Następca Judasza

+5
Kasia
Hugo
Odrodzony
Gregor
Obserwator
9 posters
Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Następca Judasza

21st Luty 2017, 10:01
Message reputation : 100% (2 votes)
Czasem pojawia się pytanie, kto zastąpił 12 apostoła - Judasza, który wydał Jezusa?

Twierdzi się na podstawie Dziejów Apostolskich, autorstwa fałszywego ewangelisty Łukasza - ucznia ap.Pawła, że miejsce 12 apostoła zajął niejaki Maciej, o którym de facto nic nie wiadomo.

Czy jest to prawdziwe twierdzenie?

Jako że informacja ta pochodzi z mało wiarygodnego źródła, śmiem twierdzić, że jest ona nieprawdziwa i w rzczywistości 12 apostołem może być kto inny.

Ale kto?

Badając Ewangelię Mateusza wpadłem na coś, co może nam dać odpowiedź...zobaczcie...

Mateusza 27

(56) Wśród nich była Maria Magdalena i Maria, matka Jakuba i Józefa, i matka synów Zebedeuszowych.

(57) A gdy nastał wieczór, przyszedł człowiek bogaty z Arymatei, imieniem Józef, który też był uczniem Isusa.

(58) Ten przyszedł do Piłata i prosił o ciało Isusa. Wtedy Piłat kazał je wydać.

(59) A Józef wziął ciało i owinął je w czyste prześcieradło,

W tych wersach mowa o pewnym uczniu Jezusa - Józefie, synu Zebedeusza.

Z wcześniejszych rozdziałów wiemy, że inni synowie Zebedeusza także byli apostołami...

Mateusza 4

(21) I odszedłszy stamtąd dalej, ujrzeli innych dwu braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata jego, którzy wraz z ojcem swoim, Zebedeuszem, naprawiali w łodzi swoje sieci, i powołał ich.

(22) A oni zaraz opuścili łódź oraz ojca swego i poszli za nim.

Tak więc potomstwo Zebedeusza i Marii - ich synowie byli przeznaczeni do służby Pańskiej u boku Chrystusa i jeden z nich - Józef, także stał się uczniem Chrystusa i mógł zastąpić Judasza!

Ciekwostkę tą potwierdza także pewne dzieło apokryficzne, a mianowicie ewangelia Nikodema, w której czytamy...

Nikodema

XI

3 Znajomi Jego stali z daleka, a kobiety, które towarzyszyły Mu z Galilei, przyglądały się temu. Pewien mąż imieniem Józef, członek rady, pochodzący z miasta Arymatei, który także sam wyglądał królestwa Bożego, poszedł osobiście do Piłata i prosił o ciało Isusa. Zdjął je i owinął w czyste prześcieradło i złożył do wykutego grobu, w którym nikt jeszcze nie spoczywał.

XII

1 A gdy Żydzi usłyszeli, że Józef poprosił o ciało Isusa, szukali go oraz dwunastu tych, którzy mówili, że Isus nie jest zrodzony z cudzołóstwa, a także Nikodema i wielu innych, którzy stawili się przed Piłatem, aby świadczyć, że czynił On czyny dobre. Ale wszyscy się ukryli i tylko Nikodem stawił się przed nimi, ponieważ był mężem znakomitym wśród Żydów.

(...)

Schwycili więc Żydzi Józefa i kazali go strzec, aż do pierwszego dnia po szabacie. I mówili doń: „Wiedz, że teraz jest czas, w którym nie wolno nam uczynić nic przeciw tobie, ponieważ rozpoczyna się już szabat: wiedz jednak, że nie będziesz godny grobu, ale wydamy twe ciało ptakom niebieskim”.

2 Rano w sobotę arcykapłani, kapłani i lewici nakazał, aby wszyscy zgromadzili się w synagodze w dniu pierwszym po szabacie. A gdy zgromadził się w synagodze cały lud, radzili, jaką śmiercią mają go stracić. Gdy zasiadł Synedrion, nakazano, aby przyprowadzono go bez żadnego szacunku. A gdy otwarto drzwi, nie znaleziono go. I cały lud wychodził z siebie ze zdumienia, bo stwierdzono, że pieczęcie są nie naruszone, a klucze miał Kajfasz. I nikt nie odważył się podnieść ręki przeciw tym, którzy przemawiali wobec Piłata za Isusem.

XV

6 I rzekł Józef: „W dzień przygotowania [do szabatu] zamknęliście mnie koło godziny dziewiątej, i tak pozostałem cały dzień szabatu. A o północy, gdy modliłem się stojąc, oto dom, w którym zamknęliście mnie, podniósł się w czterech kątach, i ujrzałem przed oczyma światło jakoby błyskawicy. I przeląkłszy się wielce padłem na twarz. Ale ktoś ujął mnie za rękę i podniósł mnie z miejsca, na które padłem, a wilgoć wody spłynęła po mnie od głowy aż do stóp, a zapach mirry doszedł do moich nozdrzy. I ktoś otarł mi twarz, i rzekł do mnie: <> A spojrzawszy ujrzałem Isusa, i zadrżałem, bo zdawało mi się, że to zjawa. Wypowiedziałem więc przykazania, ale i On odmówił je ze mną. A przecież, jak to dobrze wiecie, jeśli się komuś pojawi duch, a usłyszy przykazania, wtedy szybko ucieka; toteż gdy zobaczyłem, że wypowiedział je ze mną, rzekłem doń: <> Rzekł do mnie: <> Rzekłem do niego: <> I rzekłem do mówiącego do mnie: <> I ucałował mnie, i rzekł do mnie: <>”.

https://basileia785.wordpress.com/2016/10/05/ewangelia-nikodema/

Zobaczmy, że ów Józef został uwięziony przez arcykapłanów i chciano go zgładzić, co tyczyło się zapewne wszystkich apostołów Baranka, których żydzi tak bardzo znienawidzili.

Jednak sam Chrystus przyszedł Józefowi z pomocą, co jest ewenementem, który może wskazywać, że sam Jezus wstawił się za swym apostołem.

Niestety, ale w powyższym apokryfie zostały usunięte pewne kwestie..nie znam powodów, ale kto wie, czy Jezus w rozmowie z Józefem nie dał mu namaszczenia?

Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne i cała ta sytuacja jest dowodem na apostolstwo Józefa, syna Zebedeusza.

Proszę zwrócić też uwagę na pewien ważny szczegół...

Józef, przestraszywszy się osoby Jezusa, zaczął odmawiać 10 Przykazań...


"A przecież, jak to dobrze wiecie, jeśli się komuś pojawi duch, a usłyszy przykazania, wtedy szybko ucieka"

Ciekawie, prawda?

bounce bounce bounce
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 11:19
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 13:24, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 12:32
Pytanie tylko, skąd takie informacje na temat Macieja???

To, że Józef był majętny nie stanowiło problemu, wszak Jezus raz dał propozycję podążania z Nim pewnemu majętnemu młodzieńcowi...

Mateusza 19

(21) Rzekł mu Isus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie.

(22) A gdy młodzieniec usłyszał to słowo, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele majętności

Być może Józef tak właśnie postąpił.

To samo tyczy się przecież Mateusza, autora najwspanialszej Ewangelii.

Był on poborcą podatkowym, czyli był zapewne osobą wykształconą i posiadającą większy majątek niż rybak Smile
avatar
Odrodzony
Liczba postów : 332
Join date : 11/06/2016

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 14:08
Message reputation : 100% (1 vote)

A mnie się wydaje, że żadne zastępstwo za Judasza nie było i nie będzie potrzebne. Przyszło mi to na myśl, kiedy czytałem te słowa Pana Isusa, które wypowiedział do swoich apostołów, a wiec również i do Judasza, jeszcze zanim ten Go zdradził:

Mt 19:
(27) Wtedy Piotr rzekł do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? (28) Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.


Moim zdaniem Judasz wraz z pozostałymi 11 prawdziwymi apostołami Pana Isusa będzie na pustyni sądził jedno z 12 pokoleń Izraela – wg zasady, że jeden apostoł będzie sądził jedno pokolenie Izraela.

Wynikałoby z tego, że Pan Isus wybaczył Judaszowi Jego czyn. Dlatego myślę, że żadne zastępstwo za Judasza nie wchodziło i raczej nie wchodzi w grę. Z tego też powodu jak dla mnie historyjka o Macieju w Dziejach Apostolskich jest co najmniej podejrzana.

avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 14:20
.


Ostatnio zmieniony przez Gregor dnia 29th Marzec 2018, 13:25, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 14:21
Wątpię Adamie, by to co napisałeś było w ogóle możliwe.

Sam uczynek, jakiego świadomie dopuścił się Judasz, czyli zdrada, podlega pod Sąd i nie może być potraktowany z ułaskawieniem. To przeczyłoby samemy Sądowi.

Ponadto sam Jezus powiedział o Judaszu wprost...

Mateusza 26

(24) Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził.

Tak więc możliwość zajęcia tronu i sądzenia przez Judasza nie wchodzi w ogóle w gre, skoro lepiej by było dla niego, gdyby się nigdy nie narodził.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 14:27
Oczywiście Grzegorz, nie ma to żadnego wpływu na nasze zbawienie...podałem to jedynie jako kolejną ciekawostkę, którą wyłapałem z Ewangelii.

Zawsze znajduje w niej coś nowego Smile
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 14:44
Message reputation : 100% (2 votes)
Było 12 pokoleń i 12 apostołów. Jeden apostoł był wykluczony, jedno plemię też było wykluczone (Danici). W przypadku wykluczenia plemienia weszło zastępstwo - plemię Józefa zostało potraktowane jako dwa plemiona (z dwóch synów Józefa).
W przypadku apostołów zgodnie z zasadą analogii pewnie też weszło zastępstwo, tylko problem polega na tym, że przekaz o tym podaje niewiarygodny Łukasz. Nie wiadomo, która z informacji Łukasza jest prawdziwa a która fałszywa, ale podstawiając fałszywą osobę Paweł bardzo dużo zyskiwał. Mógł przynajmniej próbować i sporo namieszać powołując się na autorytet historii o Macieju albo brak autorytetu rzeczywistego powołanego apostoła
Owszem mogło tak być.
Wg mnie nie jest to do rozgryzienia na teraz, ale kto wie, może są informacje których ja nie znam. Albo są zatajone w bibliotece Watykanu.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 19:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Obserwator napisał:Wątpię Adamie, by to co napisałeś było w ogóle możliwe.

Sam uczynek, jakiego świadomie dopuścił się Judasz, czyli zdrada, podlega pod Sąd i nie może być potraktowany z ułaskawieniem. To przeczyłoby samemy Sądowi.

Ponadto sam Jezus powiedział o Judaszu wprost...

Mateusza 26

(24) Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził.

Tak więc możliwość zajęcia tronu i sądzenia przez Judasza nie wchodzi w ogóle w gre, skoro lepiej by było dla niego, gdyby się nigdy nie narodził.


Kamilu ale...





Ew.Mateusza 26



(69) A Piotr siedział zewnątrz, na podwórzu. I przystąpiła do niego jedna służebna, mówiąc: I ty byłeś z Isusem, Galilejczykiem.

(70) On zaś zaparł się wobec wszystkich i rzekł: Nie wiem, co mówisz.

(71) A gdy wyszedł ku bramie, ujrzała go inna i mówiła do tych, co tam byli: Ten był z Isusem Nazarejczykiem.

(72) I znowu zaparł się pod przysięgą: Nie znam tego człowieka.

(73) A w chwilę po tym przystąpili ci, co tam stali, i rzekli Piotrowi: Prawdziwie, ty też jesteś z nich; wszak zdradza cię i twoja mowa.

(74) Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: Nie znam tego człowieka. I zaraz kur zapiał.

(75) I wspomniał Piotr na słowa Isusa, który powiedział: Zanim kur zapieje, trzykroć się mnie zaprzesz. I wyszedłszy, gorzko zapłakał


W Bibli również czytamy:


Ew.Mateusza.

32) Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;

(33) Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim który jest w niebie.



Czyli wskazywało by na to że Piotrowi również nie powinno by być odpuszczone a są to słowa samego Isusa.


Dzięki Judaszowi pośrednio bo przez zdradę a przez Chrystusa bezpośrednio bo przez śmierć i ukrzyżowanie zostało wypełnione zamierzenie Boga .

Nie mogło być inaczej bo w ten sposób zostały odpuszczone grzechy ludzi i została nam dana otwarta droga do zbawienia  czyli wszystkim którzy miłują Boga i wypełniają Jego prawa.


Czyli wg proroctwa musiał znaleść się człowiek który wydałby Syna Bożego jeżeli nie Judasz to byłby ktoś inny.

Pewnie nikt z nas nie chciał by byc w skórze Judasza jednak ktoś to musiał być.

Napewno wśród apostołów nie było upadłych czyli jest szansa że Judaszowi będzie odpuszczone.


Ew.Mateusza 27

(3) Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany,żałował tego , zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym

(4) I rzekł: Zgrzeszyłem,gdyż wydałem krew niewinną

(5) Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się


Apostoł Piotr gorzko zapłakał rozumiejąc że wyparł się swojego Mistrza a Judasz nie tylko zrozumiał co zrobił ale targną się na swoje życie .

Czy Piotrowi nie będzie wybaczone?
Myślę że będzie.


Czy jest taka możliwość że Judasz był opętany?
Nie można tego wykluczyć bo zdrowy normalny człowiek bez pomocy demonów nie jest w stanie odebrać sobie życia.

Jeżeli w Judaszu był demon to nie jest odpowiedzialny za zdradę Zbawiciela .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 20:54
Jednak jest to inna waga Kasiu zdradzić kogoś i wydać na śmierć, niż w strachu pośród wrogów Chrystusa powiedzieć, że się go nie znało.

Poza tym Chrystus oznajmił Piotrowi, że ten zaprze się Go i nie biadał nad nim z tego powodu.

W przypadku Judasza oznajmił, że lepiej, by taki zdrajca się nie narodził...wg mnie to poważna groźba.
Ponadto myślę, że odebranie sobie życia jest równoznaczne ze śmiercią wieczną.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 21:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Tak ,poniekąd masz rację.

Wyparcie się Syna Bożego w strachu a przyczynienie się do Jego śmierci to znaczna różnica.

Jednak to jest myślenie nasze-zwykłych śmiertelników.


Równie dobrze między zabójstwem a stawianiem fałszywego świadectwa przeciwko naszym bliźnim też jest wielka różnica.


A jak jest dla Pana Boga?



List Jakuba 2



(10) Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.

(11) Bo Ten, który powiedział : Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz ale zabijasz jestes przestępcą zakonu.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

21st Luty 2017, 23:11
Obserwator napisał:
Ponadto myślę, że odebranie sobie życia jest równoznaczne ze śmiercią wieczną.

Tego uczy kościół.


Kamil możesz uzasadnić swoje myślenie proszę.



Oczywiste jest że jeżeli Bóg dał ci życie to nie masz prawa sobie go odbierać ale pisałam o opętaniu kiedy człowiek nie jest świadomy swoich czynów .

Czy twoim zdaniem oni również nie powstaną do życia powołani przez Boga?

Czy zdrowy człowiek popełni samobójstwo?

Czy nawet będąc zdrowym w chwili gdy przechodzą człowiekowi myśli samobójcze ,ten krótki moment nie jest spowodowany przez ciemne moce?

Bóg tak stworzył wszystkie stworzenia że mają bardzo mocny instynkt przeżycia.

Wszystko chce żyć .




_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 00:26
Dodam tutaj na szybko jeden istotny fakt. A Judasza wstępował sam szatan. Judasz był na pewno uczciwym człowiekiem ale miał pewne słabości, jak kradzież.

Zdrada Judasza to raczej dzieło szatana.

Kiedy szatan z niego wyszedł, Judasz się powiesił i sumienie nie pozwoliło mu dalej żyć.

Nieco bliższa analiza apostołów ukazuje nam ich typowe ludzkie wady i zalety. Czyli byli, jak i my jesteśmy, ludźmi niedoskonałymi i Piotr w jednym momencie rzucił się z mieczem na bandytów Sanhedrynu, a później ze strachu wyparł się w chwili strachu swego Mesjasza.

Inni kłócili się o wyższe pozycje w niebie. To są przykłady ludzi niedoskonałych, ale miłujących prawdę, Boga i Chrystusa.

Odnośnie wersetu, ze lepiej byłoby takiemu człowiekowi, aby się nie narodził.

Oczywiście zgoda, ale nie wiemy, kto był autorem decyzji Judasza. Czy on sam czy nawiedzający go szatan.

Gdyby człowiek dokonał takiego czynu z własnej niewymuszonej woli, czyli ohydnej zdrady posyłając Syna Bożego na śmieć z zimną krwią, to rzeczywiście lepiej by było, aby taki człowiek się nigdy nie narodził.

Poza tym rozważmy jeden istotny czynnik. Kto wybrał apostołów?

Bóg! I wybrał... Judasza? Czyżby pomylił się w stosunku do tego człowieka? Czy też wiedział, że szatan będzie widział w Judaszu swoją szansę?


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 09:26
Oczywiście Kasiu nie nam oceniać, jak Bóg osądzi złamanie Prawa w tych dwóch przypadkach. Dochodzę do takich wniosków, że Judasz zginął śmiercią wieczną na podstawie słów Ewangelii Mateusza i Jana...

Jana 17

(11) I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my.

(12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.

Myślę, że Jezus ma tu także na myśli szerszy wymiar czasu niż tylko czas Jego pobytu na ziemi. Zachował tych, których dał Mu Bóg, ale oprócz syna zatracenia, by...się wypełniło Pismo..

Czyli Bóg zaplanował to znacznie wcześniej i w niczym się nie pomylił.

Możliwe więc, że w Jego planach było podmienienie Judasza za innego ucznia, podobnie jak w przypadku wymiany odrzuconego plemienia Dana, co wskazała siostra Hugo.


Co do śmierci wiecznej z powodu samobójstwa...

Nie wiem, jakie kościół głosi w tym przypadku nauki, ale moje stanowisko opieram na prostym prawidle.

Życie jest najcenniejszym darem od Boga, wręcz przywilejem. Odebranie go sobie z jakiegokolwiek powodu jest...brakiem wytrwałości!

Jezus pouczył nas, że wytrwałość jest najważniejsza i zbawieni będą ci, którzy wytrwają do końca, nawet w obliczu największych prób i doświadczeń.

Judasz żałował swego czynu, czyli był śwadomy, że uczynił źle, ale czy odpokutował jakkolwiek???

Czy wytrwał???

Nie...poszedł na łatwiznę i skrócił natychmiastowo swoje cierpienie, a to jest brak wytrwałości. Jego chęć życia była bardzo wątła najwidoczniej. Z takimi chęciami...

...nie chciałbym być sądzony przez takiego człowieka.

Nie możemy też zwalać całej winy na siły zła. Szatan mógł wstępować w Judasza, ale nie mógł nim sterować, prócz ewentualnego podsuwania złych myśli. Mimo tego Judasz miał wolny wybór i wybrał tak, jak przewidział to Bóg już w przeszłości, stając się "synem zatracenia", który niestety zginął, raczej na zawsze.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 09:52
Kamil dobrze piszesz i tez sie z tym zgadzam oprócz jednego ze samobójstwo to pujście na łatwiznę.

Dopóki sami nie chcemy się zabić dopóki nie dowiemy się jak bardzo ciężko jest to zrobić i jak dużo odwagi jest potrzebne.

Jak już napisałam mamy bardzo mocny instynkt chęci życia i odebrać je sobie samemu musi być nie lada wyczynem.





W Bibli w Ks.Tobiasza jest opisany przypadek kiedy to kobieta chciała umrzeć i prosiła Boga o śmierć.


Wychodziła siedem razy za mąż i za każdym razem w noc poślubną każdy jej mąż umierał zabijany przez demona.

Sara cierpiąc z tego powodu nie chciała więcej żyć.

Bóg wysłuchał jej modlitw.

Następnym mężczyzną którego miała poślubić był Tobiasz.

Jednak po ślubie Tobiasz nie umarł chroniony przez posłańca Boga Azariasza który okazał się archaniołem Rafaelem,który uwolnił Sarę od demona.



Ks.Tobiasza

16 I tej godziny modlitwa obojga została wysłuchana wobec majestatu Boga.

17 I został posłany Rafał, aby uleczyć obydwoje: Tobiasza, aby mu zdjąć bielmo z oczu, tak, aby oczyma swymi znowu oglądał światło Boże, i Sarę, córkę Raguela, aby ją dać Tobiaszowi, synowi Tobiasza, za żonę i odpędzić od niej złego ducha Asmodeusza, ponieważ Tobiaszowi przysługuje prawo otrzymać ją w dziedzictwie przed wszystkimi, którzy ją pragną poślubić.



Czyli mamy demona i myśli o śmierci.


Różnica jest tylko taka że Sara prosiła Boga o śmierć .


Zazwyczaj ludzie opętani nie proszą(tego nie wiem dokładnie)i nie czekają tylko popełniają samobójstwo i możliwe że Bóg zezwala na śmierć nie ingerując ze znanych sobie powodów.



Czytając Słowo Boże nie znalazłam nic co by świadczyło że samobójstwo jest równoznaczne z śmiercią .

Pewnikiem natomiast jest ze tam gdzie jest demon zawsze jest albo zło albo rozpacz albo śmierć.

Dlatego uwazam ze tacy ludzie samobójcy będą również sądzeni na Sądzie Ostatecznym według swoich uczynków z całego swojego życia i czy umarli na raka czy że starości lub sami odebrali sobie życie  to nie ma aż tak wielkiego znaczenia jeżeli chodzi o udział w Zbawieniu.

Ludzie będą osądzani na podstawie swoich uczynków a nie z tego w jaki sposób doszło do ich śmierci.

Biblia natomiast wskazuje nam miedzy innymi na  jeden grzech który jest nie do naprawienia.

Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone .
Ewangelia Marka:
Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone.

Ew.Marka.
31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.

(32) A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.



WSZYSTKIE GRZECHY.
Jeżeli samobójstwo jest grzechem a jest to samobójcy będą również mieli odpuszczone.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 11:38
Kasiu...według Twojej retoryki możemy równie dobrze stwierdzić, że "Biblia mówi" o zbawieniu z łaski, które przypadnie każdemu grzesznikowi, ponieważ w Biblii znajdują się takie przekłamania, celowo zresztą do niej wprowadzone.

Ważnie jest, co mówi Ojciec i Syn.

W obu przykładach z Ewangelii Mateusza i Jana, jakie przytoczyłem, oczywistym wnioskiem, jaki możemy wyciągnąć odnośnie Judasza jest to, że on niestety nie wytrwał.

To jest właśnie wzięte ze Słowa Bożego i wypowiedzi Chrystusa, tak więc myślę, że sprawa jest jasna.

Nigdy nie zgodzę się z twierdzeniem, że odebranie sobie życia jest wyczynem. Według mnie jest to dokonanie samodzielnego wyboru, w którym ktoś decyduje się na śmierć.

Dlaczego takiej osobie ma być zwrócone życie, skoro sama wybrała smierć???

Samobójstwo to rodzaj zabójstwa, jakby nie było.

Przecież samobójstwo to grzech przeciwko Duchowi.

Życie dane nam od Boga, to podstawowe Prawo jakie otrzymuje każdy człowiek. Jeśli człowiek robi zamach na własne życie i na to podstawowe Prawo, jak i dar od Boga,  to jest to wykroczeniem przeciwko samemu Stwórcy i Jego życiodajnemu Duchowi.


Poza tym Kasiu, Słowo Boże wyraźnie mówi, że nie wszyscy grzesznicy dostąpią zbawienia i Twoje końcowe wnioski są według mnie niewłasciwe.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 13:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie bede walczyla o rację.

Jeśli chodzi o wytrwanie do końca to nie o takim wytrwaniu pisze Biblia.

Mamy wytrwac w duchu i prwadzie.

Jeżeli samobójstwo jest grzechem przeciwko Duchowi to zgodze sie z tobą.

Dla mnie takim grzechem jest np.wywyzszanie się nad Boga ale nie ważne co ja mysle wazne co Bog o tym mysli.

W każdym razie jezeli kiedys oboje ty i ja staniemy na Sądzie Ostatecznym i doświadczymy na własne oczy i uszy  powołania do życia samobójców (zwłaszcza tych chorych opętanych ludzi)to puszczę ci uśmiech Kamilu na znak wielkiego miłosierdzia Bożego.
Zapamiętaj to sobie:)

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 14:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Sprawa z Judaszem jest raczej prosta i w ewangeliach mamy jasno powiedziane jak w przypadku cytatu Kamila:

Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.

Syn zatracenia to nie jest człowiek w pełni kontrolowany przez demona w formie opętania ale raczej człowiek czyniący w pełni swoją wolę, złą wole. Szatan czy demon ne może całkowicie pozbawić wolnej woli człowieka, w żadnym wypadku kogoś kto ma duszę daną od Boga. Jeśli byłby opętany wił by się w konwulsjach, ponieważ ciało ludzkie zaatakowane przez ducha broni się i instynktownie stara się przywrócić kontrolę nad sobą. Nie jest możliwe fizycznie by Judasz był ofiara opętania i zdradził swojego Mistrza nieświadomie, przypadkiem. Dokładnie przemyślał za i przeciw, wyczekał , sprawdził jakie ma możliwości i zdecydował się w trakcie wieczerzy, każdy sąd ludzki uznał by go winnym współudziału w morderstwie.
Czy szatan maczał w tym palce ?
Oczywiście że tak, na bank wybrał go ponieważ był uległy dla zła i zapewne nie przypadkowo znalazł się w 12.
lecz to nie nadaje mu żadnej niezwykłości, takich Judaszów jest na pęczki. Twierdzenie że gdyby nie Judasz to by się nie dokonało jest nonsensem. Jeśli nie Judasz to był by Zenek, Jurek, Zbyszek. Dodatkowo Sanchedryn nie potrzebował aż tak bardzo Judasza by zabić Isusa. Pełnił on raczej rolę informatora i agenta. To że był ktoś taki dawało im wygodę ponieważ nie musieli opłacać szpiegów z zewnątrz. Wystarczyło tylko nakłonić sprzedajną duszę za pomocą srebrników by dał znać w najdogodniejszym momencie żołnierzom gdzie jest, a chodziło o miejsce odosobnione tak by jak najmniej osób widziało aresztowanie. Do tego był im potrzebny Judasz.

Dzisiaj jest wiele opinii i głosów niemal gloryfikująca Judasza do miana bohatera, a prawda jest oczywista był sprzedajnym zdrajcą i kłamcą, oraz prawdopodobnie nałogowym oszustem, chodził z Isusem tylko dlatego że można było okradać jego fundusze. Brednie które rozsiewają gnostycy o jego rzekomym potajemnym układzie z Chrystusem są dziś popularne z uwagi na wciąż rosnący relatywizm dobra i zła, my to nazywamy LUCYFERIANIZMEM. Taka historyjka człowieka okrzykniętego zdrajcą oraz pohańbionym niewinnie dodaje mu niemal męczeństwa na równi z Synem Bożym. To się dobrze sprzedaje w filmach fabularnych i powieściach, sługi masońskiego Dona Browna.

Judasz zdradził Chrystusa za mamonę , szatan go kusił na bank w ten wieczór, ale Judasz miał wybór, każdy go ma. W każdej chwili mógł zrezygnować i plunąć w twarz arcykapłanom. To że żałował po wydaniu to tylko dlatego że zobaczył kogo wydał. Demony rzuciły się na niego właśnie z tego powodu że stał się niebezpieczny, oddał kasę i uznał ją za nieczystą, więc pewnie by stał się niewygodnym świadkiem. Demony pewnie przyczyniły się do jego samobójstwa.

To czy jego wina jest śmiertelna zobaczymy na sądzie. nie nasza to rzecz przebaczać mu czy go skazywać.!

Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 15:08
Message reputation : 100% (2 votes)
(12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.

Ta wypowiedź jednak wskazuje na sąd Judasza...

Ale o ile się nie mylę w Prawie nie ma nic o samobójstwie. Mało tego, są opisy samobójstw Saula i jego giermka i nie ma ani słowa potępienia. Saul był poważnie raniony i nie chciał wpaść żywy w ręce ścigających go nieprzyjaciół i sam rzucił się na swój miecz, Jego giermek zrobił to samo.

Skoro nie ma prawa, być może nie ma grzechu. Ale to wszystko zależy od świadomości istnienia Boga, Jego Prawa, Jego miłosierdzia, itp.

Są także przypadki skrajnej depresji i ludzie normalnie nie postąpiliby w taki sposób. Ale pod wpływem depresji czy wyczerpania psychicznego takie rzeczy zdarzają się i to bardzo często. Znacznie częściej niż dowiadujemy się o tym, ponieważ media mają zakaz nagłaśniania samobójstw.

W Perth jest lasek na poboczu miasta znany z wielu samobójstw.  Wielu mężczyzn jechało do tego lasku aby odbierać sobie życie. Było kilkanaście przypadków mężów, których zostawiły żony i ani porwali swe dzieci, odłączyli do kabiny samochodu rurę wydechową i w ten sposób zginęli i oni, i ich nieletnie dzieci. Oczywiście nie wszyscy zabijali także swe dzieci ale takich przypadków było kilka.

Raptem samobójstwa się już nie działy. Tak wyglądało z mas mediów, którym zabroniono o samobójstwach pisać.

Kiedy jeździłem taxi,k był wypadek. Młody chłopak rzucił się z mostu pod pociąg i pozostała po nim wielka krwawa plama krwi na szybie lokomotywy.

Pamiętam to dobrze, ponieważ moi pasażerowie wiedzieli dlaczego pociągi nie jeżdżą przez kilka godzin a my, taksówkarze mieliśmy dużo kursów i nieźle zarobiliśmy.

Ale w fake mediach nie było o tym ani słowa. A na ulicach był chaos.

Miałem także w rodzinie samobójstwo wspaniałego młodego człowieka i do dziś nie wiem dlaczego popełnił taką rzecz.

Dlatego byłbym bardzo daleki od osądzania samobójców. jest to skrajnie dramatyczna decyzja, nie zawsze racjonalna i zrozumiała. Nie myślę, że samobójcę można podciągnąć pod 7-me przykazanie.

Zresztą przyczyny samobójstw są bardzo różne, czasami pod narkotykami, czasami z pierwszej miłości czy z niezwykłej rozpaczy. Często starzy ludzie popełniają samobójstwa z powodu cierpień z chorób, braku wyżywienia, kalectwa czy innych wielkich problemów.

Zgadzam się całkowicie z Bushim, że sąd nad Judaszem zobaczymy na sądzie ostatecznym i wtedy dowiemy się czystej prawdy o nim i o jego rzeczywistych intencjach.

Ta wypowiedź Isusa z Jana także nie jest całkowicie jasna. bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 18:20
Zauważcie, że tym sposobem doszliśmy do jasnego wniosku...

thewordwatcher napisał:

Zgadzam się całkowicie z Bushim, że sąd nad Judaszem zobaczymy na sądzie ostatecznym i wtedy dowiemy się czystej prawdy o nim i o jego rzeczywistych intencjach.

Co jest równoznaczne z tym, że nie może on zasiąść w gronie 12 apostołów sądzących 12 plemion Izraela Wink
avatar
anileve
Liczba postów : 102
Join date : 18/03/2015
Age : 55
Skąd : Gniezno

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

22nd Luty 2017, 22:08
Miałam znajomego który pił i to wiele,powiesił się ale żona go uratowała. Przestał pić,a po dwóch latach powiedział,to są jego słowa.
"Że już nigdy by tego nie zrobił,bo jak już dochodzi do aktu wieszania,wtedy wkracza sam szatan" dziś nie żyję już,ale od choroby zmarł.
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

23rd Luty 2017, 18:47
Witajcie

Obserwator założył bardzo ciekawy temat. Gdy go przeczytałem postanowiłem przeczytać ewangelie Mateusza, aby zobaczyć kto z imienia jest nazwany uczniem Isusa. W całej ewangelii pada 13 imion ludzi, którzy są nazwani uczniami Isusa. Są to jak wiadomo :

1. Szymon zwany Piotr
2. Andrzej
3. Jakub
4. Jan
5. Matusz
6. Filip
7. Bartłomiej
8. Tomasz
9. Jakub
10. Tadeusz
11. Szymon Kananejczyk
12. Judasz i ...
13. Józef z Arymatei (mówi to ten fragment, który w pierwszym poście przytoczył Kamil)

Nikt inny oprócz tej 13-stki nie jest wymieniony jako uczeń Isusa.

Osobiście jestem tego samego zdania, że to właśnie Józef z Arymatei został 12 apostołem po zdradzie Judasza, a nie jakiś tam Maciej, którego wymyślił sobie Łukasz. Nie ufam Łukaszowi, Markowi i Pawłowi, ponieważ w ich pismach można znaleźć rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Isusa (dla mnie wystarczy jedna rzecz, która jest nie zgodna z nauczaniem Isusa, aby odrzucić całość) a po za tym nie byli oni nigdy apostołami, bo nie są wymieni ani w ewangelii Mateusza ani Jana.

Co do samobójczej śmierci Judasza, wg mnie nie może on być jednym z 12 sędziów, gdyż nie odpokutował za swój grzech. Piotr, który wyrzekł się Isusa też mógł popełnić samobójstwo, ale tego nie zrobił za to później z odwagą i determinacją głosił to co usłyszał od Isusa czym zmył swoją winę za zaparcie się Chrystusa. Samobójców wg mnie nie można potępiać, bo nawet samobójcy kiedyś zmartwychwstaną i będą sądzeni za swoje czyny o czym mówi ten fragment apokalipsy:

Rozdział 20:

(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.

(12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.

(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i Hades wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.

(14) I śmierć, i Hades zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.

(15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Niestety samobójca odbierając sobie życie uniemożliwia naprawienie złych uczynków, które popełnił. Szatan o tym wie, dlatego stara się jak może aby namieszać ludziom w głowach tak aby sobie odebrali życie.

Pozdrawiam
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

23rd Luty 2017, 19:42
Message reputation : 100% (1 vote)
Łukasz.s napisał:Witajcie



Niestety samobójca odbierając sobie życie uniemożliwia naprawienie złych uczynków, które popełnił. Szatan o tym wie, dlatego stara się jak może aby namieszać ludziom w głowach tak aby sobie odebrali życie.




Ujęłabym to troszkę inaczej.
Niestety samobójca odbierając sobie życie uniemożliwia naprawienie tego czynu samobójczego.

Wychował mnie człowiek który przez całe życie słyną ze swoich dobrych uczynków.
Żył dla innych nie dla siebie.
Jakby wiedział że w przyszłości zrobi coś czego więcej nie będzie mógł naprawić i chciał to nadrobić jeszcze za życia ale to było niemożliwe żeby wiedział.



Wracam do apostołów.

Zanim zaczniemy szukać apostoła i jeżeli nie można ufać Pawłowi że to był Maciej to czy nie warto lepiej się zastanowić najpierw czy jest jakiś konkretny powód aby Pan Bóg ukrył to przed nami lub ktoś usunął wiadomości z Bibli na ten temat.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

23rd Luty 2017, 22:04
Message reputation : 100% (1 vote)
Dlaczego przyszło mi do głowy to pytanie?

Prawie nic nie wiemy o 40-stu dniach które Syn Boży spędził na ziemi przed wniebowstąpieniem .

Z pewnością był duży powód pozostania po zmartwychwstaniu na ziemi.

Jednak znaleźli się tacy którzy zrobili wszystko byśmy sie o tym nie dowiedzieli.

O czym jeszcze mówił co nauczał przed kim i przed czym nas jeszcze ostrzegał?

Może były wzmianki o płaskiej ziemi a moźe o dopuszczeniu Judaszowi ?

Czy po zmartwychwstaniu nigdy nie wracał w słowach do tego co się wydarzyło?

Nie wierzę że apostołowie zostawili to bez komentarza.

Z pewnością mieli wiele pytań które tyczyły się wydarzeń przed ukrzyżowaniem ,musieli też stawiać pytania odnośnie Judasza.

Absolutnie nie chcę bronić "syna zatracenia",wręcz jestem wdzięczna Bogu że ktoś taki był i źle skończył bo to było sprawiedliwe a Judasz przez swój czyn zasłużył sobie na swój los a my dzięki Chrystusowi będziemy mogli brać udział w odpuszczeniu grzechów.



Ojcze Nasz (Modlitwa Pańska)

Ojcze nasz, któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
i odpuść nam nasze winy
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom

i nie wódź nas na pokuszenie;
ale nas zbaw od złego.


Chrystus nauczył nas modlitwy .

Czy gdyby sam nie odpuszczał kazałby nam odpuszczać naszym winowajcom?

Czy Chrystus nie wybaczy swoim oprawcom kiedy naucza nas byśmy i my odpuszczali swoim?

Jedno jest pewne ,uczą nas byśmy żyli jak chcemy z kim chcieli i żyli tak by nam było dobrze nie zwracając uwagi na innych.


Odpuszczenie Judaszowi jego win byłoby wielkim ciosem dla przeciwników Chrystusa a dobrym przykładem dla Jego ludu.

Świat uczy nas zabijania ,mszczenia się i niedopuszczania innym .
Uczą nas wszystkiego innego co nauczał Chrystus.

Nie wybaczenie Judaszowi jest dla nas logiczne i sprawiedliwe ale co o tym myślał Chrystus po zmartwychwstaniu po wypełnieniu się woli Bożej?




thewordwatcher napisał:
(12) Dopóki byłem z nimi na świecie, zachowywałem w imieniu twoim tych, których mi dałeś, i strzegłem, i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło Pismo.


Ta wypowiedź Isusa z Jana także nie jest całkowicie jasna. bounce



Żaden z apostołów nie zginął przy Chrystusie oprócz syna zatracenia by wypełniło się pismo.
Pismo się wypełniło...

Syn zatracenia-w danym czasie przed wypełnieniem się pisma czy syn zatracenia na wieki wieków???

Nie pisze wyraźnie a my nie znamy opini Chrystusa o Judaszu po zmartwychwstaniu.


A teraz tak na logikę.

Syn Boży daje się katować i zabić z własnej nieprzymuszonej woli z miłości do Boga i do ludzi by zbawić świat ale zdrajcy nie wybaczy?

To nie pasuje do naszego Isusa.



_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

23rd Luty 2017, 22:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Tylko czy Bóg to ukrył przed nami? Czy ktoś to usunął?

Wg mnie po prostu wcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy i dopiero Kamil zauważył to, że Józef z Arymatei mógł być 12 apostołem, a nie Maciej z Dziejów Apostolskich.

Prędzej zadałbym pytania. Czemu ktoś chcę abyśmy to Macieja uważali za 12 apostoła? Kim był Maciej? Na te pytania nie znam odpowiedzi.

A czy Józef może być apostołem?

Wg mnie może i jest, ale większość uważa że przez to iż był bogaty i był członkiem Sanhedrynu to nie mógł zostać apostołem. To nie są powody, które by go wykluczały. Niestety o samym Józefie mamy mało informacji. Wikipedia podaje, ze wg legend arturiańskich udał się do Brytanii. Niestety to jest wikipedia, której nie można ufać i wierzyć za bardzo.

Zauważyłem za to inną rzecz. Zobaczmy najpierw ten fragment ewangelii Mateusza:

Rozdział 27:

(57) A gdy nastał wieczór, przyszedł człowiek bogaty z Arymatei, imieniem Józef, który też był
uczniem Isusa.
(58) Ten przyszedł do Piłata i prosił o ciało Isusa. Wtedy Piłat kazał je wydać.

(59) A Józef wziął ciało i owinął je w czyste prześcieradło,

(60) I złożył je w swoim nowym grobie, który wykuł w skale, i zatoczył przed wejście do grobu
wielki kamień, i odszedł.


Zauważyłem, że Józef jako jedyny nie bał się poświęcić bogactwa, wpływów i życia aby zabrać ciało Isusa i złożyć je we własnym grobie, w czystym prześcieradle. Inni apostołowie co w tym czasie robili? Judasz się powiesił, bo zrozumiał co zrobił. Piotr kilka chwil wcześniej zaparł się Isusa 3 razy. Reszta schowała się i była przestraszona,a przecież oni mieli mniej do stracenia niż Józef z Arymatei. Wg mnie czyn Józefa można porównać do czynu Abrahama, który dla Boga chciał poświęcić swojego syna Izaaka.

W tamtym momencie, w którym Arcykapłani doprowadzili do śmierci Isusa i mieli po swojej stronie lud Izraela, pójście i zrobienie tego co zrobił Józef było czynem największej odwagi i zaufania Bogu. Niestety jak napisałem wyżej nie znamy dalszych losów Józefa, bo ktoś nie chciał abyśmy się dowiedzieli jak się potoczyły (może ktoś z was zna, bo ja nie znam)

Teraz moja hipoteza: Józef mógł rozdać swoje bogactwo (jak nauczał Isus), a później mógł pójść w drogę misyjną, bo był uczniem Chrystusa o czym wspomina ten fragment, który przytoczył Obserwator. Podam go jeszcze raz:

(57) A gdy nastał wieczór, przyszedł człowiek bogaty z Arymatei, imieniem Józef, który też był uczniem Isusa.

Dla mnie Ewangelie Marka i Łukasza i Dzieje Apostolskie oraz Listy apostolskie Pawła można śmiało wyrzucić do kosza bo ich wiarygodność jest zerowa. Wielu Braci na tym forum na swoich blogach już niejednokrotnie to udowodnili.

Pozdrawiam
Sponsored content

Następca Judasza Empty Re: Następca Judasza

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach