Ingerencja demonów w nasze życie

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Ingerencja demonów w nasze życie

Pisanie by zipek on 6th Styczeń 2017, 16:15

Również nie znalazłem opisu opetania.. Moze ktoś znajdzie i nam tutaj podrzuci..Smile

Księga Tobiasza 6:8 - Tam jest wzmianka o ochronie przed opetaniem..
A o samym istnieniu demonów chociażby tutaj: Księga Samuela 28

Ja uwazam, ze wystarczy wiedza, że demony istnieją, że mają dostęp do ludzi lamiacych Boże Prawo i że nie my, a Bóg lub jego Syn mają moc im rozkazywac. Mają nas w obronie, a jak chcemy pomoc zniewolonym, to modlitwa jako prośbą o pomoc + ewentualnie post. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Żadna sytuacja nie jest czarno-biała. Część udanych katolickich egzorcyzmow może być, aby oszukać zarówno egzorcyste jak i opetanego, że rytuał działa dobrze i katolicyzm to jedyna słuszna religia. Po prostu demon dostał rozkaz od innego postawionego wyżej w hierarchii, że bardziej się opłaca odpuścić ta osobę aby zwieść 100 innych. Nie wykluczam natomiast tego, że Chrystus może interweniować nawet jak odprawiany jest egzorcyzm katolicki, bo zna myśli i serca uczestników.

Jestem praktycznie pewny, że ksiąg które o tym mówią było więcej i że siły zła robily co mogły, żeby zniszczyc nie tylko je ale wszystkie, a przynajmniej bardzo zniechęcić do ich czytania.
Uważam, że nawet gdyby był opis opetania i uwolnienia, to nic by nowego nie wnosil. Na podstawie Biblii możemy się domyślać, że było bardzo podobnie jak jest i dzisiaj. Albo demon wychodzi sam “wypedzany” przez szeptuche, szamana itp. albo przez Chrystusa na prośbę Jego prawdziwego naśladowcy.

zipek

Liczba postów : 29
Join date : 30/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Ingerencja demonów w nasze życie

Pisanie by Kasia on 6th Styczeń 2017, 16:57

Ja się częściej zastanawiam nie nad tym nie dlaczego tak wiele osób jest zniewolonych przez demony ale dlaczego w ogóle Bóg ich do nas dopuszcza i pozwala na zniewolenie tego typu.

Wiadomo że nikt z nas nie jest bez grzechu a różnica jest tylko tego typu jak różnią się nasze grzechy.

Katechizm katolicki uczył o ciężkich i lekkich grzechach .

Ja tego podziału nie dopuszczam bo mamy wyraźnie napisanie ze jeżeli prawo zakonu mówi np (pisze z głowy )że mamy nie cudzołożyć i  nie kraść i ktoś nie cudzołoży ale jednak kradnie to jest przestępcą całego zakonu.

Jednak dla dzisiejszego świata miedzy grzechem  morderstwa a grzechem kradzieży jest "wielka przepaść "nie do porównania .

Dlaczego więc także ludzie "lekkich grzechów "są doświadczani przez Ojca właśnie w taki sposób?

Faktycznie oprócz szczerych modlitw nie mamy żadnych wskazówek jak pozbyć się demona a opętań czyli chorób psychicznych czy mocnych stanów niestabilności psychicznych. ,depresyjnych jest coraz więcej.

Izraelici mimo że mieli bezpośredni kontakt z Bogiem zawiedli wiec czego możemy się spodziewać dzisiaj  od tych którzy "nie widzieli "  i też zawodzą?

W moim otoczeniu coraz więcej osób ma ze sobą problem .

Są to ludzie o dobrych sercach .

Mimo wszystko jest we mnie takie wewnętrzne przekonanie że dopuszczanie demonów do ludzi o "twardych karkach" jest równoznaczne z ich wyzwoleniem.

Nikt pod wpływem demonów nie jest odpowiedzialny sam za siebie.
Nikt z takich ludzi nie będzie osądzany za swoje czyny bo ich działanie nie jest świadome .

Widocznie Bóg wie że może dany człowiek mimo wiedzy i świadomości istnienia Boga swoja wiarą i nawet znikomymi uczynkami nie sprosta wymaganiom Boga do czasu w którym sam się nie przekona że dopiero "przechadzanie się Boga "miedzy nami nie uświadomi takiego człowieka że On Sam Bóg jest najważniejszy.

W ten sposób  mimo opętania czyli jednego z najgorszych doświadczeń jakie może istnieć ,człowiek też jest chroniony i będzie mu dane zbawienie a "dobroć swojego serca i posłuszeństwo"okaże dopiero wlanie w Królestwie Bożym .

Demon się cieszy że ma taką osobę a w rezultacie przegrywa bo "ten się śmieje kto się śmieje ostatni".

Piszę tak ponieważ akurat w tym temacie Bóg mnie doświadczył i wciąż to robi.

Modlę się i nie zawsze jestem wysłuchiwana co powoduje we mnie sprzeciw i nie zrozumienie wobec Ojca.

Jednak wiem że cokolwiek Pan Bóg nie zdecyduje wbrew mojej woli ,mimo że patrzę na osoby najbliższe memu sercu,które cierpią ,a przy tym i ja cierpię nie mogąc im pomóc mimo najszczerszych chęci ,to wiem że jest powód i zawsze ale to zawsze Bóg obróci to ku im na końcu w dobro.


avatar
Kasia

Liczba postów : 1112
Join date : 18/03/2015
Skąd : Tarnów

Powrót do góry Go down

Re: Ingerencja demonów w nasze życie

Pisanie by Cyryl on 6th Styczeń 2017, 21:24

Lotion kilka uwag.

1. Księga Henocha stanowiła ważny element ksiąg Starego Testamentu. To ta księga najwięcej mówi o demonach.

2. Księgi Starego Testamentu, odnosiły się do ludzi wybranych przez Boga, Abrahama, Izaaka oraz najwięcej do Izraela. 
Ci ludzie oraz Izrael był pod osobistym nadzorem Boga a zatem demony nie miały tam czego szukać. 

3. Stary Testament wspomina o kulcie Molocha i kulcie innych bóstw, które były upadłymi aniołami lub demonami. 
Dlatego Bóg tak stanowczo jako największy grzech uważa bałwochwalstwo. Owe bóstwa zawsze zmuszały ludzi ich czczących do składania sobie ofiar z niewinnych ludzi, szczególnie dzieci.
Widać to w kulcie Molocha. 

To pokazuje, że krew niewinnego zamordowanego człowieka jest najsilniejszym rodzajem energii, gdyż wołanie zamordowanego słyszy z ziemi sam Bóg.

5. W czasach Isusa Judejczycy byli pod panowaniem Edomitów - nasienia węża - a zatem opętania były powszechne. 

6. Izraelici którzy zaczęli czcić upadłych i demony i składać im w ofierze własne dzieci byli pod ich silnym wpływem. Dlatego Bóg tak ich surowo ukarał. 

7. Jak z demonami walczyć?? Odpowiedź jest prosta wypełniać prawo Boga. W szczególności wystrzegać się nieuzasadnionej nienawiści do innych ludzi, gdyż naszą nienawiścią żywią się demony. Dzisiejsze mass media poprzez informacje zachęcają nas do nienawiści wobec innych ludzi.

8 Kiedyś nie było mass mediów i owej globalnej technologii przesyłu błyskawicznej informacji. Dlatego kiedyś - w czasach Izraelitów - trudniej było wywoływać w danym narodzie nieustającą nienawiść, czyli demony miały mniej pożywienia.
Obecnie przez wszechobecne atakujące nas mass media, jesteśmy narażeni na propagandę nienawiści.

Tak samo jak kiedyś nie było wszechobecnej pornografii a obecnie jest ( reklamach pełno jest półnagich kobiet). Dlatego obecnie większość mężczyzn myśli o seksie i zdradza chętniej niż kiedyś. Oczywiście demony też karmią się naszym pożądaniem seksualnym.

Cyryl

Liczba postów : 918
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Re: Ingerencja demonów w nasze życie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach