Czy Jezus jest Bogiem?

+23
przebudzonyzesnu
efraimita
Liksar
Obserwator
Skiper
Kasia
danielkd
levrone55
Olo
Andrzej
Zwykły
Gregor
Cyryl
Marysia87
lusia
Hugo
Henry Kubik
Bushi
Kropla
Milosc
Mutu
anowi
Poznanie Prawdy
27 posters
Go down
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 06:52
Message reputation : 100% (2 votes)
Musimy wiedzieć o jednym, że ciągle jesteśmy pod jakąś formą kontroli umysłów.

Otóż Paweł i jego uczniowie w swoich wywodach zastosowali pewną ciekawą metodę kontroli umysłów.

Polega ona na przeciwstawianiu sobie dwóch pojęć które same w sobie nie są przeciwstawne i na tej podstawie wyciąganiu fałszywych wniosków.

Zobaczmy Paweł dwa pojęcia które nie są przeciwstawne czyli prawo i przymierze:
https://zbawienie.forumotion.com/t98p30-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

zrobił pojęcia przeciwstawne. Czyli wg Pawła Prawo jest przeciwieństwem przymierza. I tutaj Paweł stwierdził, że skoro mamy nowe przymierze - na podstawie ofiary Isusa to stare prawo - Tora już nie obowiązuje.

Tymczasem przeciwieństwem prawa jest bezprawie, przeciwieństwem prawa Bożego jest prawo szatana.

Paweł oczywiście bazował na tym, że Abraham ofiarowując swojego syna Izaaka - a potem w zastępstwie baranka - zawarł z Bogiem nowe przymierze. Jakby ktoś nie pamiętał to Bóg zawierał z Abrahamem kilka przymierzy, a potem zawierał inne przymierza z wybranymi potomkami Abrahama czyli Izaakiem i Jakubem oraz potomstwem Jakuba.

Czyli zobaczmy w księgach Starego Testamentu co chwila występują nowe przymierza.... ale to nie oznacza, że starsze przymierza i zawarte w nich obietnice i prawa nie obowiązywały!!! Przymierze całej ludzkości (łącznie z hybrydami i nefilimami) Boga z Noem obowiązuje ciągle. Inne przymierze odnoszą się do określonych narodów!!!

Najwięcej praw które Bóg dał w tych przymierzach obowiązuje Izraelitów.

Ale Paweł zrobił tutaj tę oszustwo przy pomocy tej metody.

I tą metodę wykorzystał w innym przykładzie. Otóż przeciwstawił dwa pojęcie które nie są sobie przeciwstawne czyli uczynki (wypełnianie prawa Bożego) i wiarę.

Tymczasem przeciwieństwem wiary jest niewiara. A wyrazem wiary jest wypełnianie uczynków. Jeśli ktoś nie wypełniani prawa Bożego to daje wyraz niewiary w Boga. To zauważył Jakub pisząc że wiara bez uczynków jest martwa czyli nie istnieje.

Jest to logiczne, jeśli wierzymy danemu trenerowi to wypełniamy jego polecenia i nauki czyli ciężko trenujemy i stosujemy dietę jaką on nam zalecił. Jeśli mu nie wierzymy to nie przykładamy się do treningów i jemy co chcemy - czyli marnujemy czas trenera i nasze pieniądze!!!

Tymczasem Paweł wcisnął tylu uczonym teologom - uczonym w piśmie - największe idiotyzmy!!! Dosłownie dzisiejsi księża, pastorzy przecedzają Pawłowego komara i połykają Bożego wielbłąda!!!

I Paweł zastosował ową metodę - która okazuje się skuteczna - czyli przeciwstawianie pojęć sobie nie przeciwstawnych w jakim jeszcze przypadku???

Otóż przeciwstawił pojęcia Bóg, z pojęciami Syn Boży, Mesjasz i król Izraela. Aby potem wysnuć wniosek, że Bóg jest tym samym co Syn Boży, Mesjasz i król Izraela.

Tymczasem co mówi sam Isus o sobie, że jest Synem Bożym ale także mówi, że Synami Bożymi może zostać każdy człowiek:

Mat 5 napisał:(9) Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.

Bóg jest królem Izraela ale królami Izraela byli także Saul, Dawid i Salomon ludzie wybrani przez samego Boga. Czyli Bóg jak najbardziej miał prawo uczynić Isusa królem Izraela i posadził go po swojej prawicy. Sama Apokalipsa pisze o tym, że Isus po 1000 letnim Królestwie odda całą władzę Ojcu czyli Bogu.

A co oznacza Mesjasz??? Oznacza namaszczonego przez Boga:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomazaniec

Przez kogo namaszczonym przez Boga!!!

Zobaczmy ten artykuł:
http://www.proroctwa.com/hebraizacja.htm

Otóż cały trik polega na tym, że my do tej pory patrzyliśmy na Biblie przez Pawłowe okulary.

Dlatego w ewangelii Jana wielu widzi to czego nie ma w niej, czyli dowód na to, ze Isus jest Bogiem.

lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 10:34
mimo tego wszystkiego będę nadal karmić się Słowem Bożym czyli Chrystusem bo To daje mi sens życia , może ten meteor wczorajszy to było ostrzeżenie dla nas ?

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 12:48
Message reputation : 50% (2 votes)
(Cool Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu. Mt 12:8
(27) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego. Mt 16:27
"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (Jana 10:30).
„Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.” Iz 9:5-6
Te i inne wersety dobitnie świadczą o tym, że Jezus jest Bogiem przepowiedzianym zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie. Również pan Henryk napisał świetny artykuł pt. Jezus jest Bogiem. Wspaniały artykuł, polecam. Daje linka - http://www.zbawienie.com/JezusBogiem.htm
Nie wiem co się dzieje do końca bynajmniej nie rozumiem skąd i w jakim celu, nie atakuje, nie osądzam (osąd pozostawiam Bogu), ale wielu dziś zwariowało i działa emocjonalnie bądź pod duchem demonicznym, gubi się od swoich myśli, przez odrzucenia części bądź fragmentów Pisma Świętego. Jak już pisałem, odczuwam, że powrót Chrystusa jest już bliski i co jak co jest to kwestia paru lat, no może skrajnie dekad, jeśli to możliwe.
Pokłonię się o refleksję i analizę.
Pamiętam jak kiedyś natknąłem się pierwszy raz na zbawienie.com, wszedłem na stronę dzięki naprowadzeniu przez cytaty Biblii na onecie publikowanych w formie komentarza. I powiem szczerze, że ta strona naprowadziła mnie na Prawdę Bożą i skłoniła do głębokich refleksji nad życiem. Czułem, że ta strona jest natchniona Duchem Świętym, taki czysty i przejrzysty przekaz, pełen miłości.
Niestety trwało to do czasu. I aktualnie czuję się jak rozbitek na morzu, gdyż każdy poszedł w swoje skrajności i z każdej strony pociągają za sznur, raz ci mają przewagę a raz inni. Osobiście będę musiał od tego wszystkiego odpocząć, bo ja też myślałem jak pan H.K chwilami, jak "odpływałem". I teraz zdałem sobie sprawę jak to męczy i donikąd w ten sposób nie dojdę. To jest kombinatoryjka, błędne koło. Jedna wielka ściema i kłamstwo,jeśli się to zweryfikuje. Ale ja wiem skąd się to bierze. To tęsknota za Bogiem, rozterki, frustracja. To jest tak, ja chcę żeby Bóg wrócił jak najszybciej, ja nie wytrzymuję i wymyślam coś czego Bóg nie objawił z niecierpliwości, umysł okłamuje i wymyśla, zamiast zająć się czymś innym. Henryku jesteś już chyba na emeryturze, czy dorabiasz sobie? Nie musisz mówić, to twoja sprawa osobista. Niemniej chodzi mi o zajęcie poza pracą, może odpoczynek od tego wszystkiego. Oczywiście można oderwać się całkiem od świata i rozmyślać, ale dokąd dojdziemy w ten sposób?
Fala zwiedzenia czy odrzucenia, negacji, mącenia zaczęła się od negacji ap. Pawła. Zmiana doktryny zaczęła się od rzekomej iluminacji autora thewordwatcher. Bo jak można pisać, że danej osobie coś zostało objawione, czego nikt wcześniej nie wiedział? I ani nie jest prorokiem, ani Bogiem.
Rzekomo panu Henrykowi dane było poznać prawdy nieznane od stworzenia świata, jak również powstania Biblii. Mam na myśli odrzucanie i negacje części bądź fragmentów Pisma Świętego. Gdyby było coś nie tak, Bóg powinien się objawić i powiedzieć tu wszedł kąkol pomiędzy pszenicę i usuńcie go. Poza tym bezsensu, żeby Bóg dopuścił działanie szatana, by ten wprowadził swoje szatańskie nauki, to tak jakby spiskował z wrogiem przeciwko sobie!
Właściwie sercem i jądrem tej
akcji/reakcji była witryna zbawienie.com i zbawieniecom.fora.pl wraz z obecnym forum. Od tego czasu zaczęły powstawać nowe witryny wzajemnie się atakujące i tworzące wielkie podziały pomiędzy chrześcijanami. Niestety żniwa tego są trujące. Gdyby na negacji Pawła się skończyło. Skądże znowu.. Na początku pewnie ktoś by tak powiedział. Ale tak nie było.
Możnaby omówić to w punktach:
1) Stworzenie witryny zbawienie.com, głoszenie prawdziwej Ewangelii, zbioru prawd Bożych opartych na Biblii przez dłuższy czas utrzymywanie nauk.
2) Powolne, ale skuteczne usypianie czytelników forum jeśli można tak nazwać, ażeby wprowadzić pomału nowe doktryny, wierzenia.
3) Przekonanie odbiorców, że Paweł to satanista, faryzeusz, mąciciel. Wpojenie, że tylko my mamy prawdę i że autor H.K miał specjalny dar iluminacji, którego nigdy wcześniej nie miał (ciekawe..). Gdzieś wcześniej przed tym niektórzy czytelnicy odpadli tworząc nowe strony i głosząc nauki podparte o H.K.
4) Wprowadzenie teologii uczynków, na podstawie ich będziemy sądzeni. Przy czym można by pokusić się o matematykę uczynków, więcej dobrych przeważa nad tymi mniejszymi. Okazuje się, że więcej zostanie zbawionych niż mówi na ten temat Biblia.
5) Skoro Pawła odrzucono to czemu by nie iść dalej. Jakoś się przekona rozdartych już czytelników do racji, że jednak Słowo Boże nie do końca jest natchnione. Jest wiele słów szatana, demonów i opinii ludzi. Jeden ze spadkobierców H.K, mowa o Brainbreaker nagle i niespodziewanie oświadcza, że odrzuca Nowy Testament. Od siebie dodając weżowy jad, taki nienawistny, pychliwy i nieopanowany. Jego bezczelne i bluźniercze powiedzonko "jezusek baal".
5) Brainbreaker odrzucił Nowy Testament to my też może coś w związku z tym zrobimy. Powiemy, że Jezus nie jest Bogiem!
6) Może tak by się przyczepić Ewangelii Jana. Co tam, i tak przecież Tora obowiązuje, a Paweł to mąciwoda. Czy Talmud też?
* 6) Czy wisienką na torcie nie mogłoby być stwierdzenie, że Henryk Kubik to syjonista, agent? Nie chcę stwierdzać takich rzeczy, ale milczeć nie zamierzam.
Ja bynajmniej nie stosuję ataków ad personam, ale pewne rzeczy trzeba tu omówić i wyjaśnić. Musiałbym mieć niezdbite dowody, działać jak detektyw. Jeśli nie, najlepiej by było gdyby H.K wycofał się z tego procederu. Inaczej jeśli nie, to chociaż odkręcił to co mówił. Skasował wszystkie wcześniejsze artykuły i filmy niezgodne z dzisiejszym stanem swojego umysłu i mówił jawnie oraz nie usypiał innych przez swoje wywody bardzo długie zbaczające z tematu. Poza tym nie tworzył Nowej Biblii! Czy zna grekę, hebrajski? Może pan się pochwalić papierami potwierdzającymi ukończenie jakiejś szkoły językowej greki, hebrajskiego?!
Powinien pan powiedzieć w filmie, artykułach o nowym stanie rzeczy. Niestety dotąd pan tego nie zrobił i nikt się nie dziwi opinii o nim, jako że jest to w dużej części prawda! Tak się nie robi.

Moja ocena jest taka, coraz więcej przesłanek kieruje ku stwierdzeniu że to zaplanowana akcja. Albo pod przewodnictwem demonów lub innych czynników, np. przeintelektualizowaniu, pychy co prowadzi do zguby.
Myślę tak, początkiem była piękna i niezwykła działalność Henryka, ale obecnie to wszystko zmierza w odwrotnym kierunku.

Apropos jeszcze wyłamanych spadkobierców nauki i teologii H.K oraz Biblii Mesjańskiej. Brainbreaker przypomina trochę Henryka, ogółem jego środowisko. Pono hasbara działa, tylko którzy są jej członkami? Niewiadomo..
Zaznaczam, że celem tego postu nie było wprowadzenie zamętu czy obrażenia kogokolwiek. Celem jest apel, ostrzeżenie! Nie zamierzam milczeć i dlatego piszę ten komentarz, który zapewne zostanie usunięty, a może nie. Nie jestem prorokiem czy osobą, która ma specjalną ochronę i nikt na Ziemi jako człowiek takiej nie ma w 100%.
Również zaznaczam, że nie zamierzam się z nikim identyfikować, ponieważ do niczego to nie prowadzi. Dla mnie najważniejsza jest prawda. A Henryk tylko komplikuje przekaz PŚ i wprowadza własne nauki oparte o swoje własne tłumaczenie znikąd wzięte. Pewnie używa synonimów danego wyrazu i w ten sposób tworzy własny przekład czy coś w tym stylu.

Przechodząc jeszcze do kwestii "zmiany Pisma Świętego przez KRK". Hmm, myślę że Katolicyzm niczego nie zmienił, prócz dodania paru ksiąg do ST. Twierdzenia pana Kubika opierają się o błędne założenia. Skądinąd miałyby być te stwierdzenia. Kościół Katolicki wprowadził te kilka ksiąg do ST i również swoją interpretację PŚ. Jednakże wprowadzanie zamętu z Pawłem, itp. uważam za szkodliwe. Ap. Paweł jest skomplikowany. Właściwie jeśli ktoś odrzuca jego, hmm nie pójdzie raczej na zatracenie. Z wielu powodów to czyni, woli prostsze słowa z PŚ. To tak jak ze Świadkami Jehowy, co mówią że Jezus nie jest Bogiem i przerabiają PŚ na swój wzór, określając Jezusa "bogiem" przez małe b, umniejszając jego rolę. Biblia Mesjańska to też taka przeróbka. To nie ma nic wspólnego z prawdą. To własne dodatki, przeróbki, insynuacje np. dotyczące Jezusa, Nowego Testamentu.

Panie Henryku, chciałbym abyś przedstawił w harmonicznym porządku swoje odkrycia i sposób myślenia, żeby nie było niedomówień. Myślę, że dla każdego byłoby to dobre. Wiem, że wielu ci zaufało, wielu też się zawiodło na tobie, może przeżywało rozsterki. Nie jesteś jednak prorokiem, a ludzie w pewien sposób tak myśleli. Ty jednak pisałeś, często zaznaczając w swoich artykułach, że nim nie jesteś, nie jesteś prorokiem. Dlatego ludzie sami muszą poszukiwać prawdy w sumieniu i w oparciu o PŚ.

Sprawa forów, blogów
Nie ma się czemu dziwić takiej emocjonalności u wielu. Ogółem teraz macie konflikt, bitwę między zbawienie.com, wasze forum itp. a panjezusjedynadroga.pl. Na pewno nie jestem za obrażaniem siebie wzajemnie. Powinniście przestać się atakować w ten sposób "antychryst!", "agent!", itp.
Takiej sprzeczki nie ma, np. między wami a detektywprawdy.pl. Może dlatego, że dali sobie poniekąd spokój i wiedzą, że to walka z wiatrakami. Ale zaznaczam ponownie, że obrażanie się jest bez sensu, was ponoszą czasem emocje i niekiedy wychodzi brak merytoryczności. Może lepiej gdyby zamilkł konflikt, ale lepiej jak jest wiele opinii i można to porównać w dzisiejszym świecie.

"Ojciec większy jest ode mnie" (Jana 14:28).
Jezus jest Bogiem zrodzonym zapisanym od początku świata, a Bóg Ojciec Bogiem Odwiecznym.

W tłumaczeniu z greckiego:
Θεὸς (Theos) - Bóg

Tylko w Biblii Mesjańskiej nie mającej żadnych pieczątek, potwierdzeń, napisaną przez amatorów, tylko tam są takie 'rewelacje'. Tak było też z Przykładem Nowego Świata Świadków Jehowy, z jednym szczegółem autorzy przekładu są nieznani. Henryk dzięki własnej Biblii Mesjańskiej zdobył rozgłos, być może jego samoocena wzrosła i doznał szoku, fajnego uczucia 'że' stworzył coś sam.

Jezus jest Bogiem. W jakim sensie? Jedność zamierzeń, myśli celów. Jezus jako Bóg przyszedł w formie cielesnej, dlatego mógłby być kuszony, była taka możliwość. W takiej perspektywie mogłoby mieć to sens.
Dlaczego tak? A czemu Jezus był tym głównym dowodzącym, wyższy od proroków i aniołów? Jezus ewidentnie był kimś więcej. A jeśli chodzi o Stary Testament dekalog. Hmm.. "Nie ma innego Boga poza Mnie". Chodzi tu o główne źródło istnienia, Boga Ojca.
A Jezus jest Bogiem zrodzonym za pośrednictwem Ducha Świętego w łonie Marii dziewicy.

Bóg Ojciec w ST działał początkowo w sposób i rozumowo ludzki. Później wysłał na Ziemię na swoje podobieństwo Boga w formie duchowej ale ciałem obecny. W celu zawarcia Nowego Przymierza z ludźmi i ustanowienia przyszłego Królestwa Bożego. Odnowienie relacji jak za Edenu.
Spójrzmy, Bóg musiał zesłać swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby dotrzeć do ludzi. Mianowicie Bóg Ojciec całym tym wszystkim kontrolował z Nieba.
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 13:02
Dlatego nadal mam pytanie czy ten meteor to nie było ostrzeżenie- ze mamy tu wojnę ??? O co my tu walczymy między sobą o Boskość Isusa ? jak by nie był Bogiem to by nie powstał z martwych ...a przepiowiedział to w przypowieści o światyni o Jonaszu w rybie... w dzisiejszych czasach gdzie na tym swiecie diabeł włada my- nowonarodzeni walczymy o Boskość Isusa- a rogaty ma ubaw...
Kto za to oberwał nawet jeśli oddał Mu Isusowi chwałę ?? a oddawali ... kobieta dotknęła jego ubrania i wyzdrowiała...druga włosami go obmyła... jak człowiek rzucił się i oddał pokłon aniołowi to go pouczył żeby Bogu oddał pokłon- Isus nikogo nie pouczał...on uzdrawiał, leczył, wskrzeszał.... Tylko BÓG to potrafi. W sekundę wskrzsić cuchnące zwłoki... świadczył o Bogu swoim Ojcu . na ziemi Był DOSKONAŁYM OBRAZEM OJCA .


Ostatnio zmieniony przez lusia dnia 1st Listopad 2015, 19:36, w całości zmieniany 1 raz

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 13:29
Szatan stara się za wszelką cenę niszczyć wiarę ludzi, wiarę w Boga, w Jego Święte Słowa. A spójrzmy co ludzie robią? Podziały, nowe doktryny, przeinaczenia. Dziś jest wiele znaków w postaci zjawisk fizycznych czy właśnie narastających konfliktów, to wszystko jest schyłkiem, końcówką. Nie dajmy się zwieść swojemu umysłowi.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 13:45
Message reputation : 100% (1 vote)
Jest tak jak napisał Cyryl..niestety, ale wielu z nas jest nadal pod kontrolą umysłów i są rzeczy lub tematy, które niekoniecznie mogą być do końca przez wszystkich zrozumiane.

Poznanie Prawdy, może dopatrujesz się tutaj jakiegoś spisku, ale fakt jest taki, że teraz gdy stanęliśmy w sytuacji gdzie coś wisi w powietrzu i nie bardzo wiadomo co się zaraz wydarzy, choć każdy czuje już bliskość Chrystusa, ktoś wprowadza zamęt i rozpoczyna atak...znowu na Henryka i jego, oraz naszą tu na forum działalność.

Wierzysz w to co opowiada Rafał? Twoja sprawa, ale nn dopiero jest manipulantem. Zauważ, że nikt go z tego forum nie wyrzucił. Wyzwał wszystkich i się odwrócił. Sam zaczął się rzucać i osądzać innych poruszając skrajnie trudne do zinterpretowania tematy, a następnie rozpoczął jak jego poprzednicy - Szczytyński czy, BrainBreaker i jeszcze pewnie inni, bezpodstawne ataki. Wtedy został zablokowany..a on robi z siebie ofiarę...
Porównaj jego styl wypowiedzi pełen pych i arogancji, a wypowiedzi nasze tu na forum.."po owocach ich poznacie"...

Nie żebym bronił Henryka, ponieważ ja się od początku nie zgadzałem z jego założeniem jakoby Chrystus był Bogiem.

Od dziecka WIEDZIAŁEM, że Ojciec i Syn to odrębne postacie, jedna większa od drugiej i sam Chrystus to powiedział!!!

Jana 14:28
Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.

Nie rozumiem czego tu się doszukiwać??!!

JEST NAPISANE CZARNE NA BIAŁYM, A SZATAN PRÓBUJE NAS PODZIELIĆ!!

CZY WY TEGO NIE WIDZICIE???

OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!


Nasz Król Chrystus jest na progu..za chwilę będzie tu by nas zbawić, a my tracimy czas na spory o dogmaty i zrozumienie prostych rzeczy, które są WPROST powiedziane!!

Niech Chrystus nadejdzie by ukazać nam CAŁĄ PRAWDĘ i uświęcić imię Ojca, my tego nie zrobimy!!!

Czuję się powoli zniesmaczony tym całym zamieszaniem..to jest robota szatana :/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 14:55
Dostałem wiadomość z przemyśleniami w temacie od jednego z czytelników tego forum, który również postanowił prowadzić swój blog (www.liksar.wordpress.com) i chciał się wypowiedzieć:

liksar napisał:
Wiem że nie mam takiego poznania jak wy jeśli chodzi o pismo itc. ale tak na zdrową logikę.
Jeśli Chrystus jest Synem Bożym. To potraktujmy " Bóg" jako imię Stwórcy.. no nie jest to imię, ale określenie, imię może mieć osoba, która została Stworzona ( zauważmy że Chrystus ma imię Isus , co wskazuje na to, że został Stworzony, tak jak Bóg nadał imię pierwszemu człowiekowi Adam ), jeśli przyjęlibyśmy, że Bóg ma na imię Karol... to Chrystus byłby Synem Karola.
To nie jest ta sama osoba, jest to SYN, czyli pierworodny, syn jest jak wiemy w dużej mierze kopią ojca ( u ludzi geny etc. / powiedzmy że no u Boga i Chrystusa jest podobnie) jeśli przyjmiemy, że "nie będziesz miał innych Bogów obok mnie", to nie możemy nazwać Chrystusa Bogiem. Bóg jest jeden, jest to niczym imię Stwórcy. Bóg określa jasno - nie będziesz miał, wiec i nie będziesz nikogo innego traktował jako Boga. Nigdzie nie mamy mowy o tym, że Chrystus jest Bogiem numer 2, a Synem Bożym. Syn zawsze jest mniejszy i młodszy od Ojca.. tak po prostu jest. Zauważmy też, że Bóg Ojciec musiał posłać swego Syna, aby wykupić Nas z grzechu, ponieważ sam nie mógł złamać swego Prawa. Chrystus, to taka sprytna luka "kruczek" do wybawienia ludzi, którego szatan nie przewidział, dlatego Chrystusa zabił .
Dlatego posłał swego Syna ( pewnie 2 osoba w hierarchii po Bogu Ojcu na świecie), a nie sam siebie poświęcił.
Wiadomo, jakby szatan wiedział w jakim celu przyszedł Chrystus i z jaką misją, to by nie pozwolił go zabić, a chroniłby jak oczka w głowie, nawet Henryk o tym mówił.
To że Chrystus nie zaprzecza jawnie, że nie jest Bogiem to taki sam argument, że nie mówi że Nim jest. Wiem, że może moje zdanie niedużo zmienia, ale tak pomyślałem, że napiszę moje zdanie.
To tylko moje luźne przemyślenia.
Może jakoś Ci to na forum pomoże. Pozdrawiam.


Widać więc, że chodzi tu o osobiste zrozumienie tego, co jest napisane w Ewangelii.

Szatan postanowił wybrać punkt zapalny - słaby punkt, by wykorzystać go do podziału i wprowadzenia zbędnego zamętu.

TO JEST JAKAŚ MANIPULACJA
avatar
Hugo
Liczba postów : 260
Join date : 21/03/2015
Age : 38
Skąd : Londyn
http://oislamie.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 15:18
Pytanie do Cyryla, gdzie apokalipsa wspomina o tym, e królestwo Isusa będzie trwało 1000 lat, po czym odda on wadzę Bogu Ojcu?
Dan 7:13 I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
Dan 7:14 I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne.
Zawsze kiedy to czytałam to moim zdaniem w objawieniu nic na ten temat nie ma a jest w ks. Daniela
anowi
anowi
Liczba postów : 99
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 16:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Obserwator napisał:
Widać więc, że chodzi tu o osobiste zrozumienie tego, co jest napisane w Ewangelii.

Szatan postanowił wybrać punkt zapalny - słaby punkt, by wykorzystać go do podziału i wprowadzenia zbędnego zamętu.

TO JEST JAKAŚ MANIPULACJA


Ty, ja i wiele innych osób nie uważa Chrystusa za Boga. Dziwi mnie ta nagonka, szanuję poglądy innych, ale tego samego oczekuję w zamian. Przecież jesteśmy dorośli, sama mam już młodość za sobą. Personalne ataki nie robią na mnie wrażenia, bo i tak nic nie zmienią. Widać niektórzy szukają taniej sensacji. Każdy z nas odpowiada sam za siebie, więc nie rozumiem tego oburzenia. Jestem zdania, że jeżeli nie odpowiada mi treść postów na jakimś forum czy też blogu, po prostu nie wchodzę tam i nie czytam. Nie podzielam wszystkich poglądów Henryka, ale nie naskakuję na niego i nie potępiam go, przyjmuję je obojętnie. Jeżeli ktoś się czuje rozczarowany, bądź zgorszony to widać czas na zmianę klimatu i chyba zbędne jest obrzucanie innych błotem.
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 16:42
Dokładnie jak pisze anowi. Jestem zniesmaczony postem "Poznanie Prawdy"
Nikt nie każe brać za absolut wszystko co Henryk pisze. Jednak Twoja krytyka poszła ciut za daleko na osobe Henryka. Nie chcesz nie wierz, masz takie prawo.

Co do kwestii boskosci Isusa wypowiem się jak ja to widze.
Ktos poruszał temat że szatan wiedząc kim jest Isus czyli że jest Bogiem, po co miałby go kusić? Jaki sens tego jest? Przecież mając dostęp do nieba i wiedząc tym samym o Isusie szatan musiał sobie zdawać sprawe że kuszenie go jest bezcelowe jako Boga.
Ja to widze tak. Lusia pisała "jak Isus nie jest Bogiem jak wskrzeszał cuchnące zwłoki itp" Otóż Bóg mu dał taką moc!
Czyż i Apostołowie nie wskrzeszali zmarłych? Byli oni Bogami?Nie. Mieli za sobą Bożą Moc!
biblia mesjańska napisał:(5) Tych dwunastu posłał Isus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie.

(6) Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela.

(7) A idąc, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios.

(Cool Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie.

Problem widze w tym tylko że Isus ani nie zaprzeczył ani potwierdził że jest Bogiem. Boskosć przypisywali mu jedynie ludzie.
Dla mnie sprawa nie powiem że jest prosta ale sam Isus wielokrotnie mówił że jest posłańcem i że wypełnia wole Ojca, nie swoją.
To że Bóg mówił "uczyńmy człowieka na nasze podobieństwo" i że jest użyta w tym liczba mnoga czyli że Bogów było dwóch, nie musiało się to tylko odnosić do Isusa. Mógł tak mówić do aniołów.
Sprawa nie jest prosta ale jak cos nie jest dla mnie proste to zawsze trzymam się słów Isusa że nasze mysli i nasza mowa powinna być prosta i Tak ma znaczyć tak a Nie ma znaczyć nie. Wszystko co ponad to to ludzka filozofia lub interpretacja
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 17:10
Message reputation : 50% (2 votes)
Obserwatorze
Ehh... Skasował mi się post. Napiszę więc krótszy.
Osobiście nie znam nikogo z tych środowisk dokładnie, bo orientuję się od 2013/14. Mógłbyś opisać jak to się stało, że usunięto pana Rafała Kudrańskiego? Najlepiej na email, oczywiście z dowodami. Albo spytam go osobiście. Zaznaczę raz jeszcze, mnie interesuję Prawda. Zgodzi się ze mną środowisko detektywprawdy.pl i forum-chrzescijan.pl, którzy też jeszcze wierzą,  że Jezus jest Bogiem! I niech będzie Bóg pośród nich!

Jeśli chodzi o stwierdzenia, że ktoś jest agentem, itp. Skąd wiecie Bracia i Siostry,  to tak jakby określać kogoś na postawie mimiki, ruchów ciała. Część dowiecie się, ale to co człowiek ma w głębi, pozostanie. Dlatego napisałem, że jest kilka opcji i tyle w temacie.

Andrzeju,
Mój post był stosowny do sytuacji, zmowy milczenia. Skoro nasza mowa ma być prosta, tak,  tak, nie,  nie to nie dodawajmy czegoś czego nie ma, nie gmatwajmy.

Ja osobiście stanąłem przed przepaścią z dnem bez dna. To myślenie, które zaszczepił w wielu Henryk prowadzi do nicości. Moje kombinowanie, filozofowanie donikąd mnie nie doprowadziło. Straciłem nadzieję w Boże obietnice, w Boga, w boskość Jezusa, w Słowo Boże. Przygniotła agonia, smutek, strach i inne negatywne stany. Stanąłem rozdarty wśród wielu doktryn, nauk. Szatan się spisał, podzielił chrześcijan totalnie, zaszczepił w nich strach.

Zrozumiałem, że ostrzeżenia Braci i Sióstr były znaczące,  prawdziwe. Zdałem sobie też sprawę,  że nie można popadać w skrajności czy też zaufać całkowicie swojemu umysłowi i tworzyć własne teorie przepełnione niepewnością i przeróbkami, aby dopasować do założeń doktryn. To pułapka umysłu, błąd poznawczy.

Kontakt email do mnie: poznanieprawdy@vp.pl
Jakby coś..
lusia
lusia
Liczba postów : 1388
Join date : 18/03/2015
Skąd : wawa
http://mojaopoka.blogspot.com/

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 17:15
Message reputation : 0% (1 vote)
ja powiem tak:

tak tak, nie nie

-chciałabym kiedyś usłyszeć- dzięki Lusiu ze mnie broniłaś...
- liczę się też że mogę usłyszeć- Lusiu myliłaś się...gdyż....

nie chcę się kłócić no to karmi demony

_________________
"Jak łania tęskni do wód strumieni, tak dusza moja tęskni do Ciebie, Boże! "
Psalm 42



    Nie pamiętaj nam win naszych przodków, niech rychło przyjdzie ku nam miłosierdzie Twoje: bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas Boże zbawienia naszego, przez wzgląd na chwałę Twojego Imienia i wyzwól nas i odpuść nasze grzechy przez wzgląd na Twoje Imię. (Psalm 79:8-9 .




___________________________________________________________________________________________________________

http://mojaopoka.blogspot.com/
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 18:28
Poznanie Prawdy..tu jest link do postu Rafała, w którym stwierdza, że to jego ostatni post i zakończenie uczestnictwa na forum..nikt go stąd nie wyrzucał:

https://zbawienie.forumotion.com/t98-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego#2186

I bardzo dobrze, że poszukujesz Prawdy..my również to robimy i nikt nie będzie Ciebie szkalował, ponieważ masz odmienne zdanie. To nie bloga Rafała.
Nie twierdzę, że on jest jakimś agentem, ale jego zachowanie budzi we mnie podejrzenia co do jego osoby. Poza tym jest sprzeczne z naukami Chrystusa.

Jeśli czujesz się źle i czujesz, że twa wiara jest rozchwiana z powodu Henryka, to może zbytnio sugerowałeś się tym co mówi? On jest tylko człowiekiem i nie raz już się mylił.
Jeśli masz jakieś wątpliwości..ja proponuję przeczytać "Kazanie na Górze" - ono szybko stawia na nogi i rozwiewa wątpliwości. Tego się trzymaj, a nie sądów i interpretacji innych ludzi.

Niech Bóg Ci błogosławi!!
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 18:47
Dostałem informację mailem jak do tego doszło, ale czytałem też posty pana Henryka jak pisał o Rafale Kudrańskim. I powiem szczerze nie podobało mi się to.

Jeśli chodzi o sprzeczność
Tak jak pisałem, droga w skrajność zazwyczaj, jak nie zawsze kończy się sprzecznościami i błędnym kołem, co widać tutaj. A wiarygodność wasza jest trudna do wychwycenia, co wynika to z moich obserwacji. Niestety w gąszczu postów, kłótni i niepotrzebnych komentarzy złośliwych trudno wypowiedzieć się po czyjejś stronie.
Jednakże mogę się wypowiedzieć po stronie Prawdy, a prawda nie sądzę by leżała w gąszczu chaosu nieokreślonych, zmiennych, przeróbkowych prawd, wierzeń. Muszę stwierdzić niestety, że nie potrafię już przewidzieć dokąd to prowadzi.
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 19:29
Kod:
Rafał sam odszedł a ja mu zablokowałem konto i już tutaj nie będzie pisywał, nawet, jeżeli jego blog znacznie się poprawi.
https://zbawienie.forumotion.com/t98p15-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego

I na tym może zakończymy kwestię związaną z panem Rafałem.

Jesteśmy tylko ludźmi, ale naprawdę wasze komentarze i ciągłe ataki z jednej i drugiej strony są nie do wytrzymania. Na razie tylko negujecie fragmenty/części Pisma Świętego i żyjemy w czasach, kiedy najprawdopodobniej Biblia zostanie zapomniana i totalnie zniszczona, wykrzywiona, a nie doznamy szoku prawdy.
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 19:36
Nie wiem jak inni, ale ja Ewangelii Chrystusowej spisanej przez uczniów Jezusa - Mateusza i Jana nie mam zamiaru odrzucać.

Kazanie na Górze jest moim sposobem na życie i instrukcją jak uzyskać zbawienie..nikt tutaj tego nie zaneguje i nie odrzucił nauk Chrystusa. Jeśli tak się stanie to i mnie tu zabraknie.

Ale wiem, że do tego nie dojdzie wbrew twierdzeniem osób postronnych.

CHRYSTUS JEST DROGĄ I ŻYWOTEM..NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA JAK TYLKO PRZEZ NIEGO.

PROSTE! Smile
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:05
Message reputation : 100% (3 votes)
Odnosnie tego czy Isus jest Bogiem. Jeżeli to mówi sam Isus to sprawa rozwiązana. Jesliby to były słowa Chrystusa to wypowiedział je jak już był u Boga a nie tu na ziemi i dlatego to byłoby rozstzygające. Jest to w objawieniu i są to słowa ...własnie kogo? Anioła czy Isusa?
biblia mesjańska napisał:(7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.

(Cool A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.

(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej,Bogu oddaj pokłon!

(10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.

(11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.

(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.

(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

Jan upadł do nóg anioła ale dalsza tresć wskazuje że był to we własnej osobie sam Isus!
Tak to rozumie
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:40
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Olo
Olo
Liczba postów : 440
Join date : 21/03/2015
Age : 63
Skąd : Kraków / Polska

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 20:47
Kurczę, faktycznie tak może być... Shocked
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

1st Listopad 2015, 23:59
Andrzej... piękne znalezisko.

Dwa zdania na szybko...

Jeżeli Słowianie to Izrael - obowiązuje nas Tora i powinniśmy być wyznawcami Tory a nie Chrześcijanami. Uczniowie Pawła to Chrześcijanie. Apostołowie byli wyznawcami Tory, podobnie ja Chrystus. Powinniśmy Go naśladować.

Szatan zrobił z przyjścia Mesjasza wielki hałas i uczynił z niego Boga, unieważniając Torę.

Dołożył mnóstwo listów Pawła i dwie fałszywe Ewangelie.

Pytanie. Dostałeś przekaz pieniężny pocztą.

Komu dziękujesz? Listonoszowi czy osobie, która wysłała ten przekaz?

Oczywiście obie osoby spowodowały, że przekaz otrzymałeś, ale osobą główną jest właściciel pieniędzy.

Chrystus wykonywał w doskonały sposób wolę Ojca i dlatego polecił nam modlić się do Ojca i dziękować za wszystko.

Miłujesz Isusa Chrystusa? Bądź posłuszny Mu, naśladuj go także w Torze i módl się do Ojca!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Obserwator
Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015
http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 08:24
Message reputation : 100% (1 vote)
Ja nie mam żadnych wątpliwości co do poselstwa Chrystusa. Ewangelia ma na tyle jasne przesłanie, z którego wynika, że Bóg Ojciec jest większy od swego Syna Jezusa, iż spekulowanie jakoby było inaczej na podstawie własnej interpretacji kilku wersetów, które niczego wprost nie mówią to zwyczajne tworzenie dogmatów.

Mam przyjaciółkę w Niemczech, kobieta po 40, katoliczka bardzo wierząca. Ona również była zdania, że Chrystusa jest Bogiem. Oczywiście jej tok rozumowania był oparty o doktrynę "św.trójcy", ponieważ nie badała ona Biblii i nie znała w ogóle Ewangelii.

Całe to myślenie ma właśnie korzenie w KRK, który zrównał Ojca z Synem i dorzucił do tego trzecią osobę Ducha Świętego.

Należy więce mieć świadomość, że ta doktryna może mieć nadal silny wpływa na myślenie wielu osób. Szatan o tym dobrze wie i postanowił uderzyć w ten punkt.

Trzeba również wziąć pod uwagę to, co krytykują przeciwne nam obozy, a mianowicie odrzucenie ewangelii pawłowych, czy np. Księgi Estery.

Pamiętajmy, że obecny Kanon Biblijny został poskładany i udostępniony przez przedstawicieli Wielkiej Nierządnicy, którzy celowo umieścili w nim "kąkol", a wiele innych ksiąg ukryli jak Ks. Henocha, czy Jaszera!!

Chrystus wyraźnie zapowiedział to w "przypowieści o dobrym i złym siewcy"!!

Widać więc, że ów "kąkol" nadal ma wpływ na myślenie wielu braci i sióstr i zmieni się to gdy nadejdzie nasz Zbawiciel Chrystus.

Nie sądzę jednak, by Ojciec kogokolwiek ukarał za to, że rozumuje inaczej. Wątpię, by Ojciec potępił kogoś, ponieważ uwielbiał Syna  nieświadomie czyniąc Go Bogiem, niczym Ojca..wszak Ojciec ma być uwielbiony w Synu i uznanie synowego poselstwa jest uznaniem Woli Ojca..nie ma więc sprzeczności!

Mam podobne odczucia co do Tory i Starego Przymierza.

Nigdzie nie jest napisane, że Stare Przymierze zostało odwołane..przecież to było przymierze zawarte z samym Narodem Wybranym!!

Chrystus przyniósł Nowe Przymierze zawarte na podstawie jego krwi już z całym światem, a nie tylko Ludem Bożym, otwierając tym samym drzwi do Królestwa Bożego innym narodom!! To bardzo ważne by to zrozumieć!!

Tak więc nas - potomków Jakuba, nadal obowiązuje Stare Przymierze jak i 10 Przykazań, aczkolwiek Chrystus jako nasz nowy Król nadany przez Ojca, jest dokładną wykładnią Prawa i drogą do zbawienia. Jest naszym Królem i Zbawcą i należy mu się podpożądkować..proste!
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 10:37
Message reputation : 100% (1 vote)
Poznanie Prawdy

Niestety atakujesz mnie ostro i bez jakichkolwiek dowodów.

Nie będę cytował ponieważ jest to zbędne w obliczu braku dowodów na cokolwiek.

Po prostu piszesz swoją prywatną opinię i bez udokumentowania ona warta zero.

Pozwólcie że nieco wyjaśnię pewne rzeczy ze swojej strony.

Kiedy poznałem Biblię jako Świadek Jehowy, byłem oszołomiony 'Prawdą'. Potem okazało się że nie wszystko jest prawdą. Szukałem właściwej religii i nie znalazłem. Zacząłem głębiej poznawać Biblię i poznałem ją dosyć dokładnie i mam w pamięci wiele wersetów, tak z NT ja i ze ST.

To powoduje, że kiedy przedstawia się cokolwiek, mam od razu albo potwierdzenie, albo negację w postaci znanych mi wersetów.

Długie lata byłem przekonany ze cała Biblia jest natchniona przez Boga włącznie z listami Pawła. Nawet mi na myśl nie przyszło, żeby podważać z niej cokolwiek.

Ale z dostępem wielu innych Chrześcijan do Internetu zacząłem poznawać inne punkty widzenia i poznałem kilka lat temu wiele materiałów na temat fałszywego apostoła Pawła.

I to spowodowało dla mnie wielki problem rozterkę.

Miałem wielu czytelników i widzów na YTube i wiedziałem, że kwestionowanie Pawła przysporzy mi wiele kłopotów.

Miałem więc dylemat.

Czy w zakłamany sposób nadal rozpowszechniać bzdurzy Pawła, czy też zachęcić braciom najbardziej miłującym PRAWDĘ do bardziej wnikliwego zapoznania się z tekstami biblijnymi.

Oczywiście, że wiedziałem, że będę miał przeciwko sobie niemal wszystkich przywódców religijnych i będą masowe ataki na mnie.



Drogi Poznanie Prawdy.

Jakoś nie razi cię to, że Rafał odrzucił Ew. Marka, prawda?

Stanąłeś po jego stronie i bezpodstawnie widzisz rzekome nasze ataki na niego.


Niestety posługujesz się kłamstwem na forum publicznym i owych ataków nie potrafiłeś nam zacytować.

A grupa Rafała wyzywa nas - ze mną włącznie od kłamców, satanistów, masonów i Bóg jeden wie od czego jeszcze.

Nie przeszkadza ci taki oszczerczy język i takie umiłowanie 'prawdy'?

A przeciwko nam nie potrafiłeś umotywować ani jednego zarzutu. Bezpodstawne zarzuty, to... oszczerstwa!

Wracają do Pawła, miałem odwagę i czelność nie tylko stanąć przeciwko Pawłowi i ujawnić jego kłamstwa i bezzasadność posłuszeństwa wobec grzesznego człowieka, fałszywego apostoła.

Stanąłem twardo przeciwko fałszowi i zacząłem polegać tylko i wyłącznie na słowach Boga i Syna. Zachęcałem i nadal zachęcam innych.

Nie dbałem o swój 'honor' czy reputację przed ludźmi.


Jedyna opinia, z którą się liczę to opinia Boga.

Wierzę, że Bóg mnie za taką postawę wynagrodził obdarzając niezwykłym przywilejem poznania Jego planu zbawienia Narodu Wybranego.

Owo zrozumienie przyprawiło mnie o wielki szok ponieważ czegoś takiego nigdy się nie spodziewałem.

Do dzisiaj trudno jest mi w to uwierzyć, że Bóg umożliwił mi zrozumienie czegoś, co On sam nazwał w Objawieniu wielką tajemnicą.


Od tego momentu wielu takich jak Rafał może mnie oszczerczo oskarżać, nie dbam o to ponieważ służę Bogu i to zrozumienie mnie przekonało, że Bóg to wysoko ocenił a ja staram się odrzucić wszelkie pokusy pychy czy zarozumiałości i nadal walczyć o Prawdę Bożą a nie o prawdę ludzką.

Nie ma znaczenia ile blogów prawdziwych czy fałszywych będzie mnie oskarżać czy szczuć innych na mnie.

Jeżeli uważasz, że się mylę w kwestii zrozumienia owej Bożej tajemnicy - udowodnij publicznie.

Napisz artykuł i przedstaw dowody że moja interpretacja tych proroctw jest błędna i przedstaw prawidłową.

Albo... po prostu zamilcz, jeżeli nie masz niczego mądrego do powiedzenia.

Jeszcze jeden bezdowodowy atak na mnie czy na kogokolwiek na tym forum, a przywilej pisania zostanie ci odebrany.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
levrone55
Liczba postów : 128
Join date : 18/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 14:11
Message reputation : 100% (2 votes)
Ja mysle w ten sposob, Isus nie jest bogiem skoro byl czlowiekiem. Nasz madry Bog kolejny raz ogral szatana pokazujac mu ze rodzaj ludzki tez moze byc doskonaly tak jak Isus. Czyli szatan chce i od poczatku stworzenia chcial zeby rodzaj ludzki nie istnial ale Isus w ludzkiej postaci z polecenia Boga Najwyzszego udowodnil ze czlowiek jest najpiekniejszym dzielem boskim wbrew temu co sadszil szatan.
avatar
danielkd
Liczba postów : 14
Join date : 15/09/2015
Skąd : Bolesławiec

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 15:10
Message reputation : 100% (1 vote)
W pierwszym zdaniu prośba, jeżeli mój post nie wnosi nic do sprawy lub z grubsza jest bez sensu to zgadzam się na jego usunięcie. Uważam, że może w temacie powyższym będzie tylko kilka słów, ale chcę i moje słowo dorzucić teraz...

Moi drodzy BRACIA I SIOSTRY (podnoszę głos bo już mnie nosi nieco)... Chcę powiedzieć, przestańcie się drapać.
Moja wypowiedź jest jak najbardziej w obronie Henryka, ale bardziej w obronie NAS tu wszystkich. Ja mam taką ''specjalną funkcję'', że jakoś szybko jestem w stanie wyłapać zmianę tonu wypowiedzi tematycznej u ludzi. Jestem tu z Wami już baaaaardzo długo, przynajmniej cztery lata. Nigdy nie pisałem, ponieważ uważam, że jak nie mam czegoś mądrego to powiedzenia to się nie odzywam, a że też nie mam takiego poznania prawdy jak niektórzy z Was to się nie uzewnętrzniam bo i po co, ale... Pierwsza zmiana w dyskusji na forum była podczas tematu kształtu ziemi, a mianowicie specjalista od ''ziemi wewnętrznej'', zaczął wg mnie gadać od rzeczy, aż mi się czytać odechciewało, tych jego wywodów. Następnie po krótkim czasie, łubudu i co widzę, iż został usunięty z forum. I w podobny sposób zaczęła się ''walka'' pomiędzy innymi użytkownikami forum jak widzimy obecnie. Teraz moi drodzy to samo dzieje się z Rafałem. Czy jest on wtyką czy nie ?? Pojęcia nie mam i nie mam ochoty się w to wdrażać. Nie znamy się... Jego złe słowa w stosunku do nas tutaj będących forumowiczów, nie ''obejmują'' mnie zupełnie. On do tej pory nawet nie wiedział o moim istnieniu, a więc nie mógł mnie obrażać. Dajmy sobie z tym spokój...
Ale do rzeczy. Każdy ma swoje opinie, ale nie jest to powodem, aby gubić drogę, którą tutaj sobie obraliśmy na forum. Heniek sam nie raz dał do zrozumienia, że nie ma monopolu na wiedzę, więc po co obrażać i jego i nas. Macie swój pogląd, to fajnie... Dyskutujmy, a nie obrzucanie się błotem. Ja tak to widzę. A, z całym szacunkiem dla Ciebie Heńku, bardzo łatwo dajesz się wciągać w takie podejście do sprawy. Chociaż i tak już mniej jak kiedyś ;-) hehehehe.
Mam takie przekonanie, zresztą jeszcze nawet jak śmigałem co niedzielę do kościółka, będąc katolikiem, że nie ma takiej możliwości, że Bóg i Isus to jedna i ta sama osoba. A dogmat trójcy świętej to już w ogóle jest bez sensu... Może nie mam takiego zrozumienia, ale nie sądzę, aby Bóg (Boże, wybacz mi, jeżeli bluźnie przeciw Tobie teraz), miał rozdwojenie jaźni. Słowa wypowiedziane przy stwarzaniu też nie są dla mnie żadnym problemem... Wiemy, że przed stworzeniem człowieka istniał już Isus i aniołowie i skoro stworzenie człowieka było pięknym planem Boga to dla czego nie mogli być przy tym WSZYSCY obecni. Zresztą wydaje mi się, że dla tego szatan zbuntował się przeciw Bogu, ponieważ dla niego to było uwłaczające, że Bóg tak się zachwyca człowiekiem. Wy jak się cieszycie z jakiegoś rodzinnego wydarzenia to zamykacie się w ciemnej piwnicy i tam w duchu się zachwycacie czy chcecie, aby jak najwięcej osób o tym wiedziało ??!! Takie pytanie retoryczne.
A dla osób, które mają inne podejście do wyżej omawianego przez nas tematu to naprawdę polecam metodę, którą ja zastosowałem na początku mojego poznawania Prawdy i dotyczącego ziemskiej Matki Isusa, Marii. Po prostu ugiąłem moje kolana i otwarłem moje serce do Boga, a dalej w kilku słowach powiedziałem, że proszę o zrozumienie dla tej drogi i na wszelki wypadek przestaję się modlić do Marii i jeżeli się nie mylę to ona w swej ''wielkoduszności'' będzie w stanie mi wybaczyć niż świadczyć przeciw Bogu i nadal modlić się do niej. A jak temat teraz wygląda to wszyscy wiemy i razem z innymi biegałem z ulotkami przeciw Królowej Niebios...
Będę już kończył bo dużo moich słów, a mało treści...
Ale na koniec, Bracia i Siostry. Jeżeli macie inne zdanie co do tego ''Czy Isus jest Bogiem'', to nie obrzucajcie czy to mnie czy innych złym słowem, a dyskutujmy w temacie. A może zastosujcie moją metodę ze zdania powyżej.

I jeszcze raz, jeżeli mój wywód jest nie na miejscu to usunąć można śmiało...
avatar
Poznanie Prawdy
Liczba postów : 29
Join date : 21/03/2015

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

2nd Listopad 2015, 16:01
Odniosę się więc od początku do postu Henryka. Znowu mi usunęło (odświeżenie strony). Następnym razem będę w notatniku pisał. Teraz z telefonu odpowiadam. Ale mniejsza..

A więc Henryku...
Zarzucasz mi brak dowodów?! Ja wystarczająco dużo Ci ich dałem, wystarczyło logiczne myślenie, to wszystko oraz oparcie o Słowo Boże.
A Ty?! Śmiesz twierdzić, że ja nie dałem dowodów?! To twoja opinia, mógłbym cię powtórzyć. Niemniej ja mam jakieś oparcie o to co istnieje. A twój przekład Biblia Mesjańska? Nadal nie dałeś papierów na ukończenie jakiejkolwiek szkoły językowej greki, hebrajskiego.
Ani nie odpowiedziałeś na inne zarzuty odnośnie twej działalności i nic nie sprostowałeś tam gdzie powinieneś dawno, czyli strona zbawienie, kanał na YT. Mógłbym napisać poraz kolejny post wcześniejszy. Twoje refleksje, wywody nie mają żadnego oparcia i to nie jest oszczerstwo,  to prawda! Mógłbym powtórzyć to samo. Póki nie dasz żadnych dowodów na swoją wiarygodność. I musisz to zrobić publicznie, na swoim forum! Narazie przykro mi to stwierdzić, gmatwasz i kombinujesz z Pawłem, Jezusem, z Nowym Testamentem, z Objawieniem Bożym. Jeszcze napisałeś o tym Izraelu?! Od razu pomyślałem o tych co wspierają Izrael i witrynie biblia.webd.
Nie tędy droga Bracia i Siostry czy Naśladowcy Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, BOGA MOCNEGO.. Zobaczysz, zobaczycie jak tak dalej będziecie negować i to nie tyczy się tylko tego forum, to nie zostanie wam prawie nic. To jest pewne. To jest ostrzeżenie, apel do wszystkich. Chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy dokąd zmierzacie i dlatego nie zamierzam milczeć. Trzeba uświadamiać i przestrzec przed niszczeniem Słowa Bożego, opluwaniem, deptaniem, darciem a może nawet coś gorszego (w sensie duchowym).

Jeśli chodzi o zarzuty jakobym wspierał Rafała Kudrańskiego, itp.
Ja tylko zgadzam się z panjezusjedynadroga.pl w kwestii boskości Jezusa i na tym się skupiłem, bo taki jest temat. Nie chcę w jednym temacie pisać o wszystkim. Zostawię może to na inny temat, artykuł. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek negacji części/fragmentów Pisma Świętego. Już to pisałem. Poniekąd mam nadzieję, że Bóg wybaczy te negacje czy nie czytanie, itp. Np. ap. Paweł może być trudny do zrozumienia i można w jakiś sposób rozumieć że niektórzy wolą prostsze Słowa Boże, choć jest to 'trochę' droga na skróty. Jeśli będzie inaczej to wszyscy negujący macie problem, ty też Henryku! Niemniej wierzę że Bóg spojrzy na wasze intencje, ale też owoce, oby bo naprawdę daliście wiele wkładu na początku i myślę, że będzie miało to znaczenie na Sądzie Bożym.

Czytelnicy, zauważcie teraz co się stało. Zostało mi zarzucone, że rzucam oszczerstwa na pana Henryka szczególnie z jego strony.. Czy nie ma już nikogo kto kieruje się ścieżką prostą bez kombinowania na tym forum?
Rozumiem, że jest to jakiś przejaw manipulacji, pychy. Nie chcę osądzać, ale tak to wygląda. A spotkałem się z podobnymi ludźmi i właśnie tak działali, ażeby wszystko było po ich myśli i byli niemili gdy coś złego im mówiłem, zwracałem uwagę. To co teraz piszę jest analizą i refleksją na temat działalności Henryka i jego podopiecznych.

Jeszcze raz odsyłam do mojego wcześniejszego postu, jest na stronie 5.

Henryku i wszyscy czytający to oraz członkowie tego forum, zastanówcie się jeszcze raz. Ponownie nad tym co robicie ze Słowem Bożym. Czy nie ma już nikogo kto kieruje się ścieżką prostą bez kombinowania na tym forum? Kocham Boga, kocham was Bracia i Siostry, ale kłamstwa nienawidzę, nie ścierpię go.
Pamiętam wcześniejszą działalność Henryka, była naprawdę niezwykła, głęboko tkwiła w mej pamięci, głęboko poruszała i czułem taką czystość, lekkość. Nie dziwmy się temu, bo przekaz był mógłbym powiedzieć nawet "pod przewodnictwem Ducha Świętego". Teraz tego nie czuję Henryku. Czy ktoś w ogóle czuję? Chyba tylko stagnację i zagubienie, taką szarość, itp. Można tyle mądrości i doświadczenia zmarnować.. Na rzecz demonów, Szatana?! Czy byłoby to dobre stwierdzenie?! Znając przebieg tego co zaszło w "biblijnym" chrześcijaństwie, to chyba coś w tym jest! A agendy, Chazarscy Żydzi, syjoniści, sataniści niemniej jednak nie oszukujmy się działają. I niewiemy gdzie, nie mamy pewności. Dlatego czuwajmy wszyscy!
Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni. Tymczasem czekam na wasze dowody nie tylko tu, ale wszędzie w postaci cytatów z Biblii tej która ma zatwierdzenie, była opracowana przez specjalistów i zajmujących się językami Biblii, znających choć jeden z nich. Tylko nie z Biblii Mesjańskiej. Poza tym brakuje tu ścisłego wytłumaczenia tych kwestii, kompatybilnego. Na razie jednak do tego nie doszło i nie wiem czy dojdzie kiedykolwiek już.


Ostatnio zmieniony przez Poznanie Prawdy dnia 2nd Listopad 2015, 16:36, w całości zmieniany 2 razy
Sponsored content

Czy Jezus jest Bogiem?  - Page 3 Empty Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach