Fałszywy apostoł Paweł - szatański koń trojański.

Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Re: Fałszywy apostoł Paweł - szatański koń trojański.

Pisanie by thewordwatcher on 4th Czerwiec 2018, 06:05

Znalazłem ciekawe dokumenty na Wikipedii. Oto jedna zrzuta, przetłumaczona w Google tłumaczu.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Authorship_of_the_Pauline_epistles

Proszę zwrócić uwagę na podkreślone teksty.

Najbardziej 'pewne' testy maja także krytyków. Byłoby to raczej naturalne, ale dalsze części tego artykułu ukazują nam inne oblicze owej krytyki, która posiada poważne uzasadnienie.

Najciekawsze są twierdzenia, ze że należałoby uznać, że listy Pawła zostały napisane w jego imieniu przez członków Kościoła Marcionitów a następnie były redagowane, czyli poprawiane przez Kościół Katolicki.

Ostatnie zdanie podaje nam wyraźnie, że listy zebrano tematycznie pod katem wspólnych tematów a zwłaszcza...

jednolitością doktryny dotyczącej Prawa Mojżeszowego.

Z tego linku tłumaczenie na temat listów Pawła.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pauline_epistles

"We wszystkich tych listach, z wyjątkiem Listu do Hebrajczyków, Paweł twierdzi, że jest autorem i pisarzem. Jednakże zakwestionowane listy mogły być fałszerstwami, ponieważ wydawało się, że były problemem wśród wczesnego Kościoła jako całości. "

A niemal wszystkie religie nazywają listy "Pawła" Słowem Bożym, bardziej ważnym niż słowa Boga i Syna, ponieważ cytują głównie Pawła.

Co jest najbardziej istotne...

Wyraźnie widać w tych komentarzach zaciekłą walkę o prawdę Chrystusa przeciwko siłom szatana, które zaciekle usiłowały wstawić do Biblii jako Słowa Boże listy satanisty - 'apostoła Pawła. Niestety, szatan ową walkę wygrał i bezbożne Chrześcijaństwo wielbi Pawła i Jezusa jako Boga odrzucając tym samy Tego, który uczynił wszystko.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2945

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Fałszywy apostoł Paweł - szatański koń trojański.

Pisanie by thewordwatcher on 14th Lipiec 2018, 09:14

Dodając do powyższego postu - porównywanie 'mądrości' Pawła do mądrości Boga i stawianie na 'mądrość' Pawła w obecności Boga - jest policzkiem wymierzonym Bogu oraz Synowi.

Miałem własnie krótką wymianę opinii na temat Pawła i znalazłem takie kwiatki.

Najpierw słowa Isusa.

Mat 23:8  Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.

Powyższy werset wyklucza nam jakiegokolwiek innego nauczyciela, poza Isusem oraz jego Ojcem, którego On cytował, czyli Boga Ojca.

To jest jedna ważna kwestia moim zdaniem.

Zwrócono mnie uwagę, że mogę ja i inni błądzić w kwestii Pawła. W sumie grzeszymy nienawidząc Pawła, ponieważ go ciągle atakujemy.

I w tym przypadku sam Paweł zapewnia nas o naszym zbawieniu.

Rzymian 10:9-13 „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia. Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.” 13 Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.

Czyli nawet negują Pawła jesteśmy i tak zbawieni, ponieważ wyznajemy Jezusa!

Rzymian 8:31 Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam? 32 On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego?

Jest jeszcze lepiej.

Poniżej teoria konspiracyjna Pawła.

Rzymian 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, 26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba. 27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich. 28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. 29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. 30 Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa 31 Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. 32 Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować. 33 O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego!

W tym świetle nie jest ważne w co wierzymy i w jakim zakresie grzeszymy, według Pawła zbawienie mamy w kieszeni!

Nawet w przypadku... odrzucenia Pawła. Przecież wyznajemy Mesjasza! A to wybacza nam łaską Bóg!

To jest zielone światło dla wszelkiego grzechu i Paweł wręcz nawołuje do grzeszenia pocieszając nas, że i tak Bóg się nad nami zmiłuje, ponieważ wydal za WSZYSTKICH Syna więc musi za taką cenę WSZYSTKO KAŻDEMU wybaczyć.

Jeżeli to nie jest herezją, to co herezją jest!?

thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2945

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Powrót do góry

- Similar topics