Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

+34
Lotion
Odrodzony
Aleksander
Łukasz.s
polskapaw
Wróg Kozłów
Kowalski
Edwedere
Tabitha
przebudzonyzesnu
Gregor
efraimita
Milosc
Andrzej
piotrek123
Liksar
Skiper
Jacek86
levrone55
Arkadia
Mutu
Jonatan Grodzicki
Rafal81
Olo
lusia
walirlan
Marysia87
anileve
Obserwator
anowi
Kasia
Bushi
Cyryl
Hugo
38 posters
Go down
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

9th Październik 2016, 19:52
Message reputation : 100% (2 votes)
Czytam wiele rzeczy Detektywa Prawdy i wiele jego pracy uważam za wartościową.

Jak spojrzę przez 6 lat wstecz jak długo czytam i uczestniczę w naszym (Henryka) Forum, tak uczciwie trzeba przyznać, że wiele rzeczy zostało napisanych tak dziwnych, tak wiele rzeczy zmienionych, które były podobno nie do podważenia, tyle "dogmatów" na 100 % pewnych i nawet "najwięksi" na tym Forum dawali głowę, za to co piszą, a teraz po latach cóż z tego pozostało?

Nie piszę o ludziach, którzy siali tu zamęt specjalnie ale o nas, którzy często jak barany lecimy za jakimś odkryciem, a potem jest klapa.

Cofnijcie się kilka lat wstecz, co tam wypisywaliśmy? A byliśmy tacy mądrzy przecież. I dalej tak jest i to mnie przeraża, tym bardziej gdy agresywnie i z taką stuprocentową pewnością atakuje się np. Detektywa.

Faktycznie wiedza nie zbawia jak to on napisał.

Nie wyczuwam też agresji Detektywa. Ma prawo się bronić i z tego co ja widzę, to kilku użytkowników naszego Forum mogłoby trochę odpuścić. Co to jest? Jakiś wyścig?

Trochę wstyd.

Nie zgadzam się czasami z Detektywem i nie zawsze zgadzam się z Wami i czasami milczę, bo wiem, że "dostałbym w łeb" od kilku forumowiczów, bo są mądrzejsi.
Są mądrzejsi, inteligentniejsi i wykonują kawał pracy, ale to nie zmienia faktu, że się mylą i mam wrażenie, że nie wolno im tego wytknąć.

Chodzi o to by mieć rację czy żeby dojść do tego jak się rzeczy mają?

Jeśli Detektyw ma trudną sytuację życiową (finansową), to nie widzę też nic złego w tym, że ludzie pomagają mu finansowo i nawet cieszę się, że tak jest, bo często korzystam z jego bloga.

Ja tam życzę wszystkiego dobrego Detektywowi.

Wiem tylko, że dopóki ludzie pracują uczciwie dla Boga, warto wspierać tych ludzi swoją pracą na forach i blogach, czy też finansowo.

Wiele bredni napisaliśmy i wiele jeszcze napiszemy. Każdy jest na jakimś etapie. Jak cofam się lata wstecz do własnych postów, to...dziwnie się to dzisiaj czyta - łagodnie mówiąc, choć część ma sens żeby nie było.  Very Happy

Dajcie Detektywowi żyć, bo wykonuje kawał pracy, a on też może zasypać nas wszystkim w czym się przez lata myliliśmy i się z tego nie wykopiemy.

Dziękuję za pracę każdego uczciwego człowieka i każdy z nas wielokrotnie się pomylił, więc założę się o "flaszkę", że nic się w najbliższej przyszłości nie zmieni.

Pozdrawiam wszystkich


Ostatnio zmieniony przez polskapaw dnia 9th Październik 2016, 21:36, w całości zmieniany 2 razy
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

9th Październik 2016, 20:25
Message reputation : 100% (2 votes)
Polskapaw ma dużo racji.
Każdy może się mylić a całą prawdę ukarze nam sam Bóg .

Ten sam tekst bardzo dobrze świadczy o Detektywie Prawdy.

"Cenię sobie osoby Bushiego, Cyryla za mądrość i HK za ogrom pracy i wiedzę. Niestety nasze drogi muszą się w tej sytuacji definitywnie rozejść.

W związku z tym, że co jakiś czas pisane są na mnie paszkwile na tym forum, głównie od Obserwatora, byłego Świadka Jehowy jak i wielu na tym forum, jestem zmuszony przestać linkować jedną ze stron HK i  jednocześnie zobowiązuje się na tym etapie  blokować na moim blogu wszystkie komentarze negatywne dotyczące osoby Heńka K. ponieważ doceniam zebranie w jednym miejscu wiedzy o świecie szatana, co miało i wpływ na moją osobę. "

Tu jest pokazany szacunek do drugiego człowieka a usunął link ze swojego bloga w ramach jego oskarżania.

Na tematy Pawła czy boskości Chrystusa są różne zdania ale to nie powinno wprowadzać nienawiści między braćmi czy siostrami.

Nikt nie ma prawa wchodzenie komuś w życie z butami.

Każdego z osobna oceni nas Bóg więc zostawmy innych i jak Henryk pisze zajmijmy się ważniejszymi żeczami.


Kamil co do twojego posta.

URL=https://s571.photobucket.com/user/k-kula/media/image_zpsrm4unt96.jpeg.html]Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Image_zpsrm4unt96[/URL]


Pozostaje tylko nadzieja że pewnego dnia "oskarżyciel "wrzuci tego typu fotkę a na niej łzy i skrucha nie z powodu:

"DZIŚ  bóg UZDROWIŁ MI STOPĘ..."

ale

Dziś BÓG uzdrowił mi "serce".

http://panjezusjedynadroga.pl/dzis-bog-uzdrowil-mi-stope/


Szanujmy się wszyscy na wzajem i szukajmy Królestwa Bożego.


Ostatnio zmieniony przez Kasia dnia 9th Październik 2016, 22:12, w całości zmieniany 1 raz

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

9th Październik 2016, 21:03
Message reputation : 100% (1 vote)
Mam cały czas nadzieję, że tak się stanie Kasiu Smile

Szkoda tylko, że metody jakimi niektórzy się posługują mogą sprowadzić na nich samych niezadowolenie Boga.

Ja jestem nazwany przez DP "prześladowcą" i twórcą paszkwili na jego temat, bo...

...zadawałem mu zwykłe pytania, bez agresji, które są dla wyznawców Pawła bardzo niewygodne.

Aby mnie uciszyć, nie tylko mnie zresztą bo innych pytających również, stosuje się oczernianie i zarzuty o celowe mącenie. Dostajesz łatkę takiego i innego i masz się nie wtrącać. Sad

Mój tato jest starszym w zborze ŚJ...gdy próbowałem mu tłumaczyć swoje podejście do Prawdy i zadawałem podobne pytania, reagował niemal identycznie...

Jest to typowa cecha sekt i religii i DP tak właśnie działa. I błednie twierdzi, że byłem ŚJ. Nigdy nim nie zostałem, ale byłem zmuszony do 15 roku uczęszczać z rodzicami na spotkania.

Chrztu od nich nie wziąłem i na pewno nie wezmę go od kogokolwiek, kto postępuje tak, jak napisałem wyżej.


Dlatego w świetle wielu rażących sprzeczności DP z treścią i przesłaniem Słowa Bożego, jego typ działalności jest moim zdaniem podejrzany i tyle...

....nigdy nie znamy rzeczywistych intencji osób, które de fakto kopiują szatański styl religijnej zwierzchności. Mi po po prostu brak zaufania do takich sekt i m.in. dlatego ufam Heńkowi i osobom z tego forum.

Myślę, że warto mieć to na uwadze.
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 00:00
Message reputation : 100% (1 vote)
Mój ostatni post dotyczący Detektywa Prawdy.
Dopiero teraz mogę odpowiedzieć, gdyż nie dosyć, że nie mogę odpowiedzieć na zarzuty na jego blogu, to nawet nie mogłem przeczytać co mi zarzuca. Musiałem skorzystać z innego adresu.

1. Piotrze, nie jestem Obserwatorem, choć lokalizacja podobna Laughing
2. Proszę o cytat, gdzie zaatakowałem cię ad persona.
3. To ty napisałeś o mnie "Zły wie jak zaatakować". Publicznie ci wybaczam.
4. Piszesz "Podstawa biblijna moich działań:
"Godzien jest robotnik zapłaty swojej" 1 Tym 5
oraz
"Otrzymujący zaś naukę niech dzieli się wszystkimi dobrami z tym, który go naucza." Ga 6
Ja wolę inny cytat:
"(6) Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela.
(7) A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
(Cool Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.
(9) Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi".

Wygląda na to, że mamy innego Nauczyciela.

5. Piszesz też: "W internecie i w realu mamy wiele grup. Dla każdego niekoniecznie coś dobrego. Jest chyba naturalne, że Zieloni trzymają z Zielonymi, a AD7 z AD7, Żydzi z Żydami oraz filateliści z filatelistami".
Hm, Są też tacy, którzy z nikim nie trzymają, a starają trzymać się Słowa Bożego.

6. Piszesz "Reasumując: negujesz moją osobę? Przestań być hipokrytą i nie czytaj bloga. Uwierz mi, nie wchodzę na stronę Jezuitów, Senyszyn, Millera, itp."
To brzmi dziwnie; nie chcesz pokazać Prawdy zwodzonym przez Jezuitów?

Na koniec dwie prośby:
Proszę cię Piotrze byś napisał co sądzisz o Państwie Izrael i kto jest według ciebie Ludem Bożym?
Druga prośba to byś opublikował na swoim blogu moją odpowiedź, gdyż jak wiesz ja nie mogę tego zrobić. Byłoby uczciwie?
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 10:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Nie liczyłbym na uczciwość Piotra, bo sam już się przekonałem, że on jej nie ma.

A za swoje pytania i oczywiste oraz prawdziwe wnioski jakie wyciągnąłeś Krzysztof, zostaniesz nazwany "agresorem i prześladowcą" mimo, że nie napisałeś niczego obraźliwego.

Jest to taktyką Piotra, by w sytuacji gdy stawia się mu pytania w oparciu o Słowo Boże i nauki Jezusa, które błyskawicznie demaskują jego kłamliwe przekazy, zaszczekać taką osobę, ukazać jako zwodziciela i mąciciela oraz pokazać siebie (DP) jako wielce pokrzywdzonego z powodu...

...postawienia prostych pytań!

Za ich postawinie i zwrócenie uwagi, że DP zarabia na naiwnich,  ktòrzy nie znają Pism, on zrobił sensację i znów pokazuje nasze forum jako zbór agresywnych i pyszałkowatych osób na dodatek gardzących "bogiem" Chrystusem.

I kto tu kłamie i mąci???

Sprawa jest prosta. Detektyw Prawdy będzie tak działał, by nie dopuścić do ujawnienia jego fałszywego postępowania i będzie całe zło zwołał na innych..w tym przypadku na nas.

Gdzie tu jest uczciwość??????

Zobaczcie na Henryka. Gość po 60..nadal pracuje fizycznie i nigdy od nikogo nie prosił o kasę! Stworzył masę artykułów ukazujących prawdziwe Słowo Boże i nie ustaje, nie spoczywa na laurach.

A taki DP jeszcze śmie zarzucać mu jakiekolejek zwodzenie???

Porażka!
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 10:33
Message reputation : 100% (3 votes)
Nie macie wrażenia że za dużo ostatnio piszemy o tych co zbłądzili, a za mało o Królestwie...? Wiem, że fałszywe oskarżenia bolą, ale uwierzcie mi - takie odgryzanie się na łamach tego forum tylko ich napędza... Nie lepiej odwrócić się i...wybaczając - zapomnieć ? Poujadają jeszcze chwilę i też zapomną..
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 10:56
Message reputation : 100% (1 vote)
O to właśnie chodzi Olo.

Kiedyś byłem bardzo zadziorny i jestem nadal. ale się hamuję, co nie zawsze jest łatwe.

Mam nieco dar wybronienia się z niesłusznych zarzutów, ale powiem wam jedno: nauczyłem się NIECO łagodności i panowania nad sobą. (Jestem cholerykiem!) Very Happy

Opanowanie się i łagodność w połączeniu z Prawdą działają cuda i często kruszą największe mury.

Drugą zaletą opanowania się jest działanie w pokoju.

Czyli dołożył mnie ktoś ostro, odpowiem jutro lub pojutrze, aby walczyć siłą argumentów a nie argumentami siły, czyli w gniewie.

Decyzje podejmowane w gniewie są zwykle katastrofalne i dlatego szatan i demony dążą do wywołania naszego gniewu a nawet wściekłości, abyśmy w takim stanie popełniali jak największe błędy.

I wtedy nas mają a do pomyłek dochodzi brak chęci przyznania się do popełnionego błędu i wzrastająca pycha, która czasami nas w takim stanie dopada.

I wtedy szatan odnosi wielkie zwycięstwa.

1. zabiera nam wiele czasu.
2. W gniewie popełniamy błędy
3. Owe błędy się kumulują
4. Tracimy wiarygodność

Porównanie.

1. Słuchaj durniu, czy jesteś aż taki tępy ze prostego zdania nie jesteś w stanie pojąć?

albo...


2. Zwróć uwagę na to, że mogą istnieć inne opcje, które warto rozważyć.

ad 1) Początek walki. Brak szansy na cokolwiek.
ad 2) Początek ewentualnej owocnej dyskusji. W razie fiaska zostawiliśmy dobre wrażenie.

Jak Chrystus zaleca, bądźcie łagodni jak gołębice i roztropni jak węże.

Stosowanie się do tego najbardziej boli naszych prześladowców ponieważ nie są w stanie nam niczego zarzucić. A nasze milczenie doprowadza wielu do szału, kiedy nie odpowiadamy na ich nonsensy!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 11:00
Dokładnie tak... Obojętność jest najpotężniejszą bronią.... silent
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 11:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Oczywiście macie rację Smile

Zauważcie tylko, że właśnie nikt z nas nie wyskoczył z taką agresją i zarzutami, tym bardziej niesłusznymi, jak robią to osoby, o których tu mowa.

My tylko pytaliśmy..przynajmniej ja pytałem, a w odpowiedzi bywałem ignorowany lub wyrzucany z dyskusji z przypiętą łatką taki i owaki.

Piszę w tym temacie o tym, bo to miejsce na takie dyskusje i zwracam uwagę na podejrzane zachowanie niektórych blogerów, którzy nas bezpodstawnie oskarżają o rzeczy, które sami wobec nas czynią.

Ja tylko marzę o prawdzie i sprawiedliwości..nic więcej.
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 11:29
Wierzę Obserwatorze, i nie wątpię w twoje intencje... Ale uważam, takie dyskusje nic nie wnoszą (czy kiedykolwiek kogokolwiek przekonałeś taką dyskusją do swoich racji...?) , a powodują stratę cennego czasu i wywołują agresję w sercu... Pielęgnujmy swoje serca nie wpuszczając takich stanów emocjonalnych - bardzo fajnie to Henryk ujął - "szatan i demony dążą do wywołania naszego gniewu a nawet wściekłości, abyśmy w takim stanie popełniali jak największe błędy".
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 11:49
Olo napisał:wywołują agresję w sercu...  Pielęgnujmy swoje serca nie wpuszczając takich stanów emocjonalnych

Przepraszam wszystkich, którzy odnieśli takie wrażenie po przeczytaniu mojego komentarza.
Zapewniam, że pisałem go bez złości i "agresji w sercu", starając się odpowiedzieć na zarzuty mi postawione (bez prawa do obrony tam gdzie je postawiono - blokada), cytując Słowo Boże.

Gwoli wyjaśnienia napiszę tylko o co DP zrobił całą awanturę.
DP zamieścił Słowo na 07.10.2016 z Jer. 5.
"(1) Przebiegnijcie ulice Jeruzalemu, rozejrzyjcie się i przekonajcie się, i poszukajcie na jego placach, czy znajdziecie takiego, czy jest ktoś taki, kto przestrzega prawa, kto szuka prawdy - a przebaczę mu!"

Napisałem mu, że podał piękny cytat i zapytałem czy te słowa są jego zdaniem na pewno zgodne z naukami Pawła.
Oczywiście piszę z pamięci, bo ten komentarz został natychmiast skasowany.
Później podzieliłem się moimi wątpliwościami co do DP, ale tu na forum, a nie na jego blogu.
To był ten mój cały "atak" i wcale nie czuję się winny!
A jak ktoś ma ochotę "rzucać kamieniem" za MOJE "trwanie w grzechu" to proszę się nie krępować. Sad
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 14:18
Message reputation : 100% (2 votes)
Jeszcze nie słyszałem, aby właściciel jakiegoś bloga nawrócił się!

Tego typu działalność nie jest żadnym grzechem, ale jest czystą stratą czasu.

Tracimy mnóstwo czasu, i zamiast rozpowszechniać artykuły wyjaśniające dosadnie plany Boga czy potrzebę stosowania Prawa, apelujemy często do osób, które nie wykazują żadnego zainteresowania Prawdą!

Spójrzmy inaczej na ten mały incydent.

Ile czasu nam to zabiera i zamiast podając nowe dowody na odkryte doktryny, tracimy nasz drogocenny czas. Na domiar złego, owa utrata czasu przykrywa nas błotem ataków innych.

Najprostszą i najskuteczniejszą bronią są słowa Boga i Syna.

Analizujmy je na forum, na naszych blogach, na witrynach i pozwólmy Duchowi Bożemu aby kierował czytelnikami.

Owszem warto skoczyć na jakieś forum czy bloga, ponieważ zawsze się coś ciekawego na nim znajdzie. Jest tam wiele pereł i warto je znaleźć. Ale miejmy na uwadze to, że często osoby prowadzące takie blogi to szatańska dywersja.

Ale... nie możemy imiennie o tym mówić czy pisać. Najbardziej cenne jest zrozumienie innych, że coś tutaj jest nie w porządku z tym blogiem czy innym.

Dajmy ludziom pokarm duchowy i nie oni decydują, co o tym myślą.

Część dziwi się z powodu braku podjęcia przez innych chociaż części tematów, które poruszamy.

Powody są raczej oczywiste. Walka z blogerami nie ma sensu!

Walka o prawdę dla czytelników ma olbrzymi sens.

Otrzymuję sporo emalii mówiących o wielkich dyskusjach, debatach, wręcz walkach o Prawdę poza widocznymi kulisami.


To co widzimy na blogach to fragmenty wielkich gór lodowych. Wielu się budzi, bo widzi, że coś jest radykalnie z chrześcijaństwem nie w porządku i coraz większa masa dowodów Prawdy robi poważną robotę.

A innym nerwy puszczają czując się zagrożeni z powodu wielu wyjątkowo niewygodnych pytań.

Dlatego uważam, że niech nasi czytelnicy zadają im pytania a my skupmy się na publikowaniu wielu dowodów.

Większość z nas wie, co w trawie piszczy ale oni jeszcze nie wiedzą. Niech konfrontują swoją nową wiedzę a to ujawnia im, gdzie w rzeczywistości jest Prawda.

Oni muszą to skonfrontować, ponieważ wiele piszemy w drastycznie odmienny sposób, co nieco szokuje, ale najważniejsze jest to, że nikt nam nie jest w stanie zarzucić błądzenia czy niewłaściwego zrozumienia.

Ale... oni muszą się o tym upewnić i oni muszą pytać dla potwierdzenia, że to, co przeczytali u was czy tutaj i nie jest to do podważenia - dowody biblijne są obfite.

Ale kiedy oni zadają im kłopotliwe pytania które są natychmiast moderowane, to przynosi im korzyść, ponieważ otwierają się im oczy.

W naszym przypadku działa to z odwrotnym skutkiem.

Mam w tym wiele doświadczenia i wiele zrozumienia, jak ten system działa.

Wszystkie niemal blogi są moderowane i czytelnicy nie wiedzą, co jest moderowane.

Wielu myśli, że owe blogi są uczciwe, wzajemnie się popierające, kadzące sobie w każdym aspekcie i najczęściej nie widać na nich jakichkolwiek prób rozwikłania sprzecznych z Prawdą doktryn.

Potem czytelnicy czytają naszą wersję, zdają na blogach pytania a w zamian otrzymują kubeł zimnej wody na głowę, co ich wspaniale orzeźwia i otwiera im szeroko oczy.

Pytając o pewne rzeczy dowiadują się w często w bolesny sposób, że pewne blogi nienawidzą Prawdy oraz uczciwych poszukiwań owej Prawdy.

Obserwator napisał:


Piszę w tym temacie o tym, bo to miejsce na takie dyskusje i zwracam uwagę na podejrzane zachowanie niektórych blogerów, którzy nas bezpodstawnie oskarżają o rzeczy, które sami wobec nas czynią.

Źle to napisałeś.  bounce Jedynie niektóre blogi ujawniają prawdę. Reszta to... rodzaj Maxa Kolonko. Niby mówi jak jest! affraid affraid affraid affraid

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 15:54
Henryk, masz rację i trzeba zgodzić się z twoją argumentacją.
Walka z "wiatrakami" to nonsens i strata czasu.
Szkoda tylko tych "chrzczonych", ale to oni powinni wykazać się większą roztropnością i jeśli decydują się na taki krok to zapewne żadne ostrzeżenia ich nie powstrzymają.
Ja kończę temat z DP (każdy i tak wyrobił sobie własne zdanie na temat tego "incydentu") i nawet jeśli mnie znowu personalnie zaatakuje zignoruję to i nie odpowiem.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 16:34
Jest jeszcze jeden czynnik - oparty na angielskim przysłowiu.

Po polsku to brzmi - kiedy się kłócisz z durniem, inni nie dostrzegają różnicy pomiędzy wami.

Bardzo dosadne przysłowie ale prawdziwe. Mądry człowiek widząc osobę niezbyt rozumną po prostu odchodzi nie wdając się w dyskusję a to przysłowie wyjaśnia przyczyny. bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 17:41
"Błogosławieni ubodzy w duchu" , dlaczego?

Chrystus dobrze wiedział dlaczego i tak rozpoczynał kazanie na górze.
Jestem pewien że kiedy byśmy zrobili takie doświadczenie: odszukalibyśmy jakiegoś  człowieka z dalekiej wyspy oceanu, który nie miał do czynienia z cywilizacją , szkolnictwem oraz religią chrześcijańską.Następne dalibyśmy mu Biblię do czytania i czas by ją przestudiował. Jestem pewien że miał by zupełnie inne zrozumienie niż typowy ewangelista cz katolik. Jestem pewien że by się kłócił z pastorami o te same rzecz o które kłócimy się my. Zapewne nie widział by Boga w Chrystusie ponieważ logiczne konkluzje  wynikające  z Biblii na to nie wskazują. Trzeba nie lada wysiłku umysłu by zacząć rozumieć Ewangelię w sposób taki jak widział to Paweł. Tak się składa,  że nie jest to do przyjęcia dla normalnie myślącego, odbierającego Słowo Boże. Mówi się że ubogi w duchu to typowy przykład głupca,nie proszę państwa ubodzy w duchu odziedziczą królestwo Boże, coś mi się wydaje że żaden głupiec w królestwie długo by miejsca nie zagrzał. Więc lepiej się uczyć od  prosto myślących ,prostych ludzi niż czerpać nawet jotę od nawiedzonych , uduchowionych filozofów.    

Kiedyś jeden aktor  wypowiadał się na temat sztuki na wywiadzie i powiedział tak :"jak słyszę słowo sztuka ,od razu wyciągam rewolwer".

ja powiem teraz tak: " na słowo filozofia wyciągam rewolwer ".

----------------DLA ADMINA
pomyliłem się ten post powinien być w dziale :"Czy Jezus jest bogiem "
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 20:19
Największym problemem ludzi którzy odkrywają prawdę na nowo, jest zrozumienie ,że to co wiedzą to w 99 % kłamstwa tego świat.

Dlaczego Chrystus mówi o ponownym narodzeniu ?

Ponieważ tak jak małe dzieci powinniśmy wystartować z CZYSTA kartą w umyśle.

Raczkujemy w prawdzie, by potem dopiero zacząć się w niej normalnie poruszać.

Niestety tak jest, nam też długo zajęło by to zrozumieć.

Musieliśmy powoli odkrywać prawdę o Szawle, Narodzie Wybranym, Królestwie na Ziemi , Płaskiej Ziemi etc.

Teraz jest to tak oczywiste i proste, a jak wielu z Nas miało wątpliwości i potrzebowało czasu by zrozumieć jak w wielkim stopniu byliśmy okłamani i " wyprani "


"Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą."
Arthur Schopenhauer

Prawda o Pawle, najpierw wysmiewana, teraz częsta zaprzeczana.. a niedługo będzie oczywista już dla wszystkich.
Tak samo z płaską ziemią etc Very Happy





_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 22:35
Wrogu Kozłów - nie bierz tego do siebie, bo dobrze Cię zrozumiałem... Mój nieżyjący ojciec mawiał że "ze smarkatym się nie najesz, a z głupim nie pogadasz" - i to było "przesłanie" którym chciałem się z Wami podzielić. Po prostu trzeba dalej robić swoje , a nie tracić czas na smarkatych lub głupich...
przebudzonyzesnu
przebudzonyzesnu
Liczba postów : 36
Join date : 11/02/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 22:39
.


Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:48, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

10th Październik 2016, 22:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Polskapaw...chodzi o to, kto dał takim osobom przyzwolenie lub prawo do udzielania chrztu Janowego?

Według tego, co wiem Piotrowi dał je jakiś pastor. Jakiej denominacji był ten pastor? Czy reprezentował samego Boga lub Syna, czy jakiś religijny odłam pawłowego chrześcijaństwa?
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 00:51
Jedno zdanie, które nam wyjaśni wszystko.

"Owce słuchają głosu Pasterza."

Czyli... nie Pawła, nie jakiegokolwiek innego człowieka ze mną włącznie. Ja jedynie nakierowuję na słowa, które świat szatana kategorycznie odrzuca.

Pasterzem owiec jest Chrystus. Owce idą za Jego głosem. Za niczyim innym głosem.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Wróg Kozłów
Liczba postów : 156
Join date : 28/09/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 00:53
Message reputation : 100% (1 vote)
przebudzonyzesnu napisał:Ja tylko chciałbym się zapytać wroga kozłów, bo nie rozumiem, co jest złego w chrzcie?

Obserwator mnie wyprzedził w odpowiedzi, a napisałbym dokładnie to samo. Z tym upoważnieniem pastora to dziwna sprawa, bo z tego co wiem to u protestantów wygląda jak w poniższym cytacie:
"W kościołach protestanckich, z którymi miałem styczność chrztu udziela pastor, prezbiter czy jak go zwać. Sytuacja nie różni się więc radykalnie od Kościoła katolickiego, gdzie chrzci ksiądz (w sytuacji np. zagrożenia życia może to uczynić każdy wierzący.
Porządkując jeszcze odpowiedzi na pytania z Twojego sąsiedniego wątku. Kościoły ewangelickie uznają Twój chrzest jako dziecka, ponowny chrzest zaś jest wg nich niedopuszczalny. Kościoły ewangelikalne zaś (z reguły) chrztu niemowląt nie uznają w ogóle za chrzest. Chcąc wstąpić do któregoś z nich najpewniej będziesz musiał przyjąć chrzest na wyznanie wiary. Ja np. bez tego u baptystów nie mogłem przystępować do Wieczerzy Pańskiej. Są oczywiście zbory, które nie wymagają ponownego chrztu, ale to nie dlatego żeby uznawały chrzest niemowląt, ale dlatego, że w ogóle przypisują chrztowi samemu w sobie dość drugorzędne znaczenie.
W Biblii sprawa jest prosta - chrzciło się tych, którzy się nawrócili. Od razu, bez jakichś formalności, kursów przygotowawczych - bo nie chodziło o formalne wstąpienie do któregoś z kościołów (nie było wtedy denominacji, pastorów, księży), ale znak, że oddało się życie Chrystusowi. Udzielić mógł zdaje się każdy wierzący, najlepiej ten który zwiastował nawróconemu Słowo Boże (vide Dz. Ap. 8, 26-40 Filip i dworzanin królowej Etiopii).

Więc niestety (moim zdaniem) w takim chrzcie może chodzić o znak oddania życia Pawłowemu Chrystusowi.
Poza tym, sam pomyśl, wpadłbyś na pomysł, żeby kogoś chrzcić?
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7363
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 10:48
Nie jestem ochrzczony! {Poza katolickim chrztem jako niemowlak + bierzmowanie i chrzest u Świadków Jehowy.

Jakoś mnie to z głowy wyleciało. Ale... chrzest w czasach Isusa oznaczał ponowne narodzenie się i z powodu chrztu Jana Chrzciciela zrobił się zwyczaj chrzczenia jako symbolu stawania po stronie Prawa i Chrystusa. Jako symbol obmycia z grzechów i solidarności.

O potrzebie chrztu Isus mówił jego współczesnym mu naśladowcom.

Czy dzisiaj to obowiązuje? Nie sądzę, że jest złem, poza chrztem w kościele, gdzie uprawia się szatański rytuał, oraz u Świadków Jehowy, którzy w ten sposób oznajmiają swoje oddanie... ich światowej organizacji. Chrzest u ŚJ nie jest chrztem biblijnym.

Z tych przyczyn mam mieszane uczucia odnośnie chrztu i skłaniam się na rytuał ważniejszy od posłuszeństwa. Nie ma w Biblii Prawa nakazującego chrzest w pełnym znaczeniu, jak Prawo jest ogłaszane w konkretny sposób.

Porównawszy chrzest do sabatu, nie ma żadnego porównania i w przeszłości dramatyczne łamanie sabatu było karane śmiercią.

Czy opinie Isusa należy uznać za Prawo? Nie jestem tego pewien ale jestem pewien, że sądzeni będziemy z uczynków Prawa.

Kiedyś myślałem, aby się samemu ochrzcić, ale zapomniałem o tym.

W czasach Chrystusa taki chrzest był potrzebny, aby innym ukazać umiłowanie Prawdy przez ludzi.

Moim zdaniem jest to osobisty wybór.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 11:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja nie przechodziłem żadnego rytualnego chrztu, ani nie mam żadnych święceń i dzięki Bogu jestem pod tym względem czysty!

Gdy przebudziłem się te parę lat temu, myślałem o tym, by wziąć chrzest, ale co on miał oznaczać? Ja chciałem być posłuszny tylko Bogu i cały czas w Niego wierzyłem, a chrzest serwowały tylko konkretne związki wyznaniowe, czyli religie fałszywe, które poprzez rytuał chrztu wodnego inicjują przyjęcie w swe szeregi wyznawców.

Tak, więc było dla mnie oczywiste, że taki chrzest to zwykła farsa na publiczny pokaz. Ja chiałem, żeby to Bóg widział moje oddanie, a nie inni ludzie.

Wtedy zacząłem szukać coś w temacie chrztu w Ewangelii. Sprawa stała się momentalnie jasna, bo wystarczyło wpaść na pierwsze rozdziały Ew.Mateusza, by dowiedzieć się, jaki chrzest będzie udzielany przez Jezusa, a nie Jana:

Ew.Mateusza 3
(11) Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.

Po tych słowach stało się dla mnie jasne, że chrztu będzie nam udzielał Jezus mocą Ducha Bożego danego Mu od Ojca!

Dzisiejsze pawłowe chrześcijaństwo nie zrozumie tego, dopóki będzie karmić się herezjami Pawła, który dał podwaliny pod stworzenie odstępczej religii - Chrześcijaństwa, gdzie udziela się chrztu Janowego na pokaz, by uwidocznić swoją przynależność nie do Boga, ale do danej sekty lub kościoła!! affraid

Niestety, ale jest to droga do dalszego zwiedzenia, a nie do Boga i posłuszeństwa względem Niego.

Ja przeżyłem chrzest poprzez Ducha Bożego i było to osobiste przeżycie, które trwale odmieniło mnie na lepsze. I w przeciwieństwie do wielu ochrzczonych pawłowców nie mam dziwnych zachwiań i załamań wiary.

Dlaczego??

Ponieważ słucham głosu naszego jedynego i prawdziwego Pasterza Jezusa Chrystusa, a nie ślepych przewodników.

To takie proste i piękne! Smile
avatar
Łukasz.s
Liczba postów : 102
Join date : 25/09/2016
Skąd : Warszawa

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 12:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Apropo chrztu, widzę to tak. Jan chrzcił wodą, wtedy to znaczyło ponowne odrodzenie i oczyszczenie z grzechu. Tylko, że chrzest to symbol, a jak każdy symbol może zmienić znaczenie lub stać się "bronią" złego. Dzisiejszy chrzest z wody ma bardziej znaczenie w kwestii przynależności do któregoś z odłamu chrześcijaństwa. Dlatego Jan o Isusie mówił, że będzie chrzcił mocą ducha św. tzn. taki chrzest odbywa się w naszych sercach i do tego nie jest potrzebny żaden pastor, ksiądz lub inny człowiek, tylko przestrzeganie prawa Bożego. Przestrzegając prawa Bożego, napowrót stajemy się "żywi". A żeby otrzymać taki chrzest trzebs poznać naukę naszego mistrza i zbawiciela Isusa. Dlatego Isus chrzci z ducha, bo tego chrztu w żaden sposób nie jest w stanie podrobić ani zniekształcić szatan ani człowiek szatanowi podległy. Nie demonizuje chrztu wody, ale wg mnie do czasu sądu na pustyni, nie ma takiej mocy jak miał za czasów Jana Chrzciciela  i Isusa. Pozdrawiam przyjaciele i życzę wam błogosławieństwa Bożego.
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

11th Październik 2016, 16:29
Message reputation : 100% (1 vote)
Sprawa jest jeszcze bardziej prosta i jeszcze bardziej logiczna.
Chrzest jak każdy rytuał chrześcijański to "lipa".
Śmieszy mnie argument, że Jezus przyjął chrzest i dlatego chrzest jako jedyny nas może obowiązywać.
Jezus przyjął chrzest, ale czy później go w tej formie udzielał?????
Chrystus nie przyjął chrztu, aby uwiarygodnić i ustanowić chrzest wodny! Czego dowodem jest to, że sam nigdy tego nie robił!  Czy Isus ochrzcil wodą apostołów? Nonsens.
Isus przyjął chrzest tylko i wyłącznie po to aby uwiarygodnić działalność Jana i jego posłannictwo. Nad jordanem też Bóg objawił Syna ludziom, gdyż tam przychodzili Izraelici szukający Królestwa Bożego.
Z ustanowieniem chrztu wg mnie jest tak samo jak z eucharystią. Naciągane i potencjalnie niebezpieczne.

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Sponsored content

Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa. - Page 14 Empty Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach