Straż Boża

Go down

Straż Boża Empty Straż Boża

Pisanie by lusia on 11th Maj 2016, 18:56

po art. Obserwatora ta moja myśl nie daję mi spokoju... tu zamieszczę fragment , który wiele wyjaśnia:

Izajasza 62,1

"(1) Ze względu na Syjon nie będę milczał i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia.

(2) Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą.

(3) Będziesz wspaniałą koroną w ręku Pana i królewskim zawojem w dłoni twojego Boga.

(4) Już nie będą mówić o tobie: "opuszczona", a o twojej ziemi nie będą mówić: "pustkowie", lecz będą cię nazywali: "Moja Rozkosz" a twoją ziemię: "Poślubiona", gdyż Pan ma w tobie upodobanie, a twoja ziemia zostanie poślubiona.

(5) Bo jak młodzieniec poślubia Pannę, tak poślubi cię twój Odnowiciel, a jak oblubieniec raduje się z oblubienicy, tak twój Bóg będzie się radował z ciebie.

(6) Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie!

(7) I nie dajcie mu spokoju, dopóki nie odbuduje Jeruzalemu i dopóki nie uczyni go sławnym na ziemi!

(8 ) Pan przysiągł na swoją prawicę i na swoje mocne ramię; Już nigdy nie dam twojego zboża na pokarm twoim nieprzyjaciołom, a cudzoziemcy nie będą pili twojego wina, przy którym mozolnie pracowałeś,

(9) Lecz ci, którzy zbierają zboże, sami je będą spożywać i wysławiać Pana, a ci, którzy zbierają wino, sami będą je pić w przedsionkach mojej świątyni.

(10) Przechodźcie, przechodźcie przez bramy, gotujcie drogę ludowi! Torujcie, torujcie ścieżkę, usuwajcie kamienie, podnieście sztandar nad ludami!

(11) Oto Pan ogłosił aż po krańce ziemi: Powiedzcie córce syjońskiej: Oto nadchodzi twoje zbawienie, oto jego zapłata idzie z nim, a jego nagroda jest przed nim.

(12) I nazwą ich ludem świętym, odkupionymi Pana, a ciebie nazwą "Poszukiwaną", a nie miastem porzuconym."


Widać tu że przy końcu czasów strażnicy będą odgrywać znaczącą rolę w przygotowaniu drogi dla Chrystusa. Bóg ich wzywa do "obserwowania i komentowania" wydarzeń ,do ostrzegania Jego Ludu. Ich rola to także baczna "obserwacja " nieprzyjaciela. Moim zdaniem można ich połączyć z tajemniczą liczbą 144 tyś ale to tylko moje zdanie


"(6) Bo tak rzekł do mnie Pan: Idź, wystaw strażnika, niech doniesie, co widzi.

(7) Gdy ujrzy jeźdźców, zaprzęgi konne, jeźdźców na osłach, jeźdźców na wielbłądach, niech nasłuchuje uważnie, bardzo uważnie!

(8 ) Wtem zawołał strażnik: Na strażniczej wieży, Panie, ustawicznie stoję dzień w dzień i trwam na warcie noc w noc.

(9) I oto tu nadchodzi oddział jeźdźców, zaprzęgi konne. I odezwał się głos: Upadł, upadł Babilon i wszystkie posągi jego bogów potrzaskane na ziemi.

(10) O, ludu ty mój, wymłócony i podeptany na klepisku! Co usłyszałem od Pana Zastępów, Boga izraelskiego, to wam zwiastowałem"

Izajasza 21,6


"(1) Muszę stanąć na mym posterunku, udać się na basztę; muszę wypatrywać i baczyć, co mi powie, co odpowie na moją skargę.

(2) I odpowiedział mi Pan, mówiąc: Zapisz to, co widziałeś, i wyryj to na tablicach, aby to można szybko przeczytać"

Habakuka 2,1
lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by lusia on 12th Maj 2016, 07:43

(4) Potem rzekł do mnie: Synu człowieczy! Idź, udaj się do domu izraelskiego i przemów do nich moimi słowami!

(5) Gdyż jesteś posłany nie do ludu niezrozumiałej mowy i ciężkiego języka, lecz do domu izraelskiego,

(6) Nie do wielu ludów niezrozumiałej mowy i ciężkiego języka, których słów nie zrozumiałbyś. Gdybym do nich cię posłał, usłuchaliby cię.

(7) Lecz dom izraelski nie będzie chciał cię usłuchać, bo oni nie chcą mnie słuchać, gdyż cały dom izraelski ma czoło zuchwałe i serce nieczułe.

(Cool Oto Ja uczyniłem twoją twarz tak samo zuchwałą jak ich twarz i twoje czoło tak samo jak ich czoła,

(9) Jak diament twardszy niż krzemień uczyniłem twoje czoło. Nie bój się ich i nie drżyj przed nimi, gdyż to dom przekory!

(10) Nadto rzekł do mnie: Synu człowieczy! Wszystkie moje słowa, które będę mówił do ciebie, przyjmij do serca i słuchaj uszami!

(11) Idź więc, udaj się do wygnańców, do synów twojego ludu i przemów do nich, i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan - czy będą słuchać, czy też nie.

(12) Potem Duch podniósł mnie; i słyszałem za sobą potężny łoskot, gdy chwała Pana podniosła się ze swojego miejsca.

(13) A był to szum skrzydeł żywych istot, gdy się nawzajem dotykały, oraz turkot kół tuż przy nich, potężny łoskot.

(14) A Duch podniósł mnie i porwał z sobą. I szedłem w zaprawionym goryczą podnieceniu ducha, a ręka Pana mocno mi ciążyła.

(15) I przybyłem do Tel-Abib do wygnańców mieszkających nad rzeką Kebar, i przebywałem tam osłupiały siedem dni wśród nich.

(16) A po upływie siedmiu dni doszło mnie słowo Pana tej treści:

(17) Synu człowieczy: Na stróża domu izraelskiego cię powołałem! Ilekroć usłyszysz słowo z moich ust, ostrzeż ich w moim imieniu.

(18) Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew.

(19) Lecz jeżeli ty ostrzeżesz bezbożnego, a on nie odwróci się od swojej bezbożności i od swojej bezbożnej drogi, wtedy on umrze z powodu swojej winy, a ty uratujesz swoją duszę.

(20) Gdy zaś sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełni bezprawie - a Ja doprowadzę go do upadku i on umrze, to jeżeli nie ostrzeżesz go, wtedy on umrze z powodu swojej winy, i nie będzie się pamiętało jego sprawiedliwych czynów, których dokonał, lecz ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.

(21) Lecz jeżeli ty ostrzeżesz sprawiedliwego, aby sprawiedliwy nie zgrzeszył, i on nie zgrzeszy, to na pewno pozostanie przy życiu, ponieważ dał się ostrzec, a ty uratowałeś swoją duszę.


Ezechiela 3.4


Oczywiście patrzę na to w kontekście Czasów Ostatecznych. Widać po tym fragmencie iż Strażnik ( Straż) to bardzo poważne , odpowiedzialne zadanie. Chodzi tu o dusze Strażników.

A kto będzie Chrystusowi , pomagał, sądzić czyż nie 144 tysiące sprawiedliwych? Pomagał to takie ludzkie słowo ale raczej chodzi mi o wspieranie
lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by thewordwatcher on 14th Maj 2016, 11:53

Lusiu.... pierwszy twój post jest niezwykle ciekawy i zapowiada proroczo strażników czy raczej stróżów, którzy ogłaszają innym to, co widzą. Co jest ciekawe, to fakt, że Bóg stwierdza, że to On ich tam w tym celu umieścił.

Natomiast przykład z Ezechiela jest nieco przesadzony, ponieważ ten fragment pokazuje nam namaszczenie czy wyznaczenie Ezechiela na stróża Izraela oraz na proroka Bożego. Tym samym Bóg uczynił Ezechiela odpowiedzialnym przed Bogiem za swoje posłannictwo.

Jeżeli Bóg rozkaże Ezechielowi kogoś ostrzec, a ten nie ostrzeże, sam poniesie śmierć z powodu nieposłuszeństwa wobec Boga. Jest obowiązek ostrzegania, ale w tym przypadku ów obowiązek ma niezwykle mocny wyraz i MUSI wykonać bezpośrednie polecenie Boga.

Owe wyznaczenie Ezechiela jako proroka było w czasie Ezechiela ale dzisiaj tego nie można zastosować, ponieważ nikomu z nas Bóg osobiście nie wydaje (jeszcze) poleceń ale... w każdej chwili możemy się tego spodziewać i pojawią się osoby wyznaczone przez Boga do ogłaszania Jego wyroków czy poleceń!

Pod tym kątem te wersety są ważne.

Ale te dwa wersety są niezwykle budujące nas i podane we właściwym czasie.


(6) Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem stróżów: przez cały dzień i przez całą noc, nigdy nie umilkną. Wy, którzy wyznajecie Pana, nie milczcie!

(7) Bo nie ma nikogo takiego jak ty, kiedy on ustanowił  sobie siedzibę i uczynił Jerusalem chwałą na ziemi.


Ostatnie zdanie (7) jest zmasakrowane przez masoretów - teraz wstawiłem właściwe znaczenie.Werset 11 także jest zmasakrowany, poniżej jego właściwe tłumaczenie.


(11) Oto Pan ogłosił aż po krańce ziemi: Powiedzcie córce syjońskiej: Oto twój zbawiciel przyszedł do ciebie, mając swoją nagrodę i jego dzieło przed jego twarzą.

Czeka nas niezwykły przywilej ogłoszenia córce syjońskiej przyjścia Zbawiciela!

Jesteśmy jedyni w Polsce, którzy to ogłaszają! Trzeba się tym zająć jeszcze bardziej ochoczo!!!


Sprawdziłem dokładnie, ze cały 62 rozdział Izajasza został zmasakrowany przez masoretów i teraz przetłumaczyłem go z angielskiego.

Teraz ma on sens!

http://www.bibliamesjanska.com/Iz/62.html

Proszę sobie porównać z BW!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by lusia on 14th Maj 2016, 12:25

Jes tbardzo wersetow o Strozach. Musze jeszcze wstawić.


Kain do Boga powiedział że nie jest Stróżem Abla na przyklad Rodzaju 4.9


lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by lusia on 24th Maj 2016, 22:35

Micheasza 7,1


1) Biada mi! Gdyż tak mi się wiedzie jak po owocobraniu, jak po winobraniu: nie ma żadnego winogrona do jedzenia ani figi, której mi się zachciewa.

(2) Zniknął pobożny z kraju, nie ma uczciwego wśród ludzi. Wszyscy czyhają na rozlew krwi, jeden na drugiego sieć zastawia.

(3) Do złego mają zgrabne dłonie: Urzędnik żąda daru, a sędzia jest przekupny; dostojnik rozstrzyga dowolnie - prawo zaś naginają.

(4) Najlepszy między nimi jest jak kolec, najuczciwszy jak cierń. Lecz nadchodzi dzień wypatrzony przez twoich stróżów, twoje nawiedzenie; wkrótce nastąpi przerażenie.

(5) Nie wierzcie bliźniemu, nie ufajcie przyjacielowi! Strzeż bramy swoich ust przed tą, która leży na twoim łonie!

(6) Bo syn lekceważy ojca, córka powstaje przeciwko matce, synowa przeciwko teściowej, a właśni domownicy są nieprzyjaciółmi człowieka.

(7) Lecz ja będę wypatrywał Pana, będę wyczekiwał Boga mojego zbawienia. Mój Bóg mnie wysłucha!

(Cool Nie ciesz się z mojej niedoli, moja nieprzyjaciółko! Chociaż upadłem, jednak wstanę, chociaż siedzę w ciemności, jednak Pan jest moją światłością.

(9) Muszę znosić gniew Pana, gdyż zgrzeszyłem przeciwko niemu - aż ujmie się za mną i wymierzy mi sprawiedliwość, wyprowadzi mię na światło, abym ujrzał Jego sprawiedliwość.

(10) Ujrzy to moja nieprzyjaciółka i wstyd okryje tę, która do mnie mówi: Gdzie jest Pan, twój Bóg? Moje oczy zaś będą patrzeć na to, jak będzie wtedy podeptana jak uliczne błoto.

(11) Nadejdzie dzień, w którym twoje mury będą odbudowane, ów dzień, gdy twoja granica się rozszerzy,

(12) Ów dzień, gdy będą do ciebie przychodzić od Asyrii aż po Egipt, od Egiptu aż po Eufrat, od morza do morza, od jednej góry do drugiej.

(13) Lecz ziemia stanie się pustkowiem wraz ze swoimi mieszkańcami z powodu ich uczynków.

(14) Paś swój lud swoją laską, owce swojego dziedzictwa, które samotnie przebywają w leśnej gęstwinie pośród żyznych pól. Niech pasą się w Baszanie i w Gileadzie jak za dawnych czasów!

(15) Daj nam oglądać cuda jak w dniach, gdy wychodziłeś z ziemi egipskiej!

(16) Ujrzą to narody i wstydzić się będą przy całej swej mocy; położą rękę na ustach, ich uszy ogłuchną.

(17) Lizać będą proch jak wąż, jak robactwo ziemne. Z drżeniem wyjdą ze swoich grodów, z trwogą do Pana, Boga naszego, bojąc się ciebie.

(18) Któż jest, Boże, jak ty, który przebaczasz winę, odpuszczasz przestępstwo resztce swojego dziedzictwa, który nie chowasz na wieki gniewu, lecz masz upodobanie w łasce?

(19) Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy.

(20) Ty okażesz wierność Jakubowi, łaskę Abrahamowi, jak pod przysięgą obiecałeś naszym ojcom za dawnych dni.czy ten cały fragment nie jest o dzisiejszych czasach. A żyzna ziemia to nie Polska ?
lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by thewordwatcher on 25th Maj 2016, 02:17

Piękne znalezisko, Lusiu.


(15) Daj nam oglądać cuda jak w dniach, gdy wychodziłeś z ziemi egipskiej!

(16) Ujrzą to narody i wstydzić się będą przy całej swej mocy; położą rękę na ustach, ich uszy ogłuchną.

(17) Lizać będą proch jak wąż, jak robactwo ziemne. Z drżeniem wyjdą ze swoich grodów, z trwogą do Pana, Boga naszego, bojąc się ciebie.

(18) Któż jest, Boże, jak ty, który przebaczasz winę, odpuszczasz przestępstwo resztce swojego dziedzictwa, który nie chowasz na wieki gniewu, lecz masz upodobanie w łasce?

(19) Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy.

To jest o czasach współczesnych! Prorok widział dzień wyzwolenia Izraela oraz zapowiadał cuda podobne jak za czasów wyjścia z Egiptu.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by lusia on 5th Czerwiec 2016, 20:51

PSALM 121

(1) Pieśń pielgrzymek. Oczy moje wznoszę ku górom: Skąd nadejdzie mi pomoc?

(2) Pomoc moja jest od Pana, Który uczynił niebo i ziemię.

(3) Niechaj nie da się potknąć twej nodze, Niech nie drzemie stróż twój.

(4) Oto nie drzemie Ani nie zasypia stróż Izraela.

(5) Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej.

(6) Słońce nie będzie cię razić za dnia Ani księżyc w nocy.

(7) Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, Strzec będzie duszy twojej.

(Cool Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, Teraz i na wieki.
lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by thewordwatcher on 6th Czerwiec 2016, 03:41

Objawienie nam to praktycznie potwierdza.

Objawienie 1:20  Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które widziałeś w prawej dłoni mojej, i siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd, to aniołowie siedmiu zborów a siedem świeczników, to siedem zborów.

Te wersety wskazują na to, ze jako zbory jesteśmy pod stał opieką Boga, która manifestuje się w osobach aniołów nadzorujących Boże zbory.

Rev 2:8  A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył;
Rev 2:9  Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.
Rev 2:10  Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota.

To może być o losach Polski, która szczególnie cierpi z rąk synagogi szatana.

Ale te wersety bardziej pasują do Polski.

Rev 3:7  A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
Rev 3:8  Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia.
Rev 3:9  Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
Rev 3:10  Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.
Rev 3:11  Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
Rev 3:12  Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

Tutaj mamy zapowiedź tryumfu i protekcję przeciwko dalszym plagom i nieszczęściom.

Zwróćmy uwagę, że nadzór nad zborami posiadają aniołowie Boży. To oni dbają o bezpieczeństwo nasze i jest raczej zrozumiałe, że za pomocą aniołów tych wiernych - Bóg nas chroni.

Nie zaparli się imienia... Chrystusa. Jak ma na imię Chrystus? Sprawdźmy w greckiej Biblii! bounce bounce bounce
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by lusia on 12th Lipiec 2016, 19:17

(16) Tak mówi Pan: Przystańcie na drogach i patrzcie, pytajcie się o odwieczne ścieżki, która to jest droga do dobrego i chodźcie nią, a znajdziecie odpoczynek dla waszej duszy! Lecz oni odpowiedzieli: Nie pójdziemy.

(17) Postawiłem też nad wami stróżów, aby wołali: Uważajcie na głos trąby! Lecz oni odpowiedzieli: Nie będziemy uważali.

(18) Dlatego słuchajcie, narody, i uważajcie, pasterze ich trzód!Jeremiasza 6,16


(1) Biada mi! Gdyż tak mi się wiedzie jak po owocobraniu, jak po winobraniu: nie ma żadnego winogrona do jedzenia ani figi, której mi się zachciewa.

(2) Zniknął pobożny z kraju, nie ma uczciwego wśród ludzi. Wszyscy czyhają na rozlew krwi, jeden na drugiego sieć zastawia.

(3) Do złego mają zgrabne dłonie: Urzędnik żąda daru, a sędzia jest przekupny; dostojnik rozstrzyga dowolnie - prawo zaś naginają.

(4) Najlepszy między nimi jest jak kolec, najuczciwszy jak cierń. Lecz nadchodzi dzień wypatrzony przez twoich stróżów, twoje nawiedzenie; wkrótce nastąpi przerażenie


Micheasza 7,1
lusia
lusia

Liczba postów : 837
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Straż Boża Empty Re: Straż Boża

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach