Czy Jezus jest Bogiem?

Strona 8 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Pisanie by Skiper on 2nd Marzec 2016, 11:32

Moja żona zauważyła ciekawą sprawę, mianowicie chodzi o przymierza Boga z ludźmi.
Jest ich w sumie 7, wliczając przymierze ustanowione przez...Jezusa.
Mt 26:28
"Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów."
Bóg powiedział, że to On ustanowi nowe przymierze w Jeremiasza 31:31
"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze."

chyba, że to nie o to samo przymierze chodzi w tych dwóch wersetach? Proszę o korektę w razie czego.

Kolejnym podobieństwem, które przyszło mi namyśl to fakt uspokojenia morza.
w Biblii jest taka sytuacja opisana dwukrotnie, pierwszy raz w Jonasza, gdy ludzie na statku proszą Boga, żeby uspokoił morze i On to robi (po tym, jak Jonasz zostaje wrzucony do wody).
Drugi raz, morze uspokaja Jezus gdy proszą Go o to uczniowie na łodzi.

to takie luźne przemyślenia.

Skiper

Liczba postów : 169

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 2nd Marzec 2016, 12:22

Cały problem tkwi w głęboko zakorzenionej doktrynie rzymskiej. Niestety jest ona dość silnie odciśnięta u wielu braci i sióstr, którzy byli indoktrynowani przez KRK i nie pozwala na rozgraniczenie dwóch różnych Istot.

Same nazwy Ojciec i Syn, są już tak wymowne, że nie trzeba tak na prawdę zastanawiać się kto jest kim i jaką pełni rolę.

Przypominam, że robienie z kilku osób, a dokładnie 3, jednej jest pogańskim zwyczajem, który Rzym przerobił sobie na swoją modłe. Trzymanie się twierdzenia że Syn jest Ojcem, nadal jest wyznaniem fałszywego dogmatu rzymskiego.
Jeśli np. brat Skiper, czy siostra Hugo podadzą wersety, które przekonują ich do tego dogmatu, będą to te same argumenty, którymi posługuje się każdy ksiądz..bez urazy Kochani. Sprawdźcie to sami.

Innym problem w zrozumieniu roli jaką spełnił i pełni Isus jest to, że oddał On Bogu Ojcu swe doskonałe życia i krew w ofierze przebłagalnej za nasze grzechy!

Isus spełnił rolę Baranka Ofiarnego, którego ongiś musieli składać Izraelici w ofierze za swe osobiste grzechy. Isus jako doskonały człowiek (Chrystus jest pierwszą istostą, która została stworzona od początku jako człowiek) stał się ostatnią ofiarą dla Boga za grzech całej ludzkości. Ojciec wywyższył Isusa za ten czyn do miana swego zastępcy, niczym namiestnika, dletegoż ma władzę nawet nad śmiercią!

I na mocu Jego ofiary może zostać zbawiony każdy, kto będzie przestrzegał Jego nakazów danych Mu od Ojca, które są oparte o Prawo Boże, czyli 10 Przykazań.

I najważniejsze!!!

Wiekuisty Pan Zastępów jest Bogiem Wiecznym, który jest nieśmiertelny i nietykalny! Jest obrażaniem Boga twierdzenie, że mógłby zostać On zabity i w ten sposób poniżony przez człowieka.

Właśnie taki wizerunek stworzył szatan! Chcecie wierzyć w to, że Wasz Bóg mógłby dać się zabić? Przecież to nie ma sensu Sad
Obserwator

Liczba postów : 1194

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 2nd Marzec 2016, 12:50

Wiekuisty Pan Zastępów jest Bogiem Wiecznym, który jest nieśmiertelny i nietykalny! Jest obrażaniem Boga twierdzenie, że mógłby zostać On zabity i w ten sposób poniżony przez człowieka.

To powyższe to jest perełka.

Na Boga nie można nawet spojrzeć i pozostać przy życiu. Dlatego Mojżesz zobaczył tylko Jego tył, czy plecy.

...oddał On Bogu Ojcu swe doskonałe życia i krew w ofierze przebłagalnej za nasze grzechy!

I dobrze jest dodawać - za grzechy Narodu Wybranego.

Zwłaszcza za 144.000 WYKUPIONYCH z ziemi.

Różnica tkwi w tym, że za grzechy Izraela Chrystus złożył ofiarę i dlatego Bóg może wybaczyć nam wiele, z bałwochwalstwem włącznie.

Do mnie zaczyna coraz bardziej docierać, jakim niezwykłym przywilejem dla nas jest bycie Narodem Wybranym przez Boga.

Naszego Boga.

To przekonanie budzi dreszcz emocji i bojaźni Bożej a zarazem olbrzymiej nadziei.

Bóg jest Bogiem Izraela a Syn jest naszym Królem. Boga czcimy jako Boga, a królowi oddajemy cześć należną Królowi.

To nie jest jak niektórzy nam zarzucają, degradacja Syna ale niezwykły szacunek dla Ojca i Syna.

Jakkolwiek byśmy na ten temat nie dyskutowali, mamy:

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie!

Jeżeli mamy Prawo, mamy pierwsze przykazanie i tego się nie da obejść.  Bóg zrobił wszystko, aby nam wyjaśnić Jego stosunek do Syna, czyli podał nam formę rodziny, w której głową jest Bóg.

Można powiedzieć, że Syn posiada naturę Boga i jest Jego kopią ale... Prawo Boże wyklucza czczenie KOGOKOLWIEK poza Bogiem i kary są, jak sami widzimy niezwykle srogie.

2500 lat niewoli za wielbienie innych bogów dla Narodu Wybranego przez Boga, który wyczerpał wszelkie możliwe metody wytłumaczenia, próśb a także gróźb przez co najmniej 23 lata, zanim nastąpiła rzeź Jerozolimy, kara za wielbienie innych bogów.

Oczywiście nie tylko to było powodem, ale jak sam Bóg oświadczył że w tej kwestii jest On Bogiem zazdrosnym.

Z tych przyczyn Bóg nazwał Naród Wybrany ludem twardego karku i do Ziemi Obiecanej nie weszli.

Boga nie interesuje nasza opinia a nas powinna interesować głównie Jego opinia, ponieważ On jest dawcą wszystkiego i wszystko nam może odebrać włącznie z życiem.

W tym sensie łamanie pierwszego przykazania może skutecznie pozbawić wejścia do Ziemi Obiecanej oraz uzyskania życia wiecznego.
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 2405

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 2nd Marzec 2016, 13:10

Historia, która zaczęła się od Abrahama trwa do dziś!!

To nie jest jakaś baśń czy mit..historia Izraela nadal trwa i nigdy się nie skończy!

Tak jak Bóg obiecał, że z Abrahama wyprowadzi naród, który będzie panował nad innymi nacjami, tak doprowadzi to do skutku.

Izraelici zostali wyprowadzeni z Egiptu i Bóg objawił im się i ukazał naocznie wszystkim swoją moc i potęgę.
Przemówił do nich przez Mojżesza mówiąc wyraźnie, że wybrał ich sobie na własne dziedzictwo i rozmnoży jak gwiazdy na niebie.

Izrael jest jedyną taką nacją na świecie i w oczach Boga Ojca jesteśmy jedynym narodem, do którego Bóg się przyznaje, dlatego Lud Boży będzie wyratowany i sądzony w pierwszej kolejności!

To za nas Chrystus oddał krew. Za swoje owce z domu Pana, a z "Nowego Przymierza", które zawarł z całym rodzajem ludzkim będzie mógł skorzystać każdy inny naród pod warunkiem, że uzna Boga Izraela za Jedynego i podda się władzy Chrystusa i całego Narodu Wybranego dopiero, gdy dokona się Tajemnica Boża.

Wtedy zadziała moc Nowego Przymierza, która się wypełni.

Ja tak to rozumuję.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by przebudzonyzesnu on 9th Marzec 2016, 20:12

.

Ostatnio zmieniony przez przebudzonyzesnu dnia 23rd Sierpień 2017, 12:55, w całości zmieniany 1 raz
przebudzonyzesnu

Liczba postów : 36

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 10th Marzec 2016, 10:46

Przebudzony ... to jeden z 1000 wersetów który mnie upewnia że Chrystus nie jest Bogiem tylko jego Synem. Bóg jest jeden i wszystkie ksiegi zawarte w Biblii na to wskazują. Przeciwnicy Ewangelii wykorzystują ten temat do niszczenia wizerunku samego Chrystusa, jest pewien psycholog, który stwierdził na podstawie wypowiedzi Isusa że chorował na schizofrenię. Co oczywiście dostarcz jadu ateistom. Chrystus nazywał siebie Synem Bożym i tak powinniśmy mu cześć oddać, jako NAMASZCZONEMU przez Boga. Każdy Król ziemski miał swoją tak zwaną "prawą rękę", marszałek, szogun to wszystko było pełniło rolę wykonawcy królewskiego majestatu. Podobnie jest z Bogiem i jego synem tak ja to odbieram.

Izajasz 53.1 napisał:Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?

- kto jest tym ramieniem Pana jak nie wybraniec, Syn Boga ?
- komu się objawiło ramię Pana jak nie Żydom i resztce Izraela?
- A Słowo ciałem się stało , słowo dane przez proroków stało się rzeczywistością w momencie narodzenia Syna Bożego 2000 lat temu
- Ramie Pana, tak samo jak ramie człowieka którym działamy, . Kto jest właścicielem tej ręki jak nie wy. Wszystko co ta ręka wykona dobrego czy złego nie jest z przyczyny rąk ale was samych. To wam należy się podziękowanie jak narąbiecie drewna starszej kobiecie. Wasze ręce wykonują posłusznie waszą wolę. Ręce niczego nie czynią od siebie samych. Pamiętacie jak Chrystus powiedział :
" wykonuję wolę mojego Ojca", "nie mówię od siebie ale to co Ojciec mi powiedział ".

Syn I Ojcec są jednomyślni i stanowią jedno jako "element" PRAWODAWCZY I WYKONAWCZY!. To najlepsza analogia jaką udało mi się znaleźć by opisać to.

Całe zmieszanie z boskością Syna Bożego jest wysoce podejrzana i jest prawdopodobnie efektem działania szatana, który wykorzystał nauki Pawła wprowadzania zamętu!.

Bushi

Liczba postów : 429

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milosc on 10th Marzec 2016, 17:43

post można usunąć

Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:33, w całości zmieniany 1 raz

Milosc

Liczba postów : 249

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 11th Marzec 2016, 00:14

Miłość kiedy właśnie o to mi chodziło co piszesz: Bóg dał prawo więc jest prawodawcą a wykonawcą jest Syn. Nie chodziło mi że Ojciec i Syn stanowią wzajemnie władze prawodawczą i wykonawczą, a na zasadzie jak w świecie ziemskich królestw, Król daje dyrektywy, ustala prawo a marszałek je wprowadza, wykonuje.

Jeśli mnie opacznie zrozumiałeś to pewnie nieprzejrzyście napisałem.
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 14th Marzec 2016, 10:59

Trzeba moim zdaniem zrozumieć słowo wielbienie w kontekście, aby dotarło do nas rzeczywiste znaczenie pewnych terminów.

Mądre zdanie.

Człowieka określają jego czyny.

Jeden jest mechanikiem, jedne jest rolnikiem, inny jest prawdomówny, inny jest złodziejem i łajdakiem.

Oto jak określił Daniel króla na polecenie samego Boga.

Dan 5:18  Królu! Bóg najwyższy dał królestwo, wielkość, chwałę i dostojeństwo twojemu ojcu Nebukadnesarowi.
Dan 5:19  A przed wielkością, której On mu udzielił, wszystkie ludy, plemiona i języki drżały i lękały się go; bo, kogo chciał, zabijał, a kogo chciał, zostawiał przy życiu, kogo chciał, wywyższał, a kogo chciał, poniżał.

Zwróćmy uwagę na podkreślone słowa na czerwono.

Takie tytuły Bóg honorował wobec ludzi.

Czyli dla władcy człowiek musiał mieć szacunek i traktować go właśnie z szacunkiem i pokorą. Ponieważ król panował z woli Bożej.

Czyli wolno było króla miłować a nawet wielbić ponieważ miał on wielkość, chwałę i majestat czyli dostojeństwo.

Absolutnie nic złego w traktowaniu w ten sposób króla.

Ale nie wolno było przekraczać pewnej linii, zakreślonej przez Boga.

Był i jest nadal kategoryczny zakaz wielbienia kogokolwiek jako... Boga.

Ponieważ każda osoba, zwłaszcza król istnieje z woli Boga. Bez Boga jest niczym!

Isus Chrystus otrzymał największe zaszczyty z tytułem zbawiciela, Króla królów, Pana panów.

Ale... jest On Królem z woli Boga i można Go czcić jako Króla ale nie wolno nikogo czcić jako Boga ponieważ każdy, z Chrystusem włącznie, istnieje z woli Boga.

Oznacza to wszelkie tytuły dla Chrystusa poza jednym tytułem, zastrzeżonym kategorycznie przez Boga.

Tytułu Boga.

Jest tylko jeden Bóg, Stwórca wszystkiego i wszystkich i tego tytuły On nie będzie dzielił z absolutnie nikim.

Istnieją także formy w jakich mamy wielbić Boga i formy te nie są formami wielbienia władców, króli czy innych postaci.

Pali się Bogu kadzidła, składa ofiary, daje prezenty z własnych chęci, wielbi się go w modlitwie.

Warto głębiej poznać sposoby wielbienia Boga aby rozróżnić, kiedy wielbimy Go jako Boga a jakie honory czy majestat są dostępne dla innych osób.

Mówiąc krótko - wielbimy Boga jako Boga ale Chrystusa jako Króla!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 21st Marzec 2016, 11:10

Znalazłem kolejny bardzo ciekawy argument za tym, że Isus nie może być bogiem, a właściwie, to że Bóg nie może być człowiekiem, jak to insynuują dzisiejsi wyznawcy rzymskich dogmatów.

Są to słowa, które Bóg wypowiedział przez Bileama do Balaka, syna Syppora, władcy moabskiego z czasów, gdy Izrael wędrował do Ziemi Obiecanej.

Ks. Liczb 23:19

(19) Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?

Jak już wszyscy dobrze wiemy, Isus jest w wielu miejscach Pisma Świętego nazywany Synem Człowieczym właśnie dlatego, że jest człowiekiem.

Nie ma w Słowie Bożym żadnej nawet wzmianki, jakoby Chrystus był duchem czy aniołem, ba, jest określany wszędzie jako Syn Człowieczy!

Tak więc w świetle powyższego wersetu jest jasne, Isus nie może być Bogiem, ponieważ Bóg nie może być Synem Człowieczym.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gregor on 21st Marzec 2016, 14:31

Bardzo mocy werset Very Happy To takie oczywiste a mimo to wielu myśli inaczej. Trzeba pamiętać kto układał i decydował jakie księgi mają być (promowane) a jakie nie. Watykańska ohyda jeszcze dużo ma za uszami, ale prawda zawsze wyjdzie na jaw. Chwała Bogu naszemu Stwórcy.

Gregor

Liczba postów : 219

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 30th Marzec 2016, 15:16

Ostatnio na moim blogu przyczepił się do mnie jakiś człowiek, krytykując moje artykuły.

Zaczął najpierw od "zbawienia z wiary" tocząc mi wywody podparte "dowodami" Pawła.

Następnie przeszedł do dogmatu "Jezusa boga" prawiąc mi morały, by na końcu stwierdzić, że umrę w grzechu kierując do mnie taki werset:

„Dlatego powiedziałem wam że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem NIE UWIERZYCIE że to JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich.
Wtedy pytali Go: Kim że Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mowię do was?”
Jana 8:24.25

Oczywiście jest to typowe dla osób wielbiących Pawła i rzymskie doktryny, by wydawać nad nami wyroki, wyprzedzając tym samym Boga.

Pytanie tylko...jaki ja grzech popełniam???

Obserwator Czasów Końca 

29 Marzec 2016 o 17:26Edytuj

No tak..nie ma to jak wyrwać sobie coś z kontekstu.

Zobaczmy dalsze wersy…

Ew. Jana 8:26-28

(26) Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz TEN, KTÓRY MNIE POSŁAŁ, jest wiarogodny, a JA TO, CO USŁYSZAŁEM OD NIEGO, mówię do świata.

(27) Nie zrozumieli jednak tego, ŻE IM O OJCU MÓWIŁ.

(28) Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że NIC NIE CZYNIĘ SAM Z SIEBIE, LECZ TAK MÓWIĘ, JAK MNIE MÓJ OJCIEC NAUCZYŁ.

Powiedz mi Bracie..jaki grzech popełniam, że przytoczony werset wyrwany z kontekstu kierujesz do mnie, jakobym miał umrzeć w grzechu swoim?

Które Przykazanie łamię? Odpowiedz proszę!

Pierwsze???

Chrystus nie jest bogiem, tylko Synem Bożym, KTÓRY MÓWI TO CZEGO NAUCZYŁ GO OJCIEC I Z CZYM GO DO NAS POSŁAŁ.

Prosta odpowiedź i proste pytanie...

...odpowiedzi oczywiście nie otrzymałem!
Wink
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 30th Marzec 2016, 16:30

„Dlatego powiedziałem wam że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem NIE UWIERZYCIE że to JA JESTEM pomrzecie w grzechach swoich.
Wtedy pytali Go: Kim że Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mowię do was?”
Jana 8:24.25

Oczywistym jest że chodzi tu Isusowi o fakt wiary ludzi w to że jest mesjaszem oczekiwanym od dawna. Odpowiedzi nie oczekuj Obserwatorze ponieważ nikt z nich nie potrafi na to odpowiedzieć. Będą tylko dawać więcej cytatów wyrwanych z kontekstu jednocześnie puszczą w niepamięć resztę przeważającej liczby tych, wskazujących na przeciw.

Każdy kto czyta ewangelie, nawet te od Łukasza wie że żydzi mieli problem z uwierzeniem że to jest w ogóle Chrystus. Ci bardzie rozumni wiedzieli że Isus jest Synem Bożym, oczekiwanym mesjaszem. Isus musiał zwalczać panujące przekonanie o nadejściu drugiego króla podobnego do Dawida, widok Isusa kłócił się z ich wyobrażeniem. Wszystko dlatego że nie rozpoznali go z jednej ważnej przyczyny : nie znali nawet Boga.... nie znając Ojca nie poznali Syna proste jak drut!. Znali zakon jako punkty prawa, które trzeba było przestrzegać by nie podpaść arcykapłanom i ich siepaczom uczonym w pismach. Tym z kolei nie było na rękę wyjaśniać i nauczać prawdy o Bogu ponieważ byli w większości nasieniem węża ... proste jak drut! Dlatego lud miał uszy a nie słyszał, patrzył a nie widział!
Przyszedł Chrystus to go nie poznali, odszedł Chrystus to uznali go za Boga. I tak jest ciągle. Od skrajności w skrajność!

Szatanowi bardzo łatwo było wykręcić prawdziwe posłannictwo Chrystusa, to że przyszedł zapowiedzieć Królestwo Boga, że niczego nie zmienił w prawie lecz go wypełnił, że uczynki człowieka świadczą przede wszystkim o nim samym a to jest najważniejszy dowód dla każdego Sądu.
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 30th Marzec 2016, 16:33

Tu jest wlasnie typowy przykład zatwardziałości ludzi.

Dajesz im dowody ale tkwią w swoich dogmatach czy tradycjach.

Dajesz im cytaty potwierdzające prawdę lecz słuchając nie słyszą.

Dzieli ich gruby mur i tylko Ojciec jest w stanie go zwalić.

Jednak nie to jeszcze jest takie straszne bo na takich ludzi kiedys przyjdzie czas by dostrzec swoje błędy .
Jednak osądzając cię Kamilu że pomożesz w swoich grzechach ,jednocześnie stawiając z góry wyrok na tobie jest czymś czym taki człowiek bedzie juz musiał sie mocno na sądzie tłumaczyć .

Kasia

Liczba postów : 1119

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 30th Marzec 2016, 22:16

Tak wiem Kochani..nie oczekiwałem odpowiedzi i praktycznie na większość moich pytań nie otrzymałem nic, poza typowo pawłowymi wywodami, pouczeniami i pogróżkami nie mającymi nic wspólnego z tym czego nauczał Chrystus.

Był to raczej zabieg pokazujący tok rozumowania takich osób, czyli klasyczny objaw "pawłowego uduchowienia" (raczej złym, a nie dobrym duchem).

Swoją drogą można by zrobić z tego artykuł. Pewien brat, z którym koresponduję, przyrównał 'złego ducha', który owładnął króla Saula - tego od Dawida, do 'ducha' który mógł także owładnąć Saula - Pawła.

Jakkolwiek..chodzi mi usposobienie osób owładniętych naukami Pawła, które w większości powielają ten sam sposób rozumowania i ślepą wiarę we wszystko co tylko bliskie jest imieniu Jezus.

Typowe jest obnoszenie się z wiarą, osądzanie, pogardliwość, pyszałkowatość...no i oczywiście kompletny brak zrozumienia podstawowych kwestii.

Martwi mnie to i mam nadzieję, że takie osoby w odpowiednim czasie otrząsną się z tego zbałamucenia i przejrzą na oczy..to wszystko.

A tymczasem mamy kolejny przykład, jak działa kąkol.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by efraimita on 30th Marzec 2016, 22:48

Dodałbym jeszcze, że nie do przyjęcia dla tych ludzi jest to, że biblię można rozumieć prosto, bez zawiłych tłumaczeń, których nie wielu może się podjąć. Wszystko tłumaczą alegorycznie, albo wymagają doskonałej znajomości greki czy hebrajskiego.
Tymczasem ta wiedza jest konieczna jeżeli chcemy się opierać na pojedynczych wersetach, wtedy musimy mieć pewność co do ich tłumaczenia.
Natomiast jeżeli się zna całościowe przesłanie Pisma można w dość prosty sposób wykazać, które pojedyncze fragmenty są niespójne z resztą Pisma, co wtedy budzi podejrzenia do ich tłumaczeń.
efraimita

Liczba postów : 253

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 8th Kwiecień 2016, 09:53

Zagaił do mnie Rafał K. chwaląc się swymi nowymi wypocinami...

Przedstawiłem mu wersety:

1 List Jana 4:14, 15

(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

(15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a On w Bogu.

Ja wyznaję, że Jezus jest Synem Boga, a nie bogiem.

Zapytałem więc...

"Jaki ja grzech popełniam?"

Myślicie, że mi odpowiedział? Very Happy
Zaczął mi pisać jakieś bzdury, ale odpowiedzi unikał jak ognia!

Taki to prawdomówny bohater z naszego Rafałka Wink

Nawet na proste pytanie nie potrafi udzielić odpowiedzi, a wielkie dyskusje chce prowadzić. Tylko o czym, kiedy nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania?

Odpowiedzcie sobie sami Smile
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by thewordwatcher on 8th Kwiecień 2016, 10:50

Odnośnie doktryn biblijnych... nie można nigdy polegać na jakimkolwiek domyśle, przypuszczeniu, zgadywaniu itp. przekręty.

Są to po prostu przekręty i próba zrobienia z tego Prawa, o co starał się usilnie 'apostoł' Paweł.

Podkreślę, że mówię o Prawie Bożym a nie o proroctwach.

W Prawie mamy prostą sprawę. Będziesz lub nie wolno ci. Czyli nakaz albo zakaz.

Każde Przykazanie czy inna część Prawa jest wielokrotnie powtarzana, ponieważ Bóg chce się z nami skomunikować i chce nam za wszelką cenę pomóc.

Nie chce On abyśmy grzeszyli i sprawiali Jemu przykrość lub szkodzili sami sobie.

Taki jest cel Prawa.

Gdyby Bóg w co najmniej 5-ciu wersetach powiedział stanowczo: jestem w dwóch postaciach i MUSICIE czcić obie - Ojca i Syna.

Dalej Syn musiałby to także powtórzyć lub przypomnieć. Powinien powiedzieć jasno i wyraźnie: Jestem Bogiem i musicie oddawać mi taką samą cześć jaką oddajecie Ojcu. To jest konieczne do zbawienia.

I to powinno być także kilkakrotnie powtórzone a nawet wyjaśnione, dlaczego!

Takiego Prawa w Biblii nie podał ani Ojciec ani Syn.

Nie ma prawa więc nie ma grzechu. Żadne przykazanie Boże nie jest łamane.

Co oznacza pójście na sąd Boży? Najprawdopodobniej będzie to rozprawa i każdy człowiek z przeciętnymi grzechami będzie mógł przedstawić swoją obronę czyli będzie mógł próbować się wytłumaczyć, dlaczego to czy owo zrobił i złamał Prawo.

Sędziami będzie część ze 144.000, którym dano prawo sądu.

Najwyraźniej nie każdy na sądzie otrzyma wyrok skazujący na śmierć.

W naszym przypadku... czy ktoś będzie mógł komukolwiek zarzucić, że zrobił cokolwiek niewłaściwego w stosunku do Syna Bożego?

Z powodu braku Prawa w tej kwestii na pewno nie, więc nie może to być poczytane za grzech, a najwalniejsze Prawo, pierwsze przykazanie mówi wyraźnie - nie będziesz miał innych bogów obok mnie.

W tym świetle sprawa jest przeraźliwie oczywista i jasna. Nie możemy opierać naszego postępowania o wersety niepewne, niejasne, być może zniekształcone i na 100% nie będące oczywistym Prawem.

Dlatego świat szatana tak zaciekle zwalcza wszelkie objawy cytowania Prawa ponieważ owo Prawo jest zdecydowanie przeciwko upadłym aniołom i przeciwko szatanowi.

Nie będziesz cudzołożył! Dotyczy upadłych aniołów.

Nie będziesz miał innych bogów obok mnie! Dotyczy szatana, upadłych aniołów i demonów, którzy przedstawiają się jako bogowie.

Nie będziesz dawał fałszywego świadectwa. Szatan jest mistrzem świata w łamaniu tego przykazania.

Nie bójmy się oskarżeń ludzi - bójmy się oskarżeń według Prawa naszego Boga.

Szatan i upadli oskarżają nas przed Bogiem dzień i noc!
thewordwatcher
Admin

Powrót do góry Go down

Pisanie by marko7 on 9th Kwiecień 2016, 23:34

Obserwator napisał:Zagaił do mnie Rafał K. chwaląc się swymi nowymi wypocinami...

Przedstawiłem mu wersety:

1 List Jana 4:14, 15

(14) A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.

(15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a On w Bogu.

Ja wyznaję, że Jezus jest Synem Boga, a nie bogiem.

Zapytałem więc...

"Jaki ja grzech popełniam?"

Myślicie, że mi odpowiedział? Very Happy
Zaczął mi pisać jakieś bzdury, ale odpowiedzi unikał jak ognia!

Taki to prawdomówny bohater z naszego Rafałka Wink

Nawet na proste pytanie nie potrafi udzielić odpowiedzi, a wielkie dyskusje chce prowadzić. Tylko o czym, kiedy nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania?

Odpowiedzcie sobie sami Smile

Przykre jak dla mnie są te przechwałki jednej i drugiej strony jedna oczernia drugą i vice verse'a. Pojedynki na wersety....??
Generalnie całkowitej prawdy nie zna zapewne nikt z nas, każdy mniema się za mądrego........
"Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika."
Celnik nie przechwalał się na wersety, nie mniemał się za mądrego oraz za kogoś kto zna "prawdę właściwą", a także nie próbował ukazać innych w złym świetle.
Czyż nie powinniśmy dążyć do poznania Boga i kroczenia jego ścieżkami zamiast walki na wersety i własne interpretacje?
Pytanie może retoryczne ale boli mnie, że ludzie którzy chcą kroczyć drogą Pańska sprzeczają się ze sobą na wersety i różne strony mają różne prawdy i różne interpretacje Pism.

marko7

Liczba postów : 15

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 10th Kwiecień 2016, 12:02

Tak Marko...masz rację.

Tylko, że użytkownicy tego forum w przeciwieństwie do osób prowadzących inne witryny i blogi nie wypisują o nich tekstów pełnych nienawiści i oszczerstw, nie mających żadnych podstaw w Słowie Bożym, nie wspominając o kompletnym braku miłości.

Jeśli ktoś osądza mnie o kłamstwa i zwodzenie, rokuje dla mnie wieczne potępienie z ręki Boga i mówi o mnie złe rzeczy mimo, że nawet mnie nie zna, to chciałbym się chociaż dowiedzieć dlaczego to robi?

Po to chyba mamy Słowo Boże, aby w nim szukać Prawdy i odpowiedzi?

Skoro jestem oskarżany o sianie ducha antychrysta, ponieważ uznaję Jezusa za Syna Bożego, to pytam się...jakim prawem, jeśli Słowo Boże nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości??

Znam Pisma całkiem dobrze, badam Słowo Boże i chcę znać Prawdę więc proszę Boga o mądrość i poznanie.

Mam pewność, co do przesłania Bożych nauk i wiem, że posądzanie kogoś o wiarę w taki czy inny dogmat jest z nimi niezgodne. Ponadto jest podłe i udziela się osobom szukającym Prawdy i często bywa odpychające.

Dlatego stawiam proste pytania w oparciu o Słowo Boże, których owi oskarżyciele unikają jak ognia snując kolejne kłamstwa na nasz temat. Może ktoś z poszukiwaczy trafiający na takie ohydne oszczerstwa o nas, sam sprawdzi takie pytanie i wyciągnie właściwe wnioski rozpoznając, kto i jakie ma intencje.
Obserwator

Powrót do góry Go down

Pisanie by Skiper on 27th Lipiec 2016, 17:38

czytając dzisiaj, natrafiłem na fragment z Izajasza i zaświeciła mi się lampka, że w Objawieniu było coś podobnego, dodatkowo pasuje fragment z Ewangelii Jana. Chodzi mianowicie o te fragmenty:

Nie będziesz miał więcej słońca za światłość dzienną, a jasność miesiąca nie oświeci cię, ale Pan będzie światłością twoją wieczną, a Bóg twój sławą twoją.
(Izajasz 60,19)

A nie potrzebuje to miasto słońca ani księżyca, aby świeciły w niem; albowiem chwała Boża oświeciła je, a świecą jego jest Baranek.
(Objawienie Jana 21,23)

Zasię im rzekł Jezus, mówiąc: Jam jest światłość świata; kto mię naśladuje, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.
(Jana 8,12)

Powiedzcie proszę co sądzicie o takim zestawieniu
(naturalnie nie mam w zamiarze wywoływać sporów)

Skiper

Powrót do góry Go down

Pisanie by Liksar on 27th Lipiec 2016, 20:04

Chrystus mówi wyraźnie , i powtórzę to i w tym temacie :

Jana 5 napisał:

(44) Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę,
a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?

Liksar

Liczba postów : 972

https://liksar.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Skiper on 27th Lipiec 2016, 20:19

Hmm...
W gdańskiej jest oddany inny sens w tym wersecie :

"44 Jakże możecie wierzyć, skoro
przyjmujecie chwałę jedni od dru-
gich, a nie szukacie chwały, która
jest od samego Boga?"

Warszawska niestety często ma jakieś dziwne tłumaczenie - sprawdź co napisałem w temacie o Biblii Mesjanskiej jakieś 2 dni temu.

A co do tych cytatów z mojego posta powyżej? Co o nich myślicie?

Skiper

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo on 27th Lipiec 2016, 20:57

Miałam nie pisać w tym temacie, ale widać nie tylko mnie ten temat męczy.
Doszliśmy na tym forum do podwójnego spełniania się proroctw. Niektóre już się wypełniły, ale czekamy na ich wypełnienie drugi raz jak np. "Głos się odzywa na pustyni: prostujcie drogę Panu". Ten głos odezwie się ponownie na pustyni, kiedy my na niej będziemy. I teraz podam jedno z takich podwójnych proroctw, już wypełnionych ale które jeszcze ma się jeszcze raz wypełnić.

Hos 2:16  Dlatego teraz ja zwabię ją i zaprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca.

Eze 20:35  I zaprowadzę was na pustynię ludów, i tam będę się procesował z wami twarzą w twarz;

Te proroctwa się już wypełniły na Isusie, który dwukrotnie zabrał lud Izraelski na pustynię w celu nauczania twarzą w twarz

Mat 15:33  I rzekli mu uczniowie: Skądże mamy wziąć na pustkowiu tyle chleba, aby nakarmić takie mnóstwo ludu? (cały fragment przed i po tym wersecie).

Skoro sam Bóg był autorem tych słów i tych wydarzeń to nie ma co mówić o przypadku i są to właśnie literalne wypełnienia tych proroctw.

Hugo

Liczba postów : 206

http://oislamie.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 28th Lipiec 2016, 08:43

Skiper :

"A nie potrzebuje to miasto słońca ani księżyca, aby świeciły w niem; albowiem chwała Boża oświeciła je, a świecą jego jest Baranek.
(Objawienie Jana 21,23)"

Skoro nowe Jeruzalem nie potrzebuje światła bo Chwała Boża będzie w nim świecić , ja tu rozumiem że litearne jednak światło będzie tam iluminować , które nie pochodzi z słońca. Chwała Boża wiadomo to efekt bliżej nie określony, zjawisko zapewne również dające światło widzialne. Baranek jest porównany do świecy jako ten który widzialny dla nas i jak najbardziej cielesny będzie reprezentował władzę Boga w tym mieście.

Ponadto zobaczmy:

" albowiem chwała Boża oświeciła je, a świecą jego jest Baranek."

Podkreśliłem ważny moment gdzie dowiadujemy się że Baranek jest czyjąś świecą, ktoś ją dzierży w ręce i przyświeca temu Jeruzalem prawda?. Ten wyraz :"Jego" powinien być z dużej litery bo moim zdaniem mówi o Stwórcy.

Zasię im rzekł Jezus, mówiąc: Jam jest światłość świata; kto mię naśladuje, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.
(Jana 8,12)

Ten temat był poruszany z Rafałem K. wielokrotnie. Światłość znowu w sensie kogoś kto jest ową świecą, beneficjntem wszelkiej władzy nad ludami ziemi i zapowiada tu Chrystus co mu będzie dane za moment: moc zbawienia i sądu nad ludźmi w przyszłości.

Tak ja to rozumuje!
Bushi

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 8 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics