Alkohol i jego negatywne skutki

+8
Iraeneus
Obserwator
Kropla
Cyryl
Andrzej
Henry Kubik
Milosc
piotrek123
12 posters
Go down
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

22nd Marzec 2016, 14:52
Ok Miłość. Które przykazanie masz na myśli?

lol!

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

22nd Marzec 2016, 14:53
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 10:46
Message reputation : 100% (1 vote)
efraimita cieszę się, że mamy podobne zdanie! Ale dzięki tej dyskusji docieramy do prawdy!!

efraimita problem jest, że temat zaczął się od negatywnego skutków picia piwa. Przypominam piwo zawiera mniej alkoholu od wina czy od wódki.

Sam temat sugeruje jasno, że picie każdego alkoholu i każdych dawek, małych czy dużych, powoduje negatywne skutki.

Sami ludzie mówiący o szkodliwości artykułu, potępiają w czambuł każdy rodzaj alkoholu.

My natomiast mamy za zadanie szukać prawdy w oparciu o Biblie i inne twarde dowody.

1. Noe pił alkohol i żył:
Rodz. 9 napisał:(28) Po potopie żył Noe trzysta pięćdziesiąt lat.

(29) Noe żył więc dziewięćset pięćdziesiąt lat i umarł.

Czyli picie alkoholu czy upijanie się nie zaszkodziło Neomu!!! Żył on po potopie - czyli w warunkach trudniejszych na ziemi - jeszcze 350 lat.

2. Isus uczestniczył na weselu, a także uczynił cud w postaci zamiany wody w wino. Czyli Syn Boży nie serwował trucizny. Co więcej na weselu ludzie upijali się winem.

3. Co do piwa to zarówno plemię  Tarahumara - które słynie z najdłuższych biegów maratońskich pije regularnie piwo!!! Tak samo rycerze, słynący z niespotykanej dziś tężyzny fizycznej, czyli siły, zręczności, szybkości i wytrzymałości cały czas pili piwo i to zapewne minimum dwa litry, do tak sytych posiłków!!! Tak samo czynią to maratończycy amatorzy, którzy nie biorą dopingu!!!

Czyli dowody historyczne i obecne wskazują, że piwo nie przeszkadza w uprawianiu sportu na wysokim poziomie!!!

Natomiast w filmie który przedstawił Piotrek jest pokazywanie negatywnych skutków picia piwa.

Owszem obecnie ludzie nie uprawiają sportu ale piją całe skrzynki piw codziennie i objadają się do tego, więc to jest szkodliwe!!! Ale czy można za ten stan rzeczy winić piwo czy alkohol???

No właśnie czy obwinianie alkohol za alkoholizm nie jest przypadkiem myśleniem które prezentował Paweł i nam zaszczepił???

List do Rzym. 7 napisał:(15) Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię.

(16) A jeśli to czynię, czego nie chcę, zgadzam się z tym, że zakon jest dobry.

(17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie.

(18) Wiem tedy, że nie mieszka we mnie, to jest w ciele moim, dobro; mam bowiem zawsze dobrą wolę, ale wykonania tego, co dobre, brak;

(19) Albowiem nie czynię dobrego, które chcę, tylko złe, którego nie chcę, to czynię.

(20) A jeśli czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który mieszka we mnie.

(21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe;

(22) Bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym.

(23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich.

(24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci?

Paweł tutaj nam zaszczepił niebezpieczną tendencję do tego, że to nie my jesteśmy winni naszego grzechu ale sam grzech.

Czyli obecnie cała nauka, która jest w szponach szatańskich nauk, serwuje nam myślenie Pawła!!!

Czyli krytykujemy alkohol ponieważ to on jest winien alkoholizmu - alkoholik zaś jest niewinny, temu, ze pije alkohol.

Podobnie seksoholik, człowiek otyły i łakomy, czy każdy przestępca wg Pawła to nie oni są winni swoich grzechów!!!

Tymczasem prawo Boga mówi jasno:

Ez 18 napisał:(4) Oto wszyscy ludzie są moi, zarówno ojciec, jak syn - są moimi. Każdy, kto grzeszy, umrze.
(20) Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.

(21) Lecz gdy bezbożny odwróci się od wszystkich swoich grzechów, które popełnił, i będzie przestrzegał wszystkich moich przykazań, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość, na pewno będzie żył, nie umrze.

(22) Nie będzie mu się przypominać żadnych jego przestępstw, które popełnił, będzie żył przez sprawiedliwość, którą się kierował.

(23) Czy rzeczywiście mam upodobanie w śmierci bezbożnego - mówi Wszechmocny Pan - a nie raczej w tym, by się odwrócił od swoich dróg i żył?

(24) A gdy sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, i czyni wszystkie te ohydne rzeczy, których dopuszcza się bezbożny, czy ma żyć? Nie będzie mu się przypominało tych wszystkich sprawiedliwych czynów, które spełnił; z powodu niewierności, której się dopuścił, i z powodu swojego grzechu, który popełnił, umrze!

Proste, ale zarazem posiadający głęboki sens.

Alkohol nie jest wg słów Boga winien alkoholizmowi!!!

A co mówi sam Isus o grzechu:

J 3 napisał:(19) A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.

(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.

(21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Czyli co Isus mówi jasno, że alkoholik bardziej kocha alkohol niż prawo Boga i dlatego odrzuca prawdę która może go wyzwolić.

I każdy alkoholik który wyszedł z nałogu wpierw akceptuje prawdę!!!

Tymczasem alkoholicy którzy dalej tkwią w nałogu zwalają winę za swoje nieszczęścia na alkohol czy innych ludzi ale nie na siebie.

Czym jest grzech jak nie nałogiem - czyli umiłowaniem łamania prawa Bożego!!!

A przecież prawo Boga ma na celu aby człowiek w przeciwieństwie do zwierząt panował nad swoimi popędami, emocjami, zachowaniem i dzięki temu panował nad ziemią!!!

Czyli człowiek ma panować nad piciem alkoholu!!!

Natomiast nie dziwmy się zwierzętom, że te nie panują nad alkoholem!!! One nie panują ponieważ nie są ludźmi!! To właściciel zwierzęcia nie powinien z powodu alkoholu podawać mu tej substancji.

Miłość.

Miłość napisał:Poczytałem co nieco na internecie i definitywnie zmieniam zdanie.
Alkohol to zło i to w czystej postaci.
Jeżeli alkohol na cokolwiek pomaga, jest to iluzja.

Tak czyli wg twojego rozumowania Noe pił zło w czystej postaci???
Izraelici pili zło w czystej postaci???
Bóg obiecywał wino, czyli zło w czystej postaci???
Isus przemienił wodę w wino, czyli zamienił dobro w zło w czystej postaci???

I to wszystko na podstawie tego co wyczytałeś w Internecie???

Ponadto wg Ciebie, picie alkoholu to łamanie pierwszego przykazania???

To co Neo upijając się złamał pierwsze przykazanie??
Isus złamał pierwsze przykazanie??

Czy picie alkoholu jest bałwochwalstwem wg Ciebie???

Bo Biblia o tym milczy???

Miłość napisał:Piwo również posiada w sobie żeńskie hormony.

Hormony aby działały się wstrzykuje!!! Nie można hormonów drogą pokarmową przyjmować!!!

Kup sobie ampułkę sztucznego testosteronu i zamiast go wykrzyknąć to ją sobie wypij!!! Nie zadziała ona ale zostanie wydalona!!!

Piwo się pije a nie wstrzykuje więc o czym tutaj bracie piszesz???

Piwo może być pro hormonem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prohormony

Ale pro hormony nie zwiększą ci hormonów ponad maksymalną ilość hormonów którą może wyprodukować twój organizm. Witamina D3 jest parahormonem tak samo kawa!!!

Miłość napisał:Kalorie w nim zawarte wymagającą więcej ćwiczeń dla utrzymania zgrabnej sylwetki.

Otóż celem sportu powinno być zdrowie i sprawność fizyczna a nie zgrabna sylwetka.

Ja nie mam zgrabnej sylwetki, wyrzeźbionej ponieważ dźwigam ciężary!!!

Kontroluje wagę!!!

Kalorie są zatem potrzebne do uprawiania sportu. Dlatego nie dziwmy się, ze piwo pili regularnie rycerze i piją je meksykańscy Indianie!!!

Kaloryczność piwa to w sporcie atut!! zwłaszcza przy dłuższym wysiłku!!!
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 11:32
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
avatar
polskapaw
Liczba postów : 190
Join date : 27/03/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 11:34
Cyryl napisał:

"Kaloryczność piwa to w sporcie atut!! zwłaszcza przy dłuższym wysiłku!!!"

Jak dobiegłem do mety maratonu to dostałem piwo od organizatora zawodów, napiłem się i....to był błąd. Kilka łyczków i dobrze że nie zwymiotowałem.
Nigdy nie potrafiłem pić piwa po sporcie.

Jak zrobię sobie przerwę od alkoholu np 2 tygodnie to czuję się super. Nigdy nie urwał mi się film choć skończyłem 40 lat. Generalnie piję niewiele.

Lubię różowe wino i nic mi po nim nie ma, ale nawet jego nie piję po wysiłku. Nie jestem w stanie i mnie odrzuca.
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 12:24
Message reputation : 100% (2 votes)
Miłość...

Nie można nazywać grzechem czegoś, czego Bóg nie określa jako grzech.


Nie zacytowałeś ani jednego wersetu na poparcie swoich opinii.

Dyskusja jest na dwóch torach i trzeba je nieco rozpoznać i skupić się na rozpoznaniu prawdy w tym temacie.

1. Najważniejszy - Bóg nie zabrania picia alkoholu. Czyli wypicie a nawet bycie w stanie upojenia nie zostało uznane przez Boga jako grzech. To nie usprawiedliwia grzechu spowodowanego w wyniku nadmiernego wypicia.

2. Alkohole starsze, nie dzisiejsze z pewnością nie szkodziły nikomu. Ale dzisiejsze z pewnością niektóre szkodzą i to znacznie.

Wiem, ze do pewnych piw dodaje się różne chemikalia z arszenikiem włącznie dla zachowania świeżości przez dłuższy czas.

Są także różne rodzaje alkoholi, lżejsze i cięższe. Obie wersje usuwa się z powodu znanej szkodliwości.

Do win dodaje się środki przyspieszające fermentacje i... nie zdziwiłbym się, gdyby szatański świat nie dodawał do alkoholu trucizn po kryjomu, aby nam popsuć zdrowie.

Wiadomo, że dodaje się masę świństw do pokarmów, mleka i zabrania się coraz większych rodzajów ziół.

Nie myślę, że alkohole masowo sprzedawane, zwłaszcza te tańsze są wolne od trucizn.

Z tych przyczyn nie jesteśmy w stanie wiedzieć, co w rzeczywistości pijemy, zwłaszcza w przypadku taniego alkoholu.

Istnieje opinia, że wódki jak rosyjskie czy polskie - te wyższej jakości są bardzo smaczne i łagodne w działaniu na umysł człowieka.

Natomiast wszelkie whisky, czy burbony powodują gwałtowne reakcje i bójki.

Jeżdżąc taksówko dowiedziałem się sporo na te temat i kilku Irlandczyków mi o tym mówiło.

Wiedzieli, że na wesele najlepiej kupować polskie lub rosyjskie wódki to wielkich bijatyk raczej nie będzie. Ale whisky czy burbony to gwarantuje mordobicie.

Taka jet moja opinia i oczywiście ona nikogo nie obowiązuje. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z plusów i minusów alkoholu i sam decydować, czy wypić, czy nie, w jakiej ilości itd. itp.

Ale miejmy na uwadze Prawo Boże i spotkanie na weselu jakiegoś brata czy siostry, którym się język plącze - nie pozbawia to nadal zbawienia i nawet nie jest grzechem, o ile zachowanie nikogo nie krzywdzi.

Owszem, nie jest to mądre i wskazane, ale nie bądźmy sędziami, nie mamy prawa do sądu nad nikim.

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Arkadia
Liczba postów : 31
Join date : 28/03/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 17:14
Message reputation : 100% (2 votes)
Isus będąc na weselu w Kanie Galilejskiej dokonał cudu i zamienił wodę w wino, gdyby było złe, pewnie by tego nie uczynił. A pozostając jeszcze w tematyce wesela, byłem niedawno u kolegi na weselu, gdzie było dużo gości, różnych znajomych pana młodego (oblubieńca Smile ), nikt za bardzo się nie znał więc początek był bardzo sztywny, dopiero po kilku głębszych ludzie się rozluźnili i wszyscy się dobrze bawili i rozmawiali otwarcie ze sobą (zaznaczę, że było bardzo kulturalnie).

W księdze Hioba jest bardzo modry fragment, brzmi o mniej więcej tak:
Mądrość to bojaźń Boża a rozum to unikanie złego.

Również w innym miejscu jest napisane (już teraz nie pamiętam, która księga), aby unikać pewnych rzeczy, które nie są same w sobie grzechem, ale ciągłe ich powtarzanie może nas do niego doprowadzić.

W wielkim skrócie, mamy być rozumni i unikać tych rzeczy, które nas gubią, prowadzą do grzechu. Wpływ alkoholu na zdrowie, to już inny temat - wszystko zależy od organizmu, czytałem kiedyś książki Michała Tombaka i wspomina on o negatywnych skutkach przy dużym spożyciu, ale zaznacza, że niewielkie ilości zabijają pleśnie i grzyby w organizmie, więc jak to w życiu bywa, wszystko z umiarem.
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 22:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Zabawne uczucie czytać Wasze wypowiedzi przy szklance piwa .. lol!

Moim zdaniem ,w dzisiejszym świecie wszystko szkodzi..

co z tego , że weźmiemy np. sok pomarańczowy 100% jak i tak w nim jest tyle cukru i innych rzeczy i tak samo nas truję Sad

Mi tato zawsze jedną rzecz powtarza " wszystko w małych ilościach nigdy nie szkodzi, ale w dużych owszem "

Nieraz lubię wypić piwo lub kielicha , ale zawsze własnie z głową... bo szczerze przyznam że raz miałem sytuacje gdy wypiłem to miałem dość " ciekawą" akcje własnie z demonami.

Moim zdaniem własnie alkohol oraz narkotyki w pewnym sensie pomagają demonom doczepić się do nas , dlatego zawsze pijmy z głową. I jak to się mówi : " na zdrowie " ! geek

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Kropla
Liczba postów : 45
Join date : 25/09/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

23rd Marzec 2016, 23:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Ludzie kochani oto rozwiązanie! Odpowiedź była zawarta w artykule z blogu, do którego się wcześniej odnosiłam...a raczej (niestety) autor blogu odnosił się do książki adwentysty.
Ale mam tu na myśli zawarte tam odesłania do Biblii!! Oto jako dowody zakazów Boga jak chodzi o alkohol, przytoczone zostały te fragmenty. ALE te rzekomo antyalkoholowe słowa z Pisma bynajmniej nie mówią o zakazie spożywania alkoholu, a jedynie o specjalnych sytuacjach w których alkoholu spożywać nie można cheers

Oto zatem przykłady z Biblii:
1) z księgi Kapłańskiej 10:
(6) Potem rzekł Mojżesz do Aarona i do jego synów Eleazara i Itamara: Włosów na głowach waszych nie rozwichrzajcie i szat waszych nie rozdzierajcie, abyście nie pomarli i aby Pan nie rozgniewał się na cały zbór; lecz bracia wasi, cały dom izraelski, niech opłakują ten pożar, który wzniecił Pan.

(7) Nie odchodźcie od wejścia do Namiotu Zgromadzenia, abyście nie pomarli, gdyż oliwa namaszczenia Pańskiego jest na was. I uczynili tak, jak im Mojżesz powiedział.

(Cool I przemówił Pan do Aarona tymi słowy:

(9) Wina i mocnego napoju nie pijcie ani ty, ani synowie twoi z tobą, gdy będziecie wchodzić do Namiotu Zgromadzenia, abyście nie pomarli. Jest to przepis wieczny dla waszych pokoleń,

(10) Abyście umieli rozróżniać między tym, co święte, a tym, co nie święte, między tym, co czyste, a tym, co nieczyste,

(11) I abyście nauczali synów izraelskich wszystkich ustaw, które im ogłosił Pan przez Mojżesza.
Kluczem do pojęcia był tu ... po prostu kontekst (można było być nieźle zwiedzionym, bo jako tezę antyalkoholową podano tylko wersy 8-11) Very Happy Very Happy Very Happy

2)z księgi Sędziów 13:
(3) Kobiecie tej ukazał się anioł Pański i rzekł do niej: Oto ty jesteś niepłodna i nie rodziłaś, ale poczniesz i porodzisz syna.

(4) Tylko teraz uważaj, nie pij wina i mocnego napoju ani nie jedz niczego nieczystego.

(5) Gdyż oto poczniesz i porodzisz syna: brzytwa nie przejdzie po jego głowie, gdyż chłopiec ten od urodzenia będzie nazyrejczykiem Bożym i zacznie wybawiać Izraela z ręki Filistyńczyków.
A tym razem podawano tylko aby spojrzeć na wersy 3-4!!! (mylące, czyż nie? Wink
Przy czym kluczowe jest tu znaczenie słowa nazyrejczyk - od hebr. nazir- poświęcenie, człowiek który złożył ślub Bogu, w którym zobowiązał się do:
-abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych, włącznie z octem winnym oraz spożywania winogron (Lb 6,3),
-niestrzyżenia włosów i brody (Lb 6,5),
-niezbliżania się do zwłok (Lb 6,7).
Jakże bezczelne i nikczemne było argumentowanie naszego zakazu spożywania alkoholu takimi fragmentami!! I te fragmenty są dowodem typu vice-versa Very Happy - że zwyczajni ludzie na codzień zakazu spożycia (naturalnie w rozsądnej ilości) alkoholu nie mają cheers
(ps. a jakby co to ja i tak nie cierpię alkoholu więc też mam nadzieję że to wino w Królestwie Bożym, o ile tam się dostanę, to będzie jednak smaczniejsze niż to "ziemskie" Very Happy)

efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 00:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Oczywiście każdy kto zna w miarę dobrze pismo wie że zakazu nie ma.
Są pewne wyjątki w których obowiązuje zakaz picia wina i wszystkiego co ma w sobie jakikolwiek alkohol i przytoczyła je kropla.
Jest też wiele ostrzeżeń przed alkoholem, ale nie ze względu na jego szkodliwość, ale ze względu na jego działanie na nas, jeśli nad sobą nie panujemy O tym pisał Cyryl
Jeszcze tylko wstawię ten cytat na potwierdzenie tego:

Prz 23
(29) Kto mówi: Biada! Kto mówi: Ach! U kogo jest kłótnia? U kogo skarga? Kto ma rany bez powodu? Kto ma zaczerwienione oczy?

(30) Ci, którzy do późna przesiadują przy winie, którzy chodzą kosztować winnej mieszaniny.

(31) Nie patrz na wino, jak się czerwieni, jak się skrzy w pucharze i lekko spływa do gardła.

(32) Bo w końcu ukąsi jak wąż, wypuści jad jak żmija.

(33) Twoje oczy oglądać będą dziwne rzeczy, a twoje serce mówić będzie opaczne słowa,

(34) I wyda ci się, że śpisz na pełnym morzu i że jesteś jak śpiący przy sterze okrętu.

(35) Bili mnie, a wcale nie bolało, tłukli mnie, a nic nie czułem. Jak tylko wytrzeźwieję, znów do niego wrócę.

Jest to opis skutków nadużywania wina i jest to oczywiste. Nie ma zakazu , ale trzeba uważać i się kontrolować.


Mnie chodzi o inny aspekt, mianowicie jasne wskazanie Boga że nie będziemy pić wina z naszych winnic, do czasu aż nie powrócimy do swoich ziem. Nie jest to zakaz tyko pewnego rodzaju kara. Więc nie szukajmy analogii do Noego i Izraelitów bo teraz takich analogii nie ma, o tym mówi Bóg poprzez proroków, czyli do nas będących w niewoli. Mówiąc inaczej nie zachowujmy się jak byśmy byli wolni bo nie jesteśmy i tylko tyle w temacie.

Am 5
(11) Ponieważ pobieracie dzierżawne od biednego i bierzecie od niego daninę zboża, to chociaż budujecie domy z ciosanego kamienia, nie będziecie w nich mieszkać, a chociaż zasadziliście rozkoszne winnice, wina z nich pić nie będziecie.

(12) Bo wiem, że liczne są wasze zbrodnie i wielkie wasze grzechy. Gnębicie niewinnego, bierzecie łapówki, a prawo ubogich obalacie w bramie.

(13) Przeto, kto rozumny, niech milczy w tym czasie, gdyż jest to czas zły!

(14) Szukajcie dobrego, a nie złego, abyście żyli i aby Pan, Bóg Zastępów, był z wami tak, jak to mówicie!

(15) Nienawidźcie zła, a miłujcie dobro i zapewnijcie prawu miejsce w bramie! Może zmiłuje się Pan, Bóg Zastępów, nad resztką Józefa.

Jesteśmy w czasie gdy nie możemy liczyć na żadne dobre rzeczy, które dał Pan naszym ojcom, aż do czasu gdy nas wyzwoli, dotyczy to alkoholu jedzenia i wszystkich innych rzeczy. Co więcej Bóg daje nam wskazanie że nie jest to czas na gadanie, ale na udowadnianie czynami swojego przywiązania do Boga, aby Bóg mógł się zlitować nad tymi którzy naprawdę będą szukać dobrego.

Podsumowując:
Ja nie pije i alkohol nie jest mi zupełnie do niczego potrzebny, ale osobiście uważam, że nie ma nic zdrożnego i szkodliwego nawet w upiciu się alkoholem gdy trafi się okazja (wesele, spotkanie z dawno nie widzianym przyjacielem, jakaś szczególnie radosna sytuacja w życiu człowieka, jak np narodziny dziecka itp. czy wreszcie względy nazwijmy to zdrowotne) ale bardzo haniebną rzeczą jest częste szukanie okazji do picia i racjonalizowanie picia bez powodu!
Kiedyś ktoś podając żartobliwą definicję pijaństwa i alkoholizmu powiedział tak:
"Ten kto pije z radości nie jest alkoholikiem, gdy często się raduje to co najwyżej jest pijakiem, ale ten kto topi smutki w alkoholu i często jest smutny staje się alkoholikiem" nie jest to definicja naukowa, i nie traktujmy jej poważnie, ale w pewnym sensie oddaje kontekst o który mi chodzi

pozdrawiam i na zdrowie drunken
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 10:39
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 11:45
Najważniejsze aby NIGDY nie stracić kontroli nad swoim ciałem i umysłem .

Mały książe napisał:
“ -Dlaczego pijesz?
-Zeby zapomniec.
-Zapomniec o czym?
-Ze sie wstydze.
-Czego?
-Tego ze pije. ”


I nie dopuścić do tak błędnego i głupiego koła No

_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
Liksar
Liksar
Liczba postów : 1409
Join date : 03/12/2015
Age : 27
Skąd : Białystok
https://liksar.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 11:49
Miłość.. pytanie do Ciebie, dlaczego Isus zamienił wodę w wino z procentem a nie na sok albo inny napój ?

Jeśli picie byłoby złe, to chyba Chrystus miałby DOSKONAŁA OKAZJE pokazać , że picie na weselu byłoby złe i niewłaściwe.

Dlaczego według Ciebie tego nie zrobił Very Happy ?

Jak wiemy każde zachowanie Chrystusa i słowa są ważne, jeśli picie byłoby złe to Chrystus nie wysilałby się tak aby przemieniać wodę w wino, bo i po co ? Czyżby Chrystus przyczynił się do grzechu jego ludu ?! affraid


_________________
Nawróćcie się, synowie izraelscy, do tego, od którego tak bardzo się oddaliliście! Izajasza 31:6

https://liksar.wordpress.com/
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 13:18
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:38, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 17:06
Message reputation : 100% (2 votes)
Miłość, sprawa jest prosta jak uważasz, że picie alkoholu jest dla ciebie złe, to nie pij wcale!!!

Natomiast twoje argumenty odnośnie Biblii i alkoholu przypominają mi wywody Pawła. Paweł, też na podstawie słów Boga danym prorokom uzasadniał swoje nauki - które są sprzeczne z wolą Boga!!!

Tutaj masz przykład:
https://cyryl27.wordpress.com/2016/03/11/klamstwa-pawla-nr-2-czyli-moja-analiza-rozdz-9-listu-do-rzymian/

Henryk słusznie zauważył, że obecnie masowo produkowany alkohol jest czymś zatruwany!!!
Dlatego należy rozróżnić alkohol dzisiejszy, stosowany w masowej produkcji szczególnie na zachodzie od innych.

Natomiast no cóż, Biblia i podane przeze mnie przykłady obalają mit o szkodliwości alkoholu.

Natomiast Henryk zauważył, że owe opinie - o szkodliwości alkoholu - rozsiewają żydowscy lekarze.. i oto co znalazłem:

mozecoswiecej.pl napisał:Jest taki dzień wpisany w żydowski kalendarz, jeden jedyny dzień kiedy Żydzi mogą pić alkohol. Jest to dzień święta Purim, jednego z najbardziej radosnych świąt żydowskich. W tym roku przypada on na 16 marca, jednak wyznawcy mojżeszowi zaczynają świętować w przeddzień wyznaczonej daty, czyli wieczorem, 15 marca. Żydowski dzień zaczyna się i kończy wraz z zachodem słońca.


Co się robi w czasie Purim? W synagogach czytana jest Księga Estery i podczas przeczytania imienia „Haman” wszyscy zgromadzeni hałasują i tupią. Przedstawia się sceny z Księgi Estery, często w satyryczny sposób, wysyła się prezenty do rodziny i jedzenie uboższym osobom. W domach spożywa się trójkątne bułeczki zwane „Uszami Hamana” oraz pije się tyle alkoholu żeby nie móc odróżnić okrzyku: „Niech będzie błogosławiony Mordechaj” od: „Niech będzie przeklęty Haman”.

Kim był Haman? Haman jest postacią za Starego Testamentu. Był on ministrem i kiedy król Achaszwerosz (Kserkses I) wydał rozkaz oddania pokłonu Hamanowi, a jeden z Żydów Mardocheusz odmówił, postanowił on zgładzić jego i wszystkich innych Żydów. Gdy piękna królowa Estera (jej uroda nakłoniła króla do ślubu) odkryła plan Hamana postanowiła udać się do swojego porywczego męża i poprosić o uratowanie swojego narodu. Sama mogła zginąć gdyż jej mąż mógł ją zgładzić za przybycie bez polecenia. Jednak została przyjęta, a Haman zawisnął na szubienicy, która została przygotowana dla… Mardocheusza. Później objął on również stanowisko Hamana.

Co oznacza słowo „Purim”? Słowo „Purim” pochodzi z języka perskiego i oznacza „losy”, jak np.: „wygrać los na loterii”. Haman losowo ustalił datę zagłady Żydów. Purim jest bardzo ważnym świętem, które kładzie nacisk na cielesność i można go przeciwstawić świętu Jom Kippur kiedy to obowiązuje post. W Jom Kippur otwiera się ducha, w Purim umysł ma osiągnąć stan „wyłączenia”, kiedy to nawet słowa tracą swoje znaczenie. Nie chodzi tu o „zły” sposób świętowania: Purim jest odpowiednikiem karnawału i dniem, w którym zasady przestają obowiązywać. Taka przerwa jest potrzebna duszy i ciału: można chwalić Boga nawet w ten jeden dzień, w dzień przepychu. Również w tym ograniczeniu postrzegania, człowiekowi łatwiej jest dostrzec przypadkowość jaka rządziła historią Hamana (i za jaką kryją się Boże działania) i o jaką właściwie w tym święcie chodzi.

Większość niereligijnych Żydów obchodzi święto Purim. Jest to święto stanowiące żydowskie odbicie karnawału czyli przepychu i zabawy. A zresztą, który wesołkowaty student nie chciałby świętować Purim, kiedy to przestają obowiązywać nawet najbardziej surowe prawa religijne?
http://mozecoswiecej.pl/kiedy-zydzi-moga-pic-alkohol/

Zobaczmy, żydzi piją jeden raz w roku alkohol ku czci Estery!!!

Księga Estery została włączona do ksiąg Starego Testamentu przez żydów. Księga Estery jest to ewidentnie satanistyczna księga, pokazująca w jaki sposób żydzi zdobywali wpływy... a zdobywali je przez kobiety.

https://zbawienie.forumotion.com/t79-ksiega-estery-powinna-byc-usunieta-z-biblii

Ale zobaczmy jedno tylko w tym jednym dniu żydzi mogą pić alkohol!!!

Dlaczego żydzi nie piją alkoholu???

Sprawa jest prosta, ponieważ pijani ludzie nie potrafią trzymać "języka za zębami" i mówią największe tajemnice!!!

Gdyby nie zakaz picia alkoholu to, żydzi dawno by się sami wydali!!

Owszem żydzi mogą pić, ale nigdy nie mogą się upić. Tylko w tym jednym dniu mogą się upić i nie jest to święto ku czci Boga ale ku czci kobiety Estery!!!

Natomiast to pokazuje dlaczego Bóg w Biblii nie zabronił picia alkohol ani sporadycznego upijania się. Ponieważ ludzie nie mający nic na sumieniu oraz nie knujący żadnych spisków mogą rozmawiać o czym chcą!!!

Dodatkowo jest inną właściwością alkoholu jest to, że ten kto się upije pokazuje jaki jest naprawdę. Czyli człowiek agresywny po upiciu się jest agresywny wobec innych. Czyli alkohol pokazuje różnice pomiędzy zwykłymi ludźmi a hybrydami!!

Teraz wiadomo, dlaczego żydzi nie mogą upijać się - tylko to czynią raz w roku i to w swoim towarzystwie!!!

avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

24th Marzec 2016, 19:04
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:39, w całości zmieniany 1 raz
efraimita
efraimita
Liczba postów : 292
Join date : 27/01/2016

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 00:07
Message reputation : 100% (1 vote)
J 2
(1) A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Isusa.

(2) Zaproszono też Isusa wraz z jego uczniami na to wesele.

(3) A gdy zabrakło wina, rzekła matka Isusa do niego: Wina nie mają.

(4) I rzekł do niej Isus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja.

(5) Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!

(6) A było tam sześć stągwi kamiennych, ustawionych według żydowskiego zwyczaju oczyszczenia, mieszczących w sobie po dwa lub trzy wiadra.

(7) Rzecze im Isus: Napełnijcie stągwie wodą! I napełnili je aż po brzegi.

(8 ) Potem rzekł do nich: Zaczerpnijcie teraz i zanieście gospodarzowi wesela! A oni zanieśli.

(9) A gdy gospodarz wesela skosztował wody, która się stała winem (a nie wiedział, skąd jest, lecz słudzy, którzy zaczerpnęli wody, wiedzieli), przywołał oblubieńca

(10) I rzekł do niego: Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją, wtedy gorsze; a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili.

(11) Takiego pierwszego cudu dokonał Isus w Kanie Galilejskiej; i objawił chwałę swoją, i uwierzyli weń uczniowie jego.

Nie wiem czy ten fragment jest najlepszy w tym aby udowodnić cokolwiek o alkoholu. Isus został zaproszony na wesele, można się domyślać że gospodarze byli dobrymi znajomymi lub rodziną matki Isusa, Marii. Ona przejęła się możliwym pohańbieniem gospodarzy z powodu braku wina na trwającym weselu. Isus pomimo iż nie był przekonany o tym czy powinien dokonać tego cudu, robi to nie z własnej woli, ale ponieważ prosi go o to matka. Głównym celem tego cudu nie było to aby rozpijać ludzi, ale to aby ustrzec od hańby oblubieńca. Gdyby Isus nie pomógł oblubieniec okrył by się hańbą z powodu źle zorganizowanego wesela (brak wina), natomiast dzięki pomocy Isusa słyszy wyrazy uznania, że tak dobre wino zachował aż do końca wesela. Ale w wersie 11 mamy też zaznaczone, że na wskutek tego cudu objawił swoją chwałę swoim uczniom, których już posiadał, pierwszy raz ujrzeli tak wymowny cud uczyniony przez Isusa, przez co ich wiara w Niego się utwierdziła.
Ale prawdą jest to, że Isus mógł tak postąpić, ponieważ nie łamał w ten sposób prawa.
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 10:16
Message reputation : 100% (1 vote)
efraimita goście zaproszeni na wesele piją wino, szczególnie mężczyźni. A zatem Isus pił wino. Oto inny dowód pascha Isusa z uczniami podczas której Isus i Apostołowie pili wino:

Mt 26 napisał:(27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;

(28) Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.

(29) Ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego.

Czyli Isus pił wino i zapowiedział, że będzie pić wino z Apostołami w królestwie Boga!!!

Oto inne słowa Isusa odnośnie wina:

Mt 9 napisał:(15) I rzekł im Isus: Czyż mogą goście weselni się smucić, dopóki z nimi jest oblubieniec? Nastaną jednak dni, gdy oblubieniec zostanie im zabrany, a wtedy pościć będą.

(16) A nikt nie wstawia w starą szatę łaty z sukna nowego, bo taka łata ściąga cały materiał i rozdarcie staje się gorsze.

(17) I nie wlewają wina młodego do starych bukłaków, bo inaczej bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki niszczeją. Ale młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a wtedy zachowuje się jedno i drugie.


Co robiły dzieci Hioba?? Pili wino:

Hi 1 napisał:(13) I zdarzyło się pewnego dnia, gdy jego synowie i jego córki jedli i pili wino w domu swego najstarszego brata,

Otóż Bogu ofiarowywano także wino obok zwierzat:

Oz 9 napisał:(4) Nie będą ofiarowali Panu wina ani też nie będą mu przygotowywali ofiar rzeźnych. Ich chleb będzie dla nich chlebem żałoby; wszyscy, którzy go spożywać będą, staną się nieczystymi, bo ich chleb jest tylko dla zaspokojenia ich głodu, nie wejdzie do świątyni Pana.

Otóż Tora nie zabraniała produkcji alkoholu, ale traktowała ją jak inne produkty:

Wyś 23 napisał:(11) W siódmym zaś zostawisz ją odłogiem i nie uprawisz jej, niech pożywią się z niej ubodzy twego ludu, a tym, co pozostanie po nich, niech pożywią się zwierzęta polne; tak też postąpisz z twoją winnicą i z twoim ogrodem oliwnym.

znowu Isus mówi o winnicy:

Mt 20 napisał:(1) Albowiem Królestwo Niebios podobne jest do pewnego gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem najmować robotników do swej winnicy.

czy tutaj:
Mt 21 napisał:(28) A jak się wam wydaje? Pewien człowiek miał dwóch synów. Przystępując do pierwszego, rzekł: Synu, idź, pracuj dziś w winnicy.

Salomon śpiewa o winnicy:

PnP 1 napisał:(6) Nie patrzcie tak na mnie, że śniada jestem, że opaliło mnie słońce! Synowie mojej matki rozgniewali się na mnie, kazali mi pilnować winnic, lecz nie ustrzegłam swojej własnej winnicy.

Znowu Bóg mówi o winnicach pozytywnie:
1 Sm 8 napisał:(14) Najlepsze wasze pola i winnice, i gaje oliwne zabierze i da swoim sługom.

W Biblii winnice i wino są symbolem szczęścia, radości. Prorocy ostrzegając Izraelitów mówią im, że w czasie kary winnice czy wino zostanie im odebrane!!!

Isus wielokrotnie odnosił się w swoich słowach do wina i winnicy, pił wino więc o czym my tutaj piszemy???

Gdzie w Biblii występuje kategoryczny zakaz picia wina??

Nigdzie. Winnice były po to aby produkować wino, gdyż jedyną naturalną metodą konserwacji winogron jest zrobienie z niego wina!!!

Winnice w Biblii występują często i gęsto utożsamiane z radością czy dostatkiem!!!


Miłość napisał:Ale dlaczego tak krzyczysz? Spokojnie prowadźmy rozmowę, nie wiem po co te nerwy.
Jeżeli będę chciał, to się napiję, to sprawa mojego sumienia, nie Twojego.
Poczekam, aż się uspokoisz, i wtedy może odniosę się do tego, co napisałeś..

Nie krzyczę tylko stawiam wykrzykniki.

Postawiłeś tezę wg której picia alkoholu to czyste zło!

Piszesz:
Miłość napisał:Picie alkoholu to tak samo jak jedzenie zatrutego grzyba, muchomora.

Bzdura to nie jest to samo.

Częste upijanie się po wielu latach picia niszczy zdrowie. Natomiast muchomor zabija od razu w niewielkich dawkach.

No właśnie twoje wywodu to moim zdaniem pokaz histerii. Porównanie wina do muchomora to typowa kula w płot.

Obecnie alkohol jest zatruwany, co oznacza, ze sam alkohol nie jest aż tak szkodliwy i dlatego władze go zatruwają.

Oczywiście jak ktoś nie chce pic alkoholu to dobrze, nie namawiam do picia.

Jednak tutaj powinniśmy kierować się Biblią i twardymi dowodami materialnymi a nie czyimiś opiniami.

A dowody są jasne Indianie w Meksyku biorą udział w morderczych maratonach o długości do 300 km, tymczasem dystans olimpijski trwa 50 km. I ci Indianie piją piwo codziennie. Przy takim wysiłku piwo powinno solidnie niszczyć ich zdrowie gdyby było trucizną!!!

Średniowieczni rycerzy mieli morderczy trening i pili dwa litry piwa dziennie, przez wiele lat. Cieszyli się oni dobrym zdrowiem i niesamowitą tężyzną a przecież piwo powinno zniszczyć ich zdrowie. Dodam rycerze na turniejach i ucztach pili sporo wina.

Oznacza to tyle, że obecnie alkohol jest zatruwany i wszelkie dowody "naukofców" o negatywnych skutkach alkoholu są dowodami na zatruwanie alkoholu przez władze!!!










avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 11:31
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:39, w całości zmieniany 1 raz
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 12:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Miłość...

Nie przedstawiłeś ani jednego dowodu na to, że Bóg uważa wypicie alkoholu za grzech.

Kapłani nie mogli pić alkoholu, ponieważ przed Bogiem nic nieczystego stać nie może.

Pomimo ze nie czuję wstrętu do alkoholu, nie myślę, że byłoby właściwe, aby po drinku rozpocząć... ewangelizację.

Podobnie jest z kapłanami. Nie jest to właściwe, aby będąc w 'dobrym nastroju' służyli w świątyni Boga.

Są więc zastrzeżenia Boga odnośnie kto i gdzie może wypić a gdzie owo wypicie jest nie wskazane.


Isus powiedział, że będzie pił, ale nie powiedział co, a nawet owoc tej winorośli nie oznacza jeszcze alkoholu.
Powiedział, że będzie pił!

Mat 26:29 bw "Ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego."

I jeszcze...

Psa 104:15 bw  "I wino, które rozwesela serce człowieka, Oliwę, od której lśni się oblicze, I chleb, co wzmacnia serce człowieka."

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 13:09
Message reputation : 0% (1 vote)
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:39, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Cyryl
Liczba postów : 1422
Join date : 21/03/2015
https://cyryl27.wordpress.com/

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 13:43
Miłość napisał:Nie napisałem ani razu, nigdzie, w żadnym poście, że picie alkoholu to grzech.

Miłość w tym samym temacie pisałeś:

Miłość napisał:Alkohol to zło i to w czystej postaci.
https://zbawienie.forumotion.com/t105-alkohol-i-jego-negatywne-skutki

Czym jest czyste zło jak nie grzechem, czyli łamaniem przykazań Boga.

Sam Miłość pisałeś, że wg ciebie picie alkoholu to łamanie pierwszego przykazania:


Miłość napisał:thewordwatcher napisał:Ok Miłość. Które przykazanie masz na myśli?

lol!

Pierwsze przykazanie.

Inne posty to twoje dywagacje. Np. taki:

Miłość napisał:Co tu dużo mówić? Alkohol jest zły, i skutki jego picia też są złe.
Wszyscy, którzy piją, źle kończą, nic nie osiągają, wpadają w kłopoty, problemy.
Nie ma wyjątków, a statystyki są jednoznaczne.
Ludzie umierają na różne choroby, często tacy, którzy uchodzą za zdrowych, przestrzegających diety.
A kto z nas wie, czy może ukradkiem sobie nie podpijali czasami? Tego się nie dowiemy.
A to że nasi praojcowie pijali wino? Toż to żaden argument.
Nasi praojcowie też bardzo grzeszyli, może właśnie to wino im uderzyło do głowy?
Powodów do dumy to oni raczej nie mają, zdradzili Boga, więc przykładu z ich nawyków i upodobań brać nie zamierzam.
Izraelici pijali regularnie wino, i jak skończył Izrael, to chyba każdy z nas wie.
Brać przykład od grzeszników byłoby co najmniej niemądre i to teraz, gdy mamy taką wiedzę i świadomość.
Opierać się tylko i wyłącznie na tym, że oni kiedyś pili alkohol, jest naiwne.
Pili, sami go wymyslili, toteż pili, cóż Bóg miał z nimi począć?
Skoro byli tacy mądrzy i stwierdzili, że to nic złego, a wręcz dobrego, to proszę bardzo.
Sami zadecydowali o swoim losie, więc długo ich królestwo na ziemi nie zawitało...

Isus pił wino podczas paschy z Apostołami. Pił także wino podczas wesela.

Islamiści nie piją alkoholu a łamią tyle przykazań i praw Boga co żydzi - którzy upijają się raz w roku z okazji święta ku czci Estery!!!

Twój post o Izraelitach to takie gdybanie. Zresztą gdyby alkohol prowadził bezpośrednio do łamania praw Boga to stworzyciel zabroniłby picia alkoholu podobnie jak zabronił Izraelitom jedzenia zwierząt nieczystych!!!

Miłość napisał:Co było kiedyś to było kiedyś, dzisiaj mamy dzisiaj, a indianie to inny świat.

Nie to konkretny dowód obalający mit na temat straszliwych skutków dla zdrowia z powodu picia jednego czy dwóch piw!!!

Owi ludzie biegają maratony po 300 km i piją piwo.

Miłość napisał:Isus powiedział, że będzie pił, ale nie powiedział co, a nawet owoc tej winorośli nie oznacza jeszcze alkoholu.

Oznacza dokładnie alkohol czyli wino. Winogrona szybko się psują i jedyną naturalną metodą konserwacji jest zrobienie z niego wina!!! Chyba, ze się robi z nich dżemy, ale te się je a nie pije!!!

Znowu, brak dowodów tylko Miłość podajesz swoje wywody nie mające oparcia w Biblii.

Proponuje zgłębić ci temat bracie z punktu widzenia Biblii a nie stawiać górnolotne i ogólne tezy bez poparcia dowodowego!!!

avatar
Milosc
Liczba postów : 249
Join date : 17/07/2015

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 14:02
post można usunąć


Ostatnio zmieniony przez Milosc dnia 11th Maj 2016, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Andrzej
Liczba postów : 110
Join date : 18/03/2015
Age : 53
Skąd : Będzin

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 14:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Alkohol jako substancja chemiczna nie może być ani zły ani dobry, chyba że chodzi o wpływ na zdrowie.
Wiadomo że w nadmiarze ma bardzo niekorzystny wpływ.

Drugi problem to taki że uzależnia. Ja się zapytam co nie uzależnia w tym swiecie? Praktycznie wszystko uzaleznia i nie muszą to być substancje chemiczne jak alkohol czy narkotyki.

Przykład?
Telewizja, gry, internet, jedzenie (w nadmiarze = otyłosć, niezdrowe ogranicznie jedzenia = anoreksja) i wiele innych rzeczy może uzależnić , także praca. Wszystko

Dlatego we wszystkim trzeba zachowywać umiar bo problem tkwi w nas samych a nie w tym co nas uzależnia

Jak ktos ma problem z alkoholem to po prostu nie pije wcale.
Ja nie pije wcale i nie brak mi alkoholu. Może dla mnie nie istnieć. To my decydujemy co dla nas dobre a co złe.

Umiar, umiar ....we wszystkim zachowywać umiar , a byłoby idealnie
Henry Kubik
Henry Kubik
Admin
Liczba postów : 7361
Join date : 18/03/2015
Skąd : Perth, Australia
http://zbawienie.com

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

25th Marzec 2016, 15:02
Message reputation : 100% (1 vote)
Miłość...

Chyba powinieneś walnąć sobie drinka!

bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce

_________________
Mateusza 24:22 A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota
lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
----------------------------------------------------------------------------------------
henrykubik@gmx.com

http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com
https://www.youtube.com/thewordwatcher
https://www.youtube.com/HenryKubik
Sponsored content

Alkohol i jego negatywne skutki - Page 2 Empty Re: Alkohol i jego negatywne skutki

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach