Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by thewordwatcher on 18th Czerwiec 2017, 09:40

zipek...

Częściowo się z tobą zgadzam odnośnie wieprzowiny. Nie jest to w Przykazaniach, ale... sabat jest i to jest dlatego ważne.

Ale... odnośnie wieprzowiny, kiedy przestałem ją jeść czuję się zdrowszy i mniej mnie krzyż boli - praktycznie od miesięcy mnie nie bolał. A miałem już spore problemy.

Wieprzowina posiada podobne geny do ludzkich. I to ma na 100% jakiś negatywny wpływ na nas.

W Australii jest spory wybór mięsa więc porzucenie wieprzowiny jest łatwe.

Baranina jest znacznie smaczniejsza, jeżeli się wie, jak ją podawać. Polacy ogólnie nie mają pojęcia o baraninie i dlatego nie jest powszechna. A jest super, jeżeli poleży przez noc polana... piwem i jest smażona po 5 minut z każdej strony i nie spalona.

Wracając do Prawa,  znowu ktoś załadował po angielsku film o Ronie Wyatt, który znalazł Arkę Noego, Niniwę, Sodomę i Gomorę, miejsce przejścia przez Morze Czerwone i kilka innych znalezisk.

Ponownie wklejam film o odnalezieniu Arki Przymierza z polskimi napisami.Naszła mnie taka myśl natrętna i nie mogę tego odrzucić.

To, że mamy opis Arki w Objawieniu i ze według wizji jest ona w niebie, jest to tylko wizja moim zdaniem, która potwierdza ważność Prawa a nie lokację samej Arki.

Gość, który wkleił ten film ponownie napisał, że Ron Wyatt nawet na łożu śmierci nie zanegował swego spotkania z aniołem (czy też dwoma) w jaskini, w której według jego opisu znalazł Arkę Przymierza.

Dotkniecie Arki ręką można było przypłacić życiem i to wyjaśnia, dlaczego owa Arka jest strzeżona. W świetle wydarzeń w Izraelu i połączeniu z wydarzeniami na Bliskim Wschodzie wydaje się niezwykle możliwe, że owo odkrycie jest autentyczne i Ron otrzymał od anioła potwierdzenie.

Zwłaszcza jest możliwe, że władze Izraela o tym doskonale wiedzą i wiedzą o tym wszyscy polityczni sataniści.

Oczywiście oni by tej wiedzy przed nami nie ujawnili z wiadomych przyczyn.

Nie ma także podejrzeń, że Ron wyssał to z palca, ponieważ wcześniej odkrył on wiele wielkich rzeczy włącznie z górą Synaj i rozłupaną skałą, z której wypłynęła woda. Jest to strzeżone na pustyni Arabskiej w Arabii Saudyjskiej.

Arka Przymierza była (chyba) ostatnim jego odkryciem. Czyli miał już reputację i żadne kłamstwa nie były mu potrzebne.

Jeżeli to wszystko Prawda, na pewno jest w tym ręka Boga i kwestia Arki w niedługim czasie wypłynie w polityce i na Internecie.

Przecież cała wojna przeciwko Bogu na ziemi jest toczona z powodu Prawa oraz Arki Przymierza, która owo Prawo w jaskrawy sposób pieczętuje i uwiarygadnia.Dlatego warto o tym przypomnieć! Zwłaszcza, kiedy mówimy o Prawie, które jest negowane przez cały świat, z Chrześcijaństwem włącznie.
avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Liksar on 4th Wrzesień 2017, 17:16

Wszyscy sataniści zapytani czy prawo boże to coś dobrego wrzeszczeliby , że to tylko uciskanie biednych ludzi przez " Boga tyrana" i Prawo to najgorsze co jest ble ble, wiecie takie lewackie pierdzielenie.
, ale spójrzmy na to z innej strony.

Srataniści , masoludki , ilumidutki i cała reszta tego tałatajstwa musi przestrzegać OGROM praw ich "tajnych" stowarzyszeń!

Np .przysiega masonow :
wikipedia napisał:Przysięgi[edytuj]

Theodore Roosevelt w stroju masońskim
Masoni zobowiązani są do składania przysiąg. Oto jedna z możliwych wersji: „Przysięgam w imię Najwyższego Architekta Wszystkich Światów nie ujawniać nigdy sekretów, znaków, sposobów dotykania, słów i nauk używanych przez wolnomularzy i zachowywać co do tego wieczne milczenie. Ślubuję i przysięgam na Boga nie wyjawiać nigdy żadnej rzeczy z tych, które mi powierzono do chwili obecnej i które powierzy mi się w przyszłości. Zobowiązuję się i poddaję się następującej karze, jeśli złamię swoje słowo: niech mi spalą wargi rozpalonym żelazem, niech mi utną rękę i przetną szyję, i wyrwą język, a mój trup niech wisi w loży w czasie przyjmowania nowego brata, aby służył za odrażający dowód mojej niewierności i był przestrogą dla innych. Niech zostanie potem spalony, a popioły rzucone na wiatr, aby nie został żaden ślad po mojej zdradzie. Tak mi dopomóż Bóg i Jego święta Ewangelia. Niech się tak stanie.” (Eckert, I, 33-34). Jest to przysięga masonów konserwatywnych.

przecież to nic innego jak prawo, i podporządkowanie się prawu danej organizacji, która trzeba 100 % podlegać bo inaczej się wyleci. albo zostanie się zamordowanym, bądź jak to lubią, pomogą Ci popełnić " samobójstwo "

W katolicyzmie przecież tak samo, mówią ślepcy , że prawo boże nie obowiązuje, a wiec dekalog Boży też.. a co mamy w katechizmie ?

Przekazania kościelne
1.W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
2.Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
3.Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
4.Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
5.Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

skoro żadne prawo drogi katoliku nie jest potrzebne, to po cholere kosciol wymyslil swoje ? affraid

i co lepsze, zwróćmy uwagę na 1 najważniejsze przekazanie katolicyzmu

Nie oddawać cześć Bogu, nie być dobrym człowiekiem .. aaa " chodzić do kościoła i oddawać kult bałwochwalstwu " !!

"wolni " Sataniści tzn. wszystkie ruchy młodzieżowe etc oparte na " biblii szatana" krzyczące o tak wielkiej wolności i uciskaniu przez Boga.... też mają swoje prawa :
Przykazania satanistów:
1) Szatan reprezentuje zaspokojenie, a nie wstrzemięźliwość,
2) Szatan reprezentuje żywa egzystencje, a nie nierealne duchowe mrzonki,
3) Szatan reprezentuje niesplamiona mądrość, a nie obłudne samooszukiwanie się,
4) Szatan reprezentuje dobroć dla wszystkich, którzy na nią zasługują, a nie degenerująca miłość,
5) Szatan reprezentuje zemstę, a nie nadstawianie drugiego policzka,
6) Szatan reprezentuje odpowiedzialność wobec odpowiedzialnego, a nie troskę o psychiczne wampiry,
7) Szatan reprezentuje człowieka jako inne zwierze, czasem lepsze, o wiele częściej zaś gorsze niż te, które chodzą na czworakach, zwierze, które dzięki swojemu intelektualnemu rozwojowi, stało się najbardziej rozpustne ze wszystkich innych zwierząt,
Cool Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadza one do fizycznego, mentalnego lub emocjonalnego zaspokojenia,
9) Szatan jest najlepszym przyjacielem Kościoła, jakiego ten kiedykolwiek posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dba o jego interesy.

Dziewięć satanistycznych grzechów:
1) Głupota
2) Pretensjonalność
3) Solipsyzm
4) Megalomania
5) Konformistyczna stadność
6) Ograniczenie
7) Niepamięć historii Ducha
Cool Bezkompromisowa duma
9) Brak wrażliwości estetycznej

nawet każdy szatański rytułał ma okreslone zasady/prawo które trzeba odpowiednio przestrzegać i wykonywać.

czarna msza, rytułał oddania duszy bla bla : https://satanizm.files.wordpress.com/2007/06/biblia.pdf

Wszystko opiera się na prawie, jeśli nawet Szatan żąda przestrzegania swoich praw przez swoich ślepych wyznawców bo wie , że tylko dzięki prawu które okreslił może panować nad swoimi wyznawcami, to czemu niby Bóg miałby zrezygnować z podstawy zarządzania społeczeństwem ?

Zastanówmy się, jeśli trafilibyśmy na bezludną wyspę po rozbitym samolocie np. 120 osób. To pierwsze po zdobyciu żywności i zapewnieniu wstępnego bezpieczeństwa to byłoby stworzenie PRAWA na wyspie którego każdy musiałby przestrzegać, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie i normalnie funkcjonować. Oraz systemu kar za nieprzestrzeganie. Inaczej wszyscy by poumierali .

Nawet w zwykłej rodzinie u każdego z Nas, są jakieś rodzinne "prawa" zwyczaje, obowiązki które samemu się ustala i przestrzega aby każdemu się dobrze żyło i rodzina się bogaciła i rozwijała.

jest też przysłowie " nawet w burdelu są zasady "

i w tak szatańskim miejscu za nieprzestrzeganie zasad.. zostaniesz wyrzucony na bruk !

Wiec jeśli nawet w burdelu są zasady i swoje prawa, to jak w Bożym idealnym Królestwie ma ich nie być ?!

avatar
Liksar

Liczba postów : 1158
Join date : 03/12/2015
Age : 21
Skąd : Białystok

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Cyryl on 5th Styczeń 2018, 20:41

Mam ciekawy film:


Opowiada on banalną prawdę skąd się bierze uprzejmość i szacunek do norm prawnych. A ona się bierze ze stosowania przemocy czy nawet groźby jej zastosowania.

A teraz zauważmy różnej maści sataniści zarzucają Bogu i jego prawu stosowanie przemocy czy nadmierne stosowanie przemocy.... tymczasem to właśnie dzięki surowemu prawu Bożemu lud o "twardym karku" czyli Izraelici w epoce Sędziów (kiedy królem był sam Bóg) i za czasów królów posłusznych Bogu górowali moralnie nad innymi narodami.

Zresztą zauważmy jak kiedyś ludzie byli względem siebie bardziej uprzejmi. Np. kiedyś dzieci miały szacunek do dorosłych a szczególnie nauczycieli, dlaczego???

Ponieważ dziecko które w szkole narozrabiało nie dość, że dostało rózgę od nauczyciela to w domu jeszcze dostało lanie czy inną karę od rodziców.

Zauważmy co obecnie szatańskie media głoszą???

Przemoc jest niedobra i nie rozwiązuje problemów!!!

Tymczasem jest to bzdura. Przemoc jest niedobra jeśli służy bezprawiu tymczasem jak mawiał pewien japoński mistrz:

"Przemoc bez sprawiedliwości to Tyrania, sprawiedliwość bez przemocy to nieudolność"

Co więcej przemoc rozwiązuje problemy:Zauważmy bandyci stosują przemoc ponieważ to rozwiązuje ich problemy finansowe np. Państwo stosując przemoc wobec bandytów rozwiązuje problem bandytyzmu.

Tymczasem szatański świat kłamie, że przemoc nie rozwiązuje problemów a jednocześnie sam stosuje przemoc w obronie bezprawia i bandytów.

Cyryl

Liczba postów : 1087
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Hugo on 8th Styczeń 2018, 17:31

Co to za filmy?
Serio im więcej przemocy tym więcej uprzejmości?
Jeśli ktoś jest uprzejmy ze strachu, nie z przekonania, to jego uprzejmość szybko się skończy. Nikt nie ma nieograniczonej samokontroli, więc błąd popełni wcześniej albo później, ale popełni.

Rdz, 6, 5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe

Przemoc rozwiązywała problemy, to chyba uprzejmość powinna być olbrzymia. (ha ha)

Mnie stać na uprzejmość bez groźby przemocy, co ze mną nie tak?

Przykład, przytoczony w drugim filmie jest bez sensu. W skrócie – przemoc jest potrzebna by się obronić. Obrona w sytuacji zagrożenia jest naturalnym mechanizmem, w które wyposażył nas Bóg. Przekonania osoby, która broni siebie lub kogoś innego przed zagrożeniem od innej osoby nie mają nic do rzeczy, bo wówczas reakcja jest automatyczna.

Inny przykład, który ten pan przytacza – że pomiędzy bandytami jest spokój. Po pierwsze to nie prawda, po drugie to chyba nie zdradzę żadnego sekretu – w świecie bez bandytów też byłby spokój.

Trochę parafrazując tego pana, to na uprzejmość czyli szacunek zasługują osoby zdolne do przemocy, czyli tylko silniejsza osoba na to zasługuje. Czyli osoba słabsza np. żona, dziecko, osoba chora na szacunek nie zasługuje, bo nie jest zdolna do przemocy, albo jest zdolna, ale nie dość silna.

Te filmy promują chyba dualizm, trochę dobra trochę zła, bo jednego od drugiego wg tego pana nie można rozdzielić. Ze zła może wyniknąć dobro. Teoretycznie tak, zostało to zauważone w logice i opisane, ale do dobra dążyć należy przez dobro, a nie przez zło do dobra

Jeszcze jeden przykład, który był przytaczany w filmie i także przez innego użytkownika forum. Przemoc wobec dzieci – niby kształtuje kręgosłup moralny. Można się upierać, że odruchem Pawłowa też można wykształcić moralność. Ale tak nie jest. Moralność kształtuje się, kiedy młoda osoba zaczyna rozumieć konsekwencje swojego postępowania a nie kiedy działa ze strachu.

Hugo

Liczba postów : 222
Join date : 21/03/2015
Age : 32
Skąd : Londyn

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Cyryl on 8th Styczeń 2018, 20:37

Hugo chyba nic nie rozumiesz.

Otóż Bóg w czasach ostatecznych zastosuje ogromną przemoc aby wymusić na ludziach zmianę postępowania:

Ap 9 napisał:(1) I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani.

(2) I otwarła studnię otchłani. I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni.

(3) A z tego dymu wyszły na ziemię szarańcze, którym dana została moc jaką jest moc skorpionów na ziemi.

(4) I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach.

(5) I nakazano im, aby nie zabijały ich, lecz dręczyły przez pięć miesięcy; a ból przez nie wywołany był jak ból od ukłucia skorpiona, gdy ukłuje człowieka.

(6) A w owe dni będą ludzie szukać śmierci, lecz jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć omijać ich będzie

(7) Z wyglądu szarańcze te podobne były do koni gotowych do boju, a na głowach ich coś jakby złote korony. a twarze ich jakby twarze ludzkie.

(Cool A włosy miały jak włosy kobiece, a zęby ich były jak u lwów.

(9) Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju.

(10) Miały też ogony podobne do skorpionowych oraz żądła, a w ogonach ich moc wyrządzania ludziom szkody przez pięć miesięcy.

(11) I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).

(12) Jedno "biada minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne "biada".

(13) I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza stojącego przed Bogiem jakiś głos,

(14) Mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.

(15) I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi.

(16) A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.

(17) A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli: mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.

(18) Od tych trzech plag, to jest od ognia i od dymu, i od siarki, wychodzących z ich pysków, wyginęła trzecia część ludzi.

(19) Albowiem moc tych koni mieści się w ich pyskach i w ich ogonach; ogony ich bowiem są podobne do wężów mających głowy, którymi wyrządzają szkodę.

(20) Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom Oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,

(21) I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.

Zobacz Bóg daje sześć trąba a ta szósta jest najgorsza bo zabije jedną trzecią ludzkości!!!!

Bóg stosuje tutaj skrają przemoc w celach wychowawczych ludzkości.

Dopiero te trąby, które powodują ogromne plagi sprawiają, że część ludzkości (hybryd) odwraca się od swoich grzechów.

A zatem Bóg stosuje przemoc na masową skalę aby wychować zdemoralizowaną ludzkość.

A zatem przemoc to jeden z instrumentów wychowawczych.

Bóg wiele razy w Biblii karze całe narody czyli stosuje przemoc w tym karze Izraelitów. Owszem przedtem Bóg ostrzega Izraelitów jednak jak ktoś nie chce słuchać to pozostaje ostateczny środek wychowawczy jakim jest przemoc.

Zresztą co mówi Isus o przemocy???

Ap 3 napisał:(19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i opamiętaj się.

Tak przemoc to jedna z metod wychowawczych. Przemoc jest stosowana w celu opamiętania się.

Autor tego filmu wspomniał, że sam spoliczkował dwóm młodym ludziom którzy się wyzywali.
Zastosował zatem przemoc wychowawczą, nie zastosował żadnej techniki walki wręcz - choć jest ekspertem od tych walk - ale zastosował przemoc ograniczoną.

Tak samo Bóg mógłby bez problemu zniszczyć cała ludzkość i zbuntowane anioły, ale stosuje przemoc wychowawczą. Czyli przemoc ograniczoną.

Hugo twoja czy moja opinia się nie liczy. Jednak jakby nie patrzeć autor tego filmu lepiej broni metod wychowawczych jakie stosował i zastosuje Bóg niż wielu kaznodziei.

Niestety przemoc jest środkiem wychowawczym. Przemoc to środek ostateczny w wychowaniu, jeśli zawodzą wszelkie inne środki. Jednak jest takim środkiem i Biblia to potwierdza:
Przys. 13 napisał:
(1) Mądry syn lubi karność, lecz szyderca nie słucha karcenia.

Prz. 10 napisał:(10) Kto złośliwie mruga oczyma, powoduje cierpienie, lecz kto odważnie karci, czyni pokój.

Prz. 19 napisał:(20) Słuchaj rady i przyjmij karcenie, abyś w przyszłości był mądry.

Prz 15 napisał:(5) Głupiec gardzi karceniem swojego ojca, lecz kto zważa na napomnienia, postępuje roztropnie.

Ps 141 napisał:(5) Gdy sprawiedliwy mnie karze, jest to łaska, A gdy mnie karci, jest to jak wyborny olejek na głowę, Przed którym głowa moja wzdrygać się nie będzie; Bo zawsze modlić się będę pomimo ich złości.

Jr 10 napisał:(24) Karć mnie, Panie, ale według sprawiedliwej miary, nie w swoim gniewie, abyś mnie nie zniweczył!

Jak widzisz karcenie czyli przemoc wychowawcza to wyraz miłości Boga do swego ludu. Jak ojciec daje dziecku jednego klapsa to jest wyraz troski o przyszłość tego dziecka.

Świat szatana celowo wciska nam kit, że wszelka przemoc jest zła.

I tak świat szatana karze rodziców za danie dziecku klapsa a sami bombardują i mordują niewinnych cywili w tym wiele dzieci.

Przemoc w obronie ma także charakter wychowawczy. Tam gdzie bandyci wiedzą, że za bandycki napad mogą zginąć czy zostać ranni to tam nie dochodzi do bandyckich napadów. Czyli jak widać przemoc wychowuje nieźle. O czym mówi autor tego filmu na przykładzie małp.

Zastanówmy się dlaczego szatan wciska nam kit, że przemoc nie wychowuje???

Ponieważ Bóg stosował przemoc w celach wychowawczych i ją zastosuje.

So 2 napisał:(3) Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie jego prawo! Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.

Szukać pokory i sprawiedliwości w dniu gniewu Boga oznacza, że po akcie przemocy wychowawczej należy odwrócić się od grzechu i za nie żałować.

Dlatego szatan szykuje ludzkość na spotkanie z Bogiem ucząc od małego, że rodzić nie ma prawa dać małego klapsa dziecku. Szatan stosuje zatem nam od małego pranie mózgu.

Ja nie dziwię się ludziom, którym wpojono, że wszelka przemoc nawet klaps jest zła potem stwierdzają, że Bóg jaki przedstawia go Biblia jest zły. Jest to efekt bredni jaką są pojeni od małego.
Cyryl

Liczba postów : 1087
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by anileve on 9th Styczeń 2018, 18:52

Mądry post ! Ja swojemu dorosłemu dziecku na strzelałam po twarzy z bezsilności. Wiecie co córka powiedziała za jakiś czas przy wspominkach rodzinnych.
"Mama mi wtedy wytrzepała wszystkie demony".
Od tamtego czasu to było inne dziecko,aż miło się patrzy. Dziś jest z nami,ale na forum jej nie ma. Wszystkie swoje dzieci karciłam i wstydu mi nie przynoszą i oby tylko Bogu nie przynosiły wstydu.

anileve

Liczba postów : 82
Join date : 18/03/2015
Age : 49
Skąd : Gniezno

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Obserwator on 10th Styczeń 2018, 07:00

Dokładnie tak!

Karcenie, to najskuteczniejsza metoda wychowawcza.

Niestety słowu "przemoc" nadano na tyle negatywne znaczenie, że każdy automatycznie kojarzy je z czymś złym, niestosownym.

Prawda jest jednak taka, że w związku z karaniem za błędy i przewiny, przemoc ma zupełnie inny charakter, tym bardziej w zależności od popełnionego czynu.

Przemoc zazwyczaj kojarzona jest z zastosowaniem siły wobec słabszego w celu zaszkodzenia mu, pozbawienia własności lub ograniczenia swobód.

Nie ma się czemu dziwić...

Tak działa przemoc w rękach szatana i upadłych, którzy używają jej wyłącznie do czynienia zła - jak wszystko, co stworzył Bóg

Natomiast jeśli spojrzymy na stosowanie przemocy, jako środka wychowawczego, czyli użycie siły/persfazji w celu pokazania słusznego autorytetu, który chce dla drugiego dobrze, ponieważ wie o wiele lepiej co jest dla niego lepsze, ma zupełnie inny wymiar.

Karcona osoba jest w tym wypadku naprowadzana bądź odpowiednio temperowana, by sama sobie nie zaszkodziła swoim postępowaniem, dostając lekcję od karcącego, który dobrze zna wynik takiego czy innego postępowania.

To tak jak trening. Jest trener i jest sportowiec. Jeśli doświadczony trener, mający sam osiągnięcia sportowe i wyniki, będzie wymagał od swoich podopiecznych, by usilnie trenowali i stosowali jego metody, wtedy na pewno osiągną takie same rezultaty jak on, albo i lepsze.

To normalna zasada działania i tak samo działa Bóg i Prawo, które stworzył jako spis swoich wymagań, na które jeśli zdecydujemy się ich osiągnąć przy Jego pomocy, która związana jest z "karceniem i smaganiem", na pewno pozwolą osiągnąć nam zwycięstwo, czyli zbawienie.

Swoją drogą, anileve, moja matka była surowa dla mnie i nie raz dostałem "po pysku" i dupsku za swoje głupstwa i choć nie lubiłem tego, nie mam mamie tego w ogóle za złe, ponieważ z moim temperamentem, myślę, że inaczej nie dałoby rady wybić mi z głowy wielu głupot.

Wiem, że matka bardzo mnie kocha i zawsze tak było.

Przemoc jaką stosowała wobec mnie na pewno nigdy nie była objawem chęci zniszczenia mnie, ale ukierunkowania i pokazania wartości, gdzie rzeczy złe były z góry traktowane jako nie do przyjęcia.

Ważne jest także, by za każdym razem tłumaczyć, uprzedzając za wczasu o skutkach danego postępowania oraz o egzekwowaniu ewentualnej kary. Taka świadomość zawsze ma wpływ na czyjeś czyny i zauważmy, że Bóg postępuje dokładnie w ten sam sposób.
avatar
Obserwator

Liczba postów : 1254
Join date : 18/03/2015
Skąd : Poznań

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Odrodzony on 10th Styczeń 2018, 07:59

Zgadzam się bracia z wami w 100%.

Przemoc wychowawcza wobec własnych dzieci jest absolutną koniecznością, jeżeli inne metody zawodzą.

I do stosowania takiej przemocy mamy pozwolenie od Boga wynikające ze słowa Bożego o potrzebie karcenia.

Sam taką otrzymywałem od mojego taty i choć na początku miałem mu to za złe, to teraz widzę to w zupełnie innym, pozytywnym świetle.

Poza tym jest jeszcze przemoc w celu stricte obronnym – do czego też mamy prawo, bowiem Bóg nam tego prawa nigdy nie odebrał.

I tylko te dwa rodzaje przemocy są moim zdaniem dla nas dopuszczalne w świetle prawa Bożego.


Natomiast każdy inny rodzaj przemocy – fizycznej lub psychicznej – czy to wobec mojego bliźniego, czy też wobec poganina jest dla mnie złamaniem przykazania Pana Isusa:

„Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”

poprzez złamanie jednego z poniższych przepisów Tory:

Wj 22:
(21) Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy i sieroty.

Wj 23:
(9) Nie będziesz uciskał cudzoziemców, gdyż znacie życie cudzoziemców, bo sami byliście cudzoziemcami w Egipcie.

Kpł 19:
(13) Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka.
(14) Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym, ale będziesz się bał Boga twego. Ja jestem Pan!
(15) Nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczym na korzyść ubogiego, ani nie będziesz miał względów dla bogatego. Sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego.
(16) Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan!

(18) Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!

Kpł 25:
(17) Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. (…)

Pwt 24:
(14) Nie będziesz niesprawiedliwie gnębił najemnika ubogiego i nędznego, czy to będzie brat twój, czy obcy, o ile jest w twoim kraju, w twoich murach. (15) Tegoż dnia oddasz mu zapłatę, nie pozwolisz zajść nad nią słońcu, gdyż jest on biedny i całym sercem jej pragnie; by nie wzywał Pana przeciw tobie, a to by cię obciążyło grzechem.

(17) Nie będziesz łamał prawa obcokrajowca i sieroty ani nie weźmiesz w zastaw odzieży od wdowy. (18) Pamiętaj, żeś był niewolnikiem w Egipcie i wybawił cię stamtąd Pan, Bóg twój; dlatego to ja ci nakazuję zachować to prawo.

Pwt 27:
(18) Przeklęty, kto sprawia, że niewidomy błądzi na drodze. (…)

(19) Przeklęty, kto łamie prawo obcokrajowca, sieroty i wdowy. (…)

Wj 21
(16) Kto by porwał człowieka i sprzedał go, albo znaleziono by go jeszcze w jego ręku, winien być ukarany śmiercią.

Pwt 24
(7) Jeśli znajdą człowieka, porywającego kogoś ze swych braci, z Izraelitów - czy sam będzie go używał jako niewolnika, czy go sprzeda - taki złodziej musi umrzeć. (…)


oraz złamaniem tych przykazań Pana Isusa:

„A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.”

„Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.”


Moim zdaniem przemoc fizyczna lub psychiczna w celu zaszkodzenia innym lub dla osiągnięcia innych celów niż dobre wychowanie własnego dziecka albo obrona własna lub mojego bliźniego w odpowiedzi na bezpośredni atak, a więc ucisk, wyzysk, poniżanie, znęcanie się, bicie, gwałt, czyli wyrządzanie krzywdy innym, słabszym, szukanie pomsty za cudze przewiny wobec nas tj. odpowiadanie złem na zło i samodzielne wymierzanie sprawiedliwości wobec kogokolwiek (z wyjątkiem własnego dziecka w ramach jego wychowania) – to wszystko są zabronione przez Boga formy przemocy.

Bo to nie Bóg stosuje takie formy przemocy, tylko świat szatana, który jak zwykle kłamliwie wmawia nam, że każda przemoc, a zwłaszcza ta wychowawcza, która ma na celu ukierunkowanie młodego człowieka na szacunek względem Boga, Jego Syna i Jego prawa, jest rzekomo krzywdząca, co jest kompletnym idiotyzmem.

Odrodzony

Liczba postów : 260
Join date : 11/06/2016

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by thewordwatcher on 10th Styczeń 2018, 10:15

Mnie się wydaje, że używamy podświadomie niewłaściwe określenie sposobu wychowania dzieci.

Przemoc jest terminem negatywnym.

Przemoc stosuje się negatywny sposób aby BEZPRAWNIE uzyskać przewagę czy pewne sytuacje, w których osoba - ofiara przemocy zostaje w nieuczciwy sposób prześladowana, bita, gwałcona czy za pomocą przemocy zmusza się daną osobę do oddania SWOICH pieniędzy bezprawnemu napastnikowi.

Wyznaczanie kary jest karceniem i zwykle powoduje korzystne rezultaty, czyli dobre wychowanie, posłuszeństwo wobec rodziców czy nauczycieli czy potem przełożonych w pracy zawodowej.

Dlatego w Biblii mamy werset, że kogo Bóg miłuje, tego karci. Bóg nie stosuje bezprawnej przemocy ale jako rzeczywisty nasz Ojciec karci nas w dobrym celu.

Ultymatywnym karceniem jest... śmierć. Nie z ręki Boga, ale śmierć ze starości - w świadomości umierania i wielkiej panice z powodu wielkiej niepewności - co dalej?

Czy ożyję czy na tym się wszystko kończy?

Czy zmartwychwstanę bo jednak istnieje Bóg? A jeżeli istnieje, jak zostanę potraktowany za moje błędy czy... stosowanie bezprawnej przemocy?

Strach przed śmiercią jest największą formą strachu i niepewności, co dalej. Dopiero w momencie śmierci część ludzi zaczyna rozumieć, w jakim stopniu jesteśmy zależni od Boga.

Dlatego starzejemy się i umieramy - jest to forma karcenia nas abyśmy lepiej zrozumieli, jak dalece potrzebujemy Boga o On jest w zasięgu ręki.

Czyli w tym świetle - przemoc - stosowana jest przez władze, jak zmuszanie do szczepionek, kary za rzeczy zgodne z Przykazaniami itp. wojny, ofiary masowych rzezi i mordów, dokonywanych przez władze nasienia węża, które za wszelką cenę chce nas 'oświetlić' przemocą Boga czy nas w stosunku do naszych dzieci.

Władze szatańskie określają przemocą karcenie i jest wysoce nie mądre, aby dawać się nabierać na ich narrację i powtarzać po szatańskich władzach, że danie klapsa dziecku kiedy na to zasłuży to przemoc.

To jest skarcenie własnego dziecka dla jego dobra a nie przemoc.

Zastanówmy się, jak to rozumieją rządowi pedofile i czy oni widzą różnice pomiędzy skarceniem a przemocą.

Wielki grad na złoczyńców od Boga w Objawieniu to nie przemoc ale zastosowanie kary, która była wcześniej ogłaszana nam wszystkim ku przestrodze.

Sodoma i Gomora są przykładem Bożego sądu, który nie jest przemocą ale ma na celu dobro ludzi. Dlatego Bóg zapowiedział ustami Chrystusa, że w dniu sądu lżej będzie ziemi sodomskiej niż temu miastu.

Ponieważ wyrok na sodomitach był w części tymczasowy a nie wieczny sąd.

Jest to także ostrzeżenie Boga dla wszelkiej maści gejów, lesbijek czy pedofilów i innych 'wesołych' grzeszników.

Niemal każdy słyszał o Sodomie i Gomorze i zna w ten sposób Boży punkt widzenia.avatar
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2618
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by efraimita on 10th Styczeń 2018, 22:33

Właściwie chciałem napisać to co Henryk, ale nie zdążyłem zrobić tego przed Nim Wink
Również uważam, że nie można zestawić słów przemoc ze słowem karcenie. Przemoc ma jednoznacznie negatywny wydźwięk i jest to zilustrowane także w biblii. Zauważcie że kilkukrotnie jak nie więcej jest użyte słowo przemoc i jest to jednoznacznie słowo wskazujące na złą cechę. Karcenie dziecka aby nie zrobiło sobie większej krzywdy, czy też w celach nazwijmy to wychowawczych nie jest żadnym rodzajem przemocy i moim zdaniem bardziej oszustwem szatańskim jest zestawianie tych słów w jeden termin niż to, że słowo przemoc nabrało negatywnego wydźwięku.

Obejrzałem pierwszy filmik który wrzuciłeś Cyrylu i absolutnie nie przekonują mnie argumenty w nim zawarte. Tzn jest tam dużo prawdy, ale tylko półprawdy.
PO PIERWSZE WYCHOWUJE SIĘ NIE POPRZEZ KARCENIE (czy jak mówi ten człowiek przez przemoc) ALE PRZEZ PRZYKŁAD WŁASNYCH ZACHOWAŃ.

Eksperyment o którym jest mowa jest mi znany i ma on nieco inne przesłanie niż chciałby to ukazać autor filmu.
To że małpy karciły kogoś kto chciał dotknąć banana było formą samoobrony, gdyż defacto nie pozwalały one zrobić sobie krzywdy, a nie chroniły tej nowej małpy przed krzywdą. Na marginesie małpy były oblewane lodowatą wodą a nie rażone prądem jak podaje ten pan Wink
Kolejne małpy nabywały zachowania poprzedniczek (tubylców) w klatce i POWIELAŁY ICH ZACHOWANIE. I to jest tak naprawdę istotą wychowania. Dziecko mówi "dzień dobry" sąsiadom i znajomym dlatego, że widziało jak robią to rodzice i inni dorośli. Zostaje tak nauczone, natomiast jeśli po nauce takich zachowań dziecko z premedytacją nie mówi "dzień dobry" może być skarcone przez rodziców, aby jednak witało się kulturalnie ze starszymi. Gdyby zinterpretować eksperyment z małpami tak jak to pokazuje ten "promotor przemocy" to wychowanie u ludzi powinno wyglądać tak, że gdy po raz pierwszy wyjdziemy z dzieckiem na spacer i spotkamy np sąsiada to dziecko powinno dostać od razu w łeb od rodzica za to że nie powiedziało "dzień dobry" KOMPLETNY NONSENS!!!

W eksperymencie tym chodziło o to, że nabywamy zachowań społecznych w większości przypadków bez weryfikacji samodzielnej o co w gruncie rzeczy chodzi, często robimy tak, bo po prostu inni tak robią. Nawet w świecie zwierząt sytuacja nie wygląda tak jak przedstawia to autor filmiku. Zwierzęta również są "wychowywane" przez swoich rodziców poprzez przykład zachowań. Zwierzęta stadne uczą młodsze osobniki zachowań społecznych, a gdy młode odstają od norm są karcone. Powyższy eksperyment jest użyciem "przemocy" w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie.

Moim zdaniem tego typu filmiki mają raczej na celu gmatwanie rzeczywistości i promują przemoc pod płaszczykiem jej mocy wychowawczej. Tym czasem Isus mówił o naśladowaniu Jego i Jego Ojca (bądźcie świętymi jak i Ojciec w niebie jest święty) a nie o spuszczaniu manta tym którzy się nie dostosowują. Prawdziwym wychowaniem jest dawanie przykładu własnego (świeca na świeczniku a nie pod korcem) a karcenie możemy wykonać w stosunku do tych za których wychowanie jesteśmy odpowiedzialni lub w obronie własnej, ale nie jest to żadna forma przemocy i biblia o tym wyraźnie mówi.

Film jak dla mnie bezużyteczny, pełen przekłamań i tendencyjny. To że biblia mówi o karceniu jest dla wszystkich oczywiste, ale nie stanowi z przemocy głównego instrumentu wychowawczego a jedynie środek korekcyjny w przypadku gdy inne sposoby zawodzą. I nie można tego nazwać przemocą, bo w biblii przemocą nazywa się zupełnie inne rzeczy. KARCENIE NIE RÓWNA SIĘ PRZEMOC.
To dzisiejszy świat właśnie próbuje nam wmówić że karcenie jest przemocą i dlatego jest złe i tego należy się trzymać. Karcenie jest to zastosowanie swojej przewagi siły, słowa,swojej pozycji w celu wywołania pozytywnych zmian w np osobowości innego człowieka. Przemoc jest to wykorzystanie swojej przewagi w celu zniszczenia drugiego człowieka. Osobną kwestią jest czy można zastosować przemoc w celu anihilacji kogoś innego gdy stanowi realne zagrożenie i nie rokuje żadnych nadziei na zmiany. Ale wtedy nie można tego nazwać karceniem.
avatar
efraimita

Liczba postów : 276
Join date : 27/01/2016

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Cyryl on 12th Marzec 2018, 14:52

Zastanawiałem się dlaczego Bóg podzielił ludzkość na narody.

Zauważmy jedno ludzkość została namówiona przez upadłych i ich potomstwo do kolejnego buntu po potopie i budowania miasta i wierzy Babel, poprzez jednoczenie ludzkości przeciwko Stwórcy. Upadli mieli nadzieję, że tym razem Bóg zniszczy całą ludzkość.

Ludzkość budując wierze Babel nie wiedziała, że buduje sobie szubienicę czy kopie sobie grób. 

Sytuacja ta przypomina tę w której dziecko - np. napuszczone przez inną osobę -  zaczyna złościć się na rodzica i zaczyna go bić i robić histerie. Rodzic w tej sytuacji muszą zareagować. W normalnej sytuacji dają dziecku klapsy i dają mu karę. Dlatego potop był takim klapsem od Boga dla niesfornego dziecka czyli ludzkości. Upadli mieli nadzieję, że i tym razem jak podpuszczą ludzkość przeciwko Bogu - czyli rodzicowi (Bóg stworzył ludzi czyli jest naszym rodzicem, Ojcem) - to zmusza Boga do ponownego wymierzenia kary czyli takiego klapsa w tym wypadku upadli liczyli jak nie wymordowanie całej ludzkości to przynajmniej większej jej części.

Co tymczasem robi rodzić aby przerwać atak furii dziecka a jednocześnie nie chce go bić czy karać??? Odwraca dziecka uwagę poprzez danie mu interesującego i nowego zajęcia. W tym wypadku podział ludzkości na narody i jeżyki to danie ludziom nowego i interesującego zajęcia.... zobaczmy odkąd istnieją narody to ludzkość od czasu Babilonu ani razu nie zjednoczyła się przeciwko Bogu.

Tak samo upadli mają ogromne problemy przez narody w zjednoczeniu ludzkości przeciwko Bogu.

Bóg dla dobra ludzkości niczym wspaniały Ojciec zamiast zwyczajowo ukarać nierozumne dziecko dał jej nowe zajęcie. 

Dlatego nazwa Babilon to nazwa ostatniego udanego przez upadłych zjednoczenia ludzkości przeciwko Bogu. Dlatego celem Babilonu obecnie jest zniszczenie narodów a jej twórca Lucyfer jest przez Boga w Izajaszu nazywany pogromcą narodów.

Cyryl

Liczba postów : 1087
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Prawo Boże - co nas obowiązuje a co nie?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach