Kręgosłup- jak utrzymać jego zdrowie jak radzić sobie z występującymi już problemami.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kręgosłup- jak utrzymać jego zdrowie jak radzić sobie z występującymi już problemami.

Pisanie by Aleksander on 25th Marzec 2017, 13:46

Witam założyłem ten temat licze na wsparcie filmikowo zdjęciowe , szczegolnie ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i ogólnie plecy jak i korekcyjne ćwiczenia w przypadku jakieś wady bądź urazu. Zakładam temat bo sam uległem głupiemu wypadkowi przy wynoszeniu pralki i efektem jest wypadnięty dysk i kilka miesięcy bólu.

Aleksander

Liczba postów : 46

Powrót do góry Go down

Re: Kręgosłup- jak utrzymać jego zdrowie jak radzić sobie z występującymi już problemami.

Pisanie by Liksar on 25th Marzec 2017, 16:53

Spróbuj tego może, sam odkryłem to 2 dni temu i robiłem z 2 razy wiec ciężko mi powiedzieć o jakiś wynikach  Embarassed

to oryginał z Japonii :

Liksar

Liczba postów : 952

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Kręgosłup- jak utrzymać jego zdrowie jak radzić sobie z występującymi już problemami.

Pisanie by polskapaw on 25th Marzec 2017, 17:10

Temat kręgosłupa podejmował wcześniej chyba Obserwator.

Dopóki dysk nie jest ustawiony prawidłowo, to będą bóle, okresy remisji (uśpienia objawów) i nawroty co za tym idzie pogarszanie się stanu kręgosłupa.

Spojrzałem tylko na pierwszy filmik Liksara (kadr z filmiku), gdzie na rysunku człowiek ma podłożony wałek pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, no i się przeraziłem.
W życiu nikomu z dyskopatią nie radziłbym czegoś takiego.

Są ćwiczenia dla zdrowych i dla chorych - i TO JEST ZUPEŁNIE INNA BAJKA.

Proponuję przy dyskopatii, zainteresować się metodą Mc Kenziego. Dysk wysuwa się do tyłu w lewo lub w prawo, chyba że przepuklina pęka i problem jest z dwóch stron, ale to już dosyć drastyczne jest.

A więc położyć się na brzuchu i oprzeć się na łokciach i laptop czy też książka na kilkanaście minut w tej pozycji. Kilka razy dziennie. Jeśli to możliwe i nie boli i nie promieniuje do nogi to robić w tej pozycji - przeprosty w formie pompek ale nogi i biodra mają stykać się z podłożem.

Można otrzymać skierowanie z NFZ.

polskapaw

Liczba postów : 141

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 25th Marzec 2017, 22:00

Dobra napisze tak. Polskapaw ma racje, inne ćwiczenia są dla osób zdrowych a inne dla osób chorych.

Aleksandrze, no cóż najlepiej idź do rehabilitanta.

Najlepsze ćwiczenia na wzmacnianie mięśni, pleców czy innych to ćwiczenia siłowe wielostawowe, ale trzeba je dobrze technicznie wykonywać. Oprócz wytrzymalszych i grubszych kości, mięśni, stawów, ścięgien wyrabiamy sobie prawidłową sylwetkę oraz odpowiednią pamięć ruchową do podnoszenia ciężkich rzeczy.

Jednak znowu te ćwiczenia są dobre dla osób zdrowych lub osób które podleczyły się u rehabilitanta.

Niestety w przypadku przepukliny czy dyskopatii, to oprócz ćwiczeń Mc Kenziego, potem trzeba spróbować wykonywać ćwiczenia siłowe, typu martwy ciąg, przysiady ze sztangą. Oczywiście ciężary nie są tak duże, jednak to pozwoli zbudować odpowiedni gorset mięśniowy chroniący mięśnie. 

Tak naprawdę wielu ludzi nie potrafi trzymać sylwetki prostej (klatka do przody, łopatki do tyły), a potem szarpie jakiś ciężki przedmiot bez napięcia wszystkich mięśni i kręgosłup dostaje w tyłek.

Natomiast trójboiści wykonują np 5 razy martwy ciąg 300 kg i plecy mają zdrowe.  Tymczasem głupie 50 kg może zniszczyć komuś plecy ponieważ robi to bez techniki i wiedzy.

Sprawa z kontuzjami jest trudna i tutaj lepiej zasięgnąć rad osób znających się na rehabilitacji.

Cyryl

Liczba postów : 976

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aleksander on 26th Marzec 2017, 16:31

Dzięki za porady , ja już chodze na rehabilitacje i tam mam cwiczenia do domu zadane, ale jak to tam wytłumaczyli to niezbyt pamiętam pozycje itd te cwiczenia mckenziego są dobrze opisane i już od wczoraj ćwicze , co do ciężarów nie robią na mnie większego wrażenia gdyż pracuje na kopalni , dowaliła mnie ta pralka albo własna głupota bo wiem jak dźwiga się ciężary żeby się nie uszkodzić a za nią zabrałem się jak zupełny amator w dodatku sam i w wielkich nerwach więc sam siebie uszkodziłem. Dziękuje wszystkim za rady i pozdrawiam z Bogiem. Smile

Aleksander

Liczba postów : 46

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics