Polscy "Eksperci"....

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Polscy "Eksperci"....

Pisanie by Edwedere on 25th Listopad 2015, 15:18

Jak to przeczytałem niemal spadłem z krzesła i explodowałem śmiechem. Na głownej stronie na 1 planie proszę wypowiedź Polskiego "Experta" który twierdzi że usunięcie flagi UE z posiedzeń rządu Polski to obrażenie uczić uwaga RELIGIJNYCH niemal wszystkich Polaków.. Ręcę opadają same Smile...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Ekspert-o-usunieciu-flagi-UE-mogly-zostac-urazone-uczucia-religijne-milionow-Polakow,wid,18000519,wiadomosc.html?ticaid=116018

Edwedere

Liczba postów : 209
Join date : 21/03/2015

Powrót do góry Go down

Re: Polscy "Eksperci"....

Pisanie by Olo on 26th Listopad 2015, 01:22

Świetny artykuł o tym z Niezależna.pl - wklejam w całości....
"Histeria, która rozpętała się po zapowiedzi premier Szydło, że konferencje rządu będą odbywać się wyłącznie na tle polskich flag, bez tych unijnych, sięgnęła szczytów absurdu. Zastanawiano się nawet – na poważnie! – czy usuwanie symboli UE „nie obraża (…) uczuć religijnych milionów wierzących Polaków”. Warto więc wszystkim drącym szaty zwrócić uwagę, że powinni przestać się ośmieszać, bo brak flag Unii podczas oficjalnych wystąpień polskich polityków to nic nowego.

W czasie pierwsze konferencji po posiedzeniu nowego rządu premier Beata Szydło nie wystąpiła na tle flag Unii Europejskiej.
Przyjęliśmy zasadę, że podczas posiedzeń polskiego rządu i podczas konferencji prasowych będziemy występować na tle, moim zdaniem, najpiękniejszej biało-czerwonej flagi
– zapowiedziała jednocześnie.

Część sejmowej opozycji i salon zaczęli bić na alarm. Walczący o przywództwo w PO Grzegorz Schetyna alarmował: – To może mieć fatalne skutki dla Polski. Nie ma zgody na ściąganie unijnych flag.

Wszystkich przebił jednak dr Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiadał np., że usunięcie flag UE mogło urazić uczucia religijne milionów rodaków.
Przecież twórca flagi Unii Europejskiej Arsene Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która w Apokalipsie św. Jana przedstawiona jest na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd. Zainspirował go witraż katedry Najświętszej Marii Panny w Strasburgu. Czy usuwanie tego znaku nie obraża w takim razie uczuć religijnych milionów wierzących Polaków?
– zastanawiał się w rozmowie z wp.pl. Zachęcał też opozycyjnych posłów, żeby... idąc na obrady wzięli ze sobą małą flagę UE i przyozdobili nią salę sejmową.

Dywagacje Sibory wyśmiali internauci, którzy podkreślali, że UE to nie religia."
avatar
Olo

Liczba postów : 435
Join date : 21/03/2015
Age : 56
Skąd : Kraków / Polska

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach