Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by thewordwatcher on 17th Grudzień 2016, 03:34

Jest bardzo popularne posługiwanie się programem Stellarium w celu otrzymywania więcej detali w proroctwach, w szczególności z rozdziału 12 Apokalipsy.

Są także osoby, które kontaktują się ze mną ukazując i reklamując takie wzmacnianie Prawdy biblijnej.

Ostatnio miałem kilka emaili od jednej osoby i z braku większej wiedzy postanowiłem nieco przeżeglować Internet i zauważyłem ciekawe zjawisko. Zdecydowana większość jest za astrologią czy też za odczytywaniem przyszłości ze znaków na niebie.

Niełatwo było znaleźć artykuł negatywny na ten temat, ale znalazłem go.

Google tłumaczenie...

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.setapartpeople.com%2Fprophecy-sun-moon-stars&edit-text=&act=url

Trochę trudno czyta się to po polsku, ale wystarczy przeczytać wskazane wersety i moim zdaniem sprawa staje się bardzo jasna.

Biblia potępia wszelkie formy odczytywania przyszłości z gwiazd.

Nie ma także polecenia szukania takich znaków.

Masoneria jest oparta na: Jak u góry, tak na dole.

Kabała żydowska oparta jest na znakach Zodiaku. Co jest ciekawe, szatan kopiuje wszystko, co Bóg uczynił i zniekształca to na swoją stronę. 12 znaków zodiaku, 12 apostołów, 12 bram Jeruzalem.

Co jest najgorsze, 'Chrześcijanie' syjonistyczni głównie posługują się astrologią aby 'udowadniać' swoje rację w popieraniu współczesnego Izraela.

Po polsku jest także na ten temat.

https://www.gotquestions.org/Polski/astrologica-biblia.html

http://lewandowski.apologetyka.info/inne-tematy/astrologia-kamie,410.htm

P angielsku jest kilku 'chrześcijan' syjonistycznych, którzy z zapałem reklamują odczytywanie proroctw ze znaków Zodiaku.

https://www.youtube.com/watch?v=XXxVwpcXV0U

https://www.youtube.com/watch?v=4aKI3lR_3gw

Takie filmy są właśnie źródłami wielu fałszywych proroctw jak ostatnie proroctwa o roku 2012.

Teraz nam sie mówi o roku 2017 - październik czy listopad.

Wielu opiera się na programie Stellarium, w którym autor to wszystko przewidział i zaprogramował!

avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2405
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by Liksar on 17th Grudzień 2016, 12:06

To ja przypomnę w skrócie co Biblia mówi o astrologi wywodzącej się z wróżbiarstwa Wink

Henocha napisał:
8.

1 Azazel nauczył ludzi wyrabiać miecze, sztylety, tarcze i napierśniki. Pokazał im metale i sposób ich obróbki: bransolety i ozdoby, sztukę malowania oczu i upiększania powiek, bardzo cenne i wyszukane kamienie i wszelki [rodzaj] kolorowych barwników. I świat uległ zmianie.

2 Nastała wielka niegodziwość i wielki nierząd. Pobłądzili, a wszystkie ich drogi stały się zepsute.

3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.

4 Ludzie ginąc wołali, a głos ich doszedł do nieba.

6 Był o ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami.

7 Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael (...), Turiel, Jomiel, Araziel.

8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.


Henoch mówi wprost, że astrologów wychowali i nauczyli pierwsi upadli aniołowie.

Samo to jest już wystarczającym powodem do pomyślenia, czy jest to czymś dobrym .astrologia – wróżenie na podstawie aspektów, pozycji i wpływów ciał niebieskich[1]
jest to jedna z technik wróżenia.

A Biblia wiele razy mówi o Wróżbitach i astrologi !• Izajasza 47

(13) Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów.Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebios, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać.

(14) Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni - to nie jest żar węgli do ogrzewania ani ognisko, by dokoła niego siedzieć.

(15) Tak będzie u ciebie z twoimi czarownikami, z którymi się zadawałaś od młodości swojej: każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.3 Moj. 19:31(BW)

31. Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

3 Moj. 20:6(BW)

6. Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu.

3 Moj. 20:27(BW)
27. A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich.

5 Moj. 18:10- 12 (BW)
10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych.
12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.

5 Moj. 18:14(BW)
14. Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.


1 Sam. 28:3(BW)
3. Samuel już umarł i cały lud izraelski odbył po nim żałobę, i pochowali go w Ramie, rodzinnym jego mieście. Saul zaśusunął z kraju wywołujących duchy i wróżbitów.

2 Król. 17:17:20(BW)
17. Oddawali też na spalenie swoich synów i swoje córki i uprawiali czarodziejstwo i wróżbiarstwo, i całkowicie się zaprzedali, czyniąc to, co złe w oczach Pana i pobudzając Go do gniewu,
18. Oburzył się więc Pan bardzo na Izraela i odrzucił ich sprzed swego oblicza, tak iż pozostało tylko samo plemię judzkie.
19. Ale i Judejczycy nie przestrzegali przykazań Pana, Boga swego, a poszli za zwyczajami Izraela, jakie ten wprowadził.
20. Toteż Pan wzgardził całym rodem Izraela i upokorzył ich, i wydał ich w moc grabieżców, odrzuciwszy ich całkiem od siebie.

2 Król. 21:6(BW)
6. Również swego syna oddał na spalenie, uprawiał wróżbiarstwo i czary, ustanowił zażegnywaczy i wróżbitów i wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go.

1Krn 10:13(BR)
13. Śmierć spotkała Saula dlatego, iż dopuścił się wykroczeń przeciw Bogu; nie słuchał słów Boga. Szukał rady u wróżbitów, którzy wywoływali zmarłych,"

2 Kron. 33:6(BW)
6. On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom, ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go.

Izaj. 2:6(BW)
6. Lecz ty porzuciłeś swój lud, dom Jakuba, gdyż pełno jest wśród nich wróżbitów Wschodu i czarowników jak u Filistynów, a z cudzoziemcami zawierają umowy.


Izaj. 44:24-25(BW)
24. Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze Mną?
25. Który unicestwiam znaki kuglarzy, a z wróżbitów czynię głupców, odprawiam mędrców z niczym, a ich mądrość zamieniam w głupstwo.

Jer. 14:14(BW)
14. A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują.

Jr 14:14(BT)
14. I rzekł Pan do mnie: Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych serc - oto co wam przepowiadają.

Jer 27:9(BT)
9. Wy natomiast nie słuchajcie waszych proroków, waszych wróżbitów, waszych mających senne marzenia, waszych przepowiadaczy ze znaków ani waszych czarowników, którzy wam mówią: Nie pójdziecie w poddaństwo króla babilońskiego.

Jer 29:8(BT)
8. Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie.

Dan. 1:19-20(BW)
19. I król rozmawiał z nimi, a nie znalazł się wśród nich wszystkich taki jak Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz; i tak poszli na służbę do króla.
20. W każdej zaś sprawie, która wymagała mądrości i rozumienia, o którą pytał ich król, stwierdzał, że przewyższają dziesięciokrotnie wszystkich wróżbitów i magów, którzy byli w całym jego królestwie

Dan. 2:27-28(BW)
27. Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy.

28. Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnesarowi, co się stanie w przyszłych dniach.
Dan. 4:4(BW)
4. I przyszli wróżbici, czarownicy, Chaldejczycy i astrologowie, i opowiedziałem im sen; lecz nie podali mi jego wykładu.
Dan 4:4(BT)
4. Zjawili się więc wykładacze snów, wróżbici, Chaldejczycy i astrologowie. Opowiedziałem im sen, ale nie mogli mi podać jego wyjaśnienia.

Dan. 5:8(BW)
7. I zawołał król z całej siły, aby wprowadzono wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów. Wtedy król odezwał się i rzekł do mędrców babilońskich: Ktokolwiek przeczyta to pismo i poda mi jego wykład, ten będzie ubrany w purpurę, otrzyma złoty łańcuch na szyję i będzie rządził jako trzeci w moim królestwie.
8. Wtedy weszli wszyscy mędrcy króla, lecz nie mogli odczytać pisma i podać jego wykładu królowi.++


( zauważmy, że tak naprawdę astrologowie nie potrafią przepowiedzieć nic ! )

Zach. 10:2(BW)
2. Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia. Sny, które tłumaczą, są złudne, puste ich słowa pociechy. Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza.

Zach 13:2(BT)
2. Wówczas - wyrocznia Pana Zastępów - wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał. I wypędzę z kraju wróżbitów i ducha nieczystego.

Syr 34:5(BT)
5. Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej."

Mich 3:7(BR)
7. Wróżbici okryją się hańbą, wieszczowie będą musieli się wstydzić. Wszyscy bedą zasłaniać swe brody, bo Bóg nie udzieli już żadnej odpowiedzi."

Mich. 5:11(BW)
11. I wytrącę czary z twojej ręki, nie będzie także u ciebie wróżbitów.


3 Moj. 20:26(BW)
26. Będziecie mi więc świętymi, bo Ja jestem święty, Ja, Pan, i oddzieliłem was od innych ludów, abyście byli moimi
avatar
Liksar

Liczba postów : 972
Join date : 03/12/2015
Age : 21
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by Obserwator on 17th Grudzień 2016, 13:36

Również mnie podsyłano podobne materiały. Oczywiście pierwsze sekundy takich filmów "rozszyfrowujących" proroctwa na podstawie ruchu gwiazd, ułożenia konstelacji i zjawisk astronomicznych, odrazu mnie odrzucały z nieprzyjemnym odczuciem w głowie...

..."co za idiotyczne herezje!"

Nawiedzeni poszukiwacze sensacji, którzy ni w 5 ni w 10 nie rozumieją o czym mówi Słowo Boże, biorą się za odczytywanie proroctw z gwiazd mimo, że Bóg tego wyraźnie zabrania.

Wszystko rozchodzi się o totalny brak zrozumienia proroctw Objawienia. Chodzi oczywiście o "Niewiastę mającą koronę z 12 gwiazd i księżyc pod jej stopami".

Twierdzi się, że w konstelację zodiakalnej Panny wejdzie w przyszłym roku Jowisz, co ma oznaczać poczęcie i narodziny dzieciątka, jak to stoi w 12 rozdziale Apokalipsy.

Bzdury do potęgi entej, ale wskazały mi to osoby będące chrześcijanami, co bardzo mnie martwi.

Kolejny dowód, że chrześcijanie w ogóle nie znają Słowa i Woli Bożej, przez co szukają mądrości i odpowiedzi w szatańskich wynalazkach Sad
avatar
Obserwator

Liczba postów : 1194
Join date : 18/03/2015
Skąd : Poznań

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by Bushi on 17th Grudzień 2016, 14:43

Zgadza się panowie i panie,  astrologia, numerologia i wahadełka to nic innego jak alternatywne formy kontaktu z siłami demonicznymi. To swoisty mechanizm do kontaktowania się demonów z ludźmi bez potrzeby wchodzenia w bezpośrednią interakcje, na którą trzeba demonom wydawać pewnie sporą ilość energii.

Jak działa astrologia i numerologia tego do końca nie dowiemy się za szybko, lecz jedno możemy być pewni, pozwala w pewnych krótkich cyklach czasu programować rzeczywistość. To znaczy że nie tyle co przepowiedzieć co się stanie ale wymusić  nazwijmy to : "na świecie", by coś z dużym prawdopodobieństwem zaistniało. Moim zdaniem dlatego to jest kategorycznie zabronione przez Boga.

Istnieje również inna możliwość, która ma logiczne wytłumaczenie w fizyce kwantowej. Cykle o których wspomniałem są  do pewnego  stopnia do wglądu przez istoty anielskie  i  również demoniczne. Polegało by to na tym, że oni dokładnie wiedzą co może nam się przytrafić na  miesiąc w przód, i jedynie czego potrzebują by to się naprawdę wydarzyło to poinformować  człowieka i spowodować by silnie w to uwierzył.

To jest prawdopodobnie  cały mechanizm na którym opierają się wszelkie systemy wróżbitów, jedynie różnią się sposobem przekazywania informacji między człowiekiem a  istotami  obeznanymi w nadchodzących cyklach czasowych.  

Bóg stanowczo zabronił radzenia się takich źródeł ponieważ sprytne działanie złych duchów może przez to wpływać na rzeczywistość tu na ziemi, i dowolnie ją ukierunkowywać, czy  to  na zagładę kogoś, czy na bogactwo, lub objęcie władzy.

Więc dlaczego  wiele  wróżbitów się myli?. Oczywiście  prawdopodobnie to  przeciwdziałanie  aniołów Boga, które nie jednen cykl czasowy musiały prostować, wszystko przez to że jakiemuś królowi zachciało się zasięgać kłamliwego źródła informacji. W takich warunkach zabijanie wieszczków i szptuch, wróżbitów to wydaje się jak najbardziej na miejscu i zrozumiałe, tak musiało być , by Izrael nie został zniszczony doszczętnie. Niestety wiemy jak to się skończyło i jak to wyglądało później.

W ramach wyjaśnienia: to co piszę to moje rozmyślania, oparte na założeniach fizyki kwantowej, która moim zdaniem z ogromna nieudolnością opisuje czym jest świat  i jak może działać. Oczywiście prawda może wyglądać jeszcze inaczej.  
avatar
Bushi

Liczba postów : 429
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by Liksar on 18th Grudzień 2016, 22:48


Henocha 80
4 Księżyc zmieni swe zwyczaje i nie pojawi się w swoim czasie.

5 Jednakże w tych dniach ukaże się na niebie i przyjdzie(...) na czubku wielkiego wozu po stronie zachodniej zaświeci jaśniej niż zwykle.

6 I wielu dowódców gwiazd będących na służbie pobłądzi. Gwiazdy zmienią swój tor i kierunek i nie pojawią się w wyznaczonych im okresach.

7 Całe prawo gwiazd zostanie ukryte przed grzesznikami. Myśl mieszkańców ziemi ulegnie błędom. Pobłądzą i uznają gwiazdy za bogów. 8 Ogarnie ich mnóstwo nieszczęść i spadnie na nich kara, aby ich wszystkich zgładzić".

Czyli szukanie prawdy w gwiazdach, zwłaszcza teraz w czasach końca nie jest rozwiązaniem ! bounce

avatar
Liksar

Liczba postów : 972
Join date : 03/12/2015
Age : 21
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Kobieta z Objawienia 12 - znaki astronomiczne?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach