Znak Syna Człowieczego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Znak Syna Człowieczego

Pisanie by Edwedere on 14th Grudzień 2016, 00:05

Witajcie Kochani

Zakładam kolejny wydaje mi się ciekawy i być może ważny temat , właśnie jestem po dyskusji i analizie z Braćmi na FB i doszliśmy do ciekawych wniosków !

Przedewszystkim ja , Bartek , Kamil i wielu z nas obserwowało od jakiegoś czasu dziwne zjawisko na niebie , kilka dni temu widziałem pod rząd pewną gwiazdę nisko nad horyzontem bardzo jasna , przykłuła moją uwagę , 1 dnia Księzyc był względem niej równolegle dosłownie na przeciwko , drugiego dnia o podobnej porze był na górze o 90 stopni i trzeciego dnia już znowu wyżej ale w lewo oddalony , gwiazda jasna bardzo która pojawiła się jakoś nie dawno ??. Bartek który również obserwował zauważył dosłownie to samo co ja co inaczej mówi że wydaje mu się iż gwiazda jest jaśniejsza każdego dnia i potem znika. Przyszło nam w dyskusji przez myśl "Znak syna człowieczego"

Spójrzmy do proroctw

29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą rozpaczać wszystkie narody ziemi. I ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. (31) I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. (32) A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. (33) Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi. (34) Zaprawdę, powiadam wam. Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. (35) Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. napisał:

Ostatnio mieliśmy wiele nocy spadających gwiazd , było wiele dziwnych obiektów spadających z nieba jakby gwiazdy ? Jaśniały na niebie w nocy , dziwne zachowania księzyca

Kolejna ciekawa rzecz że gdy narodził się nasz zbawiciel również pojawiła się Gwiazda na niebie która była znakiem jego narodzin ? oraz drogowskazem dla męrdców

(1) Gdy zaś Isus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: (2) Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon. napisał:

(10) A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali. napisał:

Czy Kamil (Obserwator) Nie pisał że ta jasna gwiazda świeci na wschodzie ?? ja niestety nie znam się za bardzo na rozpoznawaniu kierunków Smile Więc pozostawiam to innym do analizy !

(4) I zgromadziwszy wszystkich arcykapłanów i nauczycieli ludu, wypytywał ich, gdzie się ma Chrystus narodzić? (5) A oni mu rzekli: W Betlejemie Judzkim; bo tak napisał prorok: (6) I ty, Betlejemie, ziemio judzka, wcale nie jesteś najmniejsze między książęcymi miastami judzkimi, z ciebie bowiem wyjdzie wódz, który paść będzie lud mój izraelski. (7) Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy. (Cool I posłał ich do Betlejemu i rzekł: Idźcie, dokładnie się dowiedzcie o dziecięciu, a gdy je znajdziecie, donieście mi, abym i ja poszedł oddać mu pokłon. (9) Oni zaś, wysłuchawszy króla, odeszli. A oto gwiazda, którą ujrzeli na Wschodzie, wskazywała im drogę, a doszedłszy do miejsca, gdzie było dziecię, zatrzymała się. (10) A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali. (11) I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę. (12) A ostrzeżeni we śnie, by nie wracali do Heroda, inną drogą powrócili do ziemi swojej. napisał:

Jeszcze taka myśl że szatańskie symbole pentagramy , gwiazda żydowska to taka parodia Gwiazdy czyżby upozorowali sobie znak Syna Człowieczego albo ma inne dno ?

Jak zawsze to nasze wspólne analizy , ale zaczyna to jakby pasować co o tym myślicie ??

Edwedere

Liczba postów : 209

Powrót do góry Go down

Re: Znak Syna Człowieczego

Pisanie by Odrodzony on 14th Grudzień 2016, 13:38

Ja tak samo jak Kamil uważam, że tym przyszłym znakiem Syna Człowieczego będzie – podobnie jak kiedyś – gwiazda, która pojawi się na wschodzie, z tym jednak, że tym razem jej blask - niczym blask błyskawicy - będzie tak wielki, że będzie jaśniała aż na zachodzie (co będzie tym bardziej spektakularne, że w tym samym czasie albo tuż przed pojawieniem się tego znaku nasze słońce będzie w zaćmieniu, księżyc nie da swego blasku, tylko przybierze kolor czerwony, zaś gwiazdy zaczną spadać z nieba), o czym powiedział sam Pan Isus:

Mt 24:
(27) Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (28) Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. (29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.

Do tego dojdzie do ogromnego trześnia ziemi i spadnie ogromny grad:

Ap 6:
(12) I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew. (13) I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. (14) Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. (15) A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. (16) I mówią do gór i do skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, (17) bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż zdoła się ostać?

Ap 11:
(19) Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad.

Ap 16:
(17) A siódmy wylał swą czaszę w powietrze: a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący: " Stało się! " (18) I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie. (19) A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina - gniewu zapalczywości swej. (20) I pierzchła każda wyspa, i gór już nie znaleziono. (21) I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu, bo plaga jego jest bardzo wielka.

Odrodzony

Liczba postów : 230

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 15th Grudzień 2016, 12:01

Odnośnie znaku Syna Człowieczego ciekawi mnie także zapis z Księgi Henocha mówiący o Księżycu...

Henocha 80

2 Jednakże w dni grzeszników lata staną się krótsze, ich nasienie opóźni się na ziemi i na polach, wszystko na ziemi zmieni się i nie pojawi się w swoim czasie. Ustanie deszcz, bo niebo [go] zatrzyma.

3 W tych czasach owoce ziemi opóźnią się i nie będą rosnąć w odpowiednim czasie. Tak samo owoce drzew nie pojawią się w swoim czasie.

4 Księżyc zmieni swe zwyczaje i nie pojawi się w swoim czasie.

5 Jednakże w tych dniach ukaże się na niebie i przyjdzie(...) na czubku wielkiego wozu po stronie zachodniej zaświeci jaśniej niż zwykle.

6 I wielu dowódców gwiazd będących na służbie pobłądzi. Gwiazdy zmienią swój tor i kierunek i nie pojawią się w wyznaczonych im okresach.

Słowa te mówią także o pewnych znakach, jakimi będą odmienne zachowania Księżyca i gwiazd, które zmienią swe zwyczają i nie pojawią się na swych odwiecznych miejscach.

To zdanie bardzo mnie intryguje...

"Jednakże w tych dniach ukaże się na niebie i przyjdzie(...) na czubku wielkiego wozu po stronie zachodniej zaświeci jaśniej niż zwykle."

Myślę, że "dni grzeszników" nawiązują do dni obecnych, kiedy to grzech i bezprawie ogarniają całą ziemię jak za dni Noego.

Dlaczego intryguje mnie powyższe zdanie?

Ponieważ mówi nam dokładnie, co będzię działo się w tych dniach z Księżycem!

Czy jest coś nietypowego np. w ostatnim czasie, co się z nim działo???

Mnie zasatnawiają dość częste zjawiska tzw. "Super Księżyca".

W tym roku miało to mieksce chyba ze 3 razy, a czy z przeszłości pamięta ktoś, by tak często miało miejsce coś podobnego???

"na czubku wielkiego wozu po stronie zachodniej zaświeci jaśniej niż zwykle".

Zwracał ktoś na to w ogóle uwagę???
Obserwator

Liczba postów : 1211

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Odrodzony on 29th Grudzień 2016, 12:09

To bardzo ciekawe Kamilu co napisałeś i myślę, że trzeba się bliżej przyjrzeć zachowaniu księżyca w przeszłości i obecnie. Ja także uważam, że niezwykłe zachowanie księżyca i gwiazd będzie kolejnym, specjalnie przygotowanym przez Pana, Boga wyraźnym znakiem na niebie, który pozwoli nam na prawidłowe rozpoznanie czasów ostatecznych.

Ale a propos gwiazd – mnie zaciekawił jeszcze dalszy fragment księgi Henocha:

80.
(4) Księżyc zmieni swe zwyczaje i nie pojawi się w swoim czasie.
(5) Jednakże w tych dniach ukaże się na niebie i przyjdzie(...) na czubku wielkiego wozu po stronie zachodniej zaświeci jaśniej niż zwykle
.
(6) I wielu dowódców gwiazd będących na służbie pobłądzi. Gwiazdy zmienią swój tor i kierunek i nie pojawią się w wyznaczonych im okresach.
(7) Całe prawo gwiazd zostanie ukryte przed grzesznikami. Myśl mieszkańców ziemi ulegnie błędom. Pobłądzą i uznają gwiazdy za bogów.

(Cool Ogarnie ich mnóstwo nieszczęść i spadnie na nich kara, aby ich wszystkich zgładzić.

Ludzie będą uznawać gwiazdy za bogów… Gwiazdy, czyli upadłych aniołów. A jakie nazwy nadał świat szatana niektórym grupom gwiazd stworzonych przez Pana, Boga? Otóż m.in. nazwał je imionami pogańskich „bogów” oraz ich potomstwa i różnych ich stworów (nazwy łacińskie):

Andromeda
Aries (baran)
Gemini
Taurus
Cefeus
Cepheus
Centaurus
Eridanus
Phoenix
Hercules
Hydra
Cassiopeia
Cygnus
Pegasus
Perseus

Wychodziłoby na to, że być może takie m.in. imiona przybiorą sobie w czasach ostatecznych upadli aniołowie. Można więc śmiało powiedzieć, że historia ludzkości w czasach dni ostatnich na wielu poziomach zatoczy pełne koło – 360 stopni.

Odrodzony

Liczba postów : 230

Powrót do góry Go down

Pisanie by Edwedere on 29th Grudzień 2016, 16:21

"Wychodziłoby na to, że być może takie m.in. imiona przybiorą sobie w czasach ostatecznych upadli aniołowie. Można więc śmiało powiedzieć, że historia ludzkości w czasach dni ostatnich na wielu poziomach zatoczy pełne koło – 360 stopni.   Odrodzony  

Odrodzony i to podsumowanie w 10tke , już dawno o tym myślałem i nie raz mówiłem że tak to widzę Smile i zgadzam się z tym co napisałeś

Edwedere

Liczba postów : 209

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 18th Styczeń 2017, 09:53

Pewien znajomy zwrócił moją uwagę na szczegół odnośnie pojawienia się gwiazdy Syna Człowieczego, która prowadziła mędrców ze wschodu do Betlejemu...

Mateusza 2

(7) Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy.

(16) Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.

Z powyższego wynika, że owa gwiazda - znak Syna człowieczego, była widoczna na niebie przez 2 lata!
Obserwator

Liczba postów : 1211

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics