Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

+19
Aleksander
polskapaw
maklesTeam
Łukasz.s
Będzimysł
Odrodzony
huberkinky
damian
Iraeneus
Bushi
Cyryl
Takeshi
anileve
Lotion
Jacek86
Obserwator
Kasia
Liksar
Zwykły
23 posters
Go down
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sro 30 Maj 2018 - 18:18
Message reputation : 100% (3 votes)
Henryku,

thewordwatcher napisał:
Wdaję się w utarczki i szarpię sobie nerwy a niektórzy już wyraźnie mnie, starszemu człowiekowi bezmyślnie w oczy plują.

Za to, że piszę prawdę.

kto ci w oczy pluje?? Że nie zgadza się z Tobą? Przecież nikt nikogo tu nie obraża! Przesadzasz i to mocno  affraid

przecież każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, na tym polega to forum, czyż nie?

czy posiadanie innego zdania, niż tego które jest zbieżne z twoim, musi automatycznie świadczyć o praniu mózgu czy wyrażaniu zgody lub popieraniu tego szatańskiego świata pełnego obrzydliwości?  No

czy naprawdę uważasz, że takie twierdzenie w stosunku do innych nie jest krzywdzące i niesprawiedliwe?  Shocked

czy mamy sobie wzajemnie przytakiwać ze wszystkim czy jednak pokazywać nasz sposób zrozumienia, a czytelnicy sami stwierdzą co jest im bliższe czytając nasze opinie...

nie raz padało tu stwierdzenie, że to forum to nie kółko różańcowe czy towarzystwo wzajemnej adoracji silent

Na prawdę nikt nie odbiera ci tego, jak bardzo dużo zrobiłeś wkładając pracę w pokazywaniu prawdy przekazanej przez Boga i na pewno każdy to docenia.

Wiem, że jesteś nerwowy, ja także Smile i też mało czasami nie dostanę zawału, jak pewne rzeczy czytam, swoje lata mam i impulsywny jestem, dorobiłem się nadciśnienia mimo to staram się wyciszać i nie reagować impulsywnie. Postarajmy się studzić emocje i wzajemnie szanować tak, jak nas uczy Isus. Dajmy przykład innym, że można mimo odmienności zdań.  

Wracając do tematu

zgadzam się z tym,że jest część ludzi (bądź nawet nie ludzi ale hybryd, niflimów..) którzy jawnie występują przeciwko Bogu. Nawet jeśli jest to oczywiste, to zostawmy osąd Bogu, a my przestrzegajmy przed nimi innych pokazując, jak bardzo przeciwstawiają się Bogu i Jego Prawu.

To też jest prawda, która nie obraża innych.

Ale nadal będę powtarzał że w osądach innych ludzi musimy być bardzo ostrożni, ponieważ sami jesteśmy grzeszni więc nikt nie daje nam prawa do osądzania innych, czy pierwsi rzucimy kamień?

Syn Boży przynosi przykazanie miłości ponieważ w świecie manipulacji i kłamstwa rządzonym przez szatana ludzie się gubią i robią różne rzeczy często nieświadomie, osądzając ich nie znamy ich do końca i możemy wystawić o nich fałszywe świadectwo, ponieważ nie wiemy co się z nimi dzieje w środku co spowodowało ich zachowanie itd.itd.
Dlatego, żeby nie popełnić błędu w ocenie mamy miłować (szanować) każdego.


Na koniec.

Ja nie odważę się we wszystkim naśladować szczególnie Boga ponieważ uważam, że nie mam do tego prawa, najzwyczajniej, z powodu choćby grzeszności. Moim obowiązkiem jest wypełnianie Bożego Prawa jak najlepiej potrafię, głoszenie nauk Naszego Zbawiciela Isusa Chrystusa i życie wg. przykazań, także tego dotyczącego miłości co ma się przejawiać w moich uczynkach.

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 31 Maj 2018 - 0:08
Lotion napisał:To też jest prawda, która nie obraża innych.

Ale nadal będę powtarzał że w osądach innych ludzi musimy być bardzo ostrożni, ponieważ sami jesteśmy grzeszni więc nikt nie daje nam prawa do osądzania innych, czy pierwsi rzucimy kamień?

Syn Boży przynosi przykazanie miłości ponieważ w świecie manipulacji i kłamstwa rządzonym przez szatana ludzie się gubią i robią różne rzeczy często nieświadomie, osądzając ich nie znamy ich do końca i możemy wystawić o nich fałszywe świadectwo, ponieważ nie wiemy co się z nimi dzieje w środku co spowodowało ich zachowanie itd.itd. 
Dlatego, żeby nie popełnić błędu w ocenie mamy miłować (szanować) każdego.

Lotionie czyli wg Ciebie są dwie rodzaje prawdy:

1. Prawda która nie obraża innych
2. Prawda która obraża innych.

Prawdę która nie obraża innych nie, możemy głosić. Natomiast prawdę która obraża innych to nie możemy głosić. 

Np pewien nauczyciel muzyki jest także homoseksualistą. Zatem prawdą którą możemy mu powiedzieć, jest to, że zna się na muzyce i świetnie uczy muzyki. Natomiast prawdy której nie możemy mu powiedzieć, to jest fakt, że jest on człowiekiem zboczonym i jego zboczenie jest łamaniem prawa Bożego, które doprowadzi go do śmierci (gdyż homoseksualiści zarażają się wieloma chorobami). Nie możemy mu tej prawdy powiedzieć, ponieważ obrazimy tego człowieka oraz całą grupę homoseksualistów. 

Tak wynika z twojego zdania.

Twoje zdanie jest w zasadzie doskonałą definicją "politycznej poprawności". 

Zapewne nie o to ci chodziło.... ale zobacz, uparcie bronisz tezy,  że nazywanie głupcami osób które czynią znak szatana jest złe. I w obronie swojej tezy doszedłeś, do zdania, że można mówić tylko prawdę która nie obrazą innych. 

Prawda która nie obraża innych to wymienia tylko zalet danego człowieka. Prawda która obrazi niemal każdego to wymienianie wad drugiego człowieka. 

Piszesz:


Lotion napisał:te fragmenty nie  świadczą o tym, że możemy używać słowa głupi  w stosunku do innych osób.

Są to bezpośrednio słowa Boga przekazane przez proroków, a to zasadnicza różnica!

To BÓG nazywa ludzi głupcami, my - ludzie nie mamy do tego prawa, choćby dlatego że sami jesteśmy grzeszni, nie mamy prawa oceniać innych, co najwyżej ich zachowanie...

Otóż świadczą o tym, że możemy słowa głupiec użyć.

Hiob 11 napisał:(1) Na to odpowiedział Sofar z Naama i rzekłSad...)
(12) Czy głupi może nabyć rozumu, a dziki osioł może się urodzić jak człowiek?

Tych słów użył człowiek a nie Bóg. Dalej:

Prz 10 napisał:(1) Przypowieści Salomona. Mądry syn sprawia ojcu radość, lecz syn głupi jest zmartwieniem dla matki.

To powiedział Salomon czyli człowiek. A księga Przysłów to słowa w większości ludzi a nie Boga.

Jak zatem widzisz na swoją tezę nie masz ani jednego dowodu. Natomiast Henryk podał mnóstwo dowodów na swoją tezę.


Lotion napisał:Chęć oceniania innych to krok do utraty pokory. W wyżej wymienionych fragmentach nie wiedzę zezwolenia od Boga dla nas ludzi, abyśmy mogli wystawiać fałszywe świadectwo o innych.

Nie mamy żadnego polecenia od Boga czy Jego Syna, abyśmy szli w świat i nazywali innych głupcami czy innymi epitetami. Mamy natomiast napominać innych, że źle czynią wiedząc że ich czyny nie są zgodne z Prawem Bożym, ale przede wszystkim mamy miłować bliźniego! 

Tyle. Reszta to demagogia i naciąganie Słowa Bożego do usprawiedliwiania naszych poczynań  Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Icon_neutral 

Utrata pokory???? Chodzi ci o pychę. Ponieważ utrata pokory to pycha. A czym jest pycha???


wikipedia napisał:Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie

Czyli chęć ocenianie innych to nie krok do utraty pokory, czyli krok do pychy. Utrata pokory to wysoka samoocena, czyli cenienie się wyżej niż jesteśmy w rzeczywistości warci, lub też ocenianie innych fałszywie.

Jednak jak sam wspomniałeś, prawda obrażająca innych czyli nazywanie głupców głupcami nie może, być krokiem do utraty pokory, gdyż jest to prawda. Gdybyśmy określali ludzi mądrych głupcami wtedy to byłaby utrata pokory.  

A prawdziwa miłość do bliźniego charakteryzuje się mówienie mu prawdy nawet tej która go obraża. A tutaj masz stosowny fragment:


Ez 33 napisał:(2) Synu człowieczy, przemów do swoich rodaków i powiedz im: Gdy sprowadzam na jakiś kraj miecz, a lud tego kraju wybiera jednego męża spośród siebie i ustanawia go swoim stróżem,
(3) A ten, widząc, że miecz spada na kraj, zatrąbi na rogu i ostrzeże lud,
(4) I ktoś usłyszy wyraźnie głos trąby, lecz nie przyjmie przestrogi, i miecz spada i porywa go, to krew spada na jego własną głowę.
(5) Głos trąby usłyszał, ale nie przyjął przestrogi, dlatego jego krew spadnie na niego samego, lecz ten, który przestrzega, uratuje swoją duszę.
(6) Jeżeli natomiast stróż widzi, że miecz spada, a nie zatrąbi na rogu i lud nie zostaje ostrzeżony, to gdy miecz spada i porywa kogoś z nich, ten ginie z powodu swojej winy, lecz jego krwi zażądam od stróża.
(7) Ciebie więc, synu człowieczy, ustanowiłem stróżem domu izraelskiego; gdy usłyszysz słowo z moich ust, przestrzeżesz ich w moim imieniu.
(Cool Gdy mówię do bezbożnego: Bezbożniku, na pewno umrzesz - a ty nic nie powiesz, aby odwieść bezbożnego od jego postępowania, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, lecz jego krwi zażądam od ciebie.
(9) Lecz gdy ostrzeżesz bezbożnego, aby się odwrócił od swojego postępowania, a on się nie odwróci od swojego postępowania, to umrze z powodu swojej winy, lecz ty uratujesz swoją duszę.
 czy te słowa:



Mat 18 napisał:(15) A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
(16) Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
(17) A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.
 A zatem upomnienie to jest mówienie prawdy, która może daną osobę obrazić Lotionie. 


Jak widzisz bracie twoje odmienne zdanie czyli twoje wywody, nie mają wielkiej wartości dowodowej. Masz prawo do odmiennego zdania, i czytelnicy mają prawo do oceny który pogląd im się bardziej podoba. Jednak jak pokazuje przykład Izraelitów, ludzie w większą wybierają zamiast gorzkiej prawdy gorzkie kłamstwo. 

Wiem dlaczego ludzie nie chcą słyszeć obecnie gorzkiej prawdy o sobie. Ludzie są gnojeni przez szatański system a zatem są bardziej spragnieni pochwał, które znowu ten szatański system im organizuje. Opisałem zresztą pewien mechanizm ludzkiej psychiki:

https://cyryl27.wordpress.com/2017/02/05/potrzeba-bycia-waznym-a-pycha-i-pokora/

Człowiek chce być ważny i dlatego szatan stworzył system w którym ludzie nie są nawykli do przyjmowania gorzkiej prawdy o sobie - która ta prawda może ich ocalić. Ja rozumiem ten system i sam Bóg ten system o wiele lepiej rozumie. Dlatego Bóg dał Ezechielowi nakaz aby ostrzegać ludzi przed ich głupotą. Prorocy i sam Isus byli najbardziej nielubiani ponieważ mówili prawdę która obrażała innych czyli większość. Ale pal licho z "zranionymi uczuciami innych" jak można było tym głupcom da szanse na ocalenie.
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 31 Maj 2018 - 1:35
drogi bracie Cyrylu niestety mieszasz proste sprawy, przeinaczasz trochę, a do tego dorabiasz wygodną argumentację - a dlaczego tak uważam?

Po pierwsze jak widze lubisz polenikę z Bogiem, nie ze mną gdyż ja podaje Słowo Boże

Mat 5:21-22 napisał:(21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. (22) A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.  pale


Cyryl napisał:Lotionie czyli wg Ciebie są dwie rodzaje prawdy:

1. Prawda która nie obraża innych
2. Prawda która obraża innych."

może tak to widzisz Cyrylu, choć jest to widoczne że chodzi o jedną prawdę przekazaną tylko w inny sposób, a ty próbujesz już z tego zrobić dwa różne tematy do dyskusji przytaczając opowieść z nauczycielem

trzeba głosić prawdę, ale w sposób nie obrażający innych, czy tak trudno to pojąć?  Shocked

Cyryl napisał: I w obronie swojej tezy doszedłeś, do zdania, że można mówić tylko prawdę która nie obrazą innych.

tu mój błąd, mam problem w precyzyjnym wyrażaniu myśli - jak wyżej chodzi o formę wyrażania prawdy (bez obrażania)

Cyryl napisał:Prawda która nie obraża innych to wymienia tylko zalet danego człowieka. Prawda która obrazi niemal każdego to wymienianie wad drugiego człowieka.

zaiste czy naprawdę tego nie widzisz, czy manipulujesz celowo?

Czym innym jest zwracanie komuś uwagi, że źle robi, wytykanie wad, zachowań itp, (wspomniałem wręcz o konieczności napominania), a czym innym jest forma w jakiej to robisz.
Niedawno była nawet o to awantura na forum...

Cyryl napisał:Hiob 11
(1) Na to odpowiedział Sofar z Naama i rzekłSad...)
(12) Czy głupi może nabyć rozumu, a dziki osioł może się urodzić jak człowiek?"

większy fragment brzmi tak:

(7) Czy możesz zgłębić tajemnicę Boga albo zbadać doskonałość Wszechmocnego?
(8 ) Wyższa jest niż niebiosa - cóż poczniesz? Głębsza jest niż kraina umarłych - cóż ty wiesz?
(9) Jej miara jest dłuższa niż ziemia, a szersza nawet niż morze.
(10) Gdy rusza naprzód i więzy nakłada lub wzywa na sąd, któż mu zabroni?
(11) Bo On wie, którzy ludzie są fałszywi, widzi niegodziwość i bierze ją poważnie.
(12) Czy głupi może nabyć rozumu, a dziki osioł może się urodzić jak człowiek?
(13) Jeżeli dobrze przygotujesz swe serce i wyciągniesz do niego dłonie,
(14) Jeżeli usuniesz to, co złego na twoich rękach, jeżeli w twoich namiotach nie zamieszka nieprawość,
(15) Zaiste, wtedy będziesz mógł podnieść oblicze bez zmazy, będziesz mocny i nieustraszony,

Tego nie powiedział Hiob tylko jeden z tych niby przyjaciół, którzy później byli ukarani przez Boga i musieli złożyć ofiarę przebłagalną. Przyjaciele Hioba narazili się na gniew Boga więc to marny przykład  No


Cyryl napisał:Prz 10
(1) Przypowieści Salomona. Mądry syn sprawia ojcu radość, lecz syn głupi jest zmartwieniem dla matki.

sam widzisz, że jest to przypowieść, więc nie jest kierowana bezpośrednio do jakiejś osoby lecz jedynie stwierdzeniem, że głupi ludzie się zdarzają co nadal nie oznacza, że mamy do nich mówić, że są głupi!

Salomon nie był mądry sam z siebie, ale otrzymał mądrość od Boga o którą z resztą prosił, więc jego wypowiedzi nie są wymysłem ludzkim, a Słowem Bożym.

Gdyby jednak podejść do tego, jak ty to argumentujesz

Cyryl napisał:To powiedział Salomon czyli człowiek. A księga Przysłów to słowa w większości ludzi a nie Boga.

to tym bardziej dlaczego mielibyśmy się opierać na mądrościach ludzkich, a nie Bożych??- słaby argument  No

Poza tym, każda księga czy to psalmy, czy księgi mądrości itp to nie jest pisane ludzkie widzi misie, ale przekaz od Boga, tam nie ma własnych przemyśleń typu uważam że ten jest głupi, a tamten mądry, tylko są ogólne sentencje, przesłania i ostrzeżenia

Cyryl napisał: Jak zatem widzisz na swoją tezę nie masz ani jednego dowodu

wręcz przeciwnie właśnie je przedstawiłem  Very Happy

Cyryl napisał:Czyli chęć ocenianie innych to nie krok do utraty pokory, czyli krok do pychy. Utrata pokory to wysoka samoocena, czyli cenienie się wyżej niż jesteśmy w rzeczywistości warci, lub też ocenianie innych fałszywie.

wiara w naszą nieomylność i fałszywe ocenianie innych to właśnie nazywanie innych głupimi - tak, to krok do pychy

Cyryl napisał:Jednak jak sam wspomniałeś, prawda obrażająca innych czyli nazywanie głupców głupcami nie może, być krokiem do utraty pokory, gdyż jest to prawda. Gdybyśmy określali ludzi mądrych głupcami wtedy to byłaby utrata pokory.

a kto ustanowił twierdzenie że głupcy są głupcami, kto i na jakiej podstawie?? Kto ich już osądził że są tacy, a nie inni?? Zatem KTO nam daje prawo do nazywania ich w ten sposób? Tylko Bóg wie, kto jest głupcem.

Cyryl napisał:A zatem upomnienie to jest mówienie prawdy, która może daną osobę obrazić Lotionie.

ależ oczywiście Cyrylu, i nigdy nie twierdziłem inaczej, wręcz nawet przytaczałem te słowa. Lecz jak już pisałem wyżej, nie chodzi o to by nie mówić prawdy, lecz w jakiej formie ją przekazujemy (patrz - używanie słowa głupi).

Cyryl napisał:Jak widzisz bracie twoje odmienne zdanie czyli twoje wywody, nie mają wielkiej wartości dowodowej.

hmm, raczej twoja próba obrony argumentów Cyrylu niezbyt się powiodła, ale niech inni to ocenią

Cyryl napisał:Jednak jak pokazuje przykład Izraelitów, ludzie w większą wybierają zamiast gorzkiej prawdy gorzkie kłamstwo.

to już raczej nie na temat, gdyż nie dyskutujemy nad koniecznością upominania (zwracania uwagi), co jest oczywiste, lecz nad jej formą Smile  

co do końcówki twego postu bracie, w zupełności się zgadzam  Laughing


Mam nadzieję, że nie masz mi za złe tej polemiki, jeżeli cię czymś uraziłem bracie to przepraszam.

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 31 Maj 2018 - 7:11
Message reputation : 100% (3 votes)
Tak się cofałem by sprawdzić o co ta kłótnia i jak się zaczęła, ponieważ nie mogę uwierzyć że sprzeczacie się o tak prostą sprawę.

Odrodzony przedstawił swoją opinię na temat Osądzania innych, i jego dobre intencje w tym temacie widać, ponieważ dba o innych i zapewne jest miłym człowiekiem i dżentelmenem podejrzewam. Jednak popełnił pewien błąd który należy zaznaczyć koniecznie. Ten błąd jest ważny ponieważ doprowadzi on zaraz do rozłamu i tworzenia kolejnych dogmatów!

Odrodzony przywołałeś te słowa Henryka:
Hemryk napisał:Osądzać a wyrażać opinie to dwie różne sprawy.

Stwierdziłeś że te słowa są błędne, przytaczając definicję wyrazów : osąd i wydawanie opinii z słownika PWN.

Musisz być swiadomy , że samo słowo osądzać ma dwa różne znaczenia w języku polskim.

Pierwsze znaczenie i zarazem baza dla drugiego znaczenia to jest Sąd, wydawanie sądu wyroku na kogoś. Słowo to pochodzi od nazwy funkcjii osoby uprawnionej do tej czynności. To było pierwsze znaczenie tego słowa i najbardziej pierwotne.

Drugie znaczenie to osąd jako wydawanie opinii, otrzymało ono dokładnie to samo brzmienie pierwotnie i jest to już archaizm w języku polskim, ponieważ nie pisze się proszę wydać osąd o podmiocie ale raczej używa się bardziej nowoczesnej formy : " wydać opinię", która zresztą jest zapożyczona z obcego języka.

Więc sądzić sprawę a wydawać osąd nie jest to zawsze to samo. Więc teraz powstaje pytanie czy słowa Chrystusa : "nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni" tyczy się wydawania opinii, czy raczej sądzenia winnego?

Jeśli ewangelia spisywana i tłumaczona była dawno temu, kiedy owy archaizm słowa wydawać sąd ( opinię ), istniał równorzędnie z jego protoplastą oznaczającym Sądzić winnego, to możemy być pewni że może dojść do różnej interpretacji, a te z kolei łatwo stają się dogmatami!

Więc sąd a wyrażanie opinii nie jest tym samym i nie było nigdy. Opinię można sobie wyrażać do woli, ale wydawać sąd to znaczy skazywać kogoś, uznać winnym. Jeśli nie jesteśmy uprawnieni do wydania sądu nasz sąd jest nieważny, sprawa się zmienia jeśli uczestniczymy w rozprawie i jesteśmy świadkiem, nasz sąd wtedy nabiera mocy. W starym testamencie aż roi się od przestrogi na temat fałszywych sądów i nie oznaczają one bynajmniej naszych opinii ale fałszywych świadectw podczas rozpraw. W których najczęściej skazywano niewinnego by podzielić się jego majątkiem, to była w tamtym okresie plaga w Izraelu, dlatego Bóg grzmiał przez proroków na taką niesprawiedliwość.

Łukasz.s fajnie napisał i dobrze to ujął:

Łukasz.s napisał:Wg mnie, mamy prawo oceniać zachowanie i czyny ludzi, ale nie mamy prawa wydawać osądów na podstawie ocen zachowania lub czynów innych ludzi, bo nie znamy serc tych ludzi, nie znamy ich przyszłości itd.



Tym bardziej dziwi mnie że spór poszedł o wyraz :"Głupiec", osobiście takim mianem określam przynajmniej 15 razy dziennie jedną osobę na tym świecie... siebie. Za każdym razem jak sobie coś przypomnieć co głupiego zrobiłem w swoim życiu. Każdy kto robi głupie rzeczy jest po prostu głupcem. Jeśli widzę że kierowca zapierdziela po podwójnej ciągłej na pełnym gazie powiem więcej .... IDIOTA, a ten jest bardziej niż głupi! Naraża siebie i innych. To czy jesteśmy głupcami czy nie, wyrażają nasze czyny, nikt się nie rodzi głupcem ale raczej nim się może stać.

Lotion napisał dużo o określaniu kogoś głupcem, ale tu mamy podobny problem co z Odrodzonym, po postu to są bardzo poczciwi ludzie i w zasadzie chłopaki kierują się bardzo prostą zasadą, która stwierdza, że nazwanie kogoś głupcem jest automatycznie zawsze grzechem.

Jednak weźmy ten werset przytoczony przez Lotiona też na zdrowy rozum:

Lotion napisał:(21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. (22) A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny. pale

Teraz zastanówmy się co tak naprawdę znaczą te słowa i czy można je traktować dosłownie?

Każdy kto się gniewa na brata swego pójdzie pod sąd!

Ale jeśli brat uwiedzie mi żonę to ja gniewając się na niego jakiś czas, za to że mnie skrzywdził i pohańbił niewątpliwie łamiąc Prawo Boże czy to ja będę sądzony za to? czy o taki gniew chodziło Synowi Bożemu?


a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą

Racha tłumaczy się z pseudohebrajskiego jako "paskudztwo" czyli wyzwisko równoznaczne z polskim "skurwysynu". Obrażanie kogoś to oznaka głupoty, i znowu ile razy obraziłem kogoś w życiu ehhh, byłem i często jeszcze jestem głupkiem po prostu. Jeśli ktoś mi to powie też mu przyznam rację! Więc jeśli kogoś zwyzywam to czeka mnie raczej sąd ludzki, w tamtym czasie Rada Najwyższa to nic innego jak starszyzna czyli ludzki sąd! Sąd Boga to nie jest żadna rada, ponieważ sędzia jest jeden!

a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

Czy to oznacza że jeśli powiedziałem do kierowcy który właśnie przejechał po podwójnej ciągłej linii ty głupcze jak jedziesz, to znaczy że skończę w jeziorze ognia razem z mordercami, satanistami i upadłymi aniołami?
Zacznijmy od tego że w czasie Chrystusa nie istniało pojęcie piekło. Więc o co mogło chodzić Isusaowi?
Oczywistym jest że pierwotne wyrazy zostały zastąpione dzisiejszymi odpowiednikami i to nie zawsze właściwie.

Zapewne Zbawiciel starał się tymi słowami nauczyć ciermięgi Izraelskie prawdziwego sedna tory, które się ogarnia raczej sercem a nie twardą literą. A sednem tym było przebaczenie czyli odpowiednik :miłosierdzie, i jeszcze bardziej archaiczne "miłość do bliźniego", która również dzisiaj jest mylnie interpretowana jako kochanie prześladowce czy coś w tym rodzaju.

Dlatego Lotion i Odrodzony rozumieją Zakon właściwie ale za bardzo ufają literze, a literki potrafią narobić sporo zamieszania, szczególnie jeśli pochwyci się jakiś fałszywy przewodnik ubrany w owczą skórę. Doszukiwania się dowodów na to czy słowo "głupiec" będzie kogoś obciążać na sądzie czy nie jest bezcelowe. Więc Henryku i Cyrylu jeśli Chłopaki czują sercem że nazwanie kogoś głupcem to za wiele to dajcie im spokój, ponieważ tak czują i niech tak robią. A jeśli Cyryl czy Henryk nazwie kogoś głupcem w twarz w związku z jego niewłaściwym czynem, to znaczy że robią to co czują sercem że jest właściwe. Każdy z nas ma Sędziego Sprawiedliwego i Ten wie kiedy robimy coś w złości nieuzasadnionej a kiedy w dobrej wierze i w racji.

Osobiście przychylam się do postawy Lotiona i Odrodzonego jeśli chodzi o sposoby głoszenia prawdy, czy mówienia komuś prawdy o jego nieczystościach. Oczywistym jest że nie zacznę od słowa : "ty głupcze", założę się że Henryk czy Cyryl również nie. Ponieważ oznaczało by to że sami są głupcami, a głupcy nie piszą na tym forum i nie czytają z uwagą jej treści.

Tak na marginesie pamiętajmy że głupota u ludzi nie jest nieuleczalna, więc zamiast pisać o głupocie leczmy ją!



avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 31 Maj 2018 - 11:25
Message reputation : 100% (2 votes)
Zgadzam się z Bushim.

Lotion:


Lotion napisał:Czym innym jest zwracanie komuś uwagi, że źle robi, wytykanie wad, zachowań itp, (wspomniałem wręcz o konieczności napominania), a czym innym jest forma w jakiej to robisz

Nie. Ty pisałeś jasno:

Lotion napisał:
To też jest prawda, która nie obraża innych.

Prawda to prawda.

Nie rozumiesz jednej prostej rzeczy.

Ogólnie mówienie o ludziach, którzy np. przykład Bushiego jeżdżą i wyprzedzają na podwójnej ciągłej powiedzenie głupcy a nawet idioci, nie jest obrażaniem.

Ponieważ klasyfikujesz dany rodzaj ludzi. 

Natomiast jeśli chcesz upomnieć daną osobę, aby nie wyprzedzała na podwójnych pasach, to mówisz mu: "Dlaczego jeździsz na podwójnej ciągłej narażasz siebie i innych? Dlaczego tak głupio postępujesz?". Zmieniasz po prostu formę prawdy.

Natomiast zdanie "prawda, która nie obraża innych " logicznie znaczy, że jest inna "prawda która obraża innych". Tyle i aż tyle.

Tak samo Henryk ma prawo wydać opinie, że ludzie dający znak diabła na koncertach to głupcy. Nikogo osobiście nie obraził. Wydal po prostu opinie o danej grupie ludzi.

Natomiast każdy może przestać być grzesznikiem i tutaj w osobistych rozmowach aby wyciągnąć go z grzechu używamy formy najskuteczniejszej, w zależności od charakteru danego człowieka. 

Co jeszcze ciekawsze. Zobacz ten sam cytat:


Mat5 napisał:(21) Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. (22) A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupczepójdzie w ogień piekielny

Czyli chodzi tutaj o gniew bez powodu na brata swego. Czyli jak napisał Bushi, brat zasługujący na nasz gniew, czyli czyniący nam lub innym krzywdę ma prawo być upomniany mocnymi słowami.

Zobacz tutaj:


Mat 18 napisał:(15) A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
(16) Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
(17) A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.

Na osobności upominasz daną osobę w formie jaka jest najskuteczniejsza. Czyli zamiast słowa głupiec możesz użyć formy "postępujesz głupio".

Jeśli ciebie nie słucha to bierzesz kilka osób, które najlepiej są dla brata autorytetami i znowu starasz się przemówić mu do rozumu. Forma znowu jest bez znaczenia wszystko zależy od danego człowieka. 

A jeśli on ciebie nie słucha, to przestaje być ci bratem i zostawiasz go. Wtedy możesz określić go słowem głupiec w rozmowach z innymi jako przykład człowieka który wolał grzech od prawa Bożego. 

Nie obrażam się bracie. Tylko znowu Biblia podaje mnóstwo cytatów o głupcach czyli o kategorii ludzi którzy łamią prawo Boże. Tak samo uczynił Henryk, odnośnie ludzi którzy korzystają bez umiaru z internetu - wynalazku szatana. Rozwiązanie dla tych ludzi jest proste, ograniczyć korzystanie z internetu, zamiast się obrażać. 

Pozdrawiam Ciebie  Very Happy
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 31 Maj 2018 - 11:51
Bardzo dobrze do bracia wyjaśniliście.

Cyryl


Tak samo Henryk ma prawo wydać opinie, że ludzie dający znak diabła na koncertach to głupcy. Nikogo osobiście nie obraził. Wydal po prostu opinie o danej grupie ludzi. napisał:

O to własnie chodzi!

Wersety, które zacytowałem także nie obrażały nikogo. Sumienie mnie także nie oskarża, że komuś sprawiedliwemu i bogobojnemu ubliżyłem i to niesłusznie.

Ale zrobiono z tego taki wielki dramat, jakbym kogoś... zamordował czy okradł.

Wielka dyskusja szargająca moją opinię.

Gdyby to było zrobione w prawidłowy sposób. Np. napisałby ktoś prywatnie, na emaila i zapytał, czy nie uważam, że nieco przesadziłem czy coś w tym rodzaju.

To byłoby zgodne z miłością braterską oraz chęcią pomocy.

Tymczasem nastąpiła dosyć ostra i pozbawiona skrupułów walka ze mną, której celem było i jest pokazanie mnie w jak najbardziej negatywnym świetle.

Nie było w tym żadnego śladu braterstwa czy chęci pojednania.

Oto dlaczego tak to mnie dotknęło i zabolało.

Miałem wiele postów do wielu braci czy sióstr, w których nie zgadzałem się z niektórymi wypowiedziami ale (myślę) że nikt tego w taki sposób ode mnie nie odebrał.

Dyskutowaliśmy na różne tematy i często opinie były różne, ale nigdy nie nastąpiła żadna tego rodzaju scysja.

Z tobą Cyrylu także ze dwa razy się nie zgodziłem, ale nie sądzę że cię obraziłem czy na mnie się pogniewałeś.

Po prostu dyskutowaliśmy mając nieco odmienne opinie nawet jeżeli one są od siebie odmienne, nie oznacza to, że zaczniemy walczyć pomiędzy sobą.

Gdyby ktoś napisał po prostu - ja to rozumiem nieco inaczej i zgadzam się, aby się ze mną nie zgadzano.

Na tym polega właśnie braterska atmosfera, której w tym szczególnym przypadku całkowicie zabrakło.











_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Wto 24 Lip 2018 - 12:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Bardzo ważny temat - transpłciowość.

Niezwykle ciekawy artykuł bardzo dobrej lekarki, która w profesjonalny sposób wypowiada się na temat transpłciowosci czy też transgender.

Artykuł wyjątkowo dobrze przetłumaczony w Google Tłumacz.

Dr Cretella o transpłciowości: choroba psychiczna nie jest prawem cywilnym

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.tfpstudentaction.org%2Fblog%2Fdr-michelle-cretella-on-transgender-ideology&edit-text=&act=url

Oczywiście mogą nastąpić ataki na takie podejście, ale ta pani ukazuje olbrzymią ilość dowodów na to, że jest to choroba psychiczna, agresywnie wprowadzana w nasze społeczeństwo jako coś bardzo ludzkiego i ze jest to - według niej - zapewnienie tolerancji wobec ludzi... chorych psychicznie.

Główny dowód choroby psychicznej jest taki.

Dana osoba myśli, że istotą uwięzioną w niewłaściwym ciele. Czyli mężczyzna w ciele kobiety i odwrotnie.  Ekstremalne przypadki to przeświadczenie, że jest się ufoludkiem w ciele człowieka, Napoleonem, czy koniem w ciele ludzkim.

Według niej są to typowe objawy choroby psychicznej i żadna operacja nie jest tego w stanie zmienić.  

Można przyszyć kobiecie penisa i wyciąć piersi, ale to będzie nadal będzie biologiczna kobieta. Jest także odwrotność tego.

Największym argumentem jest fakt życia na ziemi, właśnie zorganizowany w taki sposób przez Boga. Ta pani Boga nie wymienia ale nieco sugeruje.

Mówi ona, że własnie z powodu różnic płci ziemia jest wypełniona życiem, ponieważ dzięki tej różnicy zwierzęta i ludzie się rozmnażają.

Ona tego nie mówi, ale natychmiast powstaje sugestia, że bez owej różnicy życie na ziemi by wygasło.

I to jest celem rozpowszechniania takiej groźnej dla ludzkości ideologi transpłodności.

Jest to bezpośredni atak szatana i jego nasienia węża na ludzkość, w celu jej wyniszczenia.

Warto przeczytać dokładnie cały artykuł, aby mieć odpowiednią broń przeciwko zwyrodnialcom propagującym ten szatański pomysł. Oczywiście w granicach dozwolonych obecnym zdziczonym także prawem.

Jest tam wiele powalających dowodów i argumentów, psychicznych i fizycznych, nawet w dziedzinach sportu.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sro 25 Lip 2018 - 12:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Jest jeszcze gorzej. Najwyraźniej 5G jest frontalnym atakiem na ludzkość.

Jeszcze nie ma transmiterów komórkowych, ale... w poniższym artykule z roku 2010 mamy opisany niezwykły incydent w Australii.

John Patterson pracował jako czołowy ekspert telefoniczny odpowiedzialny za umieszczenie wież komunikacji komórkowej.

Z powodu utraty zdrowia zaczął wszystko sprawdzać i odkrył, że promieniowanie (rok 2010) jest wyższe 50 000x od legalnego limitu rządowego.

Kiedy złożył swój raport w kwaterze głównej Telstry (Australijski urząd telekomunikacyjny), został natychmiast zwolniony.

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.emraustralia.com.au%2Fknowledgebase%2Finconvenient-truth-the-john-patterson-story&edit-text=

Zwróćmy uwagę na rodzaj wież, jakie już wtedy wyrządzały szkody, a jakie mają stawiać dla serwisu 5G, który będzie tysiąc razy mocniejszy! niż obecny 4G. 1000x oznacza, że jego wydajność będzie 1000x większa, ale ta liczba nie mówi nam i ile razy bardziej będzie to niebezpieczne dla zdrowia.

Inny artykuł na temat promieniowania z USA.

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fsacramento.cbslocal.com%2F2018%2F05%2F29%2Fquestions-raised-about-5g-health-risks-months-before-sacramento-launches-service%2F&edit-text=

Fragment:

Strażacy w San Francisco zgłosili problemy z pamięcią i zamieszanie po tym, jak sprzęt 5G został zainstalowany poza stacją przeciwpożarową. Strażacy twierdzą, że objawy ustały, kiedy przenieśli się na stacje bez wyposażenia w pobliżu.

Co jest w tym temacie najważniejsze - większość informacji jest blokowana przez media, ludzie są zwalniani z pracy za nagłaśnianie o wielkim zagrożeniu.

Jedno jest pewne na 100%. Liczba zachorowań na większość chorób z rakiem włącznie stale wzrasta. Nam się to tłumaczy złym żywieniem (czytaj - zatruciami pokarmów GMO itp) ale o szkodliwości promieniowania z wież telefonicznych zabrania się nawet wspominać.

O Johnie Pattersonie dowiedziałem się przypadkiem i dzisiaj nie można zaleźć za wiele informacji o nim.

Mówiąc krótko i znając szatański system można zaryzykować twierdzenie, że...

5G jest frontalnym atakiem satanistów na ludzkość z celem jest maksymalne wyniszczenie... głównie rasy białej, jako najbardziej rozwiniętej technologicznie.

4G oraz Wi Fi dokonuje już wielu zniszczeń ale to jest dopiero skromny początek.

Nie zapomnijmy, że nie chodzi ani o władzę ani o pieniądze. Władzę ma szatan i upadłe anioły a nasienie węża ma pieniądze połączone z chęcią zemsty na Narodzie Wybranym

Boże! Ratuj swój lud! Nie mamy już wiele czasu!


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 26 Lip 2018 - 6:27

Ja mam taki widok z okna.. ;/ W samym centrum miasta..


Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 20180711
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Nie 29 Lip 2018 - 15:00
Message reputation : 100% (1 vote)

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Wto 31 Lip 2018 - 13:10
Message reputation : 100% (2 votes)
Takie coś przewinęło mi się na FB na temat pożarów, które ostatnio szaleją w Grecji...

"Pożary w Grecji to efekt DEW - Direct Energy Weapon.

W samochodach stopiły się felgi z aluminium, które ma temperaturę topnienia 660 stopni C. Na niektórych zdjęciach widać że szyby samochodowe również uległy stopieniu, gdzie temperatura topnienia szkła to około 1400-1600 stopni C.
Tymczasem drzewa obok wyglądają na nie ruszone ogniem, bardzo dziwne.





DEW:
https://www.lockheedmartin.com/en-us/capabilities/directed-energy.html

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img10

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img11

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img12

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img13

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img14

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img15

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Fb_img17

Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sro 1 Sie 2018 - 3:40
Message reputation : 100% (2 votes)
natknąłem się na dość ciekawy film



autor omawia dziwne zjawiska atmosferyczne jakie mają miejsce zarówno w USA jak i w innych miejscach świata

co ciekawsze w pewnym momencie nawiązuje do KSZTAŁTU ZIEMI (6:00 min), map kontynentów i ich rzeczywistej wielkości

w szczególności zainteresowała mnie cała mapa świata na PŁASKIEJ ZIEMI, która znacznie wykracza poza to co przypuszczamy, czyli okrąg, który na krańcach jest zabezpieczony pierścieniem lodu o znacznej grubości (kilka tyś km)

co prawda autor zastrzega, że może nie do końca mapa (kontynenty) tak wyglądają, ale na pewno jesteśmy okłamywani co do wielkości kontynentów.
w dalszych wypowiedziach z kolei używa terminów z ziemi kulki jak półkula PN czy PLD Shocked  ??

oczywiście ma swoją teorie o "efekcie cieplarnianym", że kontynenty są jak chipy komputerowe co się nagrzewają (są podgrzewane) przez chemtrails i HARP

Na koniec trochę odleciał Rolling Eyes

Ogólnie miesza prawdę z fałszem, więc nie wiem do końca jak jest cel tego filmu  scratch

nie mniej wg mnie warto obejrzeć choćby z ciekawości

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 2 Sie 2018 - 7:49
Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Chem12
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 2 Sie 2018 - 18:25
Film na temat tych pożarów. Rząd przyznał, że DEW czy też niewidoczne lasery są używane w celu wzniecenia tych pożarów.

Palą się silniki i to pod maską a drzewa obok nie palą się. Palą się betonowe domy ale drzewa stoją często nietknięte.

FOX NEWS ADMITS GOVERNMENT USING LASERS DEW BEFORE CA FIRE

(Na FOX NEWS podano, że rząd używał laserów DEW przez tymi pożarami.)




Rządowi i obcemu psu się nie wierzy. Chociaż łatwiej uwierzyć... psu.


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 16 Sie 2018 - 18:39
Chcą uczciwego człowieka, ojca 11-ściorga dzieci postawic pod sąd. Za to ze jest uczciwy i odezwalo sie Sumienie czyli Głos Boga


http://stopnop.com.pl/andrzej-majkowski/

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Pon 3 Wrz 2018 - 9:51
Czyżby wyniki masowych szczepień były aż tak tragiczne?

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fbeforeitsnews.com%2Fv3%2Fhealth%2F2018%2F2863443.html&edit-text=

A przecież nasza medycyna oraz sposoby 'ZDROWEGO' żywienia powinny zapewnić nam życie do co najmniej 500 lat!

Abyśmy nie umierali, nasze pożywienie jest ściśle nadzorowane przez nasz 'dbający' o nas rząd!

Chyba, że coś mnie się pochrzaniło, jestem wyjątkowym naiwniakiem, ponieważ wierzę w jakiekolwiek dobre intencje syjonistycznych rządów!

NIGDY NIE WIERZ RZĄDOWI!

Dowody złych rządów to dowody kilku tysiącleci.


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Pią 7 Wrz 2018 - 5:32

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sro 12 Wrz 2018 - 8:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Znalazłem film Alexa Jonesa z najświeższymi informacjami na temat terroryzmu dokonywanego przez rządy:
film PL
https://www.youtube.com/watch?v=-7wekNwtxYM

Oraz wywiad z "Arizoną Wilder" ( kobietą z programu MK-Ultra ) na temat rodziny królewskiej. Wywiad prowadzi Dawid Icke czyli znany propagator zmiennokształtnych gadów. Ale jest tam mowa o zmiennokształtnych ( Królowa Elżunia ), kobieta opisuje ją z pyskiem przypominającym psi, oraz szpony zamiast dłoni. Zaraz skojarzyłem to z informacjami jakie podawał Dariusz Kwiecień w jednym z programów o Rize. Opowiadał tam o relacjach ludzi zaraz po wojnie w okolicy niemieckich sztolni, gdzie szkopy dokonywały wykopów pod podziemne fabryki. Ludzie zaraz po wojnie widywali tam ludzi z psimi pyskami i szponami, którzy wychodzili z podziemi jeszcze długo po wyzwoleniu.
Tak czy inaczej film opowiada też o rytuałach i przywiązaniu iluminatów do egipskiej mitologii co było by potwierdzeniem tego co pisał mi "kabalista".

film PL
https://www.youtube.com/watch?v=D5-worpEzu4
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Czw 13 Wrz 2018 - 0:27
Jeszcze sobie dzień zajęli na święto tej paskudnej zbrodni


http://federa.org.pl/swiatowy-dzien-bezpiecznej-aborcji-28-09-2017/

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
maklesTeam
Liczba postów : 36
Join date : 14/06/2018

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Nie 23 Wrz 2018 - 16:36
Ciąża postrzegana jest jako choroba, a kobiety - jako osoby, które stale rozprzestrzeniają tę chorobę. Podobnie jak szczepienia wykorzystywane są do "zwalczania chorób", mogą być one również narzędziem użytym do "zwalczania populacji", jako niechcianej epidemii.

WHO - "w służbie ludzkości."
Immunizacja - własny organizm "rzuca" się na siebie, wprowadzając permanentny stan zapalny, powodując trwałe zmiany, przedwczesną menopauzę i bezpłodność.

https://szczepionki.weebly.com/artyku322y/szczepienie-przeciwko-ciazy
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sob 6 Paź 2018 - 7:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Taka ciekawostka techniczna. Praktycznie odkąd mam w domu internet rozprowadzam go sobie po sieci kablowej, nie jest to w cale takie uciążliwe jak się wydaje, wystarczy podczas urządzania mieszkania puścić sobie przewody w miejsca gdzie najczęściej korzysta się z komputera, czyli biurko, łóżko, kuchnia itp, i dzięki temu przemieszczanie się nawet z laptopem nie stanowi żadnego problemu...

Robię to tak, że dostawca internetu dostarcza modem łączący sieć zewnętrzną z moją siecią, a dalej już korzystam z własnych urządzeń, często kupionych z rozbiórek profesjonalnych sieci, w których oprogramowanie daje duży zakres ustawiania ich pracy, chociażby moc itp.

Ale dzisiaj odkryłem, że cała ta zabawa szła na marne!!!

Dawniej nie było problemu, gdyż większość operatorów, dawała najprostszy modem kablowy. Później, zaczęli dawać modemy/routery, takie "kombajny" spełniające funkcję modemu, routera kablowego, i routera wi-fi. Tam po prostu po podłączeniu, wyłączałem opcje internetu bezprzewodowego i dalej "szło" po kablu.

Obecnie mam modem najnowszej generacji (również z wi-fi 5 Ghz) który oferuję opcje "otwartego lub publicznego internetu" czyli jeśli mam abonament na internet domowy wi-fi w jakiejś sieci, to jak pojadę przypuśćmy do innego miasta do rodziny, i ktoś za ścianą będzie miał internet z tej samej sieci co ja, to jego modem udostępni np mojemu telefonowi, lub laptopowi część przesyłu. Duże firmy jak upc liczą na to, że w końcu nie będzie czegoś takiego jak internet domowy/prywatny, tylko w domu każdy będzie miał urządzenie nadawczo odbiorcze, i płacił abonament, natomiast korzystanie będzie możliwe w dowolnym miejscu, pod warunkiem przebywania w zasięgu stacji.

Ale do rzeczy, zaniepokoiło mnie to, że pomimo wyłączonej domowej sieci wi-fi, mój telefon pokazuje bardzo mocny zasięg tej sieci publicznej. Najpierw myślałem, że może "idzie" to od sąsiada, bo przecież ja nadawanie wi-fi mam wyłączone!!!

Otóż nie, zadzwoniłem na infolinię, i jak się okazało, ty internet domowy wi-fi możesz sobie wyłączyć, ale internetu publicznego nie możesz, bo ograniczasz w ten sposób możliwości innych użytkowników!!! Oczywiście taki punkt jest w umowie którą podpisałem!!! Wink Czyli jak ktoś ma modem koło głowy bo ma małe mieszkanie, i chce sobie go wyłączyć, to nie może, bo pa licho z jego głową, ale liczy się zadowolenie użytkowników!

Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale chcę tylko pokazać, jak bardzo zaczyna traktować się człowieka jak takie zwierzątko w klatce, które praktycznie na nic nie powinno mieć wpływu!!!

A na modem na razie jest sposób, gdyby ktoś chciał się pozbyć tego dziadostwa 5G w domu!! Trzeba w jego ustawieniach przełączyć go z trybu routera, na tryb modemu, i staje się takim najprostszym urządzeniem jak kiedyś, pytanie jak długo nim to zablokują.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Sob 6 Paź 2018 - 15:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Jacek86
Jacek86
Liczba postów : 291
Join date : 31/08/2015
Age : 37
Skąd : Bydgoszcz

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Nie 7 Paź 2018 - 1:24
Największy problem jest w tym, że dostawca internetu musi dostarczyć urządzenie które, będzie dawało odpowiednie parametry przesyłu w małym mieszkanku w bloku, jak i w dużej, kilkupiętrowej willi z ogrodem... Nie muszę chyba pisać kto w takiej sytuacji ma najbardziej przes...ne. Bo wątpię, że urządzenia dobierają same moc, w zależności od potrzeb...

Co do kasztanów to w wieku około 16 lat, często bolała mnie głowa po przyjściu ze szkoły, hałaśliwych miejsc itp, Mama wyczytała gdzieś w "Pani domu" o tych kasztanach, i zaszyła w materiał i położyła mi pod poduszkę. Jeszcze wtedy nabijałem się z niej, żeby dobrze policzyła ich ilość bo nie zadziała Wink

Za jakiś czas bóle głowy ustąpiły i nie mam ich praktycznie do teraz, nie wiem czy to dzięki kasztanom, czy po prostu przeszło z wiekiem, ale polecam każdemu spróbować Wink
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Wto 9 Paź 2018 - 4:17
Odpowiedź kto wykupił w Polsce przymus szczepieñ

https://swiadomirodzice.org/kto-kupil-izbe-lekarska-i-przymus-szczepien/

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Nie 14 Paź 2018 - 21:54
Niewiele jest zwycięstw w dzisiejszych czasach, w których prawda i Prawo Boże zwycięża.

Ale tym razem jest bardzo pozytywna informacja z USA. Znany dr. Kermit Gosnell, aborcjonista został skazany na 3 krotne dożywotnie więzienie za mord na urodzonych niemowlętach za pomocą przerwania im kręgosłupa.

"Doktor" został skazany w roku 2013 ale film się ukazał teraz a media starały się to wszystko za wszelką cenę przemilczeć.

Dlatego dowiadujemy się o tym dopiero teraz.


W linku cały artykuł w tłumaczeniu a polski.

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.thetruthseeker.co.uk%2F%3Fp%3D177683&edit-text=

Nakręcono już film na ten temat pod tytułem:

Największy amerykański seryjny morderca Gosnell doktor grzechu

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Gosnel10

Strona tytułowa tego filmu.

Lewactwo dostaje z tego tytułu szału!


Kilka sieci odmówiło reklam do tego filmu i lewackie władze próbują powstrzymać nazywanie tego 'doktora' lekarzem i mordercą.

Film jest podobno bardzo mocny i najprawdopodobniej spowoduje poważne prawidłowe odruchy u kobiet godzących się łatwo na aborcję.

Co rozwściecza lewackie władze, to fakt uznania aborcjonisty za serialnego mordercę niemowląt. Oznacza to natychmiast tytuł mordercy dla wszystkich 'lekarzy' którzy popełniają ową zbrodnię. Jest to niezwykle mocny precedens który w nadziei twórców filmu oraz wielu ludzi szanujących Boga i Jego Prawa powstrzyma w większym stopniu masową rzeź niewiniątek, przy której Herod  i Betlejem to była wycieczka do parku.

Według oficjalnych danych, w USA zamordowano 60 mln niemowląt!

Oto przyczyna wielkiego gniewu Boga przeciwko temu mocarstwu.

Bóg nie da się z siebie naśmiewać.

Trzeba także dodać, że aborcje to ofiary ludzkie dla... Baala. Szatan nie jest z tego zbyt zadowolony!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Metody w jaki sposób Nas wyniszczają - Page 4 Empty Re: Metody w jaki sposób Nas wyniszczają

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach