Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Strona 16 z 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 12th Listopad 2016, 12:26

Najważniejsze jest to, że nasza praca owocuje i coraz więcej ludzi poznaje słowa Boga i Syna. Dwoje ludzi rozpoznało swoje błędy i Basia napisała to, co i ja napisałem - przeprosiła za pomyłkę i wcale się jej nie dziwię, ponieważ także kiedyś błądziłem i to w aż dwóch religiach.

Bóg zawsze był mi miły ale otoczenie zawsze mnie prześladowało i tak jest do dzisiaj, co poczytuję sobie za zaszczyt, ponieważ to właśnie zapowiadał Isus Chrystus - prześladowania za Prawdę.

Taka masa wersetów udowadniająca rzekomo, ze Isus jest Bogiem jest dla początkujących przytłaczająca. Ale nieco chęci - uczciwych chęci z modlitwą o prośbę o zrozumienie - i odrzucenie herezji Pawła zaczyna wiele nam wyjaśniać.

Wiele 'dowodów' natychmiast upada i Prawda zaczyna jaśnieć. Gdzieś dzisiaj czytałem, że to Konstantym wielki nazwał Chrystusa Bogiem i stworzył najpierw dla świata dwójcę a potem papiestwo dodało w oparciu właśnie o tę herezję matkę Boską, bo Jezus to Bóg i w ten sposób masy są zwiedzone ponieważ polegają na autorytetach religijnych spod tego znaku.Owszem, dużo piszę ponieważ oprócz działania po pracy od momentu, w którym rozpocząłem celebrowanie sabatu, poświęcam cały sabat na odpoczynek oraz na pisywanie, czy na forum czy na blogach i witrynach.

Bzdurami i wyjątkowo perfidnym szkalowaniem ludzi niewinnych nie zajmuję się, a Rafał mnie zbudował informacjami o Basi, że zrozumiała swój błąd.

Czyli Rafał swymi oszczerstwami spowodował bardzo pozytywne skutki. Ja się podbudowałem tym, że moja i Obserwatora praca nad artykułami nie poszła na marne i jeżeli Basia znająca nieźle Biblię zorientowała się w błędzie, możemy śmiało przypuszczać, że wielu innych uczciwych ludzi rozpozna fałsz i zmieni grzeszne poglądy, ponieważ jest tylko jeden Bóg i innych nie ma.

A grupa Rafała w całym swym grzesznym postępowaniu obnażyła sama siebie i Prawda ponownie zwyciężyła a fałszerze Prawdy sami się obnażyli i ukazali sami siebie w bardzo nieładnych i nie uczciwym świetle.

Poza naszymi korzyściami, nie ma ich za wiele ponieważ Rafała niemal nikt nie czyta i nie słucha czyli... całe jego wysiłki na nic.


W ten sposób Bóg zło obraca w dobro. A kłamstwo jest grzechem i cechuje ono ludzi służących ojcu kłamstwa, szatanowi.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Bushi on 12th Listopad 2016, 13:01

Ja proponuje tutaj forumowiczom taktykę która jest znana pod pojeciem :

"Nie dokarmiać TROLA"

Przytoczę tutaj fragment jego wypowiedzi który napisał nie tak dawno nieopatrznie w wpisie pod swoim równie chorym poście.

http://panjezusjedynadroga.pl/z-dedykacja-dla-przeciwnikow-naszego-boga-zbawiciela-jezusa-chrystusa/

Cytat jego wypowiedzi , który pokazuje ich prawdziwy cel, oraz jakiemu duchowi ulegli:

Kudrański napisał:CHCIAŁBYM aby jakikolwiek artykuł pojawił się o mnie – choć w ułamku tak konkretnie jak ja to robię z chłopakami o WAS.”

Sam Rafał pokazał tutaj jego główny cel jakim się kieruje oraz co sprawiło by mu prawdziwą radość. Był by 100% zadowolony gdy by ktoś z nas wysmarował o nim obszerny artykuł.

Dlaczego tak jest?

Najwidoczniej Detektyw prawdy miał rację opisując kiedyś w swoim artykule pewne typy demonów, złych duchów inspirujących ludzi od wieków.
Rafał jest przykładem jednego z nich o nazwie duch złości i goryczy.

Złości dlatego że on karmi się zamętem i kłótnią. Karmi się nią podsyca by się nasilała i nigdy nie kończyła.

Goryczy dlatego że przyczyną złości jest gorycz która toczy ofiarę i wywołuje po pierwsze. To co teraz napiszę to moje zdanie i mogę się mylić, ale uważam że Henryk jest tutaj głównym wrogiem Rafała nie bez powodu. Henryk i jego praca jest powodem zazdrości Rafała Kudrańskiego. Człowiek który pragnie być jak Henryk i stworzyć pracę która będzie przyczyną wielu nawróceń na Boga.
Stać się centrum społeczności i prowadzić ich ... gdzieś tam nie ważne ale by prowadzić.

Rafał pragną tego tak bardzo że wyrwał się z forum i chciał pociągnąć bardzo wielu ze sobą, jednak Bóg nie pozwolił mu na to. Owocem stała się gorycz i nienawiść która do dziś napędza całą działalność grupy Kudrańskiego.

Czy mam rację? ... każdy niech rozsądzi sam, Chrystus powiedział że rozpoznamy swoich braci prawdziwie wierzących po tym że będą mieli miłość do siebie nawzajem. To oznacza szacunek i odejmowanie z siebie nie raz by dać innym. Ja nie widzę tego u Kudrańskiego i jego ekipy.

O jakiej on ewangelii pisze na tych swoich artykułach, ewangelii miłości bez miłości?, przebaczenia bez przebaczenia?

Długo już badamy tematy kłamstw religii, polityki, całego cholernego świata!. I każdy z nas wie że wielu w imię :
-miłości
-Chrystusa
-ewangelii

Potrafi robić gnój gorszy niż najciemniejszy poganin. Skąd to się bierze?

Zazdrość, pragnienie, gorycz, kłótnia

Te szatańskie "pomioty" tak nazywam od dziś owe atrybuty, to jest broń złego, tam gdzie je można zaobserwować nie ma ducha Bożego. Dlatego Chrystus jasno nam wskazał jak rozpoznać swoich braci, po tym że są zdolni miłować jeden drugiego, nie unosić się honorem anie nie zazdrościć, nie szukać tego co wyżej wymieniłem.

Pamiętamy że Szymon Mag też zazdrościł Apostołom, kto jeszcze zazdrościł? ... Paweł z Tarsu, pozazdrościli również późniejsi biskupi zakładając instytucje KRK.

Rafał tęż pozazdrościł rzeczy której nie umie dokonać sam, nie potrafi nieść ewangelii tylko zamęt i fałszywe oskarżenia.
avatar
Bushi

Liczba postów : 468
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by efraimita on 12th Listopad 2016, 14:01

Moim zdaniem bardzo źle się stało że ten filmik trafił tutaj na forum.
Taki był cel jego twórców, którzy się do tego przyznali. Powiedzieli, że obejrzymy ten film i chcieli go tutaj "umieścić", bo wiedzą, że tylko tutaj można go "wypromować"

Większość nas forumowiczów dostała w prywatnych wiadomościach na fb ten filmik. Zastanawia mnie skąd Rafał wie komu wysyłać swoje materiały. Razem uznaliśmy że nie będziemy mu robić reklamy i nikt o tym nie wspomni na forum.
Osobiście mi jest przykro, że zdecydowałeś się go opublikować tutaj Henryku, gdyż dokładnie taki był ich cel.
Wiadomo, że będą nas szkalować żebyśmy nie mogli się powstrzymać. Ale może to jest własnie też próba dla nas. Aby nie ulegać takim manipulacjom.
Czy my naprawdę musimy odpowiadać na głupie zarzuty????
Skończmy już raz na zawsze z tym. Popatrzcie ile już postów powstało na ten temat.

Zostawmy to. Isus kazał strząsnąć proch z nóg naszych, czyli nie wdawać się w takie dyskusje.
Apeluje jeszcze raz aby nie dawać posłuchu tym głupotom i nie odpowiadać. Nie promować ich twórczości. Niektórzy wejdą tam tylko dlatego, że zobaczą te filmiki u nas na forum.

Teraz zapewne dostaną kolejną pożywkę i zrobią następne godzinne nasiadówki w których będą pokazywać nasze wpisy i dalej nas szkalować. Nie prowokujmy ich do tego zróbmy eksperyment i zobaczmy co będą robić gdy nie będziemy odpowiadać na ich zaczepki.

Tyle się dzieje na świecie a oni siedzą w piaskownicy i rzucają w nas piachem. Czy będziemy się z nimi rzucać????

Powiem twardo: nie przyjmuje już argumentu, że trzeba się tłumaczyć przed kimś z zarzutów jakie oni wysnuwają pod naszym adresem. To jest robione tylko po to, aby sprowokować nas do promocji ich materiału i liczę że nie będziemy tego robić.Zauważ Henryku, że sam napisałeś że obiecałeś że nie będziesz tego robił, a jednak to zrobiłeś Wink
avatar
efraimita

Liczba postów : 281
Join date : 27/01/2016

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 12th Listopad 2016, 15:07

Zauważ Henryku, że sam napisałeś że obiecałeś że nie będziesz tego robił, a jednak to zrobiłeś

Zgadzam się ale musiałem zrobić wyjątek. Niedawno miałem problem z witryną i mi ja shakowano. Miałem wiele walki i nerwów i zauważyłem, ze jak się wpisze w Google zbawienie czy coś o wierze po polsku, Kudrańskiego wypociny wychodzą zaraz po dwóch trzech pozycjach.

Niestety wielu ludzi wierzy bezmyślnie we wszystko, co MSM media plotą i także w kwestiach wiary wielu nie sprawdza informacji tego typu, ale uspokojonych, ze jesteśmy "jezuitami' wraca do swego koszmarnego snu uciszając swoje sumienia.

Dlatego w tym konkretnym przypadku postanowiłem zareagować ponieważ Rafał się sam całkowicie odkrył jako ohydny kłamca i człowiek, który... nie wie co zrobiłby z mózgiem, gdyby go posiadał.


W szale nienawiści, którą dobrze ukazał Bushi ukazał swój rzeczywisty charakter.

A takich, którzy w tak głupi sposób się wykładają nawet szatan nienawidzi.


Z jednej strony to nie buduje, ale z drugiej strony wielu widzi, do czego posuwają się niektórzy w celu nieuczciwego zdyskredytowania tych, którzy ryzykują życiem pracę dla Boga.

Przecież takim jak on nikt niczym nie grozi, ponieważ taki człowiek nie przedstawia żadnej wartości - ani dla Boga ani dla szatana.

Ot bełkot na poziomie szkoły podstawowej. Dlatego to wstawiłem aby ten bełkot był widoczny i czytelnicy mogli spać spokojnie wiedząc, ze są na forum osoby bez zarzutu, opluwane przez takich jak Rafał i sam Chrystus to zapowiedział i w ten sposób sprawdza się Jego proroctwo, ze BĘDZIEMY prześladowani. Nie za zło, ale za dobro.

A ich nikt nigdy nie prześladuje, czyli... wyciągnijcie sami wnioski...

Chrystus także polemizował z faryzeuszami i nazwał ich plemieniem żmijowym.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 15th Listopad 2016, 21:38

Iz 48

(17) Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraelski: Ja, Pan, twój Bóg, uczę cię tego, co ci wyjdzie na dobre, prowadzę cię drogą, którą masz iść.

(18) O, gdybyś był zważał na moje przykazania, twój pokój byłby jak strumień, a twoja sprawiedliwość jak fale morskie!
avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 15th Listopad 2016, 23:20

Iz 51

(7) Słuchajcie mnie, wy, którzy znacie wyrok, ludu, w którego sercu jest prawo, nie bójcie się zarzutów ludzi i nie dajcie się pokonać ich pogardą.
avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 21st Listopad 2016, 15:16

Mnie budują pewne negatywne komentarze na innych blogach. Dlaczego?

Ponieważ często jestem zmuszany do zastanowienia się nad wieloma kwestiami czy dogmatami.

Klasycznym przykładem jest blog Rafała, który zmusił i was i mnie do bardziej wnikliwego przestudiowania tematu boskości Chrystusa i argumenty biblijne, wersety oraz Prawo Boże nie budzi absolutnie żadnych wątpliwości, ze Bóg Ojciec jest jedynym Bogiem i tylko Jemu należy się chwała za wszystko, co istnieje ponieważ On to wszystko uczynił i nie odda swej chwały nikomu.

Podesłano mnie link do artykułu a zwłaszcza komentarzy do tego artykułu.

http://detektywprawdy.pl/2016/10/09/dlaczego-zdecydowalem-sie-na-taka-forme-prowadzenia-bloga/

Gdyby nie użyto mego nazwiska i otwarcie mnie nie zaatakowano w raczej niesmaczny i nieuczciwy sposób, nie reagowałbym, ale znając postawy wielu ludzi, którzy ulegają takim wpływom, wolę ukazać drugą stronę medalu.

Oto post jednej czytelniczki m.in. naszego forum.

....................................................................................

evia
12 października 2016 at 11:57Zaglądałam i zaglądam tu dość często choć praktycznie w ogóle się nie wypowiadam. Chciałam jednak zwrócić uwagę na pewną prawidłowość związaną z forum pana Kubika. Nie wiem , czy ktoś z Was też to zauważył?

Pan Kubik od dłuższego czasu stał się niezwykle kontrowersyjny. Jego zmiany w podejściu do Pisma i samego Boga wydają się być jednak bardzo przemyślane a sposób, w jaki przeprowadza swoje „rewolucje” wskazują raczej na zaplanowane i metodyczne posunięcia. A mianowicie: rzuca temat na forum z podekscytowanym „doznałem olśnienia”, „otrzymałem zrozumienie”, „nareszcie wszystko zaczęło się układać w spójną całość”, „pracuję nad niezwykle ważnym zagadnieniem, które może się okazać wstrząsające dla niektórych” itp.

Przygotowuje grunt sprytnie i przebiegle manipuluje nastawieniem forumowiczów, przekazując „między wierszami”, że tylko myślący i bardzo inteligentni będą w stanie przyjąć to, co ma do przekazania. Potem obwieszcza temat dość ostrożnie i czeka na reakcje.

Tak było z tematem Pawła, potem Łukasza i Marka, z tematem „samozwańczej” brutalnie okrojonej „biblii mesjańskiej”, z ziemią płaską, wklęsłą, z boskością Jezusa Chrystusa, z Chrześcijaństwem jako sektą diabelską, tożsamością świadków Apokalipsy (tu mała ciekawostka: obecnie poprzestano na stwierdzeniu, że nie są to osoby fizyczne a całe grupy, w tym internetowe, z których jedną z najważniejszych, jesli nie najważniejszą jest grupa forumowa zbawienie.com. Według mnie to tylko wstęp. Nie zdziwię się w ogóle jeśli już niedługo pan Kubik ogłosi siebie samego jako jednego z tych świadków. Wcale nie żartuję)

Jeśli reakcje są zbyt sceptyczne i powściągliwe odkłada temat na później ale czyni sporo aluzji do swoich rewelacji w innych tematach, przez co oswaja wszystkich z nowościami. Jeśli zaś reakcje są pozytywne to w kolejnych wypowiedziach początkowa rewelacja staje się już pewnikiem i pojawia się jako temat nie do podważenia na blogu HK i pozostałych blogach forumowiczów, które w zasadzie są jedynie lekko zmodyfikowanymi graficznie kopiami stron internetowych pana Kubika.

I zaczyna się wtedy spieranie mózgów pozostałych czytelników z resztek zdrowego rozsądku i samodzielnego, krytycznego myślenia. Jeśli któryś z nich jednak jest dość oporny i nie ulega zbyt szybko jest grzecznie upominany, potem grozi mu się lekko palcem, następnie krytykuje, ośmiesza a na koniec ostentacyjnie blokuje i wyrzuca ze społeczności.

Opisałam to dość szczegółowo, ponieważ jest to dla mnie ciekawy fenomen (czyli HK i jego działalność w necie), który od kilku lat obserwuję z dość dużym zdziwieniem. Sam Kubik na początku sprawiał wrażenie wiernego i gorącego naśladowcy Chrystusa ale bardzo szybko rozwiał moje złudzenia coraz większymi herezjami, jakie publikował. Czyli już jakieś 7-8 lat temu.

Moje zdziwienie dotyczy jednak osób udzielających się na forum. Nie trzeba być geniuszem, żeby szybko zorientować się, że HK stosuje ciągle te same taktyki. Nie trzeba też być stałym czytelnikiem. Wystarczy zerknąć przez ciekawość w kilka tematów, założonych przez admina i poobserwować toczące się dyskusje. Dlatego nie jestem w stanie zrozumieć ślepoty tam panującej, ku uciesze ma się rozumieć, samego zainteresowanego.

Tak czy inaczej nie jestem w stanie ani zrozumieć, ani ogarnąć, ani zdzierżyć ogromu bzdur, absurdów i herezji nagromadzonych tylko w tym jednym miejscu. Tak jak nie pojmuję, że są ludzie, którzy w nie wierzą, jednocześnie utrzymując, że kochają Boga i Chrystusa, pomijając już fakt, że dla nich Jezus Bogiem nie jest.


.........................................................................................................................

Najpierw mój komentarz! Very Happy

To wszystko można podsumować jednym zdaniem.

"A mnie się to nie podoba." Z taką argumentacją a zwłaszcza dowodami mylnych doktryn czy kłamstw, czy czegokolwiek daleko się nie zajedzie.

Jest to po prostu niczym nie wsparta opinia, żadnym wersetem czy artykułem, która rzuca w sumie na nas wszystkich cień, ale w oczach osoby piszącej.

Opinię można brać pod uwagę w przypadku posiadania konkretnych dowodów.

A tutaj mamy zero.

Ale w jaki sposób kupił to Piotr czyli DP

.............................................................................................................................

admin
12 października 2016 at 12:13

Rewelacyjna i mądra analiza.
Uważam teraz, że Rafał Kudrański z wieloma ocenami miał rację i pieknie to wypunktował, ale poprzez swoje emocje i żółć przykryl całą prawdę, którą odkrył.
Generalnie chciałem odnieść się do każdego twojego zdania, ale one same siebie tłumaczą.
Podpisuje się pod tym i równiez uważam, że w odpowiednim momencie przyjdzie mega zwiedzenie.
Nie uważam, żeby działał on sam….

Z innej strony patrząc. Swiadkowie Jehowy ośmieszyli Biblię. Teraz dla katolika, każdy kto czyta biblie jest SJ.

Teraz pomyslcie jak przebiegły to plan posługiwac się imieniem Isus. Jak myslicie, ile osób wzieło by Was na poważnie, jeśli w realu ewangelizowalibyście posługując się imieniem Isus. Kolejne ośmieszenie. Równie dobrze można mówic do naszych bliskich katolików jehoszua. Bedzie to zgodne z prawdą ale jako odzew. Tj subtelna manipulacja.

Teraz czekam tylko na ich prowokacje i napisze coś więcej niż Rafał Kudrański opierając się na samych faktach.


.............................................................................................................................

No i... mamy jakieś fakty? Kudrański jest nieomylnym autorytetem?

Pragnę zwrócić uwagę na jeden istotny czynnik. Nie usuwam postów, które są niezgodne z tym, w co wierzą ja i członkowie forum. Wystarczy sprawdzić stare forum czy to nowe i posty Rafała czy kogokolwiek są tutaj nadal.

Ja tego nie cenzuruję i nie ukrywam przed wami negatywnych postów, jak ten link oraz komentarze.
I jest tego prosty powód. Nic tak nas nie umacnia, jak brak jakichkolwiek dowodów na to, że się mylimy. A czasami potrzeba nieco asekuracji.

Nie używam argumentów siły, jako admin ale używam stale siłę argumentów i dowodów.

Co najważniejsze, nie działam pod publikę i nie liczę się z opiniami błędnymi. Niue usuwam ich ale je udowadniam, jako błędne lub w sprawach polityki nie stawiam jednej opinii przeciwko drugiej z prostej przyczyny. Trwa obecnie masowa dezinformacja i wszyscy się często mylimy i nie wiemy o co chodzi. Nie zgadzam sie z Cyrylem a on ze mną czasami ale nie widzę powodu do jakichkolwiek walk, ponieważ nikt z nas nie ma monopolu na Prawdę.

Znam nieźle Biblię i wczoraj, dzięki dyskusji odkryłem, że w Judasza wszedł sam szatan. Manipuluję? W taki spontaniczny sposób?

Miałem tego nie napisać, ponieważ niektórym może się to nie podobać?

Napiszę wprost, że opinią ludzką się nie liczę! Liczę się jedynie z opinią Ojca i Syna i staram się nie chwalić, unikam wielu 'proroczych' oświadczeń ale... chwalę tych, którzy rozumieją wiele i ostatnio bardzo zaimponował mnie Obserwator swym głębokim zrozumieniem ważności Prawa, o czym w tych linkach raczej nie rozmawiano.

Wielu z was widzi i rozumie, że pod publikę nie piszę. Piszę Prawdę w sposób, jaki ja to rozumiem i jestem w głębokim szoku, ze tak wielu ludzi to czyta.

A miałem kiedyś pretensje do Boga że tyle wyrzeczeń, ojciec i matka się mnie wyparli wraz z całą liczną rodziną ponieważ miałem odwagę szukać Boga!

Po latach zrozumiałem, ze On dobrze wiedział gdzie mnie wysłać na biblijne przeszkolenie.

Rodzina nie wiedziała ale Bóg wiedział. Dopiero teraz to rozumiem i miłuje Boga jeszcze więcej. On mnie życie uratował i to wielokrotnie.

Pierwszego dnia w Australii się topiłem i ze strachu przed niechybną śmiercią w oceanie zawołałem jako Świadek Jehowy - Jehowo ratuj mnie.

I On, nie Jehowa ale Bóg Wszechmogący nie zareagował gniewem na moje bluźnier5stwo, czyli nazwanie Go szatańskim imieniem w nieświadomości, usłyszał mój krzyk i mnie uratował. Trzech świadków tego wydarzenia do dzisiaj żyje.

Może to nawet czytają! Takich sytuacji miałem więcej.

Czy mam ulegać ludziom, czy służyć Bogu?

I najważniejsze - czy mam prosić o wsparcie finansowe - Boga? Czy ludzi!?


Oceńcie to sprawiedliwie sami!

avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Obserwator on 22nd Listopad 2016, 10:11

Również i mnie czasem ktoś podeśle linki do blogów, na których głosi się bardzo odstępczne nauki...

Naprawdę jest to przykre do jakiej retoryki posuwają się niektórzy blogerzy. Od 1,5 roku mam styczność z tym co się dzieje w sieci i staram się wyciągać wnioski obserwując ruch chrześcijański w niej działający.

Całe to "nowo narodzenie" od początku, jak spotkałem się z tym terminem, zdawało mi się podejrzane. Początkowo zaglądałem na niektóre blogi, ale wszędzie jedno mnie odrzucało...

W większości takich miejsc kupczy się wizerunkiem Jezusa, niczym złotym bałwanem, a czytelnikom wciska się wyłącznie nauki Pawła.

Słowa Chrystusa są używane jedynie jako pojedyńcze wersy wyrwane z kontekstu całych rozdziałów, często zresztą od Marka lub Łukasza, czyli fałszywych ewangelistów Pawła, co i tak dalej sprowadza się wyłącznie do jego listów.

Cały szatański trik jest oczywisty i bardzo niebezpieczny...

Jak już pisałem wcześniej i tłumaczyłem, powstał odradzający się ruch nurtu chrześcijańskiego zwany "nowo narodzeniem".

Mnóstwo ludzi zaczęło opuszczać obecne kościoły widząc, że wszelkie ich praktyki lub działanie jest w większości miejsc sprzeczne z Biblią.

Zaczęli szukać informacji i podobnie myślących w sieci, a tam pokazało się wiele witryn i blogów nawołująch do nawrócenia się do Chrystusa i że...

...wystarczy tylko, że uwierzysz w Chrystusa, (cokolwiek to znaczy, bo tłumaczeń są setki) przyjąć Go do serca i wyznać publicznie swą wiarę biorąc chrzest wodny od kogoś kto ma "wysoki poziom duchowy"...i jest się zbawionym już teraz.

Masa ludzi, która żyjąc w tym zakłamanym świecie pod kontrolą umysłów bardzo łatwo nabiera się na takie hasła i slogany..dlaczego??

Ponieważ ludzkość jest już wykończona i na skraju upadku. Ludzie potrzebują lidera i kogoś, kto ich z tej ciemięgi wyciągnie.

W tym stanie są jeszcze bardziej podatni na zwiedzenie!!!

Pasuje im, że nie muszą wcale robić aż tak dużo...wyznają swą wiarę na internetowych witrynach, biorą chrzest i co dalej??

Pozostają przy poszczególnych autorytetach internetowych i idą za tymi, którzy lepiej słodzą, bajdurząc o nieskończonym miłosierdziu i wielkiej łasce, która zmaże grzechy.

Następnie trwa okres ekscytacji i zachwytu, kiedy to chce się pokazać innym jak to wyznaje się "wiarę"...więc uprawiany jest kult 'boga' Jezusa.

Tym wizerunkiem kupczy się na oślep, ponieważ większość nawracających w ogóle nie czyta Biblii!!!

Przeczytają co najwyżej raz Nowy Testament, gdzie i tak ostatecznie lądują na listach Pawła, a Stary Testament pozostaje nienaruszony.

Wszystko przez działalność owych internetowych "przewodników", którzy postanowili wczuć się w rolę nauczycieli.

Stosują oni taktykę opisaną powyżej...wykorzystują lenistwo i kompletną niewiedzę osób, które ledwo co wyrwały się z pod silnej indoktrynacji religijnej!
Podsuwają im kłamliwe obietnice i nauki oparte o Pawła i jak widzimy na przykładzie np. Detektywa Prawdy, zdolni są jeszcze brać za to pieniądze.

Oczywiście wszystko odbywa się pod postacią bezinteresownej darowizny, ale...

...czy to ma być zaufanie do Boga?? Liczyć na hojność czytelników za to, że głosi się im rzekome Słowo Boże?

Osoby oszukane z czasem gasną, ponieważ ile można czytać wkółko o tym samym i tak bezsensownie oddawać adorację Jezusowi, nie rozumiejąc jednocześnie niczego odnośnie Woli Bożej.

Adoracja skierowana jest na pięknie gadający obiekt i fascynacja z czasem się kończy, a osobik wraca do grzesznego życia, ponieważ nic nie rozumie, lecz jest przekonany, że i tak zbawienie ma zapewnione.

Co niektórzy zmieniają swoje nastawienie na chwilę, przyjmując chrzest, a potem pod wpływem kłamstw grzeszą i przyjmują do tego pawłowe "dary ducha"...napewno nie Ducha Świętego!

Pawłowe "dary ducha" to nic innego, jak odrzucenie Prawa według jego nauk, trwanie w grzechu, a następnie skutek tego jakim jest powrót demonów, wypędzonych podczas chrztu...

...i z "nowo narodzonych" powstają tak zwani - "nowo nawiedzeni".


Nie tędy droga!! affraid

Najgorszym jest jednak fakt, że teraz widać jak na dłoni, kto rzeczywiście głosi prawdziwe Słowo Boże oraz jakie ma intencje i okazuje się, że jesteśmy jako jedyni wyśmiewani przez innych i bezpodstawnie oskarżani!

Wszyscy zgodnie wyrażają się o nas z pogardą, bijąc często ad persona. Henryk jest jawne oczerniany przez ludzi, którzy piszą o nim opowieści dziwnej treści mimo, że w ogóle nie znają go osobiście.

Kudrański, jak również Defektyw Prawdy, także o mnie postanowili pisać paszkwile. Ten pierwszy...co tu dużo mówić? Widział "boga", dostał od niego instrukcje działania, no i działa pluje na nas jadem. Zaczął pluć nawet na tego drugiego...

...ten drugi z kolei będąc oczerniany przez pierwszego, przyznał mu rację, że dobrze czyni, iż pluje na nas oraz zarzuty jego są słuszne. Tak więc zgodnie plują na nas razem.

Dlaczego???

To mają być owoce, tudzież "dary ducha"?? A może to jest właśnie "nowo nawiedzenie", a nie "nowo narodzenie"???

Wszystko dlatego, że trzymamy się tylko Słowa Pana i tylko o nim mówimy i nikt nawet nie próbuje podchodzić do tematów, które w zwiazku z tym przedstawiamy.

Powstał spór o dogmat "Jezus = Bóg"...zauważyliście, że owi "nowo nawiedzeni" przewodnicy stosują te same tłumaczenia, co księża i pastorzy kościelni?

Wszędzie i zawsze pomijają wersety, w których Jezus wyraźnie mówi, że jest posłany, mniejszy, wybrany przez Boga Ojca! Że Ojciec jest także Bogiem dla Jezusa, czyli Jezus nie może być tą samą osobą.

Objawienie 3

(2) Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem.

(5) Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.

(12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

Kto więc kłamie??

Dlaczego pawłowcy unikają tych wersetów?? Zapomnieli o nich??

Kto poniża Boga Ojca twierdząc, że Jezus jest Synem Bożym, a nie Bogiem??


Próbowałem zwracać na te rzeczy uwagę i zadawałem pytania...zostałem za to określony prześladowcą.

Tak zostanie potraktowana każda osoba trzymająca się Prawdy, czyli tylko Słów Ojca i Syna.

A jaka jest retoryka pawłowców? Henryk podał przykład..własne osądy i bezpodstawne, niczym nie potwierdzone wymysły..zero argumentów!

Jedynym ich sposobem jest tworzenie paszkwili wymierzonych w daną osobę tak, aby zaślepione osoby z góry podejmowały negatywny osąd i ocenę oraz nie sprawdzały wiarygodności tych oszczerców.

Piszę to wszystko, ponieważ dostrzegam wyraźnie, jakich form przybrało zwiedzenie i chce ostrzec przed działalnością oszustów, którzy są niczym wilki w owczym odzieniu!

Nauki Pawła z Tarsu odgrywają teraz rolę kluczową w zwiedzeniu i będą zachęcać do bezprawia, a dalej być może do ukrytego kultu bestii!


Osoby zawzięcie głoszące herezje Pawła są tego najlepszym dowodem. Ich zaciekłość, a także wyrachowane sposoby manipulacji pokazują, że nauki te będą usilnie bronione.

Proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi pod moim komentarzem, który ostatni wpisałem po tym, jak ktoś podesłał do mnie linka do kolejnego dziwnego artykułu...

http://detektywprawdy.pl/2016/11/15/powinniscie-byc-nauczycielami/#comment-77867

Admin pisze o mnie, jak o upośledzonym człowieku, który jest "niemowlakiem w wierze". Jest to typowe dla pawłowców wywyższanie się i wskazywanie na innych jako "początkujących" i mało rozumnych. Podobnie jak ze świadkami jehowy.

Mówi to człowiek, który więcej niż pół życia oddawał cześć bałwanom i karmił się katoloickimi doktrynami i magią, zamiast Słowa Bożego, a teraz stawia siebie w roli nieskazitelnego.

Ja jestem od tego wolny, a na Biblii byłem wychowany jako dziecko ŚJ, którzy czytają ją codziennie.

Pisze o mnie jakby mnie dobrze znał, jawnie kłamiąc na mój temat...zero dowodów, że kłamię. Same obelgi i pogarda a pytania zmiecione pod dywan i echo.

Podejrzewam, że za ujawnienie tych informacji, które opisałem powyżej, zostanę zaatakowany i publicznie oczerniony...zostałem już o tym wcześniej poinformowany...


DP napisał:

"
Ostatni raz z Tobą mailuje.
O Piśmie Ci już nic nie będę tłumaczył, bo jesteś zwiedzionym człowiekiem.
Natomiast ostrzegam Cię, że jeśli napiszesz cokolwiek na mnie, to ja poświęcę równie obszerny tekst o Tobie na moim blogu wykorzystując ogolno dostepne zdjęcia w tym materiały od równie zwiedzionego człowieka a którego to wiesz.
Jest to moje ostatnie wezwanie do pokoju.[/b] Ostatnie.
Przestań odwiedzać mój blog młody człowieku i żyj jak chcesz żyć.

Takimi sposobami wzywa się do pokoju!!! affraid

Wystraszyć mnie tym, że napisze się kłamstwa na mój temat wymyślone przez innego kłamcę i nienawistnika???

Mnie również nie obchodzi opinia innych ludzi, a tym bardziej parszywe odgrażanie się i kłamliwe oszczerstwa!

Prawda wyjdzie na jaw i ten wpis jest ukazaniem przykrej prawdy, a nie atakiem.

Zwlekałem z tym, ale czas żniwa jest bliski i kąkol oraz pszenica są już dojrzałe do żnięcia!

Pilnujmy i dochowujmy Prawa Bożego i bądźmy szczególnie wyczuleni!
[/b]

Obserwator

Liczba postów : 1271
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 22nd Listopad 2016, 10:40

Wczorajszy post pobudził mnie do wnikliwszego przemyślenia wielu ataków, w tym personalnych i uważam, że trzeba nieco inaczej podejść do tego problemu.

Istnieje taka potrzeba z prostej przyczyny.

Znam polski i angielski i w tych dwóch językach nie ma takiego forum oraz witryny, jak moje czy wasze, aby z takim zapałem ktokolwiek ogłaszał plan Boga wyzwolenia Narodu Wybranego i w tak oczywisty sposób to biblijne udokumentował..

A te dwa języki obejmują co najmniej 1 miliard ludzi!


Od około 2 lat rozważamy niezwykle ważne prawdy, o których niemal nikt nie mówi, a główną bronią używaną przeciwko nam jest szyderstwo, obelgi, kłamstwa, fałszywe oskarżenia i tchórzowskie chowanie głowy w piasek w nadziei, że nikt się już więcej nie odezwie zborze czy kościele i nie poruszy tematu Pawła, Prawa, płaskiej ziemi czy wyprowadzenia Narodu Wybranego z niewoli nasienia węża.Zwróćmy uwagę na to, że jeszcze nikt nigdy nie zakwestionował żadnego z tych tematów i w żaden sposób nawet nie próbowano udowodnić nam, że się mylimy.

Nikt nie pokazał dobrze udokumentowanej doktryny, która powaliłaby na ziemię to, o czym my piszemy, zwłaszcza o wyzwoleniu Narodu Wybranego.

Po bliższym zbadaniu tych doktryn okazuje się, ze bez Królestwa Bożego, Prawa i planu zaprowadzenia owego Królestwa na ziemi można Biblię spokojnie wyrzucić do śmietnika.


Nasi oponenci nie spodziewają się Królestwa Bożego, pogardzają Prawem Boga i Nim samym, wielbiąc jako Boga Syna Bożego łamiąc pierwsze Przykazanie i spodziewają się nagrody życia wiecznego za swoje grzechy!

To są opary absurdu chrześcijańskiego.

Czyżby Bóg zrezygnował z Królestwa Bożego pomimo, że zaprzysiągł to wielokrotnie na samego siebie?

Jeżeli Bóg zrezygnował to znaczy że poddał się... szatanowi i przyznał mu rację.

To jest olbrzymi problem, ponieważ porażka Boga z Narodem Wybranym plami Jego święte imię.

A Bóg na to nigdy nie pozwoli.

Tymczasem niemal cały świat taktuje Jego Święte Imię jako imię Osoby, która nie jest w stanie wyzwolić swego Ludu i zaprzestano w to wierzyć, a w zamian uwierzono... pseudo apostołowi Pawłowi.

Który publicznie przeklął wszystkich, którzy nie zgadzają się z Jego, Pawła Ewangelią, z Chrystusem włącznie i Jego apostołami, ponieważ oni nie głosili Ewangelii Pawła ale głosili Ewangelię Chrystusa o ponownym połączeniu 12 plemion Izraela i odrestaurowanie Królestwa Bożego na ziemi.

To jest OLBRZYMI problem i trzeba to we właściwy sposób omówić i opublikować.

Mam pewien pomysł i napiszę mocny artykuł wykładając kawę na ławę.

Problemem jest fakt odrzucania Boga i jego Narodu Wybranego oraz odrzucanie Królestwa Bożego oraz Słowa Bożego w zamian za fałszywe obietnice zbawienia z wiary fałszywego proroka, 'apostoła' Pawła.

Niestety Chrześcijaństwo swoją postawą odrzuca, często nieświadomie Boga, jego Prawo oraz Jego Królestwo Boże wybierając łatwą i fałszywą Ewangelię Pawła, która uderza i w Ojca i w Syna.


...i z "nowo narodzonych" powstają tak zwani - "nowo nawiedzeni".

Dobrze powiedziane! bounce
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 22nd Listopad 2016, 17:02

Pamiętajmy też fakt, ze według Pawła wszyscy powinni byc poddani obecnej władzy.

Czyli jeśli rządzą nami sataniści , nasienie węża.. to muszą być im podlegli bo Szaweł tak mówi !
avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Obserwator on 24th Listopad 2016, 11:28

Jako że mamy już jawny obraz tego, czym jest w rzeczywistości powstały pośród chrześcijaństwa kilka lat temu ruch "nowo narodzeniowy", jak i wiemy już czym jest naprawdę Chrześcijaństwo...

https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/10/18/chrzescijanstwo-wrogiem-boga/

...z tego powodu nie widzę problemu w tym, by ukazywać fałszywe taktyki osób, które w tej sytuacji stanęły w roli "duszpasterzy" karmiących ludzi szukających drogi do Boga kłamstwami ewangelii Pawła.

To co się dzieje nie jest przypadkowym zjawiskiem, a nowo powstała nauka chrześcijańska oparta wyłącznie o herezje Pawła ma obecnie do odegrania swą ostateczną, zwodniczą rolę!

Myślę również, że należy w tym temacie na forum mówić otwarcie o sposobach manipulacji fałszywych "pasterzy", którzy oprócz rozsiewania kąkolu, mówią także na nasz temat rzeczy nieprawdziwe, tak by odciągnąć uwagę osób bardziej dociekliwych od tematów przez nas przedstawianych.

Osoby z naszej grupy na fb bardzo często zwracają atencję na bardzo przebiegły sposób manipulacji znanego pawłowego blogera - Detyktywa Prawdy.

Z jego ostatnich wpisów wyraźnie widać, że bije on w naszą stronę, robiąc to w bardzo wyrachowany sposób..przedstawia daną tezę, której treść ma negatywny charakter, mówiący o rzeczach sprzecznych z doktrynami chrześcijańskimi, a następnie ukierunkowuje wnioski tak, aby wiadome było, że mowa jest o nas...

...ostatni taki wymysł to: "ebionici".

Nie zgłębiałem tematu, ponieważ pare osób z grupy wstawiło na czacie cytaty z bloga DP, ale chodzi ponoć o to, że owi "ebionici" byli pewnego rodzaju odstępczą sektą żydowską, która odrzucała Pawła oraz negowała boskość chrystusa i zbawienie z wiary.

Oczywiście wnioski są tak sformuowane, aby czytelnicy kojarzyli je z naszymi poglądami, które według Piotra przejawiają "ducha antychrysta".

Jako że te praktyki nie mają żadnego uzasadnienia i są jedynie przebiegłą manipulacją wymierzoną w nas, nie potwierdzoną prawdziwymi dowodami stwierdzam, że...

...nie przypadkowe jest również tak perfidne, sprytne i wyrafinowane manipulowanie treścią i przekazem, które wyklucza...głupotę.

Czy taka osoba nie wpadłaby po tylu latach na to, że nauki i słowa Chrystusa tak rażąco różnią się od nauk Szawła???


Są tak rażące dowody, jak choćby "zestawienie bluźnierczych wersów Pawła" !!!!

http://www.zbawienie.com/Pawel-zakon.htm

Przecież ktoś, kto chce głosić Prawdę powinien chcieć być pewnym, że nie popełnia błędu i robi to zgodnie z Wolą Bożą, więc czy tak trudno jest sprawdzić te różnice???

Dlaczego nikt się nawet do nich nie odniesie i milczy?? Czyżby celowo chowano głowe w piach???

Oczywiście! Z czego to wynika?

Przypomniał mi się wpis Detektywa Prawdy, w którym wyszły bardzo ciekawe rzeczy, ale dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, gdy przekonałem się o jego prawdziwych i nieuczciwych intencjach...

http://detektywprawdy.pl/2016/10/09/dlaczego-zdecydowalem-sie-na-taka-forme-prowadzenia-bloga/

Detektyw Prawdy napisał:

Dlaczego zdecydowałem się na poświęcenie się blogowi i umieszczenie prośby o darowiznę?

Do września 2015 posiadałem firmę, Niestety ale mój wspólnik oszukał mnie w majestacie prawa i wyrzucił z niej. Z zarządzającego firmą stałem się dosłownie z dnia na dzień bezrobotnym, który stracił wszystko co miał. Mało tego, ów wspólnik oczernił mnie. Drugi koszt . To wszystko z własnej głupoty. Wystarczyło dostosować się do kilku wersetów biblijnych. Głupota kosztuje. Nieczytanie biblii kosztuje. . Tak więc ogłosiłem, że zamykam blog ponieważ muszę iść do pracy, a w zasadzie najpierw ją znaleźć. Kiedy to ogłosiłem, rzesza ludzi była zdegustowana moją decyzją, a część zaproponowała wspomożenie. Zgodziłem się próbnie. Było to dla mnie bardzo duże wyzwanie, ponieważ raz że nigdy czegoś takiego nie robiłem, a dwa,  czułem się poniżony, Z właściciela firmy zacząłem otrzymywać darowizny. Nie zrozumie mnie nikt kto nie doświadczył czegoś takiego.

Wynika z tego wszystkiego jasno, że powodem tylu nieporozumień i wygłaszanych często kłamstw jest..."nie czytanie Biblii"

Powód jest prosty..wystarczy wejść na witrynę DP a co rusz mamy tam wykłady fałszywych przywódców religijnych - pastorów:

Whilkerson
Poonen
Cruz
McGuire

...itd itp.

Charyzmatycy pawłowego chrześcijaństwa są natchnieniem dla takiego "przewodnika" i wywodami takich ludzi karmią się osoby chcące wczuć się w rolę "nauczycieli". Do tego zgłebiana jest tylko ewangelia Pawła i jego uczniów..reszta Pism a zwłaszcza ST jest traktowany jako baśnie.

Tak więc zrozumiałe jest, że całkowita treść Słowa Bożego jest dla nich zupełnie obca! affraid

Zapytam raz jeszcze...

Czy to jest przypadek???


Spójrzmy na tłumaczenia takich osób, jak w przypadku wyłudzania pieniędzy.

Rzekomym tego powodem jest strata pracy i myśl o zakończeniu działalności blogerskiej.

Piotr otrzymał propozycję darowizny, czyli ktoś zaoferował się z bezinteresowną pomocą. Mimo uczucia wielkiego poniżenia zgodził się by ją przyjąć...ok!

Skoro tak, to po co się z tym jeszcze obnosić tworząc na blogu publiczną zachęte do wpłacania donacji???

http://detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

To jest jawna zachęta do oddawania pieniędzy za rzekomą pracę na rzecz Królestwa...

Detektyw Prawdy napisał:

Zostawiłem tę kwestię Bogu, i ludzie doceniając treści przekazywane przez blog, dobrowolnie wpłacają, tyle ile uważają za słuszne.

Czyżby?? Z artykułu powyżej wynika coś odwrotnego!

Detektyw Prawdy napisał:

Na koniec: to Bóg mi płaci poprzez tych wszystkich  wspaniałych ludzi. Bóg jest moim szefem.

Przewrotność tych osób jest bardzo niebezpieczna. Potrafią tak odwrócić kota ogonem, że stawiają nawet twierdzenia, że to Bóg płaci im szatańskimi pieniędzmi!

A jakie mają na to argumenty??

Tylko i wyłącznie pawłowe!

Detektyw Prawdy napisał:

Podstawa biblijna moich działań:

„Godzien jest robotnik zapłaty swojej” 1 Tym 5

oraz:

„Otrzymujący zaś naukę niech dzieli się wszystkimi dobrami z tym, który go naucza.” Ga 6

Nauka Jezusa Chrystusa, jego "boga" niestety poszła w zapomnienie...

Ew.Mateusza 10

(Cool Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.

(9) Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi,

(10) Ani torby podróżnej, ani dwu sukien, ani sandałów, ani laski; albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego

Czy widzicie Drodzy Czytelnicy, że postępowanie takich ludzi nie jest niczym innym jak skrywaniem wilka w owczej skórze?


Tak wygląda chrześcijaństwo "nowo narodzone" w Pawle i takie jest postępowanie pawłowych popleczników i oszustów...


Detektyw Prawdy napisał:

Jeśli uznamy, że prowadzi mnie Duch Święty, to w tym momencie atak moja osobę jest atakiem na kościół Jezusa. Jeśli mnie nie prowadzi, to oznacza, że Obserwator i ten Wróg Kozłów (Perun) mają rację i to oni idą dobra drogą i im pokrewni, a cała działalność jest zła i powinienem zrezygnować z  niej. Ktos się musi mylic.Piotrze, my nie reprezentujemy żadnego odstępczego kościoła, a tym bardziej takiego, który za kupczenie wizerunkiem Chrystusa woła o kase od wiernych, karmionych w zamian słowem...Pawła.

To dokładnie nazywa się hipokryzją.


Nie my przesiadujemy całe dnie w ciepłym domku przy komputerze.

Każdy z nas ciężko pracuje na utrzymanie swoje i swej rodziny.
Niektórzy z nas także prowadzą blogi i witryny, godząc nie raz z wielkim trudem obowiązki dnia codziennego.

Mimo tego nikt nie idzie na łatwiznę zdając się na jałmużny od "wiernych". Forum jest pełne wnikliwych wniosków i przemyśleń wyciągniętych z czystego Słowa Bożego i jest ono miejscem, równo przez wszystkich zwalczanym i oczernianym.

Przypadek? Nie sądzę!

Zaiste..."po owocach ich poznacie"

Obserwator

Liczba postów : 1271
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 24th Listopad 2016, 17:36

Jeśli na początku było tak, że liczyły się uczynki, potem wiara,

to pojawia się pytanie

jak będą rozliczani ludzie sprzed zmiany decyzji Boga o zbawieniu z " wiary " ?

No bo przecież kiedyś każdy skupiał się na uczynkach nie wierze, czy teraz jak trafi pod Sąd ostateczny, to będzie sądzony z wiary czy z uczynków ?

Kolejny problem,  jeśli dopiero od czasów Pawła, liczy się zbawienie z wiary...
to na sądzie ludzie będą rozliczani


do czasu Pawła - z uczynków

od czasów Pawła - z wiary

Ten z uczynków powie dlaczego Boże chcesz mnie skazać na śmierć za to ze nie wierzyłem, skoro mowiles zawsze mi o uczynkach !

Czyli sąd będzie podzielony na 2 kategorię ludzi !

czy to sprawiedliwe ?

Łatwo ktoś na sądzie będzie mógł zarzucić Bogu jego zmienne Prawo i dlaczego jedni mają łatwiej a drudzy trudniej ?


Mało tego, zauważmy że Biblia do czasów Pawła mówi o zbawieniu z uczynków, w czasach Pawła, o wierze.. ale ostatnią księga jest przecież Objawienie Jana które mówi znów o sądzie z uczynków !


Czyli że jak ? Bóg zmienia sobie z czego będzie sądził co jakiś czas? Czyli Bóg sam nie wie czego chce? Czyli Bóg sam przyznaję się do swoich błędów skoro zmienia Prawo z uczynków na wiarę a potem z powrotem ?


Czyli obraz sądu ma wyglądać tak ?  

do czasów Pawła - sąd z uczynków

od Czasów Pawła, do Objawienia Jana - z wiary

od Objawienia Jana- z uczynków ..

Kolejny problem !

Znów ludzie mogą zarzucić na sądzie, dlaczego ten wyjątkowy okres ludzie będą sądzeni z Wiary a inni z uczynków !

i jeszcze jeden.. co z ludźmi którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie ... dlaczego Bóg ma ich zgładzić nawet jeśli byli dobrymi ludźmi a nigdy o nim nie słyszeli. ( bo sąd z wiary ).... to ... niesprawiedliwe !

Sprawiedliwe natomiast jest wtedy, kiedy każdy z uczynków, bo każdy mający sumienie, podświadomie czuje co dobre a co złe !Ps 11:5-7
5. Pan bada sprawiedliwego i występnego, nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość.
6. On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników; wiatr palący będzie udziałem ich kielicha.
7. Bo Pan jest sprawiedliwy, kocha sprawiedliwość; ludzie prawi zobaczą Jego oblicze.
(BT)

Ps 116:5
5. Pan jest łaskawy i sprawiedliwy i Bóg nasz jest miłosierny.


Tutaj mowa że Bóg jest sprawiedliwy, jeśli Bóg zmienia swoje Prawo co chwilę.. to wcale Sprawiedliwy nie jest..


Ktoś kłamie , Paweł , czy Bóg ?
avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 26th Listopad 2016, 21:01

[img][/img]

Oglądam własnie live z " warsztatów biblinych " Chojeckiego.

padło pytanie jak interpretować słowa Chrystusa o tym że każde drzewo wydaje dobre owoce.

Co odpowiedział ?

ŻE każdy MOŻE interpretować je według siebie !

Jaki kraj jest wolny ?

Ameryka, w której możesz WYBRAĆ sobie kościół do którego chcesz chodzić i interpretować Słowo tak jak Ci pasuje !

Co za idiotyzm !

Według niego każdy ateista, nawet DOBRY człowiek skończy w piekle.. dlaczego?

No bo nie ma " wiary" .. znamy to prawda ?Jaka to Dobra Ewangelia ? Sprzeczna z ST .. jego słowa !


Czy jest potrzebna spowiedź ? Według niego nie , bo jesli sie nawrócisz Chrystus umarł za twoje grzechy te ktore zrobiles i jeszcze zrobisz, wiec nie masz co sie przejmować. I nie ma potrzeby się spowiadać.


Czy spowiedź, to nic innego jak rozmowa z Bogiem ? Przecież zawsze jak zaczynamy sie modlic mowimy poniekąd rachunek spowiedzi czyli nasze czyny, wychodzi na to ze to niepotrzebne !

[img][/img]

zapytany o płaską ziemię... mówi że jest sferą, czyli kulą.. zapytany o wersety mowiace o płaskiej ziemi powiedzial ze sa 2 i mowia o okraglej ziemi i Biblia od lat mowi o okrągłej ziemi, odziwo żadnych fragmentow nie podał tylko powiedział " jakies tam są "..

to jest " specjalista" od Biblii ?!

a ludzie mowiacy o płaskiej ziemi to " kromtowici " i ośmieszają chrześcijaństwo.
avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 28th Listopad 2016, 22:24

(12) Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,

Hbr 10

nawet szawełek to stwierdza,

czyli co
Bóg usiadł po prawej stronie siebie ? scratch

avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Obserwator on 29th Listopad 2016, 13:58

Sorki Liksar! :/

Wrzucam foty na serwer i przypadkiem trafiłem w minusa na komie.

Obserwator

Liczba postów : 1271
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Olo on 29th Listopad 2016, 22:21

Chłopaki.., naprawiłem... (czyli dałem plusa) Very Happy
avatar
Olo

Liczba postów : 460
Join date : 21/03/2015
Age : 57
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Obserwator on 1st Grudzień 2016, 19:16

Detektyw Prawdy postanowił stworzyć nowe forum do złudzenia przypominające nasze...

..kolejna tania zagrywka?

Będziemy mieli zbiór chrześcijańskich herezji pawłowych posegregowane w kategoriach tematycznych...

http://forum-chrzescijan.pl/


Obserwator

Liczba postów : 1271
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 13th Grudzień 2016, 09:52

Email od jednej 'przemiłej' osoby.


Drogi Mój Henryku;
Dobijam się do Cibie już jakiś czas, ale zamurowałeś się ogromnie. - hi hi hi...
 
Zwracam się do Ciebie tylko z prośbą byś w duchu i prawdzie rozważył księgę Izajasza - i innych proroków w kontekście tego zagadnienia;
Henryku wiemy, że Bóg jest Bogiem zazdrosnym i że chwały swojej nie odda nikomu;
 
(7) Nie będziesz miał bogów innych przede mną.
 
wiemy też, że szatan nagrabił sobie przez próbę zrównania się z Bogiem;
 
Isa 14:14 bw "(14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym."
 
Isus zatem przypisując sobie i próbując zrównać się z Bogiem - ( ja i Ojciec jedno jesteśmy) postawiłby się w postawie szatana??
 
A może mówiąc " Ja jestem" i mówiąc że jest Bogiem - mówił prawdę?
co oznacza kiedy na koniec misji mówi do uczniów;
(16) A ja prosić będę Ojca, a innego pocieszyciela da wam, aby z wami mieszkał na wieki, (17) Onego Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może; bo go nie widzi, ani go zna; lecz wy go znacie, gdyż u was mieszka i w was będzie. (18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. (19) Jeszcze maluczko, a świat mię już więcej nie ogląda; lecz wy mię oglądacie; bo ja żyję, i wy żyć będziecie. (20) W on dzień wy poznacie, żem ja jest w Ojcu moim, a wy we mnie, i ja w was. (21) Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten jest, który mię miłuje; a kto mię miłuje, będzie go też miłował Ojciec mój; i ja go miłować będę, i objawię mu siebie samego. (22) Powiedział mu Judasz, nie on Iszkaryjot: Panie! cóż jest, że się nam objawić masz, a nie światu?
 
DLACZEGO PRZY ODEJŚCIU PAN ZAPOWIADA ŻE SIĘ OBJAWI SWOIM????
 
DLACZEGO JESZCZE TEGO NIE MOGLI ZNIEŚĆ??
 
napisałeś w swym artykule że prócz zawołania Tomasza nie ma dowodów...
 
przeczytaj w duchu i prawdzie te artykuły; bardzo Cię proszę
 
https://niebieskikot.wordpress.com/2016/11/14/pan-jezus-panem-zastepow-bogiem-izraela-bogiem-ojcem/
 
https://niebieskikot.wordpress.com/2016/08/03/chrzescijanski-jezus-zdemaskowany-ujawnienie-ataku-na-boga-izraela/
 
zastanów się nad tym;
Wy jesteście moimi świadkami – mówi Pan – i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i WIERZYLI MI, i ZROZUMIELI, że to JA JESTEM, że przede MNĄ Boga nie stworzono i po MNIE SIĘ GO NIE STWORZY. JA JEDYNIE JA jestem Panem, a oprócz MNIE  NIE MA WYBAWICIELA, to JA zwiastowałem i JA WYBAWIAŁEM, A NIE KTO INNY POŚRÓD WAS! I wy jesteście moimi świadkami– mówi Pan – a JA jestem Bogiem i nadal NIM będę, a nie ma nikogo kto by mógł wyrwać z Mojej ręki! „
(Księga Izajasza 43:10-12)
 
Pozdrawiam *****.
Zyczę błogosławieństwa Bożego

Pierwsza część pierwszego artykułu była nawet ciekawa i początkowo myślałem, że ktoś odkrył coś wyjątkowego.

Ale pod koniec... zrobił przebiegle z Boga z Syna Bożego.

Co ciekawe, (chyba) Pawła nie cytował.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Obserwator on 13th Grudzień 2016, 12:12

Taaa Niebieski Kot...

Autorem bloga jest Sławomir Mitczak..ponoć mąż znanej nam...ESTERY..hohoo WinkGeneralnie 'jego' twórczość niewiele odbiega od twórczości Kudrańskiego. Miałem z nim starcie pare miesięcy temu, jak i wypisywał w stylu Rafała do osób z grupy fb podsyłając te swoje bluźnierstwa.

Artykułu nie da się wręcz czytać..te same brednie, lanie wody, 1000 kolorowych znaczników i podkreśleń i ten nawiedzony, blokujący się CapsLock Laughing

Krótko mówiąc...wypociny niewarte uwagi ;]

Szkoda, że Sławcio nie pochwalił się swym artyzmem i fotkami, na których zamieszcza wersy ze ST, w których pozamieniał sobie słowo Pan, tudzież Bóg na Jezus Chrystus, żeby jeszcze lepiej mu pasowało do jego herezji...hehehe Very Happy

A oto jego "miłościwa" reakcja na mój artykuł o prawdziwej tożsamości Chrystusa...

adsolemnitatemm 19 Październik 2016 o 15:19
Jesteś dla mnie obłudnikiem publikując taki artykuł.
zapraszam na mojego bloga , jesli usuniesz link to podeśle Ci go na priv. czekam na wypunktowanie mnie i zarzuty
Jednak pójście „na skróty” i uznanie Pana Jezusa, ale nie utożsamianie Go z Bogiem, a jednak przypisywanie Mu najwyższych atrybutów samego Boga, to nic innego jak hipokryzja. Gdyż jak sobie wspominaliśmy, nie fakt nazywania kogoś „BOGIEM” czyni go Bogiem, ale również wchodzą w ten zakres najrozmaitsze inne zachowania. Takim zachowaniem z pewnością będzie wpisywanie „boga” w proroctwa i niewzruszalne atrybuty Boga Izraela, czego Bóg tolerować nie będzie.
Taką hipokryzją charakteryzują się właśnie Świadkowie Jehowy, którzy myślą, że sama zmiana w 1 rozdziale Ew. Jana „Słowo Było Bogiem„, na „Słowo było bogiem” (przez małe „b” ) sprawi, że zachowają I Przykazanie Dekalogu w sposób niewzruszony!! A tym samym sami się przyznają tym dopiskiem, że mają innych bogów, bo właśnie ten Jezus w którego wierzą stał się innym bogiem od Boga Izraela!!! TYM SAMYM KASUJĄ 1 PRZYKAZANIE DEKALOGU!!!!!! HIPOKRYZJA NA CAŁEGO!!!!
Jednak jeśli chcą naprawdę zachować 1 Przykazanie Dekalogu nienaruszalnie powinni ZUPEŁNIE odrzucić Jezusa z Nazaretu aniżeli czynić go „innym bogiem”, jak wręcz sami się do tego przyznali, że takiego sobie uczynili!!!!
https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/01/15/spor-o-chrystusa-dowiedz-sie-kim-on-naprawde-jest/comment-page-2/#comment-1017

A tutaj już się przyznał, że to on, bo od razu się zorientowałem...

niebieskikot 19 Październik 2016 o 16:05
Nie równał się z Bogiem tylko utożsamiał, a to wyklucza naukę doktryny o trójcy (którą de facto ty prezentujesz), ponieważ nie jest ważne czy nazywasz swojego „Jezusa(chrzescijanskiego) Bogiem, ponieważ TYTUŁOWANIE MA NAJMNIEJSZE ZNACZENIE !!!! ADAM I EWA w raju WĘŻA nie tytułowali BOGIEM, a był dla nich panem!!!! a ty jestes obudnikiem, przyjąłeś rzekomego zbawiciela w osobie anioła czy człowieka i podeptałeś tym TORĘ I PROROKÓW, a także EWANGELIE I APOKALIPSE. A Słowo Boże filozofią nie jest, a takie Słowo Boże ty kasujesz (w szczególności Torę oraz Proroków), wiem jednak ze jest to spowodowane zwodniczymi naukami chrześcijan, którymi się karmiłeś!!.
Innymi słowy, Bóg ma szereg kompetencji, tytułów, ale takim jesteś obłudnikiem, że Bogu należy się tytuł „BÓG” natomiast z innych wartości (tytułów oraz MONOPOLÓW !!!!)można Go ogołocić i oddać twojemu chrześcijańskiemu jezuskowi.
Nikt poza Bogiem nie może dać zycia, jesli wierzysz ze człowiek czy anioł da ci zycie to jesteś naiwniakiem

„Patrzcie teraz, że to Ja , JA JESTEM, a oprócz Mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i DARZĘ ŻYCIEM , Ja ranię i ja leczę, i z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać” (V Mojżeszowa 32:39)

Twoj jezus chrześcijański padnie na kolana przed moim Panem Bogiem, który sam odkupił swój lud. Twój bóg wybawić nie może, mój może. Tym się różni twój jezus od Prawdziwego Pana Boga Izraela – Pana Jezusa Chrystusa.

O KIM MOWIŁ IZAJASZ
„40 Zaślepił ich oczy
i twardym uczynił ich serce,
żeby nie widzieli oczami
oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się,
ażebym ich uzdrowił.

41 Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i O NIM MÓWIŁ !!!!”.

Wszak to sam NAKAZ podany przez JEREMIASZA:

„TAK MÓWCIE O NICH: BOGOWIE, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, ZGINĄ Z ZIEMI I SPOD NIEBA.” (Jeremiasz 10:11)
https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/01/15/spor-o-chrystusa-dowiedz-sie-kim-on-naprawde-jest/comment-page-2/#comment-1019

Ciekawe, że Sławek taki milusi jest do Henryka, a po mnie poleciał jak po śmieciu?

Sławciu...czy Ty jesteś aż tak naiwny, by myśleć, że twoje tanie sztuczki nie zostaną tu wykryte i ujawnione? Hyhy Wink

Kolejny "nowo nawiedzony"...nawiedzony do tego stopnia, że i tak mało kto ma ochoty czytać jego herezje. Wink

Kilka herezjo-kwiatków od kota w kolorze blue...


Ten to chyba nawet przebił Drańskiego Surprised

Obserwator

Liczba postów : 1271
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 13th Grudzień 2016, 13:59

Hahahahahahahaha... tak, emaila pisała Estera! Nie wiedziałem nic na temat jej działalności i niebieskiego kota.

I nie wiedziałem, że się tak dobrze znacie.

Rev 21:22  Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.

Jeżeli Pan Bóg to Bóg i Syn to Bóg, to który Bóg wielbi którego?

Syn wielbi Ojca!

W sumie pozytywnym aspektem jest to, ze ostatnie da artykuły na moim forum wiele wyjaśniły a będzie jeszcze trzecia część.

Hmmm... ale o Królestwie Bożym to nie napisał jeszcze nikt! Boja się tematu jak pies jeża i... boja się swego 'boga' którego trafia jak słyszy Ewangelię o Królestwie Bożym.

https://niebieskikot.wordpress.com/

Drański go przebił nienawiścią!!!
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Lotion on 13th Grudzień 2016, 14:10

spójrzmy na to jeszcze z innej strony

to już w sumie pod narcyzm by podchodziło, bo sam (Isus) siebie by uwielbiał, mówiąc "o sobie" mój umiłowany, albo ciebie wywyższę..

bezsens kompletny Mad
avatar
Lotion

Liczba postów : 187
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Liksar on 13th Grudzień 2016, 14:22

Do mnie również napisał Smile

[img][/img]

Kot napisał:

z którego wynika, że jesteś młodym chłopcem

No , 20 lat w końcu to już nie taki młody lol!

Początkowo chciałem mu nawet odpisać, ale skoro zna forum , wiec doskonale zna jego zawartosć i nasze dowody na to że

Jezus =/= Bóg Ojciec

Więc dyskusja nie ma sensu , poza tym ten tekst jest tak kolorowy że ciężko w ogóle skupić się na treści bo biją tylko kolory .

Kot napisał:
innej perspektywy tj. z takiej, z ktorej ten świat współcześnie już nie spogląda

I tutaj mamy ciekawą sprawę

Czy świat dzisiaj nie patrzy na Chrystusa jak na Boga ?


Otóż własnie w tym tkwi problem , że patrzy ! Bo przecież dogmat św. Trójcy jest w zasadzie tym samym !

Odbieranie chwały Bogu Ojcu, a rodzielanie jej na 3 osoby, bądź jak tutaj na 2.

avatar
Liksar

Liczba postów : 1224
Join date : 03/12/2015
Age : 22
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Aleksander on 13th Grudzień 2016, 21:09

Mąż estery? Też miałem z nim do czynienia i mi pisał że nie ma żony chyba że niedawno się pobrali ze 4 miesiące temu plus minus opowiadał mi że nie ma żony. Ehh nawet w takich sprawach kręcić, chyba że w ciągu tych plus minus 4 miesięcy zawarł małżeństwo to najmocniej przepraszam. Co do treści bloga no cóż ludzie tacy są że lubią sobie proste sprawy komplikować... Niech i takim Bóg otworzy oczy.

Aleksander

Liczba postów : 52
Join date : 07/10/2016

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by thewordwatcher on 13th Grudzień 2016, 23:50

Najciekawsze jest to, ze my ich nie czytamy, ale oni nas czytają. I słusznie.

Może się czegoś nauczą!

Gdyby napisali - spójrz na te 30 cytatów, że Chrystus mówi: ja jestem wcielonym Bogiem Wszechmogącym i je zacytowali, to musielibyśmy to na poważnie rozważyć.

Ale jest zupełnie odwrotnie - Chrystus nazywany jest Synem Człowieczym.

Gdybym stanął na Sądzie Bożym z zarzutem, ze nie wielbiłem Syna Człowieczego jak Boga, zapytałbym prost o 30 dosadnych wersetów, ze Isus Chrystus jest wcielonym Bogiem Wszechmogącym.

Jeżeli jest Bogiem, to ja przecież wielbię Boga. W czym wiec problem?

Wierzę w Boga i w Syna i modlę się do Boga jeżeli jest w Synu, to nadal postępuję według Słowa Bożego.

Uniewinniony a nawet nagrodzony za posłuszeństwo wobec Ojca i Syna.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2639
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Kasia on 14th Grudzień 2016, 20:15

Wróciłam jeszcze na momencik by zobaczyć na argumenty Kudrańskiego odnośnie boskości Chrystusa.

Moja uwaga stanęła na cytatach które wstawił i które miedzy innymi wyszczególnił.

37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! 38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie ,a Ja w Ojcu. 39 I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk.  Ew. Jana 10, 37
.

6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi.10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty ,zachowaj ich w Twoim imieniu ,które Mi dałeś ,aby tak jak My stanowili jedno.. Ew. Jana 17, 6


"Ojciec jest we Mnie a Ja w Ojcu"-jeżeli to jest jest jeden z argumentów czy dowodem na to że Chrystus jest Bogiem to można przypuszczać że jego poznanie jest bynajmniej "zadziwiające "ponieważ to zdanie wg. katolików oznacza również miedzy innymi że Ojciec i Syn to jedna i ta sama osoba.


W kolejnym przypadku w zdaniu":

"Ojcze Święty zachowaj ich w Twoim imieniu ,które mi dałeś

aby tak jak My stanowili jedno..

"


Tu zapewne Rafałowi chodzi o to że Bóg dał Chrystusowi takie samo imię jakie ma Bóg i może to ma być dowód .

Ja jednak w tych cytatach widzę zupełnie coś przeczącego .

Jeżeli Ojciec jest w Chrystusie a Chrystus w Ojcu (i to ma być dowód)

Jeżeli Chrystus prosi Ojca by zachował ludzi w swoim imieniu abyśmy tak jak Bóg i Syn stanowili jedno to czy my wszyscy nie będziemy też bogami.???

Przeciez tu chodzi o wspólną jedność myślenia ,rozumowania i zgodności czynienia dobra przez Prawo Boże zarówno ze strony Boga co jest oczywiste (dotrzymywanie nam danego słowa względem ludzi )i ze strony ludzi którzy przez zrozumienie i wykonywanie wszystkich przykazań i nakazów Boga stają się już nie "sługami"Bożymi ale Przyjaciółmi Boga Wszechmogącego.


List Jakuba 2

(23) I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu,i nazwany został przyjacielem Boga .
Ewangelia Jana 15

(14) Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję.

(15) Już was nie nazywam sługami ,bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi , bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.
avatar
Kasia

Liczba postów : 1183
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 16 z 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach