Go down
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 13:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Witam wszystkich bardzo ciepło. To dla mnie wielka radość.

Nazywam się Krzysiek , mam 45 lat dwoje dzieci i jestem w nieszczęśliwym związku Crying or Very sad . Uważam że jestem…. w połowie odrodzony, poszukującym prawdy na drodze z której nie chcę zawrócić. Dlaczego w połowie, ponieważ nie czuję, abym narodził się na nowo choć tak bardzo tego pragnę. Jakiś czas temu (ok. 1,5 roku) mój Zbawiciel Isus postanowił o mnie zawalczyć i zapukał do moich drzwi. To był przełom w moim życiu. Nie pochodzę z przesadnie wierzącej rodziny, chodziło się czasami do kościoła z rodzicami i tyle. Sam w życiu czułem, że KK nie jest mi potrzebny do szczęścia bo Bóg jest wszędzie. W latach młodości chodziłem do kościoła misyjnego w Algierii (5 lat) więc o krajach muzułmańskich wiem co nieco.
Ale jak to w życiu bywa przewrotnie chodząc do kościoła ze starszym synem przygotowując go do 1-szej komunii , wbrew pozorom zaczęło się coś we mnie zmieniać, nie od razu po jakiś 4 latach od regularnego uczęszczania
Od 2 lat mam bardzo trudną sytuację ekonomiczną i rodzinną i teraz wiem dlaczego, to właśnie ta sytuacja pozwoliła mi zrozumieć wiele rzeczy i przybliżyć mnie do Boga. Teraz jest trochę lepiej, już mam pracę lecz nadal trzeba pożyczać by starczyło na podstawowe rzeczy. Żyjemy bardzo skromnie.
Jakiś rok temu trafiłem na to forum, Najpierw sporadycznie potem coraz częściej czytywałem różne wątki. Uświadomiło mi, że jedynym źródłem do poznania prawdy jest Biblia (oczywiście z pewnymi wyjątkami). Od kilku miesięcy wchodzę tu praktycznie codziennie, odnalazłem swoja drogę, pomimo bycia anonimowym bywalcem czułem więź z ludźmi tu przebywającymi i piszącymi tak wiele mądrych, pokrzepiających rzeczy. Moje poznanie znacznie wzrosło. Forum to poza Naszym Bogiem i Zbawcą stało się siłą napędową w moim życiu, ale niestety pewnie jak każdy miewam momenty zwątpienia. Moja sytuacja rodzinna jest beznadziejna i nie widzę z niej wyjścia…. Sad Brak mi całkowitej ufności w Bożą pomoc choć widzę, że Bóg mnie wspiera.
Nie mam lekkiego pióra i ciężko mi wyrażać myśli w tej formie, dlatego nie będę często pisał. Jestem tu dzięki uprzejmości Henryka (dziękuję Ci raz jeszcze za zaufanie – to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt dołączyć do waszego grona!), aby poznawać prawdę i samemu jej poszukiwać. Czasami poruszę nurtujące kwestie… Też dlatego, że zamierzam poruszyć pewien wątek.
Dzięki możliwości pisania tutaj mam nadzieję, że z waszą pomocą znajdę rozwiązanie na moją sytuację, może Duch Święty udzieli mi odpowiedzi poprzez wasze osoby. Z Bożą łaską wszystko możliwe!
Przepraszam za przydługie powitanie.

Chwała Bogu Jedynemu i Naszemu Zbawcy Isusowi, niech wam błogosławi. Dziękuję za was i za waszą mądrość. bounce

avatar
Arkadia
Liczba postów : 31
Join date : 28/03/2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 13:43
Message reputation : 100% (1 vote)
Witaj Smile miło, że jest nas coraz więcej na forum, im nas więcej, tym większe poznanie i radość. Myślę, że śmiało możesz pisać o tym co Cię trapi, jest tu wielu wspaniałych ludzi, którzy na pewno coś doradzą i dodadzą otuchy. Jak to mówi mi zawsze mój przyjaciel i brat w Isusie " im gorzej tym lepiej" (lepiej, bo w trudnych sytuacjach wychodzi kim się jest). Niech nasz Pan, który stworzył Niebo i ziemię i wody i wszystko co w nich jest, doda tobie sił. Niech się stanie.
avatar
Gregor
Liczba postów : 223
Join date : 23/09/2015
Skąd : ccc

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 13:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Witaj serdecznie Smile i nie daj sobie wydrzeć tego co już masz!!!

_________________
Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Isusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 18:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Witaj Krzysiek ! Smile

Zawsze w takich chwilach zwątpienia pamiętaj o słowach Chrystusa Very Happy
Jana 15

(16) Nie wy mnie wybraliście, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.

(18) Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.

(19) Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętaj że Bóg mówi że wielu musi nieść swój krzyż tak jak Chrystus i swoje wycierpieć Very Happy
Ja też niestety nie mam usłanego życia różami... ale w końcu gdy jest źle doceniamy wtedy kiedy jest dobrze Very Happy

Z reszta.. kilka lat tutaj cierpienia... przy WIECZNOŚCI w szczęściu i miłości to mały pikuś !

Sam z doświadczenia wiem ( tak może młodszy jestem o wiele lat ale życie też super mnie nie oszczędziło )
że jeśli cierpimy to własnie dlatego aby czegoś się nauczyć

(7) Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

(Cool Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.

(9) Czy jest wśród was człowiek, który dałby synowi kamień, gdy prosi o chleb?

Bóg wie najlepiej czego dla Nas trzeba.. i w swoim czasie wszystko dostaniemy Very Happy

W końcu nie doceni się smaku słodkości miodu jeśli nie przegryzło się wcześniej ziarenka gorczycy king

(4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już. nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

Blisko jest Pasterz Krzysiu pamiętaj ! Very Happy

A co do nawrócenia.. mi też od razu to nie przyszło ! Ale w swoim czasie po prostu będziesz tego pewny, i pamiętaj że wiara w Boga nigdy nie zawodzi.. w końcu gdybyśmy mieli ją jak ziarno gorczycy to góry moglibyśmy przenosić cheers


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 19:59
Witam i pozdrawiam Wink

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
Bushi
Bushi
Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015
http://arkabushiego.blox.pl/html

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

16th Grudzień 2015, 21:49
cześć Smile
avatar
Tabitha
Liczba postów : 101
Join date : 19/03/2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

17th Grudzień 2015, 04:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Witam serdecznie Krzysztofie i Liksar Smile to naprawde budujace, ze nasze grono sie powieksza Smile
Lotion
Lotion
Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

17th Grudzień 2015, 10:04
Moi drodzy Bracia i Siostry, dziękuję wam bardzo za tak ciepłe przyjęcie i wszelkie dobre słowa.

Tego mi najbardziej brakuje na co dzień. Nie awantur i wypominania, oskarżeń i krzyków potoku niezliczonych oszczerstw i wyzwisk. Naprawdę trudno tak żyć. Tak na prawdę to nie finanse są dla
mnie  największym problemem, lecz sytuacja domowa, codzienny horror za sprawą mojej żony  Sad w którym uczestniczę Ja i moje dzieci . Wiem jak to może wyglądać, że przesadzam czy przejaskrawiam, ale staram się podchodzić do tego jak najbardziej obiektywnie. Mój Bóg Jedyny wie jak jest na co dzień. Staram się ufać Bogu najbardziej jak umiem, akceptować to co jest, że tak ma być, widzieć w tym dobre strony, ale czasami przerasta to moje możliwości, Wtedy się denerwuję, a swoim zachowaniem obrażam Boga zresztą tym co czasami mówię pewnie też  Crying or Very sad  Crying or Very sad

Chciałbym ten temat przenieść w inne miejsce, aby nie zaśmiecać wątku powitania. Może do wątku o "rozwodzie" albo nowy wątek pt "Toksyczny związek wg Biblii". Co wy na to?

I jeszcze jedno, nie mam pojęcia dlaczego jest dwa razy moje powitanie (kliknąłem tylko raz wyślij), ale może komp szwankuje, czy można to scalić w jedno?

_________________
Mateusza 10:22 Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Psalm 139:23 Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!
Marysia87
Marysia87
Liczba postów : 197
Join date : 18/03/2015
Skąd : Katowice

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

17th Grudzień 2015, 10:14
Message reputation : 100% (1 vote)
Hej Krzysiu Smile Witamy serdecznie!

I głowa do góry, Bóg Ci wszystko wynagrodzi !
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

18th Grudzień 2015, 15:06
Cześć, cieszę się że dołączyłeś
avatar
Edwedere
Liczba postów : 211
Join date : 21/03/2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

19th Grudzień 2015, 13:06
Witamy , witamy Very Happy Smile
Sponsored content

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Empty Re: Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach