Witajcie!!!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Witajcie!!!

Pisanie by Gregor on 24th Wrzesień 2015, 07:19

Witam. Na imię mam Grzegorz pochodzę z okolic trójmiasta .Prawdy szukam już ponad 27 lat z małą przerwą spowodowaną przez towarzystwo SJ, ale o tym za chwilkę.Smile Zrażony do obłudy i nauk Krk, na swojej życiowej drodze spotkałem towarzystwo SJ. Zapewne nie tylko ja doświadczyłem tego gorącego powitania w zborze ,osoby które były w zborach wiedzą doskonale o czym piszę. Myślałem że złapałem Pana Boga za palec:D .Studiowanie a raczej pranie mózgu szybko weszło w krew.Za moją aktywność na zebraniach szybko stałem się głosicielem, bo wpajano mi do główki ze tak trzeba według organizacji mamy obowiązek głoszenia dobrej nowiny jako wybrany umiłowany lud Jehowy.Problem pojawił sie kiedy bardziej wnikliwie analizowałem Pismo bo coś nie pasowało, uczeń przerastał mistrza:D zadawanie nie wygodnych starszym zboru pytań dlaczego tak a nie inaczej np. Dlaczego nie można się modlić do Isusa, Dlaczego nie można spożywać chleba i wina ,Co z Armagedonem ,co z przyjściem Isusa ,itp. Towarzystwo twierdzi ze nie powinniśmy nosić munduru w zakładzie pracy ,Koszulek z jakimś logo itp. Jakoś to nie przeszkadzało jak 85 % zboru należało do firm marketingowych tupu Avon, Herbalife. Ja nic nie mam do tego ze ktoś pracuję tam czy tam ale po co z jednej strony zakazywać a z drugiej przymykać oko. Na co tygodniowych zebraniach w domu rozmawiano o biznesie kto ile sprzedał itp. Nie twierdze ze nie było modlitwy była i z tym zamiarem się przychodziło na zebrania problem w tym ze była to też okazja na informacje handlowe w moim zdaniem nie stosowna do sytuacji. Bardzo często wytykało się Krk że ludzie Ida do kościoła na modlitwę a tam zbieranie podpisów pod jakiś świecki cel itp. Ja osobiście nie widzę różnicy miedzy handlem a zbieraniem podpisów. W końcu nie po to się spotykaliśmy. Zdałem sobie sprawę ze zostałem zmanipulowany i podjąłem decyzje o odejściu .Oczywiście nie obyło się bez osądu pytam kto im dał takie prawo? Straszony straszną śmiercią w Armagedonie. Dla czego Bóg miałby mnie ukarać skoro dał mi rozum i ten rozum mi podpowiadał zupełnie cos innego. Mimo głosu sumienia dałem sobie spokój z Bogiem . Jednak po jakimś czasie czułem ten głód duchowy, brakowało mi tlenu:D zacząłem od nowa. Całkiem przypadkowo natknąłem się na stronę Zbawienie - Henryka i tak sceptycznie zacząłem czytać . Ku mojemu zaskoczeniu wiele mi się rozjaśniło ,oko się szeroko otwierało i z tego miejsca serdecznie tobie dziękuje Henryku. Wróciłem z dalekiej podróży:D Dziękuję również Lusi za trafne wersety na swoim blogu, Cyrylowi, Arce Bushiego I wiele innym osobą. Dziękuję ze Jesteście. Nie Nasz Pan Isus wam Błogosławi.

Gregor

Liczba postów : 209

Powrót do góry Go down

Re: Witajcie!!!

Pisanie by Marysia87 on 24th Wrzesień 2015, 11:03

Witamy serdecznie Smile !!
Marysia87

Liczba postów : 197

Powrót do góry Go down

Pisanie by Bushi on 24th Wrzesień 2015, 11:22

witamy!
Bushi

Liczba postów : 352

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Pisanie by lusia on 24th Wrzesień 2015, 11:23

Witam Cie i ja Gregor. Dziekuje,ale Ty chwal Boga Ojca że kieruje nasz "internetowy" zbór na takie wody. Że wiele sie tu wyjaśnia.

pozdrawiam w Isusie ;-)
lusia

Liczba postów : 487

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Edwedere on 24th Wrzesień 2015, 12:12

Witam Serdecznie ! Smile

Edwedere

Liczba postów : 204

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 24th Wrzesień 2015, 14:48

Witaj Grzegorz Smile

Widzę, że masz podobne wspomnienia do moich tyle, że ja już w wieku 15 lat stwierdziłem, że organizacja Śj nie działa poprawnie, ale jak każda inna religia.

Dobrze, że trafiłeś do nas Smile

Pozdrowienia w Chrystusie Smile
Obserwator

Liczba postów : 1084

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Cyryl on 25th Wrzesień 2015, 16:46

Witamy :-)

Cyryl

Liczba postów : 766

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kropla on 25th Wrzesień 2015, 17:56

Ja również pragnę wszystkich serdecznie powitać Smile Cieszę się że mogę dołączyć do Waszego grona- czy jak je równie ładnie nazywacie- zboru, gdzie wszystko toczy się wokół naszego Pana i szukania drogi ku Niemu. Nie miałam nigdy okazji być w kręgu ŚJ, znam ich niemal jedynie z... własnej dość odległej rodziny. Nieraz odnoszę wrażenie, że mają oni faktycznie wiele cech lepszych niż katolicy- jak chodzi o funkcjonowanie- są skromniejsi- nie wydają kroci na szaty, wybitnie przyzwoici i do tego widać że spędzają sporo czasu z Pismem i starają się go przestrzegać... Takie przynajmniej można odnosić ogólne wrażenie. Wiadomo jednak kto tkwi w szczegółach, i dlatego raduję się że po latach poczucia przynależności do krk mogłam znaleźć się ma zupełnie nowej drodze- swobodnego poszukiwania i gdzie mogę płynąć nurtem w którym wszystko staje się jasne, w którym nie muszę tkwić w czymś czego do końca nie rozumiem... I już na wstępie wszystkim Wam dziękuję za prawdę którą głosicie i ku której kierujecie Smile I dziękuję za to Bogu. Witajcie serdecznie:)

Kropla

Liczba postów : 42

Powrót do góry Go down

Pisanie by Marysia87 on 25th Wrzesień 2015, 18:29

Witaj Kropelko Smile
Marysia87

Liczba postów : 197

Powrót do góry Go down

Pisanie by lusia on 25th Wrzesień 2015, 19:07

hejka Wink
lusia

Liczba postów : 487

http://mojaopoka.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Pisanie by Kasia on 25th Wrzesień 2015, 20:58

Witaj Grzegorz Very Happy ,witaj Kropelko Very Happy

Znowu się powiększamy Very Happy Fajnie bounce
Kasia

Liczba postów : 1021

Powrót do góry Go down

Pisanie by Obserwator on 27th Wrzesień 2015, 13:14

Witaj Kropla Smile

Nasze grono braci i sióstr w Chrystusie stale się powiększa wbrew oszczercom , którzy to twierdzą, że upadliśmy..haha Very Happy

Tak tak..my jesteśmy z Bogiem i Chrystusem, a Oni są z nami Smile

Prawda jest taka piękna!! Very Happy
Obserwator

Liczba postów : 1084

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Tabitha on 28th Wrzesień 2015, 16:05

Witam  serdecznie wszystkie owieczki Smile ktore rozpoznaja glos Pana Smile

Tabitha

Liczba postów : 85

Powrót do góry Go down