Mój blog i nowy wpis

Strona 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 17th Grudzień 2018, 02:42

Bardzo interesujące jest to Prawo. W sumie Bóg spodziewa się w Królestwie naszej doskonałości.

Samo przestrzeganie 10 Przykazań jest jedynie drogą do Królestwa.

Ale według tych pierwszych przykazań widać solidne połączenie z 10-cioma Przykazaniami, które są pierwszym poważnym krokiem ku Bogu.

I innej drogi nie ma.

Kolejne potwierdzenie fałszu szatana i... Pawła.

To jest także niezwykły koncept, że Bóg to Prawo.

On oparł wszystko na Prawie, nie tylko człowieka, ale wszelkie prawa na ziemi, w niebie, w roślinach, ciele ludzkim, płynącej wodzie w strumieniu, w chmurach i błyskawicy na niebie to wszystko są Jego Prawa i jest to oczywiste, że Jego Prawo w żadnym detalu nie może być łamane.

Isus nam to przekazał w delikatny sposób, adekwatny do poziomu Jego słuchaczy.

To wszystko można porównać w pewnym stopniu do naszego świata technologicznego.

Mieszkamy w domu, mamy wodę, ubikację, w nich uszczelki, prąd, bezpieczniki, włączniki prądu, światła, w garażu mamy samochód, rower czy inne gadżety, mamy komórki, komputery i inne technologiczne cudeńka.

I teraz zdajmy sobie sprawę z tego, ze tymi materialnymi sprawami także kierują PRAWA i z ich powodu nie pozwolimy dziecku wkładać nożyczek czy śrubokręta do gniazdka z prądem. Nie wlejemy kawy do zbiornika paliwa i jadąc samochodem będziemy stosować się DOKŁADNIE do PRAWA ruchu na drogach w danym kraju.

Aby wszystko nam dobrze funkcjonowało, MUSIMY przestrzegać tych wszystkich praw fizycznych w naszym otoczeniu. Bez tych praw nie mamy szansy na spokojne życie w domu.

Z Bogiem jest bardzo podobnie ale na znacznie wyższym poziomie i w sumie przytoczony opis Pierwotnego Prawa jest niezbędny w Królestwie Bożym.

Ale głównym prawem Boga dla nas jest miłość do Boga i do człowieka i własnie Isus nam to nieco dokładniej wyjaśnił, jak to POWINNO funkcjonować.

W tym sensie Pierwotne Prawo jest samym Bogiem, który dąży do Jego Prawa, aby On i Prawo tworzyły olbrzymią społeczność w Nim.

Z tych przyczyn powinniśmy dokładniej przemyśleć te rzeczy i nie przestawać jedynie na 10-ciu Przykazaniach, ponieważ one powinny być dla nas przedszkolem, a wyższym etapem są już studia i doktoraty Bożego Prawa Pierwotnego.

Dlatego wszelkie negowanie 10-ciu Przykazań jest absolutnym nonsensem.

Mówiąc najbardziej zrozumiale, do doskonałości jest nam jeszcze BARDZO DALEKO.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Lotion on 17th Grudzień 2018, 16:44

Cóż, bardzo jest mi przykro i ciężko się czyta coś takiego pale

Nie pojmuję, pewnie ze względu na moją niewystarczająca jeszcze mądrość w tym temacie,  że można traktować na poważnie, a nawet rozpatrywać to w jakichkolwiek kategoriach poza absurdem takie jak przytoczona właśnie księga esseńska!

Przecież to urąga Bogu!!!!

Jak można przytaczać wyssaną z palca księgę?? Roi się w niej przecież od absurdów. Wiadomo jak takie księgi są pisane, trochę prawdy a potem kłamstwa i manipulacje  Neutral

Kto choć raz ją czytał, do czego nie zachęcam, to wie o czym mówię.

W tej poezji brakuje tylko anioła „lewatywy”, który pozwoli nam wydalić grzechy
Ewangelia Esseńska napisał:...Szukajcie zatem długiej płożącej się tykwy, mającej łodygę długości człowieka; opróżnijcie jej wnętrze i wypełnijcie ją wodą z rzeki ogrzaną przez słońce. Powieście ją na gałęzi drzewa i uklęknijcie na ziemi przed aniołem wody, i pozwólcie aby koniec łodygi płożącej tykwy wszedł w waszą tylnią część, tak aby woda mogła płynąć przez wszystkie wasze wnętrzności. Potem spoczywajcie klęcząc na ziemi przed aniołem wody, i modląc się do żywego Boga aby przebaczył wam wszystkie wasze przeszłe grzechy, i prosząc anioła wody aby oczyścił wasze ciało z wszelkiej nieczystości i choroby.(...)
Ja wolę wierzyć w ofiarę Chrystusa Syna Bożego za nasze grzechy, a nie oczyszczającą lewatywę  affraid


Czy naprawdę nie wystarcza nam Słowo Boże, że trzeba poszukiwać kolejnych „rewelacji”?

Bardzo to przykre i smutne  Crying or Very sad

Zastanawiam się jak daleko się jeszcze można posunąć w postawianiu różnych tez… i bronieniu ich za wszelką cenę??

Cyryl napisał:pierwsze prawo dla Izraelitów jakie Bóg własnoręcznie napisał na tablicach było inne niż te prawo które powtórnie dał Mojżesz, gdyż te prawo już Mojżesz a nie Bóg pisał. I zapewne te prawo było dostosowane do zatwardziałych serc Izraelitów, którzy splamili się bałwochwalstwem

Twierdzenie, że Bóg dał Prawo a Mojżesz potłukł je (zostało zniszczone przez Mojżesza) bo stwierdził, że jest za mocne dla Izraelitów i napisał swoje, jest twierdzeniem niedorzecznym. To nic innego jakby powiedzieć, że Bóg się pomylił i Mojżesz postanowił to naprawić zmieniając Prawo jak zobaczył co zrobił Jego Lud.

Problem w tym, że Bóg doskonale wie co się wydarzy i WIE co robi, nie popełnia pomyłek! Skoro jest doskonałym Stwórcą, to jak można mu zarzucać pomyłkę???

Czy na prawdę można w ogóle tak twierdzić, że Mojżesz napisał Prawo i Bóg mu na to pozwolił?? Żeby człowiek napisał Prawo, a Bóg je tylko egzekwował??

I co, Bóg może powiedział: spoko Mojżeszu, napisz Prawo, a Ja ci je przyklepnę bo za surowy jestem i nie wiem jak je napisać??? Przecież to jakaś paranoja  Shocked  

Takie stwierdzenie OBRAŻA naszego Boga Stwórcę czyniąc go niedoskonałym!

co mówi ten fragment?
Ks Wyj.34:1-35 napisał:(1) Rzekł Pan do Mojżesza: Wyciosaj sobie dwie tablice kamienne takie jak poprzednie, a Ja wypiszę na tych tablicach słowa, które były na poprzednich tablicach, które potłukłeś

mówi wszystko, zarówno to że to Bóg wymyślił (ustanowił) Prawo, jaki to że SAM je wyrył na tablicach, powtórnie!

Cyryl napisał:Grzech bałwochwalstwa na pustyni przez Izraelitów spowodował, że owe prawa jakie Bóg napisał na kamiennych tablicach są tak naprawdę nie do końca poznane. Potem Bóg dał Mojżeszowi zmienione prawa dostosowane do zatwardziałych serc Izraelitów
Hmm...tu już jednak Bóg dał Prawo Mojżeszowi, czyli sam Bóg je napisał, a nie Mojżesz...

Ten fragment zdaje się przeczyć tej tezie:
Ks. Psalmów 111:4-10 napisał:(6) Swemu ludowi okazał swoje wielkie dzieła i dał mu w dziedzictwo całe mienie pogan. (7) Dzieła rąk jego są sprawiedliwe i trwałe, niezmienne są także przykazania Jego.

To że Bóg jest Prawem jest tak samo oczywiste jak to, że jest Prawdą i nie trzeba do tego kolejnych odkryć. Wiedząc że Bóg jest niezmienny, sprawiedliwy i wieczny, a Prawo jest jak Bóg, zatem Prawo jest NIEZMIENNE co wyklucza inną treść na powtórnych tablicach.

Mat 5
Wiadomo doskonale, nie raz już omawialiśmy to na forum,  że Kazanie na Górze jest UZUPEŁNIENIEM podstawowych 10 przykazań jakie otrzymaliśmy od Boga, a dlaczego? Ponieważ tak, jak za czasów Mojżesza było doskonale wiadomo kto kim jest i z jakiego rodu się wywodzi, a co za tym dalej idzie oczywistym jest, że gdy Isus przyszedł na ziemię bo ocalić nas od grzechu poprzez swoja ofiarę, zostawił nam uzupełnienie Prawa, ponieważ jak wiadomo Lud Boży został rozproszony po całym świecie i teraz nikt nie wie do końca kim jest. Stad mamy min. miłować nawet naszych nieprzyjaciół i kierować się miłością by nie krzywdzić innych.

Cyryl napisał:Takie są realia. Gdyby Bóg dał te same prawa powtórnie, to by Izraelici by je tym bardziej nie wypełnili. Bóg miał tego świadomość, i tylko ze względu na Swoje Imię, Izraelowi dał zmienione prawa
I tu wracamy do stwierdzenia, czy w ogóle Bóg mógł się pomylić skoro i tak wie co się wydarzy, a więc czy mógł nie wiedzieć (przewidzieć), że Izraelici popełnią grzech bałwochwalstwa? Rzecz w tym, że Bóg DOSKONALE wiedział jakie Prawa dać swemu Ludu ponieważ jest Nieomylny.


Jeszcze raz apeluje do wszystkich braci i sióstr tu na forum jak i naszych czytelników, aby nie zapędzać się w interpretacjach Słowa Bożego, a podchodzić do niego z szacunkiem i pokorą.

Zwiedzenie jest na każdym kroku i jedynie trzymanie się czystego Słowa Bożego gwarantuje nam bezpieczeństwo i przychylność Boga.

Bardzo łatwo możemy narazić się na gniew Boży cytując wątpliwego pochodzenia rewelacje nie mające pokrycia ze Słowem Bożym jak i nadinterpretację prostych słów przekazywanych nam na kartach Biblii, bo jak doskonale wiemy, jest powiedziane

(37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego
Mat 5
Lotion
Lotion

Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 17th Grudzień 2018, 21:28

Lotion ja nie spieram się czy ta księga jest prawdziwa czy też nie. To w tej chwili ma marginalne znaczenie. Sam Nathaniel ma do niej krytyczne zdanie:

Nathaniel napisał:Sprawdziłem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagę że jest to fragment z ”Esseńskiej” Ewangelii Pokoju autorstwa tego człowieka
https://en.wikipedia.org/wiki/Edmund_Bordeaux_Szekely

I niewiele wspólnego ma ten tekst z Esseńczykami

https://basileia785.wordpress.com/2018/05/01/ewangelia-essenczykow/
Ctrl + F i wpisać
Dziesięć Przykazań z księgi Mojżeszowej Esseńczyków
”’„Wejdź do Mnie, a dam ci prawo dla twego narodu, które będzie regułą dla Dzieci Światła.” I Mojżesz wszedł do Boga.
A Bóg rzekł mu te słowa, mówiąc:
„Ja Jestem Prawo, Bóg twój, który wyprowadził cię z głębin niewolnictwa ciemnoty.
Nie będziesz miał innego Prawa przed obliczem Moim.”
„Tylko Dzieci Światła mogą (są zdolne) zachowywać Przykazania Prawa. Słuchaj Mnie, bo Ja mówię tak: tablice, które rozbiłeś nigdy nie będą napisane ludzkimi słowami. Ponieważ zwróciłeś je Ziemi i ogniu, tak więc będą one żyć niewidzialnie, w sercach tych, którzy są w stanie podążać za ich Prawem. Ludziom małej wiary, którzy zgrzeszyli przeciwko Stwórcy, kiedy ty stałeś na świętej Ziemi przed twoim Bogiem, dam inne Prawo. To będzie surowe Prawo, które ich skuje, bo nie znają jeszcze Królestwa Światła.”

I Mojżesz ukrył niewidzialne Prawo w swojej piersi i zachował je, jako znak Dzieci Światła. I dał Bóg Mojżeszowi pisane prawo dla ludzi i zszedł on do nich i mówił z nimi z ciężkim sercem.

Wszystko ładnie pięknie ale
”Tym wszystkim aniołom Ziemskiej Matki powinieneś kłaniać się i poświęcać im siebie, abyś mógł wejść do Ogrodu Bezkresnego, gdzie rośnie Drzewo Życia.”

Mamy odwoływanie się do Ojca Niebieskiego i Ziemskiej Matki (Gai) znaczy się nie ma mowy o Bogu

Ten sam tekst w innym fragmencie zawiera modlitwę do Ziemskiej Matki
”A w ten sposób módlcie się do waszej Ziemskiej Matki: „Matko nasza, która jesteś na ziemi, uświęcone niech będzie twoje imię. Twoje królestwo przychodzi, a twoja wola spełniona będzie w nas, jak jest w tobie. Gdy wysyłasz każdego dnia swoje anioły, wyślij je także do nas. Wybacz nam nasze grzechy, gdy my odpokutowujemy wszystkie nasze grzechy przeciw tobie. A nie prowadź nas w chorobę, ale ocal nas od wszystkiego zła, gdyż twoja jest ziemia, ciało i zdrowie. Amen.”

A wszyscy modlili się razem z Jezusem do Niebiańskiego Ojca i do Ziemskiej Matki.”’

I wtedy zapaliła mi się czerwona lampka co nie zmienia faktu że Mojżesz był zmuszony do złagodzenia przykazań ze względu na grzeszny lud, autor próbuje nas przekonać że Isus był New Ageowcem, wege, ekologiem a później już nie ma znaczenia jakiego Boga czcisz znaczy się dzieło daje zielone światło dla bałwochwalstwa
Ale dla świadomych tego grzechu nawet z takich dzieł można wynieść coś ciekawego
Nie zamierzam jednak modlić się do matki ziemi
https://cyryl27.wordpress.com/2018/11/23/poligamia/comment-page-1/#comment-2647

Natomiast problem jest w czymś innym. Zobaczmy te słowa Isusa ponownie:

Mat 19 napisał:(7) Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić?

(Cool Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było.

(9) A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży.

(10) Rzekli mu uczniowie: Jeśli tak się przedstawia sprawa męża i żony, nie warto się żenić.

(11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane.

Znowu pomyślmy.

Jeśli prawo dane Mojżeszowi na tablicach w kwestii rozwodów przez Boga na początku była takie same jak te które potem Mojżesz po przebłaganiu dał Izraelitom powtórnie, to dlaczego po odpowiedzi Isusa w wersie 8 żaden z faryzeuszy nie zaprotestował w postaci tych słów:

"zaraz Panie, o jakim początku mówisz??? Przecież powtórzone prawo dał Bóg Mojżeszowi i ono nas obowiązuje!!! przecież, sam wcześniej mówiłeś, że nie przeszedłeś rozwiązać prawa ale je wypełnić!!!"

Dlaczego faryzeusze czyhający na Isusa aby podłapać go w mowie, uczeni w piśmie doskonali retoryce po tej odpowiedzi Isusa milczeli jak grób????

Ponieważ było powszechnie wiadome, że owe prawa które zostały zniszczone na tablicach było w wielu punkach inne ni prawo powtórzone.

Dlaczego faryzeusze powiedzieli tak:

Mat 19 napisał:(7) Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić?

Otóż dlaczego powołali się na Mojżesza a nie na Boga????

Przecież Bóg dał owo powtórzone prawo Mojżeszowi!!!! Ponieważ, znowu w tamtym okresie wszyscy wiedzieli, że prawa zamknięte w Arce były w wielu punktach inne od tych jakie dał Mojżesz. Dlatego faryzeusze powoływali się na Mojżesza a nie na Boga.

Proste.

Znowu Apokalipsa Mojżesza to jest fałszywka która powstała po to aby ten powszechny fakt, o prawach jakie były w Arce przymierza były inne , wykorzystać. W jakim celu???

Po to aby dać fałszywe informacje o tych prawach w Arce, aby nas zwieść. Tymczasem te prawa jakie były w Arce wyłożył nam Isus w ewangeliach Mateusza i Jana, przynajmniej cześć tych praw.

Zobaczmy te słowa Isusa:

Mat 7 napisał:(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, aby was nie podeptały nogami swoimii i obróciwszy się, was nie rozszarpały.

Znowu pomyślmy o czym tutaj mówi Isus???

W Arce była największa świętość od Boga dla Izraela czyli jego prawo. Te prawo które Izraelici poprzez kult złotego cielca podeptali niczym psy i wieprze. Dlatego Mojżesz te kamienne tablice roztrzaskał. Znowu, na tych tablicach były święte słowa prawa Boga i zostały one utracone i jako symbol tej utraty zamknięte w Arce Przymierza.

A powtórzone prawo to po prostu prawo które miał na celu aby Izraelici dorośli do tego prawa jakie było w Arce.

Dopiero Isus jako pomazaniec wyłożył nam te święte prawa z Arki Przymierza w ewangeliach Mateusza i Jana. Wiedział o tym diabeł dlatego posłał kąkąl czyli Pawła i jego uczniów.

Najprawdopodobniej Apokalipsa Mojżesza to także kąkol, który się nie przyjął w kanonach Biblii ponieważ diabeł wiedział, że to może nas naprowadzić na prawdziwy trop.

Lotion napisał:Bardzo łatwo możemy narazić się na gniew Boży cytując wątpliwego pochodzenia rewelacje nie mające pokrycia ze Słowem Bożym jak i nadinterpretację prostych słów przekazywanych nam na kartach Biblii, bo jak doskonale wiemy, jest powiedziane

Znowu jeśli prawo powtórzone jest dokładnie takie samo jak te w Arce to dlaczego faryzeusze Lotionie nie przyłapali Isusa w mowie????

Dlaczego powołali się na Mojżesza a nie na Boga???

Zobaczmy nie twierdzę, że mam racje, ale te pytania są bardzo ważne.

Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 18th Grudzień 2018, 03:23

Lotion


"Ja wolę wierzyć w ofiarę Chrystusa Syna Bożego za nasze grzechy, a nie oczyszczającą lewatywę   Czy naprawdę nie wystarcza nam Słowo Boże, że trzeba poszukiwać kolejnych „rewelacji”?  Bardzo to przykre i smutne   Zastanawiam się jak daleko się jeszcze można posunąć w postawianiu różnych tez… i bronieniu ich za wszelką cenę??"Jest nie istotne, co ktokolwiek z nas woli.

Ponieważ nie NASZA wola jest istotna ale wola Boga, który jest nad wyraz wyrozumiały aż do tego stopnia, ze oddał swego Syna na ofiarę za nas.Mamy w Starym Testamencie obietnicę o daniu nam przez Boga nowych sumień. Ponieważ obecne sumienia nie są zbyt wiele warte i nadal ludzie wolą to czy tamto zamiast polegać całkowicie na woli Boga, który wszystko wie najlepiej.

Ów fragment Mateusza o liście rozwodowym zawsze mnie dziwił z powodu braku poparcia biblijnego o tym, o czym mówił Syn Boży.

Oto, co woleli Judejczycy i... uczniowie Isusa.

(9) A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży, a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży.

(10) Rzekli mu uczniowie: Jeśli tak się przedstawia sprawa męża i żony, nie warto się żenić.

(11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane.


Lotion napisał: Bardzo łatwo możemy narazić się na gniew Boży cytując wątpliwego pochodzenia rewelacje nie mające pokrycia ze Słowem Bożym jak i nadinterpretację prostych słów przekazywanych nam na kartach Biblii, bo jak doskonale wiemy, jest powiedziane"


Jaką Biblię masz na myśli? Tą z mordercą i faryzeuszem Pawłem oraz czarownikiem Łukaszem? Z której usunięto Henocha i wiele innych ksiąg?

Każdy z nas ma prawo zapoznać się wieloma materiałami poza biblijnymi, być może usuniętymi z przez szatana z Biblii i tupanie nóżką, że to jest nie do pomyślenia jest co najmniej niewłaściwe, zwłaszcza w takim napastliwym tonie.

Warto wiedzieć więcej niż mniej.

Jeżeli nie łamiemy podstawowego Prawa czyli 10-ciu Przykazań, nie ma grzechu więc nie ma przyczyn, aby rozdzierać publicznie szaty.

Wszyscy popełniamy błędy z racji niedoskonałości. Ale takie ostre ataki świadczą wymownie o tym, że...


(11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane.


Nie mam najmniejszego zamiaru wstawiać tego apokryfu do Biblii Mesjańskiej ale przeczytanie jego fragmentów jest przynajmniej dla mnie i dla wielu innych czymś bardzo budującym. Dlatego przeczytałem to z wielką uwagą pominąwszy błędy w tekście i nawet pewne błędy Cyryla.

Mnie chodziło o esencję tego, co ważne i co buduje. Także osoba, która doceniła i zrozumiała część tekstu apokryfu, podzieliła się tym z innymi, wiedząc, że tekst jest częściowo skażony, ale pewne części są niezwykle budujące.

Osobiście jestem głęboko przeświadczony, że Królestwo Boże będzie czymś, czego wielu z nas się nie spodziewa i dzisiaj nie zrozumiałoby wcale takiego konceptu.

Ale ten apokryf to właśnie wyjaśnia.

Dodam jeszcze od siebie coś, co potwierdza wiele z tego apokryfu. 

Przekazy aniołów, którzy kontaktowali się z ludźmi z polecenia Boga, podając nam proroctwa w niezwykle dostojny i głęboki sposób, cechujący głęboki szacunek do Boga oraz do... mówiąc szczerze nie bardzo inteligentnych osób, ale bardzo uczciwych.

Mnie zawsze to zadziwiało, ów charakterystyczny sposób wysławiania się aniołów w imieniu Boga, którzy przekazywali swoje posłannictwo ludziom i prorokom.

Zwłaszcza jest to wyraźnie widziane w księdze II Ezdrasza. Miałem okazję to poznać dosyć dokładnie z powodu tłumaczenia.

Język czy raczej sposób mówienia aniołów właśnie świadczy o pewnych fragmentach tego apokryfu.

Najwyraźniej jest to język używany w niebie, język na niezwykle wysokim poziomie, zwłaszcza gdy porówna się go z językiem szatana czy upadłych aniołów, który jest bełkotem w porównaniu z aniołami posłusznymi Bogu. Szatan i upadli utracili swe sumienia i w ich wysławianiu się jest to widoczne.

Mnie właśnie bardzo podoba się taki niezwykły szacunek aniołów dla Boga oraz dla ludzi niezbyt świadomych, do których byli oni posyłani.

Jest jeszcze jeden wielki przykład używania takiego języka, obfitego w miłość i szacunek do Boga.

Obie księgi Henocha. Jego sposób wysławiania się, jego sposób myślenia, szanowania Boga i wielbienia Boga oraz doceniania Jego niezwykłej mądrości oraz Jego Majestatu.

Tego nie ma w Przykazaniach. Ale to jest, przynajmniej moim zdaniem, język Królestwa Bożego, język szacunku dla Boga, dla Jego mądrości, Prawa, majestatu i bezwzględnego posłuszeństwa dla Jego Majestatu.

Jesteśmy niezwykle niedorozwinięci i jedynie 10 Przykazań jest dla większości zrozumiałe.

Nie będziesz czynił tego czy tamtego ale będziesz czynił  to czy to.

Sam Isus nam także wyjaśnił, że to nie wszystko ale podał na to w taki subtelny sposób, że większość tego nie rozumiała i nadal niewielu Go rozumie.

Początkiem Królestwa jest 10 Przykazań ale to jest zaledwie skromny początek czegoś wspaniałego.


Sam Isus na to odpowiedział...

Jeżeli ktoś nie jest w stanie wypełniać 10 Przykazań... zwróćmy uwagę, kto doszedł do Ziemi Obiecanej. Czy historia się powtórzy? Bardzo możliwe.

Przecież na pustyni będzie sąd!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 18th Grudzień 2018, 05:09

Powtórzę to i tutaj!

I najnowsze wiadomości, tym razem w linku na proroctwa.com

http://www.proroctwa.com/plan-stanu-wojennego-w-USA-2.htm

Szykuje się na poważnie stan wojenny w USA po świętach.


Są też inne bardzo interesujące informacje.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Lotion on 18th Grudzień 2018, 09:18

thewordwatcher napisał:Jest nie istotne, co ktokolwiek z nas woli. 

Ponieważ nie NASZA wola jest istotna ale wola Boga, który jest nad wyraz wyrozumiały aż do tego stopnia, ze oddał swego Syna na ofiarę za nas.
Oczywiście, że wola Boga jest najważniejsza, leczy by uszanować Wolę Boga używamy własnej woli, którą od Boga dostaliśmy i na jej podstawie podejmujemy decyzję zgodną z Wolą Bożą, lub czasami niestety nie.

thewordwatcher napisał:Jaką Biblię masz na myśli? Tą z mordercą i faryzeuszem Pawłem oraz czarownikiem Łukaszem? Z której usunięto Henocha i wiele innych ksiąg?
Odważne słowa.
Tak Henryku właśnie tę Biblię, w której to nadal  mamy Mateusza, Jana, Objawienie i wielu proroków ST i zdecydowanie wolę ją od ksiąg wątpliwej jakości jaką jest księga esseńska


Napastliwy ton??? Raczej kategoryczny, proszę mi powiedzieć kogo obrażam i w jaki sposób?
Cyrylu, czy obraziłem cie tym co napisałem? Jeżeli tak to przepraszam, nie takie intencje miałem.

Kategoryczny ton wynika z troski o innych, aby przestrzegać ludzi przed takimi „rewelacjami”jak esseńska, aby dobitnie pokazać że trzeba być bardzo uważnym w tym co się czyta.

thewordwatcher napisał:Mnie chodziło o esencję tego, co ważne i co buduje. Także osoba, która doceniła i zrozumiała część tekstu apokryfu, podzieliła się tym z innymi, wiedząc, że tekst jest częściowo skażony, ale pewne części są niezwykle budujące.
A ja mowie o tym że część ludzi niestety już odpadła ze ścieżki Bożej dzięki takim właśnie apokryfom, gdzie nie potrafili odróżnić co jest wartościowe, a co zwykłym kłamstwem i manipulacją.

Czy mamy poznawać nowe księgi, tak.

Zaczynając czytać od razu wiadomo z czym mamy do czynienia. Czytając Henocha wiemy, że to słowo Boże i nie ma wątpliwości co do wartości tej księgi, czytając każda kolejną księgę powinniśmy mieć te same kryteria – zgodność ze Słowem Bożym. Jeżeli coś jest dziwne czy podejrzane zostawiamy to i tyle. Takie jest moje zdanie.

Zatem różnimy się w podejściu do poznawania nowych ksiąg, jak i treści tam zawartych. Ja będę ostrzegał, ty Henryku będziesz zachęcał. Tak to zostawmy bo nie chodzi o prowadzenie sporów czy kłótni, niech każdy z czytających podejmie decyzję z tym co tu przeczyta.

thewordwatcher napisał:Wszyscy popełniamy błędy z racji niedoskonałości. Ale takie ostre ataki świadczą wymownie o tym, że…
(11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane.

Zaiste
Pozostawię bez komentarza niech czytający sami ocenią
Lotion
Lotion

Liczba postów : 215
Join date : 16/12/2015
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Obserwator on 18th Grudzień 2018, 13:28

Chciałbym również odnieść się do powyższego, ponieważ poczułem także wielki niesmak, jak w przypadku Lotiona.

Dziwi mnie w ogóle próba stawiania takiej absurdalnej tezy i nie dziwi mnie wcale reakcja Krzyśka.

Krzysztof ma 100% racji i nie pojmuję, jak można wychodzić z takimi twierdzeniami, stawiając Boga w tak złym świetle, mając na uwadze to, że Słowo Boże jest dla nas raczej dobrze znane i jest w tych kwestiach zrozumiałe.

Reakcja Krzyśka jest jak najbardziej prawidłowa i wygląda to identycznie jak w przypadku twierdzenia, iż znakiem Syna Człowieczego może być Krzyż...pamiętam, że zareagowałem równie gwałtownie.

Czy to jest atakowanie???

Drodzy bracia...pewne kwestie powinny już być chyba dla nas oczywiste i nie powinniśmy nabierać się na takie absurdy.

Podam więc wersy, które ostatecznie pokazują, że teza postawiona przez Cyryla jest po prostu nieporozumieniem...

Ks.Powtórzonego Prawa 10

(1) W owym czasie rzekł Pan do mnie: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i wstąp do mnie na górę. Sporządź dla siebie arkę drewnianą,

(2) I napiszesz na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty złamałeś, i włożysz je do arki.

(3) Sporządziłem więc arkę z drzewa akacjowego, wyciosałem też dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i z tymi dwiema tablicami w ręku wstąpiłem na górę.

(4) I On napisał na tablicach według pierwszego rękopisu, dziesięć przykazań, które oznajmił wam na górze spośród ognia i wręczył mi je Pan.

(5) A obróciwszy się, zstąpiłem z góry i włożyłem tablice do skrzyni, którą sporządziłem; i były tam, jak mi rozkazał Pan.

Jakieś pytania?

Obserwator

Liczba postów : 1311
Join date : 18/03/2015

http://www.obserwatorczasowkonca.wordpress.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 18th Grudzień 2018, 13:47

Nikt z nas dwóch, ja czy Cyryl nie sugerowaliśmy nawet, aby ta księga była w kanonie. Ale kiedy czytałem pierwszy raz Henocha, pierwsze 5 minut i nie miałem wątpliwości że to jest natchnione.

Ten apokryf pewne części ma natchnione i to mnie podobnie ruszyło, jak Henoch. Ale zdałem sobie od razu sprawę z pewnych nonsensów.

Podobnie było z apokryfem Adama i Ewy. Wiele niezwykle interesujących i budujących fragmentów, ale pewne rzeczy były niestrawne.

Dlatego warto wszystko czytać i wybierać to, co nas buduje.

I pod tym względem różnimy się między sobą ale dopóki nie grzeszymy, starajmy się podchodzić do siebie w duchu miłości i wyrozumiałości.

Nawet jeżeli się ze sobą nie zgadzamy w pewnych kwestiach, nie reagujmy w ostry i agresywny sposób.

To nie jest rekomendowany przez Boga sposób prowadzenia dyskusji.

Jud 1:9 Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.

A przecież mógłby zareagować bardzo ostro przeciwko skazanemu przez Boga szatanowi. Niemniej Michał zareagował własnie w sposób wyjątkowo delikatny i nie wypowiedział bluźnierczego sądu, do którego wyłączne prawo miał sam Bóg.

W sumie nie złamałby żadnego z 10 Przykazań Boga ale... jak mamy w wielu przypadkach ujawnione, istnieje coś więcej niż owe 10 Przykazań, które jedynie kwalifikują nas do Królestwa. I to jest dobre ale co jest moim zdaniem najlepsze to własnie to, że poprzeczka Boża w stosunku do Jego stworzeń jest wyżej niż to się nam wydaje.

I ten własnie apokryf pozwolił mnie zrozumieć to, co podejrzewałem wcześniej nie mając żadnych dowodów.

thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 18th Grudzień 2018, 20:19

Proponuje uspokoić atmosferę.

Jak napisałem powyżej sprawa z Apokalipsą Mojżesza jest ciekawa. Jest to pismo Esseńczyków. A oni byli:
wikipedia napisał:Esseńczycy (essenizm) – jedno z żydowskich stronnictw religijnych (obok faryzeuszy i saduceuszy i ewentualnie jeszcze zelotów), a w szerszym rozumieniu ruch religijno-społeczny, działający w drugiej połowie tzw. okresu Drugiej Świątyni (ok. 515 r. p.n.e. – 70 r. n.e.), czyli w latach ok. 152 p.n.e. – 70 n.e. Nie jest do końca wyjaśniona kwestia etymologii nazwy 'esseńczycy'. Bezpośrednio określenie to pochodzi z języka greckiego: essenoi (albo essaioi), co jest najprawdopodobniej odpowiednikiem aramejskich rzeczowników: hasen i hasayya, które odpowiednio oznaczają „milczący” i „pobożni”, albo według innych badaczy: aseya (lub asayya – hassaya) – „uzdrowiciele”.

Prościej obok faryzeuszy i saduceuszy było to jedno z trzech głównych stronnictw żydowskich. Czyli to także z nimi obok faryzeuszy i saduceuszy polemizował i ganił ich także Isus. Byli oni nazwani przez Isusa jako "uczeni w piśmie". Zobaczmy zwoje z Qumran wśród nich Apokalipsa Mojżesza.

Otóż te trzy stronnictwa ze sobą konkurowały, zwalczały się oraz ze sobą polemizowały. A teraz zastanówmy się dlaczego one ze sobą polemizowały o co???

Otóż o fakt, jaka była treść wszystkich praw w Arce Przymierza, jakie Bóg dał Mojżeszowi. Dlatego powstała owa Apokalipsa Mojżesza - zapewne inspirowana przez demony - aby dać Esseńczykom to co chcieli czyli argument, że oni są najważniejsi ponieważ znają treść praw z Arki Przymierza. Jednak demony w tej księdze wcisnęły esseńczykom bałwochwalcze kulty.

A teraz pomyślmy dlaczego pisma Esseńczyków czyli zwoje Qumran zostały znalezione dopiero w latach 1947 do 1956???

Ponieważ, diabeł połapał się, że te pisma nawet fałszywe pokazują nam kontekst słów Pomazańca zawartych w ewangelii Mateusza.

I tak ukrycie tych pism spowodowało, że żydzi mieli potężny argument gdyż powtórzone prawo - w tym szerokie prawo do rozwodów - jakie dał Mojżesz traktowano jako idealne powtórzenie tych praw jakie Bóg dał Mojżeszowi. Dlatego m.in. Brein Breaker stosował taką samą argumentację co żydzi, czyli ewangelia Mateusza to fałszywka gdyż zaprzecza Torze.

Tymczasem esseńczycy nawet ze swoimi fałszywymi pismami pokazali ciekawą prawdę.

Nikt poza Mojżeszem z ludzi nie wiedział jakie były dokładnie prawa dane mu przez Boga. Ponieważ Mojżesz nie zdążył ich nikomu powtórzyć.

A teraz zobaczmy te wersy:

Mat 17 napisał:(1) A po sześciu dniach bierze z sobą Isus Piotra i Jakuba, i Jana, brata jego, i prowadzi ich na wysoką górę na osobność.

(2) I został przemieniony przed nimi, i zajaśniało oblicze jego jak słońce, a szaty jego stały się białe jak światło.

(3) I oto ukazali się im: Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali.

(4) Na to odezwał się Piotr i rzekł do Isusa: Panie! Dobrze nam tu być i jeśli chcesz, rozbiję tu trzy namioty: dla ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden.

(5) Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!

(6) A gdy to usłyszeli uczniowie, upadli na twarz swoją i zatrwożyli się bardzo.

(7) I przystąpił Isus, i dotknął się ich, i rzekł: Wstańcie i nie lękajcie się!

(Cool A podniósłszy oczy swe, nikogo nie widzieli, tylko Isusa samego.

No właśnie o czym Isus rozmawiam z Mojżeszem???

O prawach jakie były w Arce gdyż Mojżesz, Eliasz i Isus znali doskonale te prawa. Isus te prawa właśnie ludziom objawiał. Dlatego ewangelia Mateusza czy Jana są z pozoru zaprzeczeniem Tory jak mniemają żydzi. Co miał na myśli Isus w tych słowach????

Mat 17 napisał:(9) A gdy schodzili z góry, przykazał im Isus, mówiąc: Nikomu nie mówcie o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zostanie wskrzeszony z martwych.

Dlaczego zakazał mówić o tym spotkaniu aż do czasu swojego zmartwychwstania???

Ponieważ, śmier Isusa to było zdjęcie tajemnicy pieczęci świętego prawa jakie zakrywała Arka. Gdyż Arka była symbolem zamkniętej pieczęci owych świętych praw dla Izraela. I tylko król Izraela, Isus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie mógł zdjąć tę pieczęć.

Zobaczmy te rozdział:

Ap 5 napisał:(1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.

(2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?

(3) I nikt w niebie ani na ziemi; ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.

(4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.

(5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.

(6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.

(7) I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,

(Cool A gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.

(9) I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,

(10) I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.

(11) A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy;

(12) I mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.

(13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

(14) A cztery postacie mówiły: Niech się stanie. Starcy zaś upadli i oddali pokłon.

Zobaczmy, to jest niesamowite. Tablice prawa Boga to jest także księga prawa. A prawo Boga jest największą świętości i darem jaki Bóg dał całemu stworzeniu.

Cała sprawa wygląda interesująco. Co jeszcze ciekawsze, w tym kontekście okazuje się, że ewangelia Mateusza czy Jana zawierają owe prawa z Arki Przymierza. Zobaczmy cały rozdział 5 ewangelii Mateusza, z pozoru jest to zaprzeczanie Tory ale czy na pewno??? Czy raczej jest to objawienie tych praw z Arki Przymierza jakie Bóg dał Mojżeszowi bracia i siostry????


Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 18th Grudzień 2018, 21:05

Pomyślmy teraz, po co powstała Arka Noego???

Aby ocalić prawo Boga. Noe i jego rodzina był człowiekiem sprawiedliwym i czystym czyli wypełniał prawo Boga, a zatem był on jedynym żywym przykładem prawa Boga wśród ludzi. I ta Arka była zamknięta dopóki potop się nie zakończył. Potem Arka została otwarta z Noem czyli rozpieczętowana.

A teraz zobaczmy Arka Przymierza nie była pierwotnym zamiarem Boga. Gdyż celem Boga aby Mojżesz ogłosił jego pierwotne prawo narodowi wybranemu Izraelowi. Niestety podobnie jak za czasów Noego gdy ziemia była pełna bezprawia musiał powstać Arka aby ocalić prawo (czyli Noego Sprawiedliwego) tak samo Izraelici poprzez bałwochwalstwo odrzucili te święte prawo. Zauważmy, Bóg chciał zniszczyć cały Izrael i tylko z Mojżesza uczynić naród. Dopiero wstawiennictwo Mojżesza za Izraelem spowodowało, że ten naród ocalał. A jako symbol tego ocalenia powstała Arka Przymierza czy ochronna pieczęć świętego prawa Boga. Podobnie jak podczas potopu Noe był zamknięty w Arce i nikt go nie widział. Tak podobnie tutaj prawo Boga było zamknięte w Arce i nikt go nie widział.

Prawo Powtórzone było moim zdaniem zmienionym prawem dostosowanym pod twardy kark Izraelitów i tutaj był kategoryczny zakaz bałwochwalstwa powtarzany wielokrotnie.

I tak celem istnienia Arki moim zdaniem było to aby ktoś z narodu Izraelskiego okazał się godny aby te prawa odpieczętować i jego ogłosić. I tą osobą był i jest Isus, który za ten przywilej oddał swoje życie. To właśnie odpieczętowanie Arki czyli ogłoszenie tych praw w Ewangeliach dało nam zbawienie. Dlatego imię Isusa brzmi: "Zbawienie w Bogu". A Bóg zaznaczył, że zbawienie można tylko osiągnąć przez wypełnianie jego prawa.

Zobaczmy te słowa:

Mat 7 napisał:(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.

(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na skale.

(26) A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.

(27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.

(28) A gdy Isus dokończył tych słów, zdumiewały się tłumy nad nauką jego.

(29) Ponieważ uczył je jako mający władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Jaką władzę miał Isus??? Władzę odpieczętowania Arki Przymierza i objawienia tych świętych praw Boga. Dlatego Isus w przypowieści o budowaniu domu na skale i pasku, powiedział, ze jego słowa należy wypełniać aby zostać zbawionym!!!! Dlaczego???

Ponieważ słowa Isusa to polecenie samego Boga aby ogłosić wreszcie owe prawa z Arki i dokończyć to co miał skończy Mojżesz!!!!

Uczeni w piśmie nie mieli wiedzy jak te wszystkie prawa z Arki Przymierza brzmiały, dlatego dywagowali tworzyły się stronnictwa faryzeuszy, saduceuszy czy esseńczyków a nawet zelotów i ze sobą się spierały. Tak żydzi byli podzieleni tak jak obecnie jest podzielone chrześcijaństwo przez nauki Pawła.

Gdy wreszcie Isusa te prawa ogłosił to diabeł nie miał innego wyjścia i wysłał Pawła który otwarcie głosił nieważność całego zakonu i przy okazji na wieki schował wszelkie informacje o tym wielki problemie jakim była treść praw z Arki.

Wszystko po to aby ukryć swoją porażkę. Zobaczmy diabeł nakłonił na pustyni Izraelitów do bałwochwalstwa przez co te prawa zostały dla nich w pełniej formie zakryte w Arce. A jak wiadomo prawo Boga przynosi zbawienie. A potem gdy Isus głosił te prawa to diabeł go zamordował. I to sprawiło, że owe prawa zostały odpieczętowane i Apostołowie mieli przywilej głosić owe prawa w postacie ewangelii Mateusza czy Jana dla narodów!!!!

W ten sposób Arka przez śmierć i zmartwychwstanie została odpieczętowana.

Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 19th Grudzień 2018, 06:52

Jest w tym wszystkim kilka problemów, które trzeba nieco poruszyć.

Cyryl się pomylił z jednego prostego powodu.

Ks.Powtórzonego Prawa 10

(1) W owym czasie rzekł Pan do mnie: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i wstąp do mnie na górę. Sporządź dla siebie arkę drewnianą,

(2) I napiszesz na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty złamałeś, i włożysz je do arki.

(3) Sporządziłem więc arkę z drzewa akacjowego, wyciosałem też dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i z tymi dwiema tablicami w ręku wstąpiłem na górę.

(4) I On napisał na tablicach według pierwszego rękopisu, dziesięć przykazań, które oznajmił wam na górze spośród ognia i wręczył mi je Pan.

(5) A obróciwszy się, zstąpiłem z góry i włożyłem tablice do skrzyni, którą sporządziłem; i były tam, jak mi rozkazał Pan.


To jest z przekładu Septuaginty i jest łatwo o nieporozumienie. Werset 2 mówi o napisaniu przez Mojżesza słów, jakie były na pierwszych tablicach.

Nasuwa się pytanie. Co miał napisać Mojżesz? Przykazania? Najwyraźniej nie. Miał on napisać słowa ale nie powiedziano ani słowa o Przykazaniach. Cyryl mógł to w pośpiechu zrozumieć jako Mojżesz piszący przykazania.

A tekst

 
A On napisał

można łatwo po wersecie 2 zrozumieć, że Mojżesz je napisał.

Istnieje także jeden element, który nam wiele wyjaśni, a nie był on omawiany. 

Istniała także księga Przymierza, najwyraźniej napisana przez Mojżesza.

Oczywiście chodzi o przepisy ofiarne i inne detale, co można jeść a czego nie itp.

Jest to także ważna część Prawa, którego główną częścią jest 10 Przykazań.

Najprawdopodobniej kolejnym błędem jest porównywanie 10 Przykazań do tego właśnie Prawa.

2Ki 22:13  Idźcie zapytać się o wyrocznię Pana co do mnie, co do ludu i co do całej Judy w związku z treścią tej księgi, która została znaleziona, gdyż wielki jest gniew Pana, który rozgorzał przeciwko nam dlatego, że nasi ojcowie nie słuchali słów tej księgi, aby pełnić wszystko, co tam dla nas napisane.
2Ki 22:14  Poszli więc kapłan Chilkiasz i Achikam, i Akbor, i Szafan, i Asajasz do prorokini Chuldy, żony Szalluma, syna Tikwy, syna Charchasa, przełożonego szatni. Mieszkała ona w Jeruzalemie w drugiej dzielnicy. A gdy z nią porozmawiali,
2Ki 22:15  Ona rzekła do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela. Powiedzcie mężowi, który posłał was do mnie:
2Ki 22:16  Tak mówi Pan: Oto Ja sprowadzę nieszczęście na to miejsce i na jego mieszkańców, zgodnie ze wszystkimi słowami tej księgi, którą przeczytał król judzki,
2Ki 22:17  Za to, że mnie opuścili i spalali kadzidła innym bogom, drażniąc mnie wszystkim, co czynią ich ręce; toteż rozgorzał mój gniew na to miejsce i nie ochłonie.

Tutaj mamy dokładniejszy opis owej księgi. Nie wiemy dokładnie co było jej treścią ale możemy PODEJRZEWAĆ, że nie te same informacje, jakie mamy w Księdze Wyjścia czy Powtórzonego Prawa, jako Prawa Przymierza.

Zacząłem podejrzewać, że ta właśnie księga jest zbiorem praw oraz interpretacji Praw nadanych przez Boga, które umieścił w osobnej księdze Mojżesz z polecenia Boga.

I jest wielce prawdopodobne, że teksty cytowane przez Isusa są cytowane własnie z tej księgi.

Materiał z apokryfu najwyraźniej zwraca na to uwagę, ale dąży do zniekształcenia tych znanych wcześniej tekstów.

To nam wyjaśnia mowę Isusa ale nadal treści tej księgi nie znamy.

Tak to wygląda pobieżnie z mojej strony po pewnym zbadaniu tego problemu.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 19th Grudzień 2018, 13:46

Henryku dzięki za poprawkę.

Czy chodzi o tę księgę:

Ap 5 napisał:(1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.

(2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?

(3) I nikt w niebie ani na ziemi; ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.

(4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.

Mojżesza nie było 40 dni a zatem, możliwe, że ta księga została po grzechu bałwochwalstwa Izraela zapieczętowana.

Znowu pomyliłem się w kwestii Arki jednak pomyślmy. Jak wiadomo Mesjasz miał powrócić i przywrócić królestwo Izraela oraz zebrać zaginiony Izrael.

A co jest fundamentem królestwa jak nie jego prawo. A zatem celem Isusa podczas swojej misji było właśnie objawienie tego prawa w tej księdze. Apokalipsa rozdz. 5 o tym wyraźnie pisze.

Przykazania to fundament, ale Isus dosłownie mówił wiele rzeczy w ewangelii Mateusza m.in. w rozdz. 5 zobaczmy te słowa:

Mat 5 napisał:(27) Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył.

(28) A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.

(29) Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do Gehenny.

(30) A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie lepiej dla ciebie, jeżeli zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w Gehennie.

(31) Powiedział też: Ktokolwiek by opuścił żonę swoją, niech jej da list rozwodowy.

(32) Ale Ja wam mówię, że każdy, kto opuszcza żonę swoją, wyjąwszy powód wszeteczeństwa, prowadzi ją do cudzołóstwa, a kto by opuszczoną poślubił, popełnia cudzołóstwo.

Znowu dwa razy Isus powiedział, że rozwód z żoną za wyjątkiem jej zdrady jest cudzołóstwem!!!!

A ponadto powiedział, że samo spojrzenie pożądliwe na inną kobietę niż żona już jest cudzołóstwem.

A zatem Isus mówił co innego niż dał Mojżesz. Mówił więcej i dawał wyższe normy moralne i prawne. Nikt z obecnych tam faryzeuszy czy uczonych w piśmie nawet z tym nie polemizował, chociaż Mojżesz takich praw nie dawał. Dlaczego???

Ponieważ wszyscy dyskutowali o tej księdze która obok przykazań Bóg dał Mojżeszowi. Wszyscy na podstawie prawa jakie otrzymali od Mojżesza i dekalogu starali się wydedukować co było w tej księdze. Zobaczmy co mówi Isus o faryzeuszach i uczonych w piśmie:
Mat 23 napisał:(6) Lubią też pierwsze miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,

(7) I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.

(Cool Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Mesjasz, a wy wszyscy jesteście braćmi.

Czyli faryzeusze i różni uczeni tytułowali się nauczycielami, ponieważ wydedukowali co mogło być w tej księdze.

Mat 23 napisał:(10) Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Namaszczony.

No właśnie tylko Isus jest nauczycielem i przewodnikiem ponieważ wyłożył nam te prawa z tej księgi (lub ich najbardziej potrzebną do zbawienia cześć). Isus tę księgę po prostu znał gdyż ją czytał lub mu Bóg objawił ją.
Mat 23 napisał:
(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

No właśnie na czym polegało owo zamykanie "królestwa Niebios"??? Na tych właśnie dywagacjach na temat prawa z tej księgi które to dywagacje i własne opinie uczenii w piśmie przedstawiali jako pewnik zbawienia.

A na czym te dywagacje się kończyły???

Mat 23 napisał:(15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami.

(16) Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.

(17) Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?

(18) Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.

(19) Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?

(20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.

(21) I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.

(22) I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

(23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.

(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

Zobaczmy faryzeusze i uczeni starali się wydedukować na podstawie przykazań i praw jakie dał Mojżesz co mogło być w tej księdze, jakie w niej były prawa i wskazówki. Ich wnioski i opinie w tej kwestii jednak były całkowitym zaprzeczeniem tych praw Boga, gdyż były to wnioski które skupiały się na detalach a pomijały czy zaprzeczały fundamentom prawa Bożego.

Dlatego ich zwiedzeni zwolennicy byli gorsi dwa razy bardziej niż oni ponieważ te wnioski traktowali jako prawdy objawione i pogłębiali jeszcze te błędy.

Zobaczmy tę sytuacje:

Mat 15 napisał:(1) Wtedy przystąpili do Isusa faryzeusze oraz uczeni w Piśmie z Jerozolimy, mówiąc:

(2) Dlaczego uczniowie twoi przestępują prawo starszych? Nie myją rąk swoich, kiedy mają jeść chleb.

(3) A on odpowiedział im: Dlaczego i wy przestępujecie przykazania Boże dla waszego prawa?

(4) Przecież Bóg przykazał: Czcij ojca swego i matkę: a kto złorzeczyłby ojcu lub matce, niech śmiercią umrze.

(5) Ale wy mówicie: Ktokolwiek by rzekł ojcu lub matce: To, co się tobie jako pomoc ode mnie należy, jest darem na ofiarę Bogu; nie musi już czcić ani ojca swego, ani matki swojej:

(6) Tak więc unieważniliście Przykazania Boże przez naukę swoją.

(7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz mówiąc:

(Cool Lud ten czci mnie wargami i ustami, ale serce ich jest dalekie ode mnie.

(9) Na próżno mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są przykazaniami ludzkimi.

(10) I przywoławszy do siebie lud, rzekł im: Słuchajcie i rozumiejcie.

(11) Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, lecz to, co z ust wychodzi, to czyni człowieka nieczystym.

(12) Wtedy przystąpili uczniowie i rzekli mu: Wiesz, że faryzeusze, usłyszawszy tę mowę się zgorszyli?

(13) A On odpowiadając rzekł: Wszelki szczep, którego nie wszczepił Ojciec mój niebiański, wykorzeniony będzie.

(14) Zostawcie ich: ślepi prowadzą ślepych, a jeżeli ślepy ślepego poprowadzi, obaj w dół wpadną.

(15) A odpowiedział Piotr, i rzekł mu: Wyjaśnij nam to podobieństwo.

(16) A On rzekł: To i wy nadal jesteście bezrozumni?

(17) Nadal nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i do wychodka bywa wydalone?

(18) Ale co z ust wychodzi, wychodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym.

(19) Ponieważ z serca wychodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.

(20) To właśnie czyni człowieka nieczystym; ale jedzenie nie umytymi rękoma nie czyni człowieka nieczystym.

Faryzeusze dosłownie przecedzali komara a połykali wielbłąda. A tymczasem Isus mówiąc o tym, że to z serca czyli naszych emocji pochodzi wszystko co nieczyste daje nam w prosty sposób nauki z tej księgi prawa Boga!!!!

Dziś chrześcijaństwo jest w niewiele lepszej kondycji, rozwody, aborcje, złośliwość czyli to wszystko jest efektem nie okiełznania swoich emocji oraz pielęgnowania zła i grzechu zamiast jego zwalczania.

Zobaczmy na żydów żądają oni odszkodowań za holocaust od dzisiejszych pokoleń cho Bóg Ezechielowi powiedział jasno, że syn nie odpowiada za grzechy ojca a zatem obecnie pokolenia Niemców czy innych narodów nie muszą spłacać wydumanych odszkodowań za holocaust. To pokazuje jak mocno żydzi znieważają prawo Boga. Tymczasem Isus w nauce o przebaczeniu zawarł wszystko co jest potrzebne.

Znowu dla mnie sprawa jest ciekawa i niezwykła.

Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by filtom on 19th Grudzień 2018, 15:19

Cyrylu

Wiem, że są to Twoje gdybania ale mi to jakoś w ogóle się kupy nie trzyma. Wydawało mi się, że Obserwator i Lotion jednoznacznie to wyjaśnili.


Cyryl napisał:
Czy chodzi o tę księgę:

Ap 5 napisał:(1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.

(2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?

(3) I nikt w niebie ani na ziemi; ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.

(4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.

Mojżesza nie było 40 dni a zatem, możliwe, że ta księga została po grzechu bałwochwalstwa Izraela zapieczętowana.

Znowu pomyliłem się w kwestii Arki jednak pomyślmy. Jak wiadomo Mesjasz miał powrócić i przywrócić królestwo Izraela oraz zebrać zaginiony Izrael.

A co jest fundamentem królestwa jak nie jego prawo. A zatem celem Isusa podczas swojej misji było właśnie objawienie tego prawa w tej księdze. Apokalipsa rozdz. 5 o tym wyraźnie pisze.


Dla mnie w rozdz. 5 Objawienia nic nie wskazuje na to, że księga, którą Isus bierze z ręki Boga to, nazwijmy ją - "księga pierwotnego prawa", w której były spisane jakieś pierwsze, inne prawa niż "późniejsze".
Jeśli chodzi o tę księgę, którą Bóg trzyma w ręku to już bardziej pasuje mi, że jest to po prostu księga żywota Baranka. Najpierw jest opieczętowana, a każda pieczęć to jakieś wydarzenie w czasach końca. Po zdjęciu wszystkich pieczęci czyli po wszystkich wydarzeniach zostaje po prostu księga z imionami zbawionych i odbywa się Sąd. Oczywiście jest to tylko moja fantazja, ale już bardziej to wydaje mi się bliższe prawdy.


Cyryl napisał:
Zobaczmy co mówi Isus o faryzeuszach i uczonych w piśmie:
Mat 23 napisał:(6) Lubią też pierwsze miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,

(7) I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.

(Cool Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Mesjasz, a wy wszyscy jesteście braćmi.

Czyli faryzeusze i różni uczeni tytułowali się nauczycielami, ponieważ wydedukowali co mogło być w tej księdze.

Znowu się nie zgodzę - tytułowali się nauczycielami bo raz, że byli pazerni na pochwały i pyszni, a dwa, że jako jedni z niewielu mieli w ogóle dostęp do Pism.


Cyryl napisał:
Mat 23 napisał:(10) Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Namaszczony.

No właśnie tylko Isus jest nauczycielem i przewodnikiem ponieważ wyłożył nam te prawa z tej księgi (lub ich najbardziej potrzebną do zbawienia cześć). Isus tę księgę po prostu znał gdyż ją czytał lub mu Bóg objawił ją.

Mi z kolei wydaje się, że faryzeusze po prostu zmieniali Prawa Boże (co sam Isus przyznał), a On sam wykładał je nietknięte i wytłumaczone tak, ażeby każdy zrozumiał.

Cyryl napisał:
Mat 23 napisał:
(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

No właśnie na czym polegało owo zamykanie "królestwa Niebios"??? Na tych właśnie dywagacjach na temat prawa z tej księgi które to dywagacje i własne opinie uczenii w piśmie przedstawiali jako pewnik zbawienia.

Dla mnie mówi On zwyczajnie o tym, że faryzeusze zmieniali Przykazania i ludzie przez to źle czynili, a jak wiadomo źle czyniąc nie wejdzie się do Królestwa.

Cyryl napisał:
A na czym te dywagacje się kończyły???

Mat 23 napisał:(15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem Gehenny dwakroć gorszym niż wy sami.

(16) Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.

(17) Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?

(18) Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.

(19) Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?

(20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.

(21) I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.

(22) I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

(23) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.

(24) Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

Zobaczmy faryzeusze i uczeni starali się wydedukować na podstawie przykazań i praw jakie dał Mojżesz co mogło być w tej księdze, jakie w niej były prawa i wskazówki. Ich wnioski i opinie w tej kwestii jednak były całkowitym zaprzeczeniem tych praw Boga, gdyż były to wnioski które skupiały się na detalach a pomijały czy zaprzeczały fundamentom prawa Bożego.


Znowu - dla mnie tutaj mówi o wypaczeniu Praw Boga które są nam powszechnie znane, a nie błędnej dedukcji jakichś "pierwszych Praw".

Cyryl napisał:
Zobaczmy tę sytuacje:

Mat 15 napisał:(1) Wtedy przystąpili do Isusa faryzeusze oraz uczeni w Piśmie z Jerozolimy, mówiąc:

(2) Dlaczego uczniowie twoi przestępują prawo starszych? Nie myją rąk swoich, kiedy mają jeść chleb.

(3) A on odpowiedział im: Dlaczego i wy przestępujecie przykazania Boże dla waszego prawa?

(4) Przecież Bóg przykazał: Czcij ojca swego i matkę: a kto złorzeczyłby ojcu lub matce, niech śmiercią umrze.

(5) Ale wy mówicie: Ktokolwiek by rzekł ojcu lub matce: To, co się tobie jako pomoc ode mnie należy, jest darem na ofiarę Bogu; nie musi już czcić ani ojca swego, ani matki swojej:

(6) Tak więc unieważniliście Przykazania Boże przez naukę swoją.

(7) Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz mówiąc:

(Cool Lud ten czci mnie wargami i ustami, ale serce ich jest dalekie ode mnie.

(9) Na próżno mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są przykazaniami ludzkimi.

(10) I przywoławszy do siebie lud, rzekł im: Słuchajcie i rozumiejcie.

(11) Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, lecz to, co z ust wychodzi, to czyni człowieka nieczystym.

(12) Wtedy przystąpili uczniowie i rzekli mu: Wiesz, że faryzeusze, usłyszawszy tę mowę się zgorszyli?

(13) A On odpowiadając rzekł: Wszelki szczep, którego nie wszczepił Ojciec mój niebiański, wykorzeniony będzie.

(14) Zostawcie ich: ślepi prowadzą ślepych, a jeżeli ślepy ślepego poprowadzi, obaj w dół wpadną.

(15) A odpowiedział Piotr, i rzekł mu: Wyjaśnij nam to podobieństwo.

(16) A On rzekł: To i wy nadal jesteście bezrozumni?

(17) Nadal nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i do wychodka bywa wydalone?

(18) Ale co z ust wychodzi, wychodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym.

(19) Ponieważ z serca wychodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.

(20) To właśnie czyni człowieka nieczystym; ale jedzenie nie umytymi rękoma nie czyni człowieka nieczystym.

Faryzeusze dosłownie przecedzali komara a połykali wielbłąda. A tymczasem Isus mówiąc o tym, że to z serca czyli naszych emocji pochodzi wszystko co nieczyste daje nam w prosty sposób nauki z tej księgi prawa Boga!!!!

No dokładnie - z serca pochodzą nieczyste rzeczy. Jednak przestrzegając Bożego Prawa człowiek jest czysty i nie wiem gdzie tu jest wzmianka o jakimkolwiek innym Prawie niż to oficjalnie znane. Isus zwrócił tutaj jedynie uwagę na owo "przecedzanie komara" (czyli zjem czystymi rączkami ale zaraz kogoś okradnę).

Nie gniewaj się na mnie Cyrylu, ale czy jest sens dywagacji nad tematem który opiera się na połowie wersetu i trzech tomach teorii? Oczywiście, że badając tematy dochodzi się do prawdy ale z reguły tematy które okazywały się prawdą, typu fałszywy apostoł Paweł, miały porządne podwaliny, tutaj ich niestety brak. Wink

filtom

Liczba postów : 37
Join date : 28/07/2018

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 19th Grudzień 2018, 15:55

filtom sprawa jest trudniejsza niż myślisz.

1. Nie twierdzę, że przykazania czyli dekalog były zmienione. Jednak czy danie na górze Mojżeszowi przez Boga tych 10 przykazań zajęło by aż 40 dni????

Czy prawo to tylko te 10 przykazań??? Moim zdaniem nie. Zobacz zresztą na nazwę księgi Tory, Księga Powtórzonego Prawa. I tam obok dekalogu są inne przepisy prawa.

Czyli obok kamiennych tablic z dekalogiem Mojżesz przyniósł inne prawa.


2. Znowu my sobie nie wyobrażamy skutków jakim był bałwochwalczy kult cieląca na pustyni. Czy Mojżesz niósł do Izraelitów tylko te 10 przykazań na kamiennych tablicach czy  jeszcze inne prawa???

Owszem inne prawa. Jednak te prawa po tym akcie bałwochwalstwa musiały zostać albo zmienione pod Izraelitów, którzy do nich nie dorośli lub też Bóg musiałby cały Izrael wytępić i z Mojżesza uczynić nowy naród!!!!

Owe prawa jakie niósł Mojżesz obok dekalogu to był program nauczania dla uczelni wyższej a tutaj Mojżesz zastał przedszkolaków. A zatem Bóg musiał dać inne prawo dostosowane pod poziom przedszkola.

3. Moje jak to ująłeś "gdybanie" i moje pomyłki w tym temacie (wiecie ten kto nic nie robi ten się nie myli jest takie powiedzenie), ma mocne uzasadnienie. Jak widzicie atak na ewangelie Mateusza zaczął Mariusz Szczytyński a potem to kontynuował Brein Breaker, a teraz to czynią inni "mędrcy internetowi". A ten atak stosuje argumentacje typu, że:
"Ewangelia Mateusza musi być fałszywa ponieważ zawiera ona fragmenty sprzeczne z prawem Mojżeszowym. Zaś prawo Mojżeszowe było tylko powtórzeniem tych prawa jakie Bóg dał obok dekalogu Mojżeszowi. A zatem dlaczego mamy miłować nieprzyjaciół skoro prawo Mojżeszowe o tym nie wspomina??? Czy stosować inne nauki z ewangelii Mateusza."

Widzisz w czym jest problem.

filtom napisał:Nie gniewaj się na mnie Cyrylu, ale czy jest sens dywagacji nad tematem który opiera się na połowie wersetu i trzech tomach teorii? Oczywiście, że badając tematy dochodzi się do prawdy ale z reguły tematy które okazywały się prawdą, typu fałszywy apostoł Paweł, miały porządne podwaliny, tutaj ich niestety brak.

Nie gniewam się i nie zmuszam nikogo do mojego zdania.

Jednak znowu, twarde dowody to diabeł w większości zniszczył albo w zasadzie ukrył.

Czy naprawdę nikomu z faryzeuszy którzy dyskutowali z Isusem aby go dosłownie złapać w mowie, milczało gdy Isus głosił w zasadzie inne prawo w sprawie rozwodów niż czynił to Mojżesz.

Znowu napisze raz jeszcze nie twierdzę, że dekalog został zmieniony, czy te prawa jakie otrzymał Mojżesz w formie powtórzonej nie są od Boga. Twierdzę, że Mojżesz obok kamiennych tablic otrzymał też szereg innych praw które przez bałwochwalstwo Izraela zostały zakryte aż do czasów Isusa.

Dlatego żaden z faryzeuszy nie mógł Isusa pochwycić w mowie. Dlatego też Isus swoją nauką gromadził tłumy a po jego zmartwychwstaniu Apostołowie głosili jego ewangelie. Ponieważ, wszyscy w tamtym czasie mogli wiedzieć, że takie prawa istniały.

filtom napisał:No dokładnie - z serca pochodzą nieczyste rzeczy. Jednak przestrzegając Bożego Prawa człowiek jest czysty i nie wiem gdzie tu jest wzmianka o jakimkolwiek innym Prawie niż to oficjalnie znane.

Oficjalnie wg prawa Mojżesza to była możliwość dania rozwodu swojej żonie pomimo tego, że była ona wierna. Czyli człowiek miał prawo odprawić swoją żonę nawet wierną. Czyli skoro prawo daje taką możliwość i ja z tego prawa korzystam to jestem czysty czy nie???? W czasach Isusa prawo Mojżesza pozwalało się rozwodzić z wielu powodów a nie tylko niewierności żony. Znowu owa nauka Isusa o tym, ze w zasadzie małżonkowie się nie powinni rozwodzić to moim zdaniem jest poważny argument za tym, że na takie właśnie na początku prawo dał Bóg Mojżeszowi. Jednak znowu, skoro Izraelici nie potrafili być wierni Bogu przez 40 dni nieobecności Mojżesza, to jak mogli by tworzyć trwałe małżeństwa, dlatego prawo powtórzone Mojżeszowi zakładało już szerszą możliwość rozwodów. Bóg po prostu obniżył w swoim prawie pewien poziom aby Izraelici mogli te normy zastosować a i tak jak pokazuje historia Izraelici cudzołożyli bez dawania rozwodów. Zatem także inne prawa  były zmienione i dostosowane pod Izraelitów "lud twardego karku" i "zatwardziałych serc".

Dla mnie ewangelie Mateusza i Jana to właśnie te wspaniałe prawa które dał na początku Bóg Mojżeszowi na górze Synaj. No właśnie Isus spotkał się z Mojżeszem i Eliaszem a obydwaj przecież byli na górze Synaj czyli tam gdzie Bóg na początku dał prawo dla Izraela!!!! Czyli Isus spotkał się z osobami którzy byli na górze gdzie Bóg dał swoje prawo!!!! A zatem jest to dla mnie wskazówka, że Isus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem właśnie o prawie Boga w jego początkowej postaci dla Izraela!!!! Przecież te początkowe prawo miało i ma największą moc zbawczą dla ludzi, gdyż zawiera najlepsze przepisy naprawy grzesznego rodzaju ludzkiego!!!! A przecież ewangelia Mateusza i Jana zawierają takie właśnie przepisy prawa które najszybciej naprawiają ludzkie życie!!!!


Jak zatem widzisz, to nie są błahe sprawy. Do dziś one dzielą odłamy chrześcijaństwa:

wikipedia napisał:stanowisko Kościołów i teologów protestanckich względem warunków dopuszczalności rozwodu i ponownego zawarcia małżeństwa nie jest jednolite. Konserwatyści opowiadają się za możliwością usprawiedliwionego rozwodu wyłącznie z przyczyn dozwalających, które obejmują przywilej Pawłowy lub cudzołóstwo[4][5], podczas gdy bardziej liberalne kościoły pozostawiają dokonywanie rozwodów wyłącznie w gestii urzędów państwowych i przyjmują do wiadomości fakt rozpadu małżeństwa[6].

wikipedia napisał:Doktryna prawosławna w porównaniu z katolicką jest bardziej mistyczna, mniej prawnicza i kazuistyczna, mniej również ingeruje w codzienne życie rodziny. Kościół prawosławny jest bardziej wyrozumiały i łagodny wobec ułomności człowieka; wyrazem tej postawy jest możliwość rozwiązania małżeństwa. Jest to traktowane jako ustępstwo ze względu na słabość, ułomność człowieka. Nowa ceremonia ślubna jest jednak mniej uroczysta i zawiera akcenty pokutne, co ma wyrazić żal Kościoła z powodu zerwania pierwszego małżeństwa. Podstawą udzielenia rozwodu jest zdrada, usiłowanie zabójstwa małżonka, zabieg przerwania ciąży bez zgody męża, choroba psychiczna, długa nieobecność współmałżonka, zmiana wyznania, kara więzienia. Mniej jest również ingerencji w życie seksualne małżonków. Ogólnie rzecz biorąc, prawosławie traktuje małżonków jako bardziej dojrzałych i samodzielnych. Współżycie przedmałżeńskie, zdrada, przerywanie ciąży są traktowane jako grzech, ale nie nadaje się im takiej rangi jak w doktrynie katolickiej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Małżeństwo_w_doktrynie_chrześcijańskiej

Zobaczmy w miarę upływu czasu akceptowalnych powodów rozwodów w chrześcijańskich wyznaniach przybywało. A przybywało, ponieważ wielu chrześcijańskich przywódców uznało żydowski tok myślenia i odrzuciło zakaz rozwodów jaki głosił Isus.

Czyli widzisz, ewangelia Mateusza zawiera naprawdę niezwykłe rzeczy w kwestii prawa Boga.

4. Zobaczmy te słowa z księgi Henocha:

1 Hen 104 napisał:10 Teraz oznajmiam wam tajemnicę: wielu grzeszników zmieni i wypaczy słowa prawdy i wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu i napiszą księgi w swoim imieniu.

11 Oby tylko spisali wiernie w swoich językach wszystkie moje słowa i nie zmienili lub opuścili czegokolwiek z moich słów, ale spisali dokładnie wszystko, o czym świadczyłem przedtem o nich!

12 Znam jeszcze inną tajemnicę: księgi te zostaną wręczone sprawiedliwym i mądrym, [którzy będą źródłem] radości, prawdy i wielkiej mądrości.

13 Zostaną im wręczone księgi i uwierzą w nie i będą się nimi cieszyć. I wszyscy sprawiedliwi, którzy poznali z nich wszystkie drogi prawdy, radować się będą.

Czyli jak widać, Bóg sam wspomina, że księgi Biblii będą fałszowane, zmieniane i wiele prawd zostanie po prostu zakrytych przez grzeszników - których będzie w tym celu wykorzystywał diabeł przez ich grzech. Znowu przez setki czy tysiące lat wielu grzeszników stopniowo zakrywało wiele prawd zawartych w Biblii. Wiele ksiąg z Biblii zostało usuniętych a wiele ksiąg zostało sfałszowanych przez tłumaczenia. Sama sprawa masoretów pokazuje ten problem.

Jednak pomimo tych fałszerstw te księgi zostaną wręczone sprawiedliwym a ci poznają - szczególnie w czasach końca - stopniowo wiele prawdy i wzrośnie poznanie.

Dan 12 napisał:(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów końca, kiedy wielu będzie nauczanych i wiedza się powiększy.

Zobaczmy w czasach końca wiedza się powiększy wiedza o prawdzie i wiedza o tych fałszerstwach. Owa wiedza i poznanie się powiększy pomimo braku twardych dowodów zakrytych przez diabła. Sam Isus powiedział:

Mat 13 napisał:(10) I przystąpiwszy uczniowie, rzekli mu: Dlaczego mówisz do nich w podobieństwach?

(11) A On, odpowiadając rzekł: Wam dano poznać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie dano.

(12) Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; ale kto nie ma i to, co ma, będzie odebrane.

(13) Dlatego w podobieństwach do nich mówię, ponieważ patrząc nie widzą i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.

(14) I spełnia się w nich proroctwo Izajasza, które mówi: będziecie uszami słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie.

(15) Albowiem otępiało serce tego ludu i uszy ich dotknęła głuchota, oczy swoje zmrużyli, żeby oczami nie widzieli a uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uzdrowił.

(16) Ale oczy wasze są błogosławione, że widzą, i uszy wasze, że słyszą,

(17) Bo zaprawdę powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.

Co pragnęło usłyszeć wielu proroków i sprawiedliwych ???? No właśnie te wspaniałe prawa jakie Bóg objawił na górze Synaj Mojżeszowi a które głosił Isus. Co bowiem było w czasach Isusa największymi tajemnicami Królestwa Niebios??? Otóż te wspaniałe prawa Boga które głosił Isus, i poświadczał je cudami. Tak samo jak Mojżesz poświadczał owe prawa cudami.

Zrozumiałem jedno ewangelie Mateusza i Jana to właśnie jest wyjawienie tajemnicy Królestwa Niebieskiego. Gdyż fundamentem każdego królestwa, państwa są jego prawa. Bez praw nie ma królestwa czy państwa.

Zobaczmy te słowa Isusa:

Mat 10 napisał:(26) Więc nie bójcie się ich; ponieważ nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani tajnego, o czym dowiedzieć by się nie miano.

(27) Co mówię wam w ciemności, opowiadajcie w świetle; a co na ucho usłyszycie, ujawniajcie z dachów.

Czyli ponownie pomimo fałszowania ksiąg i zakrywaniu prawdy prawda będzie głoszona i poznawana szczególnie w czasach końca. Co miał na myśli Isus, nakazując aby to co mówi On w ciemności głosić z dachów??

Otóż każdy z nas przecież rozważa w modlitwie i myślach słowa pomazańca i nasze przemyślenia należy głosić z dachu czyli internetu, aby przy udziale uwag innych braci i sióstr dojść do prawdy i odkryć różne tajemnice:

Mat 18 napisał:(20) Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.

W czasie poszukiwania prawdy wiele razy się mylimy i błądzimy ale w końcu dzięki pomocy innych poznajemy ową prawdę. Biblia pomimo fałszerstw jak opisuje księga Henocha jest jedyną księgą poznania prawdy na świecie.

Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 20th Grudzień 2018, 02:17

Ja twego posta Cyrylu zupełnie inaczej zrozumiałem.

PO pobieżnym zbadaniu tego zorientowałem się a teraz upewniłem, ze rzeczywiście będą nowe Prawa w Królestwie Bożym.

Jest mowa o tym w wersetach mówiących w proroctwach wyzwolenia Narodu Wybranego.

Uważam więc, że to co mamy jest dla nas wystarczające. 

Ale jeżeli ktoś chce być doskonały, jak Isus powiedział, niech sprzeda wszystko, co posiada i rozda ubogim i naśladuje Jego.

Z Prawem jest kilka problemów, jak prosty fakt, że nikt z nas nie wie na 100% tego, czy jest rzeczywistym członkiem narodu wybranego.

Z tej przyczyny wiele przepisów Prawa nas nie obowiązuje. Nawet sabat, obchodzenie go dokładnie według kalendarza księżycowego oraz obchodzenie wszystkich świąt ze składaniem ofiar także nas z tych powodów nie dotyczy. 

Obchodzenie sabatu nas obowiązuje i w wyniku braku kalendarza księżycowego, ktokolwiek z nas może obchodzić sabat w dowolny dzień, byle obchodzić go co tydzień.

Prawo jest rzeczą świętą, Bożą i mamy wszystko, co obowiązkowe w Przykazaniach oraz słowach Isusa. Innych praw nie znamy.

I teraz problem polega na tym.

Prawo musi być na piśmie i poświadczone przez Boga. I tak jest. Dekalog i księgi Mojżesza zostały w pełni poświadczone przez Boga oraz samego Isusa.


To jest więc najświętsza rzecz dla nas na ziemi.

Innych praw nie mamy. Czyli ich nie ma! Nasze spekulacje zaprowadzą nas donikąd.

Jeżeli mamy spisane Prawo a co do tego nie ma żadnych wątpliwości, to mamy absolutnie wszystko, co jest niezbędne do zbawienia.

Cokolwiek ponadto, jest wielkim błędem. Owszem, zainteresowało mnie Prawo Niebios, na sposoby wysławiania się aniołów czy Henocha ale to nie jest z mojej strony żadna próba dodawania do egzystującego Prawa, jakie mamy na piśmie. Mnie to osobiście ciekawi i to wszystko. Widzę, że poprzeczka dla niektórych jest widoczna. 

Czy według nie opisanych praw Bóg będzie wybierał 144.000? Według Objawienia - tak, ponieważ nikt nie nauczył się tej pieśni, tylko  oni.


Rev 14:1  I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca. 

Rev 14:3  I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi. 

Oznacza to, ze są ludzie, którzy należą do owej grupy i nikt z nas nie jest pewien kto to może być.

Jestem przekonany, ze w Niebie są inne prawa oparte na innych zasadach i owa księga z pieczęciami to być może księga... proroctw czy także wyroków, których Bóg przed czasem nie ujawnił.

Oczywiście tak przypuszczam, ale to jest jedynie moje przypuszczenie i mogę być w błędzie. Ale każdego z nas zgadywanie w tej kwestii ma takie same znaczenie.

Jak każde zgadywanie jest to niewiele warte a na pewno nikogo z nas ono nie obowiązuje.

Jest także faktem, że Bóg obiecał nam zmianę naszych serc. Czy to jest sygnał nowego Prawa? Najprawdopodobniej tak, ale ponownie pewności nie mamy.

W świecie istnieje pewien idiom, który jest tym razem bardzo istotny i mądry.

Zgodnie z literą prawa.

Czyli bez LITERY prawa nie ma. Jeżeli jakiekolwiek Prawo nie jest potwierdzone na piśmie albo na wielu świadkach, nie istnieje.

Oto moim zdaniem esencja Prawa Bożego. Jeżeli mamy je na piśmie i wiemy doskonale, co jest napisane na dwóch tablicach, czyli 10 Przykazań, to nas na 100% obowiązuje. Isus podał pewne dodatkowe wskazówki, które są, będąc na piśmie, tak samo ważne, więc są tak samo ważne jak 10 Przykazań.

Reszta nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Nasze domysły, przypuszczenia, opinie są w oczach Boga absolutnie nie istotne i na Sądzie Bożym nigdy nie będą brane pod uwagę.

Sąd ten będzie oparty na znanym powszechnie Prawie, głównie na 10-ciu Przykazaniach.


Sam Bóg nie może użyć innego Prawa na sądzie, ponieważ On dał nam takie Prawo a nie inne.

Sam Isus ostrzegł faryzeuszy przed konsekwencjami manipulowania Prawem.

W ten sposób nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, co nas obowiązuje dzisiaj.


Są nawet pewne... taryfy ulgowe, czyli Bóg wybaczy wielu naszym braciom i siostrom bałwochwalstwo z powodu kontroli naszych umysłów oraz braku owej podstawowej wiedzy, która do wielu z nich nie dociera.


Dopiero po usunięciu nasienia węża sprawiedliwi zajaśnieją jak gwiazdy na niebie.

A to oznacza, że wielu naszych braci i sióstr stosuje się do Prawa w kwestiach między ludzkich, w stosunkach z członkami rodzin czy stosunkach z najbliższym otoczeniem, stosunkach z otwartymi wrogami... nasienia węża.

I te postępowania są podstawą Bożego sądu, pozytywnego dla nich. I Biblia jest klarowna w tym temacie.

Czyli brak wiedzy wytłumaczy zdecydowaną większość z nich, ale ich postępowanie w stosunkach ludzkich, rodzinnych czy w pracy, czy podczas jazdy na drodze, czy w sposób pisania na forach itp, to zadecyduje o ich nagrodzie. Ponieważ będąc doskonałymi w tych rzeczach, ujrzawszy PRAWDĘ pochwycą ją obiema rękami i będą z płaczem kajać się przed Bogiem o wybaczenie. Dlatego owo wybaczenie uzyskają.
Oni wielbią Boga błędnie ale On ich osądzi według ich serc.

Podsumowując, mamy wszystkie ważne Prawa Boże na piśmie a potwierdzenie 10 Przykazań jest bezsporne, także w słowach Isusa.

I to jest absolutnie esencją naszego zbawienia.

Jakiekolwiek inne 'prawa' nie poświadczone pisemnie przez Boga nikogo z nas nie obowiązują a autorem ich jest sam... szatan.

Na to moim zdaniem powinniśmy zwracać szczególną uwagę, ponieważ Bóg o to bardzo zadbał, co widzimy na własne oczy.


Świat szatana nie kwestionuje Przykazań jako dzieła Boga ale je uważa za błędne i wyjątkowo okrutne.

Warto sprawdzać wszystko, ale w kwestii Prawa Bożego nie mamy absolutnie żadnych niedomówień czy nieścisłości.

Wszystko mamy na piśmie a Syn Boży to jednoznacznie przedyskutował publicznie, co mamy także na piśmie.


Rev 14:12  Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Isusa. 
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 22nd Grudzień 2018, 12:16

Moje dwa nowe artykuły.

1. Ohydne kłamstwa Pawła - http://www.zbawienie.com/ohydne-klamstwa-Pawla.htm

Są jeszcze nie omówione ale bardzo istotne kłamstwa Pawła, nie do obalenia. On nie mógł tego nie wiedzieć czyli świadomie kłamał. Ci, którzy dali nam jego w kanonie biblijnym musieli także o tym wiedzieć.

2. Artykuł z USA na temat próby prawnej pozbawienia immunitetu Google, YouTube, Facebooka i innych zwolenników TEORII KONSPIRACYJNYCH, którzy stosują mowę nienawiści.

http://www.proroctwa.com/obsesja-mowy-nienawisci.htm

Pracuję nad artykułem o wyjaśnieniu terminu -dopełni się wina... będzie ciekawy i podam kilka bardzo interesujących wersetów z 2 Ezdrasza.

Dodam wa dzisiejszą pogodę.

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Pogoda10

W chwili pisania 19:25 temperatura jest 31 stopni. A była 41 stopni.

Słońce zachodzi 19:22 i 24 Grudnia CHYBA zajdzie 2 minuty później. Będzie to najdłuższy dzień w roku.

Najgoręcej w Zachodniej Australii w Perth było około 1994 roku w Styczniu - rekord - 48.8 C!

Głosiliśmy wtedy w Sobotę jako Świadkowie Jehowy i widząc ten rekord, pojechaliśmy szybko do domu!

:-)
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 29th Grudzień 2018, 10:46

Tym razem jeden nowy artykuł oraz uaktualnienie.
 
Nowym artykułem jest druga część artykułu o planach szatańskich, które dopiero później w pełni zrozumiałem.

http://www.proroctwa.com/rzeczywiste-plany-szatana-2.htm

Pewne punkty mogą się wydawać za daleko posunięte ale Biblia mówi wyraźnie i wielu rzeczach, i czasami nie zdajemy sobie w pełni sprawy z rzeczywistego znaczenia słów Boga lub Syna, kiedy je czytamy.

Większości z nas wydaje się że już wszystko wiemy i dobrze znamy. Jest to jedynie pozór ponieważ słowa Boga i Syna mają znacznie głębsze znaczenie o czym przekonałem się już wielokrotnie, także i w tym przypadku.

Napisałem także nowy wstęp do artykułu o nasieniu węża. Nie jest tego wiele ale może to także pomóc... małżonkom, ponieważ często zdarzają się małżeństwa mieszane czyli jeden z małżonków jest hybrydą ale nie wywołuje to większego konfliktu. Czasami konflikt może być stały i wręcz dramatyczny.

http://www.zbawienie.com/nasienie_weza.htm
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 30th Grudzień 2018, 14:59

Wklejam film ilustrujący typowe zachowanie się hybrydy w sklepie. Młody człowiek przyszedł po zakupy i nagle został werbalnie zaatakowany przez hybrydę, który na widok napisu na jego czapce. Uczyńmy Amerykę wspaniałą ponownie. Make Amerika Great Again

Bardzo typowe psychopatyczne zachowanie się człowieka ewidentnie chorego umysłowo.Na piersi facet ma napis Trump ale co więcej nie zdążyłem zauważyć.

Sprzedawca chciał go wyrzucić ze sklepu za 'rasizm' i tego rodzaju wyzwiska. Facet obrzucany obelgami i najwyraźniej dyskryminowany przez sprzedawcę oczywiście filmował to zajście i zagroził sprzedawcy, że jeżeli odmówi mu sprzedaży, zawiadomi nie tylko policję ale poda go do sądu.

Umysłowo chory hybryda nieco się wystraszył, podał mu z nienawiścią rzeczy, które klient chciał kupić ale non stop wrzeszczał na niego i obrzucał najohydniejszymi wyzwiskami.

Pod filmem jest informacja, że ów 'pracownik' został natychmiast zwolniony za takie zachowanie się a oryginalny film był oglądany na YT w ciągu kilku godzin 7 mln razy.

Takie rzeczy zdarzają się w USA na porządku dziennym i hybrydy wiedzą, że ich dni są policzone i tak reagują w przypadku, kiedy ktoś ośmieli się popierać Trumpa poprzez noszenie czapki Make America Great Again.

Jest to dokładnie, jak opisałem w kilku artykułach o nasieniu węża.

Warto o tum pamiętać i zgodnie z radą Isusa nie prowadzić kontrataku, jak ten młody człowiek, nie dyskutować i co najważniejsze, nie prowokować nigdy w żaden sposób tych ludzi. Taka prowokacja może zakończyć się nawet śmiercią. Nasienie węża widzi swój koniec i zdradę szatana i dlatego rada Isusa, miłujcie nieprzyjacioły swoje - może nawet uratować tobie życie.

Nie bądźmy inteligentni oraz 'pełni wiedzy i zrozumienia' ale unikajmy takich sytuacji za wszelką cenę! A będzie tego coraz więcej i w coraz większych ilościach.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Bushi on 31st Grudzień 2018, 10:08

Spotkałem się z czymś podobnym niedawno, to efekt między innymi frustracji ogromnej masy społeczeństwa ogłupionego, wystarczy u nas w Polsce oglądać wiadomiości TVN, by stać się lewicowym bojownikiem. Albo TVP by stanąć w opozycji jako ekstremista.
Jesteśmy w Polsce przerąbani na pół, w USA jest to samo, nie wiem jak w innych państwach.

Ale ja nie uważam tego jako celowej manipulacji Nasienia węża, elit, syjonistów. To znaczy do niedawna tak uważałem. Niestety obawiam się że zaczyna się odsiew ziarna od plew. I ten podział i tak by nastąpił w momencie Porwania Wybranych czy pojawieniu się II Świadków Ap.

Ponieważ po głębszej analizie ( rozmowami z lewakami ), uznałem że u podłoża ich nienawiści do PIS, czy Prawicowców, czy innych osób kojarzonych z starym ładem, jest wprost nienawiść do Boga, pogarda dla wiary w Niego oraz zaprzeczanie prawdziwości Syna człowieczego.

Tyczy się to najzwyklejszych ludzi, od mojego szefa usłyszałem niedawno, ( lewak ideowiec ) że Chrystus to pewnie był takim zniewieściałym chłopaczkiem i chodził by w "rurkach", ( bardzo obcisłe spodnie )

Zastanawiałem się po cholerę on to mówi, wie że jak ze mną rozmawia na te tematy dostaje piany na ustach i przegrywa na argumenty. Doszedłem do wniosku że ta zupełnie niewytłumaczalna nienawiść do Chrystusa, czy Boga, jest sprzeczna z jego przekonaniami. Wielokrotnie szef mi starał się przekazać że Boga niema i Isus nie istniał nigdy. Więc jak można nienawidzić kogoś kto nie istnieje?

Otóż dawno temu uważałem,że ateiści wiedzą że bóg istnieje, tylko że oni bardzo nie chcą by On istniał. Dlatego stwierdzam że na świecie nie ma ŻADNEGO PRAWDZIWEGO ATEISTY.

Są tylko ludzie którzy nie chcą by On był prawdą!

Człowiek który byłby prawdziwym ateistą , po zapoznaniu się z dowodami uwierzył by, opierając sie na własnej logice, człowiek który nienawidzi Boga za to że istnieje nie ma prawa nazywać się ATEISTĄ

To z nimi jak rozmawiamy, czujemy że groch o ścianę!, oni nie zwracają uwagi na wagę dowodu, nie staną obiektywnie do tematu, tylko piana na ustach.

Dlatego nasz kraj, i świat rozrąbany jest na pół, lewica, prawica. I widząc ogrom tej skali raczej niebywałej w historii świata dotychczas, co może być głównym znakiem nadejścia Dnia Pańskiego. Możliwe że to Isus miał na myśli mówiąc:
"od drzewa figowego uczcie się podobieństwa"

Więc na to rozrąbanie zwróćcie uwagę, i przyjrzyjcie się co leży u podstaw przekonania człowieka, że homoseksualizm, aborcja, socjal wszelkie lewicowe wynaturzenie jest normą. Dlaczego ludzie chcą ci wydrapać oczy jeśli powiesz prawdę o J.Owsiaku, który drenuje od lat kasę z WOŚP. Dlaczego ludzie wybierają zawsze "Mniejsze zło" a nigdy dobro, lub jeśli mają do wyboru zło albo mniejsze zło, to nie powstrzymają się od wyboru?

Ponieważ ci ludzie wybierają ten świat szatana, już teraz! Każdy człowiek wie że Bóg istnieje, ale nie każdy chce się z tym pogodzić. Dlatego jest już teraz rozdział plew od ziarna!

Tak mi się to układa!
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 31st Grudzień 2018, 12:31

Całkowicie w wielu rzeczach z tobą się zgadzam.

Ale to jest jeszcze inne wytłumaczenie. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że całe nasze władze czy też wszystkie grupy hybryd doskonale wiedzą co się dzieje.

Wiedzą oni więcej od nas!

Zastanówmy się nieco. Co sobotę czy w piątek składane są ofiary dla szatana przez władze, elity itp. W okolicach 1 Maja czy w teraz na tzw. gwiazdkę ofiary są także składane. Czyli dzieje się masowa pedofilia, gwałcenie 8 letnich chłopców, gwałcenie niemowlaków i składanie ofiar krwawych z nich.

Jaki z tego wynika wniosek? Ci 'ludzie' maja stały kontakt z demonami, upadłymi aniołami ponieważ oni otrzymują bezpośrednie informacje od nich oraz otrzymują polecenia co i jak i gdzie w jaki sposób robić.

Weźmy teraz ich rodziny i sąsiadów. Do nich trafiają okruchy informacji, ale są one bardziej znaczące niż my je otrzymujemy.

Kiedy jeździłem jako taksówkarz, wiele się dowiedziałem, widziałem, wiele rozmawiałem z masonami, ludźmi u władzy, ludźmi z korporacji czyli miałem bezpośrednie kontakty z hybrydami.

Straciłem pracę najprawdopodobniej z mojej gorliwej chęci dzielenia się moimi informacjami. A pracowałem pośród tylko i wyłącznie pośród hybryd. Jedna osoba pokazywała mnie zdjęcia ze spotkania z masonami w Perth.

Nie wiedziałem, że oni wszyscy są z jednej i tej samej paczki.

Moja ocena ich zachowania jest następująca.

Oni wiedzą znacznie więcej niż my, ponieważ zdecydowania większość z nich bierze udział w owych krwawych ofiarach a ich przyjaciele, znajomi to także hybrydy i oni od tych większych rangą otrzymują także wiele informacji.

Oni wiedzą, że będzie porwanie, uprowadzenie na pustynię, wiedzą kto jest Narodem Wybranym i jakie Bóg ma plany. Oni wiedzą, czy jest już wojna w niebie czy już się zaczęła czy się dopiero zacznie.

Natomiast my wiemy jedynie tyle, powiem bez ogródek, co ja i czasami ktoś coś napisze.

Ja niechętnie wszystko piszę co wiem, zdając sobie sprawę z tego, w jaki sposób jestem postrzegany, czy na forum czy poza.

A to oznacza, że oni wiedzą znacznie więcej. Oni także wiedzą i zawsze wiedzieli, ze nie ma dla zdecydowanej większości z nich zbawienia, które i tak by odrzucili, ponieważ oni nie są w stanie żyć inaczej.

I w chwili obecnej, jak opisałem w kilku artykułach i postach zaczęła się dopełniać ich wina. Czyli pokazują otwarcie kim są i już nie hamują się z okazywaniem nam nienawiści.

Z zawiści na nasze olbrzymie szanse na życie wieczne!!!

Jak mówi werset...

Jakuba 2:19  Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

Drżą demony, nasienie węża i hybrydy. Ich wina jest niemal dopełniona.

W ciągu kilku dni działo się w USA kilka dziwnych rzeczy.

W dwóch miejscach, 26 grudnia oraz wczoraj. W Kenner w stanie Luizjana.

Film...Poniżej tekst w tłumaczeniu w Google.

Dostajemy teraz znacznie więcej informacji ze źródeł na miejscu w Kenner w stanie Luizjana o tym, co spowodowało ogromne uszkodzenia siatki elektryczności rano wczesnym rankiem 27 grudnia.

Charles Walton donosi, że widział UFO, które miało ponad milę szerokości nad miastem!

Jak widać na filmie, mówi, że rozmawiał z policją, a każdy transformator został wysadzony w Kenner!

Zajęło 7 godzin, aby przywrócić moc i jestem zaskoczony, że tak szybko to zrobili z tymi wszystkimi uszkodzeniami.

Domyślam się, że wezwali pomoc spoza obszaru dla części i więcej osób, aby wyciągnąć ten cud. To z pewnością było masowe wydarzenie i zostało całkowicie zasłonięte przez fałszywe wiadomości, które zgłosiły tylko silne wiatry powodujące pożar elektryczny!

Całkowite kłamstwa oczywiście, jak widać na filmie. Transformatory dmuchają i to wszystko, moc się kończy. Nie widać w nich ciągłego iskrzenia i wybuchu, jak widać na filmie.

W powyższym filmie i w zeznaniach poniżej, Charles Walton opowiada swoją niesamowitą historię!

"Około 1:50 a.M. ja i dwoje innych świadków obserwowaliśmy jasny bursztynowy promień światła, który ogarnia całe moje podwórko przez około 3 sekundy. miało to miejsce w przypadku Kennera, Louisiana, który znajduje się około 15 minut jazdy samochodem od miasta Nowego Orleanu.

Około godziny później o 2:50 niebo rozjaśnia jaskrawe kolory: zielonego, niebieskiego, czerwonego, bursztynowego, żółtego itd. W tym czasie zapalono elektryczne stacje podległe w okolicy, a także podpalano słupy telefoniczne.

W całym mieście Kenner rosła energia elektryczna z bieguna na tyczkę! Wyszedłem na zewnątrz i obserwowałem kolorowe światła na niebie bezpośrednio nad moim domem. mogłem poczuć ogromną ilość energii w powietrzu i poczuliśmy ładunek elektryczny nad naszymi ciałami, który spowodował, że nasze włosy stanęły. wiatr wzmógł się, a nad moim domem słychać było potężny szum energii.

Ponad nami na niebie były wielobarwne okrągłe światła, które jarzyły się i poruszały różnymi wzorami. te światła wydawały się być częścią ogromnego UFO, który wydawał się mieć ponad milę szerokości! uczucie było tak intensywne i silne, że w pewnym momencie wbiegłem w obawie o moje bezpieczeństwo. końcowa część mojego filmu nie zawiera części z nieznanego powodu.

To, czego byliśmy świadkami ostatniej nocy, uważam za coś nie z tej ziemi. był ogromny i niezwykle potężny!

Wystąpienie było tak przerażające, zadzwoniłem pod 911, by zgłosić, co widziałem w moim mieście. zajęło mi to około 5 minut, aby 911 mogło odpowiedzieć na moje wezwanie, prawdopodobnie dlatego, że tak wiele osób dzwoniło, by donieść o tym, co widzieli na niebie nad nimi.

Mam krótką wiadomość z lokalnej stacji informacyjnej, w której ludzie donoszą, że widzą wielobarwne światła na niebie nad nimi. Załaduję to tutaj, ale zauważyłem, że stacja prasowa usunęła ten film z ich strony internetowej. władze poinformowały stację informacyjną, że wielobarwne światła widoczne na niebie nad nimi są spowodowane przez wybuchy transformatorów.

Widziałem, jak wiele transformatorów wybuchało, ale to, czego byłem świadkiem ostatniej nocy nade mną na niebie, było światłami dużego statku UFO! nie świeci się z eksplozji transformatorów! te wielobarwne światła były duże i poruszały się w różnych wzorach na niebie nade mną. Energia, ciepło i elektryczność w powietrzu, podczas gdy to się zdarzało, były wyjątkowo intensywne! Światła w domach w moim sąsiedztwie migotały i gasły przez cały czas, jaki zdarzył się wczoraj wieczorem.

Możesz zobaczyć migotanie świateł wideo nagranego wczoraj w nocy, prześlę ten materiał tutaj w tym raporcie. zajęło firmie elektrycznej ponad 7 godzin, aby przywrócić energię elektryczną do mojej okolicy.

Podstacje, duże druty i słupy zostały zniszczone wszędzie wokół mojego miasta! drewniane słupy elektryczne paliły się w całym mieście Kenner!

to, co ja i wielu innych widziałem na niebie nad Kenen zeszłej nocy, było masywnym UFO, które miało duże kolorowe światła nad naszym miastem. ten statek posiadał ogromne ilości energii i powodował poważne zniszczenia elektryczne, gdy unosił się nad naszym obszarem.

To była jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem w moim życiu! w pewnym momencie wbiegłem do domu, obawiając się, że jakoś wsiąknę w duży statek i zabiorę go. albo, że mogę zostać porażony prądem, gdy stoję na zewnątrz, obserwując to, co się dzieje. wiele dowodów na to, co wydarzyło się ostatniej nocy, zostało usuniętych z serwisów informacyjnych!

Ale udało mi się zdobyć niesamowite dowody, które zamieściłem tutaj w formie filmów. Miałem kilka interesujących spotkań ufo przez lata i opisałem kilka z tych spotkań na Mufonie. ale to, czego byłem świadkiem ostatniej nocy, było najbardziej intensywnym i potężnym spotkaniem, jakiego do tej pory byłem świadkiem!

To ufo było ogromne i spowodowało masową zagładę wokół mojego miasta ostatniej nocy! Nie sądzę, że to, co się wydarzyło, było intencjonalne, ale coś poszło nie tak, kiedy ta wielka jednostka spadła nad moim miastem zeszłej nocy. niektóre z nagrań wideo, które zobaczycie poniżej.

Teraz coś podobnego wydarzyło się w Nowym Jorku 2 dni później.

Film -

Ale na początku listopada mieliśmy olbrzymie pożary w Kalifornii i według pewnych źródeł zginęło kilka tysięcy ludzi, część w ogniu.

Większość mieszkańców, którzy przeżyli to... piekło twierdzi, że to robota sił rządowych.
Że to było dokładnie za-planowe i dokonane przez jakieś tajemnicze siły rządowe.Oczywiście możemy sobie gdybać i domyślać się czegokolwiek. Ten pierwszy film... nie wiedziałem czy wierzyć facetowi czy nie, ale nie sfilmował on owego latającego spodka.

Ale twierdzi, że go widział zanim wziął kamerę.

Ponieważ był to pojedynczy przypadek, raczej to zignorowałem, ale dzisiaj widziałem to drugie wideo i wygląda na podobną akcję.

Czyżby przygotowania do objęcia władzy przez nazistów z Antarktydy? Czy też coś jeszcze większego w zanadrzu?!

Mamy więc wiele chaotycznych sprawozdań i żadnej pewności. Ale coś się mocnego dzieje.

Wszystko jest więc możliwe. W II Ezdrasza pisze, ze Bóg nawiedzi ziemię ponownie podczas wielu trzęsień ziemi, a one dzieją się codziennie!

Jeżeli to się dzieje w rzeczywistości, to spodziewajmy się wszystkiego w każdej chwili. Pojawienia znaku Isusa na niebie, porwania oraz uprowadzenia.

Oczywiście informacje są nadal nieco niepewne, ale jedno jest pewne - świat szatana drży ze strachu przez Bogiem.

A ja, jako Strażnik Słów Boga nadal jestem na posterunku.

Thewordwatcher
znaczy właśnie to, co powyżej napisałem.
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Cyryl on 1st Styczeń 2019, 17:16

Bushi napisał:Otóż dawno temu uważałem,że ateiści wiedzą że bóg istnieje, tylko że oni bardzo nie chcą by On istniał. Dlatego stwierdzam że na świecie nie ma ŻADNEGO PRAWDZIWEGO ATEISTY.

Są tylko ludzie którzy nie chcą by On był prawdą!

Bushi otóż motywy pozostania ateistą są różnorakie. Otóż wielu ludzi zostaje ateistami z powodu który ty podajesz, czyli oni nie chcą aby Bóg istniał.

Jednak są też innego rodzaju ateiści, są to ludzie którzy przestają wieżyc w Boga i jego pomazańca widzący ile zła szerzę ludzie którzy deklarują się za wierzących w Boga.

Dlatego Isus tak powiedział:

Mat 18 napisał:(6) Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza.

(7) Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.

Znam kobietę, która jest ateistką ponieważ widzi ogrom zła, szczególnie ludzi którzy deklarują wiarę z Boga i została ona ateistką.

Zobaczmy pedofilia i zachłanność kleru oraz przywódców chrześcijaństwa. Chciwość i obłuda żydów. Gwałty i przestępczość wyznawców islamu.

Zobacz chrześcijaństwo, judaizm (syjonizm) i islam oni powołują się na Boga z Biblii a ich poziom moralności jest często niższy niż u zwierząt.

A o tych wyczynach informują szatańskie mass media, szczególnie w internecie ale też w telewizji, radiu.

Dosłownie tutaj nie ma co się dziwić, że wielu ludzi jest tak zgorszonych, że przestaje wieżyc w Boga.

A teraz zobaczmy jaką strategie przyjmuje nasienie węża:

Mat 23 napisał:(4) Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.

(5) A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.

(6) Lubią też pierwsze miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,

(7) I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.

Strategia nasienia węża jest prosta. Oni szybko zajmują czołowe role przywódcze w świecie każdej religii a potem swoimi uczynkami niszczą reputacje Boga.

Celem nasienia węża jest wywołanie zgorszenia którego efektem w najlepszym razie jest ateizm a w najgorszym naśladowanie ich uczynków gdy się ktoś stanie ateistą.

Tę metodę walki nasienia weżą i diabła z Bogiem prosto i trafnie określił Isus wielokrotnie:

Mat 7 napisał:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, a wewnątrz są wilkami drapieżnymi!

(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?

(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.

(18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.

(19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

(20) Tak więc po owocach poznacie ich.

(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?

(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

Prosta metoda owcza skóra wilka to podawanie się za przedstawiciela Boga z Biblii. A potem sianie zgorszenia w tej owczej skórze.

Cyryl

Liczba postów : 1385
Join date : 21/03/2015

https://cyryl27.wordpress.com/

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 6th Styczeń 2019, 02:33

Podesłano mnie niezwykle ciekawy artykuł z roku 1927.

Okazuje się, że wielu ludzi bez internetu wiedziało więcej o nasieniu węża, niż dzisiaj się spodziewamy.

http://www.proroctwa.com/objawienie/czynnik-nienormalny.htm

Warto przeczytać, ponieważ jest wiele nowych informacji oraz w pełni potwierdzających a nawet bogatszych od tych, które już znamy.

thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by maklesTeam on 6th Styczeń 2019, 21:51

Absolutnie rewelacyjny artykuł opisujący doskonale cechy nasienia węża. Jest ponadczasowy i może tylko szkoda , że od 1927 roku kolejne pokolenia nie potrafiły wyciągnąć wniosków.


Kilka zdań z artykułu szczególnie interesujących:


„Dziś świat stał się jednym szpitalem wariatów, gdzie pacjentami są żydzi, a reszta ludzkości spełnia rolę personelu, który ich obsługuje.” - To czysta kwintesencja obecnego stanu świata.


„Niedawno jeszcze o urningach, pederastach, homoseksualistach mówiło się tylko na zebraniach medycznych, dziś mają oni swoje kluby, gazety i wogóle traktuje ich się jak jaką dziwną, lecz zupełnie normalną rasę. Tak jest ze wszystkim." - Niemal 100 lat później można podpisać się pod tym tekstem nie zmieniając nawet przecinka. Jest nawet o wiele gorzej.


„Tam zabija ich {żydów} wysoki poziom moralny, które społeczeństwa północne wymagają od jednostki, oraz absolutny brak tolerancji dla osobników dotkniętych choć w najmniejszym stopniu „morał insanity". - Nasienie węża tam tylko dobrze prosperuje, gdzie upadek moralny jest największy, dlatego z taką energią promowana jest wszechobecna pornografia, dżenderyzm, homoseksualizm.
(Niedawno gdzieś czytałem, że już pierwszego dnia po przejęciu przez „Izrael” telewizji palestyńskiej włączony został kanał pornograficzny)


„Gdzie przejdzie żyd—tam giną lasy, obezrybiają się rzeki, ziemia staje się jałowa, bo wyciśnięta jak cytryna, ludność pozbawiona środków i zubożona, domy zamienione w rudery, fabryki w wytwórnie tandety, handel w oszustwo, rodzina idzie w rozsypkę, kościół pustoszeje, karczma się zapełnia, literatura i sztuka stają się nędzną budą jarmarczną, życie publiczne zamienia się w korupcję, stosunek płci w prostytucję. Biada narodom, które nie poznały się na szaleńcach, lub poznały się za późno." - Smutno mi Boże. Czy tak nie wygląda dziś nasz kraj i wiele innych?

maklesTeam

Liczba postów : 36
Join date : 14/06/2018

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Bushi on 7th Styczeń 2019, 18:47

Też zgadzam się z tobą Makles, ale te zwroty typu "Aryjska rasa" zdradza co czytał ten autor, lata, 20- 30  ubiegłego wieku, szczególnie w Niemczech, była pełna tego typu treści. Zastanawia mnie  już nawet nie ten autor, ale  dlaczego działacze NSDAP oparli swoją doktrynę właśnie na Żydach.
Więc jeśli oparli to musiało być w tym dużo prawdy. Wiadomo jak się robi takie rewolty, znajdujesz winnego, wystawiasz wkurzonej gawiedzi, a oni w dziękczynieniu oddają ci cześć jako wybawicielowi.

Więc skoro IIw.Ś. była ustawką, to wiadomo komu ostatecznie się opłacało poświęcić swoich. Gdyby nie Hitler, Żydzi dziś  mieli by problemy, ponieważ byli by stopniowo wyrzucani z Europy przez silne państwa narodowe, które już wtedy zdawały sobie sprawę że Żydzi niszczą gospodarki. Podejrzewam że do dziś gdy by nie IIwŚw Europa wyglądała by zupełnie inaczej, a Izraela w Palestynie nie było by do dziś. Do tego Może pozostało by jakaś Żydowska enklawa w  Mongolii, ale co oni by tam robili na stepie bez ludzi którym można sprzedawać pożyczki!

Z tego wszystkiego wysuwa się przedziwny wniosek: "Żydzi powinni postawić pomnik Hitlera w Izraelu" bo to jemu zawdzięczają dzisiejsze sukcesy w przejmowaniu świata!

- masowe ludobójstwo słowian ( prawdziwego Izraela )
- wybicie około 4 milionów żydów, którzy  zasymilowali się z Polakami
- wybicie swoich wiązało się po części z przejmowaniem ich majątków po zakończeniu działań wojennych (ADL, Francja, Niemcy wyłudziła majątki w latach 60-tych )
- utworzenie, i nagłośnienie martyrologii Żydów, na podstawie której utworzyli filozofię "Holokaust"
- zniszczenie idei narodowej w krajach Europy zach, co umożliwiło przejęcie władzy i dusz przez marksistów ( również żydów )
- hierarchia banksterów z USA zrobiła "szekle" na bombkach, i amunicji

Moim zdaniem Żydzi dokładnie zdawali sobie sprawę że są chwilę przed masowymi buntami narodowymi, skierowanymi przeciwko nim. Dlatego tak początkowo lgnęli do faszystów, ponieważ tak ich pouczali ich rabini ( moja teza ).
Żydzi bardzo są posłuszni swoim rabini, co oni powiedzą ci wierzą bezgranicznie, nie zdziwił bym się że rabini namawiali do kolaboracji z nazistami bo tak miało być. Musieli dać swoim niechcianym, skazanym dla idei  ziomkom nadzieję że  Naziści są sprzymierzeńcami, i tak podobno było!

Czyli po prostu Żydzi najniższego stanu, i drobno mieszczanie zostali położeni na szali i dobra reszty !

Tak to należało by rozumieć!
Bushi
Bushi

Liczba postów : 532
Join date : 21/03/2015

http://arkabushiego.blox.pl/html

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by thewordwatcher on 8th Styczeń 2019, 04:48

Bracia i siostry! Dzieją się niezwykłe rzeczy, które dosyć szczegółowo opisałem w tym linku.

http://www.proroctwa.com/nastepuje-wielka-zmiana.htm

Oczywiście moje komentarze zależą od wiarygodności przedstawianych wydarzeń, ale jest wiele potwierdzeń z wielu źródeł.

Wiele wskazuje na sąd nad nasieniem węża, które sprawuje władzę nad światem. Deep State.

Nie oznacza to, że z chwilą zniszczenia Deep State ci nowi to porządni ludzie!


Nadal będzie to zwiedzenie. Wszystko jest wyjaśnione w tym nowym artykule.

Jedna mała uwaga.

Mogą się dziać pozytywne rzeczy, które nas mogą zwieść. Bądźmy więc bardzo uważni i ufajmy tylko Bogu.

10 nowych króli ma służyć Bestii i zwalczać Chrześcijaństwo!
thewordwatcher
thewordwatcher
Admin

Liczba postów : 3342
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia

http://zbawienie.com

Powrót do góry Go down

Mój blog i nowy wpis - Page 17 Empty Re: Mój blog i nowy wpis

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach