Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Płaska ziemia - czy można tej teorii zaprzeczyć?

Pisanie by Bushi on 7th Sierpień 2017, 20:59

Taki jesteś wielce otwarty na zdobywanie wyjaśnień Mutu? najpierw zacznij przyglądać sobie sam jak ty się zachowujesz potem przyrównuj mnie do kulowierców broniących swojego świata.

Mutu napisał:Nie wykazuj mi więcej że "jest tak i tak, bo ty tak myślisz" a wyjaśnij mi chociaż raz dlaczego chmury na tych wszystkich filmach które tutaj wrzuciłem to złudzenie optyczne.

Widać że nie miałeś nawet ochoty czytać moich postów, ponieważ w każdym dokładnie opisywałem schemat jak może powstawać takie ZŁUDZENIE!.

Mutu napisał:Wszyscy ulegają złudzeniu optycznemu? Nie żartuj sobie. Po prostu wyrobiłeś w umyśle "prawdziwy" model, taki jak ci odpowiada do Twoich wyobrażeń, i ni e przyjmujesz nic innego teraz, bo burzy to to co zbudowałeś.

Dlaczego wszyscy mielibyśmy nie ulegać złudzeniu skoro mamy takie same oczy przykłady:
- kręcące się śmigło w samolocie które jest odtwarzane na filmie TV czasem sprawia wrażenie jakby stało w miejscu mimo że obraca się 3000 obrotów na minute! KAŻDY ulega temu złudzeniu!
- efekt złudzenia kiedy koła samochodu zdają się kręcić do tyłu KAŻDY ulega temu złudzeniu
Czasem złudzenie powstaje tylko podczas odtwarzania filmu tak jak jest to w przypadkach powyżej, czasem złudzenia są efektem bezpośredniej obserwacji np. krzywe zwierciadło.

Takich przykładów można mnożyć i czworzyć tylko ty zdajesz się już wyrobiłeś sobie opinię że słońce schodzi do chmur i przestajesz zauważać dowodów na przeciw twojemu poglądowi!.
Najlepsze jest to że zarzucasz mi dokładnie to samo co dotyczy ciebie, jedynie z tą różnicą że ja przynajmniej staram ci się podać jakieś wytłumaczenie tych zjawisk z twoich filmików, ty jak na razie nie odniosłeś się do moich pytań względem :
- powstawanie cieni
- widoczność słońca z różnych stron i odległych miejsc świata w czasie rzeczywistym
- strefy czasowe

Postaraj się choć pokłonić tym problemom zaprzeczającym brodzeniu słońca w chmurach , dopiero potem razem możemy się zastanawiać nad możliwością czy to może nie być złudzenie optyczne. Bo jak na razie przypomina to bardziej sianie sensacji a nie poważna analiza.
Bushi

Liczba postów : 429

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aleksander on 14th Sierpień 2017, 09:57

Czytając księge Henocha dokładnie księge astronomiczną zauważyłem jedną ciekawą rzecz, słońce jest nazwane większym światłem a księżyc mniejszym w księdze rodzaju i ok, a w Henocha napotkałem taki oto tekst 1 [Poznawszy ] to prawo, ujrzałem inne prawo dotyczące mniejszego światła zwanego księżycem.
2 Okrąg jego jest taki, jak okrąg słońca. Wiatr popycha swoim podmuchem wóz, na którym on jedzie. Otrzymał światło w odmierzonej mierze. rozdział 73 Polecam cały rozdział do analizy jeśli chodzi o rozmiar tych ciał gdyż Henoch opisuje że rozmiarami są identyczne a nazwa "większe światło" i "mniejsze światło" tyczy się siły ich światła . Słońce zostało przez Boga nazwane większym tzn silniejszym w księdze rodzaju a zgodzimy się że każdy rozdział Henocha przeanalizowany zgadza się w całosci z resztą słów Boga. Myśle że kiedyś do dalszych ustalań ta ciekawostka może się przydać. Pozdrawiam z Bogiem

Aleksander

Liczba postów : 47

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 15th Sierpień 2017, 23:07

W tym wykładzie od od 33 min i 49 sekundy okazuje się, że Izaak Newton interesował i zajmował się magią. Ponad połowa dzieł w jego bibliotece poświęcona była magii. Sam Newton napisał na temat magii pond milion słów

Zauważmy zatem, że grawitacja którą promował Newton ma związek z magią.

Co jeszcze jest ciekawe. Autor pokazuje związki, że nauka zwana matematyką - wymyślona była przez Pitagorasa, magika. Matematyka stanowi główną składową kabały i przez Matematykę chrześcijanie przyjęli od żydów kabałę. 

Jak się zatem okazuje, grawitacja czyli fundament ziemi kuli (czy zewnętrznej lub wewnętrznej) to wymysł magika Newtona i jest elementem jego magii.

Wszelkie dowody matematyczne "naukofców" to zwyczajna kabała czyli magia.

Te wzory potwierdzające heliocentryzm to po prostu magiczne sztuczki.

Na podstawie matematyki można udowodnić wszystko. Im obliczenia są bardziej zawiłe tym łatwiej ukryć kłamstwa.

Cyryl

Liczba postów : 998

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 18th Sierpień 2017, 21:07

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 19th Sierpień 2017, 04:53

Obejrzałem ten film, drugi już od tego gościa i zauważyłem, że jest on naszym wiernym czytelnikiem.

Nie mam czasu na jego sprawdzanie, ale robi on jeden błąd. Nie podaje żadnych większych dowodów na wiele rzeczy, o których mówi. :-)
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2405

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Jacek86 on 19th Sierpień 2017, 13:03

Co do Pana Sanjaya to mówi on wiele prawdy, ale ma filmiki w których krytykuje Biblię i Boga jako element zniewalania ludzkości przez bliżej nieokreślone siły...

Na jednym filmie poniżej, uznaje Lewitów za tajne stowarzyszenie które wymyśliło Biblię...

Na drugim wylicza zalety bóstw hinduskich a krytykuje Boga biblijnego..

Jak dla mnie to New Age, połączony z medycyną naturalną, matką naturą, wielką Lechią itp...

Chyba, że od ostatniego czasu zmieniło się jego stanowisko...

Zobaczcie sami....

https://www.youtube.com/watch?v=s8_9-5bQ6P8
https://www.youtube.com/watch?v=JV_2fAtVl1I

Co można zaliczyć na plus Sanjay'i to ciekawa interpretacja słów..

Szkolnictwo - Szkodnictwo
Magister - Mag
Very Happy
Jacek86

Liczba postów : 205

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 19th Sierpień 2017, 15:11

Jacek raczej się nic nie zmieniło.

Sanjay'i zapewne czerpie pełnymi garściami informacje z różnych źródeł w tym z naszych stron.

Jednak moim zdaniem on tylko rzuca hasłami a nie poddaje analizie danego problemu. 

Ten człowiek neguje Biblie chociaż to w Biblii są terminy "Lucyfer" - jako upadły anioł co chce uczynić się bóstwem - czy "Synagoga Szatana" lub "nasienie węza".

Ten człowiek atakuje Biblie ale nie podaje na ich poparcie żadnych dowodów.

Owszem jego filmy w wielu tematach zawierają sporo prawdy ale. Jednak promuje on hinduzim wśród Słowian zobaczmy te jego filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=71ArBG93Rzs

A tutaj mamy pogląd tego człowieka na Boga:
https://www.youtube.com/watch?v=PnuG8tRXA5M

Otóż wg niego, Bóg nie istnieje jako odrębny byt ale jest w nas samych. Czyli znowu ten człowiek promuje hinduizm i satanizm.

Jego nazwa Jasna Strona Mocy. Otóż jest to promowanie tego samego satanizmu czy szatana. Jasna Strona Mocy to druga strona monety satanizmu (pierwsza strona to ciemna strona mocy).

Ten człowiek promuje prawa Thelemy:

wikipedia napisał:Główną doktryną, celem Thelemy, jest poznanie i czynienie "Prawdziwej Woli", co jak twierdzi Crowley jest powinnością każdej istoty. Można to podsumować kilkoma frazami z Liber Legis:

• "Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem." (AL I:40)[1]

• "Miłość jest prawem, miłość podług woli." (AL I:57)[1]

• "Słowem Prawa jest Θελημα." (AL I:39)[1]

• "Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli." (AL III:60)[1]

Prawdziwa wola to mistyczna idea, którą najprościej można opisać jako ścieżkę pewnych możliwych czynności każdego człowieka, które wykonując nie napotka on żadnych przeciwności[potrzebny przypis]. Działanie w zgodzie ze swoją wolą oznacza, iż wszystko co robimy wspierane jest przez wszystkie siły wszechświata. Żadne dwie wole nigdy nie wchodzą sobie w drogę[potrzebny przypis], a wszelkie problemy jakie napotykamy w życiu wynikają z tego, iż większość ludzi nie postępuje zgodnie z ową wolą. Tak więc postępowanie zgodnie z nią, oznacza również respektowanie woli innych ludzi, co opisane jest jako "miłość jest prawem" (ale miłość poddana woli - czyli miłość czyniona zgodnie z wolą). Istnieją różne opinie na temat tego, czy człowiek może rzeczywiście poznać swoją wolę, czy też może jedynie domyślać się, iż działa zgodnie z nią po "sukcesach" jakie osiąga w życiu.
Thelema kładzie nacisk na osobistą wolność (jednak ograniczoną przez odpowiedzialność), wrodzoną "boskość" każdego człowieka ("Każdy mężczyzna i każda kobieta to gwiazda." AL I:3[1]), oraz walkę przeciwko przesądom, tyranii oraz opresji.
Thelema jest zwykle, choć niekoniecznie, związana z praktyką magii (ceremonialnej), głównie z takimi pomysłami i technikami, jakie zostały zbadane i opisane przez Crowleya.

Ten człowiek, aby promować satanizm z pozytywnej strony atakuje ciemną stronę stanizmu promując jego białą stronę. 

Jest on najprawdopodobniej niebezpiecznym zwodzicielem i swoje filmy kieruje do młodych ludzi, którzy są naiwni i którzy widzą obłudę tego świata i szczególnie zbrodnie rządów i Watykanu.

Zapewne promuje on płaską ziemię aby przyciągnąć i kontrolować przez internet element który wyrwał się spod kontroli Watykanu. 

Zobaczmy jak ten człowiek jest sprzeczny w swoich poglądach:
https://www.youtube.com/watch?v=ObEzj5gIBMQ

W powyższym filmie uznaje prawdziwość Apokalipsy a w innym mówi, że Biblie wymyślili Lewici. 

Widać, że ten człowiek plącze się i miesza w swoich zeznaniach.

Jego działalność ma na celu odciągnięcie ludzi od Boga i Biblii. Isus przed takimi ostrzega. Sa to wilki w owczej skórze.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 19th Sierpień 2017, 21:21

Przepraszam ale drążenie dalej tematu "Sanjaya" mija się z celem. Wszyscy wiemy że to dezinformator nawiedzony demonicznym bytem. Zawsze jak widzę jego film  odpycha mnie gwałtownie, kiedy posłucham nawet 30 sekund mam dość. Powtórzę tu   za klasykiem filmu  "Naga Broń":

"kiedy widzę 7 gości ubranych w habity dźgających gościa w parku wyciągam rewolwer i strzelam"
Podobnie mam ja, kiedy widzę gościa w kapeluszu z piórem, przytakującymu "wiedźmie" , wyciągam miecz i tnę!.
Jeśli nawet mówi wiele prawdy jednak jego ścieżka prowadzi do ciemności, wyciąga tych którzy uwalniają się z kłamstwa i wciąga w ciemność. Jeśli tego gościa kiedyś spotkam wezmę go w obroty  jak będę miał okazję to pokaże jemu oraz jego zwierzchności jeden cytat z Jeremiasza:

Jeremiasza 13- 18 napisał:I mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Biada tym kobietom, które szyją czarodziejskie wstążki na wszystkie przeguby rąk i robią przepaski na głowy ludzi każdego wzrostu, aby łowić dusze! Czy chcecie wyłapywać dusze z mojego ludu, byle tylko swoje własne życie zachować?

(19) Bezcześcicie mnie u mojego ludu za garść jęczmienia i kromkę chleba, zabijając dusze, które nie mają umrzeć, a zachowując przy życiu dusze, które nie powinny żyć, okłamując mój lud, który słucha kłamstwa.

(20) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja zabiorę się do waszych czarodziejskich wstążek, którymi łowicie dusze, i zedrę je z waszych ramion, i jak ptaki wypuszczę na wolność dusze, które wy usidlacie.

(21) Zedrę także wasze przepaski i wyrwę mój lud z waszej ręki, aby nie pozostał w waszym ręku jako zdobycz - i poznacie, że Ja jestem Pan.

(22) Ponieważ kłamstwem pozbawiacie otuchy serce sprawiedliwego, chociaż Ja nie chciałem, aby go pozbawiać otuchy, a wzmacniacie ręce bezbożnego, aby się nie odwrócił od swojej złej drogi, a życie zachował.

(23) Dlatego nie będziecie miały fałszywych widzeń i już nie będziecie uprawiać czarów. Wybawię mój lud z waszej ręki i poznacie, że Ja jestem Pan.

Takich gości jest masa na internecie kilku znam w osobiście, oni są jak ateiści mówią wiele ale głównie chodzi im o jedno , oddalić nas od Boga Abrahama, Izaaka i Izraaela. Będą nas mamić namiętnością do pozyskiwania energii, długiego życia dzięki pojednaniu w z przyrodą oraz starymi Lechickimi bóstwami i wiarą. Ja mam bardzo wielkie uczulenie na takie coś i jeśli kogoś zgorszyłem wypowiedzią to przepraszam! Są rzeczy z którymi się godzić nie umiem!.
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 20th Sierpień 2017, 02:43

Nie masz za co przepraszać Bushi. Powiedziałeś dosadnie i bezpośrednio czystą prawdę. Człowiek zwodziciel - celowy i zupełnie świadomie zakłamany człowiek, który nie ma prawa do życia według sądu Boga. Jest on wrogiem i człowieka i... Boga.

Jak sam szatan.

Wczoraj napisał do mnie jeden z braci takiego emaila.

Czytałem na forum wątek w  którym piszesz o niejakim Sanjaya jasna strona mocy. Napisałeś ,że facet jest wiernym czytelnikiem forum i nie masz czasu go sprawdzić. Zrobiłem to parę miesięcy temu i nawet do tego Sanjayi napisałem.

Dwa filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=s8_9-5bQ6P8&t=241s

https://www.youtube.com/watch?v=MwxQXvsypfs

W pierwszym określa Biblię jako księgę satanistyczną i oczernia Boga a w drugim podrzuca wywiad z wiedźmą Paulina Moskalik(rzeczywiście na necie są jej materiały-czarownica pełną gębą). Ogólnie jego filmy to propagowanie New Age pomieszanego z hinduizmem(?  nie znam za dobrze tego tematu) i słowiańskością/pogaństwem. Rzeczywiście czerpie garściami z forum ale prawdziwe informacje doprawia potężna dawką trucizny.Pozdrawiam w Panu

Sprawdziłem pierwszy film a drugi... wzięło mnie na wymioty i zmieniłem kanał!

Pan San-jaja, jaja sobie robi z Boga i ludzi. Oświecony świetlistym Lucyferem.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aleksander on 20th Sierpień 2017, 08:15

Najlepsze jest to że takie san jaje i pastory cichockie i inne podobne typki wyskakują teraz jeszcze kilka lat temu po za ich znajomymi nikt o nich nie słyszał Very Happy Internet to jednak miecz obusieczny i trzeba uważac.

Aleksander

Liczba postów : 47

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 20th Sierpień 2017, 15:07

Bushi otóż "drążenie tematu" ma na celu ostrzeżenie wielu młodych osób przed tym zwodzicielem.

On akurat kieruje swój przekaz do osób młodych i naiwnych, które widzą obłudę kościoła i polityków.... a pan Sanjaya na nich zastawia swoje sidła. Zobacz w jego sidła wpadły dwie ofiary:

https://www.youtube.com/watch?v=IBjWgeQeNlI
https://www.youtube.com/watch?v=zY7B17eycfE

Dlatego przedstawiam dowody przeciwko Sanjaya i jego hipokryzje. Wszystko po to aby ludzi ostrzec przed tym "wilkiem w owczej skórze". Isus nakazał się nam tych ludzi wystrzegać.

A najlepiej wystrzegać się tych ludzi jeśli ktoś nas poinformuje kim oni są. 

A teraz zauważmy rzecz ciekawą. Zarówno Sanjaya jak i czarownica Paulina poruszyli tematykę płaskiej ziemi. Moim zdaniem to wiele tłumaczy.

Przede wszystkim Bestia przez swoje ludzkie sługi (a ludzie kontrolowani przez demony czyli duchy synów upadłych gigantów) zwalcza Nierządnice, czyniąc ją nagą czyli ukazując jej zbrodnie oraz kłamstwa. Przy tym Bestia przygotowuje się do wojny propagandowej z Bogiem:

Ap 13 napisał:(5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.

Czyli Bestia jest świadoma, że nie można okłamywać ludzi w temacie kształtu ziemi gdyż Bóg zaczyna wkraczać na arenę polityczną tego świata.

Dlatego Bestia działa w myśl zasady:

"Jak nie możesz kogoś pokonać to się do niego przyłącz" 

Jak widać widać Bestia nie dość, ze nie blokuje filmów o płaskiej ziemi czy wiele filmów i informacji o prawdzie to jeszcze swoim agentom nakazuje mówić prawdę na razie na poziomie internetu. Wszystko po to aby przygotować się do zniszczenia Nierządnicy i wojny propagandowej z Bogiem. 

Dodatkowo Bestia próbuje zwieść :

Mat 24 napisał:(24) Powstaną bowiem fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.

Wybranych czyli wybrany naród Boga, Izrael zaginione 10 pokoleń, Słowian. 

Isus swoją ewangelie (Mateusza) kierował głównie do wybranego narodu czyli Izraela, Słowian:

Mat 24 napisał:(24) A On odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.

Mat 10 napisał:(5) Tych dwunastu posłał Isus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie.
(6) Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela.

Czyli Isus kieruje ostrzeżenie o fałszywych prorokach "wilkach w owczych skórach" głównie do Słowian.

Dlatego w ostatnimi czasie widzimy jak Bestia wysyła różnorakich fałszywych nauczycieli do Słowian.

Cyryl

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 21st Sierpień 2017, 13:27

Wreszcie się wydało!

bounce affraid bounce affraid bounce affraid
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 28th Sierpień 2017, 10:30

Ciekawy filmik podesłał mi Maciej.

Ukazuje się w nim, że pasy zaćmień słonecznych są totalnie absurdalne na ziemi kuli, ale za to na modelu PZ okazują się jedynie możliwe wykonalne.

Ciekawe jest także położenie owych pasów tworzących eliptyczne okręgi nad ziemią.

Kulowiercy dostają straszne baty po ostatnim zaćmieniu, które chyba komuś nie wyszło, jak powinno...hahaha bounce
Obserwator

Liczba postów : 1194

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 28th Sierpień 2017, 11:25

Ten film powyższy pokazuje wyjaśnienie z księżycem w przypadku ziemi kuli i wzór księżyca jest niemożliwy dla ziemi kuli i jedynie pasuje do ziemi płaskiej.

Ale... powtórzę jeszcze raz ową tezę, ponieważ jest masa świadków zaćmienia w USA, która owego księżyca w pobliżu słońca nie widziała.

Są filmy!

Jeżeli księżyc nie powoduje zaćmienia słońca, to co je powoduje?

Żeby przewidzieć datę i miejsce zaćmienia trzeba znać przyczynę i znać jej tor poruszania się. Bez tego nie można obliczyć dnia, pory roku oraz miejsca,w którym zaćmienie wystąpi oraz w jakim zakresie.

Jeżeli NASA wiedziała (a wiedziała) o detalach zaćmienia, to na 100% je znała.

Wiemy, że to nie był księżyc, czyli NASA ukrywa rzeczywiste źródło zaćmienia.

Dlaczego jest to tajemnicą? Czyżby pomoc szatan i demonów?

Według moich poszukiwań jest niemal pewne, że zaćmienia są powodowane przez duże orbsy.

Orbsy to być może upadłe anioły, sam szatan, albo... siły nam jeszcze nie znane.

Przed zaćmieniem widziałem nagłówki pewnych filmów, które ostrzegały przez okultystycznymi super naturalnymi skutkami obserwacji owego zaćmienia. Powoływano się na złe moce i klątwy na obserwatorów.

Czy było to jako postrach przed znalezieniem prawdy, że nie księżyc to powoduje!? Czy za tym jest coś bardziej diabolicznego.

Skoro NASA to wyjątkowo kłamliwa i wroga Bogu szatańska i masońska organizacja, w tym świetle owe hipotezy posiadają wiele prawdopodobieństwa i demony wskazują na kolejne etapy zaćmienia, aby w ten sposób promować...

ZIEMIĘ KULĘ.

Są to moje jedynie hipotezy, nawet nie teorie, ale warto się temu lepiej i bliżej przyjrzeć.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 4th Wrzesień 2017, 14:58

Niezwykle ciekawy film odnośnie słońca. Nie jestem w stanie go przetłumaczyć, ale podam krótkie streszczenie. Pasuje do naszej dyskusji o słońcu ponad chmurami!!!

bounce bounce bounce bounce bounce

Zebrali się ludzie z tytułami i postanowili rozpracować słońce. I nie rozpracowali ale znaleźli niesamowite argumenty i zagadki i doszli do wniosku, że na temat słońca zupełnie nic nie wiemy. Film jest fascynujący a zaczęło się od tego zdjęcia słońca za chmurami.

Ktoś zauważył, że to, co widzimy nie jest rzeczywistością i słońce nie może być kilka km nad ziemią ale także doszli do wniosku, że nie może być na wysokości 5 tyś km.

Nie zaprzeczają oczywiście ziemi płaskiej, ponieważ się nie da, ale dochodzą uczciwie do słońca i w końcu mówią, ze nic nie ma żadnego sensu.

Czyli słońce nie może być nisko nad chmurami. To pierwszy problem i dowodem jest to, że po drugiej stronie tegoż słońca, w miejscu, gdzie chmur nie ma jest ono wysoko. Chodzi o odległość kilku tysięcy km.

Ale.... jest jeszcze gorzej.

Słońce według obliczeń ma średnicę około 60 km. I to jest wielkim, wręcz olbrzymim problemem.

Słonce o takiej średnicy, wyobraźmy sobie nad Polską na wysokości 5 tyć km, nie jest w stanie ogrzać ziemi według znanych nam schematów.

Na tych animacjach to wygląda pięknie, ale spójrzmy na mapę i odmierzmy średnicę słońca w stosunku do wielkości kontynentu i widać od razu, że to nie pasuje.

Owi naukowcy zaprogramowali komputer, aby obliczył dokładnie wzór padania promieni słonecznych w różnych miejscach. Z trudem ale komputer obliczył i wzory są niezwykłe.

Wychodzą jakieś dziwne modele, jakby słońc było mnóstwo czy coś w tym rodzaju.

Innymi słowy, nic nie ma sensu, ale obserwacje są i są nie do wyjaśnienia.
Mutu był pełen zapału w rozwiązaniu tej zagadki i nie wszyscy zdali egzamin w obliczu takiej próby naszych charakterów! affraid affraid affraid 

Wypadałoby jakoś to naprawić i podziękować bratu za zapał w poznawaniu dzieł Boga! bounce bounce bounce bounce

Mnie utkwił w głowie fragment Henocha, w którym jest mowa o wychodzeniu słońca z różnych bram. Na mój rozum to było nie do przyjęcia i niemożliwe, ale ich badania nie mogą tego wykluczyć.

Jedno jest więc oczywiste.

Skoro nie mamy żadnego pojęcia, czym jest słońce i księżyc i jak dzieła Boga funkcjonują, jakże możemy Mu cokolwiek zarzucać czy Boga w czymkolwiek krytykować, skoro nasza wiedza jest równa zupełnemu zeru?

Staje się ewidentne, że mądrość Boga jest dla człowieka niedoskonałego niewyobrażalna.

Pozostaje nam bezwzględne posłuszeństwo i bezwzględne zaufanie do Niego, w sposób w jaki Syn nas nauczył.

Ojcze nasz, który jesteś w niebie...

I tak Go traktujmy z zaufaniem, jakie ma dla Ojca sam Syn, który oddał za nasze przewinienia swoje życie, wiedząc, że Ojciec ma rację i należy Mu w pełni zaufać dosłownie we wszystkim.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 4th Wrzesień 2017, 16:47

Chciałbym napisać artykuł w stylu jaki zrobilem "( NIE) apostoł Paweł – zbiór artykułów"
https://liksar.wordpress.com/2017/05/31/nie-apostol-pawel-zbior-artykulow/

ale o płaskiej ziemi i zrobić duży zbiór artykułów oraz filmów.

Jednak nie jestem najlepszy w tych kwestiach, wiec jeśli możecie to prosiłbym o wysyłanie filmów i artykułów na ten temat to zmontuje porządna biblioteczkę argumentów płaskiej ziemi Very Happy

Albo na priv na forum albo jeśli czytelnik to proszę na email : liksar@o2.pl
Liksar

Liczba postów : 972

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 5th Wrzesień 2017, 11:49

Henryk napisał:Mutu był pełen zapału w rozwiązaniu tej zagadki i nie wszyscy zdali egzamin w obliczu takiej próby naszych charakterów!

Prawdziwą próbę naszych charakterów przejdziemy wtedy gdy będziemy postawieni naprzeciw katom, wtedy okażą się prawdziwe charaktery. Jeśli chodzi o sprawę nieba to nadal podtrzymuję to co widzę, słońce jest wysoko i jest jedno, krąży nad płaszczyzną ziemską i jest głównym dystrybutorem światła i energii cieplnej. Kwestia wiary w to co widzą nasze oczy nie będę dyskutował ponieważ tym tokiem myślenia można stworzyć każdy alternatywny model. Bóg to wszystko zrobił i On wie najlepiej jak to działa , ja mówię to co widzę inni forsują to czego nie widzą , kto ma rację ?
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 5th Wrzesień 2017, 12:52

Bushi... nie chodzi o alternatywny model. Słońce i księżyc są wielkimi zagadkami i nic na ich temat nie wiemy. Widać, że księżyc jest najprawdopodobniej hologramem częściowo przeźroczystym przez który czasami widać widać gwiazdy.

To, w jaki sposób widzimy słońce czy księżyc nie ma praktycznie żadnego znaczenia odnośnie płaskiej ziemi.

Najprostszym dowodem na jej płaskość byłoby zamrożone jezioro o średnicy 10 km.

Z jednego końca jeziora nie powinieneś widzieć drugiego brzegu, ponieważ byłby 2.36 m poniżej horyzontu.

To jest spora krzywizna jak na 10 km. Ale wyobraź sobie słońce o średnicy 61 km na mapie świata, obojętnie czy płaskiej czy globu i zobaczysz, że w stosunku do ziemi byłby to malutki punkcik.

Eksperymenty, które ci ludzie - płaskoziemcy - robili były interesujące pod tym względem, że doszli oni do wniosku, że światło słoneczne musi być w jakiś sposób rozszczepiane i dlatego z różnych miejsc ludzi widzą je inaczej.

Dlatego robili te eksperymenty, ponieważ chcieli zrozumieć jak to funkcjonuje, ponieważ było wiele zarzutów, że trygonometria oparta na promieniach słońca w chmurach jest iluzją i chcieli to wyjaśnić.

Nie wyjaśnili tego ale wysnuli hipotezy o ewentualnych rozszczepianiu światła słonecznego NIEZNANYMI metodami, które powodują że słońce w taki sposób właśnie widzimy i to co widzimy nie jest realne tylko iluzja. To właśnie jeszcze bardziej uderza w ziemię kulę.

Mam do tych ludzi trochę zaufania, ponieważ przyznają, że mechanizm działania jest nam praktycznie nieznany.

Na podstawie ich filmu jestem w stanie się z tym zgodzić, zwłaszcza, ze w Henocha mamy opis słońca wychodzącego z różnych bram. W ten sposób mamy hipotezę, że coś tutaj jest inaczej, niż sobie wyobrażamy, o ile księga Henocha nie jest w tym miejscu skażona.

Very Happy
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 5th Wrzesień 2017, 16:39

Eksperymenty, które ci ludzie - płaskoziemcy - robili były interesujące pod tym względem, że doszli oni do wniosku, że światło słoneczne musi być w jakiś sposób rozszczepiane i dlatego z różnych miejsc ludzi widzą je inaczej.

Dużo wcześniej dawałem propozycję tego że wszystkie te dziwne obserwacje jakie widzimy z dołu mogą być za przyczyną właśnie atmosfery czyli firmamentu gazowego. Rozproszenie światła czy rozszczepienie może zachodzić w atmosferze. Optyka jest bardzo młodą dziedziną nauki. Załamanie światła czy pozorne niskie pozycje słońca to wszystko zachodzi w atmosferze!. Naukowcy powiadają że 60 km przekroju słońca tworzyło by wąski słup światła itp ale czy oni biorą pod uwagę atmosferę jako strefę o specyficznych właściwościach?. Wiemy jak woda potrafi odbijać światło, jak zagina promienie coś podobnego musi zachodzić w atmosferze, przecież nie wiemy jak ona wygląda tam wysoko skoro ludzie nie docierają tam.
Robiłem doświadczenia na tafli 5mm akrylu i odkryłem jak światło się tam rozprasza, dodatkowo chciałem sprawdzić jakie będzie przekłamanie ( załamanie światła ) im dalej będę przesuwał źródło światła. Doświadczenie częściowo potwierdziło moje tezę ale by się upewnić muszę dorwać grubszy akryl albo szkło

Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 8th Wrzesień 2017, 13:56

Płaska ziemia na main stream!

W Izraelu.

http://www.haaretz.com/israel-news/1.810442 [EN]
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 9th Wrzesień 2017, 23:00

Dowód na płaską ziemię z poziomicą w samolocie!:

Iraeneus

Liczba postów : 504

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 10th Wrzesień 2017, 01:54

Niestety nasz czarnoskóry brat nieco się zagalopował i wyciągnął błędne wnioski.

Poziomica niczego nie udowadnia!

Czy na ziemi, czy w samolocie pokazuje nam wszystko równolegle do ziemi, i nawet gdyby ziemia była kulą, zachowywałaby się identycznie, ponieważ zawsze byłaby równoległa do powierzchni ziemi, nawet w przypadku ziemi kuli.

Niestety ambitna próba udowodnienia, że przy ziemi kuli poziomica zachowywałaby się inaczej... nie powiodła się tym razem.

https://www.youtube.com/watch?v=an0l24qdsX4

Poszedłem na YouTube aby zobaczyć komentarze do tego filmu i sporo komentarzy także o tym mówi. Są także niegrzeczne komentarze!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 10th Wrzesień 2017, 15:37

Chodzi o to z tą poziomicą że wykazuje że samolot stale leci poziomo !!

Nie wykonuje korekcji względem rzekomej okrągłej ziemi, co byłoby widać na poziomicy!!

Mierzył tak 23 min i poziomica cały czas była na tym samym poziomie bez przechyłów które by były gdyby samolot korygował kurs do rzekomej okrągłej ziemi.

Nie wiem dla czego to tak rozumiecie ???
Iraeneus

Liczba postów : 504

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 10th Wrzesień 2017, 16:35

Nie wykonuje korekcji względem rzekomej okrągłej ziemi, co byłoby widać na poziomicy!!

Na okrągłej ziemi nie byłoby widać żadnej korekcji także, ponieważ poziomica zawsze byłaby prostopadła do promienia ziemi, bez względu na wysokość.

Dlatego film został przez większość widzów wyśmiany i słusznie! Człowiek przedstawiający taki argument popełnił błąd logiczny i się poważnie ośmieszył.

Równie dobrze mógłby on postawić poziomicę na podłodze samochodu i przejechać ze 20 km i poziomica także nie wykazałby żadnych odchyłek.

Poziomica byłaby zawsze prostopadła do promienia ziemi - w każdej pozycji. Co innego pokazuje nam żyroskop - pokazuje nam płaskość ziemi i natura żyroskopu, czy raczej jego konstrukcja jest wrażliwa na najmniejszy ruch - tak w poziomie jak i w pionie.

Żyroskop w samolocie pokazuje nam, że lecimy prosto bez żadnych odchyłek - po linii prostej i w przypadku wznoszenia się czy lądowania żyroskop pokazuje nam właśnie wznoszenie się lub obniżanie lotu ale nie pokazuje nam tego poziomica, która działa wyłącznie w poziomie.

Każdy żyroskop pokazałby nam ruch ziemi, gdyby takowy istniał.

Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Poziomica pokazuje nam jedynie poziom i nie ma ona niczego wspólnego z kształtem ziemi.

Producent tego filmu się ośmieszył ale to nie oznacza, że my na tym forum musimy także zostać wyśmiani - jeżeli poprzemy jego nieracjonalną i bezdowodową opinię.

Nie bronię mojej pozycji w tej kwestii ale bronię prawdy i reputacji tego forum.

Jeżeli się mylę, wskaż pomyłkę i ją udowodnij.

Nie zrobiłeś tego, ale zarzuciłeś NAM, że niesłusznie tak to rozumiemy bez podania jakiegokolwiek dowodu.

Często się spieramy, ponieważ temat nie jest łatwy i nie jesteśmy naukowcami. To jest normalne, ale twoje motywy są co najmniej podejrzane z powodu braku racjonalnego czy naukowego uzasadnienia.

Więc proszę, podaj poważne dowody.

Chyba nie uważasz, że moje prośby są przesadzone!? bounce bounce bounce

Twoje posty obserwuję od dłuższego czasu i mam coraz większe wątpliwości odnośnie twoich intencji.

Nadal zakładam, ze mogę się mylić. Apeluję także do innych braci, że jeżeli popełniam błąd, proszę o skorygowanie mnie.
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Jacek86 on 10th Wrzesień 2017, 19:34

Hmm, wydaje mi się, że na to, czy eksperyment z poziomicą wskazałby coś czy nie, miałaby wpływ zasada działania systemu korygującego lot samolotu.

Jeśli autopilot korygowałby lot równoległy do ziemi kuli na podstawie wskazań radiowysokościomierza co jakiś czas, czyli skokowo. Myślę, że poziomica coś by wskazała. Ale nie potrzebna byłaby poziomica, ponieważ pasażerowie odczuwali by co kilka minut opadanie samolotu. A wyglądałoby to tak:

[/url]

Jeśli natomiast, autopilot korygowałby lot samolotu w czasie rzeczywistym czyli płynnie. Poziomica nic by nie wskazała bo położenie samolotu względem siły grawitacyjnej zawsze byłoby identyczne. A wyglądałoby to tak:

Ja bym się skłaniał ku drugiej opcji. Miałem okazję być w warsztatach serwisujących samoloty na Heathrow, i widziałem pomieszczenie z awioniką pod kabiną pilotów. Kilka niezłych regałów z komputerami.. wydaje mi się, że współczesny samolot byłby w stanie wyrównywać lot do ziemi kulki z dokładnością do kilku metrów w ułamkach sekund.

A jeśli tak to poziomica nic by nie pokazała, i film rzeczywiście ma na celu zadrwić z ludzi interesujących się płaską ziemią. ;/

Tak jak napisał Henryk, jedynie pokazać mógłby coś żyroskop, który jest oddzielnym układem, i "siła grawitacji" nie miałaby na niego wpływu. Chociaż na 100% nie wiem, ale chyba powszechnie używane żyroskopy też są budowane tak, że w końcu poziomują się względem ziemi, a sam żyroskop jest tylko po to, żeby dawał wskazania przy wykonywaniu szybkich zwrotów i manewrów gdzie siła grawitacjai jest niwelowana przez siły odśrodkowe. Ale po pewnym czasie, jemu też "potrzebny" jest ustabilizowany lot żeby mógł się wypoziomować.
Jacek86

Liczba postów : 205

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics