieś "droga" prowadząca do Raju, pilnowana przez cheruby, zapewne nie widoczna normalnie czy coś takiego...

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

19th Kwiecień 2018, 14:03
Henocha 2

23

Napisałem 366 książek.

33

Daj im książki z twoim pismem, oni je przeczytają i uznają mnie za Stwórcę wszystkiego. Zrozumieją, że nie ma innego Boga poza Mną. Pozwól im rozpowszechniać książki spod twego pióra, dzieci dzieciom, rodziny rodzinom i krewni do krewnych.
Dam ci Henochu obrońcę - mój archistatig - Michał, ze względu na twe pisma ręczne i pisma twoich ojców - Adama i Setha. One nie zostaną zniszczone aż do ostatniego wieku. Przykazałem Moim aniołom, Ariokowi i Marokowi, których wyznaczyłem na ziemi, aby ich strzegli i aby zarządzali rzeczami czasu, aby zachować pisma waszych ojców, aby nie zginęły w nadchodzącym potopie, który stworzę za waszego pokolenia."


Wychodzi na to, że wszystkie pozostałe ksiegi, jak rozumiem bez tych 2 czyli 364 książki do dziś istnieją.. i za pewne są ukrywane przez nasienie węża.

Pomyślmy ile prawdy wniosły te 2 księgi... a ile by wniosły jeszcze 364? affraid bounce

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

19th Kwiecień 2018, 14:30

co ciekawe , wychodzi na to , że Lucyfer od razu po stworzeniu się zbuntował.

Henocha 2

29
Lucyfer, jeden z rzędu archaniołów, odłączył się wraz z dywizją, która była pod jego władzą. Wymyślił niemożliwy pomysł, aby postawić swój tron wyżej niż chmury, które są nad ziemią i aby on stał się równy Mojej Mocy.
Wyrzuciłem go z wysokości wraz z jego aniołami. I latał on w powietrzu w koło bez ustanku ponad otchłanią. W ten sposób stworzyłem całe niebo i nadszedł trzeci dzień.

dalej czytamy

31
Diabeł rozumiał jak pragnąłem stworzyć inny świat, aby wszystko mogło być poddane Adamowi na ziemi, aby panował i rządził nad nią. Diabeł jest z najniższych miejsc.
Lucyfer stał się demonem ponieważ uciekł z nieba. W ten sposób stał się inny od aniołów. Jego natura się nie zmieniła, ale jego myśli, ponieważ zmieniła się świadomość prawości i grzesznych rzeczy.
Lucyfer zdał sobie sprawę ze swego potępienia i grzechu, którym wcześniej zgrzeszył. Oto dlaczego przemyślał spisek przeciwko Adamowi. W takiej formie wszedł do raju i skorumpował Ewę. Ale z Adamem on się nie kontaktował.
Z powodu jej ignorancji przekląłem ziemię i węża. NIE PRZEKLĄŁEM LUDZKOŚCI, ani żadnego innego stworzenia, ale tylko złe owoce ludzkości. Dlatego owocem czynienia dobra jest pot i wysiłek.

------------------

Wychodzi na to, że Szatan od razu się zbuntował przeciwko Stwórcy już tego samego dnia . Bóg wyrzucił go częściowo z Nieba, a gdy ten będąc poza Niebem zobaczył boże dzieło człowieka, wtedy wpadł na pomysł jak urągnąć Bogu poprzez zbuntowanie pary ludzkiej...






_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

19th Kwiecień 2018, 21:42

dalej mamy mowę o Raju

42

Wstąpiłem na wschód, do raju Eden, gdzie odpoczynek jest przygotowany dla sprawiedliwych. Jest otwarty aż do trzeciego nieba, ale jest zamknięty od tego świata. Strażnicy są wyznaczani przy bardzo wielkiej bramie na wschód od słońca, aniołowie ognia śpiewający pieśni zwycięstwa, nigdy nie milczą, radując się z przybycia sprawiedliwych.

Kiedy nadejdzie ostatni, przyprowadzi on Adama wraz z przodkami; wprowadzi ich tam, aby napełnieni byli radością; tak jak osoba zaprasza swoich najlepszych przyjaciół na kolację z nim i przybywają z radością i rozmawiają razem przed pałacem mężczyzny, czekając w radosnym oczekiwaniu na kolację ze wspaniałymi radościami i bogactwami, których nie można zmierzyć, radości i szczęścia w wieczne światło i życie.



z innej beczki zobaczmy ten sam przekaz

Mt 5

(34) Ale Ja wam mówię, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga,

(35) Ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla;

(36) Ani na głowę swoją nie będziesz przysięgał, gdyż nie możesz uczynić nawet jednego włosa białym lub czarnym.

(37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.

49
"Przysięgam wam, moje dzieci - Ale spójrzcie! Nie składam żadnej przysięgi ani na niebo, ani na ziemię, ani przez żadne inne stworzenie, które Pan stworzył. Ponieważ Pan powiedział: 'Nie ma przysięgi w Mnie, ani żadnej niesprawiedliwości, ale tylko jest Prawda.' Tak więc, jeśli nie ma prawdy w ludziach, niech złożą przysięgę za pomocą słów: "Tak, tak!", albo jeżeli jest odwrotnie powinno być, "Nie, nie!"

Składam wam przysięgę - "Tak, tak!" - że nawet zanim ktoś był w łonie matki,

dalej jest również ciekawie,


"Ja indywidualnie przygotowałem miejsce dla każdej duszy, a także zestaw skal i miar tego, jak długo On postanowił mu żyć w tym świecie, aby każda osoba mogła być w ten sposób zbadana."

Dla każdego Bóg już od początku przygotował zestaw skal i miar, aby dokładnie sprawdzić jak dana osoba zachowa się w obliczu wszystkich wyzwań w życiu. Więc co by się nie działo, musimy pamiętać o tym, że jest to próbą do życia wiecznego bounce



50

Każdy atak, każde prześladowanie i każde złe słowo wycierpiane dla dobra Pana. Jeśli doznasz urazu i prześladowania z powodu Pana, to wytrwaj w nich wszystko ze względu na Pana. Jeśli potrafisz zemścić się ze stukrotną zemstą, nie mścij się ani na tym, który jest blisko ciebie, ani na odległym od ciebie. Albowiem Pan jest tym, który się pomści, a on będzie Mścicielem dla was w dniu wielkiego sądu, aby nie było tutaj żadnych aktów odpłaty od ludzi, ale tylko od Pana.

Niech każdy z was pogodzi się ze stratą swego złota i srebra ze względu na brata, aby mógł otrzymać pełny skarbiec w przyszłym wieku."

Czy nie mowa tu o nastawianiu 2 policzka, i o nie przywiązywaniu się do swojego majątku jak to mowi Chrystus ?

(39) Ale Ja wam mówię: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.




51
[...] Wszelkiego rodzaju uciążliwe i trudne jarzmo, jeśli przychodzi na ciebie ze względu na Pana, znoś wszystko. W ten sposób odnajdziesz swoją nagrodę w dniu sądu.

Prz 3:12
"Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna."
Prz 3:12


Tutaj ciekawy fragment o panowaniu Lucyfera

70

Potem ludzie odmienili się i odwrócili się od Pana. Zaczęli zazdrościć sobie nawzajem, ludzie wyruszyli na wojnę z ludźmi, rasa wyniosła się przeciw rasie, walczyli i obrażali się nawzajem. Nawet jeśli słowa były takie same, serce wybierało różne rzeczy. Ponieważ diabeł stał się władcą po raz trzeci. Pierwszy raz był przed rajem; po raz drugi był w raju; trzeci raz był po raju i kontynuował aż do samego potopu.







_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3293
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

2nd Sierpień 2019, 11:41
Message reputation : 100% (2 votes)
Jakieś parę dni temu przy czytaniu tej mądrej księgi wyłapałem ciekawy fragment o nas ludziach .Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga .Niemal nic nie wiemy o sobie , od urodzenia kłamią nas we wszystkim , wmawiając poczucie niższości i że jesteśmy wynikiem pomyłki.

2 Henocha
"Szóstego dnia nakazałem Mojej Mądrości stworzyć człowieka z 7 składników: Po pierwsze: jego ciało z ziemi; po drugie: jego krew z rosy i słońca; po trzecie: jego oczy z bezdennego morza; po czwarte: jego kości z kamienia; piąty: jego rozum z wolności aniołów i chmur; szósty: jego żyły i włosy z trawy ziemi; siódmy: jego duch od Mojego Ducha i od wiatru.

Dałem mu 7 właściwości: Słuchanie dla ciała; widok dla oczu; zapach dla ducha; dotyk dla żył; smak dla krwi; kości do wytrzymałości; do zrozumienia słodycz.

Oto pomyślałem o wierszu do recytowania: Z niewidzialnych i widzialnych substancji tworzę człowieka. Z obu jego natur pochodzi zarówno życie, jak i śmierć. Jako mój obraz zna Słowo jak żadne inne stworzenie. Ale nawet w swoim największym jest mały, Ponownie, w jego najmniejszym on jest wielki.

Na ziemi wyznaczyłem go na drugiego anioła, czczonego, wielkiego i chwalebnego. Wyznaczyłem go na króla, aby królował na ziemi i posiadał Moją Mądrość.

Nie było nic podobnego do niego na ziemi, nawet pośród moich kreacji, które istnieją. Przydzieliłem mu imię z czterech komponentów: ze Wschodu - A, z Zachodu - D, z północy - A, z południa - M."

Bóg powiedział że nie było nic podobnego do człowieka "nawet wśród kreacji które istnieją ".Jak musiał się cieszyć nasz Stwórca stwarzając człowieka! Tak bardzo że ułożył wiersz o nas .
Oto on :
"Oto pomyślałem o wierszu do recytowania: Z niewidzialnych i widzialnych substancji tworzę człowieka. Z obu jego natur pochodzi zarówno życie, jak i śmierć. Jako mój obraz zna Słowo jak żadne inne stworzenie. Ale nawet w swoim największym jest mały, Ponownie, w jego najmniejszym on jest wielki."

Wspaniałe słowa. Jesteśmy stworzeni z niewidzialnych i widzialnych substancji i jako "obraz Boga znamy Słowo jak żadne inne stworzenie "
To by oznaczało że nasienie węża nie zna i nie rozumie Słowa Bożego, tylko nam ludzią dane jest rozumieć. Oni o tym wiedzą dlatego ukrywają księgi, fałszowali je przez wieki ,pisali w swoim imieniu i dodawali całe rozdziały (co było dane odkryć Cyrylowi ) wszystko po to by nas oszukać. Ale Słowo Boże i tak do nas dotarło i je rozumiemy bo taka jest nasza natura jako stworzonych na obraz naszego wspaniałego Boga .

Taki pozytywny akcent w celu przypomnienia nam jak ważni jesteśmy dla naszego Boga , który wcale nie jest na żadnych wakacjach i nie zaniechał On człowieka o czym myślę wkrótce się przekonamy na własne oczy :-)

Chwała Świętemu Izraela Naszemu Bogu !
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

2nd Sierpień 2019, 13:32
Message reputation : 100% (1 vote)
BartekBartosz napisał:Jakieś parę dni temu przy czytaniu tej mądrej księgi wyłapałem ciekawy fragment o nas ludziach .Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga .Niemal nic nie wiemy o sobie , od urodzenia kłamią nas we wszystkim , wmawiając poczucie niższości i że jesteśmy wynikiem pomyłki.

Dlatego sataniści dążą do wytępienia nas i wprowadzenia SI.  affraid

Podejrzewam, ze pozostałe księgi Henocha oraz Ezdrasza oraz... kto wie, czyje jeszcze będą omawiane przez 2 świadków Boga podczas Wielkiego Ucisku.

W jednym apokryfie o Adamie i Ewie, jak zgrzeszyli i jak pokutowali jest podane, że szatan i czołowi aniołowie po stworzeniu Adama musieli oddać mu pokłon.

Nie wiem, na ile jest w tym prawdy, ale Isus mówił, że apostołowie dojdą do poziomu, że kiedy powiedzą górze, aby się przemieściła, ona to uczyni.

Jeszcze kiedy byłem Świadkiem Jehowy miałem taki pogląd. 

Jest możliwe, że Bóg po doprowadzeniu nas do doskonałości wyposaży każdego z nas w niezwykle mocny komputer i przydzieli miejsce we wszechświecie, na którym stworzy człowiek coś podobnego jak ziemia i niebo oraz ludzi wyglądających inaczej, inaczej funkcjonujących, ale opartych na tych samych Prawach Boga.


I każdy człowiek będzie zdawał sprawę Bogu z tego co uczynił czy też stworzył.

Nawet dzisiaj ta myśl mnie nie opuszcza. 

Ale to są czyste spekulacje, aczkolwiek nie można ich zupełnie wykluczyć. 

Najważniejsze dla nas: dążyć do doskonałości oraz głębszego poznania Boga, naszego Ojca, ponieważ życie wieczne nie będzie polegało na katolickim poglądzie dusz ze skrzydełkami, chodzących w kółeczku i śpiewających nabożne piosenki przez wieczność.

Czyli wszelkie kłody, które szatan i demony rzucają pod nasze stopy nie są w sumie aż takie istotne, kiedy weźmie się pod uwagę możliwości, w jakie wyposaży nas Ojciec, Bóg Wszechmogący oraz radość wielce interesującego życia wiecznego. 

Warto walczyć o wieczność Bożą i jest werset mówiący o tym, ze nie zdajemy sobie sprawy z tego, co przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

A teraz zaczynają się poważne przygotowania do Wielkiego Ucisku czyli... przybliża się SZYBKO nasze wyzwolenie ze szpon szatana.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3293
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

7th Sierpień 2019, 05:32
Message reputation : 100% (1 vote)
42:
Szczęśliwy jest ten, kto odwraca się od krótkiej wzoru tego próżnego świata i kroczy prawymi drogami, i który żyje życiem, które jest bez końca! Szczęśliwy jest ten, który sieje właściwe nasienie, bo zbierze siedmiokrotnie!

Szczęśliwy jest ten, w którym jest prawda, aby mówił prawdę swojemu bliźniemu!

To czysta prawda , świat i jego rozrywki to tak naprawdę nic nie znacząca ułuda , marność nie dająca życia .Przeżycia nastawione na odczuwanie jak najwięcej przyjemności poprzez próżną filozofię: "żyj tu i teraz bo istnieje tylko teraz " doprowadzają do tego że ludzię myślą tylko by za życia nazbierać jak najwięcej przeżyć czyli wyszaleć się do granic możliwości bo żyje się raz. Błąd .Taka jest szstanska propaganda -"jedzmy , pijmy bo jutro pomżemy"
Życie daje tylko Słowo Boże.
Życie to test posłuszeństwa w którym nasz Bóg bada każdego człowieka , diabeł o tym wie dlatego zaprząta nam głowę próżnymi rzeczami wmawiając że na tym polega życie bo żyje się tylko raz .

2 Hen.
49

"Przysięgam wam, moje dzieci - Ale spójrzcie! Nie składam żadnej przysięgi ani na niebo, ani na ziemię, ani przez żadne inne stworzenie, które Pan stworzył. Ponieważ Pan powiedział: 'Nie ma przysięgi w Mnie, ani żadnej niesprawiedliwości, ale tylko jest Prawda.' Tak więc, jeśli nie ma prawdy w ludziach, niech złożą przysięgę za pomocą słów: "Tak, tak!", albo jeżeli jest odwrotnie powinno być, "Nie, nie!"

Składam wam przysięgę - "Tak, tak!" - że nawet zanim ktoś był w łonie matki, Ja indywidualnie przygotowałem miejsce dla każdej duszy, a także zestaw skal i miar tego, jak długo On postanowił mu żyć w tym świecie, aby każda osoba mogła być w ten sposób zbadana.

Tak, dzieci, nie oszukujcie się;  ponieważ na przyszłość przygotowywano miejsce dla każdej ludzkiej duszy."


Bóg przeznaczył każdemu człowiekowi czas na ziemi w którym każda osoba ma być zbadana. 


Dlatego gromadźmy sobie skarby w niebie czyli dobre uczynki jak nakazał nasz Król Isus Chrystus zamiast podążać za próżnymi rzeczami tego wieku abyśmy odziedziczyli przyszły wiek ...oraz życie wieczne  Very Happy Very Happy Smile bounce  
avatar
BartekBartosz
Liczba postów : 3293
Join date : 01/08/2019
Skąd : Arzareth/Ziemia Lubuska
https://arzareth.home.blog/

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

15th Listopad 2019, 12:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Rozdział 33:

Ponieważ Ja stworzyłem wszystkie armie i wszystkie siły. Nie ma nikogo, kto by się Mnie przeciwstawiał, czy też był Mi nieposłuszny; wszyscy poddali się mojej władzy i pracują pod moim panowaniem.

Daj im książki z twoim pismem, oni je przeczytają i uznają mnie za Stwórcę wszystkiego. Zrozumieją, że nie ma innego Boga poza Mną. Pozwól im rozpowszechniać książki spod twego pióra, dzieci dzieciom, rodziny rodzinom i krewni do krewnych.

Dam ci Henochu obrońcę - mój archistatig - Michał, ze względu na twe pisma ręczne i pisma twoich ojców - Adama i Setha. One nie zostaną zniszczone aż do ostatniego wieku. Przykazałem Moim aniołom, Ariokowi i Marokowi, których wyznaczyłem na ziemi, aby ich strzegli i aby zarządzali rzeczami czasu, aby zachować pisma waszych ojców, aby nie zginęły w nadchodzącym potopie, który stworzę za waszego pokolenia."


Bóg dał Henochowi za obrońce swego archanioła Michała .

Jak wiemy Michał stoi na straży ludu bożego Izraela - najczystszego genetycznie narodu nie skażonego genami anielskimi oraz wężowymi .

Daniela12:

(1) W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który nadzoruje dzieci twojego ludu i nastanie czas ucisku, takiego ucisku, jakiego nie było od czasu, gdy naród powstał na ziemi aż do tego czasu: w tym czasie twój lud zostanie wyzwolony, [nawet] każdy, który jest zapisany w księdze.


Bóg dał Henochowi Michała za obrońce .Z Henocha wywodził sie Noe - ostatni sprawiedliwy czysty człowiek z genami bożymi .Z Noeogo wywodził się Sem a zniego Abraham , Izaak i wkońu Jakub nazwany przez samego Boga -Izraelem .

Roślina sprawiedliwości nie zagineła i Bóg wysłuchał modlitwy Henocha   o zachowanie czystości ludzi i atakowanego przez szatana i aniołow DNA ludzkiego .


Henoch:

 84.

1 Wzniosłem odpowiednio moje ręce i błogosławiłem Świętego i Wielkiego. Przemówiłem tchnieniem ust moich i językiem cielesnym, który Bóg dał ludziom zrodzonym z ciała, aby mogli się nim posługiwać. Dał im tchnienie, język i usta, aby mogli się porozumiewać.

2 "0 Panie , Królu, Panie  całego stworzenia i nieba, Królu królów i Boże całego świata! Błogosławiony jesteś, wielki i potężny w swym majestacie. Twoja królewska władza i panowanie i Twój majestat trwać będzie na wieki i na wieki wieków, a Twoja moc po wszystkie pokolenia. I wszystkie niebiosa są Twoim tronem na wieki i cała ziemia Twoim podnóżkiem na wieki wieków.

3 Bo Ty uczyniłeś wszystko i Ty kierujesz wszystkim. Nic nie jest za trudne dla Ciebie. Mądrość Cię nie opuszcza, nie odchodzi od Twego tronu ani od Twojej obecności. Ty znasz, widzisz i słyszysz wszystko i nic nie ma zakrytego przed Tobą, bo Ty wszystko widzisz.

4 Oto aniołowie niebiescy popełniają zło i ciało ludzkie dotknie Twój gniew aż do dnia wielkiego sądu.

5 Teraz, o Boże, Panie  i Wielki Królu, błagam i proszę, żebyś wysłuchał mojej modlitwy, abyś pozostawił mi potomstwo na ziemi i nie zniszczył wszystkich ludzi i spustoszył ziemię na wieki.

6 Teraz, mój Panie, zetrzyj z ziemi ciało, które sprowokowało Twój gniew, ale z ciała sprawiedliwości i prawdy ustanów roślinę dającą nasienie na wieki. Nie skrywaj swego oblicza przed modlitwą Twego sługi, Panie
".


Bóg zachował i cały czas zachowuje swoją roślinę sprawiedliwości czyli LUDZI w postaci narody wybranego Izraela czyli niewiasty oraz reszty jej potomstwa.

Genetyczna inwazja na boże DNA trwa nieprzerwanie od Edenu poprzez świat starożytnych gigantów aż do dzisiaj kiedy to Watykan czyli 4 zwierze Rzym ukrywa ten plugawy proceder
!

Rzym już wkrótce padnie zniszczony przez bestie której istnienie ukrywa .

Bestia zacznie bluznić Bogu a Bóg ujawni wszystkie ICH niecne uczynki świadectwem dwóch świadków tudzież proroków
!

Ale najpierw powrót Króla Isusa Chrystusa po 144 000 swoich Sług oraz Exodus Prawdziwego Izraela na pustynie pod nadzorem i ochroną samego Boga !

Będzie się działo
! :-)
Sponsored content

2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha Empty Re: 2 Księga Henocha Słowiańska Księga Henocha

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach