7 wieków ziemi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

7 wieków ziemi

Pisanie by Hugo on 11th Październik 2016, 18:03

Na forum poznaliśmy wiele proroctw, które mają podwójne znaczenie lub spełniają się dwa razy
Przykład takiego proroctwa:
Eze 20:35  I zaprowadzę was na pustynię ludów, i tam będę się procesował z wami twarzą w twarz;
Na jego wypełnienie czekamy kiedy będziemy wzięci na pustynię, ale 1 raz już się wypełniło, kiedy Isus dwukrotnie nauczał na pustyni kilka tysięcy osób.
Inne takie proroctwa to np. wygnanie z ziemi Izraelskiej, zburzenie świątyni, poczęcie syna przez niewiastę i wiele innych
Na tej bazie chciałabym podzielić się przemyśleniami na temat proroctwa które otrzymał Nabukodonozor i było zapisane w księdze Daniela
Jeśli Bóg nakazał zapisanie jakiegoś proroctwa, a pozornie dotyczy ono tylko jednej osoby, to na pewno jest skierowane też do nas. Przypowieści i porównania są normalnym językiem w biblii, więc należy te porównania odczytać.

Oto proroctwo z wyjaśnieniem Daniela:

Dan 4:7  A oto co widziałem na moim łożu: Widziałem, a oto w środku ziemi było drzewo, a jego wysokość była duża.
Dan 4:8  Drzewo to rosło i było potężne; jego wysokość sięgała nieba, a było widoczne aż po krańce całej ziemi.
Dan 4:9  Liść jego był piękny, owoc jego obfity i był na nim pokarm dla wszystkich. Zwierzęta polne szukały pod nim cienia, a w jego gałęziach gnieździło się ptactwo niebieskie i żywiło się z niego wszelkie ciało.
Dan 4:10  A oto co jeszcze oglądałem w widzeniach na swoim łożu, Oto anioł święty zstępował z niebios.
Dan 4:11  Wołał donośnym głosem i tak rzekł: Zetnijcie to drzewo i obetnijcie jego gałęzie, zerwijcie jego liść i rozrzućcie jego owoc: niech się rozbiegną spod niego zwierzęta i ptactwo z jego gałęzi.
Dan 4:12  Lecz jego pień korzenny pozostawcie w ziemi, w obręczy żelaznej i miedzianej na niwie zielonej; niech rosa niebieska go zrasza i niech ma udział ze zwierzętami polnymi w ziołach ziemi!
Dan 4:13  Jego ludzkie serce niech się odmieni, niech mu będzie dane serce zwierzęce! I niech przejdzie nad nim siedem wieków!
Dan 4:14  Na rozstrzygnięciu stróżów opiera się ten wyrok, a sprawa jest postanowiona przez świętych, a to w tym celu, aby żyjący poznali, że Najwyższy ma moc nad królestwem ludzkim; daje je, komu chce, może nad nim ustanowić najuniżeńszego z ludzi.
Dan 4:15  Oto sen, który widziałem ja, król Nebukadnesar, a ty, Baltazarze, wyłóż mi go, gdyż żaden z mędrców mojego królestwa nie mógł mi oznajmić jego wykładu, ale ty możesz, gdyż duch świętych bogów jest w tobie.
Dan 4:16  Wtedy Daniel, zwany Baltazarem, przez krótki czas był osłupiały i przerażony w swoich myślach. Król zaś odezwał się i rzekł: Baltazarze, sen i wykład niech cię nie trwożą! Baltazar odpowiedział i rzekł: Panie mój! Ten sen dotyczy twoich nieprzyjaciół, a jego wykład twoich przeciwników.
Dan 4:17  Drzewo, które widziałeś, które rosło i było potężne, którego wysokość sięgała nieba, a było widoczne na całej ziemi,
Dan 4:18  Którego liście były piękne, a owoc obfity, i które miało pokarm dla wszystkich, pod którym mieszkały zwierzęta polne, a w jego gałęziach gnieździły się ptaki niebieskie
Dan 4:19  To jesteś ty, królu: rosłeś i stałeś się potężny, twoja wielkość urosła i sięga nieba, twoja władza rozciąga się aż po krańce ziemi.
Dan 4:20  A to, że król widział anioła, świętego, zstępującego z nieba i mówiącego: Zetnijcie to drzewo i zniszczcie je, lecz jego pień korzenny pozostawcie w ziemi, w obręczy żelaznej i miedzianej, na niwie zielonej, aby rosa niebieska go zraszała i by miał udział ze zwierzętami polnymi, aż przejdzie nad nim siedem wieków!
Dan 4:21  Taki jest wykład, królu, i takie jest rozstrzygnięcie Najwyższego o królu, moim panu:
Dan 4:22  Wypędzą cię spośród ludzi, mieszkać będziesz ze zwierzętami polnymi i jak bydło trawą karmić cię będą; będzie cię zraszać rosa niebieska, siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że daje je temu, komu chce.
Dan 4:23  A to, że polecono pozostawić pień korzenny drzewa, znaczy: Królestwo twoje będzie ci zachowane, gdy poznasz, że władza należy do niebios.
Dan 4:24  Dlatego, królu, niech ci się spodoba moja rada: Zmaż swoje grzechy sprawiedliwością, a swoje winy miłosierdziem nad ubogimi, może wtedy twoje szczęście będzie trwałe!
Dan 4:25  To wszystko wydarzyło się Nebukadnesarowi:
Dan 4:26  Gdy bowiem król Nebukadnesar po upływie dwunastu miesięcy przechadzał się po pałacu królewskim w Babilonie,
Dan 4:27  Odezwał się król i rzekł: Czy to nie jest ów wielki Babilon, który zbudowałem na siedzibę króla dzięki potężnej mojej mocy i dla uświetnienia mojej wspaniałości?
Dan 4:28  Gdy słowo to było jeszcze na ustach króla, zagrzmiał głos z nieba: Oznajmia ci się, królu Nebukadnesarze, że władza królewska zostaje ci odjęta.
Dan 4:29  Będziesz wypędzony spośród ludzi, będziesz mieszkał ze zwierzętami polnymi, trawą jak bydło będą cię karmić i siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce.
Dan 4:30  W tej chwili spełniło się słowo na Nebukadnesarze: Wypędzony został spośród ludzi i jadał trawę jak bydło, a rosa niebieska zraszała jego ciało, aż jego włosy urosły jak u orłów pierze, a jego paznokcie jak u ptaków pazury.
Dan 4:31  A po upływie dni ja, Nebukadnesar, podniosłem oczy ku niebu; a gdy znowu rozum mi powrócił, wtedy błogosławiłem Najwyższego, a Żyjącego wiecznie chwaliłem i wysławiałem, gdyż jego władza jest władzą wieczną, a jego królestwo z pokolenia w pokolenie.
Dan 4:32  A wszyscy mieszkańcy ziemi uważani są za nic, według swojej woli postępuje z wojskiem niebieskim i z mieszkańcami ziemi. Nie ma takiego, kto by powstrzymał jego rękę i powiedział mu: Co czynisz?
Dan 4:33  W tym właśnie czasie powrócił mi rozum i dostojność i powróciła mi moja okazałość na chwałę mojego królestwa; moi doradcy i moi dostojnicy szukali mnie i znowu przywrócono mnie do godności królewskiej i dano mi jeszcze większą władzę.
Dan 4:34  Teraz ja, Nebukadnesar, chwalę, wywyższam i wysławiam Króla Niebios, gdyż wszystkie jego dzieła są prawdą i jego ścieżki są sprawiedliwością. Tych zaś, którzy pysznie postępują, może poniżyć.

7 wieków to 7 tysięcy lat ziemi. Drzewo symbolizuje całą ziemię, na której znajduje się pokarm i schronienie dla wszystkich. Taka ziemia jest na początku stworzenia, i niestety stała się miejscem dzikim i niebezpiecznym. Po upływie 7 tysięcy lat ziemia ma być ponownie doskonałym miejscem a ludzie doskonałymi ludźmi. Dopiero po 7000 lat ludzkość będzie zdolna do życia pod Bożym panowaniem, co oznacza, że jesteśmy w tragicznym położeniu, bo nie jesteśmy jeszcze w stanie tego dokonać. Ale królestwo może być nam dane warunkowo.

W tej chwili mamy 5777 rok kalendarza Żydowskiego. Podejrzewam że jest fałszywy. Faktem jest, że licząc biblijnie świat liczy blisko 6000 lat, ale nie przekracza tej liczby. 7000 lat będzie istniała ziemia i po tym czasie nastąpi Boże Królestwo. Przed nastaniem królestwa będą jeszcze 3,5 roku ucisku, królestwo tysiącletnie i krótki czas, gdy zostanie wypuszczony szatan. Ten ostatni nie jest podany, myślę że może to być np. 20 lat, by wyraźnie było widać owoce działalności szatana i by każdy z żyjących wówczas ludzi mógł ocenić je sam. Już za Daniela podany był przybliżony czas końca świata, tylko czas działalności szatana jest zagadką, więc my ani on nie znamy dokładnego czasu wydarzeń  i nie będziemy ich znać.

Hugo

Liczba postów : 206

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: 7 wieków ziemi

Pisanie by Aleksander on 11th Październik 2016, 22:17

Wiele różnych proroctw znów wskazuje że niebawem nastąpi wyzwolenie te które podałeś znów i lata że troche czasu minie, najlepszą metodą jest byc po porstu przyzwoitym człowiekiem przestrzegającym prawa Bożego i całkowite zaufanie do Boga i do Syna. Żyjąc według prawa jażmo nie jest ciężkie Smile Chociaż człowiek chciałby już. Pozdrawiam bracia i siostry.

Aleksander

Liczba postów : 47

Powrót do góry Go down

Pisanie by Iraeneus on 13th Październik 2016, 10:28

No ja bym to napisał  że 7 wieków  ale razem z 1000 letnim Królestwem Bożym!

Przecież do 1000 letniego Królestwa Bożego powstanie nie wielu, zmartwychwstaną Ci tylko co przelali krew dla świadectwa o Bogu! A w samy Królestwie będziemy umierać, co prawda wiekowo ale zawsze. Będziemy się tam uczyć do tego jak w pełni być dla Boga.

Po to nawet jest wyodrębnione 1000 letnie Królestwo Boże od Tego wiecznego Królestwa Bożego.

Więc .... możemy być już blisko Smile Bożych obietnic.

Te brakujące dwieście kilkadziesiąt lat  ( 5777 + 1000 ) może być w "granicach błędu statystycznego".... Shocked
Iraeneus

Liczba postów : 504

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 13th Październik 2016, 10:48

Właśnie to miałam na myśli, że minęło prawie 6000 lat, później będzie 3,5 roku ucisku, 1000 letnie królestwo i krótki czas ponownej działalności szatana, ten ostatni czas nie jest podany. Po przemyśleniu stwierdzam, że na koniec tych 7000 lat może być też sąd nad całą ludzkością.
Niestety samodzielne obliczenie który mamy rok mnie przerasta. A nawet jeśli bym policzyła, to ostatni czas jest niewiadomą, wiemy że jest blisko, ale nie wiemy kiedy Smile

Hugo

Liczba postów : 206

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics