Go down
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

24th Luty 2016, 22:08
Message reputation : 100% (3 votes)
Hej!

Chciałem założyć temat, w którym moglibyśmy zamieszczać wiadomości od naszych czytelników, pragnących podzielić się swymi odczuciami co do naszej pracy, podziękowaniami, jak i uwagami odnośnie tego co dzieje się poza i na forum.

Napisała dziś do mnie pewna Siostra, która przebudziła się parę miesięcy temu i śledzi uważnie wieści, które nadajemy Smile

Myślę, że warto zanotować taki właśnie pozytywny wydźwięk.

Świeżakowa napisał:Dwa miesiące temu obudziła się moja wiara, przez ten czas przeszłam nieprawdopodobnie intensywną drogę poznawania prawdy o świecie i kkk. Od miesiąca codziennie zaglądam na blog Henryka i sycę się wszystkimi Waszymi postami, chłonę każde Słowo. Z niemal czułością patrzę na licznik odwiedzających gości w danym momencie i zastanawiam się, czy są wśród nich tak samo szczęśliwi Poszukujący, jak ja. Smile Cieszę się, gdy liczba gości wzrasta.Smile
Nie wiem, o co chodzi w sporze na linii Henryk-Rafał, ale pewnego dnia weszłam z ciekawości na tamto rafałowe forum. Jako zupełny „świeżak”, osoba niezorientowana wyczułam w tonie postów ekipy… agresję, złość, negację. Wszystko, co absolutnie jest obce dobrej, pokornej postawie wyznawców Chrystusa.
Zostawcie ich! Nie marnujcie swojej energii na niepotrzebne działania, bo wg mnie niewiele wskóracie. Pozwólcie, aby takie „świeżaki” jak ja same intuicyjnie wyczuły, że na tamtym forum dobra i miłości nie ma – nie ma też zatem Prawdy, tak więc i Boga. My to naprawdę wyczuwamy.
Macie tak wiele do roboty, że lepiej skupcie się na badaniu Słowa.Smile Nie warto rozmieniać się na drobne.

P.S. Dobrze by było, gdyby Henryk troszkę zmienił tytuł ostatniego artykułu, bo „Trafiłeś na jedyne źródło prawdy na świecie!” (plus pierwsze zdania wprowadzenia) brzmi troszkę w stylu reklamy telewizyjnej: „Mamy jedyny lek na wypadanie włosów”, „U nas możesz kupić najlepiej piorący proszek” Smile Mnie osobiście trochę „przyhamował”, czyli nieco się zjeżyłam wewnętrznie, zrodził też podskórną nieufność. Zapachniał marketingowymi wytycznymi dla akwizytorów sprzedających garnki. Gdyby nie fakt, ze nieco już siedzę w temacie i mam do Was zaufanie, odrzuciłabym jego czytanie. Oczywiście to tylko moja sugestia.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystko.Smile
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

24th Luty 2016, 22:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Fajna sprawa Kamil Very Happy

Nie wszyscy mogą pisać a super jest gdy dowiadujemy się jak wiele braci i sióstr jest z nami.

Jak wiele osób szuka prawdy i jak dochodzi do nich że jednak tylko Słowo Boże się liczy.


Bardzo miło mi było usłyszeć(przeczytaćVery Happy )że ktoś "trzeci"z zewnątrz jak siostra Świeżakowa zauważyła nie miłą atmosferę u Rafała.

Choć wciąż liczę na opamiętania się Rafała jednak wspaniałe przeczytać że ludzie jednak "poznają po owocach"...


Co do uwagi tej pani co do tytułu artykułu Henryka "Trafiłeś na jedyne źródło Prawdy na świecie"to muszę przyznać rację.

Dzisiaj chciałam coś skopiować ze strony zbawienie.com i ten tytuł również jakoś mnie poruszył dziwnie ale nie zastanawiałam się nad tym.
To było pierwsze moje odczucie -taki dziwny niesmak.


I tak ode mnie.
Bardzo bym sobie życzyła by "świeżakowa"ufała raczej Bogu a nie nam forumowiczom bo może się zdarzyć że ktoś z nas się pomyli ale Panu Bogu to się nie zdarzy.



Przepraszam za szczerość bracie Henryku i gorąco pozdrawiam "świeżakową".

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 10:01
Mnie osobiście trochę „przyhamował”, czyli nieco się zjeżyłam wewnętrznie, zrodził też podskórną nieufność. Zapachniał marketingowymi wytycznymi dla akwizytorów sprzedających garnki. Gdyby nie fakt, ze nieco już siedzę w temacie i mam do Was zaufanie, odrzuciłabym jego czytanie.

bounce

To jest celowo kontrowersyjne i powyzej mamy dowód na to. Otrzymałem sporo emaili po opublikowaniu nowej pierwszej strony i nie otrzymałem ani jednego negatywnego posta.

Podejrzewam, ze wielu natychmiast oburz się za taką bezczelność i pewność siebie, i chce natychmiast udowodnić, że zaraz znajdzie wielkie kłamstwo.

I zaczyna szukać i... znajduje prawdę!

Z drugiej strony owa prowokacja powoduje głębsze zainteresowanie. Postronni widzą wiele tematów, o których nigdy nie słyszeli i po kilku stronach dostrzegają ze to jest Prawda.

Jeden ze znanych po angielsku poszukiwaczy prawdy o płaskiej ziemi powiedział, ze największym problemem dla każdego sceptyka jest sprawdzanie pierwszego dnia, drugiego dnia i następnego już tygodnia tego niezwykle kontrowersyjnego tematu. I w ten sposób gwałtownie rośnie liczba filmów, dowodów i władze już szaleją, ponieważ temat ten pozbawia cały system szatańskiego świata jakiekolwiek wiarygodności.

Co więcej, płaska ziemia powoduje powrót wielu ludzi do Boga a przy okazji ewolucja dostaje także ciężkie baty i wszelkie inne idiotyczne teorie.

Dlatego postawiłem na kontrowersję i otwarte postawienie sprawy, natychmiast prosto z mostu.

Świat kłamie we wszystkim a  z tego miejsca kieruje się ludzi tylko w kierunku Prawdy.

Z drugie strony, to brzmi bardzo pewnie a ja jestem pewien Prawdy i jej się nie wstydzę.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 11:13
Kolejna wiadomość od Siostry "Świeżakowej" Wink
Świeżakowa napisał:Melduję się dzisiaj ponownie Smile

Zupełnie jakby przez przypadek zainicjowałeś coś, co mi chodziło po głowie od dawna. Cieszę się Obserwatorze, że założyłeś wątek z opiniami niezarejestrowanych gości.Smile

Wasze forum zapewne słusznie blokuje możliwość wypowiedzi przez osoby z zewnątrz i ja to rozumiem. Ale może warto dać możliwość zabrania głosu ludziom dopiero raczkującym w temacie, ponieważ mogą Wam pomóc w dobraniu sposobu i metod docierania do innych. Podejrzewam, że są tacy, którzy na swoim przykładzie podpowiedzą, jakie środki przekazu zadziałały i otworzyły im oczy.
Wy działacie już na innej płaszczyźnie, my – dopiero raczkujemy. Potrzebujemy innych bodźców.

Może warto stworzyć właśnie dla nich adres skrzynki e-mailowej i zamieścić go na portalu? Kilka zaufanych osób spośród Was miałoby do niej hasło i regularnie zaglądało, wyrzucając niepotrzebne śmieci. W ten sposób nikt nie zostanie obciążony dodatkowym zadaniem, bo będzie to praca zespołowa, na zasadzie dobrowolności.
Oczywiście nie chodzi mi o to, aby skrzynka e-mailowa została zapchana życiowymi historiami. Wierzę, że napiszą Ci, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia, a raczej PODPOWIEDZENIA.
Mnie tytuł artykułu Henryka od początku raził i dziwił. Jakby wkradł po to, aby zniechęcić, a nie odwrotnie. Być może jestem jedną z nielicznych, która to tak odebrała, bardziej przeczuloną. Ale warto zawsze dmuchać na zimne.

I jeszcze przykład.
Kiedy czytałam artykuły Henryka i Wasze posty na temat Słowian, nie miałam problemów z uwierzeniem. Ale ostatecznie to przypadkowo znaleziony w internecie, stary artykuł (chyba z Newsweeka?) o historii Słowian (absolutnie bez kontekstu religijnego) przybił pieczęć zrozumienia. Potem znalazłam jeszcze inny. Nie wiem, czy wnoszą rzetelne informacje. Ale zapamiętałam z nich kilka rzeczy, które mnie olśniły i pokazały, że wbrew pozorom Słowianie żyli częściowo wg Bożego Prawa. Byli ubodzy, ale z wyboru (ta mądrość zapewniała im ochronę przed łupieżcami). Opiekowali się troskliwie słabszymi. Nie przywiązywali uwagi do dóbr materialnych, więc nie zdobili bogato np. naczyń – miały im po prostu służyć. I najważniejsze: przewodnikiem i wodzem danej grupy stawał się nie ten, co miał najwięcej dóbr, ale ten, który… najwięcej ich rozdawał innym, z majątku wypracowanego własnymi rękoma.Smile I ciekawostka: jako jedyni modlili się leżąc na plecach i patrząc w niebo.Smile
A potem przeżyli traumę chrystianizacji kk… Sad

Dla mnie Słowianie żyli zatem niemal ewangelicznie, mimo wielbienia bałwanów. Smile Wiem, że bzdurnie to zabrzmiało, ale nasuwa się pytanie: Skąd mieli w sobie tę głęboką mądrość, której nie posiadały inne narody? My wiemy, prawda? Smile
I kiedy przeczytałam te artykuły, chciałam się podzielić odkryciem. Zapewne Wy wszyscy dawno to już wiecie, a ja nie odkryłam niczego nowego. Niemniej dla mnie, przedszkolaka w Poszukiwaniach, takie informacje pomagają. Są ciepłe i dobre. I o ile są rzetelne, mogłyby uzupełniać Wasze artykuły, działając na niedowiarków. Powinniście szukać podobnych łączników pomiędzy dwoma skrajnymi światami: Waszymi poszukiwaniami, a wytworami pracy innych, którzy nie stanowią zespołu forum. Tym sposobem budujecie most, który ułatwia przejście między stanami świadomości i jednocześnie łagodzi szok dysonansu poznawczego, który często kończy się odrzuceniem Prawdy.

Chciałam zatem napisać do Henryka poprzez wewnętrzny komunikator, ale on nie działa, jak należy. Otwiera się godzinami.
Adres e-mailowy byłby wygodniejszy.

Może jest techniczna możliwość wpuszczenia gości tylko do jednego wątku forum? Jakiegoś podforum?

Pozdrawiam raz jeszcze.

P.S. Według mnie proces wyprowadzania Ludu Bożego już trwa w najlepsze: zmieniają się nasze serca i duchowo uwalniamy się od TEGO świata. Tworzycie szwadrony Boga, które będą iść na czele. Postaramy się Was dogonić.Smile

Załóżcie na blogu licznik, aby sprawdzić, ilu nas już jest.Smile
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 11:48
Message reputation : 100% (2 votes)
Mieliśmy to na starym forum i nie zdało egzaminu. Głównymi pisującymi byli działacze Hasbary i osoby pełne nienawiści. Obrzucano nas epitetami, wyśmiewano nas i praktycznie nikt z nas tam nie wchodził aby sobie nie psuć humoru a uczciwi bracia i siostry także to omijali.

Ta opcja odpada. Zwiększenie ilości osób piszących - jedynie po potwierdzeniu, że osoby te zajmują się pracą ewangelizacyjną w innych potwierdzonych miejscach.

Jest jeszcze jeden problem. Im więcej ludzi pisze, tym więcej czasu potrzeba na kontrolowanie treści. Pozostawienie tego poza kontrolą powoduje oskarżenia, ze atmosfera zrobiła się nie do przyjęcia a admin to toleruje czyli popiera.

Pierwsze forum było zamknięte przez spory kawałek czasu z tych przyczyn.

Dlatego postanowiłem otworzyć małe forum z ograniczoną ilością członków i skupić się na informacjach ważnych i koniecznych.

Okazało się, że to zdaje w doskonały sposób egzamin.

Dlatego forum będzie kontynuowane w takim samym duchu, w jakim operuje w chwili obecnej.

Jest zrozumiałe, że są osoby które chciałyby sobie pogadać i czasami podyskutować, ale to jest w praktyce niemożliwe do kontrolowania.

Ryzyko jest wielkie z powodu możliwości ataków osób, które zdołały tutaj dotrzeć i narobić nam olbrzymią ilość bałaganu.

Skoro obecne forum funkcjonuje i jest niezwykle poczytne, nie widzę ważnych przyczyn, aby cokolwiek zmieniać. affraid

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 12:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Dałem siostrze znać, że zawsze istnieje możliwość poruszenia pewnych kwestii o udzielenia się na naszych blogach..myślę również podobnie, że najlepiej będzie, gdy zostanie tak jak jest.

Forum działa, jak dla mnie, idealnie Smile
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 14:44
Jeśli mogę się wtrącić do dyskusji.
Ja również uważam, że forum działa bardzo dobrze i złe skutki zmian mogły by przerosnąć korzyści wynikające z proponowanych rozwiązań.
Jeśli ktoś ma coś do przekazania, to zawsze znajdzie drogę do któregoś z braci poprzez ich blogi, a jeśli to będzie coś wartościowego, to z pewnością trafi to na forum.

Co do tego, które artykuły promować, to z własnego doświadczenia (które może nie jest ogromne, ale zawsze), powiem, że do jednych najlepiej trafiają artykuły dotyczące nasienia węża i konspiracji jakie są ich dziełem, a ich zainteresowanie Bogiem objawia się niejako na zasadzie buntu przeciw temu światu i poczuciem beznadziei. Ale jest spora grupa, do których najlepiej trafiają słowa samego Boga. Jego obietnice pomocy i opieki, i dopiero gdy im ktoś ukaże te słowa, dostają zapału w szukaniu więcej.
Tak więc wydaje mi się ze każda forma i jak najwięcej linków w różne miejsca będzie najbardziej efektywne

_________________
Iz 45, 22 Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

25th Luty 2016, 16:55
Message reputation : 100% (2 votes)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w porównaniu do innych większych ode mnie na tym forum Very Happy

Chociaż jestem w tym wszystkim prawie 4 lata.

Ale swoje wiem i mogę jako tako pomóc,

jeśli ktoś chciałby np. skontaktować się ze mną to zamiast pisać na bloga może napisać na facebooka :

https://www.facebook.com/Liksar-955972147825960/?fref=ts

albo emaila :

liksar@o2.pl


Zawsze chętnie odpiszę , pomogę coś zrozumieć albo po prostu pogadać o tym wszystkim.

Najgorsze są początki gdy odkrywasz prawdę i jesteś sam z tym wszystkim , a świat który znasz wywraca się o 180 *.

Mamy być światłością dla świata.. może ze mnie duży i jasny "świecznik" nie jest.

Ale lepsze to niż nic. geek

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

28th Luty 2016, 18:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Otrzymałem miłe słowa na temat naszych prac od jednego z czytelników:

Dociekliwy napisał:Świetny artykuł, brawo! wyłożone prostym i zrozumiałym językiem Co do Efraima podzielam twoją argumentację.
Takie mądre artykuły są bardzo potrzebne dla ludzi gotowych na przebudzenie. Dam przykład siebie samego. Wiele lat siedziałem w hinduizmie, buddyzmie i w tych bredniach pod sztandarem new age. I myślę, że Stwórca nie mógł już więcej patrzeć na moje błazeństwa i podesłał mi Henryka. Było to jak bardzo zimny prysznic, przeczytałem wszystko to co napisał Henryk i po kilku latach w tej mojej siwej łepetynie nareszcie się poukładało. Uratował mnie przede wszystkim Bóg, potem Henryk (dzięki ci za to) i mój elastyczny umysł. Myślę, że takich ludzi gotowych do przebudzenia będzie przybywało i dlatego tak ważne są wasze artykuły!

Smile
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

28th Luty 2016, 22:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Very Happy Very Happy Very Happy

Dla mnie to oczywiste.
Jestem jedną z tych "czytelników "

Kiedyś jeden z takich artykułów Henryka wyciągnął mnie z kościoła katolickiego.

Gdyby nie to, pewnie do dzisiaj latałabym na mszę bijąc się z myślami że dużo za dużo mi nie pasuje a mimo wszystko modliłabym się do figur i uskutecznialabym kanibalizm przyjmując komunię.

Jednym słowem brat  Kubik pomógł w nawróceniu się już nie jednej osoby .
Dziękuję zawsze w Bogu że stawia na mojej drodze takich braci i siostry.

A dzisiaj jest już nas więcej i duża nadzieja przy pomocy Boga że pociągniemy za sobą tłumy którzy kochają i mają nadzieję w Panu i Jego Synu Isusie Chrystusie.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

29th Luty 2016, 15:16
Message reputation : 100% (2 votes)
Szary Człowiek napisał:

Witam. Nie lubię pisać maili, ale ten muszę napisać. Chciałem pozdrowić Ciebie i pozostałe osoby z waszego forum za to że dążycie do Prawdy. Do niedawna byłem katolikiem ale 2 miesiące temu w odmętach internetu trafiłem na wątek o Słowianach. Szukając dalej przypadkowo trafiłem na stronę Henryka zbawienie.com a później na forum. Zawarte tam informację zmieniły moje podejście, otworzyły oczy i uszy. Jestem w fazie czytania Biblii. Praktycznie do czasu trafienia na forum czytałem Biblię ale nie rozumiałem tego co czytam np. dekalog, że różni się od nauczanego w kościele. Później przeglądałem dalej wasze blogi. Wszystkie są bardzo ciekawe. Robisz bardzo dobrą sprawę na swoim blogu. Artykuły o historii świąt chrześcijańskich czy o iluminatach w muzyce są fantastyczne. Pozwalają wiele zrozumieć. Trzymajcie tak dalej. Ty, Henryk, Obserwator i pozostali robicie dużo dobrego, nie przejmujcie się atakami złego, gdyż nic wam nie są wstanie zrobić gdy zaufaliście Bogu i przestrzegacie jego prawa. Na pokrzepienie serca opiszę mój sen, który miałem ok 2 lat temu:
Wracałem do domu rodzinnego, będąc na skrzyżowaniu, skąd widać mój dom zauważyłem na podwórku są dwa duże, czarne psy. Przestraszyłem się ich, ale wiedziałem że są za ogrodzeniem, więc uspokoiłem się bo wiedziałem, że nic mi nie zrobią. Wtedy oba zaczęły skakać na płot i go przechylać. Wiedziałem, że zaraz go przewrócą i będą wstanie zrobić mi krzywdę. Gdy go przewróciły i zaczęły biec w moim kierunku czułem że zaraz mnie rozszarpią, ale wtedy uklęknąłem i zacząłem mówić Ojcze Nasz i stało się tak, że psy przebiegły obok mnie w ogóle nie zwracając na mnie uwagi.Czułem, że jestem chroniony Potem się obudziłem.
Jak widać na przykładzie tego snu, oddając się pod opiekę Boga, modląc się do Niego i przestrzegając jego prawa zło nic nie może nam zrobić. Smile Chwała Bogu i Synowi.


Smile

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

10th Maj 2016, 11:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Napisał do mnie wczoraj nasz czytelnik, brat Janusz z Wrocławia.

Opisał mi swoją drogę do Boga, która jak w przypadku wielu z nas była długa i wyboista, ale też podzielił ciekawymi spostrzeżeniami, które przedstawię w najbliższym czasie, jeśli dostanę od brata przyzwolenie Smile

W tym poście chciałbym jednak przytoczyć jedną wypowiedź Janusza, w której powiedział on o temacie, który nakręcił go do dalszych poszukiwań i poznawania Boga...

Janusz napisał:

Szukając czegoś na YouTube natrafiłem na biblijny potop. zaintrygowany oglądnąłem kilka filmów o potopie. Następnie natrafiłem na dziwny temat Płaska ziemia, kilka komentarzy skłoniło mnie do oglądnięcia tego. Temat mnie tak poruszył i zmienił mnie nie do poznania. Można powiedzieć, po tym na nowo się narodziłem. Bóg poprzez pokazanie mi kształtu Ziemi otworzył mi oczy i dał mi poznanie prawdy tego świata. Jest Bóg i jest jego największy przeciwnik - Szatan. Po manipulacjach NASA Bóg pokazał
mi NWO, szatański ewolucjonizm, reformacje i kontrreformacje, Jezuici i inne tajne stowarzyszenia, Watykan i , państwo Izrael.

Henryk miał rację!!

Myślę tak samo, że temat płaskiej ziemi odegra w najbliższym czasie wielką rolę!!


bounce bounce bounce
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

11th Sierpień 2016, 18:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Otrzymałem bardzo miłą wiadomość od brata Krzysztofa, który do niedawna udzielał się na blogu Rafała K. - www.panjezusjedynadroga.pl

Krzysztof przemyślał pewne rzeczy i poprosił bym przekazał jego wiadomość nam wszystkim tu na forum zbawienie...

Krzysztof napisał:

Witaj Obserwatorze

Na początku chciałbym zaznaczyć, że innego kontaktu nie mam z Tobą lub innymi osobami z forum Henryka Kubika więc piszę to w komentarzu. Jeśli nie chcesz to nie zamieszczaj go tutaj bo to co chcę napisać w sumie komentarzem nie jest.

2 lipca przyjąłem chrzest na zjeździe czytelników bloga Detektywa Prawdy. To co nastąpiło tuż przed chrztem oraz zaraz po nim utwierdziło mnie w przekonaniu że popełniłem wiele błędów i właśnie jeden za Twoim pośrednictwem chciałbym naprawić.

20 lipca oficjalnie zakończyłem działalność na blogu www.panjezusjedynadroga.pl i zająłem się "naprawą" kontaktów z ludźmi, których przez swoją pychę i "świadomość" posiadania wyjątkowej wiedzy uraziłem.

Okazało się że ja mimo poznania prawdy nadal jestem ślepy. Zaznaczam że nie odrzucam żadnych ksiąg biblijnych a cała moja wiedza opiera się w tej chwili na wierze w Boga i w Jezusa Chrystusa. Nie mam zamiaru prowadzić na ten temat żadnych dyskusji ani sporów, ponieważ miłość do bliźniego nie polega na wytykaniu błędów i przepychankach związanych z posiadaniem wiedzy. Wiara jest ponad to wszystko i choć niektórzy nazwali to "ekumenią" w moim przypadku to nie mam zamiaru walczyć o to kto ma rację bo tak naprawdę gdy staniemy przed naszym Stwórcą może się okazać że nie wiemy nic.

Dlatego też jeśli kiedykolwiek swoją dotychczasową działalnością uraziłem Ciebie lub jakąkolwiek osobę na forum Zbawienie to przepraszam i proszę o wybaczenie.

Proszę Cię także o przekazanie tych przeprosin członkom forum.

Jeśli chcesz jakoś odnieść się do tego co napisałem to pisz na @, z którego to napisałem.

Dziękuję Bogu za otwarcie mi oczu.


Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie

Krzysztof

Ja przyjmuję przeprosiny bez żadnej urazy i puszczam stare waśnie w niepamięć. Smile
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

11th Sierpień 2016, 22:59
Krzysztof napisał że mimo poznania prawdy nadal jest ślepy Very Happy

Jedno z najprawdziwszych zdań jakie ostatnio przeczytałam.

Według mnie my wszyscy jeszcze na wiele rzeczy jesteśmy ślepi nie zdając sobie z tego sprawy.

Nie tyle cieszą przeprosiny takich braci ale sam fakt i odwaga przyznania się do jakiegokolwiek błędu .

Ale cieszy że czasami ludzie zaczynają rozumieć że na Sądzie to nie Pan Bóg bedzie oczekiwał przeprosin od nas ale relacji z poszanowania drugiego człowieka w całym przeszłym swoim życiu.


Niech Bóg cię dalej prowadzi Krzysztofie a nam wszystkim -Szanujmy się mimo zbieżności zdań .

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

12th Sierpień 2016, 00:46
Każdy z nas w taki czy inny sposób w początkowej ignorancji i zaślepienia, najczęściej nie z naszej winy okazywał innym brak zrozumienia i poszanowania.

Czyli wszyscy grzeszymy w taki czy inny sposób, ale... dopóki nie mamy upoważnienia sędziowskiego,musimy sobie nawzajem wybaczać, jak i Chrystus nam wybaczył tak wiele oddając za nas, grzeszników swe życie.


_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

15th Grudzień 2016, 08:08
Message reputation : 100% (2 votes)
Miło widzieć, jak niektórzy budząc się dostrzegają działanie kłamstw Smile

Bloom napisał:

Bloom 14 Grudzień 2016 o 16:36
Podzielę się swoim własnym doświadczeniem, może się komuś przyda. Od jakichś 2 miesięcy zaczynam w wolnym czasie doczytywać wątek płaskiej ziemi, który mnie zastrzelił (podczas kiedy wklęsłą od razu odrzuciłem, zbyt to wszystko się ze sobą nie trzyma kupy…). Z kilkoma osobami miałem już okazję porozmawiać i podzielić się swoimi poszukiwaniami i zauważyłem bardzo duży i zupełnie zrozumiały opór. Trochę się nad tym zastanowiłem i patrząc na moje doświadczenia zauważyłem, że bez uwzględnienia sfery duchowej, płaska ziemia jest nie do przyjęcia. Wiem to po sobie. Sam wykształcony w heliocentryzmie zostałem dotknięty „ateizmem”, bo będąc człowiekiem rozumnym próbowałem połączyć wiarę z nauką. Jestem po 30ce i nie udało mi się. No bo niby jak? Skoro mamy tak ogromny kosmos, rzeczą wydaje się być logiczną, że takich ziemii musi być conajmniej dużo i prawdopodobieństwo życia/cywilizacji też. A w tym świetle wyjątkowość człowieka i w ogóle istnienia Boga stawało sie conajmniej dyskusyjne. Dziwiłem się ludziom jak oni w ogóle są w stanie wierzyć. To są owoce heliocentryzmu.!!! I o to tutaj tak naprawdę chodzi!!! Bo ludzie się pytają, po co by taka konspiracja, po co? Bardzo logiczne pytanie, przy którym większość osób się zatrzymuje zanim nawet pójdzie dalej. Bo to wymaga zbyt wielkiego przemodelowania światopoglądu i swojego miejsca… A jak to śpiewał Lech Janerka – Patrzcie jak się lata, jak dupa jest wolna od bata… fajnie tak się lata bez odpowiedzialności, wiem coś o tym, bo oscylowałem też między wiarą a niewiarą…
I nagle natrafiłem na teorię płaskiej ziemii, jej zastrzeżeniami co do heliocentryzmu i wszystko wróciło na swoje miejsce. Chociaż trochę to zajęło – kropkę nad i postawiły badania Rona Wyatta, kompletnie niedoceniane.

PO OWOCACH ICH POZNACIE.

Apokalipsa pisze, że pod koniec czasu będzie wielkie zaślepienie/oszustwo (ang. deception). I to właśnie obserwujemy. Ludzie wierzą w kulę ziemię dopiero od kilku pokoleń. Mniej więcej w tym samym czasie co ewolucjonizm, explozja UFO itd., itp.

Tzw. nowoczesna nauka to żniwa duchowe… to do was należy, co z tym zrobicie. Wasza odpowiedzialność.

Bez tego założenia nie zrozumiemy o co w tym chodzi. Po prostu – jeśli nie zrozumiemy, że tu chodzi o walkę o ludzkie dusze, nie zrozumiemy tego. Po prostu.

PO PROSTU!! bounce
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

23rd Luty 2017, 08:37
Widzieliście???

Pobiliśmy kolejny rekord poczytności Very Happy

Najwięcej użytkowników 111 było obecnych 10th Luty 2017, 22:35
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

27th Lipiec 2017, 07:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Wiadomość od jednej z czytelniczek zbawienie.com  Smile

Witaj bracie. Ostatnio czytalam ksiege Izajasza. Dla mnie jest , to najbardziej pokrzepiajaca ksiega . Poplakalam sie, gdy Bog mowil , ze jestesmy jego robaczkami. Plakalam czaly czas , gdy czytalam ta  ksiege.. Czytalam tez nowo dodane dwa artykuly przez HK. Pokrzepily ma dusze.HK jest podobny wizurenkiem do mojego meza i mysle , ze jest dobrym czlowiekiem. Moj maz , tez jest dobry, bo pozwolil mi na wiele zmian, szanuje mnie i kocha.Bog mnie zmienil od kiedy zaczelam czytac Biblie, nie jestem agresywna , jestem pokorna. Bylam grzeszna. Cierpialam na depresje, mialam glosy , ktore mowily mi , zeby uderzyc kogos w twarz. Ale prosilam Boga , zeby zabral , to odemnie i to zrobil.Pomagajcie ludziom jak mozecie, nie poddawajcie sie nigdy. Ludzie szukaja bezposrednirgo kontaktu z Bogiem.Jezeli masz kontakt z HK , to powiedz mu , ze robi dobra robote i zasluguje na 144000. Pozdrawiam , choc chcialabym kiedys porozmawiac z HK.
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

27th Lipiec 2017, 07:35
Message reputation : 100% (3 votes)
No  włśnie...

Dawno tego nie było:)

Ja powtórzę:

Henryku Kubiku robisz wspaniałą robotę i wy wszyscy bracia i siostry a jeszcze tak niedawno temu ktoś tu pisał o "martwym forum"...

Ludzie nas potrzebują ,ja was potrzebuję i potrzebujemy się nawzajem by się uczyć,nawracać i oczekiwać na powrót  Boga i Jego Syna.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

27th Lipiec 2017, 11:16
Aż dostałem wypieków...

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

lol!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

13th Styczeń 2018, 13:08
Otrzymałem bardzo ciekawy list od jednego brata, który napisał do mnie anonimowo z Poznania i w liście umieścił australijską dwu dolarówkę, którą znalazł w... Poznaniu.

Ślicznie dziękuję, nie tyle za 2 dolarówkę, nadal w obiegu, ale za... anonimowość, która moim zdaniem świadczy o zupełnym zaufaniu do Boga. Tak robią ludzie, którzy nie dbają o swoje imię przed ludźmi ale przed Bogiem.

Niestety sam musiałem się ujawnić publicznie a nie było to moim celem. Ale nadal opinie ludzkie nie bardzo mnie interesują a interesuje mnie tylko i wyłącznie opinia Boga, któremu staram się służyć ze szczerego serca,

bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

17th Kwiecień 2018, 23:54
Message reputation : 100% (1 vote)
Czytelniczka Arauel Games

Henryk kiedyś napisał, o sposobie pobierania arytkułów za pomocą rozszerzenia .mht
3 grudnia na forum napisał, że najnowsza wersja Firefox nie używa już mht



Otóż posiadam najnowszą wersję 59.0.2 i sposób wciąż działa ???? !

Można to zrobić w bardzo łatwy I szybki sposób:



Uruchamiamy przeglądarkę -> Wchodzimy na interesujący nas artykuł -> ctrl+s -> zmieniamy “Save as type”na “All files” -> W polu “File name” po nazwie artykułu dopisujemy “.mht“ -> zapisujemy

Działa elegancko I pliki są już u nas bezpieczne na dysku.

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

18th Kwiecień 2018, 03:05
Właśnie sprawdziłem i w moim przypadku ja mam maff extension i mht u mnie nie działa, owsze da zassać ale ukazuje się śmieciany kod.

Maff wydaje się działać prawidłowo.

Ale... sprawdziłem kiedy i jak się otwiera.

Otwiera się prawidłowo w tej przeglądarce, w której zassaliśmy.

Czyli... jeżeli mamy oprogramowanie typu mht lub maff to będzie działać do momentu, w którym albo update, albo nowa instalacja nie będzie już posiadała tych oprogramowań.

Nie sprawdzałem tego wcześniej, ale ja mam starszą wersję firefoxa, która ma maff i zassysa dokładnie jak zwykle.

Zablokowałem uaktualnienia i działa to doskonale i odczytuje.

Ale jakiekolwiek uaktualnienie może pozbawić tego oprogramowania i nie tylko nie będzie można zasyssać stronek, ale tych zassanych nie będzie można obejrzeć.

Ja zawsze używam przenośnej wersji (portable) i mam tak to zorganizowane, że jeżeli będę miał jakiś problem, mam skompresowaną wersję, która działa prawidłowo.

Jeżeli coś się zepsuje lub nastąpi uaktualnienie na siłę (nie można wykluczyć) to wyrzucę obecną wersję i rozpakuję tą, co działa robiąc oczywiście także następny backup.

To jest warte zapamiętania.

mht lub maff może odczytać tylko firefox, który ma te oprogramowania. Nowy firefox zainstalowany na 'świeżo' nie bedzie miał ani mht ani maff i niczego nie zassie i niczego nie odczyta.

Cała biblioteka zassana wcześniej będzie nieczytelna.

Czyli radzę się zabezpieczyć.

Ale dzięki za radę.... nie wiedziałbym o tym, gdybym nie sprawdził i teraz bedę bardzo ostrożny.



_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
huberkinky
huberkinky
Liczba postów : 162
Join date : 27/02/2018
Skąd : Perth, Australia
http://www.zbawienie.com proroctwa.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

27th Kwiecień 2018, 05:15
Znalazłem rozwiązanie na Firefox. Laughing

Używam tylko portable Firefox, ponieważ on RACZEJ nie pozostawia żadnych plików
w folderach z Windows, czyli Mozilla nic nie może wkleić w Windows, aby szpiegować za bardzo.

Osobiście używam Firefox 52.

Zrobił mi 2 x nie autoryzowane uaktualnienie, ale znalazłem na to sposób.

Trzeba z niego usunąć 3 pliki.

updater.exe
updater.ini
update-settings.ini

Od momentu usunięcia tych plików mogę swobodnie uzywać Firefox i maff lub mht.

_________________
zbawienie.com
proroctwa.com
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7427
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

4th Luty 2019, 11:43
Bardzo fajny email od jednego brata. Może ktoś coś wie na ten temat!?


Pisaliśmy lata temu....widząc zbliżający się Dzień Pański trzeba się wziąć za siebie czy nie znasz społeczności chrystusowej w Polsce która odrzuca nauki Pawła chętnie poznam ale podejrzewam że nie ma takiej, znalazłem że jest w Czechach jakiś kościoł, a w Australii maksymalna temperatura,w 2018 w Europie była największa temperatura w historii czy to początek bóli porodowych?

Mnie się podoba to podkreślone zdanie, czego wielu braciom i siostrom bym życzył.

Proszę napisać!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi Empty Re: Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach