Sąd Boży na pustyni

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Sąd Boży na pustyni

Pisanie by Łukasz.s on 22nd Listopad 2016, 18:42

Z ewangeli Mateusza, roz. 19:

(27) Wtedy odpowiadając Piotr rzekł mu: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za tobą; cóż za to mieć będziemy?

(28) A Isus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście plemion izraelskich.

(29) I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny.

(30) A wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

Sędzią Izraela będzie nie tylko Syn Człowieczy, ale również 12 apostołów, którzy z nim byli.

A tu w ewangeli Jana, roz. 5 Isus mówi o tym kto będzie oskarżał Izraelitów. Będzie to sam Mojżesz. Mojżesz, który przekazał Izraelitom prawo Boże. Mało tego ten fragment zaprzecza pismom Pawła, który twierdzi że prawo zostało anulowane.

(43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.

(44) Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?

(45) Nie myślcie, że Ja was będę oskarżał przed Ojcem; oskarża was Mojżesz, w którym wy złożyliście nadzieję.

(46) Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.

(47) A jeśli jego pismom nie wierzycie jakże uwierzycie moim słowom?

Łukasz.s

Liczba postów : 60

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 22nd Listopad 2016, 18:48

Nie byłbym taki pewny Liksarze !!

Pewne rzeczy nie jestem w stanie poprzeć Pismem ale w myśl "wielu powołanych a mało wybranych "  , po za tym szatan totalnie kombinuje!!!

Pamiętam że kilka jeszcze lat temu byłem pod wpływem "objawień" które mówiły że jak przyjdzie ten czas należy po zaklejać/zasłonić  wszystkie okna i nie wychodzić przez trzy dni. Dodatkowo pokropić wodą święconą wszystkie okna itp. ( co też swego czasu uczyniłem ) ... totalny odjazd, aż sam się sobie dziwię że mogłem być tak wtedy przez to wszystko być zmanipulowany i prowadzony na uwięzi emocji bez intelektualnego zrozumienia czy też w ogóle używania intelektu.

Wszystko na zasadzie emocji, prania mózgu od dzieciństwa.

Życzyłbym sobie Liksarze  aby tak było jak piszesz ale ...

niektórzy ... mogą nie zrozumieć i tego znaku.
Iraeneus

Liczba postów : 408

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 22nd Listopad 2016, 19:04

Lukasz.s napisał:Z ewangeli Mateusza, roz. 19:

(27) Wtedy odpowiadając Piotr rzekł mu: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za tobą; cóż za to mieć będziemy?

(28) A Isus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście plemion izraelskich.

(29) I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny.

(30) A wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi.

Bardzo a to bardzo ważny cytat. Przypomniało mi się jak kiedyś w 2005r. porzuciłem rodziców, rodzeństwo i wyjechałem do Krakowa .. wstąpiłem do Zakonu.

Wszystko to czyniłem właśnie w tym duchu.

Teraz już mam rodzinę, i nie widzę teraz potrzeby aby ją porzucić. Gdzie miałby pójść, co robić? Założyć wspólnotę na wzór  pierwszych chrześcijan?

Dołączycie Bracia i Siostry??

Zadaj te pytania z przekąsem aby  was pobudzić do myślenia??

Nie tak jak Andrzej który pisze że jego żona odmówiła bycia chrzestną!! ( Andrzeju nie obrażaj się )  i to jest świadectwo. Tu chodzi o moją żonę, jakby była po mojej stronie też byśmy nie takie rzeczy czynili.

Na pewno wyjechalibyśmy  i budowali wspólnotę pierwszych chrześcijan lub ewangelizowali  i co Bóg jeden dałby nam w łasce zrobić.

Iraeneus

Liczba postów : 408

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 22nd Listopad 2016, 21:15

Ireaneus, po prostu zakładam że Twoja żona to dobra kobieta z dobrym sercem, która po prostu nie zna prawdy.Very Happy

Temu tak napisałem, oczywiście pewności nie mamy.

Ja np. wiem że moi rodzice to dobrzy ludzie, po prostu nie znają prawdy i wiem że jak Bóg wróci to zrozumieją to, bo modlę sie o to i wiem że teraz pomimo chodzenia do kościoła, przestrzegają przekazań Bozych ( oprócz niestety bałwochwalstwa ) i to po prostu dobrzy ludzie zagubieni w świecie szatana Smile

Lecz wiadomo, nigdy 100% pewności nie mamy.
Liksar

Liczba postów : 908

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 22nd Listopad 2016, 22:36

WEDŁUG MNIE! ( Smile ) sprawa wygląda tak, że będziemy uciekać przed widocznym zagrożeniem, gdy już nie będziemy mieli nadziei na ucieczkę i widmo zagłady zajrzy nam w oczy zostaniemy ocaleni przez Boga w cudowny sposób nawet ci, którzy nie wierzą w Boga i ci którzy łamią przykazania w nieświadomy lub świadomy sposób, ale są dziedzicami Ludu Bożego (nie stawiam tego za pewnik i nie popieram tego dokładnymi cytatami więc nie zamierzam o tę część hipotezy kruszyć kopii).
Podczas wędrówki i na pustyni wszyscy będą widzieć na czym polega wierność Bogu i na czym polega wypełnianie Jego przykazań. Ci którzy będą wierni Bogu i zastosują się do Jego nakazów wejdą do ziemi obiecanej, a buntownicy i grzesznicy zostaną wykluczeni z grona ludu Bożego i nie wejdą do ziemi obiecanej lub wręcz zgina na pustyni. I to będzie pierwszy rodzaj sądu, czyli bardziej próba. Nikt nie podważy że ktoś został niesprawiedliwie "wyrzucony na zewnątrz" gdyż każdy będzie naocznie widział za co został potępiony. Będzie to sąd na początku odbudowy królestwa przed jego 1000 letnim panowaniem i będzie on głównie dotyczył Ludu Bożego (Izraela) tzw sąd na pustyni (być może będzie dotyczył także innych ludów historycznie i aktualnie związanych z Izraelem).

Drugi rodzaj sądu to sąd ostateczny nad całą ludzkością i ten będzie miał miejsce na koniec tysiącletniego królestwa przed "rozlaniem" się jego władzy na całą ziemię i przed ostatecznym objęciem władzy przez samego Boga i wydaje mi się że ten rodzaj sądu może przybrać formę przynajmniej taki schemat jak podał na początku Henryk.
Czyli każdy staje przed sądem, ale najprawdopodobniej nie każdemu zostanie wytoczony proces, wydaje mi się że mówi o tym Isus w kazaniu na górze i pisałem o tym wcześniej, że "sprawa będzie nam wytoczona" jeśli znajdzie się ktoś, kto nas zechce o coś oskarżyć, lub będzie to "sprawa z urzędu" o drastycznym i świadomym łamaniu przez nas przykazań. Wyrok zostanie wydany po rozpoznaniu sprawy. Każdy będzie mógł się bronić, ale nie po to aby udowodnić Bogu że nie ma racji, ale aby inni zobaczyli dlaczego taki a nie inny wyrok zapadł. Bóg najprawdopodobniej będzie miał gotowe wyroki, ale proces będzie pokazem dla pozostałych aby zobaczyli naocznie dlaczego zapadł taki wyrok a nie inny.
efraimita

Liczba postów : 218

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 29th Listopad 2016, 22:38

W wizji Pałacu Bożego u Henocha można przeczytać jak to obłoki i mgła zawołały do niego i jak to błyskawice ponagliły go a wiatr uniósł i porwał go do nieba.

Tak sobie pomyslałam że było by to bardzo logiczne gdyby tak właśnie odbyło się porwanie Ludu Bożego.na pustynię.

Wiatru nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać a wiemy że kieruje nim Bóg.

Byłoby niesamowite widowisko gdyby np w trąbach powietrznych unosili się ludzie albo ot tak z bardzo mocnym wiejącym wiatrem.

Bo np.teleportacja czy coś w tym stylu  nie bardzo pasuje czyli nagle nie wyjaśnione znikanie ludzi,przecież cały świat musi się dowiedzieć co się wydarzyło czyli musi to być widoczne dla wszystkich by pojęli znaczenie tego niesamowitego wydarzenia które ma nastąpić .

"Ujrzałem następującą wizję:

Oto o bloki zawołały do mnie w widzeniu i mgła do mnie zawołała, i droga gwiazd, i błyski błyskawic ponagliły mnie i popchnęły mnie, i w widzeniu wiatry uniosły mnie i porwały mnie, i uniosły mnie do nieba. "
Kasia

Liczba postów : 1044

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics