W jakim celu umarł Jezus?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

W jakim celu umarł Jezus?

Pisanie by Skiper on 26th Styczeń 2017, 13:10

Cześć wszystkim,
nigdzie na formum nie znalazłem takiego tematu, a wydaje mi się, że jest to niezwykle ciekawe i niesamowicie ważne pytanie, które stawiają sobie czytelnicy.
Dlaczego / w jakim celu Jezus musiał umrzeć? Czy wogóle musiał umrzeć? Co nam daje śmierć Jezusa?
Prosiłbym o wypowiedź forumowiczów w tym temacie.

Pozdrawiam

Skiper

Liczba postów : 169

Powrót do góry Go down

Re: W jakim celu umarł Jezus?

Pisanie by Gregor on 26th Styczeń 2017, 14:15

Cofam swój post. bo chyba nie zrozumiałem pytania

Gregor

Liczba postów : 219

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 26th Styczeń 2017, 14:59

1
Mateusza 1

(21) A urodzi syna i nadasz mu imię Isus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.

2
Mateusza 26

(53) Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów?

(54) Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?

(55) W tej godzinie rzekł Isus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie.

(56) Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli.

3

Jana 6

(38) Zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.

(39) A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.

(40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.

A czytelników zachęcam do tego, by nie pytali nas o zdanie, ale poznali słowa Chrystusa zapisane w Ewangeliach Jego osobistych uczniów Wink
Obserwator

Liczba postów : 1194

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 26th Styczeń 2017, 15:59

Prawo Boga jest dla nas ogromną tajemnicą, nie mamy pojęcia  tak naprawdę na jakich zasadach działa. Wiemy jednak że bardzo przypomina ziemskie prawo obyczajowe i prawdopodobnie  źródłem tego prawa i wzorcem jest  Prawo boskie.

Chrystus poniósł śmierć ofiarną , czyli zapłacił najwyższą cenę jaką może zapłacić zwierze, lub człowiek który objęty Prawem Boga mógł ofiarować  w zamian za coś lub spłacić coś.

Ofiara składana z zwierząt miał prawdopodobnie dwie funkcje:
- wychowawczą
- zastępczą ( zamiast ponoszenia śmierci ludzi, ginie zwierze)

Wychowawcza funkcja łączy się trochę z kodeksem honorowym, które prawdopodobnie Bóg bardzo ceni, i wymagał tego od ludzi od samego początku.
Jeśli Bóg daje wszystko nam co potrzebne, to wypadało by się jakoś zrewanżować na tyle ile stać jest  stworzenie. W tym wypadku Izraelici uczyli się ofiarować Bogu  najlepsze rzeczy ich inwentarza. Musieli szczerze wybierać najładniejsze i najdroższe rzeczy czy zwierzęta. Jeśli kombinowali i  specjalnie dawali gorsze dla Boga,ściągali sobie gniew  na siebie ponieważ naruszyli podstawowe  prawo honoru. Można by to ująć tak że tracili twarz  jak to mieli w zwyczaju  opisywać samurajowie.

Funkcja zastępcza jest bardziej tajemnicza i niewiele możemy powiedzieć jak ona działa. Prawdopodobnie spalone rzeczy czy krew zwierzęcia położona na ołtarzu i podpalona ma jeszcze jakieś znaczenie którego nie znamy. Wiemy jednak że Bóg tego wymagał, możliwe że chodziło o  jak najbardziej czyste i sterylne spopielenie i przemienienie życia spowrotem w  energię ,którą Bóg  tworzy wszystko co widzimy.

Smierć Chrystusa to nic innego jak  złożenie ofiary za grzechy, tym razem  Bóg składa ją osobiście oddając swojego Syna Isusa zwanego Chrystusem. Możemy się domyślać że ofiara ta ma największą moc jaką miały wszystkie ofiary składane razem wzięte przez Izraelitów przez wieki. Dlatego że Bóg poświęcił  życie ziemskie swojego Syna, i nieprawdą jest że Bóg siebie złożył w ofierze jak mniema prawie całe chrześcijaństwo  ponieważ taka ofiara nie miała by wartości, ponieważ Istota Boga nie podlega żadnej śmierci, a śmierć ziemska go nie dotyczy. Cały front szatana zakwestionował by to w mgnieniu oka. Ofiara polega na tym samym jak Abraham dowiedziawszy się że Bóg oczekuje oddania Izaaka bardzo się załamał i cierpiał, ponieważ Izaak był jego najcenniejszym co miał na ziemi. Dlatego Abraham błagał i ofiarował siebie w zamian za Izaaka, ale  zrozumiał potem że życie samego siebie nie jest największą jego  rzeczą ale życie Izaaka.

Honor jest w dzisiejszych czasach źle rozumiany, łączy się go z egoistyczną postawą wobec samego siebie. Utrata honoru przez samuraja oznaczało że nie tylko on ale i cała jego rodzina bedzie cierpieć więc  sumienie nakazywało mu zetrzeć nieczystość, hańbę z swojego imienia tak aby ten świat przyjął to za satysfakcjonujące, a nawet po   oddaniu swojego życia zyskiwał na sławie i "honorze".
Oczywiście jest to wypatrzona wersja pojęcia honoru. Ponieważ beneficjentem oddania wszelkiego honoru powinien być Stwórca Wszystkiego, nie świat jak w przypadku nieszczęsnych samurai!. Ten jest honorowy , kto oddaje cały honor Bogu  nie ten co go zatrzymuje dla siebie!, by świat go podziwiał.

Syn Boga Isus Chrystus oddał swój Honor  Bogu, wiedział że jest podobnie jak Izaak ofiarowany i wiedział że Bóg tym razem w ostatnim momencie nie zatrzyma "ręki z nożem", jak to miało miejsce u Izaaka. Bóg sam zlecił to i sam ponosił cierpienie podobnie jak ponosi ojciec po stracie syna, ale nie tak  przypadkiem ginącego ale w sposób świadomy w celu ratowania innych.

Bóg nie chce by jego dzieło : CZŁOWIEK zostało całkowicie podeptane przez świat zła ,który jest jedynie przejściowym epizodem w całym projekcie. Dlatego stworzył system w którym Prawo Boże było zaspokojone a ludzie mogli żyć nadal, mimo ich wszelkiej głupoty i ciągłego wybierania na źle. Bóg jest jak dobry adwokat, który zna się na prawie i znalazł sposób by wyratować ile się da z pod sprawiedliwej ręko Prawa Bożego.

Chrystus umierając odebrał chwałę od istot w niebie i został prawą ręką Boga, ( Prawicą i ramieniem wyciągniętym ), nie jest dziwne że Chrystus będzie naszym ziemskim królem przyszłego królestwa, będzie sądził w jego imieniu tak jak dawniej sądzony był Izrael  przez Mojżesza, Jozuego. Otrzymując  prawicę swojego Ojca dostał nas pod swoje rozkazy i każdy kto uwierzył jemu.... uwierzył i Ojcu. Chrystus będzie wybierał sprawiedliwych i obsadzał  na stanowiskach  w Królestwie, proste i logiczne.

Bóg wymaga od nas byśmy postępowali honorowo wobec Niego, jak samuraje postępowali wobec swojego pana. Całe prawo  podkreślane przez proroków i które uwypuklił Chrystus to zasady prawa honorowego jakie wymaga od nas Bóg. Jak wspomniał Chrystus że jarzmo jego nie jest ciężkie, i miał rację. Każdego z nas na to stać  tylko trzeba się wyprzeć samego siebie, swojego kamiennego serca!.
Bushi

Liczba postów : 429

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics