Czy Jezus jest Bogiem?

Strona 11 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Pisanie by thewordwatcher on 1st Styczeń 2017, 15:17

Otrzymałem wczoraj posta informującego mnie o tym filmie.

Oto kawałek posta oraz moja odpowiedź.

Tych bredni nie można słuchać. Oni czytają coś, co jest inną opinią z innego źródła i natychmiast twierdzą, że skoro wikipedia tak czy owak pisze, to oznacza, ze ja kłamię.

To jest żenada.

Zwłaszcza informacje podane o Septuagincie są zupełnie pokręcone.

https://archive.org/stream/septuagintversio1879bren#page/n11/mode/2up

Przedmowa po angielsku do tłumaczenia Brentona.

Największym dowodem na jakość Septuaginty jest to, że dzisiaj nie ma ani jednego
manuskryptu w języku paleo-hebrajskim i istnieje jedynie Septuaginta jako najstarsza.

Polskie Biblie są albo tłumaczone z watykańskiej Vulgaty albo z Kodeksu Leningradzkiego 1000 N.E.

Innych źródeł nie ma, ponieważ Biblioteka Aleksandryjska została spalona około 300 N.E. i ewentualne kopie
ST w języku starożytnym hebrajskim spłonęły.

Sprawdziłem wiele materiałów podczas [pisania tamtych artykułów i tego nie da się przeskoczyć.

Mamy dwa wybory.

Septuaginta i to tylko Brentona ponieważ Wescott i Hort to byli okultyści i tego nie ukrywali.

Drugi wybór to Kodeks Leningradzki, który powstał z NIEZNANYCH źródeł około roku 1008 N.E.

Wszystko jest łatwo dostępne i łatwe do zrozumienia, jeżeli posiada się nieco wiedzy.

Oni tak się plątają, że szkoda czasu na jakąkolwiek polemikę.

I jeszcze jedno. Oni sugerują, że tłumaczenia Septuaginty dokonano z watykańskiego kodeksu. Jest to prawda, aczkolwiek ten kodeks nie niczego wspólnego z Watykanem. Po prostu jest w bibliotece watykańskiej i wiadomo, że nie jest edytowany. Ale nie jest to dzieło Watykanu czyli kolejna ich argumentacja jest idiotyczna.

Owszem, Żydzi zwalczali z wiadomych powodów Septuagintę i starają się forsować pomysł, ze na przekór wszelkich rękopisów w języku greckim, za czasów Isusa mówiono po hebrajsku. Wystarczy wgłębić się w ich oszustwa i nagle wszystko staje się jasne.

Dzięki za namiar i życzę także przyjemnego sabatu.

pzdr serdecznie w Panu

> Witam Henryku
> Wpadlem na strone "znawcy" I jego najnowszy syf teraz bredzi o sepagunucie ze jest lewa itp normalnie trafia.
>
> http://panjezusjedynadroga.pl/arianie-bracia-polscy-zbawienie-com/

Dodam najważniejsze.

Istnieją 2 przekłady Biblii

1. Septuaginta z roku 285 p.n.e. źródło tłumaczenia - paleo hebrajski, które zginęło w pożarze Aleksandrii, który był najprawdopodobniej dziełem Żydów około 300 roku naszej ery.

2. Kodeks Leningradzki czyli masakra Biblii dokonana także przez Żydów, masoretów około 1008 roku NASZEJ Ery. Źródło tego przekładu nigdy nie zostało podane. Najprawdopodobniej.... Septuaginta.

Istnieją także przekłady z łacińskiej Wulgaty, jeszcze gorsze niż 'przekład' masoretów.

To wszystko to ściema syjonistyczna, która plując na Septuagintę rozpoczęła uwierzytelniać współczesny wrzód w Ziemi Obiecanej czyli nie wierzący w Boga syjonistyczny Izrael.

Teksty masoreckie właśnie czynią z Chrystusa Boga, znany werset z Izajasza.

Isa 9:5  Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Isa 9:6  Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów.

To jest oszustwo masoretów żydowskich - zmieniony przez nich werset i na tym koledzy Kudrańskiego opierają swój dowód na to, że Chrystus jest Bogiem.

Oto dlaczego syjonistyczni Chrześcijanie tak bronią masoreckiego przykładu, ponieważ on daje im fałszywe dowody na ważność propagandy syjonistycznej oraz na rzekome bóstwo Chrystusa.

Oto cele syjonistów na Septuagintę i oczywiście na Biblię Mesjańską. Usuwałem błędy z Biblii Warszawskiej według angielskiego przekładu Brentona, jedynego wiarygodnego i robiąc to natychmiast zauważyłem, że wszelkie wersety mesjańskie są zniekształcone przez żydowskich masoretów.

I jeszcze jeden ciekawy argument.

Treść Kodeksów Sepuaginty jest znana od kilkuset lat z powodu tłumaczeń i jest za późno na jakiekolwiek zmiany.

Oto dlaczego niemal wszystkie przekłady na polski są właśnie z syjonistycznego źródła, czyli Kodeksu Leningradzkiego.

A atakujący mnie 'bracia' zwalczają prawdę kłamstwem.

Jeżeli nie zrozumieją swego błędu, Bóg może ich... pouczyć w wielce nieprzyjemny sposób. Jeżeli Chrystus już działa na ziemi, nie chciałbym być w ich skórze.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2287

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 17th Luty 2017, 13:46

Chrystus = Bóg Ojciec? (analiza ew. Mateusza )
Dziś wielu uważa za fakt dogmat , że Bóg Ojciec i Chrystus to jedna i ta sama osoba,ale czy drogi czytelniku spróbowałeś sam zbadać temat?

https://liksar.wordpress.com/2017/02/17/chrystus-bog-ojciec-analiza-ew-mateusza/
Liksar

Liczba postów : 947

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 19th Luty 2017, 18:28

Oz 13
(4) Bo Ja, Pan, jestem twoim Bogiem od wyjścia z ziemi egipskiej, a Boga oprócz mnie nie powinieneś znać i poza mną nie ma zbawiciela.
Liksar

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 6th Kwiecień 2017, 21:17

Ap 5

(7) I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,

(Cool A gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.

(9) I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,

Czyli jak, Baranek stał przed Bogiem i Bóg został zabity dla siebie samego aby odkupić ludzi przed samym sobą ? scratch

Po prostu Baranek , a Bóg 2 różne osoby !

(10) I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.

Baranek uczynił dla Kogo ? DLA BOGA , nie ma nic mowy " Dla siebie"

Liksar

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 24th Czerwiec 2017, 09:25

Mnie się wydaje, ze rozwiązałem zagadkę z Jana 1:1 i reszcie tego rozdziału.

Coś mnie ponagliło bez specjalnej przyczyny, aby jeszcze raz przeegzaminować pierwsze wersety Ewangelii Jana i znalazłem (chyba) właściwe znaczenie tego niezwykłego tekstu a nawet więcej.

Wszyscy szukają problemu w gramatyce greckiej, ponieważ są dwa słowa oznaczające Boga. Theos oraz theon. Okazuje się, ze znaczenie to ma znaczenie w zdaniu ale nie ma miejsca na zmianę z Boga na bóstwo czy coś w tym rodzaju.

Jest także dodatek do theos czyli ho - razem ho theos, co oznacza definitywnie samego Boga i nikogo innego.

Oznacza to, że theos lub theon, jeżeli nie posiadają ho, nie muszą one koniecznie określać samego Boga lub też nie.

Żadna z tych prób nie wyjaśnia nam, dlaczego Jan tak właśnie to napisał, a nie inaczej.

Zadałem sobie proste pytanie. Dlaczego tak ważna informacja jest napisana w tak niezrozumiały sposób?

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.

Wyjaśnienie jest raczej proste i moim zdaniem bardzo logiczne.

Jan piszą logos niekoniecznie miał na myśli Chrystusa. Te zdania mają znacznie głębsze znaczenie, aczkolwiek są zrozumiałe, kiedy je się wyjaśni.

Problem tkwi w znaczeniu słowa logos - które jest tłumaczone na Słowo.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Logos_(filozofia)

Ktoś w Wikipedii napisał... PRAWDĘ!!!

Logos (gr. λόγος) – pojęcie w starożytnej filozofii europejskiej, a także retoryce klasycznej i teologii judeochrześcijańskiej. Pochodzi od greckiego λέγω (lego, "mówię") i bywa zwykle tłumaczone na język polski jako "słowo", choć istnieje też osobny termin leksis (λέξις), pochodzący od tego samego czasownika, oznaczający "słowo" w zwyczajnym, gramatycznym sensie. Logos jest terminem oznaczającym wewnętrzną racjonalność i uporządkowanie czegoś: świata, duszy ludzkiej, wypowiedzi, argumentu. W filozofii chrześcijańskiej bywa utożsamiany z wypowiedzianym przez Boga Słowem, z którego wywodzi się świat, a czasem również z Jezusem Chrystusem.

Tyle z polskiej wersji a w angielskiej mamy (oczywiście) więcej znaczeń.

https://en.wikipedia.org/wiki/Logos

meaning "ground", "plea", "opinion", "expectation", "word", "speech", "account", "reason", "proportion", "discourse",[1][2] but it became a technical term in philosophy beginning with Heraclitus (c. 535–475 BCE), who used the term for a principle of order and knowledge.[3] Logos is the logic behind an argument.[4] Logos tries to persuade an audience using logical arguments and supportive evidence. Logos is a persuasive technique often used in writing and rhetoric.

Oznacza - podstawę, zarzut, obrona, oczekiwanie, spodziewanie się, słowo, mowa, zapis, powód, proporcja, rozmowa, dyskusja.

Może także oznaczać sporo innych rzeczy w zależności od kontekstu.

Jeżeli expectation zamienimy na OBIETNICĘ czy Przysięgę Boga na samego siebie, natychmiast wyłania się z tego tekstu
prosta prawda.

Sprawdźmy tę możliwość.

(1) Na początku była Obietnica, a Obietnica była u Boga, a Bogiem była Obietnica.

(2) Ona było na początku u Boga.

(3) Wszystko przez nią powstało, a bez niej nic nie powstało, co powstało.

(4) W niej było życie, a życie było światłością ludzi.

(5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

(6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.

(7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.

(Cool Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.

(9) Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.

(10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.

(11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.

(12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,

(13) Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

(14) A Obietnica ciałem się stała i zamieszkała wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jej, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełen łaski i prawdy.

(15) Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja.

(16) A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.

(17) Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Isusa Chrystusa.

(18) Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Syn, który jest na łonie Ojca, objawił go

W Biblii Warszawskiej ten werset jest zmasakrowany.

Nieco upraszczając...

Bóg dał Obietnicę i jak znamy naszego Boga, zaprzysiągł ją na samego siebie. Taka Obietnica Boga jest praktycznie samym Bogiem i Bóg nie może jej złamać, ponieważ nie byłby już Bogiem - z powodu przysięgi na samego siebie. Bóg także dał obietnicę połączenia wszystkich 12 pokoleń Izraela oraz Obietnicę Królestwa Bożego.

Bóg najwyraźniej obiecał stworzenie naszego świata i aniołowie z okrzykami witali dzieło stwórcze Boga.

Bóg także obiecał Syna, który w ten sposób stał się Obietnicą Boga czy też Słowem Boga.

Pojawiwszy się na ziemi w Judei Syn stał się ciałem Obietnicy czy też Słowo (Obietnica) Boga stała się ciałem, Isusem.

Boża obietnica czyli słowo zmaterializowało się w Isusie Chrystusie, który ową Obietnicę wypełnił.

Jest to zgodne z naturą Boga, który posiada plan czy też obietnicę, słowo czy też zapowiedziane proroctwo. Bez tego nic się nie dzieje. Każda działalność Boga to realizowanie własnego planu czy też obietnicy. A takim przypadku owa Obietnica jest esencją samego Boga, który staje się sam Obietnicą wypełnioną podczas działa.

Czyli Obietnica czy też plan jest Boży jest on jednym z imion Boga.

Dlatego Jan napisał - a Bogiem była Obietnica.

Obietnica Boga jest z nim tożsama. Łamiąc Obietnicę swą Bóg nie jest już Bogiem.

Aż tak ważna jest Boża obietnica i jest tożsama z samym Bogiem.

A Obietnica ciałem się stała i zamieszkała wśród nas,

Isus Chrystus stał się właśnie wcieleniem Obietnicy Ojca dla ludzkości ale nie nastąpiło to na początku, jak rozdział zaczyna ale dopiero w połowie czasu ludzkiego istnienia.

Wynika z tego proste zrozumienie, że pierwsze zdanie Jana nie oznacza Chrystusa i nie ma żadnych poszlak, aby to zdanie w takli sposób zrozumieć.

Na początku była obietnica i świat został według niej stworzony. Potem Bóg wypowiedział obietnicę zbawienia, która się zmaterializowała w Isusa Chrystusa.

Chrystus był także obiecany wcześniej; proroctwa o tym wyraźnie mówią, czyli był on częścią obietnicy Boga, co nie oznacza że był On samym Bogiem.

Nawet w polskim języku SŁOWO ma wiele znaczeń. Można powiedzieć: na słowo prezydenta, czy na rozkaz, czy na obietnicę, dekret i chyba będzie tego więcej.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2287

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 11 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics