Go down
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 10:16
Message reputation : 100% (2 votes)
Wiem, że czekamy na ten dzień kiedy nasz Pan Isus Chrystus przyjdzie, żeby nas zbawić i zapewne będzie to dzień najpiękniejszy z możliwych (może nie dla wszystkich  Wink ). Zbawienie jak wiadomo ma wynikać w dużej mierze z naszych dobrych uczynków. bounce  bounce

W świetle niezwykłych, często przerażających wydarzeń o których się dowiadujemy w naszej szarej rzeczywistości mam dość trosk i smutków
Aby nie było, że żyjemy w świecie tak okrutnym i zmanipulowanym przez szatana, że nie ma już nic dobrego niech zamieszczane tu będą dowody świadczące o wielkim sercu zwykłych ludzi.. Dla pokrzepienia serc, kiedy popadniemy w zły nastrój, że nie jest tak źle na tym świecie jak czasami myślimy,  Very Happy

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 10:18
Message reputation : 100% (2 votes)
to na dobry początek Laughing




_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 10:20
Message reputation : 100% (2 votes)
ciekawy eksperyment...


_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 10:50
Message reputation : 100% (2 votes)
Kiedyś mój znajomy miał przyjaciółkę.
Opowiedział mi że na dworcu w zimie podeszła do niej staruszka prosząc o parę groszy.
Dając jej pieniądze dotknęła jej rąk które były ziembniète.
Wyciągnęła własne rękawiczki i dała staruszce.
Mój kolega był zbulwersowany mówiąc że on wszystko rozumie ale po co robi z siebie matkė Teresę.
Przytaknelam mu wtedy i jakiś czas później zrozumiałam jak wielki zrobiłam błąd.
Długo pracowałam w życiu by zrozumieć że nie ja sama się liczę tylko inni.

_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 14:09
Message reputation : 100% (2 votes)



_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

19th Styczeń 2016, 15:40
Nagranie z miejskiego monitoringu robi prawdziwą furorę w internecie.

Internauci zastanawiają się czy pijany mężczyzna, który padł ofiarą kieszonkowca, powinien złożyć na niego skargę, czy też podziękować?

Do zdarzenia doszło w paryskim metrze.

Pijany mężczyzna zasnął na ławce i stał się ofiarą kieszonkowca. Złodziej wykorzystał jego niedyspozycję i ukradł mu portfel, a następnie bez pośpiechu oddalił się w drugą stronę.

Na następnych klatkach filmu widzimy ofiarę złodzieja. Mężczyzna zbliża się chwiejnym krokiem do krawędzi peronu, potyka się i spada na tory.

Świadkiem zdarzenia jest inny mężczyzna, nie pomaga mu jednak, tylko odwraca się i odchodzi.

Na kolejnym ujęciu widzimy nadjeżdżający pociąg i biegnącego kieszonkowca.

Złodziej dosłownie w ostatniej chwili ratuje pijanego.

http://www.fakt.pl/swiat/zlodziej-uratowal-zycie-pijanemu-mezczyznie-w-metrze,artykuly,597259.html



Właśnie złodziej wykazał miłość do bliźniego i dlatego nam grzesznikom Bóg wybaczy.(co nie znaczy że moźna nam kraść  Mad )



_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
Kasia
Kasia
Liczba postów : 1213
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

27th Styczeń 2016, 19:23
Message reputation : 100% (2 votes)
Wszystko co dajemy od siebie w najmniej oczekiwanym momencie wróci do nas spowrotem Very Happy



_________________
"A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy"
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

27th Styczeń 2016, 22:02
Message reputation : 100% (2 votes)
Wszystko w temacie Very Happy

Jakuba 2:14-26

Wiara bez uczynków jest martwa

14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?

15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba,

16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda?

17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.

18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków.

19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.

20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?

21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?

22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała.

23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i policzono mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga.

24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.

25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia na podstawie swoich uczynków?

26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Wiara z uczynkami idzie w parze i jest to proste, oraz logiczne!

bounce bounce bounce
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

27th Styczeń 2016, 22:20
Obserwator napisał:19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.

Jakie to proste ! Wszyscy wierzą w to i wiedzą że JEDEN jest Bóg ! Nawet demony bounce

A nie .. czekajcie.. nie wszyscy scratch


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Sponsored content

Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp. Empty Re: Dobre uczynki - akty dobroci, empatia itp.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach