Ciekawe posty naszych czytelników.

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by thewordwatcher on 18th Listopad 2016, 13:51

Jakkolwiek to nie byłoby zrobione, trzeba rozważyć dwa scenariusze.

1. Spotykamy się we własnym gronie i za pomocą FB czy kontaktów emailowych umawiamy się we własnym gronie, nie tyle, żeby wysłuchiwać wykłady czy głęboko analizować pewne wersety, ale po prostu żeby się poznać i ewentualnie zaprzyjaźnić i... mieć sie komu z czymś tam zwierzyć, nieco wyżalić na szatański system tworzący nam wiele kłopotów.

To jest moim zdaniem najbardziej bezpieczny sposób i najbardziej realny oraz, miejmy nadzieję, najbardziej przyjemny sposób spędzenia czasu a nie tylko znajomości z ekranu Internetu.

2. Zorganizowanie jakiś wykładów dla ludzi interesujących się Biblią.

To jest raczej niebezpieczne z powodu olbrzymiej ilości wrogów prawdy. Podejrzewam, że na sali byłoby sporo pastorów, starszych czy księży i byłoby bardzo trudno utrzymać jakikolwiek porządek.

Nawet najlepsi z nas, ze mną włącznie, a potrafię na żywo mówić całkiem nieźle, nawet lepiej niż potrafię pisać, ale nikt z nas nie dałby sobie rady z dwoma czy trzema łobuzami, których celem byłoby 'udowodnić' ze to my nic nie wiemy.

Im więcej o tym myślę, tym bardziej jestem temu przeciwny.

Oczywiście mogę to zbyt czarno widzieć, ale tak to ja właśnie widzę.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3280
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Iraeneus on 18th Listopad 2016, 14:30

Najlepszą opcją Henryku jest 1.

Takie spotkanie było by umocnieniem w wieże, moglibyśmy tak jak Chrystus powiedział, czynić na jego pamiątkę przełamanie się chlebem i niewielką ilość wina.

bounce bounce bounce bounce
Iraeneus
Iraeneus

Liczba postów : 601
Join date : 16/03/2016
Skąd : Lubelskie

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Kasia on 18th Listopad 2016, 18:11

thewordwatcher napisał:Jakkolwiek to nie byłoby zrobione, trzeba rozważyć dwa scenariusze.


2. Zorganizowanie jakiś wykładów dla ludzi interesujących się Biblią.

To jest raczej niebezpieczne z powodu olbrzymiej ilości wrogów prawdy. Podejrzewam, że na sali byłoby sporo pastorów, starszych czy księży i byłoby bardzo trudno utrzymać jakikolwiek porządek.


Zorganizowanie takie skończy się tym że pierwszy kto przyjdzie to będzie pan Rafał Kudrański i skończy się to na walce słownej .

Takiego spotkania nie da sie ukryć tymbarskiej przez FB.

Byłoby pięknie gdyby ktoś miał stodołę lub większe pole.

Gdyby to było w pobliżu Tarnowa mogę przenocować wiecej osób i dla juniora Efraima znalazłoby się miejsce bounce bounce bounce

Około dziesięć osób spałoby wygodnie a reszta "mniej wygodnie".Very Happy

Każdy mógłby wziąć ze sobą prowiant aby nie było problemów albo w razie czegoś można by było udać się gdzieś razem na obiad albo co byłoby jeszcze lepsze i bardzo pożyteczne w dniu spotkania moglibyśmy pościć wszyscy razem a intencję i cel naszego wspólnego postu zostawilibysmy samemu Bogu bo przecież ON wie najlepiej co nam potrzeba i czego pragniemy ,więc Bóg mógłby to wykorzystać według swojego uznania i woli.

Dobrze by było ustalić datę przylotu Admina by wcześniej zarezerwować lot a co do kosztów itp powinnismy to załatwić przez prywatne wiadomości(może i jego żona zechciałaby mu towazyszyć).

Lato chyba jest najlepszą porą no chyba że Bóg zrobi nam wcześniej niespodziankęVery Happy

Myślę że czerwiec,lipiec...

Oczywiście musimy znać ilośc chętnych .

Każdy by dał znać tu na forum.

Narazie to wszystko z mojej strony .

Jeżeli chcemy to się spotkamy Very Happy Very Happy Very Happy

Kasia
Kasia

Liczba postów : 1238
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Jacek86 on 20th Listopad 2016, 22:47

UWAGA!

Założyłem osobny mail, dla osób które odwiedzają forum z najodleglejszych stron świata, a nie mają możliwości pisania na forum lub szybkiego skontaktowania się z jego zarejestrowanymi użytkownikami!!!

Moim zdaniem szkoda byłoby, żeby takie osoby nie miały możliwości podzielenia się swoimi obserwacjami na temat sytuacji w ich regionie.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że jestem zwykłym, początkującym użytkownikiem forum a nie administratorem!!! Więc proszę nie pisać do mnie swoich prywatnych opinii na temat forum, jego użytkowników oraz zwykłego HATEu!!!! Nawet nie będę się w to wczytywał!!! ani przekazywał innym zarejestrowanym użytkownikom!!! Wink

Mile widziane są informację związane z tematami forum czyli: biblijne, polityczne, społeczne, gospodarcze, NWO, UFO itp. Które postaram się w sposób najbardziej pożądany zamieścić na forum.

Mam nadzieję, że mój pomysł nie będzie sprzeczny z zasadami forum, a adres mailowy nie jest adresem prywatnym więc w razie potrzeby można go zlikwidować. Może ktoś jeszcze z użytkowników stworzy i wrzuci taki mail do szybkiego kontaktu? Wink

Zapraszam Wink

jacek86forum@gmail.com
Jacek86
Jacek86

Liczba postów : 292
Join date : 31/08/2015
Age : 32
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Edwedere on 5th Grudzień 2016, 18:39

Może nie jest to odkrycie Smile ale napawa serce radością jak wyciągamy na FB ludzi z władzy Nierządnicy , gdy takie posty widzę aż serce raduje się i widać Moc Pana Zastępów !

Byłem w religii rzymsko-katolickiej 45 lat. Od kilku lat prosiłem Boga; niech się dzieje wola Twoja w moim życiu,a nie moja,no i dostałem o co prosiłem.Bóg wkroczył w moje życie tak mocno,że kilka dni nie mogłem tego ogarnąć...Jeszcze do końca tego nie ogarniam Smile Jednak jestem gotowy na plan Boży co do mnie napisał:

Edwedere

Liczba postów : 212
Join date : 21/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Lotion on 18th Grudzień 2016, 19:56

ciekawe spojrzenie na temat poniekąd znany Smile


Zacznijmy na wstępie od pytania, do kogo zawsze przemawiali prorocy wybrani przez Boga? Oczywiście do Izraela, wiemy też, że całe Pismo Święte należy rozpatrywać pod kątem właśnie Narodu Wybranego i czasów końca.  Poniższy tekst to moje przemyślenia odnośnie Izraela i 7 zborów.

Pierwsze rozdziały Objawienia Jana odnoszą się do 7 zborów i 7 aniołów. Zgodnie ze słowami Proroka Izajasza Izrael został wygnany do 8 miejsc: Asyrii, Egiptu, Patros, Etiopii, Elamu, Szinearu, Hamatu i na wyspy na morzu, dalej z kolei jest mowa o tym, że lud zgromadzony zostanie z czterech stron świata ( Izajasza 11:11-12). Nie jesteśmy w stanie określić, gdzie dokładnie znajduje się lud Izraela. Podobnie sprawa ma się ze zborami mamy wymienione 7 zborów:

Efez, Smyrna, Pergamon, Tiatyra, Sardes, Filadelfia i Laodycea.

Możemy sugerując się historycznymi notkami, określić lokalizacje ów zborów, ale wiemy, że te obszary nijak mają się do  charakterystyki ludzi ze zborów mających Słowo Boże opisanych przez Jana.  Pomijając słowa wprowadzenia, Jan tak zwraca się do zborów:

I uczynił nas rodem królewskim, kapłanami
Boga i Ojca swojego, niech będzie
chwała i moc na wieki wieków.

W oczach Boga rodem królewskim jest Izrael, a kapłani którzy mają Mu służyć również są wybrani z domu Izraela. Jak wiemy, Pan Bóg z pośród Izraela wybrał Sobie na kapłanów Lewitów, to poświęcenie obejmuje wszystkie pokolenia Lewitów, włączając w to również pokolenie z czasów końca. Analizując poszczególne zbory, dopatrzeć się możemy kilku ciekawych wątków. I tak na przykład Jan zwracając się do zboru w Efezie używa takich słów:

Lecz mam ci za złe, że porzuciłeś pierwszą twoją miłość.

Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i
opamiętaj się, i spełniaj uczynki takie, jak
pierwej; a jeżeli nie, to przyjdę do ciebie i ruszę
świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie opamiętasz.

Odnosząc te słowa do Izraela, staje się jasne czym jest owa ”porzucona pierwsza miłość” – to pierwotne  przymierze Izraela z Bogiem, które lud Izraela zerwał oddając cześć bożkom. Kolejne słowa:  

Wspomnij więc, z jakiej wyżyny spadłeś i opamiętaj się,

tu znów w odniesieniu do Izraela mamy podkreślone,  jak wielką łaską cieszył się Izrael (panowanie króla Dawida) pod opieką Boga. Gdy tylko naród się odwrócił od Boga z królów zamienił się w niewolników (upadek z wyżyny). By omówić dalsze zbory należy wyjaśnić pewną kwestię, która odnosi się do Reszty Izraela. Resztą Izraela nie jest prawdopodobnie cały pozostały do końca czasów Izrael, ale jego cząstka. Pan Bóg przyrzekł, że naród izraelski będzie liczny jak piasek, jak to się odnosi do Reszty Izraela, spójrzmy na słowa proroka Izajasza(Izajasza 10:20-22):

I stanie się w owym dniu: Reszta Izraela i uratowani z domu Jakuba już nie będą
opierać się na tym, który ich bije, lecz wiernie opierać się będą na Panu, Świętym
Izraelskim.
Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.
Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróć
i
.
Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.

To oznacza, że ludzi z rodu Izraela na świcie jest znacznie więcej niż wybrane 144 tys., ale tylko 144 tys. w pełni nawróci się i uzna Boga Izraela, za swego jedynego Boga. Kolejne słowa proroka Jeremiasza potwierdzają, że tylko wybrani pójdą w pierwszym wyprowadzeniu Izraela:  

(12) Idź i głoś te słowa ku północy, i mów: Nawróć
się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan
- nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem
dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam
gniewu na wieki!
(13) Tylko uznaj swoją winę, że od Pana, swojego
Boga, odstąpiłaś i oddawałaś się
obcym bogom pod każdym zielonym drzewem, a
mojego głosu nie słuchaliście - mówi
Pan.
(14) Nawróćcie się, odstępni synowie - mówi Pan -
bo Ja jestem waszym Panem
, a
zabiorę was po jednym z każdego miasta i po
dwóch z każdego rodu, i wprowadzę was
na Syjon.

Tu również Pan Bóg podkreśla, że warunkiem powrotu na Syjon jest nawrócenie się Izraela. A ostat-nie słowa ewidentnie wskazują, że ludu Izraela jest znacznie więcej, ale  tylko wybrani - nawróceni pójdą na Syjon. Jeśli uznamy, iż Izrael to 7 zborów, to mamy przekrój na jakim poziomie oddania Bogu, znajdują się poszczególna grupa Izraela. I to właśnie owe oddanie, poziom  nawrócenie się, jest wyznacznikiem tego, kto i w jakim czasie zostanie wyprowadzony z niewoli babilońskiej. Mamy wielki problem z określeniem, kiedy nastąpi uwolnienie Izraela, jeden fragment mówi, o tym, że przed uciskiem, inny z kolei, że w trakcie ucisku Michał- opiekun Izraela, uwolni naród wybrany. Wszystkie te fragmenty odnoszą się do uwolnienia Izraela, ale jednocześnie przeczą sobie, co do czasu, kiedy ma to nastąpić. Jednak jeśli podzielimy Izrael na dwie grupy: nawróconych, którzy w pełni chwały pójdą na pustynie przed uciskiem i resztę, która zostanie stopniowo wyprowadzana w trakcie ucisku, to wszystkie proroctwa odnoszące się do wyjścia Izraela, tak i przed, jak i w trakcie ucisku nabierają sensu i nie są w żadnej mierze ze sobą sprzeczne, po prostu odnoszą się do innych grup.  

Wracając do zborów, kolejne słowa Jana skierowane są do zboru w Smyrnie:

Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i
wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają
się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą
szatana.

Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na
cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was
do więzienia, abyście byli poddani próbie, i
będziecie w udręce przez dziesięć dni.

Oczywistą rzeczą jest, że żydzi nienawidzą prawdziwego narodu wybranego. By utwierdzić świat w przekonaniu, iż to oni są narodem wybranym, przypisują sobie cechy prawdziwego Izraela, a rzeczy-wisty Izrael przeklinają. Dalsza cześć z kolei mówi nam, iż ten zbór będzie w trakcie ucisku poddany próbie, ale tylko przez krótki czas.

Z kolei w zborze w Pergamie, mamy grupę Izraelitów, która jest mamiona naukami bałwochwalczymi, z którymi miały problem również wcześniejsze pokolenia Izraela:

Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są
tam tacy, którzy trzymają się nauki
Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów
izraelskich, by spożywali rzeczy
bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd.
(15) Tak i ty masz u siebie takich, którzy również
trzymają się nauki nikolaitów.
(16) Upamiętaj się więc; a jeżeli nie, przyjdę do
ciebie wkrótce i będę z nimi walczył
mieczem ust moich.

Dalej słowa odnoszące się do zboru w Tiatyrze, mówią, iż jest to grupa, która pełni uczynki, ale jest pod wpływem fałszywej prorokini, która mami część zboru i nakłania do wszeteczeństwa. Co ciekawe, o upadku fałszywej prorokini, będą wiedzieć wszystkie zbory. Podkreślone jest, by Ci którzy jej służą, opamiętali się, bo będą sądzeni według swoich uczynków. Zauważcie podobieństwo pomiędzy dawnym Izraelem, a Izraelem czasów końca, w obu przypadkach Pan wielokrotnie uprzedzał Swój naród i nawoływał, do odstąpienia od bałwochwalstwa i grzechu, póki  jest jeszcze czas. Pozostali, którzy wytrwają, otrzymają władzę nad narodami:

Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca
uczynki moje, dam władzę nad poganami,
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak
skruszone naczynia gliniane;
Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego;
dam mu też gwiazdę poranną.

Najciekawsze słowa odnoszą się do zboru w Filadelfii. Słowa z greki „fileo” i „adelfos” –  oznaczają braterska miłość, a dosłownie określają relacje tych którzy pochodzą z jednego łona. W chrześcijaństwie określenie to obejmuje tych, którzy narodzili się na nowo. Już na wstępie mamy, potwierdzenie iż to Pan posiada klucz Dawida, co odnosi się do królewskiego rodu Dawida i jego potomstwa. Dalej mamy bardzo ciekawy fragment:

To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który otwiera, a nikt nie
zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed
tobą otwarte drzwi, których nikt nie
może zamknąć; bo choć niewielką masz moc,
jednak zachowałeś moje Słowo i nie
zaparłeś się mojego imienia.
Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie
wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w
godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by
doświadczyć mieszkańców ziemi.

To zbór w Filadelfii, jest Nawróconą Resztą Izraela, to Ci, którzy uznali Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, za swojego Boga i w pełni Mu zaufali. Dla nich otwarta jest brama owczarni, dla wybranych, których Pan poprowadzi na pustynie, jako pierwszych. To ta część Izraela, która będzie wyprowadzona przed uciskiem z niewoli babilońskiej. Ta nawrócona reszta Izraela jest również Niewiastą (Objawienie Jana 12), która ma iść na pustynie i przebywać na niej 3,5 roku.  Zauważcie, że szatan, wszelkimi sposobami próbuje udaremnić Niewieście dotarcie na pustynie:

I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą
strumień wody, aby ją strumień porwał.
Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i
otworzyła swoją gardziel, i wchłonęła
strumień, który smok wyrzucił z swojej paszczy.

To dlatego, na czele nawróconej Reszty Izraela idzie Pan, On będzie usuwał wszelkie przeszkody, które szatan, będzie rzucał pod nogi Niewiasty, będą wielkie znaki, bo Pan będzie prostował drogi dla wybranych z Izraela. I dalej znów mamy potwierdzenie, że jest jeszcze inna grupa Izraela:, która bierze udział w ucisku:

I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i
odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej
potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa
przy świadectwie o Isusie.

Pan Bóg odda sprawiedliwie  również Żydom, którzy będą musieli przyjść i oddać pokłon prawdziwemu Izraelowi, przyznając tym samym, że nie są Narodem Wybranym:

Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy
podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz
kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i
pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że
Ja ciebie umiłowałem.

To właśnie tą Resztę Izraela Pan Zastępów uczyni fundamentem Królestwa Bożego:

Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie
wziął korony twojej.
Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga
mojego i już z niej nie wyjdzie, i
wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta
Boga mojego, nowego Jeruzalem,
które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje
nowe imię.

Mamy więc dwie grupy Izraela:

pierwszą- nawróconą Resztę Izraela, którą jest zbór w Filadelfii, a która na pustynie poprowadzi sam Pan

oraz

drugą - tych którzy muszą być wypróbowani w ogniu, w trakcie ucisku ( do czasu wyzwolenia przez Michała), którą przedstawiają pozostałe zbory. Oczywiście jak zawsze oddaje to pod dyskusje, bo to tylko moje luźne przemyślenia po przeczytaniu proroctw i Objawieniu Jana.


Lotion
Lotion

Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by thewordwatcher on 22nd Styczeń 2017, 15:29

Bardzo ciekawy post jednego z czytelników i ciekawe artykuły.

Przesyłam linka do strony z ciekawymi informacjami.Może znasz.Pogańskie motywy sobie
darowałem ale artykuły o genetyce i historyczne rewelacyjne.Pozdrawiam w Panu. 
 
https://slowianiegenetykahaplogrupy.wordpress.com
https://slowianiegenetykahaplogrupy.wordpress.com/2016/10/01/sekret-cheruskow/  

 rewelacja!

Serdeczne dzięki...
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3280
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Jacek86 on 24th Styczeń 2017, 00:01

Wśród linków z powyższych artykułów znalazłem ten artykuł który również jest bardzo ciekawy! Wink

Cytat z niego:

Powyższy cytat to oryginalne słowa Adama z Bremy, niemieckiego kronikarza i geografa, żyjącego i piszącego w XI w., opisujące kraj Słowian. Oto polskie tłumaczenie tego tekstu:

"Słowiańszczyzna, największa z krain Germanii, zamieszkana jest przez Winuli, których wcześniej nazywano Wandalami. Podobno jest ona większa niż nasza Saksonia, zwłaszcza jeśli zaliczyć do niej Czechów i Polan po drugiej stronie Odry, którzy nie różnią się ani językiem ani obyczajem".

http://www.taraka.pl/germania_i_germanie
Jacek86
Jacek86

Liczba postów : 292
Join date : 31/08/2015
Age : 32
Skąd : Bydgoszcz

Powrót do góry Go down

Re: Ciekawe posty naszych czytelników.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach